Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143301) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Play áruház egy videót se játszik le ("nem lehet lejátszani a videót").
Ez mi ez?

#?*@&!

(#143302) iceQ! válasza Viktor0610 (#143295) üzenetére


iceQ!
addikt

TotalCommander nem engedi, gyári Samu fájlkezelő igen... Fura, biztos 10es frissítés miatt van.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#143303) Bozek válasza iceQ! (#143302) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen is, meg nem is. A 10-es Androidban már külön kell az alkalmazásoknak engedélyt adni a telepítéshez. Viszont a TC-nek ezt kérnie kellene.

Az alkalmazás adatainál (esetedben a TC) a Speciális rész alatt van egy olyan, hogy Új alkalmazások telepítése. Azt engedélyezd.

link

(#143304) Bozek válasza darvinya (#143294) üzenetére


Bozek
nagyúr

Erről dobj már egy screenshotot. Mert elvileg ha csak engedély nincs, akkor azt kellene kérnie. Fura lenne, ha nem lenne Csomagtelepítő a MIUI 10-ben.

(#143305) darvinya válasza Bozek (#143304) üzenetére


darvinya
titán

Nem MIUI 10, hanem droid 10 MIUI 11.
Szerintem droid Go 10 az alapja MIUI 11-nek, mert memóriába tartás sem az igazi, úgy 2GB RAM-ig oké, de utána dobál ki mindent, hiába van 8GB RAM-om, és lelakatolva, MIUI csoda kikapcsolva, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#143306) iceQ! válasza Bozek (#143303) üzenetére


iceQ!
addikt

Hinnye, ezt én is tudtam, csak elfelejtettem :D Amúgy a TC nem dobta fel hogy engedélyezzem. Na mindegy azért köszi :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#143307) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Sajnos aktiváltam a Google segédet, semmi hasznát nem veszem. Hogyan tudom kikapcsolni?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#143308) Bozek válasza darvinya (#143305) üzenetére


Bozek
nagyúr

Éljen. A szőrszálhasogatás megy, ahelyett, hogy tényleg raknál fel egy screenshotot. A Csomagtelepítő szempontjából mindegy, hogy 10 vagy 11.

Mindegy, én elengedtem.

(#143309) Bozek válasza iceQ! (#143306) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk simán előfordulhat. Nekem is volt olyan alkalmazásom, amelyik nem is kért engedélyt (semmilyent, nem csak telepítésit), csak egyszerűen az összes el volt utasítva kezdéskor. Persze nem működött normálisan ettől az alkalmazás, és eltartott egy ideig, míg rájöttem a hibára.

(#143310) mcsm88


mcsm88
senior tag

Tud valaki ajánlami működő hívásrögzítőt andriod 10, MIUI 10.0.0 rendszerre?

(#143311) g_g_g válasza mcsm88 (#143310) üzenetére


g_g_g
őstag

A MIUI-ban gyárilag van hívásrögzítés.
"Hangrögzítő" néven keresd az alkalmazást

(#143312) darvinya válasza Bozek (#143308) üzenetére


darvinya
titán

Itt a üzenet. [kép]

mcsm88

Ha Google Tárcsázó van telon, akkor csak root-al tudsz rögzíteni.

g_g_g

Nem mindegyik MIUI-van már MIUI tárcsázó, hanem Google van helyette, ezzel hívásrögzítés el veszett.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#143313) zeon.hu válasza zeon.hu (#143301) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kis módosítás:
Csak a leggyakrabban használt fióknál nem mennek a play store videók.
Másik fiók, plusz céges alatt is jók.
Így még furcsább... :F

#?*@&!

(#143314) mcsm88 válasza g_g_g (#143311) üzenetére


mcsm88
senior tag

Eddig működött is, de mióta frisített 10-re, nem menti el a hívásokat.

(#143315) kovacs65 válasza mcsm88 (#143310) üzenetére


kovacs65
senior tag

Cube ACR
Note 10+ telón OK

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#143316) iceQ! válasza kovacs65 (#143315) üzenetére


iceQ!
addikt

Bluetooth fülesen keresztül is rögzít?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#143317) kovacs65 válasza iceQ! (#143316) üzenetére


kovacs65
senior tag

Passz.
Soha nem használtam még ilyet.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#143318) Viktor0610 válasza darvinya (#143305) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Te most trollkodsz?
Nyilván NEM Android Go alapú a MIUI 11 Android 10 alatt.

Nincs módom kipróbálni, de kétlem, hogy tényleg ne lehetne telepíteni külső forrásból APK-fájlt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143319) g_g_g válasza Viktor0610 (#143318) üzenetére


g_g_g
őstag

Simán lehet telepíteni az apk-t.

(#143320) Viktor0610 válasza g_g_g (#143319) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi, sejtettem.

Samsung Galaxy A54

(#143321) darvinya válasza Viktor0610 (#143318) üzenetére


darvinya
titán

Honnét tudod, hogy nem Go az alap?
Persze örüljek neki, hogy 2GB RAM memóriába tartást tud(mint Go max.-ja), miközben készülék 8GB-os.
A2 4GB RAM-jával köröket ver rá, és ugyanaz azt a mentet apk-t szó nélkül települt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#143322) this is life válasza darvinya (#143321) üzenetére


this is life
Ármester

A memória kezelési gondokat a miui és az android lmk daemon együttes ténykedése okozza . Amúgy minden beállítást figyelmesen megnéztél, bekapcsoltál az alkalmazások memóriában tartása végett?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#143323) darvinya válasza this is life (#143322) üzenetére


darvinya
titán

Mindent.
MIUI optimalizálást kikapcsoltam, droid féléhez nincs menü.
Lakatolás is meg van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#143324) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Van ötletetek, hogy miért nem küld a facebook app értésítést a csoportjaimban közzétett bejegyzésekről???
Értesítések engedélyezve a teló és a facebook beállításaiban is.
Mi lehet a gond?
Samsung Galaxy A50, android 9
Köszi a tippeket.

(#143325) crok válasza YxVs (#143324) üzenetére


crok
Topikgazda

Valószínűleg le van tiltva az az értesítési csatorna vagy csak ki van kapcsolva az a fajta értesítési forma amire számítanál.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143326) YxVs válasza crok (#143325) üzenetére


YxVs
senior tag

Hogy érted? Nincs semmi értesítési forma kikapcsolva. Vagy hol tudom ezt ellenőrizni?
Arról szeretnék push értesítést kapni, ha a feliratkozott csoportjaimban új bejegyzés születik.

(#143327) this is life


this is life
Ármester

Ha nem tetted volna meg az automatikus indítást is kapcsold be .Elvileg a miui optimalizáció kikapcsolása nem feltétlenül jelent előnyt . A low memory killer sajnos nem szabályozható az a google ügyes kis szolgáltatása a háttérben ami takarítja a ramot ha egy alkalmazás ezt másként nem kéri a rendszertől . Nálam 6 gigából kb 2.8 giga van szabadon a mindennapi háttérben futó alkalmazásokkal (az alkalmazás előzményekből így van hogy törli őket) ellenben a háttérben ettől még teszik a dolgukat .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#143328) crok válasza darvinya (#143323) üzenetére


crok
Topikgazda

Nincs MIUI 11 Android GO alapon, semmilyen MIUI nincs Android Go alapon. Még a Redmi Go se MIUI hanem Android Go ami pontosabben egy Oreo Go Edition csak mellé van téve a Google féle appok Go változatai mellé még egy marék MIUI app (Mint Browser, Mint Launcher, MIUI File Explorer..)

De van menü arra amit keresel csak nem látható MIUI alatt: Hidden Settings for MIUI - ezzel elérhető a "sima" Android rendszer app kezelőjén kívül a teljesség igénye nélkül pl: értesítéstörténet, Android (nem MIUI) app akkuoptimalizálás menü.. meg még vagy 10+ menü ami alapból a MIUI féle Beállítások app-ban nem érhető el (mert kigyomlálták). Egyébként Activity Manager app-al is elérhető vagy a Quick Shortcut-al is elérhető az a "sima" Android app akkuoptimalizálás menü, csak a csilli-villi MIUI SystemUI beállításokból lett kihagyva, nyilván nem véletlen. A gond inkább az lesz, hogy az Android a "sima" Android app akkuoptimalizálás menüben amiket beállítasz azt legközelebb restartkor a MIUI reset-eli kénye-kedve szerint, úgy rémlik talán a MIUI optimalizálás kikapcsolásával ezt már nem csinálja (MIUI 8..9-ban pl volt még külön MIUI memória optimalizálás is) de régen még az se volt elég.

Ahogy this is life is írja ami még van, az az automatikus indítás engedély (nem csak a bootolás utánra vonatkozik..) + a más programok általi indítás engedély + háttérben futás.. ez mind MIUI gyíkság hogy ha minden de minden ki van iktatva ami arra van kitalálva hogy sok-sok szabad memória legyen akkor talán nem fogja bezárni.

A nincs installer-re visszatérve: gyors Google szerint lehet nálad valami app ami beül mint installer és az nem tud mit kezdeni az APK-val. Pl. ahogy itt vagy itt tapasztalják. Egy logcat megmondaná azonnal, de érdemes lenne szétnézni a telepített appok közt hogy nincs-e hasonló telepítve (APK analyser, Amazmod, valami). Esetleg a MIUI-s beállítások közt a telepített appoknál jobb fent a menüben az alapértelmezett appoknál van egy lista hogy milyen appot nyisson meg a rendszer egyes weblapoknál / filetípusoknál, hátha most ott neked ez is listázva van.

Megj: A MIUI gyíkságja ez a free RAM fetisizmus, ezzel alapvetően vagy megbarátkozol vagy nem. Rendszerszinten ez az egészet (a már említett Android lmkd mellett) az mcd (memory control daemon) nevű daemon csinálja a MIUI fejlesztéseként valamint a bedrótozott Biztonság nevű app jön még emellé (LBE által írt Security appra alapul és össze van mosva az LBE Privacy-vel (ez a MIUI-s engedélykezelő app) meg a CleanMaster-el meg az optimalizálójukkal/gyorsítójukkal meg a vírusírtójukkal (AVL/Tencent/Avast adatbázissal tud dolgozni), nem tudom ismered-e a céget, egyébként a Parallel space-t is ők jegyzik és ezt használják a MIUI-kban is dual app-ra, meg a Second Space-hez ők adják a megoldást ha jól emlékszem). A világ más részein szó szerint megőrülnek azért hogy az appváltóban minél több free RAM-ot mutasson a készülék, mindegy mennyi RAM van benne. Persze elsőre jól hangozhat csak ez nem Windows, a file cache pedig egy nagyon jó dolog.. az LKM küszöbszinteket legtöbbször alig éri el a rendszer de a MIUI okoskodásai már góráltatják is kifelé a memóriából a folyamatokat is (alacsonyabb oom_adj_score, cache kategóriába sorolt appokat hamarabb csap ki) meg a file cache-t túl hamar szabadíttatják fel hogy minél több fel nem használt maradjon. Szerintem nettó rossz megoldás az egész. De ez vastagon nem az AOSP forrás és nem is a Google hibája.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143329) WhiteWalker válasza crok (#143328) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Többek közt ezért is váltottam MIUI-ról... Roppant bosszantó és idegesítő a memória kezelése. Átláthatatlan katyvasz az egész.

(#143330) crok válasza WhiteWalker (#143329) üzenetére


crok
Topikgazda

Én is csak akkor térek vissza rá mikor valakinek nagy nyűgje van vele és segíteni szeretnék, de utána tolom is vissza a "rendes" rendszerem azon nyomban..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143331) darvinya válasza crok (#143328) üzenetére


darvinya
titán

Rendben.

Rejtet menü app már rég fent van, mert csak onnét tudtam bizonyos app-ot tiltani.
Konkrét esetben, droid részéről is nincs akku optimalizálás.
Mi4c-vel ismertem MIUI ökörségeit.

RAM izé, talán Win98-nál ettem meg, de aztán megtanultam, hogy azért van, hogy használjuk.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#143332) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Erre tudnátok mondani valamit?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#143333) mobilizmo válasza HoTaZo (#143332) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Készülék beállítások->Google->Fiókszolgáltatások->Keresés, Segéd és Voice->Google segéd->Assistant->Assistant devices->Telefon->Google segéd és itt tudod kikapcsolni.

Biztos van egyszerűbb útvonal is, de ezt is kb. 3 perc volt kideríteni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#143334) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Van egy app, amit szeretnék letölteni, ami hazánkban nem elérhető. Ezért VPN appot töltöttem le, be is állítottam a szervert, de ugyanúgy nem történik semmi. Próbáltam azt is, hogy apk mirrorr oldalról letöltöttem, de ugyanúgy nem telepíti. Mit ronthatok el? Egyébként a dark sky időjárás appra fáj a fogam :) Köszönöm!

(#143335) crok válasza HoldfenyLuna (#143334) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt egyelőre nem tudom mit rontasz el de ha az apk file rajta van a készüléken és úgy se telepíti.. akkor milyen telefonod is van milyen rendszerrel? Nem-e lehet hogy csak magasabb Android főverziótól működik az a bizonyos app? Meg Play linket tudsz adni ehhez a "Dark Sky" apphoz?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143336) Viktor0610 válasza HoldfenyLuna (#143334) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, erre gondoltál-e, de ez nekem simán települt: Dark Sky - Hyperlocal Weather 3.3.0.

Samsung Galaxy A54

(#143337) HoldfenyLuna válasza Viktor0610 (#143336) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Köszi, ez települt... Még VPN se kellett hozzá... Így már rá is jöttem, hogy nem figyeltem, hogy van Wear OS-re is... :R

Crock: Neked is köszönöm, hogy próbáltál segíteni :) 🤗

(#143338) Submarine


Submarine
senior tag

Üdv! Azt hol és kinek kell/érdemes jelezni, hogy az androidos időjárás alkalmatlanság helytelenül használja magában a ° jelet?
Vagy a pontosság manapság már nem divat?

[ Szerkesztve ]

(#143339) Viktor0610 válasza Submarine (#143338) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem a kérdést.
Értelemszerűen az appon belül, ha van rá lehetőség. Ha nincs, akkor a Playen, az appnál található email címre, ha az sincs, vagy nem válaszol, akkor a playes visszajelzésen keresztül.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143340) crok válasza Submarine (#143338) üzenetére


crok
Topikgazda

Az app fejlesztojenel szokas jelenteni - ha ismert volna az app gondolom ismert lenne fejlesztoje is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143341) Submarine


Submarine
senior tag

Ez az alap app egy 8-as droidon.
A listából nem derül ki melyik az.
Nem kifejezetten app, hanem be van épülve a droidba.
Igazából mindegy, csak nem szeretem a pongyolaságot.
;]

(#143342) crok válasza Submarine (#143341) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor elarulod vegre milyen gyarto keszuleken milyen ROM ez pontosan ahol ez a pongyolasag tettlegesen el lett kovetve? ;] Akkor meg talan iranymutatast is lehet tudunk adni.. vagy nem.. de ez biztos.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143343) Submarine válasza crok (#143342) üzenetére


Submarine
senior tag

Huawei Honor 9 Lite LLD-L33 build LLD-L33(C432) (8.0.0)
Android 8.0; EMUI 8.

[ Szerkesztve ]

(#143344) DrBubo77 válasza Submarine (#143343) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha megnézed, a legtöbb alkalmazás így jeleníti meg a hőmérsékletet. Egyébként a teszt szerint AccuWeather adja az időjárást.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#143345) crok válasza Submarine (#143343) üzenetére


crok
Topikgazda

Itt vagy a telefonon a bugreport-ban / hibajelentésben (Beállítások -> Telefon info talán?) és a HiCare / Support app-ban tudnád lejelenteni, esetleg a LiveChat-ben itt a lap legalján - ha lenne értelme, de mivel EMUI 8 a ROM amit használsz így ezt ebben már nemigen fogják javítani ha le is jelentenéd, hiszen ha jól látom van rá Android 9.0 Pie ROM EMUI 9.1-el, lehet abban amúgy is javítva van (EMUI 10-et már nem kap). Esetleg egy másik, alkalmasabb alkalmazás alkalmazása jobb lehetne, van elég sok a topikban ajánlva (összefoglalóban is van 3).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143346) Somatom válasza Submarine (#143341) üzenetére


Somatom
veterán

Ez pongyolaság? Pontosan mit jelent? Nem azt, hogy X fok? A koordinátákat is így jelölik, de ritkán keverem össze a hőmérséklettel. Az előbb átállítottam Fahrenheit -re és akkor is ugyanez a jel maradt. Én ezt úgy értelmezem, hogy a fokot jeleníti meg, azt már a usernek kell tudni, hogy az Celsius, vagy Fahrenheit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143347) Viktor0610 válasza Somatom (#143346) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, az a first world problem tárgya, hogy nincs ott a C mellette. ;]

Samsung Galaxy A54

(#143348) Somatom válasza Viktor0610 (#143347) üzenetére


Somatom
veterán

Ez világos, de vajon ott kéne legyen? Az igaz, hogy így jelenthet akár szélességi, vagy hosszúsági fokot is, de azért na.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143349) Dr.NX válasza Somatom (#143348) üzenetére


Dr.NX
addikt

Igen, ott kellene hogy legyen. Csak lehagyják, mert hosszú.
Mint ahogy a sebesség mértékegysége sem a "nyolcvan kilométerrel mentem".
Gondolom az appban azér van így, hogy egyrészt spóroljanak a hellyel, másrészt úgyis a user állítja be, hogy melyik skálán akarja nézni, akkor meg képzelje oda.

Elfogadom a sütiket.

(#143350) Somatom válasza Dr.NX (#143349) üzenetére


Somatom
veterán

Én vastagon tudok kritizálni egy alkalmazást, de ez a "C" hiány totál nem érdekel. Mint ahogy az sem, ha egy navi program a pillanatnyi sebességnek csak a számértékeit jeleníti meg. Sőt! Szeretném hinni, hogy hegynek felfelé tekeréskor amit mutat, az m/s, nem pedig Km/h. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.