Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102301) beg válasza bibliator (#102300) üzenetére


beg
veterán

Egy elég fontos tényező kimaradt. Milyen telefon?
Másfelől pedig ez az android szakmai topikba vagy a telefon topikjába illene inkább.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102302) ollie válasza Tökimanó (#102299) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az appok között nem lehet letiltani az S Tervezőt? Egyébként egy ilyen nagy update után factory reset ajánlott.

***

(#102303) no1r válasza air (#102260) üzenetére


no1r
őstag

én pl nem paranoiás vagyok, csak nem szeretem a rohadtul kényelmetlen és körülményes dolgokat.
szerintem az egyszerűség is alapvető elvárás lehetne 2016-ban...

ja, és tényleg utálok minden szirsz.r f.sz.f.szra regisztrálni azért hogy használjam havonta egyszer, ki tudja mennyi ideig.
kényelem -> egyszerűség -> jól használhatóság -> elégedettség.
nehogy már én létezzek az eszközért...

más, de kicsit az egyszerűséghez kapcsolódik:
tényleg nem lehet egyszerűen és globálisan beállítani a rendszerben, hogy mindenféle vibrációt nélkülözzön?
egyedül a DND-t találtam meg erre, de az ugyebár a hangot is leveszi. és néha szükség lenne arra, hogy a hang szóljon de ne rezegjen.

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#102304) Tökimanó válasza ollie (#102302) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Sajnos nem tudom letiltani. A képen amit felraktam látszik is hogy nem aktív a kikapcsolás gomb. Hogy ez miért van így arról fogalmam sincs. Gyári visszaállítást csak a végső esetben akarok csinálni. Nem sok kedvem van visszaállítgatni utána mindent.

(#102305) Bozek válasza Tökimanó (#102299) üzenetére


Bozek
nagyúr

Add meg neki az engedélyt a Naptár-hoz, mert azt kéri. Akkor majd nem jön elő ez az értesítés. A Sidebar Lite még bekavarhat, próbáld meg törölni és utána nézz rá. Tippeim szerint az egy olyan alkalmazás, ami a többi fölött helyezkedik el, így akadályozó tényező lehet.

(#102306) Jazz


Jazz
veterán

Ha a telefon nyelve nem magyar, es nem is valaszthato magyar, hogy an lehet letolteni ugy appot hogy magyar telepuljon fel? Pl. Anysoft keyboard. Leszedtem, mags a program angol. Es nem is valaszthato magyar nyelv. Csak magyar bill. Mig ugyan ez egy masik telefonon magyar nyelvu programmal telepul. Koszi

free your mind

(#102307) Tökimanó válasza Bozek (#102305) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Na tessék! Egy újabb csoda. Adnám az engedélyt erre jön ez. Mi a bánat a képernyő fedvény?

(#102308) bibliator válasza beg (#102301) üzenetére


bibliator
aktív tag

Noname (Concorde 5000) eddig nem volt ilyen baja.

Köszi, megkeresem akkor az android szakmai topikot

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#102309) pakfong


pakfong
tag

"ez az elem nem áll rendelkezésre a te országodban"

Eddig ezt a megoldást nem találtam sehol erre a problémára, úgyhogy leírom, hátha segít valakinek. Beállításokban egy egyszerű cím váltás, semmi hackelés, ehhez viszont nem árt az adott országban élni.
Németben élek, német sim van mobilban (sim nélküli tablettel is működik); a német nyelvre állítás nem segített.
http://wallet.google.com/ Ugyanez a play áruházból is elérhető. Fiók/fizetési módok/további fizetésbeállítások és tovább dob a böngészőbe. Nekem itt magyar lakcímmel volt megadva a bankkártya, azt kellett a szerkesztés alatt német lakcímre átírni a Fizetési módozatoknál. Készüléket újra kell indítani, és lehet telepíteni az adott app-t.

Nem biztos, hogy ez mindenkinek megoldás, nekem így oldódott meg egy adott app telepítési problémája.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#102310) #79335424 válasza bibliator (#102308) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért nem a Concorde -ot? Magyar cég. Van bemutatótermük, fórumuk, szervízük, forró drótjuk, stb.

(#102311) air válasza no1r (#102303) üzenetére


air
nagyúr

Nem értem, hogy egy webes felület használatában (2016-ban) mi olyan iszonyúan bonyolult, kényelmetlen vagy körülményes.
De tudomásul kell venned, hogy nem minden szolgáltató tudja kielégíteni minden felhasználó igényeit.
Ha ez a megoldás nem tetszik, ne használd! Ennyi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102312) Bozek válasza Tökimanó (#102307) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem az említett Sidebar Lite.

(#102313) darvinya


darvinya
titán

Tudja valaki, hogy az Opera-ban hova van mentve oldalakhoz felhasználó névej/jelszók?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102314) no1r válasza air (#102311) üzenetére


no1r
őstag

ne aggódj, nem is használom. inkább keresek kényelmesebb megoldást, ahol nem kell töltögetni importálni-exportálni, ideo-oda klikkelgetni regisztrálni blablabla. (ezt általánosságban írom most, nem kifejezetten ehhez)

de tudomásul kell venned, hogy nem minden felhasználó fog foglalkozni azzal, amit a szolgáltató "nem tud" megcsinálni. erre írtam, ami megállja a helyét: egyszerűség.
sokak számára a körülményesség egyenlő a "lehetetlenséggel" és nem azért mert ostobák, hanem mert nincs idejük, kedvük, van jobb dolguk satöbbi-bármi-akármi ahelyett, hogy szarakodjanak.

no offense, de ha te csak azért is valami bonyolultabbat használsz, akkor te mazochista vagy :)

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#102315) HoTaZo válasza Jazz (#102306) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nincs hozzá külön magyar szótár?
A Kii2- höz külön szótárt lehet letölteni. Pár napos használati tapasztalattal melegen tudom ajánlani.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#102316) air válasza no1r (#102314) üzenetére


air
nagyúr

Én eddig sem minősítettelek téged, és mindkettőnknek jobb, ha ezt most sem teszem meg.
Egyébként az, hogy kinek mi a bonyolult vagy egyszerű, azt személye válogatja. Nekem lehet egyszerű, ami neked bonyolult. De ettől még nem szólok be/le másokat.
Nekem sokkal kézenfekvőbb, ha a logot a program azonnal feltolja egy webes felületre, ahol aztán kényelmesen nézegetem, mint hogy kimásoljam sd kártyára, aztán onnan kezdjek vele valamit.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102317) Tökimanó válasza Bozek (#102312) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Úgy tűnik igazad volt! Kikapcsoltam a sidebart és tudtam engedélyt adni. Azóta pedig nem jött értesítés sem az S tervezőtől. Köszi a segítséget! És ha van ötleted arra is hogy az aksi fogyasztást javítani tudjam ,ne tartsd magadban! :) :)

(#102318) mzso


mzso
veterán

A True Phone-ban, hogy lehet beállítani, hogy a "telefon" szekcióban ne hívjon amikor rábökök egy névre hanem mutassa a hívás előzményeket ami sokkal logikusabb.

A névjegyek szekcióban, meg kb az ellenkezője kéne. Csomószor csak rányomok egy névre, erre nem történik semmi, csak megnyitja a névjegyet. Legalább egy hívás gomb kéne a névjegy mellé.

(#102319) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok!

Párhuzamosan használtam a Gmailt és az Inbox ot is. Egyszer megkérdezte a rendszer, hogy elég e ha csak az inbox jelzi az üzeneteimet, leokéztam.
Aztán később úgy döntöttem, hogy nem használom az Inboxot, leszedte, most csak a régi Gmail megy, az viszont nem jelez az értesítése sávban.

Az értrsítés engedélyezve van, 6-os droid, LG G4
köszi

(#102320) Jazz válasza HoTaZo (#102315) üzenetére


Jazz
veterán

Nem szótárat akartok.

Azt akarom hogy a program nyelvezete (maga a program, nem tudom máshogy leírni) legyen magyar.

De a telepítés után angol nyelvű program fogad, mivel a telefonon nyelvezete is angol (nincs választható magyar) és gondolom ehhez igazodik, eleve ilyet telepít fel.

(Ugyan az ez a program egy másik telefonon, ami magyar nyelvű, ott a program is magyar lesz)

Hogy tudok magyar nyelvűt feltelepíteni? Ez a kérdés.

(Nem akarok szótárat, sem prediktív szöveg bevitelt. Pont azért kell az anysoft keyboard, mert ott ezt tökéletesen kilehet kapcsolni, nem foglal plusz sávot felül, helyett két sort is belehet tenni: Ékezetes betűk sora, és számsor pl.)

free your mind

(#102321) #79335424 válasza Jazz (#102320) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root -ra, Xposed -re van lehetőséged?

(#102322) Jazz válasza #79335424 (#102321) üzenetére


Jazz
veterán

Nincs. Különben már turkáltam volna a "config" file-ban.:)

Vagy lehet hogy az újabb verzió már nem érhető el magyarul? [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#102323) DrBubo77 válasza Jazz (#102320) üzenetére


DrBubo77
addikt

Próbáld a MoreLocale 2 segítségével.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#102324) air válasza Jazz (#102320) üzenetére


air
nagyúr

MoreLocale 2?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102325) #79335424 válasza Jazz (#102322) üzenetére


#79335424
törölt tag

De igen. Az enyém Magyar.

(#102326) adrian94 válasza adrian94 (#102282) üzenetére


adrian94
őstag

Erre valaki ? :)

(#102327) Jazz válasza DrBubo77 (#102323) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi. Ez jó lenne, de nem engedélyezi a "use superuser privilege"-t. Ez csak root-al megy gondolom.

(#102321) Somatom:
Xposed? MIUI7-es Rom van rajta (Android 6.0 alapokon).

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#102328) HoTaZo válasza Jazz (#102320) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor bocsi.
Ennek amúgyis hiányos a fordítása, ami engem nem zavar.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#102329) Jakuu válasza Jazz (#102327) üzenetére


Jakuu
őstag

WSM Tools valo a MIUIra es azalatt az Xposed modulok.

(#102330) Jazz válasza HoTaZo (#102328) üzenetére


Jazz
veterán

Már mint az anysoft program fordítása hiányos? Akkor mindegy.

Nekem az is elég ha elmondod hogy tudom beállítani azt, hogy:
Bal oldalon legyen a shift váltó gomb
Ne legyen jobb oldalon semmilyen ékezetes gomb
Minden ékezetes gomb egy sorban szerepeljen a qwert sor felett
És felette még egy sor legyen ahol a számok vannak
(Prediktív bevitel ne legyen, se külön fenntartott sor a szótárnak se semmi. Max helyesírás ellenőrző lehet ha nagyon muszáj de az se kell.)

A fentieket valahogy a régi telefonomon beállítottam egyszer, ami magyar volt, de fogalmam sincs hogy már hogys mint volt.

Köszi!

free your mind

(#102331) ctibor válasza Jazz (#102327) üzenetére


ctibor
senior tag

Nem csak roottal működik!

De egy pici mókolás kell hozzá.

1. Letöltöd a Morelocale 2 progit Playből.
2. Beindítod, beállítod a magyar nyelvet - közli, hogy nem tudja beallitani, mert nincs root.
3. Fejlesztői beállításokban engedelyezed az USB hibakeresést. (USB debug mode)
4. A pc-re / notebookra telepíted az adb progit.
5. Összekötöd a pc-t a telóval.
6. MTP módba teszed a telót és amikor megkérdezi, közöd vele, hogy bízzon meg a számítógépben. (Ez fontos, ha nem okézod le, nem hajtja végre a parancsot)
7. Parancssorba beírod:

>adb shell pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

Minden betű és szóköz számít, pontosan ezt kell írni. (Az adb előtt a '>' jelet a parancssor írja ki, azt nem neked kell)
8. Ha minden OK, újra beírod a Morelacale-ba a Custom Locale feliratra nyomva:
Language: hu
Country: HU
És ezután minden app, amiben a magyar nyelv is benne van, magyarul fog beszélni.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#102332) tomp


tomp
félisten

Legutóbbi facebook frissítés óta az app folyamatosan hízik! Tény, hogy kisebb lett az app mérete(~170MB) de pár perc használat után már 500MB-nál jár. Eddig a régebbi verziók alapból nagyobbak voltak de folyamatos használat alatt sem ment 370mega fölé. Csak akkor nyeri vissza a méretét ha áthelyezem egyik tárról a másikra az appot. Ha újra megnő újra átrakom.
Nálatok is tárhely gyilkos lett a face?

(#102333) beg válasza Jazz (#102327) üzenetére


beg
veterán

De miért nem rakod fel a hivatalos global dev romot (miui 8)? Gyárilag tud magyarul :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102334) WhiteWalker válasza beg (#102333) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Hiába , attól az Anysoft hianyos marad...nem rég töröltem le , nem csak ez miatt.

(#102335) Oldman2 válasza #79335424 (#102263) üzenetére


Oldman2
veterán

Legközelebb majd tüzetesen megvizsgálom ezeket!

(#102336) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Melyik böngésző a legjobb ha adatot akarok spórolni? Opera mini?

(#102337) Chris Kiki válasza G@ben (#102297) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ha nyílt terepen nem áll be <=3m-re, akkor az nem túl szerencsés.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#102338) HoTaZo válasza Jazz (#102330) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem, hanem amit ajánlottam.
Nem használom az anysoft ot. Eddig a Huawei Swype-ot használtam.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#102339) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Egyik telefonra bejövő hívást át lehet irányítani másikra, amiben nincs sim kártya?
(Sms-t pl a pushbullet megoldja, de hívásra még nem találtam megoldást.)
A két telefon BT kapcsolatban, wifi is ugyanaz, root is van.

#?*@&!

(#102340) G@ben válasza Chris Kiki (#102337) üzenetére


G@ben
addikt

Városban próbáltam hazafelé, kerültem a paneleket, ahol tudtam, de így is simán arrébb dobott néha 10 métereket. Pedig a Waze szépen megy, ott tök pontos.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#102341) beg


beg
veterán

Végre. Energiavámpír szelidítve, Facebook Messenger Lite
Országunkban nem elérhető (jelenleg), de ApkMirror-ról telepíthető.
37MB-ot eszik így is a háttérben, de ez majdnem a fele a nagytestvérnek. Plusz nincs benne semmi sallang, maszlag, hívás, ajánlás, csak az üzenet írás/olvasás.
Elég puritán, még egyéni hangot sem enged állítani, de ez legyen a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102342) Chris Kiki válasza G@ben (#102340) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A Wazeban vélhetően van "útra igazít" funkció. Ez egy Locusban nem lenne túl hasznos.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#102343) G@ben válasza Chris Kiki (#102342) üzenetére


G@ben
addikt

Az látod lehet. De csavarjunk egyet a dolgon! Van olyan program, ami offline is működik, tehát letölthető hozzá a térkép? Az sd-kártyán sok hely van, a mobilnetem viszont szűkös. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#102344) Chris Kiki válasza G@ben (#102343) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

De most mihez, mert itt már keverednek a dolgok?!
Ha továbbra is turista navigációról van szó, akkor Locushoz mindenképpen. Lehet használni a turistautak.hu raszteres térképeit, de legjobban akkor jársz, ha Openmaps térképeket töltesz le. Mert:
1, ingyenesek
2, pontosak
3, vektorosak (full Magyarország kb. 70MB)
4, teljes turistajelzéssel, ösvényekkel, utcákkal, stb.
5, POI-kkal
6, szintvonalakkal
7, igény szerint árnyékolt domborzattal
8, állandó frissítéssel
9, nem győzöm eléggé hangsúlyozni, teljesen ingyen

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#102345) Tökimanó válasza tomp (#102332) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Próbáld ki ezt! Kicsi, gyors és a messenger sem kell mellé ,mert helyben meg tudod oldani vele az üzenetek küldését :)

[ Szerkesztve ]

(#102346) Bozek válasza beg (#102341) üzenetére


Bozek
nagyúr

A videóból nem derült ki: chat-fejek vannak?

(#102345) Tökimanó: Akkor már nem egyszerűbb böngészőből indítani a Facebook-ot? Mert tudtommal a Swipe is a webes felületet tölti be.

[ Szerkesztve ]

(#102347) beg válasza Bozek (#102346) üzenetére


beg
veterán

Nincs. (Hála az égnek) :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102348) Tökimanó válasza Bozek (#102346) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Végülis igazad van. De ez annyiban egyszerűbb hogy nem kell a böngészőbe lépni aztán a facebookra. Itt egyszerre ott vagyok. Tudom ez nem nagy idő de én mégis így szeretem jobban :)

(#102349) tomp válasza Tökimanó (#102348) üzenetére


tomp
félisten

Nem rossz.
Webes felületet tölti be igen de itt van értesítés is.
Nekem az jó lenne ha lenne a facebooknak webappja de hát nincs...
Google+ -nál már leváltottam a telefonos appot. Annál van webapp.

(#102350) DrBubo77 válasza tomp (#102349) üzenetére


DrBubo77
addikt

Már a Chrome is tudja az értesítéseket, ha engedélyezed neki.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.