Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147501) Luissimo válasza Somatom (#147500) üzenetére


Luissimo
veterán

ajjajjj
még mindig aggszüz lenne a lányod.

Neked megvan az az epikus polod, amiben felhivod a fiu figyelmét, hogy elsökörben azt fogod tenni vele, amit ö tett a lányoddal.
a többi csak azután jön majd :DD

[ Szerkesztve ]

(#147502) bigrock válasza Luissimo (#147501) üzenetére


bigrock
addikt

Á, ő megoldja automatizálóval... :)

(#147503) Dr.NX


Dr.NX
addikt

D.A.D.D.

Elfogadom a sütiket.

(#147504) scream24 válasza Somatom (#147500) üzenetére


scream24
senior tag

+1 :DDD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#147505) Somatom válasza Luissimo (#147501) üzenetére


Somatom
veterán

Van lányom? :Y

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147506) punky10 válasza Somatom (#147505) üzenetére


punky10
addikt

Miért,biztos vagy benne,hogy nincs? :DD

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#147507) Somatom válasza punky10 (#147506) üzenetére


Somatom
veterán

:N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147508) bigrock válasza S e t h (#147496) üzenetére


bigrock
addikt

Én megvettem a Premiumot, de semmit sem tudok bele importálni.
Próbálom .txt file-ból, de állandóan annyit kapok "0 words imported"

(#147509) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Telefon szenzorát használó szoba hőmérő Widgetet keresek.
Tud valaki ilyen alkalmazást?

(#147510) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A böngészőkkel kapcsolatban lenne észrevételem.
A Samsung böngészőben is lehetne beépített fordítási lehetőség.
A görgetés ikonja lehetne mindig kék (néha csak világos szürke), hogy jobban legyen látható.
Az Edge fordító sávja a legutóbbi frissítés óta meghülyült.
Van hogy felugrik, s mindjárt vissza is megy, vagy csak félig jön fel.
Tapasztaltátok-e ezt?
A Chrome esetében a kezdőlap ikonja, ill. a kedvencek választási lehetősége jobb lenne szerintem, ha alul lenne.

[ Szerkesztve ]

(#147511) ollie válasza lanszelot (#147509) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Melyik telefon az? Mert a hőmérő szenzorral szerelt telefonokban szokott lenni gyárilag program ami mutatja azt, amit mér.

***

(#147512) lanszelot válasza ollie (#147511) üzenetére


lanszelot
addikt

Nincs benne program, és nem program kell, az van rengeteg.
Widget kell. Régi tabletemből készítek smart screen-t.
/Hudle2/ Nem kell halál pontos, csak viszonyításnak kell, kb ennyi.

(#147513) kaciokos válasza lanszelot (#147512) üzenetére


kaciokos
őstag

Amúgy csak kíváncsiságból, mert még soha nem volt beépített hőmérős tabletem/telefonom: az eszköz által generált hő mennyire torzítja a mérést?

(#147514) S e t h válasza bigrock (#147508) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ugyanez nálam is.

Odáig eljutottam, hogy a korábban importált szavakat is csak a Gboardból tudom törölni és akkor eltűnik ebből is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#147516) ollie válasza SzabóTamàs90 (#147515) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy ideig csúcstelefonokban is megtalálható volt, a Samsungnál azt hiszem az S7 volt az utolsó ilyen.

***

(#147517) hodostamas


hodostamas
addikt

Hali

ismét Android Auto. régebben simán értette a magyar szögete maps-nál, ha mondtam egy cimet megértette és bedobta. Most csak angolul érti meg, dehát magyar falvakat..

Teló magyarra van állitva, illetve ahol tudtam minden magyar. Másnál is angolul ért csak? Az oké hogy ha pl érdekes az időjárás akkor whats the weather.. de a magyar cimeket mindig megértette.. :W

(#147518) lanszelot válasza SzabóTamàs90 (#147515) üzenetére


lanszelot
addikt

Mai készülék mind tudja. Régiek nagy része is.
De nem az a kérdés miben van, torzul e, és más kifogások.
Tud e vki widgetet? Programot rengeteget tudok, widget erdekelne.

(#147519) Probert75 válasza lanszelot (#147518) üzenetére


Probert75
addikt

És pontosan melyik "szenzor" mérné tulajdonképpen?

(#147520) zsoltzsolt válasza crok (#147498) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a választ!
#147499) Luissimo, neked is!

(#147521) kaciokos válasza lanszelot (#147518) üzenetére


kaciokos
őstag

Igen, értjük a kérdést, ha valaki tud ilyenről, nyilván megírja.

Viszont kezd olyan érzésem lenni, hogy te nem érted a problémát. Mindegyik telefonban van termométer, de az általában az akkumulátor hőmérsékletét méri, ami sokkal magasabb, mint a környezeti hőmérséklet. Pl. most a telefonom órák óta nyugalmi állapotban van egy 23 fokos szobában, és az akkumulátorom 28 fokos. Ha még a kijelző is menne, plusz töltőn lenne az akku, meg még a proci is dolgozna, akkor ez a különbség még nagyobb lenne, vagyis a környezeti hőmérséklet mérésére még csak közelítleg sem alkalmas.

(#147522) ollie válasza lanszelot (#147518) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos, hogy nem. Nem is tudnék hirtelen olyan telefont mondani, amiben van környezeti hőmérő.

***

(#147523) lanszelot válasza kaciokos (#147521) üzenetére


lanszelot
addikt

(#147524) kaciokos válasza lanszelot (#147523) üzenetére


kaciokos
őstag

tessék, mi?

(#147525) ollie válasza lanszelot (#147523) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azok az appok nem úgy működnek, főleg ha olyanokat is kiír, hogy mennyinek érzed a hőmérsékletet. Gyakorlatilag az internetről lekérik az időjárási adatokat.

Ez pl megmondja, hogy van e hőmérő a mobilodban: [link]

Thermoteret keress a szenzoroknál, és előre megmondom, hogy 99%, hogy nem lesz.

***

(#147526) crok válasza lanszelot (#147523) üzenetére


crok
Topikgazda

Az app ami a linkelt leírásban van nekem is megvan, tud egyébként olyan szenzort is leolvasni de az a helyzet hogy a fentebb említett érv, miszerint ehhez a készülékben lennie kellene egy környezeti hőmérséklet szenzornak még mindig feltétel a jó méréshez, a többiek szerintem csak erre próbálnak rámutatni. A cikked jól elnagyolja a dolgot annyival hogy a telefonokban van hőmérséklet szenzor ami igaz, csak a belső egységek mérésére szolgál és azok értékeiből tud előállítani egy kvázipontos, több szempont alapján sok-sok belső diódás hőmérő szenzor adatából kompenzált virtuális környezeti hőmérséklet értéket. Ezt szokták használni az appok is mint referencia, az appok említik is hogy +-3°C előfordulhat és a jobb közelítéshez hagyd a készüléket magára 10..15 percre valamint hogy nem kell hozzá környezeti hőmérséklet szenzor se, sőt, egyik-másik még így is nagyon shady hogy "kalibrálni" kell, ezért kell 10..15 percre magára hagyni.. persze, hogy a készülék lehetőleg ne melegedjen és lehetőleg minél pontosabban átvegye a környezet hőmérsékletét így pontosabb legyen a sacc.. mert ez csak egy guided guesswork. A Samsung Galaxy S4 and Note 3 pl. rendelkezik rendes, erre való szenzorral, van app is amiben van rá widget meg ad még a kereső is egész sok lehetőséget de sajnos olyat, ami widget és ezt tudja.. pl. ez tudja mutatni az akku hőmérsékletet, ami kár lehet jó indikátor de semmiképpen sem pontos. Tudom, hogy nem teljesen az eredeti kérdésedre válasz csak szerettem volna neked leírni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147528) ollie válasza SzabóTamàs90 (#147527) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy abban már nem volt, de korábban beletette a Samsung az S sorozatba. Az biztos, hogy már gyakorlatilag kihalt a telefonokból (talán csak a terepre készült mobilokban van ilyen).

***

(#147529) lanszelot válasza crok (#147526) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R
Az elején leírtam #147512 , hogy nem telefon és smart screen-nek kell. Azaz nem hogy 10 perc, de 24 órán át áll ugyanott, érintés nélkül, minimális program használattal. Régi eszköz, így nincs benne melegedő proci, tablet van hol leadni a hőt, nincs mi felmelegítse, mert egy helyben áll, nincs birizgálva. Nem gyors töltős, nem melegszik egyáltalán töltés közben.
Pontos típust is írtam.
Ebből kiindulva gondoltam, hogy pár fokos eltéréssel mutatja a szoba hőmérségletet. Abban a cikkben olvastam, hogy lehet ezért kérdeztem.

(#147530) crok válasza SzabóTamàs90 (#147527) üzenetére


crok
Topikgazda

Samsung Galaxy S4 and Note 3, felette irtam.

Lanszelot: a par fok elteres miatt irtam amit irtam, igen, nalam pl. egy fok mar soknak szamitana.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147531) Elemental


Elemental
addikt

Sleep as android féláron.

(#147532) w.miki


w.miki
veterán

Alkalmazás adatok hova lehetnek elmentve a telefonon?
FishDom nevű játék adatait szeretném átvinni egyik telefonról a másikra.
De hiába mentem el a régi telefonon a Google Play játékokba, vagy FB fiókba az adatokat, az új telefonra telepítve nem ajánlja fel a betöltést.
Sőt, akárhányszor törölve, és újratelepítve a játékot az új telefonon, MINDIG a 16-os szintről indul.
Se nem az elejétől 0-ról, se a régi mentéstől 1600-tól, hanem innen a 16-tól.
Sony XZ2, hova menthette el itt az adatokat a játék?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#147534) crok válasza w.miki (#147532) üzenetére


crok
Topikgazda

Szabály szerint úgy kellene legyen, hogy:
Belső tárhely/andriod/data/com.playrix.fishdomdd.gplay
Ezt elérheted normál módon de ez olyan adat ami app törléskor törlődik az appal együtt ezért ezt nagyon nem szokás ilyesmire használni.
/data/data/com.playrix.fishdomdd.gplay
..ez meg a privát app adat (csak az app fér hozzá) és ha nincs root-od akkor majdnem teljesen mindegy mert el nem éred és mert az app AndroidManifest.xml-jében az van, hogy:
android:allowBackup="false"
Úgyhogy se adb-vel így se Helium-al se semmivel root nélkül nem menthető.
Ha ez true lenne akkor átmenthetnéd adb-vel és|vagy Helium-al is (és tudnod se kell hol vannak a file-jai). De ha meg van root akkor át tudod menteni Titanium Backup-al, Swift Backup-al.. szóval szerintem inkább a fejlesztővel kellene felvenned a kapcsolatot hogy miért nem ment vagy állít vissza rendesen. Esetleg próbáld meg a fiókból leválasztani és újra csatolni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147535) Bozek válasza crok (#147534) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy ha nem szerepel, mert alapértelmezettként true az értéke.

Ez meg még érdekes lehet a jövőre nézve:
"Note: If your app targets Android 11 (API level 30) or higher, you cannot disable device-to-device migration of your app's files. The system automatically allows this functionality.
You can still disable cloud-based backup and restore of your app's files by setting this attribute to false, even if your app targets Android 11 (API level 30) or higher."

Röviden: bár a felhőalapú mentést tilthatja a jövőben is a fejlesztő, viszont készülékről készülékre másolás esetén már nincs beleszólása. Természetesen ez csak azoknál az alkalmazásoknál van, amelyiknél a target API az 30-as. Jelenleg az új alkalmazásoknál 29-es, frissítéseknél pedig 28-as (november 2-ig, utána ez is 29-es lesz) az elvárás.
Az eddigi menetrendet nézve 2021. novembertől már minden alkalmazásnál 30-as target API-nak kell lennie, ami fent van a Play-ben, szóval onnantól már elvileg menthető minden.

[ Szerkesztve ]

(#147536) crok válasza Bozek (#147535) üzenetére


crok
Topikgazda

Yupi! :DD

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147537) Somatom válasza Bozek (#147535) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem OFF -ban kéne, hanem vastagon kiemelve. Jóóó reggelt Vietnam Google!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147538) Luissimo


Luissimo
veterán

Sziasztok,
Az anysoft keyboard minden soremelésre (enternyomásra ) kilép a képernyöböl.
Ez valami beállitási hiba, csak nálam csinálja vagy más is tapasztalja és valamiféle alapbug ? ? ?

(#147539) consono válasza Bozek (#147535) üzenetére


consono
nagyúr

Végre! Mennyi szívás volt/van a telefoncserénél eddig...

"In God we trust. All others must bring data"

(#147540) w.miki válasza crok (#147534) üzenetére


w.miki
veterán

De az hogyan lehet, hogy ha törlöm az app-ot, és újratelepítem, mindig a 16. szintről indul?
Nem 0-ról, és nem 1600-ról ami a régi (rootolt) telefonon van, hanem a 16-ról, ahova egyszer eljutottam, az új (nem rootolt) telón, de aztán letöröltem.
Miért nem törli le a Data-t is?
(Írtam a fejlesztőnek is, de válasz nem jön...
Félek rootolni az XZ2-t, mert azt írják a Sony-nál akkor elvesznek bizonyos DRM jogok, és tulajdonképpen rosszabb lesz a teló.)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#147541) crok válasza w.miki (#147540) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, SDMaid-el megnéztem neked (Android 10), ide ment(het) adatokat:
/data/user/0/com.playrix.fishdomdd.gplay
/data/app/com.playrix.fishdomdd.gplay-[random_azonosító]
/storage/[microSD-m ID-ja]/Android/data/com.playrix.fishdomdd.gplay
/storage/emulated/0/Android/data/com.playrix.fishdomdd.gplay
Az első csak root-al érheted el (meg maga az app éri el), a másodikat is eléred, ott lesz az APK-k meg a lib-ek, etc.. az utolsó két könyvtárban a belső tárolóban csak cache-t tárolt, a microSD-n igazából csak a könyvtárat hozta létre, nem tárolt el semmit. A másik kettőt eléred te is simán. Ezek eltűnnek (el kellene tűnniük) uninstallkor, kivéve gondolom ha marad valami garbage. SDMaid-el esetleg feltakaríthatnál utána.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147542) w.miki válasza crok (#147541) üzenetére


w.miki
veterán

köszi, sajnos így sem sikerült.
Valahova a fiókot, vagy a telefont is elmenti a program, mert csak azért sem a régi telefonon, meg a felhőn lévő állást tölti be a Play játékokból... :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#147543) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!
Az alábbi képen látható, hogy a mentett weboldalak előtt a saját favicon logójuk látható. Ezt be lehet állítani az Opera böngészőben? Vagy csak az "abc" betűjelét teszi elé?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#147544) eclipse19 válasza Aurig@ (#147543) üzenetére


eclipse19
senior tag

Beállítani szerintem nem lehet, mert nincs hol.
Ikon hol van hol nincs, még nem jöttem rá mitől függ, hogy van-e.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#147545) Aurig@ válasza eclipse19 (#147544) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszi! Akkor marad így, favicon nélkül.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#147546) darvinya válasza Aurig@ (#147543) üzenetére


darvinya
titán

Kérdés, hogyan.
Gyorshívok ikonosak (ha van), könyvjelzők csak bejegyzés.
De mindkettőt te rakod oda ahova akarod.
Mappázható. [kép]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#147547) Aurig@ válasza darvinya (#147546) üzenetére


Aurig@
őstag

Könyvjelzőben csak így jelenik meg:

Viszont másik böngészőben úgy, ahogy a korábban csatolt képen látszik. Az lenne jó, ha az Opera könyvjelzőben is olyan lenne.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#147548) darvinya válasza Aurig@ (#147547) üzenetére


darvinya
titán

Ezt írtam is.
Az gyorshívó nem könyvjelző.
Én pl: gyorshívót használok fontosabbra, a többire könyvjelzőt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#147549) Aurig@ válasza darvinya (#147548) üzenetére


Aurig@
őstag

Nálam is úgy van, fontosabbak gyorshívón vannak, csak azt hittem, hogy a könyvjelzőket is úgy menti, mint a gyorshívót.
Azért köszi!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#147550) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha nem használom az Időkép widgetjét, hanem az appot indítom csak el, akkor hogyan tudom indítás után az adatokat manuálisan frissíteni?
Vagy az appon belüli frissítési beállítások lesznek csak érvényben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.