Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143401) punky10 válasza p.t.r (#143399) üzenetére


punky10
addikt

Igen,az lenne,de a kmarci25 által linkelt képen látszik,hogy az Ali az egyik,az Okoslotto a másik SIM-et használja.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#143402) p.t.r válasza punky10 (#143401) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Ez nem vitás :K

(#143403) g_g_g válasza p.t.r (#143402) üzenetére


g_g_g
őstag

MIUI-n ilyen lehetőségek vannak.

(#143404) szimi57 válasza g_g_g (#143403) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem csak kevés teló támogatja, hogy egy időben mindkét SIM-en aktiv legyen a mobiladat, ugyan úgy, mint hivások esetében. Ha az egyik simről használja a mobiladatot valamelyik app, akkor a másik simhez kapcsolt app nem fér hozzá a mobiladathoz.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#143405) g_g_g válasza szimi57 (#143404) üzenetére


g_g_g
őstag

Egyébként szerintem ezen sem működik, hiába van lehetőség így beállítani.
A legtöbb dual sim-es telefon dual standby, vagyis csak egy gsm antenna van benne.

[ Szerkesztve ]

(#143406) zhorvath válasza punky10 (#143396) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Biztosan nehéz lett volna 2 hozzászólást visszanézni. :) 143391 és 143389
Szerencsére kmarci 25 kolléga összerakta neked. :)

(#143407) kmarci25 válasza zhorvath (#143406) üzenetére


kmarci25
veterán

:) :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#143408) totron


totron
addikt

Samsung időjárás widgetét cserélném valami másra, lehetőleg nem akksizabálóra.

Átfordulós óra - klasszikus HTC - widgetet az istennek se találok működőt (5.1.1-re), bezzeg 4.0.1-re volt.
Ez a kettő egybe is forr.

(#143409) Viktor0610 válasza totron (#143408) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Flip widget keresőszó a Playen, és tádááá! ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143410) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Olvastam ezt az okoslottó alkalmazást. Olyan kérdésem lenne, hogy ez hivatalos? Mert, ha igen, miért nincs fent a Play-en? Másik, hogy ez frissül? Valamint, ha föladok egy szelvényt, és formázom a telefont, akkor bukóvári? Hogy tudom később igazolni, hogy nyertem?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#143411) Viktor0610 válasza MikeWazowski (#143410) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, hivatalos.
A Szerencsejáték Zrt. oldalán fenn van, az okkal együtt, hogy a Playen miért nincs.

Szerintem az SMS kell nekik, azt meg le tudod menteni. (De a kisebb összegeket simán kifizetik külön kérés nélkül.) Egyébként meg a megoldás: vasárnap formázd a telót, ha már kiderült, hogy nem nyertél! :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143412) MikeWazowski válasza Viktor0610 (#143411) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Koszönöm szépen! :R :B

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#143413) #40047616


#40047616
törölt tag

Én is letöltöttem az okoslottó alkalmazást, annyi kérdésem lenne hogy jelez valahogy ha esetleg nyertem valamit?

(#143414) crok válasza #40047616 (#143413) üzenetére


crok
Topikgazda

SMS-t értesítést kapsz a nyereményről.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143415) #40047616 válasza crok (#143414) üzenetére


#40047616
törölt tag

Köszönöm!

(#143416) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Sziasztok

szeretném az SMS-ket .pdf be vagy külön file-ba exportálni.
van rá ingyenes program/alkalmazás?

Szépnapot!

(#143417) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
A Microsoft féle Office alkalmazást rá lehet valahogy venni Google Drive használatra? Office 365 vagy mi fiókom nincs, és ha guglira menteném, azt kér. Más mód esetleg van?
Köszi szépen!

(#143418) fecus


fecus
őstag

A Yahoo fiókomat szeretném kezelni valami könnyű, nem túl okos, de kis fogyasztású IMAP email klienssel.
Van javaslatotok?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143419) Viktor0610 válasza fecus (#143418) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Gmail nem jó?
Hozzá tudsz adni Yahoo-fiókot is, gondolom.
Vagy a Yahoo saját appja.

Samsung Galaxy A54

(#143420) kidnou válasza zhorvath (#143406) üzenetére


kidnou
senior tag

De egyszerre! a 2 sim kártyán nincs net, vagy az egyik vagy a másik. De nem vitázom

(#143421) szimi57 válasza kidnou (#143420) üzenetére


szimi57
őstag

Ez egyértelmű. Csak azokon a telókon lehet EGYSZERRE mindkét simen net, emelyeknek simenként van egy-egy beépitett antenna.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#143422) Bferibörs válasza szimi57 (#143421) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha jól emlékszem az utsó ilyen taló a H. Honor 8 volt,azóta nem gyártanak dual aktiv telót.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#143423) DS39


DS39
nagyúr

A Chrome-ból tényleg kivették azt az opciót, hogy tiltható legyen az automatikus videó lejátszás? Vagy csak máshova rakták?

(#143424) zhorvath válasza kidnou (#143420) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Figyu! A kérdés nem ez volt és ezt nem is vitatja senki.
A kérdés az volt, hogy lehet-e szabályozni dual SIM esetén, hogy melyik alkalmazás honnan vegye a netet.
Mondok egy egyszerű példát.
Van mondjuk egy Telenoros céges SIM kártyám 2GB nettel. Legyen ez a SIM1.
Ez az adatmennyiség pont elég arra, hogy amikor úton vagyok és nincs wifi, akkor látom a céges levelezésemet mellékletekkel együtt, tudok válaszolni is, ha muszáj.
De az nem lenne szerencsés, hogy amikor a net erre a SIM kártyára van állítva, akkor mondjuk a Gmail, a Youtube és a Spotify is ezt a 2GB-ot enné, ezért ezeknél az alkalmazásoknál beállítom, hogy csak wifiről és SIM2-ről mehetnek, ami meg mondjuk egy 8GB-os keretű saját Telekom SIM kártya. Így véletlenül sem fogom 2 nap alatt elfogyasztani a céges keretet és nem keverem a céges adatforgalmat a sajáttal.
Részemről tényleg befejeztem a témát.

(#143425) fecus válasza Viktor0610 (#143419) üzenetére


fecus
őstag

A saját az reklámoz meg minden baja van.
A Gmail-ben teljesen el tudom különíteni? Azt még nem próbáltam és addig nem merem amíg nem biztos, hogy nem keveredik össze.
A Yahoo-s a szemét fogadó. Nem szeretném kerülgetni az értékes levelek között!
Most a céges és a gmail is külön app. Így könnyebb nekem.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143426) Viktor0610 válasza fecus (#143425) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már régen volt több mailcím beállítva Gmail appban, de arra emlékszem, hogy külön is lehet látni a leveleket, meg van összesített nézet is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143427) crok válasza Viktor0610 (#143426) üzenetére


crok
Topikgazda

Az rémlik, hogy pl. GMail appban (meg több másikban is) lehet választani olyat hogy unified inbox vagyis minden fiók bejövő mail-jei egy helyen láthatóak ha akarod, de nincs egybemosva a többi fiók többi könyvtára vagy minden fiókot külön ki kell választani és külön lehet megnézni a tartalmukat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143428) nyisziati válasza Bferibörs (#143422) üzenetére


nyisziati
veterán

A Galaxy Note 9 dual-active.

(#143429) Bferibörs válasza nyisziati (#143428) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R bocs nem tudtam, és tényleg az.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#143430) Somatom válasza nyisziati (#143428) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt már másik topikban is írták, de ha így van, akkor viszont jól titkolja. 1 -es slotban netes kártya. Hotspoton netet ad a tabomnak, amin nézem a MyTV -t. Ha a másik sloton hívást indítok, akkor a pufferidő leteltével lehal a stream. A teló topikjában is az a vélemény, hogy a dual active mód csak "urban legend". Legalábbis az Exynos verzión.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143431) szimi57 válasza zhorvath (#143424) üzenetére


szimi57
őstag

Érdekelne egy képernyőmentés, ahol látszik a beállitás. Az előzőeknél a korlátozás látszik, maga a beállitási lehetőség nem. Régebben használtam két simet, de már nem igazán rémlik. Most egy sim esetén nincs ilyen választási lehetőség. Lehet csak akkor jönne elő, ha raknék bele még egy simet. Szoftver hibára viszont emlékszem a két simmel. Amikor kapcsolgattam át a céges és magán sim között az adatforgalmat. Érdekes lehet még a sim beállitásoknál, hogy mobiladatra van-e kijelölt alapértelmezett sim. Arra határozottan emlékszem, hogy csak az egyiket lehetett kijelölni. Itt jön be az ellentmondás. Ha alkalmazásonként lehet társitani mobiladatot, akkor a sim beállitásoknál mindkét simre engednie kellene az adatforgalom beállitást, vagy egyszerüen ez a menüpont meg sem jelenne csak az alkalmazásoknál.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#143432) punky10 válasza zhorvath (#143424) üzenetére


punky10
addikt

Pedig itt páran úgy értettük,hogy az eredeti kérdés erre vonatkozott.Van egy Telenoros kártya nettel,de pár alkalmazást a 2. slotban lévő Telekomos SIM 3 Giga netjéből akarja megoldani...
Ezt sem olyan nehéz összerakni... :D
Ez volt:

Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott a Messenger, Instagram stb. app, ami jelenleg egy Telenor kártya adatforgalmát használja, amikor nincs wifi. Ha mellette lenne egy Telekom kártya, havi 3 giga adatkerettel, ebben az esetben megoldható az, hogy az említett appok a Telekom kártya adatforgalmát használják? Dual SIM-es telefon esetén ez beállítható? /Honor 8A telefonon használná kolléga./

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#143433) Viktor0610 válasza Somatom (#143430) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Simán lehet hibás az oldalon az adatlap.

Samsung Galaxy A54

(#143434) Somatom válasza Viktor0610 (#143433) üzenetére


Somatom
veterán

Én is erre gondolok. Csak, gondoltam leírom a tapasztalatomat, mielőtt vki emiatt rohanna Note 9 -et, vagy Note 10 Lite -ot venni. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143435) crok válasza Somatom (#143434) üzenetére


crok
Topikgazda

GSMArena szerint is dual stand-by, inkább elírás lehet a kimovil oldalon..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143436) zhorvath válasza punky10 (#143432) üzenetére


zhorvath
aktív tag

De én nem az ő kérdésére, hanem Somatom válaszára reagáltam.
Utána mindenki ezt próbálta megcáfolni.

"Persze. Ez alap. Nálam is így van. Pl. a Whatsapp telefonszámhoz kapcsolódik, de azon a kártyámon nincs net. Bár, jobban belegondolva nem egyértelmű, hogy mire gondoltál. Arra sztem nincs mód, hogy egyes alkalmazásokat másik kártya netéhez társíts. Mindent, vagy semmit."

Kiemeltem vastaggal, hogy mire. Szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#143437) Somatom válasza zhorvath (#143436) üzenetére


Somatom
veterán

Csakhogy ez számára irreleváns, mivel nem MIUI -t használ, EMUI -meg nincs ilyen feature.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143438) consono válasza Somatom (#143434) üzenetére


consono
nagyúr

A Galaxy A80 viszont biztosan dual aktív, vagyis tud az lenni. Viszont szól, mikor bekapcsolod, hogy "Bizonyos szolgáltatók esetén ez a funkció helytelenül működhet, vagy fizetős lehet". Lehet, hogy a Note 9-nél is inkább ez a probléma, nem a dual aktívság...

"In God we trust. All others must bring data"

(#143439) Viktor0610 válasza consono (#143438) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez nem a dual active, hanem egyszerű keresztbe átirányítás.
Ezért is hívja fel a figyelmet az esetleges költségvonzatra.
(Lehet, a téma jobb helyen volna a Melyik okostelefont vegyem? topikban. Itt már sok volt az off.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143440) nyisziati válasza Somatom (#143430) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi az első kézből származó infót, akkor jelzem az oldalnak a pontatlanságot.

Bferibörs: bocs a dezinformációért. :R

(#143441) svgyula válasza consono (#143438) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A dual acktive tesztje nagyon egyszerű. Beraksz 2db sim-et és az egyikről tárcsázok a második sim-et. Ha kicsng akkor biztosan 2db rádiós egység van benne. Ha foglalt,, vagy azt mondja "jelenleg nem elérhető" akkor dual standby. Én azt szinte eleve kizárnám, hogy a samu az alsó kategóriás telóba belerak 2db rádiós egységet a zászlóshajóiba meg nem :N [Samsung Galaxy A80]

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#143442) szimi57 válasza zhorvath (#143436) üzenetére


szimi57
őstag

"A kérdés az volt, hogy lehet-e szabályozni dual SIM esetén, hogy melyik alkalmazás honnan vegye a netet." :N

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#143443) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Lenne egy kérdésem.
A legfrissebb YT Vanced és a legfrissebb MicroG van fent , ennek ellenére nem jönnek az értesítések a feliratkozott csatornákról , hiába vagyok belépve , és azt veszem észre , hogy kilépve találom az eddig beléptett profilomat.
De nem mindig léptet ki , most például reggel óta belépve maradtam , de még így se jött értesítés. ( Minden értesítési engedély megvan adva a YT Vanced appnak)

Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#143444) DrBubo77 válasza svgyula (#143441) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az A80 dual stand-by, szóval nem értem, mit akarsz mondani.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#143445) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Kolléga vett egy Honor 8A telefont, és annyi problémája van, hogy az emailekről csak akkor kap értesítést ha belép magába az alkalmazásba. A Vibernél és a messengernél nagyjából ugyan ez a helyzet.
Mit lehetne vagy kellene állítani, hogy azonnal jelezzen, amint jön bármilyen üzenet vagy levél?
A nevében is köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#143446) Aurig@ válasza Aurig@ (#143445) üzenetére


Aurig@
őstag

Azt elfelejtettem írni, hogy volt egy 2 gigabájtos rendszerfrissítés, viszont nem csinált visszaállítást. Ez lehet probléma?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#143447) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Adott egy céges készülék (Samsung J5), melyet egy kollegina használt egy darabig. Az eddig használt párja meghibásodott, mostanra mindent sikerült átklónozni, átállítani a másikról.
Kivéve a Chrome-ban beállított Felhasználót, a Google fiókban már a kellő fiók(ok) vannak, ott nincs is a törlendő fiók, csak a Chrome-ban.
Hogyan tudom törölni a felső fiókot, ha a "Kijelentkezés, és szinkronizálás kikapcsolása"-nál hiába pipálom ki a négyzetet és nyomok "Tovább"-ot nem történik semmi.
[kép]

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#143448) svgyula válasza DrBubo77 (#143444) üzenetére


svgyula
addikt

Neked semmit! De akinek címeztem az állította azt, hogy dual acktive az A80.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#143449) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#143443) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azért nem jött értesítés , mert ez elkerülte a figyelmemet:

kép link

Most már azonnal beömlött az összes értesít ami elmaradt.
Viszont , ez eddig nem kellett , most miért is kell? :U

Ha jól vettem észre , ez csak a legfrissebb YT Vanced beállításba van és a legfrissebb MicroG-be.
Előző verzió YT Vanced nekem kilépett , ha beléptem a beállításokba.

[ Szerkesztve ]

(#143450) Bozek válasza pube111 (#143363) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Van egy rakás app, amit soha nem használok, ezért frissíteni sem akarom"

Akkor miért is vannak fenn a telefonon, ha nem használod őket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.