Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101702) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok!
Előre is elnézést ha már volt ilyen kérdés.
Olyan szinkronizációt, felhőt keresek, ami azonnal le is tölti az adott file-okat a telefonomra (galaxy s7)
példa: találok egy jó cikket a neten, lementem pdf-ként a laptopomra, behúzom egy ilyen mappába, ami azonnal áttolja, szinkronizálja a telefonomon lévő mappába, és visszafele is: ha a telefonomon ebbe a mappába mentek egy file-t, akkor ha megnyitom a laptopomon, töltse le azonnal.
Google drive illetve onedrive ilyet nem tud, csak egyesével lehet kiválasztani, hogy a file legyen elérhető offline.
PDF-ekről lenne szó. Ha van hasonló program-app kombó az is jöhet.
Ami nem jó:
mendeley: valami más pdf formátumot használ, emiatt ha elküldöm másnak a telejegyzetelt pdf-et csak mendeleyel tudják megnyitni.
Zotero: tökéletes a desktop appja, de nincs ilyen mobilra
Read Cube: marha lassú a word bővítménye, és egyesével kell letölteni mindent.
Papers: fizetős, túl sokért, csak apple cuccokra

Már a sima szinkronizációnak is örülnék, nem kell a fenti reference managerekhez hasonlónak lennie.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#101703) brd válasza oszi666 (#101702) üzenetére


brd
nagyúr

Dropbox

The only real valuable thing is intuition.

(#101704) #79335424 válasza oszi666 (#101702) üzenetére


#79335424
törölt tag

BitTorrentsync? Esetleg Foldersync?

[ Szerkesztve ]

(#101705) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Sziasztok!!

Egy nagyon idegesítő dolog történik épp. Nyár elején vettem egy LG telefont, első androidos készülék. Fura volt, hogy a Google account beállítás nem működütt wifiről, csak LTE-ről. Később a Play Store sem akart működni, ezt valahogy sikerült megoldani (csak wifiről nem ment, és csak a play store, minden más teljesen jól futott). Ma vettem egy új androidos telefont, és ugyanez a probléma. Nyílván a wifi-google play kapcsolattal lesz a gond, hisz minden más működik (iPaden sosem volt semmi hiba pff). Nagyon idegesítő, mindent próbáltam (cache, app data törlés, reboot stb). Valakinek hasonló probléma volt valaha? (UPC-s wifi, fekete technicolor modem)

Majd kiderül..vagy beborul!

(#101706) tordaitibi válasza air (#101700) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pedig a jelenseg el, letezik,
es nalam sincs erre gyari menupont, a Gravitybox appal tudtam megszuntetni.

Egyebkent a mediahangero nalam is csutkan van 99%-ban, mert a mediaplayerembe allitom a hangerot, a kijelzo le fel simitasaval, es szinten erositore van kotve a tabletem.

(#101707) tordaitibi válasza Sonic* (#101705) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Upc, ipv6.
Nem komalja a google meg, kerjel a juuupicitol ipv4 ipcimet.

(#101708) Sonic* válasza tordaitibi (#101707) üzenetére


Sonic*
aktív tag

ezt hogyan intézzem? :R

Majd kiderül..vagy beborul!

(#101709) beg válasza Sonic* (#101708) üzenetére


beg
veterán

Na ne.
Légy férfi, egy telefonálás az ügyfélszolgálatra az ügyfélszám birtokában csak menni fog :)

2. Ez nem az a topik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101710) #79335424 válasza air (#101700) üzenetére


#79335424
törölt tag

Itt is szerepel a feature listában.

(#101711) Krill77


Krill77
őstag

Lehet valahogy reinstallálni androidon? Az uc mini megbolondult, nem menti az előzmények sem a kereséseimet. Ha kitörom az adatait, akkor minden kedvencem, ikonom, beállításom ugrik.
Megis mit tehetnek?
Kösz

(#101712) Sonic* válasza beg (#101709) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Android alkalmazással volt problémám, szóval jó helyen járok. Az érdekelt csak, hogy mit mondjak. Egy ipv4 címet szeretnék és ennyi?

Majd kiderül..vagy beborul!

(#101713) oszi666 válasza #79335424 (#101704) üzenetére


oszi666
őstag

Köszi, ezeknek utána nézek.
Dropboxot évek óta nem nyitottam meg, de ha tud ilyet, akkor leszedem.
Köszönöm a válaszokat!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#101714) beg válasza Sonic* (#101712) üzenetére


beg
veterán

Igen.
Internetszolgáltatói probléma mióta tartozik ide? :F Csak kérdezem hátha lemaradtam valamiről.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101715) air válasza #79335424 (#101710) üzenetére


air
nagyúr

Warning van, azt láttam már én is.
De magától nem vette le a hangerőt még egyik eszköz sem nálam.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#101716) Bozek válasza oszi666 (#101702) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha cikkeket akarsz menteni, akkor arra szerintem a legjobb a Pocket (korábban Read It Later néven futott). Van Chrome beépülője PC-re is, valamint ha valamit a telefonon mentesz le bele, akkor azt PC-n is meg tudod utána nézni.

Igaz, jegyzetelni nem tudsz a cikkbe, de legalább telefonon normálisan betördeli. Egy PDF nehezebben olvasható.

(#101717) Heisenberg69 válasza air (#101700) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Köszönöm, így működik.

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#101718) Dot válasza Viktor0610 (#101660) üzenetére


Dot
őstag

Na, ezt már szeretem. :D
Hát akkor kénytelen vagyok venni duálsimes telefont.
Amúgy mindig arról hallgatok online rádiót, vagy valami stream-et amin még van mobilnet :D
Most még az jutott eszembe, hogy bekapcsolom mind2-n a hívásátirányítást és amelyiket nem használom annál bekapcsolom a repülési módot. De valami progi jó lenne. főleg, hogy az LG nem kapcsolja vissza a wifit ha kiveszem a repülési módot.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#101719) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Melyik a legkezelhetőbb, legnormálisabb Facebook sync alkalmazás? Tudom kinek melyik. Jópárat kipróbáltam, de egyik sem volt az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#101720) HoTaZo


HoTaZo
őstag

(#101721) Bozek válasza HoTaZo (#101720) üzenetére


Bozek
nagyúr

Legközelebb szerintem nézz utána, mielőtt linkelsz valamit.

Az alkalmazás azóta kapott egy "frissítést", ami a következőt tartalmazza:
"To be compliant with the YouTube Terms of Services, the lock screen mode has been removed."

Innentől fogva nem működik lezárt képernyő esetén, szóval okafogyottá vált az alkalmazás és a cikk is.

(#101722) HoTaZo válasza Bozek (#101721) üzenetére


HoTaZo
őstag

Valóban. :W Nem néztem a frissítésére.
Mea culpa.

Kéretik törölni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#101723) beg válasza HoTaZo (#101722) üzenetére


beg
veterán

Megbírja a szerver, de legközelebb körültekintőbben, a hvg tech rovatot pedig hanyagoljuk :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101724) DrBubo77 válasza Pikkolo^^ (#101719) üzenetére


DrBubo77
addikt

Swipe
Az üzeneteket is kezeli.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#101725) Nebogipfel


Nebogipfel
csendes tag

Üdv!
Nem tudjátok véletlenül, hogy az androidos Outlook appban hogyan kell beállitani, hogy letöltse a teljes mailt (képek)?

(#101726) outdoor


outdoor
aktív tag

A pdf ebookokat egy Moon Reader nevű appal nyitom meg. Egyelőre nem tudtam rávenni, hogy a kétoldalasan szkennelt pdf-eket szétválassza, és egy oldalra rendezve jelenítse meg. Hol lehet ezt beállítani?

A proper digital assistant could be my best friend

(#101727) kory24 válasza #79335424 (#101676) üzenetére


kory24
őstag

A dupla koppos ébresztés ha engedélyezve van, akkor jobban merül akksi?

(#101728) outdoor válasza Pikkolo^^ (#101719) üzenetére


outdoor
aktív tag

Attól függ, mkt szeretnék szinkronizálni: az üzeneteket, a személyi falat, csoportokat, fotókat vagy naptárat.

A proper digital assistant could be my best friend

(#101729) csipuka


csipuka
senior tag

Egyedi notification hangot akarok beallitani olyan app-ra, ami nem tamogat sajat notification hangot. A Megasound-ot talaltam meg, de nem jatsza le pontosan azt a hangot amit kivalasztok. Esetleg valami mas javaslat?

(#101730) beg válasza csipuka (#101729) üzenetére


beg
veterán

Az alkalmazás bármely értesítéseinél vagy alkalmazáson belül is kellene szelektálni? Az elsőre ott az erobot, tasker, a másodikra pedig a szakmai topik :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101731) #79335424 válasza kory24 (#101727) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom. Nálam lényegtelen az akkuidő.

(#101732) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A jónéhány napja felvetett codec probléma tovább borzolja a kedélyeimet.
Sok .mkv-t nem tud lejátszani.
Azt már kiderítettem, hogy nem a hangsávval van gond, hanem vagy a videóval, vagy a konténerrel.
Pár file-t elkezd lejátszani, majd 2-3mp után megáll, és kiírja, hogy nem lejátszható a file. A legtöbbet el sem kezdi, cssk kiírja ugyanezt.
Van viszont pár videó, ami szintén .mkv, és a hang és a kép is ugyanúgy aac-vel és h264-gyel van tömörítve, és mégis lejátsza.
Próbáltam hardveresen és szoftveresen is több lejátszóval (BS, VLC, MX).

Kezdek gyanakodni valami alapvetö OS gondra, vagy arra, hogy a torrentes filmeket valami spéci h264 tömörítési opcióval konvertálják.

(#101733 ) Somatom: este megy a sample.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#101733) #79335424 válasza Bici (#101732) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dobj priviben sample -t!

(#101734) Bozek válasza Bici (#101732) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem sose volt gondom videóval. Épp tegnap próbáltam ki, hogy milyen, ha HEVC-el konvertálok, azt is viszi. És még a méret se elképesztően nagy, a 45 perces első negyed a Steelers - Bengals meccsen 441 MB. :)

(#101735) ollie válasza outdoor (#101726) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1 képen van 2 oldal és képfájlban? Mert akkor szerintem sehogy.

***

(#101736) aelod válasza #79335424 (#101673) üzenetére


aelod
veterán

És azt meg lehet oldani, hogy a Join by joaoapps, ne csak beírja az üzenetet hanem ha gépről bökök egy entert akkor a telefonon is elküldje a beírt üzenetet? Ne kelljen a telón külön a küldés gombra nyomni mondjuk egy messengernél?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#101737) #79335424 válasza aelod (#101736) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mindent meg lehet oldani, a kérdés az, hogy megéri -e. Ehhez ismerni kell a konkrét üzenetküldő alkalmazást. Ha van meghívható, nyilvános intentje, akkor viszonylag egyszerűen kivitelezhető. A Messenger -t nem ismerem. Whatsapp -nál működik az üzenet (nem csak whatsapp web -el), de hívás nem kezdeményezhető külső alkalmazásból.
Ha nincs meghívható intent, akkor jön a mélyvíz. Pl. PC -n és Androidon is működő vágólap alkalmazás, majd automatizált érintésemulációval (pl. autoinput, szintén a Joaomgcd -től) megnyittatni az üzenetküldőt, beilleszteni a vágólap tartalmát, aztán szintén érintésemulációval elküldeni). Elég nagy Robotfan vagyok, de ez már sztem sem éri meg a fáradtságot.
Viszont, ha csak a küldő gombra kell egy távirányított érintésemuláció, az megoldható (bár, el kéne gondolkodnom a hogyanján).

[ Szerkesztve ]

(#101738) Krill77


Krill77
őstag

Hi
Az uc miniben nem latom az előzményeket es a keresett szavakat sem menti.
Tettem ra egy régebbi verziot de ugyan az. Egy sd hiba ota van. Restartoltam es ujra eltűnt az sd es mindm megy de az uc kinlodik. Mit tehetnek meg? Adat torles maradt csak?

(#101739) aelod válasza #79335424 (#101737) üzenetére


aelod
veterán

Kipróbáltam vibernél is csak beírja, ENTER lenyomása esetén, de nem küldi el sajnos. Ha ekkora macera akkor megoldom, hogy rábökök a telefonra. Csak munka közben kényelmesebb lenne a gépen megírt üzenetet egyből elküldeni úgy, hogy ne kelljen kaparászni a telefont ehhez.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#101740) #79335424 válasza aelod (#101739) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tasker -rel, vagy Robottal használod? Nincs a programban valami Tasker profil indítási lehetőség, amihez billentyűkombinációt lehet rendelni? Mert akkor a küldés gomb érintésemulációját hozzárendeled, és voilá.

[ Szerkesztve ]

(#101741) Oldman2 válasza outdoor (#101726) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez engem is érdekelne, mivel iOS alatt ez simán megoldható megfelelő alkalmazással.
Szóval nem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#101742) aelod válasza #79335424 (#101740) üzenetére


aelod
veterán

Mondjuk Web kliensnél van olyan fül, hogy tasker command.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#101743) #79335424 válasza aelod (#101742) üzenetére


#79335424
törölt tag

Parancsikon, vagy alkalmazásindítás nincs? Ha nincs, akkor Tasker parancsot kell csinálnod, amiben érintést emulálsz a küldő gombra, és már működik is.

[ Szerkesztve ]

(#101744) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

A Skype beállításaiban az értesítéseknél van olyan, hogy Skype status. Alapértelmezésben ki van kapcsolva. Bekapcsoltam, megjelent állandó értesítésként a pushban, hogy elérhető vagyok.
Jól gondolom, hogy a beállítás arra szolgál, hogy mindig zöld legyek, függetlenül attól, benne vagyok-e a programban?

Köszi a válaszokat előre is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#101745) darvinya válasza csabyka666 (#101744) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101746) no1r


no1r
őstag

sziasztok,

szükségem lenne valami túrázós alkalmazásra droidra... Locus-t meg OsmAnd-t néztem elsőre.
melyiket ajánlanátok inkább? illetve mindkettő tudja a következő funkciókat?

- offline térképek / térképrészletek, turistaútvonalakkal
- turistaútvonalas térképek külföldön is
- tracker funkció, ami mutatja a főbb adatokat (hány km, mekkora szintemelkedés süllyedés stb.)
- előre elkészített .GPX útvonalterv importálása, hogy lokáció alapján le tudjam követni élőben az útvonalat.

illetve ha alapból nem kezel túraútovnalas térképeket, tudnátok esetleg tippeket adni hogyan kell beállítani?

előre is köszi. WP-n megvolt a kiforrott szisztémám és programom túrázásra, de itt még nem igazán találom az utat.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#101747) csabyka666 válasza darvinya (#101745) üzenetére


csabyka666
addikt

:R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#101748) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Ide is beírom, hátha:

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#101749) xSide válasza no1r (#101746) üzenetére


xSide
őstag

Osmand+t használok (túra útvonalon montival), a leírt igényeidnek pont megfelelő.

(#101750) no1r válasza xSide (#101749) üzenetére


no1r
őstag

track data-t hol lehet lekérni benne? nem találom sajna. Locusnál megvolt egyből.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.