Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143951) zsoltzsolt válasza egykori (#143950) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!

(#143949) LiVeGa
A SafeinCloud esetén mi a különbség a Családi és az Egyéni között?
A leírásban írja,hogy a Családi esrtén írja, hogy a fizetés egyszeri alkalmat jelöl, Google Playben történik a vásárlás, Google fiókkal használható, míg az Egyéninél az alkalmazáson belül veszem meg, ott nem említi az egyszeri vásárlást. Ha újratelepítem a telefont, akkor vehetem meg ez esetben újra és újra? :F

(#143952) #30610944 válasza zsoltzsolt (#143951) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nem tudom, en egybol a csaladit vettem meg.
De amugy ha valaki itt password managerben gondolkodik, akkor olyat valasszon ami nem kotott Google fiokhoz az altala valasztott felhobe menteni (itt a legjobb es legbiztonsagosabb a nextcloud) vagy hasznalja offline az appot ami a legbiztonsagosabb igy nem kell a tracker-ektol sem felni es csinaljon manualis backupot.
Ha mar valaki raszanta magat, hogy rendes jelszokezelot hasznal a biztonsag miatt (feltetelezem), bonyolult jelszzavakkal akkor magat az appot is vedje a trackerek ellen.

(#143953) MADcat válasza zsoltzsolt (#143951) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Biztos nem. Több telefonomra többször felraktam, sosem volt gond vele. Sima csomagom van.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#143954) zsoltzsolt válasza MADcat (#143953) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, a sima csomag az az appon belüli, olcsóbb verzió?

(#143955) Astery válasza paolinho (#143946) üzenetére


Astery
senior tag

+1 a Safe in Cloud-ra. Évek óta megbízhatóan működik, de a többi - itt ajánlott - alkalmazás is megfelelhet számodra.

[ Szerkesztve ]

(#143956) ignisz válasza Somatom (#143932) üzenetére


ignisz
senior tag

Kipróbáltam. Minden belépéskor kéri a Safe in cloud jelszavát és utána beteszi.

(#143957) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Nem nagyon vagyok androidos.
Most vettem egy Lenovo Tab M10-et. Van egy csomó gyári app amire nincs szükségem, viszont alapból csak tiltani tudom törölni nem. Van erre valami mód, hogy töröljem? Köszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#143958) Somatom válasza ignisz (#143956) üzenetére


Somatom
veterán

Nem használom a Safe in Cloudot, így nem tudom, hogy ez jó, vagy rossz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143959) Somatom válasza atees (#143957) üzenetére


Somatom
veterán

Így szokott kezdődni a téglagyártás. Ha nem vagy Androidos, akkor honnan tudnád, hogy melyiket szabad és melyiket nem szabad törölni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143960) ignisz válasza Somatom (#143958) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a segítséget.

(#143961) atees válasza Somatom (#143959) üzenetére


atees
őstag

Hangouts, duo, meg ilyen 50-100megat foglalo szamomra semmit érő alkalmazásokra gondolok.
Legutoljara az első szériás ZTE bladen cseréltem romot😂😂
Van most valami egyszerű módszer a törlésre?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#143962) junior11 válasza tknof1871 (#143942) üzenetére


junior11
veterán

Van, de nekem pl magyarul nem működik, kiírja hogy nem támogatott. Angolul nem volt gond.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#143963) Viktor0610 válasza atees (#143961) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tiltsd le azokat, amik nem kellenek. Az alkalmazáskezelő (vagy ehhez hasonló) nevű menüpontból. Nem törlöd az appokat, de olyan, mintha nem is lennének fenn a készüléken.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143964) atees válasza Viktor0610 (#143963) üzenetére


atees
őstag

De a helyet ugyanugy foglalja🤷🏻‍♂️

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#143965) snowdog válasza Viktor0610 (#143963) üzenetére


snowdog
veterán

Ezzel a módszerrel csak az a baj, hogy frissítések ettől még jönnek. Aztán időnként meg az appok felébrednek. Viszont az itt [link] leírt módszer nálam tökéletesen működik.

atees
A helyet foglalja, de gyárilag telepített alkalmazásokat root nélkül nem tudsz törölni.
A root miatt meg ugrik a gari. Választhatsz!

[ Szerkesztve ]

(#143966) Viktor0610 válasza snowdog (#143965) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem, nem jönnek a frissítések. :N
Minden telómon így csinálok már évek óta. ;)

Samsung Galaxy A54

(#143967) Viktor0610 válasza atees (#143964) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem foglalja a helyet, csak a rendszerpartíción, de ahhoz alapból amúgy sem férsz hozzá. ;)

Samsung Galaxy A54

(#143968) atees válasza snowdog (#143965) üzenetére


atees
őstag

A root az tiltott itt?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#143969) snowdog válasza Viktor0610 (#143966) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem jönnek, és az appok időnként (emlékeim szerint minden teljes újraindítás után) maguktól újra aktiválódnak.

atees
Nem hiszem hogy tiltott lenne, csak írd be a keresőbe, és meglátod mennyi hozzászólást dob fel.

[ Szerkesztve ]

(#143970) csipuka válasza snowdog (#143969) üzenetére


csipuka
senior tag

Nekem se aktivalodik amit kezzel letiltok. Milyen telot hasznalsz?

(#143971) Viktor0610 válasza snowdog (#143969) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon régi droidon jártam így. Valami Samsungon, talán 4.4-en. :F

Samsung Galaxy A54

(#143972) WhiteWalker válasza atees (#143964) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Adb alól töröljük ezeket. Keress rá itt a topicba , kb napi szinten kerül elő a téma. Millió választ fogsz találni a miért és hogyan kell ezt csinálni kérdésekre.

(#143973) Aryes válasza st6969 (#143845) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jitsi meet, egészen kivételesen jó minőségű a kép+hang android-android közt, alig van késés (p2p kapcsolat), és regisztráció sem kell hozzá.

(#143974) csemberlen


csemberlen
őstag

Valamilyen értesitő appot keresnék. sajnos a XIAOMI MI9 -en pici jelzőfény van csak.
Jó lenne ha valahogy alapesetben az óra is látható lenne.
Gmail amúgy se jelez utóbbi időben. Köszi

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#143975) svgyula válasza atees (#143968) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Itt egy leírás+videó ez eltünteti. Nem kell hozzá root jog sem.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#143976) csemberlen válasza csemberlen (#143974) üzenetére


csemberlen
őstag

Megoldva saját alkalmazása által.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#143977) csú


csú
újonc

sziasztok, RN4 ről váltottam RN8-ra, itt nincs hívásrögzítő, playről sem működik egyik sem.Kaptam segítséget(BL nyitás és custom rom), de mielőtt belevágok egy kérdés:van.e a playen kivül esetleg más app és hol, ami működhet? Köszi

(#143978) Viktor0610 válasza csú (#143977) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[link]

Samsung Galaxy A54

(#143979) w.miki válasza Somatom (#143842) üzenetére


w.miki
veterán

Az IP címét nem tudom a Radio1-nek.
De a Kodi/FTMC/SPMC-ben van Partymode Autostart kiegészítő, amivel a kedvenc rádióállomás elindítható. Viszont nem tudom melyik Automatizáló alkalmazással tudom elindítani a Kodi-t, aztán lépjek ki, majd töröljem az értesítéseket.
Tudtok egy könnyen kezelhető Automatizáló alkalmazást ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#143980) crok válasza w.miki (#143979) üzenetére


crok
Topikgazda

A stream-hez nem kell az IP, persze IP-vel is megy/mehet
de amúgy a Radio1 load balance-elt és ez az URL "ugrik" mindig oda,
ahol a közepes minőségű stream a legterheletlenebb:
https://www.bytestorm.hu/radio1Stream
Ide (vagy hasonlókra) ugrik majd (valamelyik mid-re):
http://stream5.radio1.hu/high.mp3
http://stream5.radio1.hu/mid.mp3
http://stream7.radio1.hu/high.mp3
http://stream7.radio1.hu/mid.mp3
A stream sorszáma szokott változni a fenti bytestorm lekéréssel.
Ha akarod állítsd be egy high-t otthonra..
Én évek óta innen szoktam lesni első körben, a forrásból.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143981) seger


seger
addikt

Viber nem szarakszik nektek? Jön üzenet, jelez, majd eltűnik az értesítés...

(#143982) nyisziati válasza seger (#143981) üzenetére


nyisziati
veterán

De, nekem is csinálta.

(#143983) kezman


kezman
őstag

Sziasztok, problémám merült fel , a True Phone alkalmazást használom, ha én hívok valakit nem tudom kihangosítani, (inaktív a hangszóró jel) ha engem hívnak akkor minden rendbe, ki tudom hangosítani, mit és hol kell állítani hogy híváskor is működjön? :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#143984) Tökimanó válasza kezman (#143983) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Na ez engem is érdekel. Nálam ugyanez a helyzet. Nem olyan régóta csinálja. A telefon Redmi Note 8 T,ha ennek esetleg van jelentősége.

(#143985) atees válasza svgyula (#143975) üzenetére


atees
őstag

Köszi! Lesz időm neki is esek😀✌🏻

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#143986) kezman válasza Tökimanó (#143984) üzenetére


kezman
őstag

Nem tudom, az enyém huawei p smart

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#143987) Somatom válasza w.miki (#143979) üzenetére


Somatom
veterán

Kodit indítani egy rádió stream -hez sztem ágyúval verébre, de automatizáló szempontjából ez egy tök egyszerű feladat. Ha megy az angol, akkor Tasker, ha nem, akkor Macrodroid. A topikjaikban segítenek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143988) Viktor0610 válasza kezman (#143986) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Feldobtam Samsung Galaxy S8-ra (droid 9), rendben működik a kihangosítás.
Milyen droid verzió? Újratenni próbáltad/próbáltátok?

Samsung Galaxy A54

(#143989) kezman válasza Viktor0610 (#143988) üzenetére


kezman
őstag

Nálam emui 9.1, megpróbálom ujrarakni.👍
Megvan, 😃

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#143990) Bozek


Bozek
nagyúr

Többször felmerült már itt, hogy mivel lehet irányítani egy másik telefont. Akik ilyen alkalmazást keresnek, azoknak van egy jó hírem: már képes erre az AnyDesk.

Ma elindítottam, hogy megnézzek valamit a PC-n, erre felajánlotta, hogy van egy plugin, ha a telefont akarom irányítani. Telepítés után engedélyezni kell a Kisegítő lehetőségek közt (de úgyis jelzi ezt az AnyDesk), és utána működik is. PC-ről irányítottam egy Xperia 5-öt minden gond nélkül. Továbbá az Xperia 5-ről egy Xperia Z5 Compact-ot is, valamint fordítva is kipróbáltam, és úgy is ment.

(#143991) Somatom válasza Bozek (#143990) üzenetére


Somatom
veterán

Külső hálóhoz mi kell neki? Publikus IP + portforward + DynDNS kiszolgáló?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143992) Bozek válasza Somatom (#143991) üzenetére


Bozek
nagyúr

Internet, semmi más. Olyan, mint a TeamViewer. Annyi a különbség, hogy ebben tudsz aliast adni az eszköznek (ingyenesben ez később nem változtatható), ami alapján könnyebben megjegyzed.

Ja és meg kell nyitni a telefonon, hogy elérd, valamint el is kell fogadni a csatlakozást. Persze beállítható, hogy a megadott jelszó ismeretében ne kelljen engedély minden alkalommal, valamint az is, hogy az AnyDesk-nek ne kelljen az előtérben lennie. Ez utóbbi esetben akkor is csatlakozhatsz, ha le van zárva a billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

(#143993) WhiteWalker válasza Bozek (#143990) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

OSX ( macOS) verzió is van belőle?
Gugli a barátom , tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#143994) Somatom válasza Bozek (#143992) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Ha otthon leszek, kipróbálom, hogy tudom-e irányítani vele telóról a PC -s Androidot (Remix OS). Sajnos, a TKom NAT -ol.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143995) Tökimanó válasza Viktor0610 (#143988) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nálam is 9.1 . Viszont mivel nem értek hozzá , ezért nem is buherálom a telefont. De tudok élni a kihangosítás nélkül,igaz néha jó lenne.

(#143996) polonic


polonic
félisten

Átállítottam a telefon nyelvét angolra, hogy kipróbáljam a google assistant. Megvolt, kipróbáltam, egész jó, de nem gondoltam, hogy használom. Ezért vissza a nyelv magyarra.
Viszont a google assistant megmaradt. Pedig még az angolra állítás előtt magyarra állítva meg sem engedte nyitni.
Na én most azért szeretném eltüntetni, mert "középső gomb" hosszan nyomására nem szeretném, hogy az assistant jöjjön be, hanem a korábbi google alkamazás, a discover, a kereső, stb.

Mit kell tennem, hogy olyan legyen, mint régen?

Alapértelmezett eszköz asszisztens alkalmazásnak google van beálítva, ahogy eddig is. Ezen az assistant kipróbálása nem változtatott. Eddig is google volt beállíva, csak még nem volt aktiválva az assistant, így csak a discover indult el.

(#143997) MikeWazowski válasza polonic (#143996) üzenetére


MikeWazowski
addikt

FR. ;] :DDD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#143998) polonic válasza MikeWazowski (#143997) üzenetére


polonic
félisten

Hogyne. :D
A google frissítéseinek törlése megoldotta.
Viszont az assistant beállításait továbbra is meg tudom nézni. Korábban még azt sem engedte magyar nyelvnél. Na de ennyi baj legyen.

(#143999) Bass


Bass
addikt

Sziasztok a chrome kezdő oldalán alul megjelennek hírek amiket eddig söpréssel el tudtam tüntetni hogy újak jelenjenek meg de most már nem megy. Valami változott? Egyszer leszedtem és vissza raktam kb 1 óráig jo volt aztán megint csak a hir elrejtése opcioval müxik. Galaxy s10e Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#144000) junior11 válasza Bass (#143999) üzenetére


junior11
veterán

Szia, már egy ideje nekem sem lehet eltüntetni őket oldalra húzással, ott maradnak, max elrejteni őket.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.