Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145201) bandiras2


bandiras2
senior tag

Üdvözletem mindenkinek.
Driver problémám van a következő csodával:
[link]
Win 10 gyönyörűen felment rá, a problémák utána kezdődtek, ahogy lefrissítette magát. Elment a hang. Nem ismeri fel a saját hangszóróit, és a stereo jack kimenetet.
Ezekről viszont biztosan tudom hogy működnek, mert az installer drivere használta és zenélt ahogy egeret dugtam rá, meg lehúztam az install USB sticket.
Az ASUS saját oldala nem igazán segítőkész, driver csak win 11-re van, még lejelenteni se tudtam a problémát.
Szóval a feladat az lenne, hogy a drivert az installerből kinyerni, és ráerőltetni/behelyettesíteni a windowsra a jól fejlett ASUS hülyeség helyett.
Meg lehet ilyet csinálni egyáltalán?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#145202) qqcqqc válasza bandiras2 (#145201) üzenetére


qqcqqc
őstag

Jó lesz neked a 11-es driver is.
Ha rákeresnél, akkor eljutnál az Intel oldalára és ott win10-11-re való driver van.
De tudom nehéz a kereső szolgáltatásokat használni, amik be vannak építve a böngészőkbe.

(#145203) bandiras2 válasza qqcqqc (#145202) üzenetére


bandiras2
senior tag

Az ASUS oldaláról próbáltam a 11-es drivert ráerőltetni a win10-re, de az nem ment. Akkor teszek egy próbát az Intelnél is. Kösz a választ.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#145204) Cs1csó válasza bandiras2 (#145203) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekes a világ, nekem egy 2007 nyári modell notin fut a Windows 10, nem túl acélosan de fut.

(#145205) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok!

Windows 10 Pro alatt egy egyszeru irodai gepen mennyire szamit a tarolt emailek mennyisege? Ha tobb evig gyulik, akkor be tudja lassitani az amugy is szereny kis rendszert?

Koszi a valaszt!

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#145206) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Valaki megtudná mondani, hogy Win10 -es gépre rádugott Amazfit Stratos miért mutatja rejtett eszközként?

Nincs vírusírtó telepítve btw.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#145207) King Unique válasza Nerazim (#145206) üzenetére


King Unique
titán

Maga az Amazfit Stratos eszköz megfelelőn működik, nincsen az eszközkezelőben hibakód?
Ha be van kapcsolva az eszközkezelőben a rejtett eszközök megjelenítése, akkor nem meglepő, ha megjelennek az aktuális (online) és a korábban (offline) csatlakoztatott eszközök is.
A nem használt rejtett eszközök bejegyzései akár el is távolíthatók az eszközkezelőből.
Mármint 3rd party antivírus szoftver nincsen telepítve, mert a beépített Windows biztonság eleve adott.

[ Szerkesztve ]

(#145208) Nerazim válasza King Unique (#145207) üzenetére


Nerazim
őstag

Csak egy kód: 45 van, de a hibakód szerint annyit jelent, hogy nincs csatlakoztatva az eszköz és csatlakoztassam, de hiába csatlakoztattam ugyanúgy szellemképként jelenik meg, mitha nem csatlakoztattam volna. Már vagy 1,5 hete szenvedek vele, de nem vagyok képes Pc-vel összedugva láthatóvá tenni. Ezerszer telepítettem illesztőprogramot, ezerszer letöröltem, próbáltam ADB -t is de semmi. Erre most megnézem ott van rejtett eszközként, de mégis ha összedugom Pc-vel ugyanúgy rejtett marad.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#145209) King Unique válasza Nerazim (#145208) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy okosóra, ami USB-n van csatlakoztatva a PC-hez?
Ha igen, akkor másik USB-porton és másik USB-kábellel is ki lett próbálva?
A Windows 10 újraindítása és az eszköz újracsatlakoztatása már megtörtént, utána sem működik?
Milyen kiadású és buildszámú Windows 10-ről van szó, ugye nem N-es, aminél a multimédia funkciók eleve nem működnek (max. az MFP telepítése után)?

[ Szerkesztve ]

(#145210) tordaitibi válasza Nerazim (#145208) üzenetére


tordaitibi
veterán

A rejtett nem azt jelenzi hogy rejtetten csastlakozik.
A valaha bedugott összes eszköz rejtettként jelenik meg ha épp nincs csatlakoztatva.
Ha pl. eddig egy gépbe bedugtak 500 különféle usb cuccot, azt megjegyzi és a rejtettbe felsorolja. Ha kell ismét, akkor nem kell drivert felpakolnia, ez az értelme.

Nálad olyan mintha nem létezne az okosóra vagy nem lenne usb kapcsolat.
Más pc-be, más os alatt, más usb madzaggal próbáltad?

(#145211) Nerazim válasza King Unique (#145209) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen ez egy okosóra ami usb -n csatlakozik a pc-hez, természetes másik usb portba, másik pc-n is ki lett próbálva, a kábelét nem tudom cserélni mert speckó (egy bölcsőbe kell belapattintani). A windows is újra lett indítva többször is.

Úgy nézem nem N -es szerencsére hanem Retail verzió Win 10 Pro

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#145212) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Win10-hez honnan tudnék ingyenes, egységes ikon pakkokat letölteni, amiket nem kell telepíteni, hanem egyszerűen betallózom ikoncserénél és kész. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#145213) Wasquez


Wasquez
senior tag

win 7-nek van még update lehetősége, vagy már kilőték a szervereket?

PC

(#145214) sz.j válasza Wasquez (#145213) üzenetére


sz.j
nagyúr

Próba szerencse ...., vagy vagy ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#145215) gyulazsolti válasza sz.j (#145214) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Megnyitnék, telepítenék alkalmazást, de nem engedi a Win 10. [kép] [kép]
Nincs igen lehetőség, mit kellene tennem?

(#145216) King Unique válasza Wasquez (#145213) üzenetére


King Unique
titán

Ez értelemszerűen a Windows 7 topik témája, ahol ha már közben fel lett téve ez a kérdés, akkor folytatni is ott kellene, itt vélhetően csak tévedésből lett feltéve.

(#145218) Sanyi52 válasza gyulazsolti (#145215) üzenetére


Sanyi52
tag

A telepítő exe-re jobb klikk és ott "Futtatás rendszergazdaként" .

(#145219) mzso


mzso
veterán

A Windows azon szívatását, hogy csak csak egy fix mennyiségű miniatűrt generál re lehet állítani?

MTP csatlakoztatott telefonnál marha idegesítő. Természetesen fájlnévsorrendben történik a miniatűrök generálása, rohadt lassan és megáll mielőtt elérné az aktuális képeket, úgyhogy sok várakozás semmiért...

(#145220) VGYke válasza Csupingo (#145189) üzenetére


VGYke
addikt

Cs1csó, Csupingo köszönöm! Csupingo: installt a GeforceExperiece-re bíztam, ott nem kérdez semmit. Az általad is mutatott visszaállítási gombot nyomogattam, az viszont csak a 3D beállításokat állította alaphelyzetbe. Nagyon sokára, csak most vettem észre, hogy minden egyes bal oldali beállítási lehetőségnél, a jobb felső sarokban, beállításonként külön-külön van egy alaphelyzetbe állítási lehetőség (nem is "gomb" csak szöveg :) ). Szóval úgy néz ki, így sikerül...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#145221) gyulazsolti válasza King Unique (#145217) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Akárhogy csinálom nem sikerül.

(#145222) gyulazsolti válasza Sanyi52 (#145218) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Pont ez a gond, akkor dobja fel azt az ablakot,

(#145223) Sanyi52 válasza gyulazsolti (#145222) üzenetére


Sanyi52
tag

Nézd meg az alábbi leírásokat:

http://hu.tipsandtricks.tech/jelentkezzen-be-rendszergazdakent-a-windows-10-rendszerben

(#145224) King Unique válasza gyulazsolti (#145221) üzenetére


King Unique
titán

Itt most nem mindegy, hogy az előző válaszban linkelt útmutatókban lévő instrukciók megfelelő alkalmazásával, vagy anélkül - akkor nem meglepő - , vagy egyéb módszerrel próbálva nem sikerül.
Nem derült ki a leírtakból, hogy jelenleg milyen típusú a felhasználói fiók, általános jogú, vagy rendszergazda.
Nem derült ki a leírtakból, hogy mi volt a probléma előzménye, régóta fennáll, vagy csak nemrég XY nem kívánt módosítás miatt, ha az utóbbi történt, akkor pontosan mi volt az, stb.

(#145225) gyulazsolti válasza King Unique (#145224) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nincs rendszergazdai, csak felhasználói fiók.

(#145226) King Unique válasza gyulazsolti (#145225) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 standard telepítésénél alapértelmezetten eleve rendszergazda felhasználói fiók jön létre, általános jogú fiókot utólag lehet létrehozni vagy olyanra módosítani a meglévőt, + akkor már új fiókot létrehozni is lehet ha a meglévővel gond van, stb.
Ha a telepített és éppen futó Windows 10 alól nem megy, akkor rendszergazda típusú felhasználói fiók a helyi WinRE menübe lépve vagy a Windows 10 telepítőjét pendrive-ról bootolva is beállítható, létrehozható, lásd az előző válaszban már linkelt leírást.
Egyébként ez saját vagy munkahelyi PC, te telepítetted a Windows 10-et vagy más, általános jogú felhasználói fiókot te hoztad létre vagy más, ha az előbbi történt akkor pontosan hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#145227) mzso


mzso
veterán

Helló!

Adott egy Qualcomm driver a telefonomhoz. Hogy lehetne ezt működésre bírni W10-en? A telepítőt lefuttatva nem működik. Az telefon csak felkiáltójeles "Android"-ként jelenik meg fastboot módban, recovery-ben meg úgy néz ki sehogy.

Láttam pár .inf filet a telepített qualcomm mappában, de azok kézi telepítése sem csinált semmit.

(#145228) peterattila


peterattila
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni. Lányom gyakran játszik a gépén fortnite-al, ami során gyakran lefagy a gépe. Képernyő elsötétül, majd újraindul a gép. Eseménynapló semmi érdemit nem tartalmaz a hibát illetően. A windows naprakész, driverek frissek. Merre induljak el a hibakeresést illetően? Gondoltam memóriahibára, a windows beépített eszköze nem talált hibát. CPU, GPU hőfok is rendben játék alatt, nem melegszik túl (cpu 50-60 fok, gpu max 70).

(#145229) gyulazsolti válasza King Unique (#145226) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm, hogy próbáltál segíteni, de nem tudtam megcsinálni.
Így újraraktam a Windowst. Most minden rendben.

(#145230) King Unique válasza mzso (#145227) üzenetére


King Unique
titán

Ha az androidos okostelefon USB-n van csatlakoztatva a PC-hez, akkor az MTP módban történő kezeléséhez nem feltétlen kell külön drivert letölteni és telepíteni a felhasználónak, enyémet is csak csatlakoztatom és PnP (Plug and Play) működik Windows 10 alatt. Ha esetedben nem, akkor lehet próbálgatni az alábbi leírásban lévő javaslatokat.

15 Fixes to use if Android Phone Isn’t Recognized by PC

[ Szerkesztve ]

(#145231) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet egy HDD-n lévő rendszerről kideríteni, hogy milyen win volt rajta? Mármint hogy pro, N vagy Home stb.
Tehát nem tudom a gépet elindítani vele, csak a HDD van nálam.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#145232) mzso válasza King Unique (#145230) üzenetére


mzso
veterán

Ez nem adb lenne, hanem a Qualcomm chiphez driver, hogy lehessen rootolni, meg egyéb módon csesztetni.

(#145233) Doky586 válasza gordonfreemN (#145231) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A licensz nem a HDD-hez kötődik, hanem az alaplaphoz, pontosítsd mi a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#145234) tordaitibi válasza mzso (#145227) üzenetére


tordaitibi
veterán

Végigfut a telepítő?
Ha igen, gyere át ezzel az '"Andriod szakmai topik"-ba,
vagy ha van, a telefon topikjába többet tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#145235) gordonfreemN válasza Doky586 (#145233) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A kérdés az, hogy milyen telepítőt szedjek le MSDN-ről? Prot vagy home-ot vagy másvalamit? Ehhez tudnom kéne milyen rendszer volt előtte rajta, de a gép csak később lesz nálam telepítésre.
Mind1 egyébként, majd visszarakom bele a HDD-t, elindítom és meglesem a rendszerinfókba. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#145236) tordaitibi válasza gordonfreemN (#145231) üzenetére


tordaitibi
veterán

Azt szerintem sehogy. Tedd be egy pc-be, indítsd el, úgy lényegesen könnyebb a winver eszközzel de a Gépház is kiírja.

(#145237) King Unique válasza gordonfreemN (#145231) üzenetére


King Unique
titán

How to tell what Windows I have (11 ways) —► 11. How to tell what version of Windows is installed on a hard drive without booting it?
How to Recover Product Keys Offline from Unbootable Windows PC —► ProduKey programmal a megfelelő fájlt betallózva a HDD-ről simán megtekinthető a telepített verzió és kiadás is a termékkulcs mellett.

"A kérdés az, hogy milyen telepítőt szedjek le MSDN-ről?"

Miért kellene ehhez MSDN, amikor eleve adott a Microsoft szoftverletöltő oldala, ott a Windows 10 letöltőoldala, az onnan letölthető MCT a telepítési adathordozó létrehozásához? :F

How to Download Official Windows 10 ISO file from Microsoft
How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10

"Prot vagy home-ot vagy másvalamit?"

Alapesetben nincs olyan, hogy csak Home, vagy csak Pro kiadású Windows 10 ISO, a Microsofttól letölthető konzumer Windows 10 ISO-fájlok eleve többféle kiadást tartalmaznak, a telepítésnél lehet kiválasztani a telepíteni kívánt kiadást.

[ Szerkesztve ]

(#145238) Doky586 válasza gordonfreemN (#145235) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win 10-11 esetén megkérded a tulajt. Végigtelepíted az összes variációt, és amelyik beaktiválódik... :DDD
Esetleg megnézed hogy nincs-e hologramos cetli a házon. Az pont ezért van.

(#145239) King Unique válasza Doky586 (#145238) üzenetére


King Unique
titán

Le lett már írva és linkelve az előző válaszban, hogy eleve meg lehet nézni a HDD-ről a megfelelő fájlt betallózva az arra telepített Windows verzióját és kiadását.

(#145235) gordonfreemN:
Ha Windows 10-zel előtelepített PC és BIOS OEM Key van, akkor meg eleve nem kell az előbbivel foglalkozni, mivel meg sem jelenik a telepítésnél a kiadásválasztó és aktiválás ablak, hanem automatikusan az OEM licencnek megfelelő kiadás kerül kiválasztásra és telepítésre, aktiválódik automatikusan, stb.

Ha HDD —► SSD csere lesz, akkor nem feltétlen csak újratelepíteni lehet a 0-ról, ha eleve adott a klónozás lehetősége is, de mindegy, te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#145240) Doky586 válasza King Unique (#145239) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A te linked konklúzióját mondtam el egyszerűen.. :B
Ha nem tudja bebootolni, legfeljebb azt tudja megállapítani hogy 7 10 11, de azt nem hogy home vagy pro vagy valamelyik N-es... :))

(#145241) King Unique válasza Doky586 (#145240) üzenetére


King Unique
titán

Biztos, az alábbit is elolvastad és kipróbáltad? Én igen és nálam kiírta a ProduKey program pl. a másik belső SSD-n / külső SSD-n lévő offline állapotú Windows verzióját és kiadását is a Windows\System32\Config\SOFTWARE fájlt betallózva! :))

"How to Recover Product Keys Offline from Unbootable Windows PC —► ProduKey programmal a megfelelő fájlt betallózva a HDD-ről simán megtekinthető a telepített verzió és kiadás is a termékkulcs mellett."

[ Szerkesztve ]

(#145242) gordonfreemN válasza King Unique (#145241) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi mindkettőtöknek. Végül a kiolvasás sikerült, prof volt rajta.
A gond az, hogy 2014es kb a laptop, anyumé, néha netezik rajta és most HDD->SSD meg ram bővítés miatt ujrahúztam neki. Értelemszerűen fongja nem lett volna róla ha megkérdezem, hogy mely verzió. A gép 8.1-el jött, arról ment át win10-re, de ez a holo-s címke eszembe se jutott amúgy.
Köszi mégegyszer!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#145243) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Nyomtató offline állapotban üzenetet kapom, amikor a laptopról valamit nyomtatni szeretnék. Próbáltam már a nyomtatási várólistát is újraindítani nem segített.
Hálózaton mobilról, tabletről gond nélkül megy a nyomtatás.
Hogy tudom megkeresni, mi "akasztja" meg a folyamatot?

(#145244) Grave_444 válasza Zaji (#145243) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Esetleg "Aktuális nyomtatási feladatok megtekintése" alatt ez nincs pipálva? [kép]

(#145245) Zaji válasza Grave_444 (#145244) üzenetére


Zaji
őstag

Nincs. Ezzel kezdtem.
Amikor újraindítom a gépet a nyomtatási sorban lévő lapokat kinyomtatja. Aztán megint nem.

(#145246) hhgygy válasza Zaji (#145243) üzenetére


hhgygy
senior tag

Több mint egy éve nem megy a nyomtatás sokaknál, a megoldás Settings/troubleshooting/other/printer. Egy éve minden egyes újraindítás után csak így tudok nyomtatni, Windows 10-ben és 11-ben is.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#145247) sunavlys válasza hhgygy (#145246) üzenetére


sunavlys
senior tag

Nálunk sem megy évek óta: amit írtál az megoldja, mert nem értem.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#145248) #73959936


#73959936
törölt tag

Nem tom jó helyen vagyok-e.

a kérdés, amit tudni szeretnék: Office-ot költöztetném gépről gépre, de nem tudom, hogy átvihető-e ? Az igaz, hogy kiskereskedelmi, de hogy tudom megnézni mielőtt csinálom, hogy lehet-e ? :U

:R

(#145249) Doky586 válasza #73959936 (#145248) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Libre Office simán átvihető. :K

(#145250) #73959936 válasza Doky586 (#145249) üzenetére


#73959936
törölt tag

:D :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.