Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143351) HoTaZo válasza mobilizmo (#143333) üzenetére


HoTaZo
őstag

:R
Amint megszűnik az érintő kijelző lefagyása, megnézem.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#143352) kmarci25 válasza Somatom (#143348) üzenetére


kmarci25
veterán

Nagyobb probléma, hogy fahrenheit fokot is jelenthet. Engem sem zavar, de megértem, ha valakit igen, bár szerintem ezt is el lehet engedni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#143353) DrBubo77 válasza kmarci25 (#143352) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az semmi, az órámra tegnap töltöttem le egy számlapot, az még Kelvinben is tudja mutatni a hőmérsékletet. :Y

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#143354) Somatom válasza kmarci25 (#143352) üzenetére


Somatom
veterán

Az a probléma, ha ez számodra probléma. Még kávé előtt is gyanítom, hogy vmi nem kerek, ha a telóm azt jelzi, hogy most odakint 43 fok van. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143355) szimi57 válasza Dr.NX (#143349) üzenetére


szimi57
őstag

Nagyon-nagyon zavarna, ha pluszban még ott lenne egy "C". Azonnal törölném az alkalmazást :N

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#143356) crok válasza szimi57 (#143355) üzenetére


crok
Topikgazda

Trágár kifejezések nélkül, ha szabad kérni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143357) pube111


pube111
senior tag

Olyan appot keresek, amivel a telepített appoknak egyenként lehet beállítani a frissítéseit. Automatikus, soha, vagy kérdezzen rá. Van ilyen?

(#143358) szimi57 válasza pube111 (#143357) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem ilyen alkalmazás nincs.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#143359) crok válasza pube111 (#143357) üzenetére


crok
Topikgazda

Nemigen van rá külön app mert a Play Store maga kezeli:
Play Store -> Saját appok -> appok egyesével megnyitogatása -> jobb felső sarok menü -> automatikus frissítés vagy igen vagy nem.. olyan hogy automaitkus de kérdezzen annak nem is látom értlemét :F

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143360) kmarci25 válasza Somatom (#143354) üzenetére


kmarci25
veterán

Elolvastad, amit írtam? Segítek, kiemelem: "Engem sem zavar". Erre a válaszod: "Az a probléma, ha ez számodra probléma." :F Kötözködni, "csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, ugy érdemes." ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#143361) Somatom válasza kmarci25 (#143360) üzenetére


Somatom
veterán

Segítek értelmezni. A "ha" szó egy feltételt jelent. Tehát, csak akkor vonatkozik rád, ha ez neked problémát jelent. Ha nem jelent problémát, akkor ez nem a te inged, nem kell magadra venned. Szóval, lécci ne kötözködj velem! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143362) kmarci25 válasza Somatom (#143361) üzenetére


kmarci25
veterán

Már korábban írtam, hogy nem jelent problémát!!! :D Sőt ezzel kezdtem, akkor meg miért akarod rámerőltetni azt a bizonyos inget, ha már szóltam, hogy nem az enyém?!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#143363) pube111 válasza crok (#143359) üzenetére


pube111
senior tag

Nem azt akarom, hogy automatikus, de kérdezzen rá. Az lenne a lényeg, hogy apponként beállítani, hogy automatikus, vagy kérdezze meg, vagy soha ne frissítse. Van egy rakás app, amit soha nem használok, ezért frissíteni sem akarom. Ezeknek lenne a soha. Aztán van olyan, ami frissítés nélkül el sem indul, ezeknek lenne az auto. Aztán vannak olyanok, amik jól működnek frissítés nélkül is, de néha érdekelne, hogy mi új került bele. Ezeknek lenne a kérdezzen rá opció.
Nem értem, hogy a play ezt miért nem kezeli így. Illetve értem, csak nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#143364) Nashville


Nashville
tag

Sziasztok!
Egy barátomnak olyan problémája van, hogyha telefonál időnként feléled a kijelző a közelségérzékelő érzékenysége miatt. Gondolom ezt nem lehet szabályozni, de a telefonálási szokásán sem tud változtatni. A szokás miatt az aktiválódási pontig elemeli az arcától a telefont és ilyenkor az arccsontjával megnyomja a némítást beszélgetés közben. Sajnos nem lehet átrendezni a tárcsázó hívás közbeni képernyőjét (de jó is lenne, ha minden ennyire testreszabható lenne) Akartam neki javasolni a egy alkalmazást pl. a Full Screen Caller ID- t amivel át lehet szerkeszteni a képernyőt, de ez eléggé megzavarta az én telómat is korábban, így ez már nem opció.
Tudnátok javasolni valamilyen appot a probléma megoldására?
Előre is köszi!
Telefon típusa: Xiaomi Mi 9 Lite

(#143365) WhiteWalker válasza Nashville (#143364) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az igen... Ezt ( közelség érzékelő) képtelenek még a mai napig megoldani Sáomiék? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#143366) crok válasza Nashville (#143364) üzenetére


crok
Topikgazda

Erre alkalmaz helyett inkábba azt mondanám, hogy power gombbal kapcsolja ki a képernyőt kézzel max - meg nézze meg, hogy a közelségérzékelőt nem-e takarja pl. a fólia rajta.

@WhiteWalker: ennek nem feltétlen az a baja - de még mindig gond a Xiaomiknál.. gyári tesztmenüjében ennek asszem' van amúgy proximity sensor calibration de nem vagyok benne 100% biztos.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143367) zhorvath válasza Nashville (#143364) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Szia!

A tárcsázóba be kell ütni ezt: * # * # 64663 # * # *
Bejön a CIT menü.
Itt lehet tesztelni a közelség érzékelőt illetve kalibrálni is lehet: jobb felső sarokban 3 pötty -> Additional tools.

Remélem hasznos volt!

(#143368) crok válasza zhorvath (#143367) üzenetére


crok
Topikgazda

És|vagy Tárcsázóban
*#*#MIUI#*#*
vagy számokkal írva
*#*#6484#*#*
vagy Beállítások -> Telefonról -> MIUI verziót (vagy belső tárhely nagyságát?) kell nyomkodni 8..10x

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143369) zhorvath válasza crok (#143368) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Köszi, bár nem nekem van rá szükségem. :)

(#143370) crok válasza crok (#139844) üzenetére


crok
Topikgazda

És akkor megint egy hír.. még mindig nem értem miért használnak ilyen random VPN app megoldásokat az emberek.. :F Minden hétre/hónapra jut egy ilyen..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143371) iceQ!


iceQ!
addikt

Üdv

FolderSync-en kivül más mappa szinkroinizálásra alkmas appot tud valaki ajánlani? Igazából NAS-ra szeretnék a telefonról egy adott mappát szinkroniználi, egyirányba (Csak oda) :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#143372) fecus válasza iceQ! (#143371) üzenetére


fecus
őstag

Resilio Sync. Van ingyenes verzió.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143373) #40047616 válasza HoldfenyLuna (#143337) üzenetére


#40047616
törölt tag

Kipróbáltam ezt a dark sky appot és tetszik! A prémium része hogy van? Ha elfogadom a két hét ingyenes próbát utánna egyből le akarja majd vonni a pénzt? Vagy le lehet mondani közben? Csak azért kérdezem mert ugye a mi régiónkban hivatalosan nem elérhető az app a play áruházban.

[ Szerkesztve ]

(#143374) Nashville


Nashville
tag

Köszönöm a tanácsokat, ha meglesz az eredmény vissza fogok jelezni.

(#143375) iceQ! válasza fecus (#143372) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi, megnézem. QNAP még támogatja is

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#143376) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott a Messenger, Instagram stb. app, ami jelenleg egy Telenor kártya adatforgalmát használja, amikor nincs wifi. Ha mellette lenne egy Telekom kártya, havi 3 giga adatkerettel, ebben az esetben megoldható az, hogy az említett appok a Telekom kártya adatforgalmát használják? Dual SIM-es telefon esetén ez beállítható? /Honor 8A telefonon használná kolléga./

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#143377) Somatom válasza Aurig@ (#143376) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Ez alap. Nálam is így van. Pl. a Whatsapp telefonszámhoz kapcsolódik, de azon a kártyámon nincs net. Bár, jobban belegondolva nem egyértelmű, hogy mire gondoltál. Arra sztem nincs mód, hogy egyes alkalmazásokat másik kártya netéhez társíts. Mindent, vagy semmit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143378) fecus


fecus
őstag

Még az öreg tabletről kérdeznék: android 4.4 root van. Van olyan app amivel működik a dupla kopp ébresztés vagy ahhoz olyan hardver is kell?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143379) Aurig@ válasza Somatom (#143377) üzenetére


Aurig@
őstag

Minden menne kollégának, csak ezt a kettőt említettem.

Köszi

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#143380) Somatom válasza fecus (#143378) üzenetére


Somatom
veterán

Hardverfüggő. Amoleden össze lehet trükközni, de több a hátránya, mint az előnye.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143381) crok válasza fecus (#143378) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahhoz olyan hardver kell ami egyáltalán támogatja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143382) zhorvath válasza Somatom (#143377) üzenetére


zhorvath
aktív tag

MIUI alatt van lehetőség alkalmazásonkénti net beállításra. MIUI 11-ről beszélek.

(#143383) zhorvath válasza #40047616 (#143373) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Szerintem nem tudnál pro verzióra előfizetni pontosan amiatt, hogy ebben a régióban nem elérhető a program. Apk-ból telepítetted, nem a Play áruházból. Egy későbbi rendszer újra telepítés esetére sem lenne meg az előfizetési adatod az Áruházban.

(#143384) Somatom válasza zhorvath (#143382) üzenetére


Somatom
veterán

Ez érvényes EMUI -ra is?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143385) nomic


nomic
aktív tag

Sziasztok!

Spotify a helyi fájlokat nem tölti le telefonra. Bent van a lejátszási listában, de szürkén jelenik meg és nem lehet elindítani, se letölteni. Raktam már rá pár zenét így, és eddig nem volt gond.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#143386) Fall-N válasza Somatom (#143384) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem ahogy látja a Play, hogy a régió Magyarország rögtön dobná is a hibaüzenetet, hogy itt nem elérhető. Ilyenkor csak a VPN marad és a kamu külföldi lakcím a Google fiókban. De akkor a valuta is átáll rögtön az adott régióréra.

[ Szerkesztve ]

(#143387) Somatom válasza Fall-N (#143386) üzenetére


Somatom
veterán

:F
Az a gyanúm, hogy benéztél vmit. De, ha mégsem, akkor input plíííz, mert nem vágom, hogy ezt mire értetted.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143388) kidnou válasza zhorvath (#143382) üzenetére


kidnou
senior tag

Meglepődnék, legalábbis én még nem találkoztam ilyen lehetőséggel. Olyan van hogy letiltom a mobilnetről az appot, de hogy válasszon melyik kártyát használja... Mutasd már légyszi, hol találom

(#143389) zhorvath válasza kidnou (#143388) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Akkor lepődj meg! Ott van, hogy Adatforgalom korlátozása.

(#143390) kidnou válasza zhorvath (#143389) üzenetére


kidnou
senior tag

Mint irtam a korlátozást tudom. Itt az volt a kérdés, hogy egyik progi az 1.simről, a másik 2. simről szedi a netet, ezt hol állítod be?

(#143391) zhorvath válasza kidnou (#143390) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Hát oda van írva! Az előző példában szereplő Aquamail pl. wifin és a SIM1-en érheti el a netet.
Tehát hiába van net a 2-es SIM-en is, az Aquamail azt nem tudja használni.
Pl. az Amazfitre beállítottam, hogy wifin és SIM2-n érheti el a netet.
Így oké?

[ Szerkesztve ]

(#143392) WhiteWalker válasza zhorvath (#143391) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

EMUI-n csak wifi/mobil net elérés van.
Választható mobilnet elérés sim kártyánként nincs. Vagy legalábbis én nem találtam meg.:B

(#143393) zhorvath válasza WhiteWalker (#143392) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Én MIUI-ról beszéltem, nem EMUI-ról. :)

(#143394) p.t.r válasza zhorvath (#143393) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Miui-n sincs

(#143395) zhorvath válasza p.t.r (#143394) üzenetére


zhorvath
aktív tag

És a képek, amiket csatoltam az Photoshop? Mindegy, én elengedtem ezt a témát. A lényeg, hogy nálam működik.

(#143396) punky10 válasza zhorvath (#143395) üzenetére


punky10
addikt

Nem Photoshop,de ez még nem bizonyítja az állításod.Ezt látom én is EMUI-n,de ez csak annyit mutat (nálam),hogyaz adott alkalmazás használhat wifit és mobiladatot,és a mobiladat a 2-es SIM-ről megy.
Linkelj be egy másik képernyőképet,hogy egy másik alkalmazás pedig az 1-es SIM-mel van a neten... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#143397) kmarci25 válasza punky10 (#143396) üzenetére


kmarci25
veterán

Hát, ti aztán nem vagytok egyszerűek... :DDD


"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#143398) p.t.r válasza kmarci25 (#143397) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Beállítások > sim kártyák és mobilhálózatok > alapértelmezett beállítások --> legalul: 'Internet'
Ha ez sim1-re van állítva, akkor sim2-ről nem lesz neted, bárhogy van beállítva az alkamazás. Akkor egyszerűen nem kap netet és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#143399) p.t.r válasza p.t.r (#143398) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Legalábbis én úgy értelmezem, hogy az lenne az elvárás, egyszerre legyen net mindkét simről, csak egyik app innen, a másik meg onnan használja a netet. Ha rosszul értelmeztem, akkor bocsi.

(#143400) punky10 válasza kmarci25 (#143397) üzenetére


punky10
addikt

OK.Ez már alátámasztja... :)
De abból az egy képernyőképről ez nem derült ki.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.