Hirdetés

2020. július 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-04-27 14:35:45

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#143801) iceQ! válasza crok (#143800) üzenetére

iceQ!
(őstag)

Én megvettem anno a poweramp-ot, 1 dollárért :D azt használom még.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung Note 10 Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Audi A3 1.9 TDi ALH

(#143802) darvinya válasza crok (#143800) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Kösz, tetszik a Musicolet.
Bár Sony Music rendezés és kinézet eddig a legjobb.

Made Robot by Robot −Xiaomi Mi 8 Pro v9 Fekete… titán üveg hátas, hogy lássam mit kaptam

(#143803) Tetsuo válasza crok (#143611) üzenetére

Tetsuo
(aktív tag)

Úgynevezett "Optimalizáció" különböző értesítéseit tudtam így állítani.

(#143804) crok válasza Tetsuo (#143803) üzenetére

crok
(Topikgazda)

Ammen - csak tartsd fejben hogy voltak értesítések amik le lettek tiltva hogy ha leközelebb valami nem jelenik meg de kéne akkor legyen merre indulni (:

hardverapro.hu/apro/elado_hasznalt_cisco_routerek_es_switchek_debrecen/

(#143805) SOAD19

SOAD19
(addikt)

Sziasztok!

Yt apppal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Pár napja azt vettem észre, hogy ha bele akarok tekerni egy adott videóba, akkor nem lehet úgy, hogy csak odabökök valahova az idősávon, hanem rá kell bökni, nyomva tartani, és kicsit arrébb húzni a kis kör pöcköt. Ugye jól rémlik, hogy működnie kellene úgy is, hogy csak bökök?! Remélem, nagyjából érthető volt mire gondolok.

(#143806) Tetsuo válasza crok (#143804) üzenetére

Tetsuo
(aktív tag)

Thx. majd itt, a fórumon visszanézem. :DD

(#143807) kaciokos válasza SOAD19 (#143805) üzenetére

kaciokos
(őstag)

Nekem működik "odabökéssel" is a tekerés.

(#143808) spe88

spe88
(aktív tag)

Sziasztok!

Létezik már olyan megoldás, hogy úgy rakom újra a telómat, hogy minden appot visszatelepít, mind a teló-, mind az appbeállításokat megjegyzi?
Újra kéne raknom a telóm (MI A2, Android 9) mert nagyon belassult és szeretném megúszni, hogy ne napokig kelljen mindent újra belőnőm a telótól az appok újratelepítéséig és azok beállításáig stb.

Hallottam már megoldásokról, de érdekelne egy bennfentes véleménye, mert nekem eddig még sosem jött össze egyik telónál sem.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#143809) SOAD19 válasza kaciokos (#143807) üzenetére

SOAD19
(addikt)

Köszi! Megoldódott. A Beállítások/Alkalmazások menüpont alatt eltávolítottam, majd frissítettem az appot.

(#143810) HoldfenyLuna

HoldfenyLuna
(junior tag)

Sziasztok! Májusban ugye megszűnik a Wunderlist és ehelyett keresek egy appot. Kipróbáltam a Microsoft ToDo appot, de az istennek nem találom, hogy tudom ezt beleintegrálni a Google naltárampb. A Wunderlistnek volt csatornája, ennek nem találtam. Fontos lenne, hogy olyan appot találjak, amin a feladat megosztható és bárki által elvégezhető. Zömmel az óraállások diktálására használom, Anyukámnak is ez van, ezért fontos, hogy magyar legyen (idős az Anyukám). Köszönöm szépen!

(#143811) crok válasza spe88 (#143808) üzenetére

crok
(Topikgazda)

Amivel mindent menteni tudsz root nélkül, na olyan nem lesz már.
Root-al Swift Backup vagy Titanium Backup, esetleg a MyBackup.

Ha nincs root..
Akkor a Super Backup & Restore egész sokat tud.. az SMS Backup & Restore-t sokan ajánlják meg a MyBackup-ot root nélkül.. vagy a Google Cloud Backup-ot is kipróbálhatod (amit megtalálsz a beállításokban mint Backup).. de belakni mindenképp be kell megint mert az app adatokat nagyon sok apphoz nem tudja menteni (link a miértre a hsz. első mondatában).

De ha csak "lassulást" vettél észre érdemes lehet megpróbálnod egy ADB parancsot:
adb shell cmd package bg-dexopt-job
Nougat vagy előtte pedig:
adb shell cmd package compile -r bg-dexopt -a
Ezzel optimalizálja az appokat - ha tényleg csak a lassan nyíló appok a gond akkor ez megoldás lehet.

(#143812) nyisziati válasza spe88 (#143808) üzenetére

nyisziati
(veterán)
LOGOUT blog (1)

"Létezik már olyan megoldás, hogy úgy rakom újra a telómat, hogy minden appot visszatelepít, mind a teló-, mind az appbeállításokat megjegyzi?"

Androidon továbbra sincs ilyen. :(((

(12 évnyi fejlesztés után. Vicc.)

A Samsung telefonok mellől is kimaradhat a töltő! (kattints a nickem alatt a LOGOUT blogra) . . . . . . . . . . . . . . . . Samsung Galaxy A9 (2018); Pebble Steel

(#143813) iceQ! válasza crok (#143811) üzenetére

iceQ!
(őstag)

adb shell cmd package bg-dexopt-job

Ez mire jó? Kicsit részletesebben leírnád?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung Note 10 Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Audi A3 1.9 TDi ALH

(#143814) crok válasza iceQ! (#143813) üzenetére

crok
(Topikgazda)

Itt az egyik Logout blogomban keress rá magára a parancsra vagy arra, hogy "Csomagoptimalizálás kényszerítése" - minden le van írva.

(#143815) iceQ! válasza crok (#143814) üzenetére

iceQ!
(őstag)

Gondolom nem lesz 3 óra nekem (Note10+). Bármelyik Andoridon megcsinálhatom ahogy látom Csak 7-es Androidtól...Mindig tanul az ember.

Amúgy sokat segít?

[ Szerkesztve ]

(#143816) mobilizmo válasza nyisziati (#143812) üzenetére

mobilizmo
(Topikgazda)

Ez így nem teljesen igaz. Nem a "rendszer" része, hanem meg kell venni hozzá egy nem túl olcsó appot (Titanium Backup) és root kell hozzá. Ráadásul utóbbiból következik, hogy nem is lehet minden telefonra alkalmazni. De a TiBa-nak van olyan megoldása, hogy a mentést flashelhető zipbe rakja. Az már majdnem az.

(#143817) crok válasza mobilizmo (#143816) üzenetére

crok
(Topikgazda)

Viszont a TiBu Zip-es megoldásánál már jobban működik a Migrate (: Sokat fejlődött az elmúlt évben.

(#143818) crok válasza iceQ! (#143815) üzenetére

crok
(Topikgazda)

Nekem egy Redmi Note 4X Global-on (Mido, Snapdragon 625) olyan 30+ telepített app esetén (amiben nincs nagy játék, +a rendszerappok természetesen) ez olyan 10..12 perc, de nyilván 100%-on megy a CPU. Igen, sokat segít, ha az a gondja a rendszernek. App installkor interpret-only van (boot-nál verify-only a gyorsaság miatt), utána ugye nem ártana az optimalizálás, csak ha nincsenek meg a kondíciók akkor a készülék nem csinálja meg.. lassul.. sok telepítés, sok frissítés, sok nem lesz optimalizálva.. na ilyenkor segít. Meg azért jó mert nem kell hozzá root csak adb.

[ Szerkesztve ]

(#143819) dunc

dunc
(nagyúr)

Sziasztok Lenovo P10 amin 9 es android fut, szeretném ha balra lapozásnál nem jönne be a hírfolyam, vagy minek hívják, hogy tudom elvarázsolni?
Köszi.

(#143820) nyisziati válasza mobilizmo (#143816) üzenetére

nyisziati
(veterán)
LOGOUT blog (1)

iOS-szel összehasonlítva értettem.

Ezt már rég meg kellett volna oldani a Google-nek, hogy hasonlóan könnyű legyen a költözés.

A Samsung telefonok mellől is kimaradhat a töltő! (kattints a nickem alatt a LOGOUT blogra) . . . . . . . . . . . . . . . . Samsung Galaxy A9 (2018); Pebble Steel

(#143821) crok válasza nyisziati (#143820) üzenetére

crok
(Topikgazda)

..aw, ne kezdjünk már bele megint, kérlek.. zárt rendszer vs. nyílt rendszer, egy gyártó vs. n+1; n>12 gyártó.. alma vs. körte..

(#143822) nyisziati válasza crok (#143821) üzenetére

nyisziati
(veterán)
LOGOUT blog (1)

Én nem kezdtem bele semmibe, és ennek semmi köze a "zárt rendszer-nyílt rendszerhez".
Simán megoldható lenne. A Google appokkal egyébként meg van oldva, ott működik.
12 év alatt csak annyit kellett volna megoldani, hogy a 3rd party appok szabványos formában mentsék az adataikat a Google szerverre.
Ennyi.

(#143823) WhiteWalker válasza dunc (#143819) üzenetére

WhiteWalker
(veterán)

Tipp , de ha pl a fő oldalon egy üres helyen nyomva tartod az ujjad , akkor a felugró menü/ (főkepernyő) beállításnál nézd meg , hátha van olyan kapcsoló , hogy Google hírfolyam ON/OFF.

[ Szerkesztve ]

(#143824) kiraly.andra válasza iceQ! (#143780) üzenetére

kiraly.andra
(tag)

Azt hogy gondolod, hogy mutassa, de ne legyen értesítés? Miképp mutathatná értesítés nélkül?

:a:

(#143825) Viktor0610 válasza kiraly.andra (#143824) üzenetére

Viktor0610
(MODERÁTOR)

Benne legyen a naptárban, de ne jelezzen hanggal, értesítéssel eseménynél -ha jól értem. :)

[ Szerkesztve ]

Fekete Xiaomi Redmi Note 9S / 9 Pro / 9 Pro Max Nillkin Super Frosted Shield tok eladó - érd. privátban! :)

(#143826) crok válasza nyisziati (#143822) üzenetére

crok
(Topikgazda)

Az Almások mentsék csak a cuccaikat az Apple szervereire ha szeretnék mert zárt a rendszer, az Android önmagában nincs kötve a Google-höz, miért kellene pl. a Lineage-re APKMirror-ról telepített appnak a Google szerverére mentenie bármit is (meg hogy?) ha még GApps sincs a rendszeren? Költői a kérdés.

(#143827) LiVeGa

LiVeGa
(tag)

Nalatok az auto fill in mukodik KeePassDX-nel?
Elkezdtem hasznalni de nem tudom mukodesre birni.
A masik, hogy allandoan mikor belepek az appba, meg kell keresnem a mentest a telefonon es csak ugy tudok belepni.
Ez miert van?

Is it just me, or is it getting crazier out there?

(#143828) crok válasza LiVeGa (#143827) üzenetére

crok
(Topikgazda)

Ma volt frissites.. mi a verzio? Latsz frissitest? 2.5beta29 jott most.

[ Szerkesztve ]

(#143829) LiVeGa válasza crok (#143828) üzenetére

LiVeGa
(tag)

28 a vege nalam.
De komolyan kiakaszt.
Belepek, keri az ujjlenyomatot, majd could not find the file piros error uzenet fogad allandoan es be kell talloznom es csak ugy enged belepni.
Erre rajottem mi okozta.

Az autofill meg total nem mukodik. Probaltam meg nagyon regen ezt az appot de akkor sme mukodott.
Nem ertem, en csinalok valamit rosszul?
Nem jon fel a notification, nem ugrik fel semilyen ablak. Semmi nem tortenik. Pedig az auto fill in be van kapcsolva, meg a notification engedelyezve van az appnak.
:U

(#143830) crok válasza LiVeGa (#143829) üzenetére

crok
(Topikgazda)

A billenytyuzetek kozt is engedelyezve van?

(#143831) LiVeGa válasza crok (#143830) üzenetére

LiVeGa
(tag)

Nem. De elvileg kene mukodni billentyuzet nelkul is. Eleg gaz lenne ha bejelentkezeskor valtani KeePassDX billentyuzetre majd utana vissza a normalra. Korulmenyes.
Ezert van ott az opcio, hogy nitificationbol is mukodjon, de nalam nem mukodik.

(#143832) kmarci25

kmarci25
(addikt)

Korábban nagyon szerettem azokat az appokat, amik minden nap új háttérképet és zárképernyő képet (ugyanazt a képet) állított be a Bing adatbázisából. Pl ez is ilyen. Amióta megvan a mostani telefonom, Xiaomi Mi9 liter, miui 11 rendszerrel, a háttérkép változik, de a zárképernyő háttérképe nem. Már mindent néztem, akkumulátor kímélő kikapcsolva, minden engedély megadva, és mégsem. Van ötletetek, hogy mit tehetnék?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#143833) Somatom válasza crok (#143821) üzenetére

Somatom
(őstag)
LOGOUT blog

Én szerényen beérném azokkal, amik zárt rendszeren (Play) keresztül települtek a telómra. Ez csak egy újabb regulába kerülne a Google -nek. Erre nem képes tizen éve.

Samsung Note 9 (8/512), Android 9

(#143834) OmniaI900

OmniaI900
(tag)

Sziasztok
Van olyasmi alkalmazás widget mint a HTC telefonokon, volt hirfolyam ??

(#143835) oszi666

oszi666
(őstag)

Sziasztok, már írtam ezügyben a facebook és a galaxy s7 topicban is, de ide is betolom, ez atopic nagyon pörög:
Teljesen váratlanul a messenger app elkezdett kétszer rezegni, ha új üzenetet kapok.
Egy Galaxy S7-ről van szó, legfrissebb minden. Eddig ezt nem csinálta, és nem emlékszem, hogy bármit átállítottam volna, most azonban a rendes messenger és a hangouts is, egymás után gyors ütemben kétszer zizzen ha kapok egy üzenetet. Már áttúrtam az egész mobilt a saját rendszerbeállításokat, és a messenger beállításait is, és nem találtam rezgés mintázat beállítást, rohadt idegesítő.
A galaxy S7 topicban nem tudtak egyelőre segíteni.
Ádám

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#143836) ignisz

ignisz
(senior tag)

Szép napot. A jelszavak kezelésére a Safe in Cloudot használom. Telefonon, asztali gépen jól működik. A régi tableten is ok volt. A mostani tableten, Huawei MediaPad M5 Lite, a mobilarena oldalát nem akarja kezelni. A többi oldallal semmi gond.Többször töröltem, újra telepítettem, semmi. Valakinek ötlete?

(#143837) crok válasza oszi666 (#143835) üzenetére

crok
(Topikgazda)

Oreo, igaz? Tippem van egyelőre csak. Értesítési csatornák közt van a Messengernél vagy 8 ahogy nézem, nem lehet hogy ez nem dupla vibráció hanem két egyszerre jelentkező vibráció? Az értesítési csatornák közt nézd már meg hogy melyiknél van bekapcsolva a rezgés és kapcsold ki mindet aztán kapcsold vissza egyesével (talán az Egyéb kategória is "jelez"?). Arra gondolok hogy pl. használsz chat head-et és ha jön egy üzenet akkor egyszer rezegteti maga az üzenet + egyszer meg a chat head..?

[ Szerkesztve ]

(#143838) oszi666 válasza crok (#143837) üzenetére

oszi666
(őstag)

Ez tok jo otlet megnezem, koszi

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#143839) hodostamas válasza oszi666 (#143838) üzenetére

hodostamas
(addikt)

Ez megvan P30pro-nál is! Fura mód nekem dupla rezgés, asszony ugyan olyan telóján simpla rezgés..

(Android 10)

[ Szerkesztve ]

(#143840) w.miki

w.miki
(addikt)

Automatizáló programot tudnátok ajánlani? Ami könnyen kezelhető? Nagyon-nagyon könnyen. És nem fogja vissza a rendszert.
TV boxra tenném, Android 7.1.2. root van.
Amit szeretnék:
Ahogy elindul a box, várjon 1 percet.
1. Indítson el egy programot.
2. Insdítson el a rad.io/ftmc-t, és egy rádióállomást. Várjon még 2 percet.
3. Váltson a home képernyőre.
4. Indítsa el a képernyővédőt.
És ezt én be is tudjam állítani.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#143841) oszi666 válasza hodostamas (#143839) üzenetére

oszi666
(őstag)

párom s10e-jén is szimpla rezgés van. lehet ez valami új fícsör, de régi android verzión már nem érhető el a buta egyszeres rezgés.
ha kettő üzenetet kapok akkor úgy zizeg mint az őrület

(#143842) Somatom válasza w.miki (#143840) üzenetére

Somatom
(őstag)
LOGOUT blog

Tipp.
Ha ismered a rádióállomás stream -jét, akkor ajánlom az Intent Radio -t. Ez kifejezetten automatizálós vezérléshez való.

Samsung Note 9 (8/512), Android 9

(#143843) Tökimanó

Tökimanó
(tag)

Na frankó. A rendes facebookon már eddig sem találtam meg a születésnaposokat. Direkt ezért volt a telefonomon a facebook lite is mert ott meg tudtam nézni őket. A mostani frissítés után már ott sincs . Vagy csak én nem találom egyikben sem? Tudja valaki hol lehet előcsalogatni őket? Persze ,ha egyáltalán lehet.

(#143844) Putyin90

Putyin90
(aktív tag)

Sziasztok! Melyik alkalmazás fogyaszt kevesebb adatot videótelefonálásnál?
Viber, WhatsApp vagy Messenger

Illetve azt lehet tudni, hogy 1 perc alatt kb. melyik app mennyi adatot fogyaszt?

(#143845) st6969

st6969
(senior tag)

Üdv,
online furulyaórához keresnék valami videochat-es appot. Messenger, Viber, Skype borzalmas minőségben viszi át a furulyahangot (torzít, szaggat, nagyon gáz). Ezen kívül valami, esetleg olyan, ami mondjuk 4-5s késéssel (pufferelés miatt) viszi át a hangot?
Létezik egyáltalán erre megoldás (esetleg a felsorolt appon belül valami beállítás)? Sávszélesség elvileg OK 150/10 Mbit/s UPC (bár most 60/10-et mérek...hm sose volt ilyen alacsony).

(#143846) crok válasza st6969 (#143845) üzenetére

crok
(Topikgazda)

Ezen appok emberi beszedhangra vannak optimalizalva (a mintavetelezes, a protokolljaik) igy alkalmatlan lesz mind, ugyanugy, mint a telefon es annak protokolljai (GSM, AMR-WB..). Nincs koze a magahoz a savszelhez alapvetoen, persze fontos de fontos lenne a jitter elkerulese, a magasabb mintavetelezes, a megfelelo es erre alkalmas kodek - szerintem erre real-time app nemigen lesz ami nem
kifejezetten professzionalis felhasznalasra van kitalalva.

[ Szerkesztve ]

(#143847) darvinya válasza st6969 (#143845) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Élő rádió / videó megosztóval próbálkoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi Mi 8 Pro v9 Fekete… titán üveg hátas, hogy lássam mit kaptam

(#143848) st6969 válasza crok (#143846) üzenetére

st6969
(senior tag)

Amiatt gondoltam a sávszélességre, ill. emiatt valami pufferelési lehetőségre, mert a Skype-on az átvitt hang még éppen megfelelne, ha folyamatos lenne. De nem az. Néhány mp-enként van benne kisebb "megszakadás".

(#143849) laleeee

laleeee
(őstag)

online furulyaóra🤘🤘🤘

(#143850) Ceree

Ceree
(senior tag)
LOGOUT blog

Erre esetleg valaki tud javasolni valamit? (Kihangositott hangerő probléma)

Másolat_eredetije

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.