Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145501) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#145500) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Group policy?

https://www.coreinfinity.tech

(#145502) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#145501) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, sosem jártam ott ezen a telepítésen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#145503) King Unique válasza CPT.Pirk (#145496) üzenetére


King Unique
titán

How to Show Hidden Files, Folders, and Drives in Windows 10

A "W10 prof" megnevezés nem túl informatív, abból nem derült ki a verziószám és buildszám, naprakészre van-e frissítve a rendszer.
Aztán kérdés az is, hogy annál a Windows 10-nél alapból nem lehetett ezt beállítani soha vagy csak egy ideje, egy bizonyos esemény óta, ha az utóbbi akkor pontosan mi volt az, Windows 10 újraindítása után is fennáll-e ez a probléma, nem-e lett olyan 3rd party program telepítve ami belepiszkált a működésbe, stb.

"ez céges gép"

Ja, hát akkor talán a céges rendszergazdánál, IT illetékesnél (ha van) kellene érdeklődni, meg ha felügyeleti sablonokkal van korlátozva a felhasználó ténykedése... Bár csoportházirend szinten pl. a mappabeállítások elérését kompletten lehet tiltani, ami után eleve meg sem lehet nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#145504) CPT.Pirk válasza King Unique (#145503) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Természetesen az aktuális W10 prof verzió került telepítésre. A korábbit "csak úgy" nem is lehet, mert a media cration tool nem engedi, letölteti veled a legújabbat.
A problémára:
-nem hat rá az újraindítás
-mindegy hol pipálom be, nem kerül beállításra az opció
-a céges gép itt nem azt jelenti, hogy valami multi rabszolgája lennék. Csak annyit jelent, hogy rendesen kulccsal aktiválva lett. Ez a saját gépem, ahol ugyanazokat a programokat raktam fel, mint az előző években is.

Egyetlen program került fel ami nem volt korábban, de azt hiszem már előtte sem láttam a rejtett mappákat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#145505) .LnB


.LnB
titán

Az mitől lehet, hogy napok óta képtelen pontos időt mutatni a Win10? Jelen pillanatban is 13:42-t ír. A beállításokat ha megnézem, minden oké.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#145506) tordaitibi válasza .LnB (#145505) üzenetére


tordaitibi
veterán

Órán jobb katt, idő beállítása, itt az Automatikust kikapcsolod, vársz 2 másodpercet majd visszakapcsolod.
Nincs véletlenül Linux dualboot nálad? ha igen, ez 2022-be tényleg röhely hogy csak regedittel lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#145507) .LnB válasza tordaitibi (#145506) üzenetére


.LnB
titán

De van Ubuntu-m egy másik ssd-n. Ez a hiba oka? Nemár! :D
Egyébként vissza tudtam állítani én is, csak nem értettem, hogy miért csinálja.. :U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#145508) CPT.Pirk válasza .LnB (#145507) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Windows helyi időt használ, Linux meg UTC időt. Ebből jön a 2 óra különbség, mert mikor az egyik beállítja az időt, akkor a bios óráját állítja át.

Az egyik oprendszert át kell állítanod a másik módba, mindegy melyiket. https://www.howtogeek.com/323390/how-to-fix-windows-and-linux-showing-different-times-when-dual-booting/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#145509) King Unique válasza CPT.Pirk (#145504) üzenetére


King Unique
titán

A Microsoft szoftverletöltő oldaláról igen, mindig az aktuális verzió tölthető le, de pl. a szintén Microsoft szervereiről töltő TechBench weboldalról régebbi verziók is.
Tehát 21H2, ahol 19044.2006 az aktuális buildszám, attól kisebbnél nem naprakész a rendszer és nem ártana frissíteni.

Ha van 3rd party antivírus vagy optimalizáló program, ami mélyebben belepiszkálhat a rendszerbe, akkor akár az is okozhat ilyen / hasonló problémát (példa).

Egyéb lehetőségek:

How To Reset File Explorer To Default View In Windows 10
Show Hidden Files Button Not Working on Windows 10 - Fix [MiniTool Tips]
Windows 11/10 Show Hidden Files Not Working
How to Do a System Restore of Windows 10
How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade

[ Szerkesztve ]

(#145510) .LnB válasza CPT.Pirk (#145508) üzenetére


.LnB
titán

Megcsináltam, köszi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#145511) CPT.Pirk válasza King Unique (#145509) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Áhhá, a bitdefender lesz akkor nálam is a probléma! Nemrég vettük meg minden gépre, hogy fejlesszük a céges IT védelmet. Köszi a linket! - Nem gyanakodtam rá, mert a gép újrarakása előtt is már fent volt, persze akkor már eleve be volt állítva a rejtett dolgok megjelenítése, gondolom azt az állapotot konzerválta.

Amúgy, ha ilyen régi W10 verziót felraksz iso-ból, akkor meg a win update fogja frissíteni a gépet, nem? Van ilyen kósza emlékem, bár kicsit ködös, hogy elővettünk régi W10 prof. telepítést és nem volt választás, a winupdate lefrissítette az akkor aktuálisra. De lehet rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#145512) King Unique válasza CPT.Pirk (#145511) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát az olyan "csodák" használatánál annyira nem meglepő az ilyen-olyan anomália - pl.: [link], [link] - , amik normál esetben nyilván nem jelentkeznének.

Igen, nyilván frissíteni, upgrade-elni fogja újabb verzióra a Windows Update a régi Windows 10-verziót akkor, ha a régi verzió az életciklusa / életciklusa végéhez közeledik, vagy már elérte / túllépte azt. Ha nem, akkor csak opcionálisan ajánlja fel a frissítést újabb verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#145513) jss


jss
aktív tag

Van a gepemen egy Win10Pro es feltettem egy Win7-et Hyper-v segitsegevel. Virtualis gepkent fut. Korabban lecsiptem az egyik SSD meghajtobol 30 Gb-ot ennek es ezt latom is W7 alol de nem latom a tobbi meghajtot amit ugye W10 alatt el tudtam erni. Win10 alatt latom a Win7 30 GB-os meghajtojat de ha oda masolok valamit akkor azt W7 alatt nem latom.
Mi lehet a hiba es hogyan tudom megoldani?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#145514) Geth válasza tordaitibi (#145506) üzenetére


Geth
addikt

Ez röhej (nem(!) sic!)? Én azon gondolkodtam, hogy 2002(upsz, eltelt közben röpke 20 év)-ben mekkora röhej, hogy fogalom nélkül állnak neki emberek dual boot konfigurációt üzembe helyezni ("ehhez nem értek, cserébe a másikhoz sem, kendácsolok össze-vissza, hátha mind a kettő tré lesz").
Vagy, hogy ez a probléma mostanában rendszeresen előkerül ebben vagy a másik win topikban, és látszólag keresőképtelen emberek jelentkeznek gyakorlatilag néhány hsz-en belül. Erősen koncentrálnom kell, hogy eldöntsem melyik a nagyobb röhej :DDD

[ Szerkesztve ]

(#145515) tordaitibi válasza Geth (#145514) üzenetére


tordaitibi
veterán

Tisztelt Grétsy László nyelvészprofesszor úr, köszönöm a kiigazítást, ezt valóban rosszul írtam.

Beállítom a pontos időt Windowson, átbootolok Linuxba.
Beállítja automatikusan a jó időt, mivel ez van beállítva neki hogy
"A dátum és idő automatikus beállítása"
Visszabootolok Winbe, a rossz időt mutatja, annak ellenére hogy nála is az automatikus időbeállítás van kipipálva, van netelérése, engedélyezve van a telemetria meg a redmondi hazapofázás, minden engedélyezve van.
Ezt 15 éve tudja egy butatelefon ha van benne sim, tudja bármelyik okostelefon wifiről, simről, tudja a wifis kenyérpirító, csak egyedül a Windows nem tudja, azt tutujgatni kell meg ki-be kapcsolgatni az időbeállítást meg regedittel szarakodni.
2022-be. Na EZ a röhej.

És ennek semmi köze a dualboothoz meg az egyszeri béna userhez aki nem esik neki feltúrni a netet a probléma megoldásához meg nem turkál terminálba meg nem kotorászik a registrybe. Ez egy hiba.

[ Szerkesztve ]

(#145516) sh4d0w válasza tordaitibi (#145515) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

+1

https://www.coreinfinity.tech

(#145517) sandró60 válasza tordaitibi (#145515) üzenetére


sandró60
addikt

Én is jártam így :W
Nálam a megoldás a routerben a megfelelő beállításnál állítódott el. A közép európai idő visszaállítása.
Lehet,hogy nálad is ez van :F

(#145518) Geth válasza tordaitibi (#145515) üzenetére


Geth
addikt

ezt valóban rosszul írtam.
Teljesen világosan és érthetően fogalmaztál. Csak nem azt akartad amit sikerült :N

Visszabootolok Winbe, a rossz időt mutatja, annak ellenére hogy nála is az automatikus időbeállítás van kipipálva, van netelérése, engedélyezve van a telemetria meg a redmondi hazapofázás, minden engedélyezve van.
És ha várnál is, megcsinálná magától. Annyi a történet, hogy nem ész nélkül csinálja mint a linux. Biztos sokkal jobb lenne, ha minden win-t futtató gép, minden egyes bootolásnál automatikusan syncelne, ez ilyen, ez van.
Btw, ne kezd el a win-re kenegetni ezt a problémát, mert az alapprobléma még mindig az, hogy egyformán kellene kezelni azt a nyomorult rtc-t. Az NEM megoldása ennek, hogy mindegyik OS syncel bootoláskor, mintha nem lenne holnap. Ha beállítod helyesen, a probléma amit rosszul próbálsz megoldani, megszűnik (és rögtön észre se veszed, hogy nem syncel azonnal induláskor) :)

azt tutujgatni kell meg ki-be kapcsolgatni az időbeállítást meg regedittel szarakodni.
sc start W32Time; w32tm /resync
Ennyi, ezt azért ne dimenzionáld túl.

(#145519) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Olyan gondom lenne, hogy Win10-nél néhány napja a windows indulásával elindul a Spotify alkalmazás is. A programok és szolgáltatásoknál nincs ott, vagyis törölni nem tudom. Az alábbi helyről fut (c:\Program Files\WindowsApps\SpotifyAB.SpotifyMusic_1.194.874.0_x86__zpdnekdrzrea0\), de onnan se engedi törölni. Ez még mind nem lenne gond, ha a program ablakba be lehetne állítani, hogy ne fusson a Win indulásával.

(#145520) Zoz válasza Joshi (#145519) üzenetére


Zoz
őstag

Gépház/Alkalmazások-ban keresd.
Nekem is megjelent, pedig nem kértem.

(#145521) Joshi válasza Zoz (#145520) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, így már tudtam törölni. :R

(#145522) tordaitibi válasza Geth (#145518) üzenetére


tordaitibi
veterán

"És ha várnál is, megcsinálná magától"

Lement egy 25 perces kisfilm, még nem állította be. Tényleg nem kapkod. Szerintem egy időlekérés és beállítás nem szinkronizálás hanem tök alap, még az asztal sehol és már meg kéne csinálnia de biztosan megcáfolnak majd hogy ennek így kell lennie.

"Btw, ne kezd el a win-re kenegetni ezt a problémát"
Dehogy kenem, már azért sem mert ez nem probléma hanem hiba.

"sc start W32Time; w32tm /resync
Ennyi, ezt azért ne dimenzionáld túl"

Linuxn undorodok a termináltól, Winen ugyanez a regedit és egyéb cmd ablakok.
Ezzel valszeg. nem vagyok egyedül.

"Én azon gondolkodtam, hogy 2002(upsz, eltelt közben röpke 20 év)-ben mekkora röhej, hogy fogalom nélkül állnak neki emberek dual boot konfigurációt üzembe helyezni ("ehhez nem értek, cserébe a másikhoz sem, kendácsolok össze-vissza, hátha mind a kettő tré lesz")

Ez szerintem nettó félremagyarázás, talán beleesik a megsértés kategóriába is.
Ebből az jön le,
1. Mindenki aki dualbotos az unuverzumban, az egy síkhülye kendácsoló szakbarbár. Pedig pofonegyszerű, telepítek egy Wint, utána meg egy Linuxot. És használom őket felváltva. Ebbe mi a kendácsolás?
2. Aki ezt meg meri tenni, annak akkor (kendácsolás elkerülése végett) egy legalább középfokú IT vizsgát (nem OKJ, jajj dehogy, profi!) , és min. 5 éves szakmai rutint kell beszerezni?

"Vagy, hogy ez a probléma mostanában rendszeresen előkerül ebben vagy a másik win topikban,"

Talán azért kerül elő mert a probléma létezik, és mivel nem 1 darab usernél jelentkezik, ezekszerint valóban probléma.

Előzőhöz nem sok köze csak érintőleg a Win korrektségéről,
tényleg nagyon sokan használunk dualbootot.
És Redmond, az Isten, az egyedüli a világban, a nompluszultra, képtelen volt 20 évig egy normális rendszerindítót kreálni, a nyomorult BCD-be felvetetni mást csak a Windowst.
És ez ma már szerencsére a UEFI-nek köszönhetően magától megoldódott de MBR alatt ha volt egy Linuxa a szerencsétlennek és úgy gondolta, kipróbál egy Wint, hát az olyan jól sikerült hogy a Linuxot halandó ezekután nemhogy bootolásra tudta volna bírni de nem is találta sehol mert átvéste a MBR-be, normális bootloader hiányában csak a Win maradt bootképes.
Pedig tudja, látja mert ha GUI alól (EasyBCD) lekérdezem, kilistázza az Ubuntumat meg a Manjarot, még a BlackPanthert is :D (na ezért mit kapok... :B )

Szerintem én itt befejezem a fingreszelést, Veled szemben amúgy sem tudok labdába rúgni (a szakmaiságod megkérdőjelezhetetlen de kicsit az elfogultságod is), valamint isteni szerencsém hogy itt a topikba a Winvédők még nem estek nekem. és nem is életcélom ezeken viaskodni.
Úgyse lenne vége sose.

Azaz ünnepélyesen elismerem hogy a Windows időbeállítási módszere tökéletes, eddig ember hibát nem talált benne és én és mások csak lázálmunkban vizionáltuk a hibát, megkövetem Redmondot, Téged, Mea Culpa, sorry, elnézést.

Maradtam tisztelettel
egy Windows és Linux használó 1R user.

[ Szerkesztve ]

(#145523) King Unique válasza Joshi (#145519) üzenetére


King Unique
titán

(#145524) Doky586 válasza tordaitibi (#145522) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

20 éve MBR-en is faék egyszerű volt a dualboot, ha 2db lemezed volt és a másikat lehúztad a telepítés idejére. Nem zavarták egymást, mindegy melyiket telepítetted előbb/utóbb.
Azt hogy dualbootnál csak az egyik rendszer szinkronizálja az alaplap óráját az meg mindenkinek magától érthetődő szerintem.

(#145525) King Unique válasza tordaitibi (#145515) üzenetére


King Unique
titán

De, nyilván pont a dual boot miatt van ez, ahhoz van köze, meg a két rendszer eltérő működése (helyi idő vs. UTC) miatt ilyen szempontból.
Arra a registry-s vagy egyéb módszerre max. csak az előbbi esetben lehet szükség, meg ha Windowsnál van átállítva, ellenben alapesetben nyilván nem, amikor Windows van csak telepítve.
Működik a Windowsban az automatikus időszinkronizálás is, igaz nem feltétlen 25 percenként fog lefutni, ahol adott a lehetőség manuálisan is futtatni, + akár módosítani a gyakoriságát..
Ez a "nagyon sokan" a Windows & Linux dual-boot esetében valójában a felhasználóknak inkább csak egy kis részét érinti, a nagy többség Windowst eleve single-boot megoldással használ, egy szűkebb rétegnél jellemző a multi-boot, de ott is elsődlegesen Windows & Windows dual-boot formában, vagy a másik OS-t pl. virtuális gépen / WSL formájában futtatva.
Az előbbiből kiindulva ahogyan a multi-boot, úgy az sem tömegigény, hogy a Windowsok rendszerbetöltője natívan kezeljen multi-boot esetén mindenféle egyéb OS-t, aki az utóbbit szeretné megoldani, annak adott a lehetőség utólagos bcdedit és bcdboot parancsokkal vagy 3rd party programmal beállítani mind legacy (CSM), mind UEFI szerinti telepítésnél. Sőt, az utóbbinál pláne nem nagyon kell mókolni, mivel alapesetben eleve ott lesznek az operációs rendszerek indítóbejegyzései az UEFI boot menüben és tetszőlegesen lehet választani adott boot bejegyzés kiválasztásával vagy a sorrend módosításával egyik / másik indítása közül, nem feltétlen kell Windowson belüli közös boot menü.

[ Szerkesztve ]

(#145526) Geth válasza tordaitibi (#145522) üzenetére


Geth
addikt

Szorri, hosszú lesz :(

Lement egy 25 perces kisfilm, még nem állította be.
A HKLM\SYSTEM\ControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient kulcs alatt a SpecialPollInterval bejegyzés szerint nálam nagyjából 9 óra van beállítva, emlékeim szerint nem állítottam át soha.
(Domain member kliens esetén elvileg az alapbeállítás 1 óra, mivel neki a domain szerverrel szinkronban kell maradnia, hiszen rengeteg fontos dolog múlik a kettő szinkronján.)
Hogy miért ilyen sok idő alapvetően? Hát mert normális működés esetén (a dual boot helytelen konfigurációja nem az! nem normális működés például egy lemerült cmos elem sem) az esetek döntő többségében relatíve elég pontos tud maradni, semmi szükség arra hogy millió kliens félóránként synceljen egy külső time providerrel.

Dehogy kenem, már azért sem mert ez nem probléma hanem hiba.
Nem, ez még mindig nem hiba, és nem lesz hiba attól sem mert Te azt írod.
A kétfajta rendszernél ez a működés 1) talán a kezdetek óta így van, 2) jól dokumentált és 3) nem tudok róla, hogy a közeljővőben akár az egyik, akár a másik változtatni tervezne ezen.
Önmagában ez nem hogy nem hiba, de még probléma sem. A probléma abból fakad, hogy dual boot esetén a két működés egymás ellen dolgozik. Ekkor ezt a működést pontosan az egyik oldalon meg kell változtatni.
Nyakatekert példa: dual boot mellett használsz időzített bekapcsolást. Ha nem kezeled ezt a különbözőséget, akkor előfordulhat olyan szituáció, hogy pusztán egy átbootolás miatt kimarad az időzített bekapcsolás. Ugyanakkor ha nem ráncigálja egyik rendszer sem az RTC-t, ez nem fordulhat elő.
Még egyszer: ezt a beállítást pontosan az egyik fajta rendszeren/rendszereken kell megtenni, rendszerenként pontosan egyszer. És még mindig nem nyúltál semmilyen synceléshez :)

Linuxn undorodok a termináltól, Winen ugyanez a regedit és egyéb cmd ablakok.
Ezzel valszeg. nem vagyok egyedül.
Szerintem ezzel semmi gond nincs. Viszont néha muszáj előkapni. Ha linuxon erre a beállításra (rtc kezelés) van grafikus felület, nosza, állítsd be ott.

Ebből az jön le,
1. Mindenki aki dualbotos az unuverzumban, az egy síkhülye kendácsoló szakbarbár.
Rosszul jött le, mert nem ezt írtam, a "fogalom nélkül" kimaradt a Te olvasatodból. Ugye mennyire más?
(Btw, szerintem egy csomó dual/multi boot instance kiváltható lenne virtualizációval.)
2. Aki ezt meg meri tenni, annak akkor (kendácsolás elkerülése végett) egy legalább középfokú IT vizsgát (nem OKJ, jajj dehogy, profi!) , és min. 5 éves szakmai rutint kell beszerezni?
Abszolút nem. A probléma detektálása után ("mi a retekért mutat félre az óra folyton amikor átbootolok?") ott az egész internet a segítséghez. Ha nem tudtad előre, még mindig megoldhatod utólag, nem dől össze semmi. Ha hivatalosabb forrást nem találsz, érdemes több találatot is elolvasni, mert elképzelhető hogy belefutsz olyan félrevezető jótanácsokba, hogy "syncelj gyakrabban".

És Redmond, az Isten, az egyedüli a világban, a nompluszultra, képtelen volt 20 évig egy normális rendszerindítót kreálni, a nyomorult BCD-be felvetetni mást csak a Windowst.
Ilyenkor fel szoktam tenni magamnak a kérdést: van-e esetleg más oka ennek az inkompetencián kívül?
Én nem mentegetem az MS-t (soha nem is fogom), de lássuk be, hogy a Windows egy zárt forráskódú, fizetős termék (lehet ingyen is használni). Nem látom miért lett volna jó nekik, hogy könnyebbé teszik más OS-ek használatát. Ettől függetlenül akár holnap kiadhatnak egy sokkal flexibilisebben működő szuper megoldást, én abszolút nem vagyok ellene, szimplán nem érint.

(#145527) tordaitibi válasza Geth (#145526) üzenetére


tordaitibi
veterán

Nem lett hosszú :)
Megértem amiket leírtál.
Egyetlenlenegy. Tényleg és snitt.

Okés ne terheljük az időszervereket.
De legalább hidegindításnál szedje már le és állítsa be.
Nem kell reboot után, alvásból visszajövet, nem kell hibernálás után, mert akkor egy munkamenet folytatása történik, nem kell 10 percenként.
Egy normál boot viszont bekövetkezhet akár szűz környezetben is amikor nincs mire támaszkodni, akár cmos elem hiba, konnektorból kihúzás, akku nélküli laptop.
Szerintem ez egyáltalán nem lenne butaság.

Bár szerinted a cmos elem hiba az nem természetes. Ez igaz csak kismillió olyan lapost barkácsoltam már amibe évek óta kimerült, az akku 1 perces sincs vagy hiányzik és átlag szerelői tudású ember neki sem áll cserélni 2032-est mert a laposokba jellemzően atomjaira kell szedni ehhez a gépet. Ez is egy érdekes koncepció amúgy a laptopgyártóktól.
De igazad van amúgy ez tényleg nem üzemi állapot.

(#145528) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Az egyre többet hibázó HDD-ről szeretném a W10-et klónozni pendrive-ra, és innen használni, amit majd visszaklónoznék a napok/hetek/ismeretlen idő után beszerzett SSD-re.
Aktivált W10, sok mentett könyvjelző, jelszó, telepített "izékék", amiket megtartanék.

Megoldható? ...úgy sejtem/remélem igen, =>Hogyan? :Y

[ Szerkesztve ]

(#145529) King Unique válasza 5leteseN (#145528) üzenetére


King Unique
titán

Már ha lehet egyáltalán klónozni vagy menteni-visszaállítani arról a HDD-ről a Windows 10-et, mert ha túl sok a gyenge / hibás szektor és ramaty a kondíció (HDS), akkor nem feltétlen fog menni. Ha csak adatkapcsolati hibák vannak és nem magával a HDD-vel van gond, akkor viszont a SATA adat- és tápkábelt kellene ellenőrizni, szükség esetén cserélni.
A potenciálisan silány és lassú átlagos pendrive helyett inkább külső HDD / SSD lenne jobb választás, valamint ha az USB-s meghajtóról történő bootolás a cél, akkor ott nem feltétlen elég szimplán a klónozás, lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat.
Lehet előbb kellett volna megejteni a klónozást / rendszermentést, a meghajtócserét, ha nehezen reprodukálható, belakott rendszerről van szó, akkor meg pláne.
Rendszermeghajtónak manapság egyre elterjedtebb és kb. alap SSD-t használni, vagyis a HDD-ről SSD-re váltást az előbbitől függetlenül is javasolt megejteni.

[ Szerkesztve ]

(#145530) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
8Gb RAM esetén milyen lapozófájl beállítása ajánlott, ha SSD-m van?
Jelenleg így van beállítva. Így jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#145531) Doky586 válasza ginola (#145530) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jól van így.

(#145532) King Unique válasza ginola (#145530) üzenetére


King Unique
titán

Tehát a másik topikból irányítottak ide - legközelebb Windows 10-es kérdést eleve itt kellene feltenni - , ahol már leírták a lényeget, vagyis hogy alapesetben javasolt az alapértelmezett beállításon hagyni, azaz hogy a lapozófájlt méretét a Windows 10 kezelje automatikusan.
Ha nem cél, hogy az SSD-n illetve a C partíción kívül más meghajtókon is legyen lapozófájl + van a C-n ilyen célra elég szabad terület, akkor az alábbi screenshoton szemléltetve a legfelső jelölőnégyzetet értelemszerűen nem feltétlen kell bejelölni, elég csak az automatikusan beállított méretet.
A lapozófájl méretét csak az SSD miatt kisebbre állítani eleve felesleges, annyi írást nyilván messze úgy sem generál rá, ami gondot okozna. + A Windows 10 alapesetben eleve dinamikusan változtatja, növeli / csökkenti a lapozófájl méretét, nem feltétlen foglalja le mindig fixen a fizikai RAM-nak megfelelő teljes méretet.

[ Szerkesztve ]

(#145533) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
Ha a windows 10-ben ki lett kapcsolva a frissítéseknél, hogy a win 11 frissítés többé ne jelenjen meg, valahogy vissza lehet mégis hozni? Mármint a win 11-re való frissítés lehetőségét a win update-nél?

[ Szerkesztve ]

(#145534) rothfb válasza rothfb (#145533) üzenetére


rothfb
veterán

Na, telepítési segéddel lesz megoldva...:U

(#145535) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Az egyik PC Win 10 20H2-vel időnként újraindul volmgr 161 hibát írva az eseménynaplóba /nem sikerült létrehozni a memóriaképfájlt, mert hiba történt a memóriafájl létrehozása közben/, van mikor elmegy 2-3 hónapot is, van mikor 1-2 hetet vagy pár napot. Lehet vele kezdeni valamit azon kívül, hogy újratelepíteném a Windowst vagy lehet az sem segítene? Esetleg futtassam le a windows beépített memória diagnosztikáját már ha ér valamit egyáltalán.

(#145536) Pyttawrx válasza Atomantiii (#145535) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Háttértárat nézd meg. Azt csekkold

(#145537) Atomantiii válasza Pyttawrx (#145536) üzenetére


Atomantiii
őstag

Szia!

Köszi, de mivel tudom ellenőrizni? Vagy milyen teszteket kéne végezni vele, természetesen ez már SSD még kb 1 éves lehet vagy kicsivel több.

[ Szerkesztve ]

(#145538) Pyttawrx válasza Atomantiii (#145537) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

típus?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#145539) Atomantiii válasza Pyttawrx (#145538) üzenetére


Atomantiii
őstag

Már próbáltam keresgélni ezügyben.

Maga a gép egy Dell Optiplex 3070 Micro. (i3-9100 T CPU 3.1 GHz, NVMe 128 GB SSD).

(#145540) Pyttawrx válasza Atomantiii (#145539) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sajnos ezt ki kell találni, csere alkatrészekkel, táp is lehet, ssd, de lehet szoftveres is.
Tesztes lesz, amúgy találgatós

[ Szerkesztve ]

(#145541) Doky586 válasza Atomantiii (#145535) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"az eseménynaplóba /nem sikerült létrehozni a memóriaképfájlt, mert hiba történt a memóriafájl létrehozása közben/"
Ez történik ha le van tiltva a lapozófile (vagy túl kicsire van korlátozva). :W

(#145542) Atomantiii válasza Doky586 (#145541) üzenetére


Atomantiii
őstag

Automatikusra van állítva, most éppen 4285 MB. De próbáltam úgyis, hogy több legyen sajnos akkor is csinálta.

(#145543) Atomantiii válasza Pyttawrx (#145540) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi azért, kap majd egy újratelepítést, frissítést is mert ahol kint van ott nincs internet.

(#145544) Pyttawrx válasza Doky586 (#145541) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sajnos nem csak akkor, és itt be is van kapcsolva. Itt más bibi lesz. Még nem tudom én sem hogy mi. ezért írtam, hogy találgatós lesz. Tesztelni kell. Volt régen ilyen hiba, akkor a háttértár csere oldotta meh, mondjuk ott hibás is volt, így könnyű volt. :)

(#145545) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Laptopon win10 van fent amióta van win10, és azt veszem észre mintha kicsit lassulna már. Nincs feltelepítve semmilyen tisztító vagy karbantartó program, és ezért kérdezem, hogy melyiket javasoljátok? Csak a saját win10 lemezkarbantartóját szoktam időnként futtatni, és a töredezettségmentesítőt.
Köszi előre is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#145546) #86564352 válasza Jenne (#145545) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem javaslok semmilyen külső karbantartót. Viszont 7 év után egy tiszta telepítés (biztonsági mentés után) beleférne már, ami lehet csak placebo lenne, attól függ most mennyire érzed lassabbnak.

(#145547) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Van egy teljesen új windows 10 home, amin nem akar működni a keresés. Beírok valamit és teker egy darabig majd megáll és ennyi. Frissítettem a windows de továbbra sem megy. Van esetleg valami tippetek mi lehet a gond?
[link]

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#145549) King Unique válasza Jenne (#145545) üzenetére


King Unique
titán

"és a töredezettségmentesítőt"

Mármint a meghajtóoptimalizálót, ami max. (CMR) HDD-knél futtat standard töredezettségmentesítést, ellenben SSD-knél és TRIM-et támogató SMR HDD-knél trimmelést végez.
Vagyis estedben akkor most SSD vagy HDD a rendszermeghajtó? :F Ha HDD, meg abból is pláne ha SMR típus vagy nem teljesen oké az állapota (HDS), akkor nem meglepő a lassú működés, ez esetben eleve SSD-re kellene váltani.

(#145550) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy SSD vásárlásán ami felváltaná a jelenlegi rendszer SSD-t.
Kérdésem, hogy ha az új meghajtóra telepítem a jelenlegi Windows 10-em, akkor utána ha vissza teszem a mostani SSD-t akkor el fog indulni a régi rendszer?
Tehát használható-e felváltva a két rendszer ugyanabban a konfigban? (Még nem akarom a másikat legyalulni.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.