Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147351) this is life válasza csaba1203 (#147350) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam két hete még működött a hang , roidmi 2s transzemittert használva , a figyelmeztető hangokat pedig alapból a rendszer hangjai közül választom ki . Nálad okozhatja ettől függetlenül a sygic alkalmazás frissítése is a gondot , egyre összetettebb az alkalmazás( pip, elektromos autó , real view navi) és úgy tűnik hibáznak néha a programozók. Próbálj ki egy nyár közepi verziót .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#147352) tobias40


tobias40
veterán

Új Telekomos tvgo-ra van megoldás hogy menjen androidos tv-boxon?(tv-n nézném)
Ha igen akkor beírnátok a tipusát

Remélem ez nem warez... ;]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#147353) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van olyan widget, amivel át lehet állítani, hogy ne 30 mp legyen a képernyőzár bekapcsolási ideje, hanem mondjuk 5-10 perc? Csomószor használnám, amikor naptárat kell nézegetnem a telón és tartósan érintés nélkül világítania kellene, de nem mindig nézek rá, szóval a szememet nem érzékeli :)

A másik kérdésem, milyen jegyzetprogit javasoltok? Evernote-ot használtam, de nem vagyok elégedett. Az viszont fontos lenne nekem, hogy gyorsikonba ki tudjak rakni 1-1 jegyzetet külön a home képernyőre, így kattintásra shortcutként bejön az adott jegyzet, így gyors.

(#147354) Somatom válasza kalapacsolok (#147353) üzenetére


Somatom
veterán

Nem kell ahhoz widget sem. Én automatizálóval csinálom, de úgy rémlik, hogy létezik erre célalkalmazás is. Talán vki ismeri.
A lényeg, hogy amikor megnyitod a kiválasztott appot (appokat), akkor a program átállítja a kijelző timeoutot, amikor pedig kilépsz belőlük, akkor visszaállítja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147355) k850 válasza kalapacsolok (#147353) üzenetére


k850
addikt

Beállítások, megjelenítés opcióban nincs ilyen?
Lehet, hogy márka függő, de úgy gondolom, alap android lehetőség. Nova launcherrel ki lehet tenni parancs ikont.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#147356) tomy86 válasza kalapacsolok (#147353) üzenetére


tomy86
addikt

"milyen jegyzetprogit javasoltok"
Én pár éve váltottam Evernoteról Fiinotera, mert a Keep és társai túl fapadosak voltak számomra.

(#147357) zeon.hu válasza Jakuu (#147290) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Az AmazMod NEM működik, és NEM tervezték arra, hogy a következő eszközökön működjön:
Amazfit GTR / GTR lite / GTS / T-Rex / Verge lite / Bip / Bip lite / Bip S"

Nekem Bip van csak.

#?*@&!

(#147358) #07400704


#07400704
törölt tag

Tudnátok ajánlani egy bevált, jól működő tennivalók, feladatok appot, amibe jegyzetelhetnék a tennivalóimról, és napi ismétlést is tud, hangjelzéssel, stb.?

(#147359) kalapacsolok válasza Somatom (#147354) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

wow, nagyon jó ötlet, köszi! Automate it, vagy mit használsz?

k850: beállításoknál van, csak elég macerás előhívni, parancsikon már jobb volna, de a legjobb az automatizálás :)

(#147360) Somatom válasza kalapacsolok (#147359) üzenetére


Somatom
veterán

Macrodroidot javaslom, a topikjában biztosan segítenek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147361) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

A Samsung- féle biztonságos mappa alkalmazás csak akkor használja az elkülönített tárhelyét, amikor aktív és be van kapcsolva?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#147362) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Olyan gondom van, hogy az egyszervolt.hu oldalon nem indul el több játék.

Mint pl a vízlabirintus. Honnan, milyen Adobe flash lpayert telepítsek, hogy
meg tudjam nyitni?

Már a harmadikat telepítettem playről, de még mindig
azt írja, hogy "a Fartalom megtekintéséhez flash Player szükséges" Vagy hogyan, hol kell ezt külön engedélyezni? Próbáltam opera, firefox, chrom, dolphin böngészőkkel.

Huawei T5 tablet és P9 lite telefon.

Köszönöm.

(#147363) p.t.r válasza kalapacsolok (#147353) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Az első kérdésre: caffeine - az ikonja bekerül a legördülő menübe, ott lehet indítani ill. kiválasztani a képernyőidőt. Lineage-n ismerkedtem meg vele. Egyszerű és csak pár kb.

(#147364) rjg válasza #07400704 (#147358) üzenetére


rjg
őstag

Például: JustDoo vagy Asana

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#147365) #07400704 válasza rjg (#147364) üzenetére


#07400704
törölt tag

Köszönöm!
Kipróbálom

(#147366) DrBubo77 válasza Kolty (#147362) üzenetére


DrBubo77
addikt

Semmilyen flash playert ne telepíts! Asztali gépen is már csak év végéig van flash, utána megy a kukába.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#147367) harry3 válasza Rigormortiis (#147361) üzenetére


harry3
őstag

Szerintem csak akkor akkor használja, ha bekapcsolod, hiszen a tartalommal együtt nő a mérete is.

[ Szerkesztve ]

(#147368) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Nem tudom jó topikba írom, de nem találtam rá jobbat.
Ha a telefonra nem jön már több biztonsági frissítés, akkor az onnan már veszélyes lehet például bankolásra, jelszó védelemre...stb. Telefonról fizetek be minden számlát, simple, emailek...stb.Gyakorlatilag telefonról intézem az anyagi dolgaimat.
Veszélyt jelent rám egy olyan androidos telefon használata, ami már nem kap biztonsági frissítést? ESET mobil Security védelem mellet?
Honor 10ről most tudtam meg, hogy nem lesz több...

[ Szerkesztve ]

(#147369) Somatom válasza ProEvoFan (#147368) üzenetére


Somatom
veterán

Várjatok! Hozom a popcorn -t. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147370) eclipse19 válasza ProEvoFan (#147368) üzenetére


eclipse19
senior tag

Nem, ez a téma inkább való ide.

A válasz egyébként nagyjából az, hogy "elvileg igen, de attól függ."

Ha óvatos vagy, vagyis
- nem rootolod a mobilt,
- csak biztonságos forrásból (és onnan is csak sokak által használt, jó minősítésű) alkalmazást telepítesz, aminek csak olyan jogot adsz meg, amire tényleg szüksége van,
- plusz van valami jóféle biztonsági alkalmazás is telepítve a mobilon,
- nem nyitsz meg ész nélkül minden hivatkozást, amit email-ben, Messenger Viber, stb. üzenetekben kapsz "ismerősöktől",
- web böngészőben nem látogatsz warez, illegális letöltő és hasonló oldalakat és az oldalaknak megadott engedélyeket "kézben tartod" a böngészőben,
- csak biztonságos Wifi hálózatot használsz
- (+ biztos van még, ami hirtelen nem jut eszembe )

akkor azért még egy darabig elfogadható szinten marad a kockázat.
Attól is függ, hogy mikori az utolsó biztonsági javítás és hogy ezután milyen sérülékenységekre derül fény, ami nálad már nem lesz javítva.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#147371) mobilizmo válasza eclipse19 (#147370) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A root-ot nyugodtan kiveheted a listából.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#147372) eclipse19 válasza mobilizmo (#147371) üzenetére


eclipse19
senior tag

A saját listájába mindenki azt tesz, amit akar.
Az enyémben benne van és marad is.

(Tudom root-al is lehet biztonságos, ha valaki tudja mit csinál és anélkül is lehet baj, ha nem tudja, de a mezei usernek szerintem biztos, hogy biztonságosabb ha nincs root.)

Egyébként, mindenki a maga szerencséjének a pogácsa... :DD

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#147373) mobilizmo válasza eclipse19 (#147372) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Annak a mezei usernek aki ész nélkül például 1click-es (KingoRoot, KingRoot és társai, hála Googlenek ezek már nem működnek) root módszert használ, na annak egyébként is mindegy. Ha root-ja éppen nincs akkor majd a lista többi elemével fogja magának kierőszakolni a magasabb kockázatot. Szóval a listád odáig valid, hogy "Ha óvatos vagy"

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#147374) VeryByte válasza Somatom (#147369) üzenetére


VeryByte
őstag

Tényleg jöhet a pattogatott kukorica. ;]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#147375) Csabex válasza VeryByte (#147374) üzenetére


Csabex
őstag

Ez a mikrós típusú jó lesz? Van sajtos és sós is :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#147376) Kolty válasza DrBubo77 (#147366) üzenetére


Kolty
aktív tag

Köszönöm a választ.
No, de akkor mi lesz azokkal az oldalakkal pl. amik igénylik?

(#147377) crok válasza Kolty (#147376) üzenetére


crok
Topikgazda

Remelhetoleg atirjak oket modern alapokra vagy kihalnak vegre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147378) crok válasza ProEvoFan (#147368) üzenetére


crok
Topikgazda

Es ehhez hozzatartozik meg hogy a penzugyeid nem csak a sec. patch level-el lesznek biztonsagosak ugyanis az adataid ugyis az appok es uzemeltetoi vedik (Simple - OTP, iCsekk - Dijnet, etc). Es a zero day exploit ellen a sec. patch is csak aztan ved ha mar frissitetted, vagyis meg ha kapsz is frissitest meg akkor is a zero day exploit megjelenese es a patch kozt "vedtelen" vagy. IMHO rossz oldalarolnezed a kerdest. A patch level-hez kotoheto hogy pl. uj algoritmus/API/etc. jon be, ha egy app egy ilyen uj API-t (SDK-t) megovetelhet es megtagadja a futast, inkabb ez lehet szamodra gond, de az nagyon soka lesz. A root-ot meg idekeverni szerintem is felesleges amig olyan app nem kerul a keszulekre aminek a forrasa tisztazatlan/ismeretlen (warez, eleve zart, etc) es root-ot ker es meg is adjak.. mert ha ezeket egy user meglepi akkor teljesen mindegy milyen sec. patch level van a keszuleken, ha adatszivargas lesz belole az netto PEBKAC. Folytatas max. az Android szakmaiban. De szerintem felesleges.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147379) ProEvoFan válasza crok (#147378) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Rendben, értem.
Köszi mindenkinek!

(#147380) crok válasza tobias40 (#147352) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, ez nem warez, en igy hasznaltam, csak a kinai Android TV-vel ROM-olt dobozok elore root-oltak, ezert sir rajuk a TVGO. Ezzel meg sokat nem tudsz tenni, olyat kell venni ami nem pre-root-olt (a tapasztalatom az, hogy az AMLogic-osok altalaban pre-toot-oltak..) vagy olyan ROM kell ra ami nem pre-rooted vagy kigyilkolni a root megoldast es Magisk-t hasznalni amivel relativ jol rejtheto (a SuperSU hide nem megy jol, evekkel ezelott le is alltak vele).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147381) Somatom válasza crok (#147380) üzenetére


Somatom
veterán

Nem csak ez a baj. A külső megjelenítő tiltást is meg kell kerülni valahogy. A Telekom alapjában nem szeretne konkurenciát az otthoni TV szolgáltatásának, ezért akadályozza az ilyen használatot. Ezért nincs CC támogatás sem. Pl. a HDMI -s tabom nem rootolt, fut rajta a TVGO. De, ha HDMI -n TV -re dugom, akkor kép van, hang nincs. Természetesen más streameknél (beleértve a MyTV -is) nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147382) crok válasza Somatom (#147381) üzenetére


crok
Topikgazda

De a tabod nem Android TV ROM-ot futtat, nem? Plusz Magisk alatt MagiskHidePropsConfig-al behazudhatsz kb. barmilyen eszkozgyartot- es tipust.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147383) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Észrevettem az AquaMail esetén egy érdekességet: Bármilyen email küldésekor hangjelzést ad, annak ellenére, hogy ki van kapcsolva.
Régebben, mintha nem csinálta volna.
Lehet valamit tenni ellene?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#147384) crok válasza Aurig@ (#147383) üzenetére


crok
Topikgazda

Na varj, mert ez itt kifejezetten ertesitest jelent, ami a status bar-on megjelenik/eltunik. A hang lehet mediahang is (vagy akar masik ertesitesi csatorna). Ha mediahang akkor tesztelheted hogy van-e hang ha lenemitod a mediahangerot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147385) Somatom válasza crok (#147382) üzenetére


Somatom
veterán

(#147386) kiraly.andra válasza kalapacsolok (#147353) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Screen On és társaik. Alkalmazásonként megadhatod, melyiknél legyen aktív.

:a:

(#147387) egykori


egykori
őstag

Üdv, szeretnék segítséget, tanácsot kérni.

Néhány napja azt vettem észre, hogy a telefonomon (Mi9) az Outlook nem jelzi a levél érkeztét és nincs is a Beérkező mappában, de csak a gmail-es fiókok esetében, más, pl. hotmail, yahoo vagy céges fiókoknál nincs probléma. Kb. féléve használom az Outlookot levelező appként teljes megelégedéssel az utóbbi napokig, mert mindenféle fiókot tökéletesen kezelt. Nem tudom, mi történhetett, próbáltam a fiók beállításokban is keresgélni, de minden normálisnak néz ki.

Kérem, ha valakinek van e területen ismerete vagy esetleg ötlete, segítsen! Köszönöm.

(#147388) Luissimo válasza Somatom (#147385) üzenetére


Luissimo
veterán

Annyit hozzátennék csak halkan, hogy a MiBox android tv rendszerén szépen működik a TV GO.

Persze playröl nem fogadja a telepitést, kell neki egy alternativ piactér, ahonnan beszerzi az ember😃

(#147389) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Gmail app-ban a beérkezett leveleknél nem jelenik meg a feladó névjegyben tárolt képe. (a kis avatarra gondolok) Most csak a név kezdőbetűje jelenik meg. Hogy lehetne a képeket itt megjeleníteni?

-= Pancsermeste® =-

(#147390) Somatom válasza Luissimo (#147388) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyan került rá? Ha nincs Android TV -s TVGO, akkor az Android TV -s Playről sem lehet telepíteni. Tehát, a tabletre való appot hegesztetted fel rá. Vagyis, ugyanazt, mint amit én a tabletre. Innentől ül a korábbi felvetésem, hogy a külső megjelenítő felismerését is át kell verni. Ezt a MiBox megteszi valahogy. A kérdés az, hogy hogyan. Viszont, az biztos, hogy nem hivatalosan támogatott eszköz, tehát bármikor betehet neki a Telekom. Annál is inkább, mivel érdekében áll. Csinált már ilyet, régen én is használtam Androidos boxon TVGO -t. Aztán egyszer csak fityiszt mutatott.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147391) Bferibörs válasza Pancsermeste (#147389) üzenetére


Bferibörs
addikt

Csak tippelek, nem lehet,hogy a névjegyzékben be van kapcsolva?
[kép]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#147392) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!
Android 10 rendszeren Nova launcherben van lehetőség dupla koppal képernyőt kikapcsolni?

(#147393) Probert75 válasza kugli (#147392) üzenetére


Probert75
addikt

Igen van, de csak a Prime-ban. Mert a gesztusok a fizetősben aktívak csak.
Nova Launcher Prime/Beállítások/Gesztusok & bemenetek/Dupla érintés/Képernyő zárolása.

(#147394) kugli válasza Probert75 (#147393) üzenetére


kugli
aktív tag

Megvan. Nagyon jó,szuper! :)
Köszi :R

(#147395) YxVs válasza kugli (#147394) üzenetére


YxVs
senior tag

Megcsináltam én is. Viszont a kezdőképernyőn eltűnt az állapotsáv.
Hogy lehet visszacsinálni?
MIUI 12, Android 10

[ Szerkesztve ]

(#147396) Pancsermeste válasza Bferibörs (#147391) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ööö... ez a beállítás hol van?
MiUI11-en nem látok ilyet.

Régi telefonomon blue mail-t használtam, ott megjelennek a kis képek, de gmail-ben nem.
Mostani telefonon ha nem muszáj, nem használnék másik levelezőt, jó lenne a gmail, ha sikerülne beállítani rendesen. Pedig a névjegyzék is Google a telefonon, ott meg is vannak a képek, de a gmail email-eknél nem jelennek meg.

-= Pancsermeste® =-

(#147397) kugli válasza YxVs (#147395) üzenetére


kugli
aktív tag

Nálam rendben működik one ui rendszeren.

(#147398) Mittu88


Mittu88
senior tag

Olyan programra van szükségem, amivel androidos telefon képét (Xiaomi MI 8) tudom átküldeni androidos tabletre (Onda X20) úgy, hogy a tableten keresztül legyen irányítva a telefon (remote control).

A probléma, hogy tulajdonképpen a kameraképet kell folyamatosan átküldeni, amire sok program nem alkalmas, mert pár másodperc-perc után befagynak, gondolom az adatforgalmat nem bírják.

Gondoltam rá, hogy esetleg vezetékkel valahogy nem-e lehet átküldeni a képet, de nem találtam rá megoldást.

Próbáltam eddig: AirDroid (először jó volt, legutóbb már nem tudott kapcsolódni), Teamviewer (meg se találtam, hogy hogy tudok kapcsolódni), Anydesk (kapcsolódott, aztán cefetül belassult, végül kapcsolatot vesztett).

Bármilyen épkézláb tippet szívesen fogadok!

:R

(#147399) mnf2.0


mnf2.0
újonc

Sziasztok! Van használható dual sim switch megoldás (app, widget, akármi) amivel ki-be lehet kapcsolni a kártyákat (akár időzítve)? Köszi! Note 10+ / Android 10

(#147400) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
BGPlayer levaltasra mit ajanlotok?
Olyan progit keresek, amivel youtube videokat tudok cachelni es napkozben hatterbe teve hallgatni.
Sajnos fenti progi NEM akar normalisan mukodni.
Beirom, amit keresni akarok, es porog a homokora es nem adja ki a talalati listat. Beallitasokat varialom, de semmi.
Egy megoldas mukodik neha, hogy relevance/playlists/channel gombokat kattingatom ossze vissza...
Galaxy S10e, android 10.
Cache torles, ujratelepites stb megvoltak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.