Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102101) zeon.hu válasza HoTaZo (#102055) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jó a Huawei klónozója, de alkalmazások mentett adatait csak másik Huawei készülékre lehet átmenteni.
Egyébként adatforgalmat nem generál, felhőbe se tölt fel semmit és gyors.

#?*@&!

(#102102) #79335424 válasza dlaj (#102099) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Csak hotspot módban tudsz sávszélességet szabályozni, de azt is csak globálisan.

gulac12:
Vagy, ettől prózaibb a szitu. Nem tudunk rá megoldást. Én legalábbis biztos nem, mert a Chrome -ot azonnal írtom.

[ Szerkesztve ]

(#102103) HoTaZo válasza zeon.hu (#102101) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szerintem érthető is, hogy azt támogatják, hogy csak Huaweire lehessen menteni. "Ösztönzik" az ügyfelet a hűségre. :)
S addig míg el nem száll a ló velük (vagy kényszer márkaváltásra nem kényszerülök ;] )igazat is adok nekik.
Nekem ez a 2. androidos készülékem, volt már jónéhány más típusú készülék a kezemben, de nem gyöztek meg, hogy olyanra kéne váltanom. Sőt, a környezetemben csak gyarapodik a márka terjedése, így egymásnak is tudunk javasolni szükség esetén.
S, ha még a rootra is rászánom magam, még bővebben megismerem és kihasználhatom a készülék adta lehetőségeket. Tehát cserénél egyelőre maradnék a márkánál, így ehhez megfelelő alkalmazás.
Viszont, az rejtély számomra, hogy az erről a készülékről történő mentés egy másik hw-en, hogyan állhatja meg a helyét, vagy az optimalizálást a készülék és az alkalmazás magától végzi?

Bocs a korai szóömlésért! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#102104) zeon.hu válasza HoTaZo (#102103) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Elvileg megoldja magának.
Kipróbálni nem tudom, mert csak 1 Huawei van nálam most, de majd megnézem.

#?*@&!

(#102105) batai15 válasza gulac12 (#102100) üzenetére


batai15
félisten

ne kapd fel vizet.
próbálj meg valami clipboard alkalmazást, ott vannak elmenthető vágólapok is.

(#102106) beg válasza batai15 (#102105) üzenetére


beg
veterán

"...ahol a kommentelésre kijelölt mezőben a vágólap le van tiltva, így a vágólap tartalma nem illeszthető be..."

Ezért nem jött válasz és a vágólap alkalmazások is itt fognak elhasalni.

Logikusan átgondolva persze ez a topik helikopter, mert egy másik fórum fejlesztői letiltották a vágólapot. Én akkor mehetek amoda toporzékolni ha itt megint kihal a szerver a rios alól?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102107) #79335424 válasza beg (#102106) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan.

(#102108) batai15 válasza beg (#102106) üzenetére


batai15
félisten

nem is lehet kényszeríteni?
hát akkor valószínüleg az van hogy erre nincs más lehetőség gépelje be nem?

(#102109) gulac12 válasza batai15 (#102108) üzenetére


gulac12
tag

Nem kaptam fel a vizet, csak kissé csalódtam a közösségben, mert eleinte rám se hederítettek és ez deprimáló volt. Egyébként köszönet mindenkinek a kapott információkért, valóban, az összes fellelhető clipboard alkalmazást kipróbálva mindegyik becsődölt, ezért kérdeztem rá, hátha valaki esetleg már találkozott ilyennel és meg tudta oldani a problémát, ami persze pc-n simán működik. Jelenleg a prediktív szövegbevitellel könnyítem meg a dolgom androidon, de ez mégsem az a megoldás amire rákérdeztem. Üdv és köszönet, hogy meghallgattatok.

(#102110) no1r válasza gulac12 (#102109) üzenetére


no1r
őstag

ha PC-n működik, akkor nem az lehet az oka, hogy telefonon valamilyen mobilos módban fut a weboldal és amiatt van letiltva a copy/paste? találkoztam már ilyennel valahol.

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#102111) gulac12 válasza no1r (#102110) üzenetére


gulac12
tag

PC-n sem működik a copy-paste, viszont a Chrome böngésző Permanent clipboard kiegészítője, bővítménye simán kijátssza a weboldalon alkalmazott copy-paste korlátozást.

(#102112) no1r válasza gulac12 (#102111) üzenetére


no1r
őstag

ja értem. akkor passz részemről is. az oldal üzemeltetője egy gyökér :D

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#102113) batai15 válasza gulac12 (#102109) üzenetére


batai15
félisten

És esetleg hang alapú gépelés ?

(#102114) darvinya válasza gulac12 (#102041) üzenetére


darvinya
titán

Én még ilyennel nem találkoztam.
Milyen böngészőt használsz, melyik fórum(nagy vonalakban)?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102115) gulac12 válasza darvinya (#102114) üzenetére


gulac12
tag

Nemcsak fórum, hanem pl webshop is van ilyen, ahol a regisztrációs adatokat, szállítási címet stb, nem lehet copy-paste módon bevinni, hanem csak gépeléssel. Jelenleg androidon a chrome alatt próbálom kijátszani ezt a korlátozást, eddig a prediktív szövegbevitelig jutottam, ami segít valamelyest.

batai15: A hangalapú bevitel is opció lehet, egy kipróbálást megér, köszi a tippet.

(#102116) HoTaZo válasza darvinya (#102114) üzenetére


HoTaZo
őstag

Messengerben volt olyanom, hogy nem tudtam beilleszteni a vágólapra másolt tartalmat. Ilyenkor a másolt oldalra visszamenve a kijelölt rész, általában link megosztását kértem, onnan a telefonom megadta a M.-er lehetőségét és a partnert kiválasztva már ment is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#102117) darvinya válasza gulac12 (#102115) üzenetére


darvinya
titán

Szállítási cím adatbázishoz kötött, ami ellenőrzést végez, emiatt érthető tiltás.
Egyik webshop sem szeretne rendelő spam -robotot, 2 fő okból:
1. Fals rendelés költséget generál bevétel nélkül, ami veszteség
2. Kezelhetetlen mennyiségű rendelést generál

Viszont Chrome-nak van egy kitöltő funkciója, ami legtöbb helyen működik, de még gyors telon is pár 10mp-be telik mire lerendezik adat cserét.

(#102116) HoTaZo

Messengert ne említsd, mert az egy bug halmaz, mint minden FB droidon.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102118) gulac12 válasza darvinya (#102117) üzenetére


gulac12
tag

Persze, érthető a copy-paste korlátozás a weboldal üzemeltetője részéről ez nem vitás, a kérdés továbbra is csak az, hogy nem robotként mivel tudnám ezt androidon kikerülni.

(#102119) gulac12 válasza darvinya (#102117) üzenetére


gulac12
tag

Persze, érthető a copy-paste korlátozás a weboldal üzemeltetője részéről ez nem vitás, a kérdés továbbra is csak az, hogy nem robotként mivel tudnám ezt androidon kikerülni.

Ez a chrome kitöltő funkció viszont jól hangzik, köszi a tippet, ennek utánanézek.

(#102120) darvinya válasza gulac12 (#102119) üzenetére


darvinya
titán

Nem lehet ilyen bemondás alapján azt mondani, hogy nem vagyok robot. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102121) SimonJanos válasza punky10 (#101901) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Nem azt írtam hogy ugyanazt... 0. akár tesztelni az eredetit 1. régebbit 2. teljesen más FW, ROM, stb.

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#102122) SimonJanos válasza Bandi8407 (#101624) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

régebbi kérdésem erre:

Kihalt kedvenc Sunrise naptáram
- amúgy vmi miatt tablet-emen még fut, de okostelón már nem tudok belépni -
aminél egyszerre többet kezelőt még nyomában nem láttam:
Google & Tasks, iCloud, Facebook, Asana, Evernote, Producteev, Trello, Wunderlist, Github, Foursquare, Eventbrite, LinkedIn, Totdoist... és még csomó mást ("Holidays, Sports, TV and more")!!!

Most max. olyat találtam ami Google & Tasks-ot / Facebook-ot / Evernote-ot / any.do-t kezel - de min. egyben ezeket egy sem :(

Mit ajánlotok helyette: "melyik tudja jelenleg a legtöbbet egyszerre"?

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#102123) oba


oba
addikt

Olyan appot (tűzfalat ?) keresek amivel beállíthatom, hogy melyik appok nem mehetnek online még akkor sem ha egyébként be van kapcsolva a wifi/4G. Illetve a kérdésem az, ha ilyen appal korlátozom a facebook/messenger net hozzáférését akkor bekapcsolt net mellett nem fog látszódni hogy online vagyok? Ugye most úgy van, hogy hiába nem használom az appot jelzi, ha online vagyok. Ezt szeretném elkerülni :)

[ Szerkesztve ]

(#102124) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Sd kártyán találtam egy CloudFont mappát.

Ez melyik app-nak a mappája?

(#102125) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

AutomatIt programot használóktól szeretnék kérdezni.
Most figyeltem fel rá, hogy az Activity Recognition Trigger-nél eltűnt az érzékenység állító csúszka. Nem tudom, hogy ez egyedi jelenség, vagy kikerült a programból?

Köszönöm :R

(#102126) DrBubo77 válasza gulac12 (#102115) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nálunk is van olyan űrlap, ahol a Ctrl+V nem működik, de a jobb gomb->beillesztés igen. Ilyen megoldás még nincs Androidon?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#102127) DrBubo77 válasza Bferibörs (#102079) üzenetére


DrBubo77
addikt

A gyári megoldáson kívül gondoltam, hogy szükség van root-ra.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#102128) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Lemaradtam a backup beszélgetésről.
Nem is folytatnam , de legalabb nem vagyok egyedul akik szerint ez nem igazán
user barat megoldás.

(#102129) Rivaul


Rivaul
addikt

Hi.

Ma megszívatott a telekomos mobil parkoló. Kifagyott, hibát dobott én meg álltam mint a barom. Végül órán lévő adatokat használtam de az meg letiltott egyből 3x440-et az egyenlegemből így ahova mentem már nem tudtam csörögni. Agyfaxt kaptam. Szóval kéne egy sima start>stop alkalmazás. Nem kell gps meg fityfene. Csak elmentem a rendszámom és ha kell beírom az aktuális körzet óráját és nyomok egy "startot" (nem zárol előre semmit :((( ) és végezetkor pedig "stopolok". Tudtok valamit ami megbízható és nem jön majd csekk a nem fizetett parkolásról? Telekomos vagyok sony z3c.

Előre is köszi.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#102130) rgeorge válasza Rivaul (#102129) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem próbáltam ugyan, de ez is egy alternatíva: Nemzeti Mobilfizetési Rendszer.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#102131) brd válasza darvinya (#102117) üzenetére


brd
nagyúr

Az vajon miért nem jó megoldás az ilyen weboldalak tulajainak, hogy ne szopassa a usereit, hanem pl. egy olyan kérdést kelljen megválaszolni, amit géppel nagyon nehéz/lehetetlen értelmezni? Azonkívül vajon mi akadályozná meg a SPAM-előt, hogy gépelést is szimuláljon?

The only real valuable thing is intuition.

(#102132) darvinya válasza brd (#102131) üzenetére


darvinya
titán

Mert az még jobban bonyolítja a nem éppen egyszerű adatbázist.
Azért ez nem így megy, hogy leütés imitálóval beírja, mivel nincs felület aktívitás ezért olyan mintha levegőbe gépelne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102133) dlaj válasza #79335424 (#102102) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi.

(#102134) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Operát használok, a data saving be van kapcsolva. A böngésző 24MB/64MB-ot ír, tehát effektíve 24MB ment le a keretemből, ehhez képest a rendszer 110MB-ot mutat. Kinek higgyek? :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#102135) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Hogy tudnám azt automatizálni, hogy autóban bekapcsoljon a telefon bluetooth-sza? Automateit program aktivitás felismerő kapcsolóját használtam, de valamiért az új verzióban ez nem működik jól.
Köszönöm.

(#102136) air válasza Jim74 (#102135) üzenetére


air
nagyúr

Ha van NFC a készülékben, akkor tegyél egy NFC taget a kocsiba!
Másként nemigen fog menni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102137) Jim74 válasza air (#102136) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nincs NFC :(

Apkmirror-on kívül honnan lehet programok korábbi verzióit leszedni? Megbízható hely érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#102138) Bozek válasza rgeorge (#102130) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ne már... Van még egyáltalán olyan állami cég Magyarországon, aminek nincs benne a nevében a Nemzeti? :D

(#102139) air válasza Bozek (#102138) üzenetére


air
nagyúr

MOL.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102140) bippeti válasza Jim74 (#102135) üzenetére


bippeti
tag

Llamat ismered? Bizonyára nincs olyan képessége, hogy az autóba kerülést figyelje, de lehet, hogy tudsz vele NFC híján elfogadható kompromisszumos feltételt találni...

(#102141) beg


beg
veterán

Még egy kurta fark a backup naplójára. Elfelejtettem miért nem csináltam legutóbb app data backupot. Ma beállítottam egy új vasra, kérdezte mentheti-e a mostani állapotot, leokéztam. Azt gondoltam ha kijövök wifiből, nyugszik. Aha. 500MB havi mobil keretet elvitte magával :) Plusz folyamatos wake és kemence hőmérséklet.
Aztán kikapcsoltam a data mentést. Megint :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102142) Jim74 válasza bippeti (#102140) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hallottam már róla, de nem ismerem részletesen. Megnézem, köszi :R

(#102143) air válasza beg (#102141) üzenetére


air
nagyúr

"Azt gondoltam ha kijövök wifiből, nyugszik."
De ugye ez is a Google hibája, (hogy rohadjon meg!) nem user error? :P
Nálam egyébként minden eddigi készülékemen ment a backup, de sosem okozott wakelock-ot, és nem melegedett tőle a készülék.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102144) beg válasza air (#102143) üzenetére


beg
veterán

De, pebkac. Azért egy kapcsoló elférne benne, ahogy az áruházban vagy a photos-ban hogy wifi only. :)
Nekem wakelockolt már a photos is, de data és cache törléssel megoldódott.
Amúgy én szeretem a google-t ;)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102145) BullZeye


BullZeye
veterán

Cégem beszünteti az exchange szervert (nincs active sync), helyette egy ultra biztonságos programon keresztül lesz elérhető a levelezés. A baj, hogy ez a program megbolondítja a telefonomat a root és kínai mivoltjából, olyan dolgokat tilt amit nem kéne, így crashel, fagy, újraindul.

Ha az outlook és webmail működik, akkor ezekre alapozva létezik valami email kliens ami nem exchange protokolon keresztül akar csatlakozni?

[ Szerkesztve ]

(#102146) Narxis


Narxis
nagyúr

Action Launcher 3-mat használ itt valaki android 5.0.2-n?

Thanos was right.

(#102147) DrBubo77 válasza BullZeye (#102145) üzenetére


DrBubo77
addikt

Vegyél egy nem kínai telefont. ;]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#102148) BullZeye válasza DrBubo77 (#102147) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez milyen jó ötlet, hogy óhajtod donálni, készpénzzel, utalással, vagy rögtön megrendeled kifizetve hozzám? :D

(#102149) frankstork válasza air (#102143) üzenetére


frankstork
aktív tag

Amúgy én is szeretem a droidot , meg a Google-t is. Vannak bennük dolgok, persze, amit nem, de alapból rlz.
:R

(#102150) Zeki válasza oba (#102123) üzenetére


Zeki
nagyúr

noroot firewall

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.