Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Nem igazán van időm visszaolvasni, egy gyors kérdésem van: holnap jön a nagy frissítés, ez új telepítőkészlet kiadását is jelenti, vagy csak egyszerű update-ként telepíthető majd?

Bónusz kérdés: honnan tölthető majd a VL változat? Céges kulccsal szeretném telepíteni.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#43552) Pikkolo^^ válasza netpeti98 (#43549) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az kézi megoldás, automatikus kellene, mint WP8-n vagy W10M-n. Régebben volt de egyik napról a másikra eltűnt.

(#43553) PuMbA válasza g4b3n (#43541) üzenetére


PuMbA
titán

Valamelyik eszköz drivere (pl. hálókártya) vagy a BIOS okozhatja :) Frissíts mindent (BIOS-t csak végső esetben, illetve óvatosan az áramszünettel), húzz ki pár USB-s dolgot, ha tudsz. Egyébként driver hiba esetén azt kell nézned, hogy a Rendszermegszakítások folyamat processzor használata ilyenkor megugrik.

(#43517) DarkByte: Viszont holnap az új verziójú Media Creation Tool-t letöltve nagyon valószínűleg menni fog a frissítés :)

[ Szerkesztve ]

(#43554) netpeti98 válasza Pikkolo^^ (#43552) üzenetére


netpeti98
addikt

Esetleg ez:[link]?

(#43555) Pikkolo^^ válasza netpeti98 (#43554) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm!

(#43556) Khaosz55 válasza Zoshi85 (#43503) üzenetére


Khaosz55
addikt

köszi megnézem
:C

(#43557) Khaosz55


Khaosz55
addikt

1929 fenyegetés wow :Y

(#43558) netpeti98 válasza Khaosz55 (#43557) üzenetére


netpeti98
addikt

Milyen AV mellett sikerült ezt összehozni? :)

(#43559) Khaosz55 válasza netpeti98 (#43558) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem volt semmi lusta voltam még ingyenest is felrakni.

(#43560) King Unique válasza Khaosz55 (#43559) üzenetére


King Unique
titán

Ha Win10, akkor volt, mégpedig a beépített Defender. Ami látszik, hogy mennyire hatékony...

[ Szerkesztve ]

(#43561) qqzs


qqzs
őstag

az miert van hogy usbrol telepiteskor fel napja azon ketyeg hogy checking for updates. elotte kerdezte ugyan hogy nyomja fel vagy cseking for updates de azt is irta hogy preferalna aupdateket elotte

Eladó: GTS450

(#43562) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. Miért van az , hogy a win10 bizonyos oldalakon nem jeleníti meg jól az ékezetes betűket?

pl: ÁLTALÁNOS ÉRTÉKESÍTÉSI F - Szállítás - Elérhetőségek

előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#43563) BladePocok


BladePocok
tag

Ha most szeretném a napokba telepíteni a Win10-et,akkor inkább várjak még kb egy hetet és ISO másolásával USB-n keresztül végezzek el egy friss telepítést,vagy jó a mostani novemberi frissítés is és hagyjam majd később magától végezze el az új Anniversary Update-et?

Másik kérdés,hogy ha én angol nyelven szeretném használni,de célországként ugye MO van beállítva,akkor az mennyire tudja megkutyulni a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#43564) Xero válasza King Unique (#43560) üzenetére


Xero
nagyúr

8 hónapos install van a gameboypc-men, defenderen kívül más nincsen rajta. Havi egyszer kap malware ellenőrzést, semmi találat.

Talán még jobb, ha az ember nem jár kétes oldalakon és nem engedélyez kétes állományokat.

(#43565) netpeti98 válasza BladePocok (#43563) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem várd meg az AU-t, holnap itt van. :)

(#43566) BladePocok válasza netpeti98 (#43565) üzenetére


BladePocok
tag

Csak azért kérdeztem,mert olvastam hogy Pro verziókból is kiveszik az opciót,hogy a privacy settingsbe tudj matatni,amit azért jó lenne beállítani így elsőként.Ezért gondoltam arra,hogy először a mostani buildet telepítem (novemberi) majd miután mindent beállítottam,hagyom hogy frissítsen rá az AU-ra. Viszont az ugye kétséges,hogy nem gányol-e össze mindent,amit én szépen megcsináltam a saját módja szerint a frissítést követően...

[ Szerkesztve ]

(#43567) MM válasza qqzs (#43561) üzenetére


MM
őstag

Kezdd ujra, updatekre NEM-et nyomj telepites elott. Raersz utana, ha felment...

[ Szerkesztve ]

(#43568) King Unique válasza Xero (#43564) üzenetére


King Unique
titán

Ja, az ilyen példákon csak derülni tudok...Manapság nem kell ahhoz húzós oldalakon barangolni, hogy bekapj ezt-azt. Én is teszteltem korábban úgy, hogy jóformán semmit nem csináltam, aztán mégis beszedett egynéhány csúnyaságot. Még nemkívánatos xarok (PUP és társai) elleni védelem sincsen benne (alapértelmezetten), egyszer nem láttam, hogy pl. a böngészőben blokkolt volna egy oldalt, vagy letöltést. Szinte akármelyik ingyenes AV köröket ver rá, jobban konfigurálható kezelőfelületet + némelyik olyan extrákat ad, mint védett böngésző, sandbox stb.
Ha van ingyen jobb védelem, vagy a fizetősöknek az ingyenes promói, akkor pláne nem fogom szívatni magamat egy fapados ízével... Az meg a másik, hogy nem hiába vannak Windowsra külső programok. Újabban többször is előkerült pl. a partícionálás, ahol a beépített megoldásnak szintén vannak hiányosságai. De lehetne akár a böngészőt, vagy más dolgokat is feszegetni.

[ Szerkesztve ]

(#43569) delibab válasza delibab (#43562) üzenetére


delibab
senior tag

Illetve lenne még egy gondom bár nem tudom, hogy ez itt a legmegfelelőbb hely a kérdésre, de hátha...

van egy 64 gb-s sandisk pendrive-om amit formáznék, rámegyek jobb egérrel a formázásra és ott a kapacitásnál csak 200 mb lehet választani a maradék hely meg mint egy másik partíció jelenik meg de azzal nem tudok semmi kezdeni...

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#43570) kraftxld válasza delibab (#43569) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha elindítod a diskpart-ot parancssorból akkor azzal le tudod gyalulni.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43571) King Unique válasza delibab (#43569) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen nálam akkor van, ha pl. DD módban írom ki a telepítőt Linuxokhoz. Olyankor látszik a fájlkezelőben egy kisebb partíció és a többi csak a lemezkezelőben. Ami sok esetben nem tudja az egészet rendesen újraformázni, szóval mintapéldája az előbb említetteknek...

Ha nálad nem a pendrive a xar és nem vírus okozta, akkor külső programmal kell újraformázni / újrapartcionálni a pendrive-ot: HP Tool | Rufus | diskpart clean * + lemezkezelő | külső partícionáló programok.

Amúgy cserélhető lemezeknél = pendrive eleve csak 1 db (elsődleges) partíció lehet Windows alatt, a másodiknak már betűjelet sem oszt ki. Tehát mindenképpen valahogy egy partíciót kell csinálni a kettőből ahhoz, hogy normálisan tudd használni.

* Itt figyelni kell a sorszámokra (disk 0/1/2 stb.) és a megfelelő lemezt kell törölni!

[ Szerkesztve ]

(#43572) Xero válasza King Unique (#43568) üzenetére


Xero
nagyúr

Hidd el nem ma kezdtem és én is csak derülni tudok. ;)

Tényeket írtam le.

Az első védelmi vonal maga a user beszéljünk bármilyen OS-ről. Elég sok kkv-nál van/volt rálátásom különböző OS-ekre a saját szolgáltatásomból fakadóan.
Az okosok nem zabáltatták le feleslegesen a tervezők gépeit pl mindenféle védelmi rendszerrel, csak bepakolták egy korlátozott subnetbe és okos usereket ültettek a gépek elé. Mások ráeresztettek mindent amit lehet, aztán csak repkedtek a reklamációk, hogy nem úgy pörög a software ahogy kellene.

Természetesen mindenhol be lehet szívni mindent, de ha valaki egy csöpp ésszel, egy normális külső ne adj Isten hw tűzfallal van felvértezve, annak bőségesen elegendő a defender és a havi rendszerességű malware kutatás.

(#43573) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Akinek van hozzáférése, már lehet szedni a VLSC-ről az ISO file-okat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43574) lao


lao
tag

Én úgy olvastam,hogy még mindig lehet frissíteni 7.8.8.1-röl 10-re legálisan.Csak bekell kapcsolni valamilyen kisegítö lehetöséget. Forrás : [link]

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#43575) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok.
Windows 10 Anniversary Update, frissítéssel még nem, de Media Creation Toollal már jön lefelé.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#43576) pzstm válasza kraftxld (#43573) üzenetére


pzstm
titán

jaja, sőt páran jelezték partner portálról is már ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43577) GazRic válasza Istju (#43575) üzenetére


GazRic
senior tag

Mi a build száma lehet tudni?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#43578) delibab válasza King Unique (#43571) üzenetére


delibab
senior tag

Köszönöm, megpróbálom.
remélem nem a prndrive a rossz, tegnap kezdtem volna használni, zsír új volt, bár ez nem zárja ki, hogy hibás legyen....
Azért nem értem mert osx alatt tökéletesen működik, ott megformázom és egy partíció látszik a teljes tárhellyel, viszont ha beteszem win-es gépbe akkor egyből kéri a formázást és akkor csak 200MB választható és utána látszik , hogy a többi rész használatlan...

Megpróbálom valamelyik progit, hátha, csak az a bajom, hogy nem vagyok egy nagy mágus... :B

Köszönöm még egyszer! :R

kraftxld : Neked is nagyon köszi :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#43579) pzstm válasza Istju (#43575) üzenetére


pzstm
titán

nem tudom miből gondoltad, de most kipróbáltam. Frissen letöltött MCT 10586-ot szedett le még

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43580) GazRic válasza pzstm (#43579) üzenetére


GazRic
senior tag

Nekem is a "régi" jött le.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#43581) AlyrArkhon válasza delibab (#43578) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Szvsz az osx pont azt a 200-at nem formazta meg :)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43582) delibab válasza AlyrArkhon (#43581) üzenetére


delibab
senior tag

Lehet... de mondjuk kezd tele lenni a zsákom ezekkel az aprócska kis szívásokkal :W

Közben azért a rufus megoldotta, így már látszik az 57.8 gb-ből az 57.6 szabad hely, köszi még egyszer!

más: miért kell pl itt a hardveraprón mindig engedélyezni az összes tartalmat? illetve valakinek az első kérdésemre, az ékezetes karakterek hibára valami ötlet? #43562

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#43583) gaylord


gaylord
csendes tag

Sziasztok, lenne egy problémám, valószínűleg a Win 10-hez köthető.

A Win 8.1 alapú rendszerem kifogástalanul működött a múlt hét végéig, mikor eldöntöttem, hogy frissítek az ingyenes Win 10-re. A frissítés óta egy párszor bsod-vel újraindult (Memory Management, Bad Pool Header üzenetekkel), a korábbi játékaim nem mindig indulnak (az egyik az indításkor Low Memory-t írt ki, röhej), a webböngésző többször lehalt.

A Memory Diagnostic Tool hardver hibát észlelt, az éjjel lefuttatott MemTest86 szintén. A WhoCrashed program szerint az utolsó két crasht a ntoskrnl.exe és a ci.dll okozták.

Tömören: 8.1-en a rendszer atomstabil volt, a frissítés óta pedig RAM hibát észlel.

Ha van javaslatotok, köszönettel fogadom.

(#43584) JamesHun válasza gaylord (#43583) üzenetére


JamesHun
addikt

egy tiszta telepítést neki (de várd meg a friss telepítőt ami ma jön ki)
vagy a vga és egyéb drivereket tedd újra
főleg az alaplapét

SeriesX: JamesSHun

(#43585) FollowTheORI válasza gaylord (#43583) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Tuning van? A processzor/alaplap által támogatott specifikáción kívül használod?

Szedd ki a memóriákat, porold ki a foglalatokat és tedd vissza.

Frissítsd a BIOS-t az alaplapon...

Tegyél fel tiszta windowst nulláról.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43586) gaylord


gaylord
csendes tag

A RAM stickeket kicserélgettem-letisztogattam, a BIOS-t frissítettem, a vga drivert újraraktam. Akkor megvárom még a Win frissítést, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43587) raidx válasza FollowTheORI (#43585) üzenetére


raidx
őstag

Nem kell ahhoz tuning. Ez Win 10 ficsör. Valamelyik frissítés óta x időnként memóriatesztet végez a Win 10. Ha terhelt a rebdszer (CPU, RAM) mtoskernel hiba és kékhalál. Szarakodtam vele egy ideig. Memória tesztelők nem találtak hibát végül kitiltottam az ütemezőbe a memóriatesztelést. Azóta béke van, egy hónapja hibátlanul megy a Win 10.,

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#43588) FollowTheORI válasza raidx (#43587) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen, de nála a Memtest is megbukott... amugymeg szíved joga így tenni... nem feltétlen jár crash-el a memória hiba.. max rossz az adat, ECC stb. Használd, ahogy akarod. :)

Mivel gondolom nem nasa missziót csinálsz vagy a pi tizedesjegyeket keresed így nem zavar, ha gond van (meg ellenőrizni sem tudod amit a szőnyeg alá söpörtél).

Win 10 fícsör meg tuti nem, mert akkor tömeges lenne és tele lenne sírva ezzel is a net.
Ahhoz képest túl sokan használják probléma nélkül, hogy ez valami ilyesmi gond legyen és ne tényleg valami hw hiba, esetleg inkompatibilitás. :)

Nekem még egy régi C2Q és Core duo laposon is minden probléma nélkül megy a Win10... és azért ezt mázlira sem foghatom, hogy 5-ből, 5 gépen évtizedes generációkat lefogva megy hiba nélkül. :)

Én ezekben a "win10 fícsör" kifogásokban 1 évvel a rajt után már nem hiszek (ha amugy maga a hardver támogatott rendesen).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43589) Ice_Man22 válasza Istju (#43575) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Epp most toltottem le es nem az RS.

(#43590) #58000384 válasza raidx (#43587) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ez melyik feladat?

(#43591) junior11 válasza pzstm (#43579) üzenetére


junior11
veterán

Leghamarább gondolom az esti órákban várható, ahogy szokott lenni az időeltolódás stb. miatt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#43592) Cane válasza King Unique (#43543) üzenetére


Cane
őstag

Köszi az ötletet!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#43593) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Ezekről értesít folyamatosan a frissítés óta. Tudomásul vettem, de minden ujraindításnál ugyanígy értesít. Ha rákattintok, akkor azt írja tegyek fel ujabb verziót. De hiába tettem fel, a cpu-z legujabb verzióját, továbbra is értesít. Mit tegyek, hogy ne kapjak több értesítést ezekről?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#43594) Cane


Cane
őstag

Ha elmentem pendrive-ra a windows.old mappát, majd fél év múlva visszamásolom C: meghajtóra, akkor felkínálja a rendszer visszaállítás menüpont a 8.1 visszaállítását?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#43595) #97246720 válasza Ice_Man22 (#43589) üzenetére


#97246720
törölt tag

elvileg este 6után lesz nyilvános rs1 iso, addig csak rh2

(#43596) MPeter87


MPeter87
őstag

Sziasztok!

Win10 Home-ra szeretnék telepíteni uTorrentet (3.1.3), viszont nem engedi, arra hivatkozva, hogy a rendszergazda megtiltotta. Egyedüli felhasználó vagyok és a fiók beállításai szerint rendszergazdaként.. Ilyenkor mit kell tenni? Másik kliens (qBittorrent) minden szó nélkül feltelepült.

(#43597) King Unique válasza Xero (#43572) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ilyenkor jönnek a céges környezet, belső hálózat, spéci tűzfal, korlátozott jogosultság, okos és megfontolt user példák. Csak épp már ott bukik a dolog, hogy most otthoni felhasználásról és felhasználókról (fórumtárs) volt szó. Fontos az odafigyelés ja, csak éppen a home userek 9x%-a nem olyan, aki aztán minden kattintására odafigyel. Utóbbi réteg talán max. pár százalék lehet. Szóval olyat nem igazán lehet kijelenteni, hogy mindenkinek, minden helyzetben és teljes mértékben elegendő pusztán az odafigyelés és egy basic szintű védelem... Nekik inkább való egy komolyabb védelmet nyújtó biztonsági szoftver, ami a saját hiányosságaikat is jobban ellensúlyozza.

Továbbá aki ismeri a külső termékek képességeit és funkcióit, az tudja, hogy azokhoz viszonyítva nem kicsit van elmaradva a D betűs csoda. Jóformán normális kezelőfelülete sincsen, illetve már átdob a gépházba, hogy tologasd jobbra-balra a kapcsolókat. Olyan alapszintű dolgok, mint pl. a PUP és társai elleni védelem is csak az Enterprise verzióban van, ha jól tudom. A többiben meg max. registry buherálással lehet bekapcsolni, amivel az átlag megint nem fog vesződni. Aztán az megint érdekes, hogy az új W10 buildekben külső AV mellett is bekapcsolható marad a D. Vsz nem előbbiek vannak rászorulva a kiegészítő védelemre, inkább utóbbi készítői akarják a másikak működését tanulmányozni, hogy ezáltal a sajátjukat is fejlesszék. Szóval lehet sejteni, hogy ki, hol tart...

Amúgy meg felesleges ragozni, mert a Windows egyes beépített programjai, ahogy eddig sem igazán, úgy vsz a jövőben sem lesznek olyan szinten, mint az adott külső szoftverek. Éppen ezért utóbbiaknak mindig is lesz létjogosultsága, pláne akkor, ha még ingyenesek is.

[ Szerkesztve ]

(#43598) King Unique válasza delibab (#43578) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom OS X alatt mivel és mire formáztad, de lehet az is a hiba oka. Illetve, ha esetleg HFS+ fájlrendszerre, akkor azt alapból nem is tudja kezelni a Windows.

(#43594) Cane: szerintem inkább a fentebb javasolt megoldást válaszd, mint az ilyen kétes barkácsolást. Ha annyira fontos a 8.1 és pl. be van lakva rendesen, akkor alap, hogy egy ilyen OS upgrade előtt mentést készítünk a teljes rendszerről.

(#43599) bab1987


bab1987
tag

Sziasztok! Ma lefrissült a defender azóta kint ragadt a tálcán jobb oldalon ( nem tudom eltüntetni).

Üresjáratban nekiállt vizsgálódni, mondom majd lefut aztán abbahagyja. egy frászt elkezdte elölről, mintha nem történt volna semmi. De amint hozzáérek pl. az egérhez abbahagyja. Néhány perc üresjárat után ismét elkezdi.

Találkozott már vki hasonlóval? Illetve h lehet ütemezni a vizsgálatokat?

Előre is köszi a válaszokat.

psn:balazsb1987

(#43600) PuMbA válasza bab1987 (#43599) üzenetére


PuMbA
titán

Ha újraindítod a gépet, akkor eltűnik alulról :) Kapcsold ki az ütemezett víruskeresést és ennyi, de a védelmet ne :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.