Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143101) hangyász2 válasza Aurig@ (#143100) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Az nincs, sajnos.

(#143102) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Üdv!

Valahol a flagsben megoldható chromeban, hogy a címsor görgetésnél eltűnjon?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#143103) Aurig@ válasza hangyász2 (#143101) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszönöm.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#143104) w.miki


w.miki
veterán

Android TV OS TV Box-on hogyan tudnám elérni az összes alkalmazást a Play áruházból?
Van valami módszer, amivel a Chrome, Swiftkey, TC... elérhetővé válik?
Mert alapból nem adja be :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#143105) crok válasza w.miki (#143104) üzenetére


crok
Topikgazda

Én nem tudok róla. Szerintem maradnak az alternatív áruházak, mint pl. az Aurora Store [F-Droid] [GitHub] vagy a Yalp Store [F-Droid] [GitLab] [Weboldaluk] vagy manuálisan leszeded mondjuk az APKMirror.. APKPure.. UpToDown.. oldalakról valamelyikről.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143106) w.miki válasza crok (#143105) üzenetére


w.miki
veterán

Vagy az Aptoide TV?
Nem lehet valahogy átirní valamit, az OS egyik fájlában, hogy másnak mutassa magát a készülék? Mondjuk egy MiBox3-nak?
Esetleg van erre valami app is...? :B

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#143107) crok válasza w.miki (#143106) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez nem sima Android, ez Android TV, speciálisan erre van kitalálva és a Play is azt jeleníti meg ami meg van jelölve mint Android TV alkalmazás (az app Android TV-re (is) optimalizált) mert a készülék fingerprint-je Android TV-s, nincs klasszikus "kapcsoló" amivel "átállítható", az egész rendszer alapvetően más, másra van kitalálva.

Magisk + MagiskHideProps és behazudhatsz egy másik device fingerprint-et ami nem Android TV-s, ezt elég okosan megoldja a MagiskHideProps, a /system/etc/permissions/tv_core_hardware.xml -ben pl. Android TV specifikus engedélyek vannak amik nélkül meg majd a TV-s alkalmazások fognak vacakolni (FC), ro.build.characteristics build.prop pedig nálad nyilván tv és nem default, ezt is át kéne írni, meg van még egy jó másfél tucat ro.product.* build.prop érték is amit meg kell(het) változtatni. Szóval persze, ha megfelelő mértékben módosítod az OS-t akkor natívan is menni fog a Play Store. Kérdés hogy belevágsz-e.
Mert ehhez kellene Magisk root, ahhoz meg olyan bootloader amit lehet patkolni, meg egy recovery hogy könnyebb legyen, még ha nem is flash-eled csak elindítod rajta, de ha nincs akkor marad hogy Magisk Manager-el megpatkoltatod a boot.img-t és fastboot-al tolod fel.. ha meg még A/B is a rendszer.. vagy ha a rendszer alapból root-olt (brrrrr..) akkor átírogathatod a build.prop file-t kedved szerint, csak akkor nem tudom mennyi root-ra érzékeny appot akarsz használni - mert hogy azok 100% nem fognak menni.

Vagy nézz utána van-e a készülékre valami értelmes custom ROM, mondjuk egy (un)official LineageOS ami nem Android TV. Vagy olyan készüléket kellett volna venni amin nem Android TV hanem Stock Android fut, mert ez egy ennyire régi probléma. Vagy marad a sideload ahogy itt írtam. Vagy hátha a többieknek van megoldásuk ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143108) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Nova-nál be lehet állítani, hogy a főképernyőn bárhol felfelé húzva az alkalmazástárat hozzá elő, míg lefelé vonásra a status bar-t?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#143109) hangyász2 válasza Rigormortiis (#143108) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Be.

(#143110) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Van valami fagyasztó/hibernalo app?

A greenfy-t letöltöttem , de hiába hibernalom pl a Messenger appot , ugyanúgy jön az értesítési ha kapok üzenetet...

(#143111) Probert75 válasza Rigormortiis (#143108) üzenetére


Probert75
addikt

Igen be, de csak a fizetős verzióba. Gesztusok közt van egyébként.

(#143112) punky10 válasza Rigormortiis (#143108) üzenetére


punky10
addikt

Több éve így használom a Nova Prime-t.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#143113) crok válasza WhiteWalker (#143110) üzenetére


crok
Topikgazda

Hasonló kellene, mint a Greenify? Mert akkor Servicely, SuperFreezz (F-Droid) vagy a Brevent pl. de ha Doze mode hack (is) kell akkor inkább Naptime. vagy kézzel szerkesztés Doze Editorral. Vagy mi a cél pontosan? Meg milyen ROM milyen készüléken? Háttérben futás jogának megvonása nem elég?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143114) fecus válasza fecus (#143075) üzenetére


fecus
őstag

Senki sem ismer működő fizikai gomb átdefiniáló app-ot?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143115) WhiteWalker válasza crok (#143113) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A cél az app ( Facebook/Messenger) ideiglenes tiltása lenne ( nincs kedvem újra beállítani és telepíteni ) . Ugyanaz a fagyasztás lenne az elképzelés , amit a Titanium Backup tud.
Nem rootolt készülék , EMUI 9.1 rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#143116) crok válasza fecus (#143114) üzenetére


crok
Topikgazda

De, csak 2020-ban nem triviális kérdés egy olyan appot kiajánlani ami elfut egy legjobb esetben is minimum 6 éves OS-en (a KitKat az API 19, ma meg a Pie 28, a 10 meg API 29). Azt nem is mondod melyik az ami nem megy, szóval:

Button remapper

Buttons remapper - Mapping & Combination vagy APKPure-on
Ez kiírás szerint 4.3-on már elfut:

Key Mapper
Ez kiírás szeirint már 4.2-n is elfut és F-Droid-on is elérhető (nincs Google-d)

Volume & Brightness Control vagy APKPure-on
Ez még 2.3.3-on is elfut

Meg a Brightness Bocker-t jegyzik még [sok] [helyen]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143117) nyisziati válasza WhiteWalker (#143115) üzenetére


nyisziati
veterán

Sajna ez csak root-tal megy.
Fizetős Greenify kell hozzá, és telepített Xposed keretrendszer. Azon belülre kell telepíteni a Greenify-t és gyönyörűen lehet hibernálni mindent.
Bár ez ma már súlyos beavatkozásnak számít a telefon belügyeibe. :D
Ráadásul nem tudom, hogy a mai Android verziókkal együttműködik-e az Xposed.

(#143118) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Csak megvettem a Nova Prime-ot. Nagyon szépen be is állítottam mindent, de felmerült pár kérdés :

Duplakoppos képernyőzáráskor egy Pillanatra megvillan (pontosabban elsötétül majd visszajön) a képernyő, de nem mindig. Ez mitől van?

Ha készítek egy Nova biztonsági mentést, az csak a launcher beállításait exportálja vagy ikonostul-hátterstül mindent?

Van arra lehetőség, hogy a különböző oldalaknak különböző hátteret adják?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#143119) Aurig@ válasza Rigormortiis (#143118) üzenetére


Aurig@
őstag

Csak a beállításokat. November legvégén váltottam telefont, és minden beállítást visszarakott! Viszont az ikonokat újra be kellett állítanom.
A többi kérdésre nem tudok válaszolni.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#143120) crok válasza WhiteWalker (#143115) üzenetére


crok
Topikgazda

A SuperFreezZ és a Brevent is non-root módban megy Accessability permission-el. A háttérben futási engedélyt adb-vel is el lehet venni az apptól és akkor biztosan nem fog futni csak ha előtérben van (csak vigyázni kell, mert pl. egy letöltés elindíása is megáll ha az app nem adja át a letöltésvezérlőnek a letöltés elvégzését).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143121) mobilizmo válasza Rigormortiis (#143118) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Természetesen az ikonokat is, a háttérben nem vagyok biztos. Természetesen csak azoknak az appoknak az ikonjait tudja kirakni amik aktuálisan telepítve vannak. Nálam konkrétan ez úgy nyilvánul meg, hogy rendszeresen elfelejtem, van néhány appom ami nem a play áruházból származik (f-droid, ad-away, stb...). Így ha a Nova visszaállítást rögtön azután csinálom, hogy a google visszaállította az appjaimat, akkor azt a néhányat ami máshonnan van azt nekem kell megcsinálnom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#143122) WhiteWalker válasza nyisziati (#143117) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ha ilyen nehézkes , akkor felejtős. Köszi azért :R

(#143123) nyisziati válasza WhiteWalker (#143122) üzenetére


nyisziati
veterán

Nincs mit. Sajnos a mókolás kora lejárt. :(
Pedig gyakran elfeledkeznek a júzerek elemi igényeiről a szoftverfejlesztők, és ilyen, vagy ehhez hasonló megoldásokkal sokmindent orvosolni lehet(ne).

(#143124) Bozek válasza Rigormortiis (#143118) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nova Beállítások - Haladó - Képernyő zárolási módszer mire van állítva?

(#143125) Rigormortiis válasza Bozek (#143124) üzenetére


Rigormortiis
addikt

"Kisegítő lehetőségek"

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#143126) Bozek válasza Rigormortiis (#143125) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pedig azzal nem kellene csinálnia. Régebben volt, hogy nem kapcsolta ki teljesen a kijelzőt, csak egy idő után, mert különben nem ment az ujjlenyomatos feloldás.

(#143127) Bozek


Bozek
nagyúr

Ismer valaki olyan podcast alkalmazást, amit lehet szinkronizálni Windows-al is? Pocket Casts kilőve, soha többé nem telepítem fel a telefonomra, undorító a fejlesztőgárda.

(#143128) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van anyumnak egy Galaxy A5 2017 telefonja. Veszek neki egy Galaxy A51 telefont, viszont elakadtam a biztonsági mentéssel. Az az igazság hogy fogalmam sincs hogy csináljam.
A beállítások->Google->Biztonsági másolat->Biztonsági mentés készítésére rámentem, ami elvileg le is ment. Viszont a Google fiók-nál azt jelzi ki hogy csak pár száz megabájt van foglalva a 15GB helyből. Pedig több GB kép meg videó van.

A kérdésem az lenne hogy mivel tudnák egy komplett mentést csinálni a drive-ra mindenféle mókolás rootolgatás vagy bármi nélkül?

Köszi! :R

iPhone 13 Pro Max

(#143129) Viktor0610 válasza jozsi252 (#143128) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Samsung Smart Switch. Mármint ez nem a felhőbe készít mentést, hanem az adatokat tudod vele áttölteni.

Ha teheted, adatkábellel másold át az adatokat, úgy sokkal gyorsabb, de wi-fin is aránylag jól megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143130) Somatom válasza jozsi252 (#143128) üzenetére


Somatom
veterán

Ne bízz ilyen mentésekben!!!!! Az Android még nem tart ott, hogy megbízható mentést tudj csinálni. Manuálisan másolj ki mindent, az a biztos!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143131) hangyász2 válasza Somatom (#143130) üzenetére


hangyász2
aktív tag

A magam részéről a tiszta telepítések híve vagyok, de ami már nekem is túl macerás, bátran lementem, pl. Huawei appjával vagy Phone Clone-nal, és tökéletesen végzi a dolgát. Már amit tud. A rendszer dolgain kívül bátran ajánlom, alkalmazások adataihoz is.
Egyébként samsungos családtagos sem panaszkodnak, de azt csak másnak csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#143132) jozsi252 válasza Viktor0610 (#143129) üzenetére


jozsi252
veterán

Elkezdtem nézni YT-os videókat elég jónak tűnik ez a Smart Switch. Ez lesz az első amit megpróbálok. Köszi a tippet!

(#143130) Somatom
Igen sajnos azt veszem észre hogy az iCloud-tól elég messze van ezen a téren. De ez a Smart Switch remélem jól fog működni. Illetve a képeket lementem külön mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#143133) Somatom válasza hangyász2 (#143131) üzenetére


Somatom
veterán

Én biztos, hogy nem bízom ilyen automatizmusra a képeimet, videóimat. Egy Novat, 3g Watchdogot, Anysoftot sem fogok minden alkalommal nulláról beállítani. Aztán ott vannak a nem Playes alkalmazások. Vagy, a Robot parancsaim. A kardomba dőlnék, ha odalennének. Kb. egy hónapos a telóm és harmadszor húzom újra a ROM -ot, teljes gyaluval. Pedig, gyűlölök ROM -olni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143134) hangyász2 válasza Somatom (#143133) üzenetére


hangyász2
aktív tag

A képekre, videókra stb. ott van a felhő, vagy SD.
Lekopogom, de nekem 5-6 év alatt semmi sem veszett el Huawei mentésből, pedig régen én orrba-szájba ROM-oltam. Ma már nekem se jó játék, főleg, hogy nem is nagyon lehet, de azért frissítek, költözöm. Szóval van új belakás. Teljesen jó.

(#143135) w751230


w751230
tag

Sziasztok!

Olyan zene felismerő programot keresek, ami nem csak mikrofonnal ismeri fel a zenét, hanem mondjuk adott hangfájl részletből (tehát adott egy mp3, vagy m4a, mindegy, és abból egy részlet, amit ki vágtam).

Szerk.: ne adj isten megy egy 90-es évek mix, egy zene meg tetszik, és minden vágás nélkül valahogy le lehetne kérni ami épp megy... Tudom, túl sok.... De jó lenne.
Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#143136) Viktor0610 válasza w751230 (#143135) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól értelek, a Shazam megfelelhet neked, mert pl. olyan zenét is felismer, amit a készüléken játszol le.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143137) zhorvath válasza Viktor0610 (#143136) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Hát a kolléga meg sem említi a Shazamot, de amúgy igen, tudja a Shazam, amit írsz.
A telefonon lejátszott zenét (legyen az rádió, Spotify, mp3, bármi) simán felismeri.

(#143138) Bozek válasza zhorvath (#143137) üzenetére


Bozek
nagyúr

Viktor0610 sem azt írta, hogy a kolléga említette volna a Shazam-ot. De ha esetleg értelmezési gondok vannak, akkor a (csak neked) hiányzó szavakkal is leírom: "Ha jól értem a kérdésed, akkor a Shazam ilyen". :D

[ Szerkesztve ]

(#143139) zhorvath válasza zhorvath (#143137) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Gratulálok! Ti valami tök más nyelvet beszéltek, vagy gondolatolvasó vagy. :)

(#143140) Viktor0610 válasza zhorvath (#143139) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem érthető volt az eredeti változat is ( ;] ), de módosítottam. :D

Samsung Galaxy A54

(#143141) Somatom


Somatom
veterán

Tudja vki, hogy most mi a szitu a Clipoval? Itteni ajánlásra megvettem a prot. Tabon van benne egy csomó tartalom. Bejelentkeztem a Google fiókomba, engedélyeztem a hozzáférést. Telepítettem a telómra, ott is engedélyeztem, de nem jelent meg a tabon levő tartalom. Ebben nincs autoszinkron? Valamit ír, hogy az Android Q korlátozás miatt nem fejlesztik (rohadj meg, Google!!!!!), meg, hogy elfogyott vmi pénz szerverre :F , de nem világos, hogy akkor most mi a szitu.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143142) kmarci25 válasza crok (#143113) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi a Naptime említését, nagyon jó kis app! Root nélkül kellett egy kis adb, de ez után remek. Egy éjszaka alatt is érezhető a működése, 5-6%-kal kevesebbet fogyaszt. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#143143) Fall-N válasza Somatom (#143141) üzenetére


Fall-N
veterán

Én úgy tudom, hogy elvileg automatikusan ment a Drive-ra, de visszaállítani csak manuálisan tud.

(#143144) Somatom válasza Fall-N (#143143) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Akkor nem ez a nekem való app. Clipper -ben ha vágólapra tettem valamit, az azonnal megjelent az összes bejelentkezett eszközöm vágólapján. Amúgy sem értem, hogy miért kell abbahagyni a fejlesztését. OK, a vágólaphoz nem fér hozzá a háttérben. De, megosztás menüből ugyanúgy használható maradna.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143145) kaciokos válasza Rigormortiis (#143125) üzenetére


kaciokos
őstag

Az a jó választás. Android 10 alatt nálam is csinálja, 9 alatt nem csinálta. Picit zavaró, de jelentősége nincs: próbálkoztam, hogy abban a pár tizedmásodpercben tudok-e valamit véletlenül megnyomni, de szerencsére nem.

Anno Sony Xperia Z1 Compact-on volt egy olyan jelenség, hogy ha gesztussal zártam le a képernyőt, azonnal elsütétedett, de pár tizedmásodpercig még érzékelt, na ilyenkor tudtam véletlenül elindítani valamit, de szerencsére itt nem ez a helyzet.

(#143146) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Viber-ben mi értelme van megvenni a fizetős matricákat, ha a matricakeresőből amúgy is elérem őket?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#143147) fecus válasza crok (#143116) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm.
De megírtam All in one gestures. Sem az 5.5 sem az 5.8 nem megy.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143148) crok válasza fecus (#143147) üzenetére


crok
Topikgazda

Ah, bocs. Es amiket irtam? Proba?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143149) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Novánál (sem) lehet kikapcsolni azt, hogy ha lentről felfelé húzom az ujjamat a kijelzőn, majd rajta hagyom, akkor ne nyissa meg a Google-t?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#143150) hangyász2 válasza Rigormortiis (#143149) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Szerintem ez nem launcherfüggő, ha jól értelek. A Beállításokban/Alkalmazások/Alapértelmezett alkalmazások/Segédalkalmazást állítsd NIncs-re.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.