Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Volt egy kékhalál a gépemen, ezt dobta a hibaleírásra:

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: BlueScreen
Kód: d1
1. paraméter: 2e
2. paraméter: 2
3. paraméter: 0
4. paraméter: fffff801f71dd751
Operációs rendszer verziója: 10_0_10586
Szervizcsomag: 0_0
Termék: 256_1
Operációs rendszer verziója: 10.0.10586.2.0.0.256.48
Területibeállítás-azonosító: 1038

További adatok a problémáról
Gyűjtőazonosító: AV_usbxhci!Bulk_ProcessTransferEventWithED1

Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet ez?

(#43052) Voice24 válasza csaba951 (#43020) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, jó lett! :R

(#43053) szodia


szodia
csendes tag

Sziasztok, próbáltam keresgélni a hozzászólások között, de nem találtam egyértelmű választ az alábbi kérdésemre:
Az Aspire Switch 10-em gyári Windows 8.1-el került hozzám és az akkori értékesítési felállás alapján még adtak hozzá egy Windows 8.1 Office Home & Student 2013-at is (a későbbiekben már csak az Office 365 járt mellé), ha frissítek Win 10-re valamilyen úton-módon tudom a korábbi fent említett jogtiszta Office-t használni, vagy azon licence alapján valami másik Office-t?

Gyors válaszotokat előre is köszönöm! :)

(#43054) #14595328 válasza szodia (#43053) üzenetére


#14595328
törölt tag

Kaptál az Office-hoz kulcsot? Azzal újra kell tudnod rakni.

(#43055) BluEyes


BluEyes
őstag

Gépen kajla w7 volt, ami sikeresen frissült w10-re, de ettől ugyebár továbbra is kajla maradt. Új tulajnak van legál w7 fönn, és akar frissíteni w10-re holnap, hogy ne vesszen el az ajándék w10.
Kérdés: a korábbi warez verzió regisztrációját fölülírja az új, legális kulcs, vagy van valami teendő, valamint egy majdani szűz w10 telepítésnél mi lesz, melyik reggel fog aktiválódni?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#43056) szodia válasza #14595328 (#43054) üzenetére


szodia
csendes tag

Igen, van kulcsom is hozzá. Csak tartottam attól, hogy azaz Office ahhoz a konkrét géphez és az azon futó win 8.1-hez van kapcsoltan licencelve vagy valami hasonló...De ha működni fog win 10 alatt is az Office Home & Student 2013, akkor én már jól vagyok. Köszönöm!

(#43057) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Az alábbi hiba jelentkezett nálam:

Az értesítési területen a müveletközpont ikonja bebugolt.

Ez:

Jelzi, hogy van új értesítés, viszont ha rákattintok akkor nem történik semmi.
Nem úszik be jobb oldalt a müveletközpont, mint régen hanem csak egy pillanatra megjelenik a töltést szimbolizáló forgó karika és ennyi.
A jele marad így, hogy értesítések vannak.....

Valamint az értesítések se ugranak fel, mint pl ha frissített a vírusírtó vagy ha valaki belépett skype, vagy ha befejeződött egy torrent letöltés stb.

Újraindítás nem segít...
Próbáltam már azt is, hogy itt kikapcsolom a dolgokat:

De nemsikerült megoldani.

Van valakinek ötlete?
Esetleg az évfordulós frissítéssel megjavulhat? :)

újratelepíteni nem szeretném...

(#43058) Tybike81


Tybike81
őstag

Alvómódból miért ébred fel a notebook nehezebben, mintha csak simán bekapcsolnám?
Nincs erre valami módszer, hogy ne legyen ilyen hosszú idő a boot alvás után?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#43059) #14595328 válasza szodia (#43056) üzenetére


#14595328
törölt tag

Géphez valószínű kötve van, de OS-hez biztos nincs.

(#43060) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!
A legújabb frissítés óta az összes gépen randomban átállítja a billentyűzet kiosztást HUN intl (angolra).
régen még talán xp alatt csinál ilyeneket, akkor szépen le kellett törölni az angolt és akkor már nem állítgatta át.
most ilyet nem találok sehol sem, valaki tud esetleg megoldást arra, hogy ne keljen napi többször ezzel foglalkozni?

(#43061) general


general
addikt

helló!

felkerült a win 10, de azt vettem észre, hogy a böngészőkben (chrome, edge) nem mennek a videók. sem a youtube-on, sem a facebookon nem indul el semmilyen videó. próbáltam frissíteni a flash playert, de semmi. mi az oka? (néha belefutok ebbe, de nem bírom megjegyezni a megoldást.. :) )

(#43062) vtechun


vtechun
veterán

sziasztok, hp elitebook 8460p laptopomon van win10 pro. Ha jól látom olyan 7. hó 12 óta nem tud frissülni, mindig telepíti, majd kiírja, hogy nem sikerült és visszvonja, ez megy azóta szinte minden nap. Valakinek van valami ötlet, hogy mit lehetne tenni? Nincs valami eszköz, amivel esetleg manuálisan meg lehetne oldani a frissítést? Köszi!

(#43063) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy Pro N OP rendszer, az gond, hogy az Áruházból letöltött tartalmak egyszerűen nem indulnak el. Letölti, telepíti, de nem indul el utána. Tapasztalt már hasonlót valaki? Ezzel tudok valamit kezdeni? Köszönöm előre is válaszotok! :R

Sic Parvis Magna

(#43064) Zafir78 válasza Zafir78 (#42514) üzenetére


Zafir78
tag

Erre valaki tud valamit?

(#43065) Cifu válasza Zafir78 (#43064) üzenetére


Cifu
nagyúr

" In this post we will see how to upgrade, Surface, Tablets and other devices, having less free disk space or small hard drives of size 32 GB or less."

Az én értelmezésem szerint akkor él a lehetőség, ha 32GB vagy annál kisebb a C:\ meghajtó mérete. Lehet, hogy a W10 MCT csak ekkor ajánlja fel a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43066) PuMbA válasza vtechun (#43062) üzenetére


PuMbA
titán

Keress rá neten arra a frissítésre KBxxxxxxx, ami nem megy fel és találnod kell egy olyan oldalt, ahol van közvetlen fájl letöltési link a frissítésre, amit manuálisan elindítasz... egy telepítő fájl :)

[ Szerkesztve ]

(#43067) Zafir78 válasza Cifu (#43065) üzenetére


Zafir78
tag

Akkor ez szívás, mert nem tudok több helyet felszabadítani.

(#43068) Kátai


Kátai
senior tag

Ez engem is érdekelne:
"gépház--helyreállítás--alaphelyzetbe állítás lényegébe egy tiszta telepítést jelent?"
Valamint mivel most csak egy partíció van a gépen akkor a tiszta telepítés előtt felajánlja a megosztást?

(#43069) Tybike81 válasza Tybike81 (#43058) üzenetére


Tybike81
őstag

Erre tudnátok segítséget mondani?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#43070) Cifu válasza Zafir78 (#43067) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem tudom mit akarsz csinálni, de ha Win7 / Win8-ról akarsz Win10-re fellépni, akkor mentsd le a teljes C:\ tartalmát valahova, és egy szűz Win7/8 telepítés után engedd rá a Win10 MCT-t.

Egyébként ott kezdődik a dolog, hogy mekkora a C:\ meghajtó? Nincs másik meghajtó? Ha több felé van particionálva, akkor nincs opció, hogy a C:\ partíciót kibővítsd, stb.?

Mindenképpen meg akarod őrizni a régi programok / beállítások telepítését?

@Kátai: Nem feltétlen azonos egy friss telepítéssel, hiszen sok felesleges fájl megmarad(hat).

Ha friss telepítést nyomsz, akkor lehetőség van a meghajtók particionálására, szokás szerint.

@Tybike81: A "normál" kikapcsolás elviekben a Win10 esetében alaphelyzetben inkább hibernálásnak minősül. Ha az alvás üzemmódból való feléledés lassú, akkor marad a hibernálás. Vagy rakj egy SSD-t a gépedbe...

Szerk.: Mondjuk ez Win8.1-nél volt, de anno volt olyan, hogy a driverek frissitése után gyorsult jelentősen nálam az alvó módból való feléledés egy laposnál. Lehet, hogy megérné a driverek körmére nézne.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43071) Zafir78 válasza Cifu (#43070) üzenetére


Zafir78
tag

Win 7-ről Win 10-re váltanék. 50 GB a c: mérete, már csak 5.5 GB szabad hely maradt ccleaner és wise disc cleaner után, hibernálás funkció leitiltva. Nem tudok több helyet kiszorítani. Másik partíción (kettő van), az E:n van hely bőven, megpróbáltam az EaseUs-al növelni a c-t az e terhére, de az ingyenes trial verziója az EaseUs-nak kódot kért hozzá (ergo, hogy vegyem meg).

[ Szerkesztve ]

(#43072) quailstorm válasza Zafir78 (#43071) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gparted live ingyenes és nyílt forrású.
Vagy minitool partition wizard.

(#43073) Tybike81 válasza Cifu (#43070) üzenetére


Tybike81
őstag

Jó oké tudom SSD jobb lenne, de win 8.1 alatt gyorsabb volt sokkal az ébredés...

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#43074) Cifu válasza Zafir78 (#43071) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha egy meghajtón vannak a partíciók, akkor ha valamelyik partíciót szabaddá tudod tenni, akkor a sima lemezkezelő programmal is (jobb gomb a saját gépen -> kezelés -> lemezkezelő) meg tudod oldani a partíció bővítését (az üres partíció törlése, majd a C:\ partíció bővítése).

De én amúgy azt mondanám, hogy mentsd le a C:\ tartalmából amire szükséged van (dokumentumok, fájlok, stb.), és rakd fel újra a Win7-et, majd a tiszta Win7-re húzd rá a Win10-et. Ez persze csak akkor játszik, ha nem probléma, hogy a korábbi beállításokat, telepített programokat újra kell raknod.

@Tybike81: Én nem vettem észre látványos különbséget a tiszta Win8.1 és a tiszta Win10 alvó funkciójából való felébredés között. Töredezett meghajtó, vagy valami hasonló gond kizárható?

Szerk.: Mondjuk ez Win8.1-nél volt, de anno volt olyan, hogy a driverek frissitése után gyorsult jelentősen nálam az alvó módból való feléledés egy laposnál. Lehet, hogy megérné a driverek körmére nézni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43075) general válasza general (#43061) üzenetére


general
addikt

na még egyszer, hátha valaki segít..

felkerült a win 10, de azt vettem észre, hogy a böngészőkben (chrome, edge) nem mennek a videók. sem a youtube-on, sem a facebookon nem indul el semmilyen videó. próbáltam frissíteni a flash playert, de semmi. mi az oka? (néha belefutok ebbe, de nem bírom megjegyezni a megoldást.. :) )

(#43076) Cifu válasza general (#43075) üzenetére


Cifu
nagyúr

Esetleg próbáld meg félóránként bemásolni, hátha akkor még ki is vágnak a spam miatt, teljesen jogosan... :(((

Bakker, a Youtube jó ideje alapértelmezetten HTML5 lejátszóval fut. Akkor minek is a flash? :U

Itt van előttem egy friss Win10 telepítés, Firefox frissen rakva, flashplayert hírből sem ismeri, mind Youtube, mind Facebook gond nélkül lejátszik minden videót.

Szerinted mit írjon ilyenkor neked az ember?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43077) raidx válasza Cifu (#43074) üzenetére


raidx
őstag

Win 7 kódjával már egyből mehet a Win 10. Nincs szükség a hetes telepítésére. Sőt, ha már egyszer volt Win 10 fent akkor kód sem kell!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#43078) general válasza Cifu (#43076) üzenetére


general
addikt

tapasztalat szerint ha sokan írnak ide, hamar elsüllyed a hsz, így nem veszi észre senki, ezért ismételtem meg, és azért mert fontos lenne. lehet, hogy a flash akkor nem megoldás, ezért kérdeztem ide be, hogy mi lehet a megoldás. ha te nem tudod, akkor minek írod...EZT? már elnézést

(#43079) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Tesóm szerette volna feltenni a laptopjára a Win 10-et de kiírta neki, hogy gond lesz a wifi-vel, mert a Broadcom 802.11 network adapter nem kompatibilis.

Erre van már valami megoldás vagy nincs?

(#43080) jeni válasza FrezeR (#43079) üzenetére


jeni
félisten

Alternatív drivert keress ha nem lesz akkor maga a WIFI adaptert cseréld le a laptopban.

(#43081) netpeti98 válasza general (#43078) üzenetére


netpeti98
addikt

Harmadik böngészővel pl Firefox mi a helyzet?
Valami hibaüzenetet ír?

(#43082) Cifu válasza FrezeR (#43079) üzenetére


Cifu
nagyúr

Első lépés, hogy felmegy a laptop gyártó honlapjára, hogy van-e hozzá Win10 driver.

Ha nincs, akkor a lépések:
-Szigorúan szvsz, de ha csak nem a Dx12 miatt rakná fel a Win10-et, akkor teljesen felesleges, és inkább Win8.1-et rakjon fel. Mivel nem támogatott WiFi modul van benne, ezért felteszem nem mai darab.

-Ha mindenáron Win10-et akar, akkor vagy cserélni a Wifi modult (ha lehet), vagy pedig USB-s Wifi stickre lesz szüksége. Extra költség és ismét rámutatnék, hogy a Win10-nek a Dx12-őt leszámítva komolyabb, hétköznapi felhasználók számára valóban hasznos előnye nincs a Win8.1-hez képest.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43083) FrezeR válasza Cifu (#43082) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszönöm a gyors és részletes választ! :R
jeni Neked is köszi a válaszért!

[ Szerkesztve ]

(#43084) Tybike81 válasza Cifu (#43074) üzenetére


Tybike81
őstag

Nem hiszem, azon már túl vagyok. Nem is gyenge a vas mert egy Asus X550Jk notiról van szó.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#43085) King Unique válasza Zafir78 (#43071) üzenetére


King Unique
titán

Külső programok simán át tudják méretezni a partíciókat. Bár egy rendszerpartíció macerásabb eset, de pl. az AOMEI ilyenkor újraindítást kér és PreOS módban simán megcsinálja. Illetve van olyan, amelyiknek live rendszere is van, amit pendrive-ról lehet indítani.

(#43074) Cifu: persze, csak azért töröljön partíciókat, meg rakja újra a rendszert, mert a beépített fos megoldás nem boldogul vele...

[ Szerkesztve ]

(#43086) TBT válasza szodia (#43056) üzenetére


TBT
addikt

Frissítéskor ugyanúgy aktivált marad az Office, a kulcsot újra beírni csak (Windows 10) tiszta telepítéskor kell.
Windows 10-re való frissítés esetén minden telepített/aktivált programod megmarad.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#43087) Cifu válasza King Unique (#43085) üzenetére


Cifu
nagyúr

persze, csak azért töröljön partíciókat, meg rakja újra a rendszert, mert a beépített fos megoldás nem boldogul vele...

Olvastad is mit írt? Felrakta az EaseUS-t, csak hát az ingyenes verzió erre nem képes. Gondolom megvenni nem akarja.
Vagy te most te arra buzdítod, hogy tört verziót rakjon fel? :D

Lent javasolták a GParted-et, nekem anno domini azzal nem sikerült ezt megoldanom, szóval én azért nem ajánlottam azt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43088) Popes válasza Cifu (#43087) üzenetére


Popes
őstag

Ha valakit érdekel az AOMEI Partition Assistant Pro még kb 20 óráig ingyenes. LINK (nekem eddig mindenre elég volt)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#43089) King Unique válasza Cifu (#43087) üzenetére


King Unique
titán

És szerinted hány ilyen (ingyenes) külső partícionáló program létezik, én speciel mért említettem az AOMEI, vagy akár a MiniTool szoftverét...?? Azért mert már próbáltam velük. ;)
Amúgy a GParted sem egy nagy szám, az említett programok überelik tudás terén.

(#43091) Tybike81 válasza King Unique (#43089) üzenetére


Tybike81
őstag

Notebooknál hogy lehet letiltani, hogy ne váltson át képernyő megkettőzésre magától ha HDMI kábellel össze kötve van a TV-vel? Az lenne a cél ha notebook kijelzője legyen az elsődleges, és ne váltson magától más üzemmódra...

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#43092) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Amikor SSD-re telepítem majd a WIN-t, akkor a telepítő ugyan úgy kéri , hogy egy partíciót hozzak létre, mint HDD esetében?

(#43093) netpeti98 válasza GEPESZ66 (#43092) üzenetére


netpeti98
addikt

Ugyan az a particionálás.

(#43094) No.01


No.01
őstag

Tudom kicsit hulye a kerdes, de az ingyenes frissitesi datum az holnap ejfelig vagy ma ejfelig tart? :U :B

(#43095) #14595328 válasza GEPESZ66 (#43092) üzenetére


#14595328
törölt tag

Nem lesz semmi különbség egy sima HDD-hez képest. Ez már az új gépbe fog menni? Amiről régebben beszéltünk privátban.

(#43096) ot93


ot93
senior tag

üdv, miért nem tudom beállítani win10-en az alapértelmezett programokban a chrome-ot alapértelmezettnek?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#43097) Máté94 válasza No.01 (#43094) üzenetére


Máté94
addikt

Értelemszerűen Júl. 29. 23:59-ig tart.

(#43098) raidx válasza GEPESZ66 (#43092) üzenetére


raidx
őstag

Ne hozz létre particiót csak a helyet mutasd meg a telepítőnek. Majd ő elintézi a többit és nem pakolgat máshova semmit. Amúgy semmi külömbség az SSD és HDD használat között. kivéve a sebesség.

Érdemes elolvasni: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#43099) GEPESZ66 válasza #14595328 (#43095) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Úgy döntöttem, hogy ezzel egy kicsit felturbózom a régi gépet.
Ha megadja magát pl. az alaplap, akkor átveszem a fiam hasonló herdverű Inteles gépét,abba átrakva az SSD-t, s neki rakatok össze egy komolyabbat.
Tényleg keveset használom az asztali gépet, inkább telefonról netezek már.

(#43100) #14595328 válasza GEPESZ66 (#43099) üzenetére


#14595328
törölt tag

Értelek! Akkor aztán tényleg minden úgy fog menni a telepítés alatt, mint régen! :) Nagyon jót fog tenni az SSD, majd meglátod! raidx által linket érdemes elolvasni, hasznos!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.