Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) #93794560 válasza kengyel (#43799) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szívesen!

(#43802) #93794560 válasza vlevi (#43800) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam minden rendben van.

(#43803) bobalazs válasza vlevi (#43800) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondolom. Nem.
De nálam a virusirtóval veszett össze (360) vagy valami mással mert használhatatlan lett, míg ki nem nyomtam a bekapcs gombbal.

Ja látom megint elkezdett valamit darálni
COM Surrogate
System
Zabálja az i5-öst mint a barom.

[ Szerkesztve ]

(#43804) Beretvás


Beretvás
addikt

na már eszi a ramot.. ezt is mct vel kell feltenni hogy jo is legyen..:S

(#43805) BladePocok


BladePocok
tag

Ezeket le tudnátok ellenőrizni,hogy végül akkor mi igaz belőle és mi nem teljesen? (Pro userek) Ha így minden ami ott le van írva bejött,akkor talán fontoljam azt meg,hogy telepítem a novemberi update-et,ott mindent beállítok majd arra frissítsek AU-val később? Nem lehet az,hogy akármit is csináltam előtte,frissítés után ugyanúgy minden be lesz kapcsolva?

(#43806) #93794560 válasza Beretvás (#43804) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam 28%-ot eszik most a RAM-ból úgy,hogy a Firefox fut, de az SSD-hez hozzá sem nyúl. Időnként egy pár kilobyte-ot ír rá, meg olvas róla, de semmi egyéb.

Firefox nélkül 23%-os a memóriafoglaltság. Nálam nem gond, 8 GB RAM-om van.

[ Szerkesztve ]

(#43807) yanna


yanna
őstag

Maga a telepítés SSD-n kb 20 perc volt. Előtte a letöltés ugye sok mindentől függ.

(#43808) vlevi válasza bobalazs (#43803) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Zabálja az i5-öst mint a barom."
Nálam viszont olyant nem csinál.
Akkor inkább willódzon a tálca, csak ne egye a prockót?
Fasza, ebből lehet választani :D

Amúgy, szerintem rövid idő után lenyugszik majd, mert az új rendszernek kell egy kis idő, míg megszokik az új helyen. Értem ez alatt a kereső, és egyéb szolgáltatások, mire frissítik magukat.

De, hogy kicsit komolyabbat is kérdezzek.
A képnézővel meg lehet oldani valahogy, hogy ha egy képekkel teli könyvtáron a diavetítést választom, akkor ne a monitoron, hanem a TV-n jelenjen meg a diavetítő?
Mert, ha csak 1 képre kattintok rá, akkor oké, át tudom húzni a képnézőt a TV-re, és ezt meg is jegyzi, legközelebb ott indul, de így, ebben a módban még a diavetítése is csak ezt az 1db megnyitott képet mutatja. A win7 képnézegetője ilyenkor, ha diavetítést választottam, miközben 1db képet néztem, átlépett a következőre. A win10 féle sajnos ezt nem csinálja.
Ha wiszont egy teljes könyvtárra indítom a diavetítőt, akkor elsötétíti a TV-t, és a monitoron jön be a vetítő, és nem is lehet átmozgatni a TV-re.
Még akkor sem, ha a windows intéző, amiről indítottam a diavetítést, az a TV-n volt.

[ Szerkesztve ]

(#43809) Orlin


Orlin
addikt

Nálam valami nem stimmel.
Egy óra 20 percet töltött le majd telepített.Most már kétszer indult újra és írta nem sikerült telepíteni a frissítéseket.Most megint tölti... :U

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#43810) #93794560 válasza vlevi (#43808) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam teljesen nyugodt a rendszer. Nem terheli a procit, nem zabálja a memóriát, és az SSD-re sem ír számottevően.

(#43811) Tompie


Tompie
őstag

A zárolási képernyőt nem lehet kikapcsolni ebben? vagy máshol kell? :)
Illetve a műveletközpont ikont az óra mögé tette, azt át lehet tenni onnan valahogy pl az óra elé? :)

Egyébként nálam is nyugodt a rendszer és kb 5GB-val több szabad helyem lett a rendszer meghajtón :)

[ Szerkesztve ]

(#43812) w333 válasza Orlin (#43809) üzenetére


w333
félisten

Van egy olyan érzésem hogy ezt tisztán kéne felrakni ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43813) Orlin válasza w333 (#43812) üzenetére


Orlin
addikt

Lehet az lesz.Pedig most pont nem akartam. Kivételesen nem csináltam tiszta telepîtèst... :D

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#43814) BladePocok válasza Tompie (#43811) üzenetére


BladePocok
tag

Azt a lock screent már nem lehet kikapcsolni,ahogy a Windows tippeket és a Cortanat sem.

(#43815) Tompie válasza BladePocok (#43814) üzenetére


Tompie
őstag

...és a frissítési beállításoknál se sok változtathatóság van.

(#43816) bobalazs válasza vlevi (#43808) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Látszólag lenyugodott a procizabálás. Csak korai pánik volt. :D

Ha wiszont egy teljes könyvtárra indítom a diavetítőt, akkor elsötétíti a TV-t, és a monitoron jön be a vetítő, és nem is lehet átmozgatni a TV-re.

windows + shift + bal jobb nyilakkal sem?

(#43817) zeee


zeee
senior tag

minden rendben van eddig. a steam 1.6 memóriát használ? sosem figyeltem eddig. A chrome se piskóta. 12 megnyitott lappal vagy 2gb.

[ Szerkesztve ]

(#43818) azka79


azka79
aktív tag

Nekem is felpöttyent, a jelenlegi rendszerre frissítettem. Minden OK! mintha kicsit gyorsabb is lenne vagy csak placebo... :D

(#43819) birorichard


birorichard
őstag

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan lehet a sticky notes-ot az értesítések közé erőltetni, mint ahogyan itt is van?

(#43820) CJ4567


CJ4567
veterán

Nálam még mindig semmi, 2 órája.:( Holnap remélem már kijön.

No Sana No Life

(#43821) pvt.peter válasza Orlin (#43809) üzenetére


pvt.peter
őstag

nekem is ue van, most töltöm másodjára

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#43822) HXY


HXY
addikt

Windows 7, 8-as kóddal megy még a tiszta telepítés új gépre?

(#43823) bobalazs válasza HXY (#43822) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha be van 10re aktiválva, igen.

[ Szerkesztve ]

(#43824) szabonagyur válasza birorichard (#43819) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a Windows Ink nem?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43825) Tompie válasza birorichard (#43819) üzenetére


Tompie
őstag

passz viszont itt se a sarokban van a műveletközpont ikonja az óra után hanem előtte.
Nekem nem engedi áthelyezni :)

(#43826) HXY válasza bobalazs (#43823) üzenetére


HXY
addikt

És olyan Win 7, 8 kódokkal amik még egyáltalán nem voltak használva PC-n lehet közvetlenül Windows 10-et telepíteni, majd aktiválni?

[ Szerkesztve ]

(#43827) birorichard válasza szabonagyur (#43824) üzenetére


birorichard
őstag

Igen. Érintőképernyő nélkül nincs rá esély? :/

(#43825) Tompie: ennek én kivételesen örülök, hogy nem kell különösebben célozni, ha bele akarok nézni.

(#43828) pvt.peter válasza HXY (#43826) üzenetére


pvt.peter
őstag

ez engem is érdekelne

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#43829) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kicsit tudatlan vagyok. Hogyan lehet most hivatalosan win 10-et vásárolni? Bár még a win 7 is jó lenne, de azt már szerintem nem is árulják. Látom microsoft oldalról is meg lehet venni, gondolom fizetem letöltöm telepítem majd örülök ha sikerült és megy minden. Csak ilyen esetben az merült fel bennem hogyan igazolom az eredetiségét? Kapok névre szóló számlát vagy jár hozzá a matrica? Mondjuk most csak a microsoft oldalt említettem, de lehetne ez kérdés egy dobozos verziónál is. Gondolom a dobozba benne van a termékkulcs amivel aktiválhatom ezt neten levélben kapom meg? Bocs az oktondi kérdésekért de szeretném tudni mi a hivatalos út még akkor is ha hivatalos kereskedőtől veszem. Laptop vásárlás előtt állok és szeretném tudni mi a "teendő" ha win nélkül veszem.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#43830) #93794560 válasza pvt.peter (#43828) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha július 29-e előtt egyszer már aktiválva volt, akkor bármikor feltelepíthető és aktiválható. De ha még nem volt, akkor ez már nem fog menni, mert az ingyenes frissítési időszak lejárt.

(#43831) bobalazs válasza HXY (#43826) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Júl. 29.-ig volt az ingyenes upgrade lehetősége.

(#43832) Colos1 válasza bozsozso (#43829) üzenetére


Colos1
őstag

Én is az MS oldalán vettem, amikor kifizettem megmutatta a kódot. Azonban a kódot rögtön írd fel, mert utána már nem lehet előhozni, legalább is én nem tudtam, de a HW ID -s regisztráció miatt eddig nem is kellett. Számlát kapsz hozzá, elküldik emailben.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#43833) CirrMee


CirrMee
addikt

Kétszer lerobbant a telepítés. Két lehetséges problémát azonosítottam, próbálnám újra, most meg azt állítja a frissítő, hogy nincs több frissítés. Rá lehet venni ezt az idiótát arra, hogy ismét "találja meg", vagy innentől csak az ISO letöltése marad...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#43834) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A start menü telepített programok listáját el lehet tüntetni valahogy?

Véleményem szubjektív...

(#43835) HXY válasza bobalazs (#43831) üzenetére


HXY
addikt

Hivatalosan igen. De gyakorlatilag is?
És mi van ha valami kisegítő lehetéséget telepítek, úgy mint szövegfelolvasó, stb?
Senkinek nincs még tapasztalata?

(#43836) #93794560 válasza bozsozso (#43829) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha a boltban veszed, lennie kell benne egy matricának is, legalábbis 8.1-en még így volt. Ezen van a telepítőkulcs. A gyárilag Windows-zal felszerelt gépeknél a licenckulcs a BIOS-ba/UEFI-be van égetve. Ezeken a gépeken egy Windows logót ábrázoló matrica van, és itt ez a matrica igazolja a rendszer eredetiségét.
De ha külön veszed a Windows-t, ott kell lennie a kulcsnak. Én utoljára 8.1-es OEM telepítőlemezt láttam, a mostani Win 10-em frissítve lett az egy éves ingyenes időszak alatt.

[ Szerkesztve ]

(#43837) bozsozso válasza Colos1 (#43832) üzenetére


bozsozso
őstag

Most akkor jól értelmezem akkor már olyan win 10-et nem is tudok venni ami továbbvihető?

más: most olvasom a július 29-ig történő frissítést. Van olyan gépem amit befrissítettem win 10-re újratelepítéskor hogyan aktiválható?

(#43838) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Végre megint kiírja a tálcán milyen nap van ez a szutyok... :D

The Truth is out there...

(#43839) netpeti98


netpeti98
addikt

Ha letöltés (még nem telepíti) közben kikapcsolom a gépet folytatja holnap onnan a WU ahol abbahagyta? Elkezdte leszedni a gép, de éjszakára nem biztos hogy úgy hagynám, lehet fél óra, lehet 2 óra alatt megy fel, és elég hangos a gép. :(

[ Szerkesztve ]

(#43840) cattus válasza CirrMee (#43833) üzenetére


cattus
őstag

Nekem volt ilyen még a korábbi nagyfrissítésnél, csak MCT-vel tudtam frissíteni.

Do the thing!

(#43841) Colos1 válasza bozsozso (#43837) üzenetére


Colos1
őstag

Az MS oldalán megvásárolható winek "dobozosak". Ezt direkt megkérdeztem anno tőlük, tovább lehet vinni.

Csak felhívták a figyelmem arra, hogy egy új gépen nem feltétlenül fogja elfogadni a kódot, de ha felhívom őket megcsinálják...

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#43842) szabonagyur válasza netpeti98 (#43839) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hibernálás? Ha csak kilövöd nem biztos, hogy ott folytatja ahol abbahagytad.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43843) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Az óra és dátum eltünés másnál nem jelentkezett? Ha kis ikonra állítom akkor tünik el, simánál nem. Lehet vmi bug amit majd javitanak?

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#43844) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Felraktam a WIN-t egy új SSD-re,korábban aktiválva volt.Most azt írja,hogy nem tudja aktiválni,hibakód:0x87E105DC
Mi az oka?

(#43845) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt nem értem végülis miért nem hívták windows 10 helyett Windows X-nek?
Ahogy OS X is van, a hasonlóság miatt sokkal kafább lehetne ezzel a névvel!

(#43846) Orlin válasza pvt.peter (#43821) üzenetére


Orlin
addikt

Nálam még mindig nem jó.Reggel megpróbálom megint.Ha nem akarja akkor MCT-vel teszem fel tiszta telepítéssel.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#43847) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

kis ikon beállítás

nagy ikonnál

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#43848) Lackooo84 válasza Zoshi85 (#43843) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem is kis ikonok vannak, de nem hogy eltűnt volna valami, hanem még megjelent a nap neve is végre. De amúgy akkor sem tűnik el, ha összehúzom teljesen a tálcát.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#43849) #93794560 válasza Zoshi85 (#43847) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam kis ikonnál is jó.

(#43850) Colos1 válasza bobalazs (#43845) üzenetére


Colos1
őstag

Meg a zapple szétperelhetné őket a hasonlóság miatt :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.