Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecó 11


Fecó 11
csendes tag

Hát nem tudom hogy kapott "Tetszik" pecsétet. Nagyon drága, sok komoly hibája van. Ennyi pénzért már nagyon jó készülékek vannak.

(#2) Predatorr válasza Fecó 11 (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Tetszik, nem tetszik ez van. :P Itt a kamerák is elfogadhatók, más telefonba meg hogyan tehetnek ilyeneket. :D
Bloatware hegyek, frissítésekkel szaporodó, eltávolíthatatlan Samsung appok, ezek is már csak készletkisöprésre mennek.
Játékon futtatására hardveresen lehet, hogy jó, csak hát kissé idegesítő, amikor egy Android 14 update után minden 2. játék nem hajlandó elindulni, mondván, h régebbi rendszerre készült. Nem tudom, ez Samu featute-e,vagy google, mert csak Samu készülékek akadnak körülöttem. Az biztos, hogy engem valahogy egyre kevésbé motivál a Samsung, h tőlük vegyek valamit. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) negro válasza Fecó 11 (#1) üzenetére


negro
őstag

Azert ahoz kepest, hogy az A34 6/128 indulo ara 170 e volt ha jol emlexem ami ma eleve 190 e forintnak felelne meg annyira nem is sok az a 150. Persze csak innen nezve a dolgot. Anno pont akkor vettem az A34-et mikor mar csak 100e forintba kerult. Ugy mar ok volt az arfekvese. Ez tipikus Samsung tema. Megjelenes utan + fel evet kell minimum varni es akkor megvenni. Ev vegere ez is ~120 korul lesz. Persze inflalodas kerdese is.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#4) Predatorr válasza negro (#3) üzenetére


Predatorr
őstag

De miért érné meg bármennyiért megvenni egy ilyen telefont? :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5) doooo válasza Predatorr (#4) üzenetére


doooo
veterán

Miért flamelsz ilyen nevetséges módon?

(#6) Sgr_A válasza Predatorr (#4) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mert lehet hogy nem akar kínai hulladékot
és szeretne egy normális szoftver támogatás
mondjuk bankol is a telefonon ( én kínain nem tenném meg)
és nem mindenki játszi
nem minden a hardver

[ Szerkesztve ]

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

A SoC belépő szint, a 6 GB RAM egy-két év múlva pedig már biztosan kevés lesz. Pixel 7a most 145k, Xiaomi 13T pedig 160k, mindegyik sokkal jobban megéri az árát.

(#8) Vtwo


Vtwo
senior tag

Az ár szokásosan magas, de ősszel-télen jó vétel lesz ez is. Bár ahogy előttem is írták az A34 magasabban nyitott.
Mindenesetre nem érzem az indíttatást, hogy lecseréljem rá az A34 8/256-om.

(#9) szkaroly válasza Sgr_A (#6) üzenetére


szkaroly
senior tag

10 éve bankolok kínai telefonon, soha semmi gondom nem volt. Felesleges a pánikkeltés szerintem.

Középkategóriás procinál a 70 százalékos stressz teszt elég gyengusz.

Poco X3 Pro

(#10) Robitrix válasza Fred23 (#7) üzenetére


Robitrix
senior tag

egyértelműen túl árazottnak tűnik mind a két modell.... hasonló áron sokkal jobb telókat lehet kapni más gyártóknál.

(#11) gombasm válasza szkaroly (#9) üzenetére


gombasm
aktív tag

"10 éve bankolok kínai telefonon" - csatlakozom, tényleg rémhírkeltés/kattintásvadász cím a "Kínai telefonod van? Búcsút mondhatsz a pénzednek!". Semmi gond nincsen ezekkel, a banki applikációk kellően biztonságosak. (Remélem. Bár nekem soha nem volt annyi pénz a bankszámlámon, amiért érdemes lett volna hekkelni :U .)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#12) hegedus001


hegedus001
aktív tag

Anno imádtam az A szériás telefonokat. Ez viszont nem hozta meg a kedvem hozzájuk. Megy a spórolás meg az értelmetlen rossz kamerák belepakolása és a brutális kompromisszumok is bosszantóak.... Botrány ez az irány ami már évek óta tart.

Btwm pedig nem kellene sok, hogy nagyon jó kis telefonok legyenek ezek...

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#13) Pisti 1969 válasza Sgr_A (#6) üzenetére


Pisti 1969
csendes tag

Na ez mondjuk lehetett volna a saját véleményem is. Számomra is elsődleges a szoftver és a terméktámogatás, ebben a Samsung élen jár, Android vonalon legalábbis. Egyébként 135 ezerért elhozható már a Yetteltől is, feltöltő kártyás konstrukcióban, annyiért azért nem rossz készülék ez. Ha ugyanezt kínálná egy kínai fos 85-ért, akkor is a Samsungot választanám.

(#14) Thor71 válasza Pisti 1969 (#13) üzenetére


Thor71
tag

Azért nálad rendesen be van csípődve a "szar kínai" dolog :DDD :DD

(#15) Luck Dragon

Inkább választanám az A54-est.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) battag válasza Pisti 1969 (#13) üzenetére


battag
aktív tag

A nem megfelelő terméktámogatás hiánya tart vissza minden, az összefoglalóban említett versenytárstól. A Samsung ebben sokkal jobb,

DE

arról ne feledkezzünk meg (és sajnos a Mobilarena is rendszeresen "elhallgatja"), hogy az A3x széria már a megjelenésétől kezdve csak negyedévente kap biztonsági frissítéseket, míg az A5x havonta!
Ez egy elég szemét húzás a Samsungtól (főleg az IPhone-okkal összevetve, ahol nemre, korra, felekezeti hovatartozásra tekintet nélkül minden iPhone ugyanakkor frissül (vagy a legfrissebb verzió keretein belül vagy az előző verzión belül)), de hát ez van, Androidos vonalon csak a Google ad ennél jobbat.
A negyedéves frissítés miatt viszont a céges készülékként nem jön szóba (legalábbi az IT Securityre érzékeny helyeken).

https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb

[ Szerkesztve ]

(#17) Sgr_A válasza battag (#16) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az iphone-kat ne vegyük ide nem egy árkategória
egy kézben van a szoftver hardver
évente csak 4 teló van
így max 24 telóra (6 év termék támogatással számolva) kell fejleszteni

(#18) Sgr_A válasza szkaroly (#9) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mindenki azt csinál amit akar
én nem bankolok kínai eszközön

(#19) g2gti


g2gti
csendes tag

Ahh ilyen telefont szeretnék venni, de úgy utálom hogy fél évet kell várni rá, hogy emészthető ára legyen... :(((

(#20) troller


troller
senior tag

"szóval nem kell lemondani a Dual SIM képességről, ha bővíteni szeretnénk a tárhelyet."
Azért annyira gáz, hogy ez külön kiemelendő. Mert ha két SIM-em van (meló + saját) akkor nem kell a SD? Jó, tudom az a trend, hogy örüljek, hogy va SD foglalat egyáltalán, ami elég szánalmas.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#21) battag válasza Sgr_A (#17) üzenetére


battag
aktív tag

A Samsungnak sem tart senki pisztolyt a fejéhez, hogy 100 féle készüléke legyen. Illetve ha egy Samsung nagyságú cég tud 30 telefont havi szinten patchelni akkor tudna 60-at is és ebbe nem kellene pénzügyileg beledöglenie. Nem az Android verzióváltásokról van szó hanem havi biztonsági frissítések beemeléséről!
Ha csak készülékenként felvesz 2 FTE-t, hogy csak és kizárólag a havi frissítésekkel foglalkozzon, az mennyibe is fájna neki évente? Ehhez képest hány száz millió készüléket ad el? Nem fér bele? Akkor emelje meg 1 USD-vel minden készülék árát! Csak akarni kell de lesz@rják!

(#22) troller válasza Sgr_A (#18) üzenetére


troller
senior tag

LOL, aggódsz, hogy a kommunisták előbb veszik le a számláról a fizudat, mint te? :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#23) szkaroly válasza troller (#22) üzenetére


szkaroly
senior tag

A kínai micimackó a Huawei laptoppal. :D

Poco X3 Pro

(#24) cs.zs. válasza troller (#20) üzenetére


cs.zs.
addikt

Tegyük hozzá, hogy 128-256 GB lett az alapértelmezett tárhely, és egyre kevésbé akarja bővíteni a nép.

...

(#25) Graphics válasza Sgr_A (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szorosan kapcsolódik a topic témájához...

Miért nem lehet a készülékre fókuszálni?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) doooo válasza Fred23 (#7) üzenetére


doooo
veterán

Az SoC nem belépőszint. 8GB RAM viszont elfér benne, és szerencsére van is olyan változata (kettő is).

(#27) Pisti 1969 válasza battag (#16) üzenetére


Pisti 1969
csendes tag

Éppen ezért(is) használok iPhone készüléket. Akkor fogok mást, ha az Apple kivonul a mobilos szegmensből, aminek kb 0 százalék az esélye. Akkor is Samsung lenne. Az emberek többsége pedig ugyanúgy szarozza a kínait, mint én. Hiába, nevén nevezzük a dolgokat.

(#28) troller válasza cs.zs. (#24) üzenetére


troller
senior tag

OK, de nekem van egy jó pár könyv, film, kép, zene, amit SD-n tartok (alapból oda is fényképezek), amit csak átrakok a következő telómba.
Ha meghal a teló, ami nem túl gyakori, de nekem pont összejött fél éve, akkor ami a belső memriában van az veszett, az SD-t meg ebben az esetben is simán áttettem az új telóba és megvolt mindenem

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#29) hegedus001 válasza troller (#28) üzenetére


hegedus001
aktív tag

mondjuk egy SD kártya halála gyakoribb mint, hogy olvashatatlan lesz egy normális telefon memóriája. BTW, képekre és érzékeny/fontos dolgokra ott vannak a felhő megoldások.

A könyvek/filmek/zenék tárolását megértem SD-n, de a többit nem annyira.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#30) Fred23 válasza doooo (#26) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kábé olyan erős ez a SoC, mint egy 2018-as Kirin 980. Nálam ez belépő szint, de persze lehetünk kicsivel türelmesebb emberek, akiket nem zavar annyira a sebesség hiánya, és lemehetünk akár a SD695-ig is. Úgy jobb, hogy az élhető belépőszint? :)

(#31) Graphics válasza Fred23 (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vagy kötelező minimum. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) doooo válasza Fred23 (#30) üzenetére


doooo
veterán

Erősebb annál, és modernebb (azaz optimalizáltabb a modernebb rendszerekhez).
De amúgy ez akkor sem belépő. Egy Helio G99, meg az annál rosszabbak, azok a belépők.
Ez kb. alsó-középkategória.

(#33) Graphics válasza doooo (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen szubjektívvé válik ez a kategorizálás, parttalan vita.

Felesleges köröket csináltok vele.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) vacs


vacs
veterán

Csak nekem tűnt fel, hogy a cikk szerint csak 12 wattal sikerült tölteni a 25 helyett? :D

"A Samsung azt mondja, hogy 25 wattot vesz fel a telefon bármilyen PD/PPS töltőről, viszont nálunk a mobil se más gyártótól származó 33 wattos, se Samsung gyártotta 25 wattos töltőről nem volt hajlandó 12 wattnál többet magába szívni."

(^)(>.<)(^)

(#35) Vtwo válasza vacs (#34) üzenetére


Vtwo
senior tag

Ezt pozitívumként kell felfogni, mert elég a 15-ös töltőt megvenni hozzá.
Csak spórólni akar a samu nekünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) amadeus11


amadeus11
senior tag

Hát ez nem egy jó ajánlat. :U

There is a star

(#37) MikeWazowski válasza Luck Dragon (#15) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1
Fateromnak is azt ajánlottam az 55-ös szeria helyett. Aquaba 125k volt asszem.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#38) janeszgol


janeszgol
félisten

Én már a tavalyi széria egyes darabjait (A54, A34) is jó szívvel ajánlottam az átlagembernek, aki évekre venne egy minden téren normálisan használható telefont.
Idén ugyan ezt teszem az A55, A35, A25, de még az A15 esetében is. Szóval erősödik a mezőny.

Megjegyzem, hogy jók voltak az A52, A52s, A71, A72, A33, de még az A41, A51 telefonok is. Az A22-n, A23-on még érződött a spórolás itt-ott. Na ez teljesen eltűnt mára.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) janeszgol válasza Predatorr (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

"Android 14 update után minden 2. játék nem hajlandó elindulni, mondván, h régebbi rendszerre készült. "

Ez egyedül az app fejlesztőjének a hibája. De sokan javítják, mert olvasható több játék update logjában, hogy A14 compatibility.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) ujvendeg


ujvendeg
tag

Ez egy újabb bravúr. Néhány komoly - főleg - angol tesztet igazán érdemes lenne tanulmányozni; "jó pap holtig tanul". A szerző munkásságához tartozik pl. három különböző Sony telefon-teszt - oly módon össze tudta hozni a tesztnek nevezett három írást, hogy egyikben sem említi, még egy szó erejéig sem a jogvédett Sony-technikát, azt ti., hogy a Bravia-hoz hasonlóan a Sony telefonok kijelzője triluminos kijelző?

S most cikke elején kelletlenül felsorol néhány nem okvetlenül mellékes tulajdonságot, amitől lényegesebb prémium-szerű az A55, mert az, sőt az A54 is jobb, pl. mert nem ennyire ormótlan - ha már a gyártó egyetlen telefonházának elkészítésébe sem fektet a legcsekélyebb fantáziát, kreativitást sem. DE. A szerző igazán feloldhatná a rejtélyes Fordulópont-ot, mert, hogy az A35 az égvilágon semmiben nem fordulópont, az bizonyos. Tehát:
A55 - állóképesség: 18: 53 óra - ugyanez A35: 13:38 (bagatell: több mint negyed nap)
A55 - beszélgetési idő: 37:08 óra - ugyanez A35: 26:39
A 55 - videónézési idő: 18:53 óra - ugyanez A35: 13:38
A55 - webböngészési idő: 11:40 óra - ugyanez A35: 10:19 (mindkettő elég silány)

A 30 perces töltési sebesség tesztjén a Xiaomi 13T, Nothing (2a), Galaxy S23 FE, Galaxy A54, Galaxy A55 s végül A35 glédája egyúttal sorrend is!

Tessék mondani: a szponzorált cikk fogalma létező valami? Vagy az egész Fordulópont saját találmány, egy meglehetősen jól ismert, kedvelt és silány középszerű telefonról.
(Utóirat: az, hogy Bp és környékén milyen volt a rádiójel - mióta teszt-szempont?)
Üdv,: egy ex-mérnök, aki önkéntes pályaelhagyó....Önmaga körül foroghat a tesztalanya, ahogy jó ideje a gyártó valamennyi terméke....

(#41) Plug Life


Plug Life
senior tag

No Snapdragon, no party

(#42) vence


vence
junior tag

Mégis, hogy kaphat "Tetszett" minősítést egy telefon, amelyik a saját specifikációját sem képes hozni??

Igen, a töltésre gondolok, ami általában kiemelt dolog szokott lenni a teszteknél. Ha ez így működik, akkor le kell vonni a következtetést,
hogy nem csak a készülék, hanem a teszt is megbízhatatlan.

A mások által most említett, valamint a szinte minden tesztben fellelhető elírások és egyéb problémák alapján, egyre csökkenő színvonalú ... mintha valami fáradást és érdektelenséget sugároznának, elmaradnak a régebbi színvonaltól is, nemhogy fejlődést lehetne látni.

Ha már Samsung, miért nem lehetett kimondani, hogy az A54 jobb választás ...
A piachoz, alternatívákhoz képest kb. 50%-os túlárazás pedig,
alapból lehetetlenné kellene, hogy tegyen ilyen megalapozatlan "Tetszett" minősítéseket, háttér-érdekek ide. vagy oda.

Valamit az olvasók érdekeinek, (korrekt tájékoztatásának) is kellene számítania. Illett volna az alternatív választási lehetőségeket alaposabban, bővebben kifejteni.

No offense ... sajnálom, hogy ilyeneket kellett írnom, de sajnos, nem egyedi esetről van szó.

Legfőbb ideje lenne bizonyos irányelveket rögzíteni a tesztekkel kapcsolatban, de a rengeteg elírás, igénytelen fogalmazás, hiba-javítások elmaradása is egyre zavaróbb.

[ Szerkesztve ]

(#43) doooo válasza vence (#42) üzenetére


doooo
veterán

Érdekes módon más tesztekben tökéletesen működött a töltés. Lehet, hogy itt szimplán nem tudták bekapcsolni a beállításokban a megfelelő opciót hozzá, vagy hibás volt ez a konkrét darab.

(#44) K0vasz


K0vasz
aktív tag

mi ez a káva, te jó isten

jó lenne, ha a samsung nem úgy próbálná a drágább készülékek felé terelni az embereket, hogy az olcsóbbakat direkt elcsúfítja, hanem hogy a drágábbakat szépre faragja. az S6-tól az S9-ig sikerült gyönyörű telefonokat alkotniuk, talán menne most is, ha kicsit megeröltetnék magukat

(#45) syberia


syberia
veterán

Nosztalgikus emlékeket ébreszt ez az elektronikai hulladék telóka :DDD

https://howbad.info/

(#46) cs.zs. válasza vence (#42) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem mindenkinek fétise a szupergyors töltés.
Redmi 9T-t használok, 6000mAh akkuja van. 18W töltést tud felvenni, 22,5 wattos a gyári töltője. Ha nullára merül (ehhez nálam 2 nap kellene, vagy a harmadik), akkor kb 3 óra alatt töltődik fel.
Amióta világ a világ, este töltőre tesszük a telefonjainkat, reggel 100-ról indulunk.

Sokadszor is hangot adok annak, hogy egy telefonnál sokkal fontosabb dolog az, hogy magabiztosan kibírja a napot, mint az, hogy azután 80 perc alatt fog feltöltődni, vagy 40 alatt.

...

(#47) djtörök89 válasza cs.zs. (#46) üzenetére


djtörök89
kezdő

Igen, de azért rejtély, hogy miért nem tud 12w-nál többet felvenni. Az a34 felvesz 22-23w-ot, ha jól le van merítve, de a 18w-ot tartja olyan 80%-ig.

(#48) cs.zs. válasza djtörök89 (#47) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az hogy 80%-nál még olyan sokat felvesz, eléggé fura, majdnem hihetetlen.
Az A54 töltést dokumentáltam itt,
már 50%-os töltöttség alatt leesik 15 watt alá.
Csak a folyamat legelején vesz fel 25-26 wattot, és minden létező töltővel 80 perc alatt tölthető fel.

...

(#49) M@cika


M@cika
őstag

Ennek sem én vagyok a célközönsége. Majd, ha fele ennyibe kerül....

Nasit a kis fehér medvének!

(#50) doooo válasza djtörök89 (#47) üzenetére


doooo
veterán

Melyik része nem világos annak, hogy az A35 nem 12W-tal tölt, csak itt a tesztben nem stimmel valami?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.