Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131951) Viktor0610 válasza GEPESZ66 (#131947) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Semmi gond nincs vele.
Több készüléken használom már jó ideje.

Egy-egy oldal/app nem működik, de akkor azt kivételek közé teszem, vagy csak átmenetileg kapcsolom ki a szűrést.

Samsung Galaxy A54

(#131952) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Google jelszót változtattam gépen, telefonon fiókot töröltem majd újra hozzáadtam, bejelentkeztem, minden Google alkalmazás szépen fut.
Youtube Vanced nem... Bejelentkezés -> ellenőrizzem a hálózati kapcsolatom....
Wipe cache volt, app adatainak törlése volt, újratelepítés, újraindítás volt.
Galaxy S7, Nougat, Vanced 13.46.53 - Build - 01.26.00, és a MicroG is fentvan.
Mit tehetek, hogy be tudjak jelentkezni?

(#131953) zolikaDB válasza zolikaDB (#131952) üzenetére


zolikaDB
veterán

A Beállítások/Fiókokban a kék hátteres logójú google fiókot kell törölni ehhez.
Problem solved, aki keresné!

(#131954) Viktor0610 válasza zolikaDB (#131953) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A megoldás előtt a MicroG-t is újratetted? :)
Mert ugye az felel a belépésért Vanceden belül.

Samsung Galaxy A54

(#131955) zolikaDB válasza Viktor0610 (#131954) üzenetére


zolikaDB
veterán

A megoldás előtt vanced és microg is újra lett téve.
Megoldás: vanced és microg fent van, google fiók töröl (a kék hátterű logós), vancedben belép, majd microg legfrissebb újratelepít.

(#131956) Bozek válasza Somatom (#131928) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nagyító, ez ingyenes, azonban hirdetéseket tartalmaz. De benne van a fizetősek közül a Smart Light Pro-ban, a Smart Tools Mini-ben és a Smart ToolsBan is. Attól függ, hogy mire van még szükséged. :)

[ Szerkesztve ]

(#131957) Bozek válasza zhata (#131942) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hol volt alapszolgáltatás? Attól, mert külső alkalmazás tudta, még nem volt alap. Egyébként meg root-tal továbbra is megy a megfelelő alkalmazással.

(#131958) #33253120 válasza Bozek (#131957) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#131959) Somatom válasza Bozek (#131956) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Megnézem. EZT telepítettem. Jól működik, de nem lehet reklámmentesíteni. Ez a Smart Tools fizetős? Nekem telepítés opcióm van, úgyhogy lehet, hogy már megvettem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#131960) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Tudtok olyan appot vagy beépülő modult magisk alá ami reklámmentessé teszi a yt-ot és futtatható lesz a háttérben is?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#131961) Bozek válasza Somatom (#131959) üzenetére


Bozek
nagyúr

A linkeltek közül csak a Nagyító ingyenes, a többi fizetős. Ha neked telepítés van, akkor minden bizonnyal megvetted már korábban.

(#131962) Bozek válasza aelod (#131960) üzenetére


Bozek
nagyúr

YouTube Vanced. Bene van a Magisk-ban is elvileg, bár én azt még nem próbáltam.

(#131963) Elemental


Elemental
addikt

Olyat meg lehet oldani, hogy gombnyomásra csak pár telefonszám tudjon felhívni? Vannak helyzetek, amikor a családon kívül nem akarom, bárki zavarjon.

(#131964) aelod válasza Bozek (#131962) üzenetére


aelod
veterán

Most lehet, hogy én vagyok a noob de nem hozza ki a kereső magiskban :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#131965) Dolphine válasza aelod (#131964) üzenetére


Dolphine
addikt

Melyik Magisk?
Elég annyit írni, hogy youtube, máris kiadja. :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#131966) aelod válasza Dolphine (#131965) üzenetére


aelod
veterán

Közben rájöttem, frissíteni kellett a magisket. Így már fent volt a repoban :B

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#131967) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Be lehet azt valahogy állítani, hogy bizonyos alkalmazások kizárólag WiFi kapcsolattal működjenek?
Anyum telefonját kellene úgy belőni, hogy a YouTube appot csak akkor használhassa, ha WiFi-re kapcsolódott, és ha leszakad a hálózatról, majd mobilnetre vált a készülék, akkor állítsa le a lejátszást?
Oké, kapcsolja ki a mobilnetet, de jobban szeretném, ha nem kellene erre figyelnie. Megnéz pár videót, aztán le is ment a havi kerete...

Olyat találtam, hogy a háttérben ne generáljon adatforgalmat, de ezt ha bekapcsolom, ettől még simán fel tud menni mobilnetről. Valami olyan kellene, ami figyelmezteti, hogy nincs WiFi-re kapcsolódva.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#131968) Dolphine válasza aelod (#131966) üzenetére


Dolphine
addikt

:)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#131969) crok válasza csabyka666 (#131967) üzenetére


crok
Topikgazda

Az nem jó, ha megkeresed az appot a telepített appok listájában a beállításokban és ott megvonod tőle a mobilnet használatot és csak a Wifit hagyod meg?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#131970) Somatom válasza crok (#131969) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen rendszerben van ilyen opció? Az enyém szinte stock Androidot (Nugát) futtat és nem találok benne ilyen lehetőséget.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#131971) Viktor0610 válasza csabyka666 (#131967) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez telefonspecifikus beállítás, ha van ilyen egyáltalán.
A teló topikjában jobb helyen van.
MIUI-n pl. az adatforgalom részen van erre lehetőség.

Samsung Galaxy A54

(#131972) punky10 válasza Somatom (#131970) üzenetére


punky10
addikt

Pl MIUI vagy EMUI...Tudod,ezek a másolós kínai vacakokban van ilyen lehetőség... :D Természetesen ezt is biztos lopták valahonnan... :)

Az irónia nem Neked szólt,tudom,hogy Te is kínai telefont használsz,csak stock rendszerrel...

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#131973) Somatom válasza punky10 (#131972) üzenetére


Somatom
veterán

A "lehetőség" ebben az esetben tág fogalom. Bármelyik Androidos teló tudna ilyet. Csak a felhasználón múlna, hogy telepít alkalmazást az adott funkció kezelésére, vagy sem. A feltétele a jogosultság, amit szintén említhetünk "lehetőségként". De, lassan már ahhoz is a Google, vagy a gyártó külön engedélye kell, hogy felhívhassunk valakit. Természetesen csakis a felhasználói élményünk érdekében korlátoznak minket ezek a kedves cégek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#131974) crok válasza Somatom (#131970) üzenetére


crok
Topikgazda

Hopp, szívás. Emlékem szerint vanilla(szerű) Oreo-n pl. volt ilyen meg Nougat-on is. (De igazad van, nekem MIUI alatt ugye van alapból.) De ha nem.. akkor NetGuard [1] [2] (mert gondolom nincs root (mármint az eredeti kérdezőnél), ha mégis van akkor AFWall+).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#131975) w.miki válasza w.miki (#131909) üzenetére


w.miki
veterán

SIM számok másolásához végül a SIM Tool Manager vált be.
Automatikus felvevőt még nem találtunk jót :(
Launcherből a Lawnchair Kezdőképernyő tűnik jó, és ingyenes Nova alternatívának.

Időjárás alkalmazásból melyik ajánlott, ami nem esetleg csak kevés reklámot tartalmaz?
Jó ha van kirakható widgetje, órával együtt. Esetleg az értesítési sávban is mutatja a hőhelyzetet.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131976) Somatom válasza crok (#131974) üzenetére


Somatom
veterán

Jó lenne tudni, hogy az ilyen nonroot megoldások okozhatnak-e anomáliát. Arra gondolok, hogy pl. amikor repülőbe teszed a telót, akkor nem csak annyi történik, hogy elveszed a netet. Olyankor a rendszer kirakja az alkalmazásoknak szóló "üzenőfalra", hogy "srácok, ne akarjatok kommunikálni, mert nincs net".

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#131977) -Zerg-


-Zerg-
tag

Sziasztok! Nem tudom, jó helyen kérdezem-e?
Vernee Apollo Lite Androd 6.0. Van Google drive-m, amin be lehet állítani a telón, hogy egy file offline is elérhető legyen. Ilyenkor biztos letölti a telefonra ezeket. Kérdés: Hol ez a mappa a telefonon?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#131978) crok válasza Somatom (#131976) üzenetére


crok
Topikgazda

A non-root megoldások (mint az AdGuard és társai) csak úgy tudnak működni ha csinálnak egy (local) VPN szolgáltatást és azáltal szűrik kinek mit lehet (FAQ). Másik VPN pl. nem tud futni ami service-ként futna (ez nem anomália, ez ismert hátrány). Airplane módot nem tud kapcsolni (jogot se kér hozzá). "Kaphat" netet mégis olyan app, amit ugyan letiltottál de más appon keresztül kap netet (példa: appon belül linkre kattintást webview-ban nyit meg az app: ha nincs a webview letiltva akkor menni fog a link megnyitása). Egyéb anomáliákra mind pl. "semmi se kap netet" választ ad az 51-es számú kérdés válasza (meg az 52.. ha véletlen lockdown módba teszed és elfelejted..), meg ami még van az adatmennyiség mérésének "hibája": egyes Android verziókon a NetGuard fog mutatni minden forgalmat és azok az appok amik át vannak zavarva rajta kvázi nullát fognak mutatni (ez a local VPN hurkolás miatt van).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#131979) Bozek válasza Somatom (#131976) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bár a leírásban sehol nem szerepel, de valószínűleg ez is VPN segítségével oldja meg ezt, mint például az AdGuard. Legalábbis a képek alapján úgy tűnik. Akkor meg csak annyi az anomália, hogy másik VPN-t nem tudsz használni.

(#131980) Drughi


Drughi
addikt

Üzleti Naptár nevezetű app szokott / volt már akciós?
A próbaverzió meggyőzött, megvenném, csak nem mindegy mennyiért

(#131981) eclipse19 válasza Elemental (#131963) üzenetére


eclipse19
senior tag

Rendszertől függ, de alapvetően a "Ne zavarjanak" üzemmód "Csak prioritás" beállítása pont erre való.
Oreotól (Android 8) kezdve biztos van.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#131982) eclipse19 válasza csabyka666 (#131967) üzenetére


eclipse19
senior tag

Tegyél fel valami "Noroot firewall"-t és abban állítsd be, hogy csak wifin menjen a Youtube.
(Arra viszont figyelni kell, hogy ez böngészőben megnyitott Youtube oldalra nem vonatkozik. Ha ez is kell akkor webcím alapján (is) kell a tiltást megoldani és nem app alapon.)

Talán van olyan is, ami rákérdez blokkoláskor, hogy biztos akarod-e.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#131983) eclipse19 válasza -Zerg- (#131977) üzenetére


eclipse19
senior tag

A Google Drive alkalmazás saját mappájában.
Utána is a Google Drive alkalmazásból lehet elérni a fájlt, csak nem fog kelleni hozzá net kapcsolat.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#131984) Somatom válasza crok (#131978) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól gondolom, akkor az alkalmazás továbbra is vadul próbál kapcsolatba lépni a szerverével és dobálja az errorokat, mert dunsztja sincs arról, hogy csúnyán kibabráltak vele. Sztem ez nem jó. Akkor már inkább a Greenify. Ha jól emlékszem, akkor felhasználói alkalmazásokat root nélkül is tud jegelni. Wifi csatlakozáskor olvaszt, lecsatlakozáskor jegel. Egy jegelt app nem indul, és nem akar netet használni.
Lehetőségként felmerült még a figyelmeztetés. Az mindenképpen megoldható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#131985) crok válasza Somatom (#131984) üzenetére


crok
Topikgazda

Így van, próbálkozik mert nincs tudomása róla hogy nem lesz internethozzáférése (nincs ráutaló jel) - de ha jól emlékszem a Youtube mobilnet tiltás volt az eredeti kérdező kérdése - arra jó lehet ez is.

Amit te írsz az már ahhoz képest más irány szerintem, arra a kondicionális jegelés valóban jobb lehet, a Greenify ezért kér device admin "jogot". Esetleg a másik üdvöskét nézd még meg: Brevent [@XDA] [@Google Play]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#131986) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok! Van olyan remote alkalmazas amivel en tudok 1 tavoli keszuleket iranyitani (beallitani akarom)? Team viewer-el csak a kepernyokepet lathatom telorol? Pc-rol iranyithato esetleg?

(#131987) G@ben


G@ben
addikt

A telefonom kapott egy kis fizikai behatást (feszítés), és azóta mintha nem teljesen úgy működne, mint előtte, azaz a naptárban az emlékeztető akár fél órával később szól, a játékban, ami előtte szépen ment, előfordul több másodperces lag, mondjuk ez a naptárban is, szóval van-e olyan program, ami megmutatja, hogy fizikailag a telefon rendben van-e? Gondolok itt pl a ramra, procira, ilyenek.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#131988) Viktor0610 válasza G@ben (#131987) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ezt csak szervizes kütyükkel, mérésekkel lehet kimutatni, telefonos szoftverrel nem.

Samsung Galaxy A54

(#131989) G@ben válasza Viktor0610 (#131988) üzenetére


G@ben
addikt

Nincs ilyen memtest jellegű dolog rá?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#131990) nyisziati válasza G@ben (#131989) üzenetére


nyisziati
veterán

De van több is, kérdés, hogy a fizikai sérülést jelzi-e.
Én a Roehsoft Ramexpandert használom, a fizetős egész sokmindent tud.

(#131991) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Olyan appot keresek ami bizonyos csengés 2-3-4 teljesen mind1 után kinyomja a telefont és küld egy sms-t amibe én írhatom be a sablon üzenetet. Fontos hogy stabil legyen mert napi akár 100 sms-t is el kell küldenie. Egy szálloda lesz zárva egy hónapig és elég sokat cseng a telefon, ilyenkor kéne írnia hogy melyik mail címen keressenek. Legalább egy szabvány sms 160 karaktere kéne mert 2-3 nyelven kell beleírni. Leginkább ingyenes verzió jönne jól. Előre is köszönöm.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#131992) daninet


daninet
veterán

Mit használtok fájlok átküldésére PC-ről telefonra?

A cloud meghajtókat lassúnak tartom, gdrive sokszor 30-40mp mire megjelenik a fájl, soha többet nem kell, utána törölgetnem kell.
Email nyilván nem.
Nekem valami AirDrop szintű egyszerűség kell. Rányomok, hogy share és megjelenik egy értesités hogy hova akarom menteni a PC-n. Se több, se kevesebb. Ne bontsa a netet mindkét eszközön, ez fontos. Lehet net alapú vagy helyi hálózat alapú, van sávszélem.
A következőket próbáltam:
ShareIt - bontja a netet mindkét eszközön, hogy AP-t csináljon, nem elfogadható
AirDroid - egy csomó felesleges dolgot kapok amire nincs szükségem, meriti a telefont mert folyton fut
InstaShare - ez jónak nézett ki, de win10-en a kliens része azonnal összeomlott, elinditani se birtam.

Prémium appok, akár havi/éves dijas is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#131993) Somatom válasza Rivaul (#131991) üzenetére


Somatom
veterán

Automatizálók tudnak ilyet. E-Robottal már csináltam ilyet. A 160 karakter nem alkalmazás, hanem betüfüggő (ezt most nem részletezem). Viszont, az a tapasztalat, hogy 8.1 -es Android -tól probléma van a híváskezeléssel root nélkül. Valamint, a Google is bekavar ebbe a szituba, de tudunk olyan verziót küldeni neked a kiválasztott automatizálóból, ami még a Google korlátozás előtti.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#131994) Bozek válasza daninet (#131992) üzenetére


Bozek
nagyúr

FolderSync, ha automatizáltan akarod. Amúgy én MiXplorer-ben beállítottam a gépem, csatlakozok és másolok.

(#131995) Somatom válasza daninet (#131992) üzenetére


Somatom
veterán

A PC -n kéne csinálnod egy SMB szervert (fájlmegosztás). Ahhoz bármelyik normális fájlkezelő tud csatlakozni és azt tolsz át, amit akarsz. Illetve, ahogy Bozek is írta, automatizált átvitelhez Foldersync.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#131996) G@ben válasza nyisziati (#131990) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, kipróbálom!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#131997) daninet válasza Somatom (#131995) üzenetére


daninet
veterán

van SMB, be van állitva, de baromira nem kényelmes galériából kilépni, fájlkezelőben megtalálni a képet, másolni, stb. kényelmetlen.

Most találtam egy olyat, hogy Feem. Helyi hálón is működik, öröklicensz 5usd. Windows kliens kicsit gyagyi, nem fut háttérben :U
Még mindig nem az igazi.

Nem kell automatizált fájlátvitel. Van iDroid backupom ami minden este mindent ment cloudba. Kényelmes fájlátvitelt keresek.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#131998) Bozek válasza Somatom (#131995) üzenetére


Bozek
nagyúr

MiXplorer-ben és Solid Explorer-ben elég megadni a rendszergazda jelszót és látsz mindent. Ott még megosztás sem kell. Mondjuk nekem a Solid elég lassan másolt, de a MiXplorer tökéletes. Lehet mondjuk, hogy kellene vennem egy gigabites routert a szobába is, mert jelenleg ott lassabb van (a PC kábelen csatlakozik).

[ Szerkesztve ]

(#131999) Rivaul válasza Somatom (#131993) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Bevallom férfiasan hogy nem sokat értettem abból amit írtál :D Én csak egy recepciós vagyok akit megkértek valamit telepítsek a telefonra hogy a vendégek tájékoztatva legyenek :B

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#132000) Somatom válasza Bozek (#131998) üzenetére


Somatom
veterán

Ebben nincs tapasztalatom. Windows -t egyáltalán nem használok, az SMB szerver a NAS -omon van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.