Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147451) darvinya válasza S.J. (#147450) üzenetére


darvinya
titán

Beállítások-Fiókok-Fiók-Jobb felül 3 pötty

Amúgy jó lenne tudni milyen droid melyik gyártói a telo.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#147452) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

A Google Messages alkalmazást szeretném kivenni a Huawei (P30 Lite) kegyetlen kezéből, és futtatni úgy, ahogy azt normálisan kell, azonban nem látszik az erre szolgáló listákban. Sem a Battery / App Launch, sem az Apps / Special Access / Battery Optimization helyen nem látható, így nem is tudom a kivételezettek közé tenni.

Akkor sem látszik, ha bekapcsolom a rendszeralkalmazások mutatását (tudom, ez nem az, de gondoltam, hátha), és a "G" betűnél sincs (Google Messages).

Ez Huawei szolgáltatás, vagy csak engem ver a sors? Ha ez így van kitalálva, akkor van-e valamilyen elkerülő megoldás a nevezett alkalmazás egészséges futtatására? Erre azért van szükségem, mert többször is kiderült, hogy volt ugyan értesítés, de az megtekintés előtt (5-10 perc után) eltűnt a szemem elől, ami szerintem azért van, mert a rendszer (EMUI 10) idővel leállítja az alkalmazást.

:a:

(#147453) crok válasza kiraly.andra (#147452) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak tipp, de itt nem a PowerGenie kavar be neked? ADB-vel pikkpakk letiltható ez a csoda..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147454) WhiteWalker válasza kiraly.andra (#147452) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az értesítéseket nem szokta kilőni az EMUI.
Legalábbis nálam nem volt erre még példa.

(#147455) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

SMS továbbító alkalmazást keresek, ami valamilyen messaging alkalmazásba tudja továbbítani az sms-eimet egy másik telóra.
A cél, hogy azon a telefonon, ahova érkezik az SMS, ne kerüljön pénzbe (az adatforgalom nem számít, mert van wifi) az sms-ek továbbítása, és a cél oldalon push noti formában jelenjen meg.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#147456) MiDe


MiDe
újonc

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyen járok, de... hátha tud veleki segíteni:

Hogy lehet az ADB backup-pal egy adott fájl lementeni? (contacts.db,
contacts2.db) [Névjegyzék]

Köszi mindenkinek

(#147457) crok válasza MiDe (#147456) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, kicsit rossz helyen, az Android szakmaiban jobb helyen volnál vele.
Ebben szerintem mindent összeszedtam ami kell hozzá,
ha elakadsz a szakmaiban kérdezz nyugodtan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147458) Indeys


Indeys
csendes tag

Sziasztok!

Csak kíváncsiságból, létezik olyan applikáció, amelynél be tudom állítani, hogy az akkumulátor töltése mondjuk 80-85%-nál megálljon? Tehát ne figyelmeztessen, csipogjon vagy egyéb, csak simán ne töltse tovább a telefont.
Ha hülyeséget kérdeztem, akkor csak hagyjátok figyelmen kívül.
Köszönöm! :R

(#147459) crok válasza Indeys (#147458) üzenetére


crok
Topikgazda

Van, igen, az Accubattery pl. de (bármelyik) csak root-al fog menni, ha meg már van root és Magisk akkor Advanced Charging Controller (ACC) modul.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147460) togvau


togvau
senior tag

Létezik olyan navigációs app ehhez a "kiváló" indiai rendszerhez, ami hasonlóan működik mint a maps?
Így: ha előtérben van a maps, kinyomod a kijelzőt, akkor ha felébreszted, zárképernyő helyet a maps navigációt folytatja, ha arról el akarok menni, akkor zárképernyőt dob fel.

Mert ilyet a cég másik appjánák a waze-nél se látok.
Tehát minden másnál először unlockolni kell, és úgy láthatom újra a navigációt.

hitler, sztálin, micro usb

(#147461) Astery


Astery
senior tag

Todoist app-ot használok. Hogy ha egy listához új feladatot írok, akkor az a lista aljára kerül. Be kell lépni az app-ba és felhúzni a lista tetejére. Nem találok beállítási lehetőséget arra, hogy egyből a lista tetejére rakja. Vkinek esetleg sikerült ezt beállítania?

[ Szerkesztve ]

(#147462) zeon.hu válasza Bici (#147455) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sms to phone, stabilan működik nálam.

Join is jó erre, de sok minden másra is, ha ki tudod használni.

#?*@&!

(#147463) brd válasza crok (#147459) üzenetére


brd
nagyúr

Az Accubattery az nem csak értesíteni tud? Mert ha tudná, nem kellene mellé ACC-t használnom.

The only real valuable thing is intuition.

(#147464) crok válasza brd (#147463) üzenetére


crok
Topikgazda

Most rendesen elbizonytalanítottál. Beta-ban voltam, abban tudta, most egy Mido-ra feltettem és valóban nem találom pedig Pro-m van :\ elnézést, lehet már nincs benne(?) :\ Az Accubattery helyett ha semmi másra nem kell akkor ott van a nyílt forrású Battery Charge Limit és nem kell az ACC mint modul se. Az Accubattery csak fancy és eddig úgy tudtam hogy tudja a leállítást is mert kér(t?) root-ot de akkor elképzelhető hogy kivették volna..? Sorry mégyegyszer.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147465) kiraly.andra válasza WhiteWalker (#147454) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Nem közvetlenül az értesítést lövi ki, hanem az azt küldő alkalmazást. Ekkor pedig eltűnik az abból származó értesítés is. Ez eddig csak tipp volt, de most kipróbáltam, és valóban így történik. Ezért szeretném a Google Messages appot kivenni az akkumulátort kímélő rendszer hatásköréből.

:a:

(#147466) brd válasza crok (#147464) üzenetére


brd
nagyúr

Ne viccelj, semmi baj, csak kezdtem megörülni, hogy valami elkerülte a figyelmem és mégis belekerült és akkor -1 program, amit futtatni kell. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#147467) crok válasza brd (#147466) üzenetére


crok
Topikgazda

De amúgy az ACC-hez se kell az app maga, az app csak egy wrapper hogy be tudd állítani a daemon-t, de ha terminálban szépen egyszer beállítod amit szeretnél aztán a terminált is törölheted ha akarod, nincs rá szükség, az AccA-ra se.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147468) brd válasza crok (#147467) üzenetére


brd
nagyúr

Tudom, köszi', csak a daemon fut nálam is! ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#147469) crok válasza kiraly.andra (#147465) üzenetére


crok
Topikgazda

@brd: nemszóltam : D

Szerintem érdemes lenne mégis megnézni amit a #147453-ben írtam ha még nem tetted, mert:

"On some phones with EMUI 9+ (Android P+) Huawei introduced a new task killer app called PowerGenie which kills everything not whitelisted by Huawei and does not give users any configuration options. See below how to uninstall it.
We have mixed reviews on Huawei - the PowerGenie app is present on some EMUI 9+ systems, while on others it isn't."

..és meglepne ha egy Huawei EMUI-n épp a Google Messenger lenne whitelist-en hogy jól működjön és - ahogy írod is - nincs lehetőséged se whitelist-elni, így mindkét aláhúzott állítás igaznak tűnik, már ha van PowerGenie a készüléken.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147470) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Volt egy alkalmazás amibe bele beszéltem és egy dalt csinált belőle. Beszédből olyat csinált mintha énekeltem volna.
Nem az auto rap volt az.
Vki tudja melyik az?

(#147471) kiraly.andra válasza crok (#147453) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Futtattam a parancsot, azt mondja, hogy "Success", azaz ott volt.

Meglátjuk, mi lesz a hatása, de ettől függetlenül érdekelne, hogy miért pont a Google Messages nem látszik az említett listákban. Lehet, hogy van más ilyen is (ezt most nem fogom egyenként összevetni), de furcsa módon semmit nem találtam erről, miközben minden ilyen esetben az a javasolt megoldás, hogy vegyem ki az alkalmazást a rendszer kezéből. Valakinek csak fel kellett tűnjön már valahol a nagyvilágban, hogy a Messages esetében ez nem tehető meg.

Biztos van itt más is Huawei készülékkel. Nálatok sincs ott a Messages a kivételezési listákban?

:a:

(#147472) crok válasza kiraly.andra (#147471) üzenetére


crok
Topikgazda

MIUI es ott van.. neked meg Huawei-ed van, ok most a Google-el nem nagyon kedvelik egymast.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147473) g_g_g


g_g_g
őstag

Maki plus alkalmazás néhány napja nem tölti be a hírfolyamot, ha a "Legfrissebb" szerinti opció van bekapcsolva.
"Legfontosabb" szerinti elrendezés működik szépen.
Csak nálam ilyen vagy másnál is (mert akkor nem kínlódok vele).

(#147474) consono válasza g_g_g (#147473) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam működik, nekem is a legfrissebb az alapértelmezett rendezés.

"In God we trust. All others must bring data"

(#147475) g_g_g válasza consono (#147474) üzenetére


g_g_g
őstag

Ne tudom mi lehet.
Már töröltem gyordítótárat, utána az egész alkalmazást, majd újra telepítettem.
Engedélyek megadva.
Mi8, Android 10,MIUI12.

Bosszantó.

(#147476) Fall-N válasza crok (#147472) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem amiatt. Androidon elsőbbséget élveznek a Google saját alkalmazásai (előre telepített, a ROM-van lévő), így elvileg nem kell őket külön listára tenni. Csakhogy a Huawei ezt elfarkalta az agresszív EMUI-val. Xiaomi beleteszi pluszban a lehetőséget, hogy az optimalizálás ne legyen érvényes rá, ha valaki be akarja állítani. Ez hiányzik viszont EMUI-nál.

(#147478) consono válasza Fall-N (#147476) üzenetére


consono
nagyúr

Gondolom szándékos, nem pedig hiányzik... Ha már nem használhatják hivatalosan, akkor minek kivételezzenek vele....

"In God we trust. All others must bring data"

(#147479) crok válasza consono (#147478) üzenetére


crok
Topikgazda

Erre gondoltam en is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147480) punky10 válasza crok (#147479) üzenetére


punky10
addikt

Se a P20-amon,se a Honor 20 Prón,s,se az első P Smarton nem volt problémám az SMS-sel.Illetve egy volt,de az nem ilyen jellegű(egy kapott SMS- t továbbítva már nem tudok szerkezteni,helyette kijelölés,másolás,beillesztés,módosítás,küldés van,a MIUI-n egyszerűbb volt)De olyan nem fordult elő nálam,hogy sms-t,e-mailt vagy Messenger-üzebet be jött volna meg.Sőt általában hamarabb megkaptam,mint a Samsung táblagépen.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#147481) svgyula válasza punky10 (#147480) üzenetére


svgyula
addikt

Nekem volt a Honor 20-al probléma az SMS-el! Csak adatforgalmi kapcsolattal volt hajlandó működni, illetve 1db SMS küldése=4db hibaüzenet ha nem voltam fent a neten! Ezért ment is a kugli mesenge a levesbe! Volt itt másnak is gondja az SMS-t csak akkor kapta meg amikor otthon rálépett a helyi hálózatra. Mivel én soha nem használom a telefont on-line a házon kívül csak amikor a munkához kell és csak addig. Ezért nekem nem opció az ilyen aplikáció.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147482) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Van nekem egy VPN szerverem egy mikrotik routeren.
Xiaomi redmi note 8 telefonnal felcsatlakozok rá, de adatforgalom nincs.
Laptoppal csatlakozva megy rendesen, úgyhogy nem a router konfiggal van a gond.
Vajon miért nem tudom a telefonnal használni?

(#147483) crok válasza Kenderice (#147482) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztos vagy benne hogy kuld routing info-t? Milyen VPN?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147484) Kenderice válasza crok (#147483) üzenetére


Kenderice
senior tag

Az android rendszer beépített VPN-je.
Nem tudom mit küld, mit nem.

(#147485) crok válasza Kenderice (#147484) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugy ertem a Mikrotiken, a szerver, az mifele szolgaltatas, program?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147486) Kenderice válasza crok (#147485) üzenetére


Kenderice
senior tag

Az egy pptp vpn szerver.
Ha laptoppal csatlakozok akkor minden OK de ha mobillal, akkor csatlakozik ugyan, de adatforgalom nincs.
Szerintem a telefonon lehet gond, de nem tudom mi.

(#147487) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Mi a legjobban konfigurálható ingyenes nyomtató alkalmazás?
(Megvan a PrinterShare full verzió, de Amazonról, azt meg nem tehetem fel az összes cégesre a kollégáknak)

#?*@&!

(#147488) punky10 válasza svgyula (#147481) üzenetére


punky10
addikt

Az lehet,nálam a net mindig engedélyezve van.
0-24-be megy a wifi,net,GPS,BT... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#147489) Bozek válasza svgyula (#147481) üzenetére


Bozek
nagyúr

Messages - három pötty - Beállítások - Csevegési funkciók - Csevegési funkciók engedélyezése

Itt kiveszed a pipát és nem lesz ilyen gondod.

(#147490) spe88


spe88
senior tag

22-es csapdájába estem. Egy Google-fiókot szeretnék hozzáadni a telefonomhoz.
Beütöttem a fiók jelszavát helyesen, de kiírja, hogy gyanús a szitu, ezért lépjek be a beállításaimba és az ott kapott kódot üssem be. A helyzet, hogy egy olyan telefonomba akarja, hogy belépjek, amit már ezer éve nem használok. Be sem kapcsol.

Mit tudok tenni? Várjak heteket míg a Google vmi ticketemre válaszol? Volt már ilyen valakinek? tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#147491) crok válasza spe88 (#147490) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem ajánl fel olyat, hogy "más megoldás"? Olyanok szoktak lenni, hogy SMS ha esetleg megadtad a telefonszámod, más egyéb készülék amire ugyanígy lehet kérni a kódot, Google Authenticator ha esetleg használtad.. ilyesmi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147492) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Olyan "térkép" alkalmazást keresek, ami megmutatja egymásnak, hogy a családtagok hol vannak éppen.

(#147493) crok válasza GEPESZ66 (#147492) üzenetére


crok
Topikgazda

Google Maps - helyzetmegosztás
Life360
Én GMaps-ről váltottam Life360-ra, kevesebb akkut eszik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147494) spe88 válasza crok (#147491) üzenetére


spe88
senior tag

Másik lehetőségnél egy áthúzott WiFi-jel mellé írva írja, hogy használja telefonját vagy táblagépét az ellenőrző kód fogadására, akkor is ha offline állapotban van.

Én látom is az ellenőrző kódot, de a jelenlegi telefonomon. És nyilván a Google a régire küldte. Hiába ütöm be az új telón látható 2 kód bármelyikét (space-ekkel vagy anélkül), amikor kéri, az nem jó neki.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#147495) simico válasza crok (#147453) üzenetére


simico
aktív tag

:R Eddig nem hallottam erről a csodás energiadzsinnről. Leírást követve repült is a családban mindkét P10-ről, most már végre tényleg memóriában maradnak pár nap után is az akkuoptimalizációból kivett programok. :C Köszi! :R

(#147496) S e t h


S e t h
nagyúr

Használja vki a User dictionary plust?
Elég alapvető alkalmazás Gboardhoz, viszont egy olyan problémával szembesültem, amit nem tudok kiküszöbölni és az app készítője sem reagál mailra.
Szavakat szeretnék törölni a személyes szótáramból, de hiába jelölöm ki, majd próbálom a kuka ikonnal törölni, semmi sem történik, a szó marad továbbra is a szótárban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#147497) zsoltzsolt válasza GEPESZ66 (#147492) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Amúgy ennek mi a haszna, célja? Tényleg érdekel, nem kekeckedés.

(#147498) crok válasza zsoltzsolt (#147497) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi pl. arra használjuk hogy ne kelljen egymást felhivogatni a feleségemmel hogy ki hol van és mikor ér haza vagy mit csinál, mikor vagy hogy tudunk a gyerekért menni, történhetett-e valakivel valami.. ilyesmi. Számunkra nagyon hasznos.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147499) Luissimo válasza zsoltzsolt (#147497) üzenetére


Luissimo
veterán

ha valaminek, akkor ennek számtalan előnye van.

tudod pl. hogy hol jár a tini lányod és csőre kell-e tölteni a vadászpuskát, amikor késő éjjel hazaérkezik :) (neadjisten ha fiad van :) )

najó viccet félretéve, ez egy remek dolog, családon belül nélkülözhetetlen.

(#147500) Somatom válasza Luissimo (#147499) üzenetére


Somatom
veterán

De jó, hogy skalpgyűjtő indián koromban nem volt még ilyen technika! :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.