Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101601) Narxis válasza Winne (#101599) üzenetére


Narxis
nagyúr

Link2SD de root kell hozzá és külön partíció a memóriakártyán. Az se egyből oda tölti de utána átmozgatja memóriakártyára.

Thanos was right.

(#101602) kory24 válasza Winne (#101599) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Ha 6os android van rajta (ha nincs frissíthető rá), akkor a sd kártyát formázhatja belső tárhelyként és akkor külső app nélkül áttehető a legtöbb app sd kártyára.

(#101603) fdisk


fdisk
őstag

Nem jut eszembe annak az alkalmazásnak a neve amivel az appok különböző engedélyeit lehet visszavonni.
442 alá kellene.
Tudja vki melyik az?

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#101604) brd válasza fdisk (#101603) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. App Settings.

The only real valuable thing is intuition.

(#101605) Bozek válasza kory24 (#101602) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor azt is áruld el, hogy melyik gyártónál lehetséges ez a 6-os Android alatt.

(#101606) kory24 válasza Bozek (#101605) üzenetére


kory24
őstag

Ez gyártófüggő?
Nemtudtam.

Nekem Zopo Color E-n így működik.

Ha valamit telepítek az a belsőbe megy.
De utána áthelyezhető sd-re.

(#101607) kory24 válasza kory24 (#101606) üzenetére


kory24
őstag

Ráadásul úgy olvastam, hogy az iylen Link2SD meg App2SD és hasonlók nem is az egész alkalmazást tették sd-re, hanem csak bizonyos adatokat, míg ez a Adoptable Storage Devices funkció mindenestől.

Itt írnak róla, de sehol nem olvasni, hogy ez gyártó specifikus lenne

"This feature allows users to move both apps and private data of those apps between storage devices. "

(#101608) sntt


sntt
csendes tag

Hello!

Az otthoni router ipje 192.168.0.1, a laptop pedig fix ip-n volt, hogy menjenek a port forwardok.
Viszont újabban olyan helyen is sokat kell használnom a laptopotí így a mobilról osztom vissza a netet. a telefon hotspot ipje 192.168.43.1, úgyhogy a laptopot át kell ebben az esetben rakni dhcp-re. ekkor meg otthon nincs port forward, kézzel állíthatom vissza.

van olyan program (vagy más megoldás), ami a wifi hotspot ipjét átírja 43-ról 0-ra? root van.

(a másik megoldás a fordított, hogy az otthoni router ip-jét írom át 0-ról 43-ra, de akkor minden eszközt állíthatok újra, ha van más lehetőség, azt választanám)

................................................................................................................................................................

(#101609) #79335424 válasza sntt (#101608) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmmm... ez jó kérdés.

(#101610) kory24 válasza sntt (#101608) üzenetére


kory24
őstag

Tedd a laptopot dhcp-re, és routerben állítsd be a laptopra mac cím alapján mindig ugyanazt az ip-t ossza ki, amire forwardingolsz rá. (Address Reservation)
És akkor otthon is lesz mindig neted forwardingolásokkal együtt meg ha mobilodra csatlakozol is

(#101611) sntt válasza kory24 (#101610) üzenetére


sntt
csendes tag

köszi, ezt nem írtam, de próbáltam. sajnos a upc-s technicolor tc7200 routerben nincs ilyen beállítási lehetőség. legalábbis én nem találtam.

................................................................................................................................................................

(#101612) dokee78 válasza tordaitibi (#101592) üzenetére


dokee78
félisten

Kollégákkal szórakozni.
Az egyiknek van egy ilyen kis mobil hotspot és arról dobáltatnám le őket.

havri1 Az szerintem MIUI ficsör,nem PowerAMP.

[ Szerkesztve ]

(#101613) Bozek válasza kory24 (#101606) üzenetére


Bozek
nagyúr

Te valamit nagyon félreértettél. Az Adoptable Storage nem az, amit mutatsz. A képen szereplő funkció is csak az alkalmazás egy részét teszi át az SD-re, majd nézd meg, hogy marad a belső tárhelyen is adat.

Az Adoptable Storage arról szól, hogy az SD egy részét (vagy akár a teljeset) belső memóriaként látod. Tehát ha mondjuk adsz 8 GB-ot a belsőhöz, ami ugyancsak 8 GB, akkor 16 GB-nak fog látszódni, erre a teljes területre települnek az alkalmazások, nem utólag kell áthelyezni rá.

A gyártók többsége ezt a funkciót kivette az Android-ból, mivel ha lassú SD-t használnak a felhasználók, akkor ez belassítja a rendszert. Márpedig lassú rendszer esetén kit vesznek elő a tulajok? A gyártót. Ez marketing szempontból nem előnyös.

Az alap, érintetlen Android-ban benne maradt, de ez csak a Nexus-okon (amik amúgy nem bővíthetők SD-vel) és a GPE telefonokon fut (esetleg még 1-2 kivétel van).

(#101610) kory24: Ha a telefonról akarja osztani a netet a laptopra, akkor semmire nem megy azzal, ha a routerben beállítja a fix IP-t.

(#101608) sntt: Csak a /system/framework/framework-res.apk-ban a /res/values/arrays.xml fájlban lehet átírni. De ez nem kezdő szint. Itt olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

(#101614) sntt


sntt
csendes tag

köszi, ez valóban nem egyszerű. azt hiszem, hogy jobban járok, ha az otthoni routert és az eszközöket állítom át 0-ról 43-ra. pedig reméltem, hogy van valami progi vagy legalább egy twrpből telepíthető zip, ami átírja a hotspot ip-jét. :(

................................................................................................................................................................

(#101615) brd válasza sntt (#101608) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a nyomi hotspot IP mindig a 192.168.43.1, akkor állíts be még egy fix IP-t a laptopon úgy, hogy az átjáró 192.168.43.1 legyen és ezt vedd fel DNS-nek is. Ilyenkor ha a 192.168.43.1 nem érhető el, akkor a routeren keresztül működik, és ha a 192.168.0.1 nem érhető el, akkor a 192.168.43.1-en keresztül fog működni. Az egyetlen hátrány, hogy a DNS kérések kicsit lassabbak lesznek (pár másodperc), ha ez zavaró lesz, akkor úgy tudod cirkumveniálni, hogy külső DNS-t adsz meg, pl. OpenDNS, vagy a Google DNS-e, ill. lehet állítani a DNS válaszára várakozási időt is.

De akár azt is lehet, hogy a laptopon csinálsz egy kis batch-et, ami átállítja az IP beállításokat.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#101616) csipuka válasza sntt (#101614) üzenetére


csipuka
senior tag

Beleneztem a google-val ebbe a router-be es telleg eleg ratyi.
Egy lehetseges megoldas lehet, ha van egy elfekvo router-ed (ami tud MAC-fix IP kiosztast) akkor arra bizod a DHCP kiosztasat. Ha ki tudod kapcsolni a DHCP osztasat a UPC-s router-en.

(#101617) Zolee_70 válasza air (#101598) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Az owa-val kapcsolatos pontosítást köszönöm, nem vagyok egy IT guru.
Igen, push-ra van állítva a bejövő, a késé alatt pedig azt értem, hogy a desctop előtt ülve az Exchange-ben megkapom a levelet, de a telefonon nem, csak 4-5 perc múlva, míg a Gmail app-ban sokszor előbb jelez.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#101618) kory24 válasza Bozek (#101613) üzenetére


kory24
őstag

Én csak arról írok, amit olvasok és ki is próbálok/tapasztalok a telefonomon.

"Az Adoptable Storage arról szól, hogy az SD egy részét (vagy akár a teljeset) belső memóriaként látod. Tehát ha mondjuk adsz 8 GB-ot a belsőhöz, ami ugyancsak 8 GB, akkor 16 GB-nak fog látszódni, erre a teljes területre települnek az alkalmazások, nem utólag kell áthelyezni rá."

Ezt, hol olvastad?
Mert sehol nem írják, hogy az sd kártya egy részét adja belsőhöz, ilyesmit az említett Link2SD és társai csinálnak.... (külön partíciót kell nekik levágni sd-ből + ext4re formázni). És, ahogy már írtam az ilyen appok csinálták azt, amit te írsz.

"Noha az Android 2.2-es verziója óta már volt lehetőség az appokat a külső tárolóra mozgatni, a művelet csak a szoftverek kódját helyezte át, azok kapcsolódó felhasználói adatai továbbra is a belső tárhelyen maradtak - ráadásul mindezt kézzel kellett elvégezni, a mozgatást pedig nem is minden alkalmazás támogatta."

idézve innen: link

És nem csak idézgetem amit olvasok, hanem ezt ki is próbáltam, illetve így használom is a telefonom.

Tessék képek:





Ahogy a képeken is láthatod a áthelyezés elött :

Belső tárhely elérhető: 2,52GB
SD kártya elérhető: 26,85GB

A 45MB-os CIB Bank alkalmazás áthelyezése után pedig:

Belső tárhely elérhető: 2,58GB
SD kártya elérhető: 26,79GB

Úgy látom teljesen áttette, ahogy az írva van, nem csak bizonyos töredékét, mint a régi rendszeren az appok......

Ebben a kártya lassúság dologban igazad van, ezt említik is több helyen, ahogy azt is, hogy épp emiatt a Samsung S7 és az LG G5-ből is kivették ezt a funkciót.
Forrás: link

De nem tudtam, hogy ez a legtöbb gyártóra igaz......

Egyébként emiatt vettem gyors sd kártyát (Samsung EVO+ 80mb,20mb/s)

És mégis kiírta, hogy lassú lehet a kártya:

Ennek ellenére nem tűnik lassabbnak. Bár még nem is nagyon tettem rá semmit. Eddig elég a belső is.
Csak próbaképp 1-2 appot tettem át, amiket nagyon ritkán ha használok...

Viszont az nem igaz, hogy csak a nexusokban maradt benne, hisz ahogy képen is láthatod a Zopo-ban is benne van :)

Másik:
"Ha a telefonról akarja osztani a netet a laptopra, akkor semmire nem megy azzal, ha a routerben beállítja a fix IP-t."

A laptopon az ip cím konfig dhcp-re van állítva. Routerben szintán HCP engedélyezve és a laptop MAC cípére lefoglalva a a 192.168.0.x IP, amire forwardingolva vannak. A telefon hotspotja szintén DHCP-vel kiosztja a 192.168.43.x IP-t a laptopnak. Akkor mi a gond? Net van mindkét esetben a laptopon.....
Bár mindegy is, mert ahogy írta az ő routerében nem talált ilyen beállítást

[ Szerkesztve ]

(#101619) Kékes525 válasza havri1 (#101594) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden nap használom, de ilyet még nem tapasztaltam, hogy rázkódásra számot váltson. :N Lehet hardverhiba is. A füles, amivel hallgatod azzal rendben van minden? Lehet, hogy a kezelőgombjaiban van valami kontakt hiba, ami miatt rázkódásra számot vált. Az is lehet, hogy a Miui8 az oka, de azt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#101620) tordaitibi válasza Bozek (#101613) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

'Ha a telefonról akarja osztani a netet a laptopra, akkor semmire nem megy azzal, ha a routerben beállítja a fix IP-t.''

Miert ne lenne jo, ha otthon van, a router mindig ugyanazt az ip-t adja a laptopnak, a helyi halo megoldva, amikor uton van, a telefon dhcp cimet kioszt, es mukodik.
Nalam ugyanigy van, 4 eszkozzel, ket mobil, a tabletem, a fiam laptopja.
Mind dhcp, ha hazaerunk, akkor megkapjak a ''fix'' otthoni ip cimeket, +1 asztali gep lanon, keresztbe-kasul mukodnek a megosztasok.

(#101621) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Ha a FolderSync-ben kiválasztok egy mappapárt és belemegyek a beállításaiba, majd az "Egymásnak ellentmondó módosítások esetén"-re bökök, ezt találom:

A helyzet az, hogy nem teljesen világos a listán lévő opciók működése. Az "A fájlok kihagyása" egyértelmű. A többi közötti különbség nem az. Meg az sem világos, milyen ellentmondások jöhetnek elő? Pl dátum azonosság? Van, aki számára ez világos?
Azért probléma ez nekem, mert le szinkronizáltam mindent, és átálítottam egy opciót. És most elkezdett minden felhőben lévő cuccot újra feltenni, felülírni. Még akkor is, ha azt választottam, hogy hagyja ki a fájlt.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#101622) Winne válasza Narxis (#101601) üzenetére


Winne
nagyúr

A roottal az a baj, hogy megöli a garit egyből ezt meg most vette a néni. Nekem Nexusom van, azt könnyű volt rootolni, egy ilyen Sonyt nehéz?

@(#101602) kory24: 5-ös droid van rajta, akkor?

@(#101606) kory24: az a probléma, hogy most a gyári szoftverrel is engedi ezt, de egy nagyobb alkalmazásnak is mondjuk a 15-20%-át teszi át és ezt már alapból megcsináltam, így sem elég.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#101623) adrian94


adrian94
őstag

Latom beszelgettek errol az SD kartyara athelyezesrol.. Tudtok valami appot ajanlani amivel egy az egyben at tudom rakni belso memoriarol SD-re az appokat? :)

Android 5.0.2 van a telefonomon.

(#101624) Bandi8407


Bandi8407
tag

Üdv! Sunrise calendar helyett van valami hasonló tudású?

(#101625) Kékes525 válasza adrian94 (#101623) üzenetére


Kékes525
félisten

Itt találsz néhányat

(#101624) Bandi8407: Sunrise Calendar Alternatives and Similar Software - AlternativeTo.net

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#101627) havri1 válasza Kékes525 (#101619) üzenetére


havri1
félisten

Kiderült, miui tulajdonság a razasra szamvaltas.

havri

(#101628) Kékes525 válasza #99499520 (#101626) üzenetére


Kékes525
félisten

"mi az a Képernyőfedvény?" Egy hülye fordítás. Akkor kell engedélyezni egy alkalmazásnak, ha más alkalmazások felett akar a képernyőn megjelenni.

Beallitasok>alkalmazasok>alkalmazas kezelo>egyebek>mas alkalmazasok eltakarasara kepes alkalmazasok Valahol itt keresgélj. Ez S6(Android 6.0.1)-ra vonatkozik pontosan.

(#101627) havri1: Ez egy érdekes szolgáltatás. Kinek jó hogy rázogassa a telefonját a zeneszám váltásért? :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#101629) havri1 válasza Kékes525 (#101628) üzenetére


havri1
félisten

Tudja a fene. Régen Samsung S3-ba is mintha lett volna ilyen opció.
A legnagyobb baj az, hogy sehol nem találom a kapcsolót, és a Rodmi (FM transmitter) - en keresztül hallgatva a zenét, menet közben, kátyú alkalmával léptet. Kb 3 perc alatt az album végén vagyok... :D

havri

(#101630) #79335424 válasza havri1 (#101629) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor az útkezelőnél reklamálj! :)

(#101631) Szigma70 válasza adrian94 (#101623) üzenetére


Szigma70
addikt

Foulder Mount

Tökéletes

Nem emlékszem kell e root, de valószinü

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#101632) sntt válasza brd (#101615) üzenetére


sntt
csendes tag

köszi, a router bénasága, az androidos mókolás bonyolultsága, és dnssel való variálás okozta esetleges lassulás miatt a batch lett a megoldás. itt off, de az utókor kedvéért ezekből raktam össze:
[link]
[link]

................................................................................................................................................................

(#101633) dokee78 válasza havri1 (#101627) üzenetére


dokee78
félisten

Persze,hogy az,írtam is.
Még a régi MIUI-s időből emlékszem.

(#101634) Kékes525 válasza havri1 (#101629) üzenetére


Kékes525
félisten

Esetleg custom ROM?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#101635) Bozek válasza kory24 (#101618) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egy kép a valódi működéséről. Ahogy láthatod, a 16 GB-ból lett 45,33 GB. De az Adoptable Storage-hez le kell formázni a kártyát.

Mondjuk az utolsónak berakott képed meg pont azt mutatná, hogy belső tárhelyként formázod az SD-t.

A CIB banknál a Tárhely részre lennék kíváncsi. Ha ott a Belső memória mellett 0 szerepel, akkor tényleg teljesen áthelyezte. Viszont fogadni mernék, hogy nem lesz ott a 0. :)

(#101636) vigyori78 válasza kory24 (#101618) üzenetére


vigyori78
őstag

A kooléga jól tudja, Adoptable Storage nincs pl LG, Samu.
Hasonló csájná telefonomom mint neked van ott van, sőt mikor újjonnan bekapcsolod a telefon és memkari van benne akkor kilehet választani, hogy az sd legyen az alapértelmezett tárhely a telóra nem is pakol semmit , ilyenkor a telefonon nincs is csak 1 mappám semmi android mappa stb amiket csak root-al látsz, így nem is kell menet közben áthelyezni semmit, ezt nem engedélyezték már a nagyobb gyártók ezért nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#101637) Narxis válasza vigyori78 (#101636) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez a rootot igénylő app be tudja kapcsolni a letiltott adoptable storage funkciót gyári rendszereken is elvileg: Root Essentials

Thanos was right.

(#101638) attiati


attiati
veterán

egykezes módra van olyan app, amivel ráprogramozható az egykezes módra váltás valamelyik fizikai gombra?

Hogy ne kelljen mindig bemászkálni a beállításokhoz.
Vagy bármi egyéb megoldás?

(xiaomi redmi 3 note pro, MIUI rendszer)

[ Szerkesztve ]

(#101639) vigyori78 válasza Narxis (#101637) üzenetére


vigyori78
őstag

Nálam csak az a baj, hogy root = bootloader nyit = gari kuka.

(#101640) tomy86 válasza attiati (#101638) üzenetére


tomy86
addikt

Nem tudom, hogy Redmi 3 esetén hogy van, de Redmi 2-nél (MIUI 8) ha végighúzod az ujjad az alsó gombsoron (jobbról balra), akkor aktiválódik az egykezes mód.
A videó szerint Redmi 3 Note esetén is hasonlóan működik.

[ Szerkesztve ]

(#101641) attiati válasza tomy86 (#101640) üzenetére


attiati
veterán

wow, pont a lényeg kerülte el a figyelmemet, köszi

(#101642) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Tudtok ajánlani egy jó Gmail-es alkalmazást?

(#101643) Arween


Arween
senior tag

Azt tudja valaki hogy a play áruház miért frissíti mostanában automatikusan az alkalmazásokat?A beállításnál ki van véve az automatikus frissítés ,mégis folyamatosan időközönként lefrissít minden alkalmazást..Egy LG v10-em van.

(#101644) air válasza kentucky (#101642) üzenetére


air
nagyúr

Konkrétabban?
Mi az, hogy Gmail-es alkalmazás?
Gmail kliens? Az eredeti miért nem jó?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#101645) csakany2001


csakany2001
aktív tag

Sziasztok!
Ki milyen alkalmazást ajánl adatmentésre?
A lényeg hogy felhőbe mentsen mindent ami van a telefonon és az alkalmazások rejtett adatait is.(gondolok itt pontszámokra,jegyzetekre,ébresztésekre stb.)A telefon nincs ROOT-olva és nem is szeretném szóval mindenképpen olyat ami nem igényli.Lehet fizetős és ingyenes is,az mindegy.
A válaszokat előre is köszönöm! :)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 11 -> 15 Pro

(#101646) kentucky válasza air (#101644) üzenetére


kentucky
őstag

Gmail kliens, az eredetit nekem kényelmetlen használni.

(#101647) ollie válasza csakany2001 (#101645) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt csak roottal tudod megoldani, vagy PC-ről Total Commander + ADB pluginnal.

***

(#101648) Depose


Depose
tag

Sziasztok!

Honor 4c-ről ( Android 6.0) költöznék Nexus 5x-re..(android 7.0)
Van erre valami progi, ami levezényli a költözést?
Akár PC-s winfosos?
Copy my Data app. nem csinál semmit..
Köszi!
:R

(#101649) csakany2001 válasza ollie (#101647) üzenetére


csakany2001
aktív tag

Helium Backup-ról mi a véleményed?

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 11 -> 15 Pro

(#101650) aelod


aelod
veterán

Tudtok olyan appot amivel tudom változtatni a betűtípuat telefonon? Root van, korábban xposed alatt találtam ilyen appot de nem emlékszem már melyik volt :(

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.