Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) albiosz


albiosz
őstag

Üdv Szakértők!

Kérdésem az lenne, hogy barátnőm jelenleg like díjcsomagban van. Ősszel jár le a 2 év, akkor hosszabbítana, DE végzős lesz ősztől a zegyetemen, tehát diákja már csak 2014 okt. 31-ig él majd. Kérdés, hogy ha lejár a diák, akkor automatikusan a csomag is, vagy a csomag élhet 2 évig attól függetlenül, hogy nem lesz hallgatói jogviszonya?

Előre is köszönöm!

(#30152) raziel01 válasza albiosz (#30151) üzenetére


raziel01
veterán

Bemutatja aztán 2 évig élni fog. Lényegtelen, hogy ő már nem lesz utána diák. Csak a bemutatásnál kell aktívnak lenni. :D
Én is így vagyok egyébként. Januárban bemutatom aztán ha minden jól megy februárban már meg lesz a diploma. :D

(#30153) albiosz válasza raziel01 (#30152) üzenetére


albiosz
őstag

:D
Ez így príma lenne. Biztos, hogy nem lesz ebből utólag gond? Nem lenne jó, ha kapna egyszer egy szép csekket. :D

(#30154) raziel01 válasza albiosz (#30153) üzenetére


raziel01
veterán

Ez teljesen legális. Legalábbis nekem anno T-mobile-os ügyintéző mondta ezt.

(#30155) Huroq válasza albiosz (#30153) üzenetére


Huroq
senior tag

Teljesen legális. Én egy éve úgy használom, hogy nincs diákom. :)
Ha nem is lenne az, de ugye az, akkor is csak annyi történne, hogy átraknák a T-Mobile kínálatában fellelhető legalacsonyabb díjcsomagba.

[ Szerkesztve ]

(#30156) albiosz válasza Huroq (#30155) üzenetére


albiosz
őstag

Királyság. Köszönöm a választ neked is! :)

(#30157) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

T-nél a gyakorlatban mennyire szokott működni a vásárlástól számított 3 munkanapon belüli azonnali csere (egy foltos=ragasztási hibás kijelzőjű samoledes készülékről lenne szó)?

(#30158) sarkanyolo2 válasza BigBlackDog (#30157) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Kicsit hülyén fog itt kinézni, mivel a NFH karácsonykor adta ki, de a lényeg benne van:

A lényeg mondjuk az utolsó sorban van. Nem tudom ezt a Te esetedben hogyan is mérlegelik, de ha a Te általad támasztott rendeltetésszerű használatot korlátozza, akkor szerintem mindenképpen ki kell cseréljék.

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#30159) albiosz


albiosz
őstag

Na, akkor új kérdés is. Mennyi most egy domino sim, ilyen:
60 díjmentes perc hálózaton belül
100 MB díjmentes belföldi adatforgalom
990 Ft lebeszélhetőség
Domino 5 díjcsomag, amit később átválthat más Domino csomagra

T honlapján csak ezt találtam, de ebből 2700 beszélhető le.
Készülékhez kapom majd a fentit, de van most is, így majd reális áron passzolnám el, azért kéne tudni, hogy mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#30160) BigBlackDog válasza sarkanyolo2 (#30158) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen ezt én is megtaláltam közben :B , meg korábbról is így emlékeztem. Az elmélet szép és jó. Csak a gyakorlat is érdekelne, ha esetleg másnak már volt hasonló élményben része.

[ Szerkesztve ]

(#30161) raziel01 válasza albiosz (#30159) üzenetére


raziel01
veterán

Sok sikert az eladáshoz...
Max akkor tudnád eladni ha nagyon jó szám lenne.
Max 990-ért raknám fel.

BigBlackDog: ismerősnek anno T-nél azt mondták, hogy a rendeltetésszerű használatot nem akadályozza, hogy nem működik benne a wifi meg pixelhibás a készülék.
Telefonálni lehet vele, elküldik szervizbe.
Ügyintézőn múlik.

[ Szerkesztve ]

(#30162) albiosz válasza raziel01 (#30161) üzenetére


albiosz
őstag

Viszik azért aprón néha, ahogy látom. Ezresért feldobom majd, az is pénz. De jó lenne tudni, hogy boltban mennyi.

(#30163) sarkanyolo2 válasza BigBlackDog (#30160) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Aki volt már hasonló cipőben biztos le fogja írni a tapasztalatait. :)

(#30161) raziel01
A hevesebb vérmérsékletű fogyasztók ilyenkor szépen előadják magukat és meg is történik a csere, mert ilyen esetben (nem működik benne a wifi), bőven a rendeltetésszerű használat korlátozása kategóriába esik! :D

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#30164) .bruszli. válasza albiosz (#30162) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Ilyen konstrukcióban csak telefonhoz adják...ergo nincs konkrét 'árlistás' ára.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#30165) BigBlackDog válasza raziel01 (#30161) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nagyszerű, köszönöm a választ :( .

(#30166) djculture válasza albiosz (#30162) üzenetére


djculture
félisten

T-Mobile SIM kártya, T-Mobile Domino Quick, 600Ft lebeszélhetőséggel - 1.990 Ft Ez az amit viszonteladó is árulhat, auchan, tesco tele van ezekkel. .

[ Szerkesztve ]

(#30167) albiosz válasza djculture (#30166) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi. 1000 HUF szerintem majd jutányos lesz érte.

Más: megrendeltünk egy Lumia 520-at barátnőmnek (ehhez jön a fölös sim is). Ebbe ugye micro sim kell, a dominos amit küld a T, az micro sim lesz?
A lényeg az lenne, hogy barátnőmnek a régi előfizetéses kártya helyett kéne egy micro sim. Tudom, hogy T csak akkor cserél, ha náluk veszed a telefont. Ebben a furcsa helyzetben mi lehet a megoldás? Adnak vajon a régi sim helyett microt vagy kizárólag a domino helyett (már ha nem alapból is azt küldenek)?

Mod: most mondja valaki, hogy elvileg 2 évesnél régebbi kártyát ingyen cserélnek a szolgáltatók? Helytálló ez a T-nél is? Ha igen, akkor kérhetek micro simet simán?

[ Szerkesztve ]

(#30168) Monolith válasza albiosz (#30167) üzenetére


Monolith
tag

Ma cseréltem: igen és igen. 2 évesnél öregebb volt, ingyen volt. Az meg h milyet kapsz nem kérdés mert olyat adnak hogy mini és micro méretben is ki tudod törni belőle (kártya a kártyában), ezen én mondjuk meglepődtem, de ha belegondolunk miért is lenne másképpen.

(#30169) albiosz válasza Monolith (#30168) üzenetére


albiosz
őstag

Ez remek hír, ha már minden kártya mini és micro is. :)
Akkor neki sem lesz gond a 2 éves kártyával, de nekem se a 6 évessel, amikor majd cseréltetem. :D

(#30170) pinnacle válasza BigBlackDog (#30157) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezért jó lehetőleg webshopon keresztül vásárolni. A Vásárlót megilleti a jog, hogy a teljesítést követően 8 munkanapon belül indoklás nélkül elálljon. Nekem azt mondták, hogy még az sem gond, ha 8 munkanapnál pár nappal később állok el a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#30171) Huroq válasza BigBlackDog (#30165) üzenetére


Huroq
senior tag

Nekem cseréltek már telefont 3 napon belül. Mondjuk annak a hangszórója krepált be. Szervizes ránézett és azonnal cserélte. Bár nálunk a csóka nagyon rendes, ha nem tapasztalja a hibát, akkor is ráírja. :)

(#30172) kali válasza BigBlackDog (#30157) üzenetére


kali
legenda

a te esetedben kell, hogy működjön!

pinnacle; a mondásra nem feltétlenül lehet számítani, papírozva vannak a dátumok, jobb a békesség, legyen biztos a dolog a 8 munkanapos határidőn belül intézkedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#30173) lugosi válasza 1430 (#30138) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon köszönöm ez jó hír.

(#30174) n@p@lm válasza Monolith (#30168) üzenetére


n@p@lm
őstag

elég volt annyi hogy 2 éves a sim-ed? (az enyém már vagy 6)
azért kérdezem mert én ki akartam cserélni, de az üszi-s szerint nem cserélhető (ingyen).
arra politizálok hogy szeretnék venni egy sony sp-t dominora webshopon keresztül.
én előfizetéses vagyok.
az előfizetéses kártyát tenném bele, és a készülék vásárlást megelőzően már ki szerettem volna cseréltetni a sim-et.
erre mondták hogy majd ha a készülék meglesz akkor ki tudják cserélni.
de én elébe mennék a dolgoknak.

szóval hogy lehetne utánaolvasni ennek a két évnek?

(#30175) Aakisan


Aakisan
aktív tag

Ma lehet szervizeltetem a telóm a T-nél és jó lenne egy cserekészülék.Mit mondjak ,hogy adjanak is egy micro sim-es telefont?

(#30176) Picike8 válasza D@ve89 (#30150) üzenetére


Picike8
aktív tag

Á, köszönöm a tippet. ;)

(#30177) Vangelis válasza Picike8 (#30176) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem tegnap azt mondták, hogy lehetne használni, csak én nem fogok havi 2130ft-ot kiadni. :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30178) Monolith válasza n@p@lm (#30174) üzenetére


Monolith
tag

Nyiss azzal, hogy hibásan működik a jelenlegi. Én is így tettem, bár ez láthatóan nem volt érdekes mert, meg sem tudakolta az ügyintéző, hogy mégis mit csinál, hanem rögtön kérdezte, hogy milyen idős, én meg mondtam hogy több, mint két éves, bólintott és már ment is hátra másikért. Fentebb is írták, hogy ügyintéző függő. Ráadásul én is várom a dominos telefont. Talán nálad az volt a baj, hogy nyílt lapokkal játszol. :)
A két évet én nem találtam sehol, csak azt hogy lopás rongálás micro sim csere esetén 4500 a tarifa a műveletre.

(#30179) n@p@lm válasza Monolith (#30178) üzenetére


n@p@lm
őstag

:)
ez van ha az ember nyílt lapokkal játszik..... :))
na akkor eljátszom hogy eldobálja a hálózatot. :)
köszönöm!

(#30180) tomy86 válasza n@p@lm (#30174) üzenetére


tomy86
addikt

"szóval hogy lehetne utánaolvasni ennek a két évnek?"
Sehol, mert nincs ilyen szabály. Nekem a 2000-ben kiadott kártyámat nem akarták ingyen cserélni. Amikor telefonon érdeklődtem, akkor is azt mondták (ez tavaly volt), hogy csak a 1999 március előtti kártyákat cserélik ingyen, ha nem hibás. Egy másik helyen ingyen cserélték. Az ügyintézőn múlik, hogy ingyenes-e a csere vagy sem. Teljesen ötletszerű.

(#30181) peterszky válasza club1 (#30142) üzenetére


peterszky
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

[link] - Azt hiszem, akkor egy ilyen elegendő lenne nekem holnapra.

Ez úgy működik, hogy elküldöm a 1430-ra a +SURFS kódot és utána ugyanúgy a T-Mobile NET (csomagkapcsolt, hozzáférési pont neve: internet, user nincs, jelszó nincs) kapcsolatot használom?

Szerk: és ezt elküldeni itthon kell vagy már Szlovéniában? :)

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#30182) n@p@lm válasza peterszky (#30181) üzenetére


n@p@lm
őstag

uraim, sim kártya díjmentesen kicserélve.

(#30183) Vangelis


Vangelis
nagyúr

A T már em küld figyelmeztetést, ha le fog járni a domino kártya??

Oda lett a feltöltésem., nem két forint volt. :(

Nem figyeltem sajnos.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30184) dedike válasza Vangelis (#30183) üzenetére


dedike
addikt

Kellett, hogy küldjön. Meg elvileg hívnak is.

Illetve régebben így volt....

Jó szerencsét!

(#30185) Aakisan válasza Vangelis (#30183) üzenetére


Aakisan
aktív tag

haveromnak sem küldtek

(#30186) albiosz válasza n@p@lm (#30182) üzenetére


albiosz
őstag

Bejött akkor az eldobálja a hálózatot téma?

Barátnőmnél is ugyanez a sztori lesz: dominosat rendelt, de előfizetéses kártya maradna benne.

(#30187) djculture válasza Vangelis (#30183) üzenetére


djculture
félisten

Régen még gépi hang is felhívott hogy figyelmeztessen de mostanában már nem divat. Figyelni kell rá ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#30188) Vangelis válasza dedike (#30184) üzenetére


Vangelis
nagyúr

így jártam.. de legalább 4ezer forintal gazdagítottam őket.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30189) djculture válasza Vangelis (#30188) üzenetére


djculture
félisten

Én már hozzászoktam a régi vodás időkből hogy ügyelni kell erre az egy kukkot se szólt sose csak 3 havonta ha nem töltötted fel dobhattad el a simet.

(#30190) n@p@lm válasza albiosz (#30186) üzenetére


n@p@lm
őstag

pontosan.
folyamatosan eldobálja a hálózatot. :)

(#30191) albiosz válasza n@p@lm (#30190) üzenetére


albiosz
őstag

Remélem nálunk is beválik majd. És akkor gondolom neked is ,,univerzális" mininek és micronak is kitörhető simet adtak, ugye?

(#30192) n@p@lm válasza albiosz (#30191) üzenetére


n@p@lm
őstag

igen.
adapter nem volt készleten, azért majd elugrok a másik t pontba.

(#30193) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Arany kártyás hang elofizetesem van szeretnék egy tablagepet, nettel. Mi lenne a legolcsobb konstrukció, előleg
nélkül, részletre szeretném. Max nettel 5000. Létezik valami ami megfelelne ezeknek a kritériumoknak?
Köszönöm előre is a válaszotokat!

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#30194) erdoke válasza cris78 (#30193) üzenetére


erdoke
titán

A 16 GB-os iPad mini Aranytárskártya Net&Roll XS-sel 7e Ft/ hó: 2000 a net csomag, 5e a havi törlesztő. Én más táblát nem vennék, csak iPadet, persze attól is függ, mire használnád. Valójában minit se igazán vennék, olvasásra a nagyobb méretű és felbontású kijelző sokkal jobb.

A legjobb aláírás a héten

(#30195) 313313


313313
addikt

Kérdezem én, hogy trénél jegyzik-e rendszerbe, a szervizre leadott készülékeket, vagy csak az átvevő tudhat róla bármit is?
Eset a következő, 06.17-én barátnőm beadta 3-ra is készülékét ugyan azzal a hibával 2 héten belül a tréhez. (Sonyericsson Mini, folyamatosan újraindul/kikapcsol) Szoftver frissítés után mindig visszakapta de pár nap múlva újra hozta a hibát a program mentes telefon.
Mikor 3*-ra hívták, akkor megkérte a szervizest, hogy legyen olyan kedves kicsit tesztelje már, mert nincs kedve másnap ismét vissza vinni. Szervizes kb 3 nap múlva hívta, hogy a szervizbe leadott hibát nem produkálta, ellenben a fényérzékelője nem igazán szuperál. (Hivás közben ha elemeli a fülétől, automatikusan nem kapcsol vissza a kijelző fényereje, csak ha bármilyen gombot megnyom a telefonon)
Elvileg telefon vissza lett küldve sonynak.
Ma a leadástól számolt 29. napon rákérdeztünk, hogy ugyan mi van már a készülékkel, 45 percnyi várakozás után sorra is kerültünk. Szervizes csóka benézett hátra, kijött, fejét vakarta, erre közölte: a telefont a kollégája vette át, ő erről semmit nem tud, nem is tudja merre lehet a készülék. Kolléga a héten nyaral, megpróbálja utolérni, hátha ő tud valamit a készülékről. Felírta a munkalap számát, telefonszámot és már mehettünk is isten hírével.

Kérdezem én, egy ekkora cégnél nincs egy nyamvadt rendszer, ahol munkalap szám alapján bárki lekérdezheti, hogy mi van a készülékkel? Senki nem tudja azt csak adott ember, aki átvehette?

Másrészről tisztában vagyok vele, hogy nincs meghatározva idő, hogy mikor kell visszaadni a készüléket, de nem lehet valahogy megfogni őket, nem lehet valamire hivatkozni? Nem lehet valamit csinálni, hogy majd 30 nap után valami érdemi infót adjanak a készülék hollétéről és állapotáról? Mit lehet ilyenkor csinálni? Előfizetéses számról van szó, csere készüléket nem kértünk...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30196) kali válasza 313313 (#30195) üzenetére


kali
legenda

szia,

ilyen a mesében sincs, hogy csak az tud(na) infóval szolgálni, aki korábban átvette a készüléket, viszont most nyaral, ezért jelenleg nincs további infó... :(
valóban csak törekedni kell a jogi szabályozás szerint a 15 napra, de az nem jelenti azt, hogy különösebb indok nélkül üljenek rajta dupla, tripla...stb intervallumot, szóvá kell ezt tenni - pláne ilyen ügyintézés mellett, hogy más illetékes nem tud/akar róla infóval szolgálni -, végszükség esetén írásos megkeresés, esetleg vásárlók könyve.
amikor visszakapjátok, akkor alapos tesztelés, ha esetleg negyedjére is leadásra kerülne azonos hibával, akkor a jegyzőkönybe azt kell írni, hogy cserét kértek, mivel a sokadik javítás sem oldotta meg adott hibát, ezért abban már nem bíztok!

(#30197) 313313 válasza kali (#30196) üzenetére


313313
addikt

Megyeszékhely, hivatalos T-pont. Nem bírták megmondani hol van a készülék és mi a baja... javítják-e egyáltalán.
Elvileg már csere lett kérve, de meddig várjuk az ügyintéző hívását, hogy átvehetjük a készüléket, lassan 2 hónapja szervizelgetik (összesen) a készüléket...
Mit tudunk tenni, bemenni holnap is, ha nem mondanak semmit vásárlók könyve?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30198) kali válasza 313313 (#30197) üzenetére


kali
legenda

amennyiben holnap sem adnak érdemi infót - pláne ilyen hivatkozással, hogy nyaral az az illetékes, aki anno átvette a telefont garis ügyintézésre -, én e-mail útján is megkeresném a szolgáltatót, és kérnék tájékoztatást, annak nyoma van, végszükség esetén másolban kapná a felügyeleti szerv is adott levelet, illetve rögzíteném a hosszas és problémás ügyintézést a vásárlók könyvébe, persze teljes részletességgel, a nevetséges lapsszolással a nyaraló kollégára vonatkozóan...stb.

[ Szerkesztve ]

(#30199) 313313 válasza kali (#30198) üzenetére


313313
addikt

Reggel küldök mélt, mert nem tudok szervizlap számot ill nevet, hogy ki vette át...
Szerintem du ismét berángatom barátnőmet és ha nincs infó megy a levél a panasz könyvbe is, ami tudom ismét nem sokat ér, de hátha...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30200) cris78 válasza erdoke (#30194) üzenetére


cris78
őstag

Köszönöm a válaszod!
Most még képbe jött a Padfone mozaik xs-sel. Lehet két élőfizetésem? Az ugye mikro simes, a mostani telefonom meg sima, régi. Na már most én akkor fordítva használnám. Ilyenkor, hogy van a sim csere? Abba kéne a mostani számom mikroval, a mostani telefonomba meg az új számmal egy sima sim.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.