Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135451) laleeee válasza rushty (#135448) üzenetére


laleeee
őstag

És meg kell adni a bankkártyád számát :) Nagyon okos vagy, köszi a választ :)

(#135452) rushty válasza laleeee (#135451) üzenetére


rushty
senior tag

Bocs, félreérthetően írtam, csak kb. ez volt az üzenete.
Azt írta meg, hogy háttérben mehet a videó...

Revolut meghívó pü-ben

(#135454) Somatom válasza rushty (#135450) üzenetére


Somatom
veterán

Olvasom a hsz. -eidet, de nem nagyon értem, hogy mit szeretnél. Az Android könyvtárszerkezete ugyanolyan, mint a PC -s Linuxoké. Ha használtál PC -t, akkor nem értem, hogy miért nem boldogulsz az Androiddal. A Gdrive is ugyanúgy mappázható, mint a teló könyvtárszerkezete.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135455) rushty válasza Somatom (#135454) üzenetére


rushty
senior tag

Galériát megnyitom. (Kepbongeszo,kezelő)
Hogyan kell létrehozni például új mappát? Nincs ilyen opció. Nemhogy egyikből a másikba mozgatni.

PC-t (Linuxszal nem használtam, de Windows se kell most. A Gdrive Windows az használható, de nincs szinkronizálva). A rendezést telefonon oldanám meg, aztán szinkronizálni felhőbe.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#135456) darvinya válasza rushty (#135455) üzenetére


darvinya
titán

Pedig Google Fotók app-ba is lehet új mappát, azaz Albumot létrehozni.
Vagy GDrive app-ban.

Ez csak le kell tölteni Play áruházból.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#135457) rushty válasza darvinya (#135456) üzenetére


rushty
senior tag

Ezek nélkül meg van lőve a dolog? :Y
Épp nincsenek fent. Mennyit foglalnak (ezres nagyságrendű képre) a szűkös belső memoriabol?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#135458) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni?:
[link]

Köszönöm előre is

(#135459) kuksa90 válasza peter889 (#135458) üzenetére


kuksa90
őstag

Szerintem ilyen nincs. A Google Fordító áll legközelebb, de offline nem megy a beszédfordítás. Elég szép háttérkapacitás kell hozzá...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#135460) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Feltöltőkártyásról előfizetői csomagra váltottam. Ez új SIM kártyával is jár, bár szerencsére a számom megtarthatom.

A régi SIM kártya tiltva lett, nem lehet használni semmire.
Tudnátok ajánlani valami módot, hogy megnézzem, hogy van-e valami adat (névjegy, sms, képek, bármi) a régi SIM kártyán, mielőtt a kukába dobom?

köszönöm szépen.

(#135461) darvinya válasza rushty (#135457) üzenetére


darvinya
titán

Őőő…teljes a képzavar, most mit akarsz pontosan.
Mit foglalnának, mikor felhőben vannak a képek, s csak előnézeti kép lesz, ami csak 100-200kB-os.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#135462) kuksa90 válasza Orionk (#135460) üzenetére


kuksa90
őstag

Attól, hogy tiltva lett (nem tud feljelentkezni a hálózatra) attól még a sim olvasható Sim olvasóban biztosan, de szerintem a telefonban is...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#135463) Somatom válasza darvinya (#135461) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy érti, hogy a pluszban telepített alkalmazás(ok) foglalják az értékes tár és memóriahelyet. Megjegyzem, hogy a 16/1 -es SGS2 -mön 212 db. telepített alkalmazás volt. A mostani, 32/3 -as Motomon 167 -nél tartok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135464) kuksa90 válasza Somatom (#135463) üzenetére


kuksa90
őstag

Impozáns, de régebben az appok elfértek 1-2 megabájton, manapság meg... :)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#135465) Orionk válasza kuksa90 (#135462) üzenetére


Orionk
senior tag

Igen, olvasható, de nem tudom megnézni az adattartalmát.
Ezért gondoltam megkérdezni, hogy van erre valami szoftver?

Egyetlen dolgot tudok megnézni, hogy a névjegyekbe belemenve ki tudom listáztatni azokat a névjegyeket, amelyek csak a SIM kártyán vannak.

De például nem tudom, hogy hogyan kellene képeket, vagy bármi mást kilistáztatni róla, ami rajta van.
köszönöm

(#135466) mobilizmo válasza Orionk (#135465) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

SIM kártyán bármi más van a névjegyeken kívül? Konkrétan semmi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#135467) crok válasza Orionk (#135465) üzenetére


crok
Topikgazda

A komplett fórumon én lennék a legjobban ledöbbenve ha a SIM kártyádon lennének képek. A SIM-en névjegyek vagy SMS-ek lesznek, a többihez nem fogsz hozzáférni normál körülmények közt mert az a szolgáltató cucca.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#135468) rjg válasza Orionk (#135465) üzenetére


rjg
őstag

A SIM kártyán biztos, hogy csak a névjegyek vannak, azok is limitált számban, talán maximum 250 darab amit tárolni lehet rajta. Képek vagy bármi más fizikailag nem fér el rajta. Azok az SD kártyán lehetnek, ha van ilyen a telefonodban.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#135469) Orionk válasza crok (#135467) üzenetére


Orionk
senior tag

Értem, köszönöm. Ezt nem tudtam.
Most, ahogy Google-ban kerestem utána még azt találtam, hogy a Call Logs hívásnaplót is tartalmazza a SIM kártya.

(#135470) darvinya válasza Somatom (#135463) üzenetére


darvinya
titán

Ezzel csak az baj, hogy akkor hogyan fogja kezelni képeit, mert azok is foglalnak magában helyet.
Vagy ott a böngészős kezelés…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#135471) F.E.K.. válasza Orionk (#135465) üzenetére


F.E.K..
senior tag

De például nem tudom, hogy hogyan kellene képeket, vagy bármi mást kilistáztatni róla, ami rajta van.

A SIM kártyán ne keress ilyen adatokat...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#135472) bexinho23 válasza bexinho23 (#135442) üzenetére


bexinho23
őstag

Senki sem használ Lite-ot? :F

(#135473) kuksa90 válasza bexinho23 (#135472) üzenetére


kuksa90
őstag

Már régóta van az a kék csík az alján. Teljes képernyős megjelenítésnél is.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#135474) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Sziasztok! Arra szeretnék megoldást találni, hogy az Asus Mediapad 10es tabomat tudjam a telefonommal (S7E) vezérelni úgy, hogy a tab a teló által megosztott hálózatot (netet) használja. Egy kisbuszban lenne a törtenet, a tab lenne valahol, és a telefonommal szeretnék rajta programokat (leginkább Deezer) vezérelni.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#135475) kezman


kezman
őstag

Üdv nálatok megy a PH androidos appja, nálam visszadobál a főoldalra??? :F :F :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#135476) crok válasza kezman (#135475) üzenetére


crok
Topikgazda

Másnak is (mindenkinek..) de van saját topikja ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#135477) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok,

Arra szeretnék megoldást találni, hogy androidos tableten és tv okosítón lássam a telefonomon levő képeket (és file-okat).
Tehát pl. mikor össze vannak kapcsolva az eszközök (vagy ugyanazon a hálózaton vagyok velük), akkor a fénykép galériában ugyanazt lássam mindhárom eszközön, úgy hogy csak az éppen nézett eszköz képernyője aktív.
Tehát úgy is, hogy TV okosító és külső hálózat nélkül is lássam a tableten a mobilon tárolt fotókat.
Remélem sikerült értelmesen fogalmaznom.

Köszönöm szépen a segítséget.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#135478) Rigormortiis válasza Rigormortiis (#135474) üzenetére


Rigormortiis
addikt

TeamViewerrel próbálkoztam, de a párosítás közben azt írja, hogy az eszköz (a memopad 10) nem támogatja a képernyőmegosztást. Tudok valamit kezdeni vele, hogy működjön?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#135479) Viktor0610 válasza Rigormortiis (#135478) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(Tudtommal) Csak roottal.

Samsung Galaxy A54

(#135480) rushty válasza darvinya (#135461) üzenetére


rushty
senior tag

Addig már nem engedem felhőbe, amíg nincs rendszerezve, szerkesztve. A galériában a mérete ugyanakkora olyannak, ami szinkronizálva lett már Google photos-zal. :F
Még gázabb, hogy ami helyben törölve az ott akkor még megvan.

#keprendszerezowanted

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#135481) rushty válasza rushty (#135480) üzenetére


rushty
senior tag

A gáz, hogy a korábban szinkronizaltak és később helyben nagy munka árán kiselejtezett törölt, a későbbi szinkronizaciokor marad a felhőben. :F
Net nélkül is minden elérhető. :U

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#135483) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Jelszokezelő közül van olyan ami automatán elmenti vagy kínálja a jelszavak mentését, Samsung Passt használtam eddig de az most nem opció

(#135484) junior11 válasza Aksomatic (#135483) üzenetére


junior11
veterán

Pl. LastPass, Bitwarden...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#135485) SharpSA válasza Aksomatic (#135483) üzenetére


SharpSA
veterán

Safeincloud

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#135486) Aksomatic válasza junior11 (#135484) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Mindkettőt próbáltam, de nem dobja fel amikor csak alkalomadtán amikor jelszót írok be

(#135487) rushty válasza Marlon.B (#135482) üzenetére


rushty
senior tag

Szeretném megérteni az android rendszer alapjait.

A kulcsszavakat :B köszönöm.
Valamit fel kell rakni, ha alapból nincs. Márpedig csak + Google kiegészítő szolgáltatások (Gdrive vagy Google Photos) merültek fel eddig megoldásként.

Régi Androidra (ha lehet) felrakom. Nem csak egy eszközről kéne rendszerezni, összetölteni képeket.

Play Store-ból a méret is lutri. Az amúgy telepítve (nincs infó), illetve egy idő után a sokszorosára duzzadt (honnan tudható). Ha lehet ingyenes legyen, nincs Google Pay.

A szinkronizálás már így is el van cseszve. Egy része Photos weben lett munkázva, más része helyben kukázva, de még Photosban.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#135488) kuksa90 válasza rushty (#135487) üzenetére


kuksa90
őstag

Felteszed a fotók appot a googletől, kiválasztod a jó minőséget (így korlátlan) felpakolod az összes létező képedet - egy részét válogatva, a többit ott helyben rendszerezve, és problem solved... Miután megvagy, akkor az appban kiválasztod a "helyfelszabadítás a készüléken" pontot, és törlöd a felesleget a telóról - majd kezded elölről a gyüjtögetést... :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#135489) Somatom válasza kuksa90 (#135464) üzenetére


Somatom
veterán

A 4.5.2 -es QuickPic nálam 1MB, a TotalCommander pedig 4MB. Ha ennyi számít, akkor az ezres nagyságrendű képállomány kezelésével is gond lesz.

-Maci-:
A Servers Ultimate bármilyen szervert tud futtatni a hotspot belső IP -jén. A gond az, hogy a galéria alkalmazások nem nagyon támogatják a hálózatokat. A QuickPic v4.5.2 tud SMB -hez csatlakozni, de root nélkül nem tudsz Androidon SMB -t futtatni. Nekem egyedül a Kodi ugrik be, ami pl. WebDAV -ról tud képet megjeleníteni. Meg, persze a fájlkezelők. Vagy, Webszervert futtatsz és a klienseken böngészővel csatlakozol.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135490) Foose


Foose
addikt

Tudja valaki, hova lett gboardból a megtanult szavak felhőbe szinkronizálása menüpont?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#135491) darvinya válasza Foose (#135490) üzenetére


darvinya
titán

Automatikus miután fiókot megadtad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#135492) rushty válasza Somatom (#135489) üzenetére


rushty
senior tag

Ezek baráti méretek. Ellenben egy nem mozgatható és csak dagadó tablazatkezelővel.

Ahogy torlok képet úgy csökken olykor a hely, tehát vannak növekvő dolgok.

Gboardot, Hogy lehet tanítani, a rosszat felülírni?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#135493) Foose válasza darvinya (#135491) üzenetére


Foose
addikt

Ja,akkor ne keressem tovább? Mert az előző verzióban még benne volt,és néha rányomtam hogy szinkronizáljon. Akkor ez már automata lett... :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#135494) Cyrin


Cyrin
addikt

Egy app frissítését hogy tudom letiltani? csak úgy hogy az appnál a play áruházban kiveszem az automatikus frissítés után a pipát, és akkor csak mauálisan ajánlja fel, vagy van más lehetőség is, ami még bolondbiztosabb?

(#135495) darvinya válasza Foose (#135493) üzenetére


darvinya
titán

Igen.
Nálam most kötöttem újra a fiókhoz, és onnéttól kezdve eltünt fiók és csak törölni lehet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#135496) paatrick


paatrick
senior tag

Sziasztok,

használ valaki profilozó appot? Csak annyit szeretnék hogy éjjelre halkabb legyen a csengőhang. De ha rákeresek baromi sok ilyet dob ki. Valakinek van egy bevált programja erre?

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#135497) HREH válasza paatrick (#135496) üzenetére


HREH
senior tag

Tasker, Macrodroid, E-robot, mindhárom tudja.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#135498) rjg válasza Foose (#135493) üzenetére


rjg
őstag

Ez egy ismert hibája a Gboard-nak. A megoldás ami többünknek bevált: a jelenlegi verziót letörlöd, egy jóval régi verziót az apkmirror.com -ról felteszel. Azon lesz szinkronizálás menüpont, szinkronizálsz, majd frissíted az appot a Playből. Utána ez a menüpont is ott lesz és aktív marad a frissített, up to date verziókban is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#135499) S e t h válasza Foose (#135490) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egy ideje nem müködik, ha újra fogod telepíteni vmikor a rendszert a telefonon, akkor a szavak mennek a levesbe.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#135500) junior11 válasza Foose (#135493) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is ez feltűnt, korábban ott volt, és néha manuálisan szinkronizáltam, mert magától nem volt hajlandó, most mióta így van, viszont sok mindent nem akart megjegyezni, így áttértem a SwiftKey-re, kipróbálom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.