Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) gomzol


gomzol
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy valaki próbálta-e már az Ikon díjcsomagos SIM-kártyáját iPhone-on kívül másik T-Mobile-os vagy márkafüggetlen telefonban is használni?
Azaz: működik más márkájú mobilban is vele rendesen a beszélgetés és a netezés?

Köszi!

(#31653) erdoke válasza Varszegig (#31649) üzenetére


erdoke
titán

Azért ha fair akarsz lenni, az 1490 Ft-ért 150 MB-ot (max. 24 órára) adó Travel & Surf M-mel hasonlítod össze. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#31654) lugosi válasza Varszegig (#31647) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ezt kár hogy nem tudtam hamarabb, én csak az A1 Telekom b.free-t láttam, azt vettem meg, 10 euro a kártya (ebben 1 évig felhasználható 1 giga van), ha 20 eurot fizetsz (vagyis +10 euro rátöltés) akkor +3 giga 30 napig, így én 20-ért vettem 4 gigát, hát 15-ért a 7 jobb lett volna.

(#31655) Varszegig válasza erdoke (#31653) üzenetére


Varszegig
veterán

Jó, akkor a 7 GB úgy kerülne 71.000 Ft-ba. Kontra 8 euró 8,8 euro, ami ugye 2400 2640 Ft. :DD

De nézhetem másképp is: mondjuk minden napra kéne neki a 150 Mb, hogy tudjon hazabeszélni, az ugye 30*1490, ami 44.700 Ft, míg ezzel szemben áll a 2640 Ft-os 7 GB (ha túllépné csak lassítják).

Nézzük a kezdeti beruházást: egy overmax+stick kb. 20.000 Ft-ból megvan, 15 euro startcsomag az 4500, azaz már az első hónapban nyerünk 20.000-et onnantól meg havi 42.000-rel beljebb vagyunk. Tényleg megéri a travel&surf, mindjárt rendelek is:D

[ Szerkesztve ]

(#31656) erdoke válasza Varszegig (#31655) üzenetére


erdoke
titán

Ha 1 hétre kb. 1 GB-ra van valakinek szüksége, akkor az eszközzel együtt nem igazán olcsóbb az ajánlatod. Annak, aki sokat utazik, nyilván simán megéri eszközt és SIM kártyákat venni, különösen EU-n kívül.
Nekem is van egy kazal kártyám különböző országokból, de néha egyszerűbb beaktiválni egy(-2-3) T&S M-et.
Stick gagyizás, egy saját alkuszok hotspot erősen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#31657) tomi613


tomi613
aktív tag

A mobilnetnek melyik a fordulónapja? A netes felületen aktiválás dátuma az másodika, de az SMS-ben azt írják adatforgalmi kerete minden hónap 19től -19ig van.

[ Szerkesztve ]

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#31658) Varszegig válasza erdoke (#31656) üzenetére


Varszegig
veterán

Ő dolgozni megy ki. Ezért ajánlottam amit.

"Stick gagyizás, egy saját alkuszok hotspot erősen ajánlott."

Ezt a mondatodat nem tudom értelmezni, de ha utánanézel az overmax-nak akkor láthatod, nem gagyizás a stick, smart üzemmódban plugandplay működik, semmit nem kell rajta állítani, beteszem a simet, bekapcoslom, 1 perc és megy. Több ország simjével tesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#31659) szaszii válasza tomi613 (#31657) üzenetére


szaszii
tag

19.-e.

(#31660) lugosi válasza erdoke (#31656) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is ezen gondolkoztam indulás előtt, hogy mi legyen, az 1 hetes travel & surf, vagy kinti sim.
A t&s 7000-ért 250 mega, előnye lett volna hogy a cég fizeti a telefonszámlával, illetve hogy a telefonon van a net (utazáskor kényelmesebb).
A külön sim 6000-ért 4 giga, előnye a nagyobb forgalom, illetve hogy olcsóbb.

Végül az utóbbi lett, a simet az ipad-be tettem ami végül így jól működött. Sajnos csak 2-es ipad így tetheringet nem tudtam róla csinálni, úgy lett volna a legjobb. Végül a 9 nap alatt 3 gigát használtam el a 4-ből, de ebben youtube videók megnézése is benne volt, amit nyugodtan sorolhatunk abba a kategóriába, hogy roaming travel & surf esetén tuti nem néztem volna meg, és nem is volt szükséges, csak azért néztem pl hogy este tv helyett, illetve mert ha már volt 4 giga akkor legyen kihasználva. A legszükségesebbeket használva a 250 mega is elég lett volna. Tavaly azt használtam, igaz akkor 1 hetet voltam.

(#31661) D@ve89 válasza tomi613 (#31657) üzenetére


D@ve89
tag

Mindenkinek egyedileg sorsolt, 1 és 28 közé eső nap. Neked ezek szerint a hónap 19. napja.

(#31662) fatal` válasza D@ve89 (#31661) üzenetére


fatal`
titán

Lehet kérni is egy adott napot, vagy csak az üzleti előfizetéseknél? Mikor megrendeltük a mobilnetet, kérdezték telefonon, hogy a rendelés napjával, vagy elsején szeretnénk a fordulónapot.

(#31663) D@ve89 válasza fatal` (#31662) üzenetére


D@ve89
tag

Mióta ez a sorsolt fordulónap van, azóta nem lehet választani.

(#31664) lugosi válasza D@ve89 (#31661) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez tök jó, erről nem is hallottam még.

(#31665) fatal` válasza D@ve89 (#31663) üzenetére


fatal`
titán

Köszi az infot. Megjegyzem, jó nagy marhaság ez.

(#31666) D@ve89 válasza fatal` (#31665) üzenetére


D@ve89
tag

Annyira azért nem marhaság, mert neked lényegtelen, honnantól számítod a 30 napot, a hálózatnak meg nem mindegy, hogy mindenki hónap elején és végén szabadul-e rá, vagy szépen elosztva. :)

lugosi: pár éve van így, akinek azelőtt is volt előfizetése, annak megmaradt a hónap első napja fordulónapnak mindaddig, amíg díjcsomagváltása nem történik.

[ Szerkesztve ]

(#31667) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

1 hete váltottam Domino csomagról Like 300 előfizetésre. A Domino kártyámon volt kb. 2500 forint még, azt mondták azt jóváírták, tehát az megmarad, a váltás ellenére is. A Like 300 havidíja 2690 Ft. Ennek ellenére mikor ma belépek a My T-mobile-ba azt írja, hogy "aktuális havi egyenleg (kedvezmények levonása nélkül) 3024 Ft. Ugye a mobilinternet ha túllépem az se számláz, csak korlátozzák, a három számot amit megadtam, akikkel 100 órát ingyen beszélhetek természetesen nem léptem még túl, ellenben mégis többet ad már most a számla, mint amennyinek lennie kellene, főleg hogy ugyan SMS-t küldtem, de azt is csak hálózaton belül és közel sem ilyen értékben.

Mit csinálok rosszul?

(#31668) D@ve89 válasza KüLÖNc (#31667) üzenetére


D@ve89
tag

Szia, semmit nem csinálsz rosszul, és minden jó. Az aktuális havi egyenleg a levonások nélküli egyenlegedet mutatja: tehát előbb mindenért felszámolják a díjakat (ezt látod most), majd hónap végén ebből az összegből levonják a kedvezményeket (például levonják a három megadott számmal folytatott beszélgetéseid értékét és a lebeszélhető 2690-et is).

[ Szerkesztve ]

(#31669) KüLÖNc válasza D@ve89 (#31668) üzenetére


KüLÖNc
tag

Értem, köszönöm szépen!

(#31670) erdoke válasza Varszegig (#31658) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, saját akksis lett volna, csak nem volt időm átfutni elküldés előtt, és a telefonnak nem tetszett az "akksis".
Én az Overmaxot nem ismerem, a legtöbb utazónál viszont alapfelállás, hogy több internetre éhes eszközzel utazik. Ezek kiszolgálására jók a saját akksis hotspotok. Megy beléjük SIM (értelemszerűen), illetve a legtöbbe microSD is, aminek a tartalmát képesek megosztani az általuk létrehozott (nem ad-hoc) WiFi hálón. T-nél is lehet kapni legalább két félét, a 3G-s T-Mobile Hotspot+ néven fut, az LTE-s csak "simán" T-Mobile Hotspot 5776 mobil wifi LTE router. Nekem van mindkettő. :K

(#31660) lugosi
Mivel én sokat utazok, és egy évben 15-20 országban megfordulok, elég jól ismerem a lehetőségeket. Van, amikor időm sincs elballagni egy külhoni szolgáltatóhoz (vagy szupermarketbe), ahol fel tudnám tölteni az egyenlegem, de az is megesik, hogy csak 1-2 napig vagyok ott, és kijövök a T&S biztosította keretből. Nagyon remélem, hogy a korábbi M 2090 Ft/50 MB helyett állandósul a nyári akció 1490 Ft/150 MB-on, mert ez sokkal használhatóbb a mai világban. Tapasztalatom szerint egy 4 napos utat ki lehet bekkelni 3 db 150 MB-os aktiválással, míg egy teljes hetet akár 4-5-tel is. Mondanom se kell, hogy az egy hetes külföldi tartózkodás költségei között eltörpül az a 6-7e Ft, amibe ez a 4-5 aktiválás (6-700 MB) kerül. Komolyabb családi nyaraláshoz, ahonnan esetleg képeket is rendszeresen osztanál meg, természetesen sokkal praktikusabb a helyi 4-7 GB. Annál is inkább, mert LTE roaming még nincs, tehát igazán gyors mobilnetet csak helyben vehetsz.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#31671) fatal` válasza D@ve89 (#31666) üzenetére


fatal`
titán

Már miért szabadulna rá mindenki egyszerre a hálózatra?

Te első nap elhasználod az összes adatforgalmad, vagy mi? :D

(#31672) Varszegig válasza erdoke (#31670) üzenetére


Varszegig
veterán

Nézz már utána az overmaxnak, ez egy saját akksis router, ami 21 eszközt szolgál ki egyszerre, ha kell, annyi a különbség, hogy a sticket bele kell dugni. Cserében nem hálózatfüggő, mint az általad ajánlgatott t-s hotspotok. Az ára meg 8e, egy stick kijön max 10e-ből. Ennyiből soha nem kapsz saját akksis hotspotot. És nem kell rajta semmit bazdirgálni, egy átlag háziasszony is tudja kezelni. Tehát amit én ajánlok tudja ugyanazt, csak olcsóbban, és ráadásul nem kell kilockoltatni.

(#31673) csernak75 válasza Varszegig (#31672) üzenetére


csernak75
senior tag

Akkor ezzel meg tudom osztani a stick-es mobilnetet? A modem huavei e 3276. Ez az? [link]

(#31674) Varszegig válasza csernak75 (#31673) üzenetére


Varszegig
veterán

Elvileg igen, de le kell ellenőrizni, hogy biztosan megy-e azzal a stickel, ezekkel biztosan megy (a magyar forgalmazó által tesztelve):
Huawei E1752
Huawei E3131A
Huawei E303
ZTE MF 669T
ZTE MF626

Ez meg a hivatalos lista, amivel kompatibilis. A 3276 nem szerepel rajta.

(#31675) csernak75 válasza Varszegig (#31674) üzenetére


csernak75
senior tag

Akkor próba szerencse megrendelem! :) Ha nem jó akkor 8 napon belül el lehet állni nem?

(#31676) Varszegig válasza csernak75 (#31675) üzenetére


Varszegig
veterán

Mondom a 3276-tal nem fog menni. Szóval ahhoz nem rendelném meg.

(#31677) csernak75 válasza Varszegig (#31676) üzenetére


csernak75
senior tag

Olyat tudsz esetleg ami kompatibilis vele?

(#31678) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Ma vettem egy T-s Huawei E3131 típusú modemet. Szuperül működik, nem mondanám lassabbnak, mint a Telenor hálózata. Eddig jó. De észre vettem, hogy a modem ugrál UMTS és HSPA hálózatok között. Az baj?

Előre is köszönöm.

Üdv.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#31679) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Sziasztok!
Gyors kérdés: párom édesanyjának szeretnénk domino kártyásan venni egy Lumia 620at, hogy egy másik szintén T-s csomaggal használhassa. Fel kell tölteni a kártyát akkor is adott időközönként, ha nem használjuk? Domino 5 csomagot adnak hozzá, de nyilván nekünk csak a készülék kell.

(#31680) csernak75 válasza csasaKKP (#31678) üzenetére


csernak75
senior tag

Üdv.

Ez nem baj, akkor vált UMTS-re ha épp nem forgalmazol adatot ez energiatakarékosságból van!

(#31681) albiosz válasza DaveHutt (#31679) üzenetére


albiosz
senior tag

Kártyát akár ki is dobhatod/el is adhatod. :) Menni fog bármilyen trés simmel.

(#31682) erdoke válasza Varszegig (#31672) üzenetére


erdoke
titán

Egy gyors keresés kb. 4 dolgot adott az első oldalon az overmax-re, és egyik se saját akksis router volt.
A függőség átmeneti probléma. ;)
Ha EU-n kívül barangolsz, az LTE hotspot ára is bejön úgy egy óra alatt...

A legjobb aláírás a héten

(#31683) Varszegig válasza erdoke (#31682) üzenetére


Varszegig
veterán

Beírtam, overmax ov-area. Ha erre keresel, akkor azt adja ki. Olvass figyelmesebben:)

csernak75: #31674-es hszben részletesen leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#31684) csernak75 válasza erdoke (#31682) üzenetére


csernak75
senior tag

semmi

[ Szerkesztve ]

(#31685) tomi613


tomi613
aktív tag

Köszi!! :)

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#31686) lugosi válasza erdoke (#31670) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van abban fantázia amit írsz a mobilnet roaming árakkal.
Szerintem valószínűleg maradni fognak a mostani árak, mert szerintem azok nem akció eredményei, hanem az eu-s roaming dijcsökkentés miatt vannak, pont akkor is léptek életbe.

(#31687) csasaKKP válasza csernak75 (#31680) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Köszi! Ezt jó tudni.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#31688) proly01


proly01
őstag

Valaki tudna nekem adni 100% ig biztos infót arról,hogy megszűnik e ha igen mikor a T-nél ez a "csak 4G előfizetéssel vehetsz részletre 4G telefont és azt is csak mozaik S től" ?
Mert kicsit elegem van már az akcióink folyamatosan frissülnek,nem tudunk pontos tájékoztatást adni és a webshop ajánlatunk folyamatosan frissül s hasonló kitérő válaszokból a munkatársaktól. :W
Szeptember hozhat változást?

Lejárt a hűségem és mozaik XS el szeretnék venni egy 4G telefont (most mixet használok erről váltanék).
De sajnos így részletre nem tudok venni csak egy összegben és már majd egy hónapja várok,de ha tudnám,hogy nem lehet szeptember októbertől sem venni az adott feltételekkel akkor lépnék,de sajnos így nem tudok. :(

Előre is köszi :R

....Pr:)ly....

(#31689) djculture válasza proly01 (#31688) üzenetére


djculture
félisten

Ja hozhat változást varga papánk az eu-s pénzcsap elzárása miatt már azon agyal melyik adónemet emelje.. Most emelték a vállalkozók telefonadóját most meg majd jön a lakossági sarc megint.
Úgyhogy a feltételek rosszabbodására lehet számítani, karácsony akciókra leszek kíváncsi tavaly vérszegény akciók voltak...

[ Szerkesztve ]

(#31690) zebede válasza zebede (#31633) üzenetére


zebede
őstag

Igen, előfizetést meg lehet szüntetni telefonon keresztül is.

(#31691) RM1


RM1
aktív tag

Sziasztok! A hamarosan kapható készülékek között már 2-3 hete fenn van a Blackberry Q5. Van esetleg valakinek infója, hogy mikortól, és mennyiért lehet majd kapni?

(#31692) erdoke válasza djculture (#31689) üzenetére


erdoke
titán

Nem kötelező szolgáltatótól venni a készüléket. Ha csak a részletfizetés marad, mint előny, én nem fogok aláírni két évet, az tuti... Arra pedig nagy ívben teszek, miért emelgeti az árakat a szolgáltató. Én is sok adót fizetek, mégse emelgetem ilyen durván a fizetésem, mert kettőn áll a vásár. 11 hónapja 60e Ft-ért adták a mostani telefonom a meglévő előfizetésemre, most 140-et kérnek érte. Ez olyan, mint ha egy év alatt bő kétszeres fizetést szeretnék, és a munkaadómnál verném a tamtamot, hogy emelték az XY adókat. Úgy elhajtana a p.csába, ahogy legközelebb én is el fogom a T-t a szerződéshosszabbítással, ha így maradnak az árak. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#31693) Krisz79 válasza #93966848 (#31616) üzenetére


Krisz79
őstag

.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#31694) Soulfly842 válasza proly01 (#31688) üzenetére


Soulfly842
addikt

Annyit lehet tudni csak, hogy a 4G-s extra-akciók most aug 31-ig vannak. Ez nem feltétlen garancia, h. visszaállítják a kisebb díjcsomagoknál is a részletfizetést 4G-s telókra, de elképzelhető. Mi is csak találgatni tudunk, akik ott dolgozunk, mert max 1-3 nappal előtte tudunk csak az árváltozásokról, s akkor is üzleti titok az árváltozás tényleges életbelépéséig.

Lehet egyébként, hogy holnap lesz egy-két kisebb módosulás a T lapján, de ezt holnap valószínűleg észreveszitek. Semmi konkrét: csak úgy általánosságban. :)

(#31695) próbakocka


próbakocka
senior tag

Miért van az, hogy az elmúlt 5 évben neten rendelt 3 T-s termékből kettő sérülten volt csak átvehető az üzletben?

Az első terméknél az utolsó darab telefon volt (kb. az egész országban az utolsó HTC HERO), így azt átvettem, eleve minimális volt a sérülés. (hozzáteszem, hogy amikor 2 évesen eladtam továbbra is az volt a telefonon az egyetlen sérülés, full karcmentes volt, de emiatt nyilván olcsóbb lett valakinek...)

A másodiknál előre szóltam, hogy csak bontatlant adjon a kezembe, mert egyébként felesleges is nekiállni. Na ez sikerült hibátlanul, de rá kellett szólni a mókusra a pult túloldalán...

A harmadik ma volt, egy nyavalyás vésztöltővel, amiből eleve bontottat adott az eladó, mondom ránézek, hátha valami van rajta. És egy akkora ütésnyom volt rajta, amihez legalább embermagasságból kellett a tárgyat egy fém peremre ejteni ... 2 mm mély karcolás? WTF ?

Persze utolsó darab, és csak más színben van ... aha ... egyedileg rendeltem oda a boltba, de mire odaértem, a nevemre szóló termék kibontódott, és meg volt sérülve... hogy is van ez? Valaki nyilván kicserélte, de hogy ilyen pofátlanul az arcomba rakni egy sérült terméket ... ehhez kell gyomor! :(((

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#31696) cris78


cris78
őstag

Arra van valakinek tapasztalat, hogy ha lejár a hűségem és kisebb csomagba szeretnék menni, akkor dobnak valami jó ajánlatot, hogy mégse lépjek kisebb csomagba? Gondolkodok, hogy januárban ha lejár a hűségem (régi eco), átváltok MobilOtthon Prémium díjcsomagra és hozzá a GoNet XL-t. 3250Ft lenne így. Telefonálásra ritkán használom a telefont.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#31697) lugosi válasza cris78 (#31696) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez valami kombinált csomag ugye (mobil, vezetékes, net, tv)? Mert azoknál tapasztalatból mondom, hogy mindig kitalálnak valami jó kis akciót, de ezek amennyire én láttam, nem tarifacsomag-, hanem készülékakciók. Egy barátom rendszeresen szokott ilyeneket csinálni az előfizetéseivel.

(#31698) cris78 válasza lugosi (#31697) üzenetére


cris78
őstag

Nem kombinált, ez csak mobil. 750Ft a havidíja.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#31699) #78121280 válasza Soulfly842 (#31694) üzenetére


#78121280
törölt tag

Lehet egyébként, hogy holnap lesz egy-két kisebb módosulás a T lapján, de ezt holnap valószínűleg észreveszitek. Semmi konkrét: csak úgy általánosságban.

Annyira nem lesz az kicsi módosítás :K ;)

(#31700) erdoke válasza #78121280 (#31699) üzenetére


erdoke
titán

Netán még működni is fog? Esetleg megnézhetem a számláimat első próbálkozásra, vagy végre beállíthatom a lányom Domino 5 kedvezményes számait? Így 21 nap távlatából már szinte elképzelhetetlennek tűnik. :P

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.