Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy készüléket a T-nél, ami sajnos hibás volt igy vissza vittem múlthét hétfön a készüléket 8 napon belül. Kérdésem az lenne általában mennyi idö amig visszaállitják a hűséget? Tudom hogy hivatalosan 30 nap de ez a gyakorlatban mit jelent?

(#30552) raziel01 válasza zsoleer (#30551) üzenetére


raziel01
veterán

Gyakorlatban is 30 nap. :D Szeretek elhúzni a végsőkig.

(#30553) kali válasza zsoleer (#30551) üzenetére


kali
legenda

több tényező függvénye, valakiknél napok, másoknál hetek kérdése, mind a két szélsőségről olvasni ezen fórumon is.
inkább a vételár visszajuttatása lomhább, bár valaki arra is azt írta, hogy 2 hét volt, másoknál meg 3 - 4 hét, de itt lényegesebb a 30 napos határidő.

(#30554) zsoleer válasza raziel01 (#30552) üzenetére


zsoleer
senior tag

ez azért érdekes mert már vittem egyszer igy vissza készüléket és kb 1 hét volt!

(#30555) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Adott egy előfizetés, mely nem az én nevemen van. Szeretném beváltani az összegyűlt kapcsolat pontokat egy mobiltelefon tartozékra az egyik T-Pontban. Ezt megtudom tenni annyival, hogy ott megmondom a jelszót, vagy csak az előfizető tudja ezt elintézni?

indul a sörös aludni

(#30556) kali válasza gabo89 (#30555) üzenetére


kali
legenda

szia,

az előfizető szükséges hozzá.
igaz, elég régen vásároltam így, de személyes okmányt is kértek, meg alá is kellett írni, és más nevében az sem az igazi...

[ Szerkesztve ]

(#30557) raziel01


raziel01
veterán

Ha 25.-e az ember fordulónapja netnél akkor 24.-e éjfélig kell elhasználni az adatforgalmat?

(#30558) kali válasza raziel01 (#30557) üzenetére


kali
legenda

melyik emberé?!?! :Y
igen! :) illetve nem kell, csak lehet, de 25-én oda a fel nem használt adatmennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#30559) raziel01 válasza kali (#30558) üzenetére


raziel01
veterán

Ez az enyimé. :C
Köszi. :R
Akkor majd unalmamban elhasználom a buszon.

(#30560) baluka26 válasza kali (#30556) üzenetére


baluka26
veterán

Ez akkora ökörség. A kóddal és számmal válthatsz csilliárd forintos díjcsomagra, meg elköltheted a pontjaid telóra, de ártalmatlan tartozékot nem vehetsz vele?!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30561) kali válasza baluka26 (#30560) üzenetére


kali
legenda

a neten is azonosítod magad, meg az üzletben is.
a kérdező nem a saját számláján lévő pontokból szeretne vásárolni, és ezen van a hangsúly!

[ Szerkesztve ]

(#30562) szilard28


szilard28
aktív tag

Tudja valaki, hogy a készülékes domino quick simet meddig kell legkésőbb aktiválni?

Kösz

(#30563) dedike válasza szilard28 (#30562) üzenetére


dedike
addikt

Elvileg a csomagoláson megtalálható a dátum.

Jó szerencsét!

(#30564) szilard28 válasza dedike (#30563) üzenetére


szilard28
aktív tag

csak csomagolási/forgalombahozatali dátum van rajta. ehhez képest mennyi időn belül kell aktiválni?

(#30565) berbatov2


berbatov2
senior tag

Keszulek gariztatashoz eleg a telefon meg a jotallasi jegy vagy kell meg vmit vinni?

(#30566) zsof Nokia válasza [HUN]Zolee (#6) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Nem a telefon előfizus vagy kártyás, hanem a sim kártya a telefon max T-mobilos

A lényeg lényegében lényegtelen

(#30567) dokee78


dokee78
félisten

Kellene belsős info:
Mikor árazza be a T-mobile a Galaxy Ace 3 LTE-t?

Kérem. :U

[ Szerkesztve ]

(#30568) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes dologra lettem figyelmes.
MédiaMánia S díjcsomagom 500MB-os netjét elvileg elfogyasztottam, kaptam róla sms-t. Gondoltam lekérdezem 56Ft-os áron, hogy mennyi jelenleg az amit neteztem, kell-e nekem kiegészítő csomag. Itt jött a fejmosás, miután fájó szívvel ráböktem, hogy akkor 56ft minusz, adatforgalmi egyenleg: 438 MB 698 KB 0 byte

Ööö mivan? Kérdeztem magamat. Nem értem. 500MB-os csomagom van, sms megjön és el sem értem az 500MB-ot? Ma már fáradt vagyok az ügyfélszolgálatra csörögni, de holnap megteszem. Van egy fogadásom rá, hogy kitalálnak valami mesét, miért nincs az érték 500MB fölött...

(#30569) zsof Nokia válasza EkSYS (#318) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Mert nem minden üzletük Szerviz és értékesítő is egybe van ahol csak árulnak de nem szervizelnek és van ahol csak szervizelnek de nem árulnak utána kellet volna nézni ennek

A lényeg lényegében lényegtelen

(#30570) kali válasza berbatov2 (#30565) üzenetére


kali
legenda

alapesetben elég.

(#30571) berbatov2 válasza kali (#30570) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszonom

(#30572) D@ve89 válasza Mr. Teddy (#30568) üzenetére


D@ve89
tag

Szia, biztos arról kaptál sms-t, hogy leforgalmaztad az 500MB-os keretedet, és nem pedig arról, hogy a kereted 80%-át? Mert mielőtt teljesen elfogy, szoktak küldeni egy figyelmeztető sms-t is, bár nemtom ez pontosan milyen csomagoknál szokás, és milyeneknél nem.

(#30573) polonic válasza dokee78 (#30567) üzenetére


polonic
félisten

Szerinted az ilyen belsős infokat bárki is elárulja neked?

(#30574) club1 válasza polonic (#30573) üzenetére


club1
veterán

Gondolom nem gondolt bele hogy aki ilyen információkkal bír a cégnél, az nem fogja az állását szivárogtatással veszélyeztetni...

(#30575) Achill3uS


Achill3uS
veterán

sziasztok
következő rövid garanciális ügyintézésemhez kérnék tanácsokat tőletek, jogos-e ha a fogyasztóvédelemhez szeretnék fordulni vagy más is járt már így esetleg és T-nél ez a normális.

adott egy iphone 4 telefon, bekapcsolni se lehet egy fagyás óta. 2012.07.10-ei vásárlás. 2013.07.09-én beviszem az egyik T pontba leadásra szervízre, tudván, hogy még pont benne vagyok a garban. elküldenek, mert nincs nálam a telefon minden tartozéka (eredeti töltő). megkérdezem, hogy holnap még elfogadják-e mert akkor már csak holnap van időm visszajönni vele. igen persze, csak jó korán nyitásra jöjjek mert délben viszik el a készülékeket. másnap 9-re bemegyek leadom minden ok.
eltelt azóta 2 hét jön az sms hogy elkészült mehetek érte.
bemegyek mire közlik velem, hogy a telefon kifutott a garancia határidejéből így ők díjmentesen már nem tudják megjavítani (de ha árajánlatot akarok rá akkor is mégegyszer vissza kell küldeni). indok: kifutott a garancia határidőből! kérdem én, az átvételi lapon 10.-e van, a garancia lapon 10.-étől 12 hónap. akkor most mi is futott ki? válasz: az iphone-okra minusz 1 nap vonatkozik. 9-én kellett volna leadnom mert az év 365 nap és valami miatt ők se tudják a szervíz így fogadja el mert az iphone-t nem javítják hanem cserélik.
kérdem én, miért kellene engem érdekelnie ők hogyan, hány naponta intézik a garanciát, cserét? ott áll feketén fehéren mettől meddig vállalják rá. miért érzem úgy, hogy most csak belőlem próbálnak hülyét csinálni?

előre is köszönöm a választ ha valaki hozzá tud szólni.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#30576) Mr. Teddy válasza Achill3uS (#30575) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Anno én nekem is ugyanezt mondták telefonban, hogy "10. hó 11 én lett véve, akkor rá kövi év 10. hó 10. a gar vége". Viccesnek tartottam én is ezt, mert ha este 6-kor veszem, akkor nagyon nem jár le a garancia.

Amúgy én érzésre a fő hibát ott látom, hogy nem hiszem, hogy a töltő és a kábel kellene gariba, így 9-én is be kellett volna venniük szervizbe.

Amúgy pont úgy romlott el, hogy így, utolsó nap előtt? Szóval amint elromlott, vitted is be?

(#30577) Achill3uS válasza Mr. Teddy (#30576) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem de volt más telefonom és időm nem volt vele elöbb foglalkozni, de ennek nem sok köze van a témához. én ott érzem magam megvezetve ahol mondod, mert ha 9-én felhívják a figyelmemet, hogy holnap már nem lesz garanciális nem okozok magamnak vele 60ezer minuszt és csak visszaviszem a töltőt aznap. szerinted lehet ezzel bármit is kezdeni, vagy kész könyveljem el minusznak. Te mihez kezdtél?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#30578) Mr. Teddy válasza Achill3uS (#30577) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

T-mobillal még nem kardoztam garanciális ügyekben. Ha olvassa majd 1430 kolléga a kérdésed, szerintem ő tud korrektebb választ adni.

Általános véleményem az, hogyha garis probléma van, a vásárló mindig a pemzli rossz végén van.

Magával az iphone-nal mi történt, hogy nem kapcsol be? Ilyen neten fellelhető "trükköket" próbáltál?

(#30579) pepe091 válasza dokee78 (#30567) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Te nem gondolod, ha bárki is tudna erről, akkor az nem minősül üzleti titoknak? :U

(#30580) dokee78 válasza pepe091 (#30579) üzenetére


dokee78
félisten

Tudok titkot tartani. :K

(#30581) The Exiled válasza raziel01 (#30430) üzenetére


The Exiled
tag

csak ha valakit érdekelne: Hauwei-es t-mobil stick hiba nélkül működik vele, ingyé kicserélték.

(#30582) St3ven válasza Achill3uS (#30575) üzenetére


St3ven
addikt

Ilyen nincs, hogy "az iphone-okra minusz 1 nap vonatkozik". Tartós fogyasztási cikk, mint a többi 10.000 Ft feletti telefon, mosógép, mikró stb. Az sincs sehol leírva, hogy az eredeti töltőt be kellene vinni...

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#30583) lugosi válasza dokee78 (#30580) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen ez egy nyilvános fórumon magától értetődő. :D

Más. Próbálkoztam két szolgáltatónál is a következővel (hogy melyik kettőnél, az legyen mellékes). Bemegyek, hogy szeretnék venni nem részletre, nem előfizetéssel egy készüléket, aminek kifizetem a listaárát. Olyan nincs. Csak előfizetéssel lehet megvenni.
Gratulálok. Lenne ebben az évtizedben egy olyan balek (jómagam), aki kifizeti valaminek a listaárát, mert azonnal kell, de úgy nem lehet megvenni, csak előfizetéssel. Még akkor is, ha az nekem nem kell. Őrület. Ez van szerintem kiadva a szolgáltatóknál, hogy ilyen mesterséges baromságokkal is nyomják fel az előfizetői számot.
Ha majd nem lesz sürgős és egy kicsit ráérek akkor megcélzok 1-2 bejelentést a fogyasztóvédelemnél meg ahol eszembe jut, hogy ezt mint árukapcsolást nézzék már meg, egy emailt bőven megér, hadd gondolják át a szolgáltatók a kisded játékaikat. :P

(#30584) n@p@lm válasza lugosi (#30583) üzenetére


n@p@lm
őstag

pont a t-nél létezik szerintem, nem annál voltál ezek szerint:)

(#30585) TomBennet


TomBennet
tag

Sziasztok, ha veszek valakitől egy t-mobile függő ipadet, amin még hűségnyilatkozat vagy részlet van és mondjuk nem fizeti az eladó tovább, akkor mi történik az ipaddel? Mit jelent az, ha letiltják a készüléket? Nekem elég ha wifin működik, ezért nem nagyon érdekel, ha a gsm része le van tiltva, de azonkívül használható a készülék?

(#30586) club1 válasza TomBennet (#30585) üzenetére


club1
veterán

A mobil kommunikációt tilthatják le róla. A wifi-t tehát nem. Aztán amikor már meguntad és eladod, akkor jössz rá hogy féláron sem tudod majd letiltva eladni.

(#30587) TomBennet válasza club1 (#30586) üzenetére


TomBennet
tag

Miért, egy letiltott gsmes ipad nem ér annyit, mint egy sima wifis?

(#30588) Varszegig válasza TomBennet (#30587) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem,ugyanis kb. olyan, mint egy bank által elárverezett autó. "Piszkos" az előélete.

(#30589) club1 válasza TomBennet (#30587) üzenetére


club1
veterán

Közel sem.

(#30590) PiE137 válasza Mr. Teddy (#30568) üzenetére


PiE137
senior tag

Lehet, hogy monyol néha vele a szolgáltató.
Nekem ritkán egyezik az adtaforgalom számlálóm az övükével:
Volt olyan hónap, hogy majdnem 100 megával előbb lekorlátozták a netem, csak nem volt kedvem ezen vacakolni velük...

(#30591) raziel01 válasza PiE137 (#30590) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem is a gyári adatszámláló szerint 920 MB van. T szerint 1 GB.
Nem tud mit tenni az ember.

[ Szerkesztve ]

(#30592) djculture


djculture
félisten

Aki mobilinternetet használ az sikeres ember nem lehet mondják a homáron. Már 4 éve is ezen ment a huzavona hogy a gyári forgalom számláló az appok frissítésének egy részét elfelejti mérni a t-mobile meg 2-3 napos forgalmi adatokkal boldogít pénzért. Igazság szerint szerint ez a mobilnet egy félig szabályozott állapotú termék (nagy nehezen legalább már a forgalmi díjas mobilnet csomagok bekapcsolása kérés nélkül dolgok már tiltva lettek legalább), mindhárom szolgáltató úgy szívatja vele az előfizetőket ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

(#30593) kali válasza raziel01 (#30591) üzenetére


kali
legenda

a gyári adatszámláló is 10 kilobyte kerekítéssel mér, ahogy a szolgáltató rendszere?

djculture; csak akit tudnak, nem mindenki elveszett ember azért...

[ Szerkesztve ]

(#30594) The Manager


The Manager
csendes tag

A flottásoknál itt is megszűnik a mp alapú számlázás, mint a vodkánál?

(#30595) KZP válasza kali (#30593) üzenetére


KZP
őstag

Ezt a kerekítősdit nem is értem.
Ha aktív a mobilnet, ott ugye akkor folyamatos az adatkapcsolat.
Ha a nap végén kikapcsolom, akkor a napi adatforgalmat kerekíti 10 kilobyte-ra. Ez így oké is lenne.
De napközben hogyan kerekítget, ha egyszer folyamatos az adatkapcsolat?
Van valami holtidő, ami alatt, ha nem történik adatforgalmazás, akkor kerekít 10 kilobyte-ra, aztán elölről kezdődik megint a számlálás? :F

(#30596) kali válasza KZP (#30595) üzenetére


kali
legenda

hiába van mindig bekapcsolva a mobilinternet, nincs folyamatos forgalom!
például ha valaki beállítja a levelek ellenőrzését fetch módozatban egy adott intervallum megadásával, például 30 perc értékkel, akkor félóránként dob egy kérelmet a rendszer adott irányba, ami mondjuk 6 - 8 kilobyte, na ekkor 10 kilobyte lesz elszámolva.
a fórum böngészésekor sincs folyamatos adatforgalom, csak akkor a nagyobb forgalom esetén kevésbé látványos a dolog.
akkor nem lenne mit kerekíteni a szolgáltatónak, ha például valaki rendelkezik 500 megabyte adatforgalommal egy hónapra, elindít egy azonos méretű letöltést, és azt megszakítás nélkül lehúzza.

A forgalmi díjak és díjcsomagokban benne foglalt forgalom mérése 10 kB-os egységekben
történik. Minden megkezdett egység díjköteles.

[ Szerkesztve ]

(#30597) KZP válasza kali (#30596) üzenetére


KZP
őstag

Ezt értem, köszi.
Akkor ha push-ra van állítva a levélfogadás, akkor folyamatos a kapcsolat?
És vajon mennyi ez az idő, miután "lebont" a rendszer?

(#30598) kali válasza KZP (#30597) üzenetére


kali
legenda

sosincs folyamatos kapcsolat, csak ha állandóan megy a le- és/vagy feltöltés, olyan meg csak akkor van, amit korábban is írtam, hogy egy nagy állomány le- és/vagy feltöltése zajlik külön indíttatásból, megszakítás nélkül.
a push lényege meg pláne az, hogy nem terhelje folyamatos/időszakos ellenőrzésekkel a rendszert és az adatforgalmat, csak akkor indít kérelmet a rendszer, ha jelzést kap az ellenoldaltól, hogy e-mail érkezett.

(#30599) club1 válasza kali (#30598) üzenetére


club1
veterán

Hogyan kap jelzést a túlsó oldalról, ha nem aktív az adatkapcsolat?

(#30600) kali válasza club1 (#30599) üzenetére


kali
legenda

olyan értelemben van kapcsolat, (folyamatos) forgalom nincs, így csak akkor kezdeményez forgalmi kérést a rendszer, ha értesítést kap a szükségességről.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.