Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147601) szabi__memo válasza crok (#147600) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sajnos nem mindig :)))

(#147602) eclipse19 válasza qqzs (#147598) üzenetére


eclipse19
senior tag

A SL tudtommal nem azt jelenti, hogy a képernyő nem kapcsol ki, hanem hogy a feloldáshoz nem kell kód/ujjlenyomat.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#147603) GEPESZ66 válasza eclipse19 (#147602) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Így igaz.

(#147604) kiraly.andra válasza hushshs (#147585) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Chrome-ot használok, és mivel Android alatt ehhez nincs bővítmény, a Lastpass app van telepítve, és működik hibátlanul. Lehet, hogy teszek a kedvedért egy próbát a Firefox-szal.

:a:

(#147605) kiraly.andra válasza crok (#147600) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

De hisz írta, hogy fut az alkalmazás, csak a hang szűnik meg, azaz nem a háttérben üzemeléssel lehet a probléma.

:a:

(#147606) crok válasza kiraly.andra (#147605) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van, de a rendszer sem appokat hanem folyamatokat lo ki, ami nem ugyanaz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147607) kiraly.andra válasza kiraly.andra (#147604) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Tényleg nem működik benne! Erről gyors kereséssel azt találtam, hogy "Firefox for Android has never supported the accessibility service. Out of everything, this is the primary reason I have never relied on Firefox for Android.", azaz soha nem is működött, mert a Firefox Android verziója nem támogatja az ezt lehetővé tevő rendszer-szolgáltatást.

:a:

(#147608) hushshs válasza kiraly.andra (#147607) üzenetére


hushshs
kezdő

Nagyon köszönöm, hogy ránéztél. Hát, akkor innen kell valamerre tovább menni :DDD

(#147609) Zaji válasza crok (#147600) üzenetére


Zaji
őstag

"cache törlés a készülék lezárásakor: kapcsold ki" Valószínű ezt kellett kikapcsolni.


(#147599) kmarci25 Köszönöm.

(#147610) laleeee


laleeee
őstag

Google appban mióta van sötét téma ?

(#147611) consono válasza laleeee (#147610) üzenetére


consono
nagyúr

Pár hónapja :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#147612) cellpeti


cellpeti
veterán

A Nova Launcher sem jelenít meg jelvényt a Gmail-nál?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#147613) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Samsung A telefonra, Android 10-re tudtok telefonhívás rögzítőt? Idáig ACR-t használtam, de az új telefonomon már nem működik. Írják is.

(#147614) zsoltzsolt válasza pinnacle (#147613) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

CubeArc

[ Szerkesztve ]

(#147615) pinnacle válasza zsoltzsolt (#147614) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Samsung A30s-em van, azzal nem kompatibilis.

(#147616) zsoltzsolt válasza pinnacle (#147615) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A fene, ezt nem tudtam.

(#147617) crok válasza pinnacle (#147615) üzenetére


crok
Topikgazda

Play-ben megtalálhatóval nem is igen lesz, de XDALabs-on meg APKMirror-on is fent van a Call Recorder ACR UnChained - az UnChained-el se megy rendesen?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147618) Bozek válasza crok (#147617) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az UnChained nem csak az, hogy kiírja a telefonszámokat is? Mert akkor jelent meg, amikor ezt az engedélyt tiltotta a Google. Én más plusz funkciójáról nem tudok.

(#147619) laleeee válasza Bozek (#147618) üzenetére


laleeee
őstag

Nekem az unchained szépen működik android 10-en

[ Szerkesztve ]

(#147620) bexinho23


bexinho23
őstag

Szerintetek meg lehet azt oldani, hogy a Sofascore-ban megjelelölt kedvenc csapat soron következő, vagy a jövőbeli meccseit automatikusan a google calendarbe importáljuk?

(#147621) qqzs válasza eclipse19 (#147602) üzenetére


qqzs
őstag

Pontosan ez a baj. Nem kell a eloldashoz semmi. A zsebben feleled a telefon a kepernyo nincs lockolva a zseb meg nyomkod ossze vissza, vagy pl legutobb hivtak a zsebben levo telefon felvette magat. Nagyon idegesito.

Eladó: GTS450

(#147622) spiderpig820 válasza cellpeti (#147612) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

De

4B

(#147623) spiderpig820 válasza bexinho23 (#147620) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Erre még nem jöttem rá, hogy hogyan lehetne ezt megoldani.

Viszont a stanza plus oldalon fel lehet iratkozni a kedvenc csapatokra, így az összes meccset importálja a naptárba.

4B

(#147624) cellpeti válasza spiderpig820 (#147622) üzenetére


cellpeti
veterán

Nekem nem jelzi. Ha ikon pakkot váltok, akkor is mutatja?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#147625) Csabex


Csabex
őstag

Lehet hülyeség, elnézést miatta, de Android app téma :DDD
Android appot össze lehet hozni egy autó CAN-BUS rendszerével? Gondolok itt olyanra, hogy betölt egy alap droid custom folyamatokkal és egy app lenne a lelke amely beszélgetni tud az autó rendszerével és minden kommunikációt adatot begyűjt (can-en zajlóra gondolok) melyeket csúszkákra, gombokra tudok címezni ? Létezik esetleg CAN - Android modul?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#147626) p.t.r válasza qqzs (#147621) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Évek óta használom ezt a funkciót Mi Band-ekkel, de még sosem tapasztaltam hasonlót. A közelség érzékelő letiltja a kijelzőt zsebben. :U

(#147627) crok válasza Csabex (#147625) üzenetére


crok
Topikgazda

Az összes CAN képes app tudja ha van hozzá mondjuk egy olcsó de értelmes ELM327 Bluetooth adaptered. A Torque Pro pl. ilyen app. Mi lenne a pontos célod?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147628) p.t.r válasza p.t.r (#147626) üzenetére


p.t.r
aktív tag

MIUI-n van ez a zsebmód:

Ez persze be van kapcsolva

(#147629) pinnacle válasza crok (#147617) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez ugyanaz, ami a GalaxyStore-ban is fent van. Azóta itt van, miután kirakták a Playből. Lehet akkor nincs megoldás, pedig nagyon hasznos a rögzítés.

laleeee neked is Samsung A telefonod van? Acr azt írja, hogy firmware korlátozás miatt nem működik. Itt a hivatkozás, kihangosítva (amit ajánlanak) sem működik. Lehet ez minden külső programra igaz Samsung A... telefonoknál.

Acr ezt a programot ajánlja. Lehet, hogy ezzel menne a felvétel? Nem tudom kipróbálni, mert innen nem lehet továbblépni.

[ Szerkesztve ]

(#147630) Csabex válasza crok (#147627) üzenetére


Csabex
őstag

Nem, nem erre gondoltam... Arra gondoltam, hogy a bus-on lévő kommunikációt tudjam az appból indítani, vagy éppen élő adatokat megjeleníteni. Jaaa, az kimaradt, hogy mindezt egy beépített 7 colos (vagy nagyobb) dual din-es kijelzőről vezérelni az appból. Egyszerűsítve: Felváltanám a fizikai gombokat szoftveresre (is).

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#147631) crok válasza Csabex (#147630) üzenetére


crok
Topikgazda

A bus-on a megfelelő eszközt az "OBD" csatlakozóra tett ELM327-el is le lehet kérdezni a kívánt protokoll beállításával és a megfelelő pin-eket használva (CAN High/Low). Szóval ez épp adott lenne vele. Mit szeretnél kiolvasni, milyen adatokat? Beleírni is akarsz? Melyik bus-on mely adatokat kellene nézni/állítani?
Vagy most a kocsid középkonzolát alakítanád át és a gyári egysékeket akarod vezérelni / nézni Android fejegységről? Mert olyan meg nem lesz, az ugye elég védett tartalom. De licenszdíjért cserébe pl. a Ross-tech-nek ott van az Android-os VCDS Mobile de ahhoz kell a saját adapterük ami egy szemmel is jól látható összeg és ez is inkább diagnosztikára valo.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147632) Csabex válasza crok (#147631) üzenetére


Csabex
őstag

Utóbbi. Gyári egységek vezérlésére gondoltam. Egyébként android alapon vannak azok, vagy van egyedi softja minden gyártónak? Diagra elég egy laptop és egy megfelelő OBD, mert pár éve ilyen ELM-et már hajítottam ki... Lehet azóta jobbak lettek, de Op-Com vált be, mert kulcsokat is tudtam vele tanítani ECU csere után.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#147633) crok válasza Csabex (#147632) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahh.. teljesen egyedi.. minden gyartora.. Android a kijelzohoz Android Auto illesztessel szokott ma mar lenni de ez megjelenitesre valo, vagy szorakoztato elektronika reszekent. Meg akkor Opeled van gondolom (Op-Com miatt) de erre nem lesz kesz megoldas, Op-Com Androidra nincs is, a CAN Bus-on nyersen irhatnal de akkor neked kell kitalalni / lefejleszteni mi mit hogy csinal es lehetoleg nem osszeboritani a Can-en logo tobbi cuccot.

UI: Sok ELM327-est vettem en is es tobb appot is (meg "diagnosztizalgatok" vele alap dolgokat), aztan az elso par ilyen - cca. 6 eve vasarolt - volt eddig a legjobb, azota volt meg vagy 6..7, abbol egy volt olyan, hogy el-eldobta ritkan a protokollt (bar en mindig "dragat" vettem, $6..8..12). De emellett van kezi OBD2 (szines kijelzos, grafikon rajzolos) meg egy Autocom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147634) crok válasza Csabex (#147632) üzenetére


crok
Topikgazda

Fejegyseghez lehet tipusspecifikus kieg. modult venni max, azzal pl. a kormanyon levo gombok "elerhetoek", de komolyabbrol nem tudok, olyanrol ami pl. belenyul mittudomen' a digitklimaba, ilyesmibe, azt meg a Bosch/Delphi se mindig tudja. Android fejegyseghez epitettunk mar be USB-s ELM327-et (a kabel stabilabb kapcsolat mint a BT es volt USB) Torque Pro-val, de mast en spec nem lattam, max Bosch KTS-t meg az emlitett Ross-tech-et ami celszerszam es Android alapu de azok meg vastagon nem erre valok.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147635) Csabex válasza crok (#147634) üzenetére


Csabex
őstag

Jaa, akkor csak a CAN Bus a közös, a soft az már egyedi, hogy milyen módon beszélget az eszközökkel :) Igen, Opel van még, de eladó sorba kerül és úgy néz ki, hogy egy mk 2.5 kombi Focus lesz és abból szeretném majd a Sony-t kipakolni és egy ilyen Dual Din-es displayes valamit berakni helyébe, tehát innen az ötlet egy amolyan custom "droidra", de a bonyolultsága miatt szerintem el is engedtem a dolgot. Van erre topik, vagy itt a topikban fordult már elő jól bevált Dual Din-es valami?

Áhh, sokat kínlódtam az ELM-ekkel, folyton ledobott és nagyon gagyi alap dolgokat tudtam lekérdezni vele csak... Mai napig is van valahol még egy rakat ilyen droidos app valahol a NAS-on talán :DDD Op-Com az jól bevált, vele még gyári távot is tudtam tanítani... MID kijelzőmre sajnos nem volt jó, mert csak diag-ot tudott vele, sajnos nyelvi, meg egyéb paramétereket nem lehetett csak a gyári Tech2-vel.

A kieg. modul ismerős, a mostani Sony-m is összehoztam a multi kormánnyal, viszont ahogy te is írtad, az autóban lévő eszközökbe szeretném ha bele tudna nyúlni, de tényleg elengedtem a dolgot, mert nem egyszerű sajna :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#147636) darvinya válasza crok (#147631) üzenetére


darvinya
titán

OBD1044 chipes ELM327 van, de nem találok olyan app-ot, ami PWN protokollon le tud kérdezni.
Melyik tud?
Vagy maga a chip nem tudja?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#147637) crok válasza darvinya (#147636) üzenetére


crok
Topikgazda

Egészen pontosan melyik chip (linket tudsz adni?) meg melyik protokoll? Mindkettő kell ugyanis. Most ha a SAE J1850 PWM-ről - mint protokollról - kérdezel akkor első körben a chip kell tudja, aztán jól jön hogyha be van kötve rendesen minden pin hozzá az OBD csatlakozójában (lentebb van blokkdiagram az egyik PDF-ben a pinekkel) és ha utána az app lekéri AT parancsal a chip által ismert protokollokat majd utána ki tudja AT parancsal választani hogy akkor innentől ezt a protokollt használd.. (vagy 00h-ra, automatára állítja.. és végigmehet az ismerteken try-al) na, utána az AT parancsok megintcsak adottak az OBD PID/TID lekérdezéshez a chip felé, a chip meg intézi a többit (a kommunikációt, soros áramöri illesztést a vonalakkal..) a kiválasztot egységgel. Terminálból csináltam ilyet kézzel (vagyis scriptet írtam rá) mert minél gyorsabban kellett az adat az ECU-ból és számomra nem volt elég granuláris a kapott adathalmaz ahogyan az appok kihúzzák az infot az ECU-ból (logolásnál mire egy teljes PID kör lekéréssel megvoltak a tesztelt appok addigra eltelt 0.8..1.1s, ha meg a kis script-em csinálta lement 0.4..0.5s környékére egy ugyanolyan környi PID adatsor (rekord) kinyerése).

A "közbeékelődés" miatt lett felkapott az ELM327 (az app fejlesztőjének nem kell tudnia mit és hogy kell kommunikálni az ECU felé (se bit/byte se elektronikus illesztés szinten) kb. csak azt kell tudnia hogy az OBD parancsok hogy néznek ki és a visszakapott értékeket hogy kell feldolgozni - viszont ez mind szabványos és relatív jól dokumentált [1] [2] [3]), meg mert mindig gyorsan visszafejtették a chip-eket reverse engineering-el és nagyon olcsón reprózták, a fejlesztéseit is :D a kínai klónok miatt vannak az ELM327-esekben levő chip-eknek érdekes hardververziószámozásai is.. pl. van olyan, ami egyáltalán nem is létezett hivatalosan sose de Ali-n mégis csilliárd van belőle :D És ezért nehéz vásárlás előtt megsaccolni hogy egy adott ilyen olcsó kütyü jó/stabil lesz-e vagy nem. De ezt most itt abba is hagyom mert baromira off, sorry, csak már belekezdtem..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147638) crok válasza Csabex (#147635) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy középről bármikor elérhető Tech2 - az milyen lenne már :U :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147639) laleeee válasza pinnacle (#147629) üzenetére


laleeee
őstag

Nekem nem samu van, [link]

(#147640) laleeee válasza laleeee (#147639) üzenetére


laleeee
őstag

Tegnap felraktam az Android 10-et, azóta nem működik a "Tap To Translate" felugró kis buborék, sem a Yandex Translate sem pedig a T2S alkalmazásokban. Tudnátok erre valami megoldást ?

(#147641) Somatom válasza pinnacle (#147629) üzenetére


Somatom
veterán

Azokon nem működik az izraeli SIM trükk? Note 9 -en 10 -es droid alatt is müxik. Legalábbis a topikunkban ezt írják.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147642) laleeee válasza pinnacle (#147629) üzenetére


laleeee
őstag

Does Cube ACR app support Android 10?
Please make sure that Cube app is up to date and that ‘Cube ACR App Connector’ is switched on in the app settings - miscellaneous.

Set phone recording audio source to ‘voice recognition (software)’ and increase the recording clarity in the app settings - recording. In the same menu, also enable ‘force in-communication mode’. If this does not help, change the audio source to ‘voice call (software)’ and try again.

(#147643) qqzs válasza p.t.r (#147626) üzenetére


qqzs
őstag

Szuper akkor mondjatok meg mitol allhat elo ez az allapot hogy kepernyo zsebben feloldodik es kulobozo veletlenszeru nyomkodasok tortennek.

Eladó: GTS450

(#147644) Per Me válasza qqzs (#147643) üzenetére


Per Me
tag

Esetleg a proximity szenzorral van valami gond, nem érzékeli a zsebretételt.

(#147645) darvinya válasza crok (#147637) üzenetére


darvinya
titán

Amit írtam chip számot van ráírva, de fura, hogy csak 8 lábas.
Chip-en az összes PIN bekötve, csak OBD csatlakozó PIN-ek nem.
Akkor ez nem jó autómhoz. :(((
Emiatt nem jók az app-ok, pedig a jel stabil.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#147646) crok válasza darvinya (#147645) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor ott az adapter hibádzhat, a 2-es & 10-es pin kéne akkor hogy bekötve legyen az OBD oldalról ha J1850 PWM a protokoll, a többihez mégtöbb info pl. itt meg itt és itt. Ha Debrecen környékén jársz írj rám, van itt pár adapter amin gyak. minden ment eddig amit néztünk és OBD-s, szivesen kölcsönadom (nem tudom milyen autó ECU-ja a cél, 2000 környéki autóknál még necces hogy OBD-t tud-e de azért cca. 2002..2003-tól felfelé már szerintem minden is tudja).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147647) pinnacle válasza laleeee (#147639) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi laleeee , Somatom! Leszedtem az APK -ról, beállítottam, ugyanúgy semmit nem lehet hallani, mint az ACR-nél. Lehet az Samsung A telefonokkal (megkérdezem a topikjukban), tényleg nem megy Android 10-en.
Mi ez az izraeli SIM trükk?

[ Szerkesztve ]

(#147648) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Hasznal itt valaki NovaLauncher-t?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#147649) Jakuu válasza pinnacle (#147647) üzenetére


Jakuu
őstag

Esetleg probald meg ezen video alapjan, masfelekeppen.

(#147650) Bozek válasza cellpeti (#147648) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.