Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) kali válasza tomi613 (#31399) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltatás része, a szolgáltatásokért pedig jellemzően fizetni kell, persze kivételt képez, ha bizonyos esetekben a szolgáltató ettől - az előfizető számára kedvező irányba - eltér.
más területken is igaz ez, bankártya...stb.

(#31402) lugosi válasza kali (#31401) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem is a szolgáltatás (beszélgetés, sms, adat) része. A szolgáltatásért fizetek, a sim csak ennek az igénybevételének az eszköze, a szolgáltató részéről szükséges velejárója.
Az, hogy az adminisztációért fizetek, gyenge, nem ér még továbbjutást :)
Szóval a fentiek értelmében továbbra is várok egy értékelhető okfejtést :D

(#31403) adam3 válasza lugosi (#31402) üzenetére


adam3
aktív tag

Nemértem mit vársz még. Szolgáltató szektornál fizetned kell az élő munkáért. Banknál sem véletlenül sokkal drágább a fiókban történő készpénzfelvétel, utalás mint neten ugyanezek. Ha te tehetsz arról, hogy miattad plusz munkára kényszerülnek, elkérik a pénzt.

(#31404) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Lehet vitatkozni ,hogy mi kerül és mi nem kerül pénzbe, szvsz ahány ügyintéző annyi féle módszerrel járnak el egy adott ügyféllel szemben.

Viszont amikor én vásároltam az Iphone 3GS készülékem akkor a simkilökő tűt egy laza mozdulattal a kukába vágta az ügyintéző csaj... (tehát miről is beszélünk,lopásról meg rongálásról ..).

Tudtommal a telefon része és a doboz tartalma (simkilökő tű) tehát az ENYÉM ,mivel megvásároltam.

(#31405) kali válasza lugosi (#31402) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltatás része, amikor veszel egy telefont...stb a szolgáltatótól adott előfizetéssel, akkor a megfelelő sim kártyát adják, és amennyiben olyan módosulás következik be, amiben a szolgáltató is részes, például azonos előfizetésre veszel újabb készüléket a szolgáltatónál, úgy díjmentesen cserélik, hiszen az általuk adott újabb készülék igényli, hogy a szolgáltatást másmilyen sim kártyával is használni tudd.
amennyiben nem a szolgáltatónál veszed az újabb készüléket, úgy ahhoz a szolgáltatónak semmi köze, mivel ő a készülékéhez biztosította a megfelelő feltételt, de ha másmilyen forrásból szerzel be telefont, akkor a szolgáltató mossa kezeit, ahhoz neki nem kell díjmentesen biztosítani a saját tulajdonát képező sim kártya cseréjét, hiszen csak a te oldaladon állt be változás.

(#31406) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Sziasztok!
Most az egyik barátom mondta, hogy van egy olyan díjcsomag a t-mobile-nál, hogy minden telefon 0FT-ért elhozható és a havidíj kb. 1000FT. Nem tudjátok ez melyik díjcsomag?

(#31407) adam3 válasza tojaaji (#31406) üzenetére


adam3
aktív tag

Nem, de ha megtudod írd már be ide is. Köszi :D

(#31408) kali válasza tojaaji (#31406) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem április első napja van ám... :)

(#31410) raziel01 válasza tojaaji (#31406) üzenetére


raziel01
veterán

Hány éves vagy? 12? Kicsit gondolkozni kéne emberek. :W
Igen van ilyen csomag, sőt a mikulás is létezik.
Nagyon megéri a szolgáltatónak, hogy megkapod a telefont ingyen és csak 1000 Ft havidíjat fizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#31411) Vangelis válasza raziel01 (#31410) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Már xxxxxxl el sem nagyon akarnak ingyen adni..

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#31412) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Mozaik S csomaggal faterom ki tudja-e használni a 21Mbit-et Galaxy S3-al?

Hogy működik ez mivel nem LTE képes a telefon nem is tudja használni?

kali: Akkor nem fogja tudni?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#31413) kali válasza anonymus89 (#31412) üzenetére


kali
legenda

szia,

h+ hálón is van 21 megabit/sec sebesség, ha olyan hálón lóg a telefon, bár a gyakorlati sebesség már más kérdés lesz, mert ha többen/sokan lógnak ott rajta, akkor kevesebb lesz.

(#31414) anonymus89 válasza kali (#31413) üzenetére


anonymus89
addikt

Mozaik xs-ben van rákerestem fórumban arra, hogy mozaik és a találatok között volt a limitbővítő funkció.
Nem is hallottam még róla, hogy ilyet lehet kérni egyáltalán tehát nem kell átváltani a gyorsabb internetezéshez?
Azt tudom alapból 7,2Mbit a garantált de a telefon tudja a 21Mbit-et akkor mit kellene tennie ahhoz, hogy ki tudja használni? (azért kérdezem mer a szla.-ja jóval 5000,-Ft fölött szokott lenni)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#31415) kali válasza anonymus89 (#31414) üzenetére


kali
legenda

korábban mozaik s csomagot írtál, az nem lte - tehát h+ módozatban - is alapban 21 megabit/sec képes, a mozaik xs viszont h+ hálón is csak 7.2 megabit/sec alapban, de 1000 ft ellenében adott a net&roll 1gb bővítés, amivel nem csak az adatkeret lesz 200 megabyte helyett 1.2 gigabyte, hanem a 7.2 megabit/sec is 21 megabit/sec lesz - persze érvényesülni csak ott fog, ahol a háló tudja, de a telefon alapban tudja.

polonic; ahogy én korábban tapasztaltam, 3g/h/h+ hálókon érvényesült a 7.2 megabit/sec korlátozás, lte esetén már/még nem.

[ Szerkesztve ]

(#31416) polonic válasza anonymus89 (#31414) üzenetére


polonic
félisten

Talán akkor inkább váltani kéne mozaik S csomagra nem? Annak 5400 Ft a havidíja és a sebesség is 21 megabitre van belőve.
Egyébként mozaik xs-sel is az a tapasztalatom, hogy bőven 7 mbit fölött van a sebesség 3g hálón. Igaz, hogy nekem van egy gigás lte bővítésem.

(#31417) anonymus89 válasza kali (#31415) üzenetére


anonymus89
addikt

Tehát akkor a Mozaik S díjcsomaghoz nem kell Lte képes készülék.

polonic: Faternak itt nyíregyházán a plafon 7Mbit szokott lenni most telefonált, hogy volt bent váltani a Mozaik S-re speedtest-tel lemérte és kb. ugyanannyi a letöltés, vagy ez a karbantartásnak köszönhető inkább?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#31418) kali válasza anonymus89 (#31417) üzenetére


kali
legenda

nem kell, visszafelé kompatibilis a csomag.
helye válogatja, sok helyen a gyorsabb h+ háló sem tud csak néhány megabit/sec sebességet, ha sokan lógnak rajta ott.

(#31419) anonymus89 válasza kali (#31418) üzenetére


anonymus89
addikt

Így már világos köszönöm a válaszokat! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#31420) n@p@lm


n@p@lm
őstag

kérdés elvtársak:
havi előfizetésesről dominóra váltásnak mennyi a díja?

(#31421) bostone


bostone
addikt

Mozaik xs tarifával rendelkezem, de szeretnék nagyobb teret kapni a netezéshez. Létezik olyan megoldás esetleg, hogy előfizetek egy mobilinternet csomagra és azt megosztom a "beszélgetős" kártyámmal? Felvettem az ügyfélszolgálattal a kapcsolatot, de az ügyintéző hölgy tájékozatlanabb volt, mint én. (Amióta telekommá változott a westel, tök tré az ügyfélszolgálat, régen nem kapcsolgattak jobbra-balra, az első hang segítséget tudott nyújtani, sőt egyszer lebeszéltek egy számomra előnytelen vásárlásról.)

(#31422) kali válasza bostone (#31421) üzenetére


kali
legenda

több lehetőség is létezik, kezdésnek nem lenne elég egy net&roll 1gb vagy net&roll 1gb lte bővítés 1000 ft ellenében?
így 3200 ft + 1000 ft = 4200 ft, amiben az eredeti 200 megabyte helyett, már 1.2 gigabyte adatforgalom lenne!?!?

[ Szerkesztve ]

(#31423) kizarny


kizarny
csendes tag

Üdvözlet.

Elmaradt számlabefizetés miatt, felfüggesztett szolgáltatást. Számlakiegyenlítéstől számított mennyi idő múlva kapcsolják vissza a szolgáltatást? Vagy külön be kell menni a t mobile-hoz, hogy visszakapcsolják? válaszokat előre is köszönöm

(#31424) atila4


atila4
senior tag

Hány hónap után lép aranykártyába egy előfizetés?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#31425) anonymus89 válasza kizarny (#31423) üzenetére


anonymus89
addikt

Az a legegyszerűbb ha csinálsz fotót és elküldöd a behajtas@t-mobile.hu címre.

Így a leggyorsabb igaz az ügyintéző félrenézte és nem találta egyik szla.-t kénytelen voltam felhívni őket így derült ki a tévedés 1 órán belül aztán már vissza is kapcsolták.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#31426) bostone válasza kali (#31422) üzenetére


bostone
addikt

Az ideiglenes tartózkodási helyemen nincs vezetékes internet, a limitbővítő lehetőségről meg tőled kaptam tájékoztatást anno és használom is, de még messze a fordulónap és a végét járom az adatmennyiségnek.

(#31427) kizarny válasza anonymus89 (#31425) üzenetére


kizarny
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

(#31428) polonic válasza bostone (#31426) üzenetére


polonic
félisten

még egyszer tudod igényelni a limitbővítést.

Különálló netes csomagokat nem tudsz hangalapú előfizetéshez társítani.

(#31429) raziel01 válasza anonymus89 (#31425) üzenetére


raziel01
veterán

A t-mobile facebook oldalán azt írta a T kb 1 hete, hogy felesleges írni a "behajtas" mail címre, mert csak a pénz tényleges beérkezését követőben kapcsolják vissza.

(#31430) anonymus89 válasza raziel01 (#31429) üzenetére


anonymus89
addikt

Ugyan mi lassítaná a folyamatot manapság? Biztos erre fognak hivatkozni, hogy ne haragudjon de nem fogadjuk el az emailjét mert a facebookon már 1 hete kiírtuk nem ez a hivatalos eljárás.... :DDD
Utalás, befizetés mind2 max 5 órán belül megérkezik a T-hez. ;)
Azt pedig, hogy mikor könyvelik el nem rám tartozik, aki régi ügyfél mindenkinek lehet nehezebb időszaka az életben ennyi megbecsülést érdemelne, hogy intézkednek mihamarabb.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#31431) bostone válasza polonic (#31428) üzenetére


bostone
addikt

Akkor nincs más hátra, csak előre!
Köszönöm a tájékoztatást.

(#31432) kali válasza atila4 (#31424) üzenetére


kali
legenda

minimum 8 hónap, persze akkor is csak abban az esetben, ha minden feltétel adott.

bostone; ja, hogy kevés az 1.2 gigabyte, akkor viszont marad a trükközés...

[ Szerkesztve ]

(#31433) dedike válasza n@p@lm (#31420) üzenetére


dedike
addikt

Ha nincs hűséged, akkor éppen nulla forint. Egy egyszeri 2700 forintot kell fizetned, de ez teljes egészében lebeszélhető. Az esetleges kiemeltségi szinted elvész.

#31432) kali:

De ugye a trükközéses verziót csak privátban írod meg? ;]

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#31434) kali válasza dedike (#31433) üzenetére


kali
legenda

az egyik változatát te is részletezted már itt a fórumon is nyilvánosan, szóval?!?! :P

(#31435) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

A T-Mobile-nak van 900 MHz-es 3G hálózata? Azért kérdem mert szeretnék venni a Vaterán egy kínai zsebwifit ( MIFI ) de csak a 2100 MHz-es 3G hálózatot látja és most nem tudom hogy a kevésbé lakott területeken is 2100-on nyomatják-e a 3G-t.

(#31436) n@p@lm válasza dedike (#31433) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi!
hűség-tartozás nincs.
azzal a 2700 forint induló egyenleggel is 1 év a rendelkezésre állás?

(#31437) D@ve89 válasza bopeti98 (#31435) üzenetére


D@ve89
tag

Nincs.

(#31438) djculture válasza n@p@lm (#31436) üzenetére


djculture
félisten

minden dominó sim csomagnak annyi ami a Telekomnál kapható

(#31439) n@p@lm válasza djculture (#31438) üzenetére


n@p@lm
őstag

akkor a további feltöltéseknél van csak a limit hogy minimum 3000 forinttal kell feltölteni az egy év rendelkezésre álláshoz?

(#31440) djculture válasza n@p@lm (#31439) üzenetére


djculture
félisten

ja 1500-al töltöd akkor fél év ha 3000-el vagy többel akkor 1 év. Én az 1500-al nyomulok mióta van. Előfizetésre váltásra gondoltam már párszor de van hogy sokat hívok van olyan hónap meg hogy fel se veszem a telefont. Így meg amit rányomok az rajta marad csak úgyelni kell a rendelkezésre állási időre és nem fizetgetek potyára...

[ Szerkesztve ]

(#31441) n@p@lm válasza djculture (#31440) üzenetére


n@p@lm
őstag

ha az lejár ráeresztek 3000-et, aztán aktiválok rajta hívásátirányítást az új előfizetésemre.
az úgy is "csak" 14 forinttal operál, a régi ügyfelek legalább elérnek rajta.
régi ismert szám, nem akarom elveszíteni.

[ Szerkesztve ]

(#31442) dedike válasza kali (#31434) üzenetére


dedike
addikt

Na de mire azt valaki megkeresi..... :D :P

(#31436) n@p@lm:

Igen, egy év.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#31443) bopeti98 válasza D@ve89 (#31437) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi.

(#31444) Norbi0517 válasza kali (#31212) üzenetére


Norbi0517
csendes tag

Milyen módon? csak azért érdekelne, hogy esetleg ösztöndíjra is megadhatják a részletfizetési lehetőséget? Egyetem mellett van melóm is, de az nem állandó, viszont az ösztöndíj az rendszeresen jön, nem tudom nekik ez elég lenne-e. 8 éves számomat szeretném átíratni az én nevemre, de mivel az új csomag jóval olcsóbb lenne, mint amit eddig használtam, simán belefér egy olcsóbb telefon mellé, és még így is olcsóbban kijönnék mint eddig.

(#31445) kali válasza Norbi0517 (#31444) üzenetére


kali
legenda

egyrészt a háttérben ellenőriznek néhány dolgot - például esetleges korábbi tartozás -, másrészt tesznek fel kérdéseket, te meg válaszolsz rá valamit, amit nem is feltétlenül ellenőriznek majd le...

(#31446) Norbi0517 válasza kali (#31445) üzenetére


Norbi0517
csendes tag

rendben, szóval egy próbát megér, max csak új díjcsomag lesz, telefon nem. köszönöm :R

(#31447) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

No, uraim.

A T-nél elmehetnek a búsba. A 06.21ike óta fennálló hibával nem tudnak/nem akarnak csinálni semmit.

pingelem a bix.hu-t, minden nap, amikor itt vagyok benn, munkában. Csak itt használom a mobilnetet, unaloműzésre. Addig a napig, este 10ig normálisan ment, ahogy szokott. átlag 150es pinggel, folyamatosan. Azóta viszont csak ezt csinálja:

Reply from 193.239.149.1: bytes=32 time=78ms TTL=55
Reply from 193.239.149.1: bytes=32 time=83ms TTL=55

...

Reply from 193.239.149.1: bytes=32 time=826ms TTL=55

A lényeges részek az 1000 feletti pingek. Olyankor megszakad a kapcsolat. 3 különböző készülékkel teszteltem: Galaxy S2, Huwaei K3765, és egy Option NV225 (T-Mobile köntösben stick).

Mindegyikkel ugyanezt, illetve hasonlót generál, mindegyikkel megszakadnak olyan szolgáltatások, mint TeamSpeak, az addig unaloműzésnek használható World of Tanks azóta nem játszható, mert disconnectednek veszi a kapcsolatot.

Hibát bejelentettem, 3 kapcsolás folyamán el is jutottam az üzleti ügyfél szolgálatig, és ott csak azt tudta nekem magyarázni a fickó a vonal tulsó végén, hoyg biztos a stick a hibás. Aha. meg azon kívül még egy másik stick, meg egy okostelefon is ugyanazt a hibát csinála UMTS/HSDPA nagyon jó jelerősség esetén. Most még nyomok egy EDGE/GPRS tesztet, kíváncsiság végett.

Eredménye itt:

C:\Users\Attila>ping bix.hu -t

Pinging bix.hu [193.239.149.1] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 193.239.149.1: bytes=32 time=991ms TTL=55

...

Reply from 193.239.149.1: bytes=32 time=168ms TTL=55
Request timed out.

Teljes terjedelem erre: [link]

Nos, ha kizárható az, hogy nem a készülék hibája, és nem is valószínű, hogy a SIM hibája, mert két különböző SIM-mel is csinálja itt ugyanazt a hibát, akkor mi marad?

------------------------------
Legközelebb lehetőleg ne másold ide az egészet! Csinálj egy online jegyzetet, és linkeld be. Így csak átláthatatlanná teszi a topikot.

[ Módosította: Barthezz2 ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31448) Varszegig válasza Plasticbomb (#31447) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem akarok beleszólni, de biztos hogy itt ezt a fórumot kéne szétfloodolni a pingjeiddel? Ha ilyen szépen megírtad, tegyél nekik írásban panaszt, annál többet itt sem tud segíteni neked.

By the way, ha én lennék a főnököd, és ezt olvasnám...

(#31449) zebede


zebede
őstag

Eddig mindig Tés üzletben vettem készüléket, most rendeltem először webshopban.
Kb. meddig szokott "Jóváhagyás alatt" státuszban lenni? (aug. 22.-i kiszállítással kértem)

(#31450) djculture


djculture
félisten

szép sorminta

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.