Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Plasticbomb válasza Varszegig (#31448) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Elsőre a by the way szövegedre:

1 laptop a pinggel elfut magában is, ha épp van kuncsaft.
2 A fönököm tudja, hogy megy a laptopom egész nap, az orra előtt van mikor itt van.

És a többi: Ez a fórum egy szakmai fórum. A T-től semmi érdemlegest nem kaptam az elmúlt két hónapban, nem javítottak és hozzá szagolni sem tudnak a hibához. (Mellékesen az milyen már, amikor felhívod a műszakist a probléma megoldása végett és közli a figura, hoyg neki nincs hozzáférése semmi loghoz... )
Valamint szívesen tenném spoiler felirat alá, amit csak ki kell nyitni, csak itt ilyen nincs.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31452) D@ve89 válasza Plasticbomb (#31451) üzenetére


D@ve89
tag

Te "műszakissal" biztos nem beszéltél még telefonon. :)

Egyébként helyileg merre is tartózkodsz, ahol ezt tapasztalod?

[ Szerkesztve ]

(#31453) Plasticbomb válasza D@ve89 (#31452) üzenetére


Plasticbomb
addikt

BP ker Jászberényi 38-72. Az Orionnál.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31454) Gedeon31 válasza Plasticbomb (#31447) üzenetére


Gedeon31
addikt

Aki telefonról nézi az oldalt biztos dobot egy csókot neked most . :D

(#31455) Varszegig válasza Plasticbomb (#31451) üzenetére


Varszegig
veterán

Úgy értem, ha én lennék a főnököd, és az lenne az egyik fő problémád, hogy nem tudsz munkaidőben játszani, már nem lennék a főnököd. De mindegy:)
A problémádhoz: ne telefonálgass, írásban jelentsd be.

(#31456) D@ve89 válasza Plasticbomb (#31453) üzenetére


D@ve89
tag

És mindhárom APN-en ugyanez van? (internet, wnw, internet.telekom)

(#31458) Plasticbomb válasza Varszegig (#31455) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A Munka az első, de mivel nincs munka, így ez a legnagyobb probléma, ha az ember utál tv-zni.

(#31456) D@ve89

Igen. Mindhárom APN-el ugyanezt csinálja.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31459) Gedeon31 válasza #40993792 (#31457) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem ez az első ilyen gondolom lesz még részünk benne ;]

(#31460) club1 válasza Plasticbomb (#31458) üzenetére


club1
veterán

Nekem nem. Milyen régi a sim kártyád?

(#31461) Plasticbomb válasza club1 (#31460) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Tulajdonképp 2 SIMről beszélünk. Egyik alig 2 hónapos a másik kb 2-3 éves.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31462) Barthezz2 válasza Plasticbomb (#31461) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kicsit szerkesztettem. Kérlek figyelj oda rá :R

Everybody lies.

(#31463) club1 válasza Plasticbomb (#31461) üzenetére


club1
veterán

A válaszidők alapján azt tippelem, hogy vagy messze vagy a cellától, vagy két cella között vagy félúton és pattogsz, vagy vacak eszközeid vannak.

(#31464) Soulfly842 válasza AsusBoy (#31404) üzenetére


Soulfly842
addikt

"Viszont amikor én vásároltam az Iphone 3GS készülékem akkor a simkilökő tűt egy laza mozdulattal a kukába vágta az ügyintéző csaj... "

Az szép.... nesze neked ügyfélelégedettség :)

"Tehát akkor a Mozaik S díjcsomaghoz nem kell Lte képes készülék"

Dehogynem! HA nem is teljesen LTE, de LTE ready :) LTE hálózatot használja csak 21Mb/s-re korlátozva van a sebesség... a gyakorlatban ez annyit tesz, h. Ott ahol gyenge a 3g/leterhelt a háló, de van LTE ott téged épphogy csak vissza tud nyomni a maximum alá :) és erős a gyanúm, h. Az LTE ott is lassan kiteljesedhet (szubjektív spekuláció ez csupán)

"kérdés elvtársak:
havi előfizetésesről dominóra váltásnak mennyi a díja?"

2700 Huf, de ha vannak pontok, akkorazokat is beszámíthatod! :)

Ez azonban nem átváltási díj - ez a legkisebbb indulo egyenleg (le is beszélhető :) )

(#31465) Soulfly842 válasza Norbi0517 (#31444) üzenetére


Soulfly842
addikt

Like 300-ban gondolkodsz igaz, ha felsőoktatásban gondolkodsz akkor gondolom, hiszen az a legkedvezőbb :) ha tartozásod nincs akkor a részlettel nem lesz gond szerintem... ha nem csúckategóriás tel-ben gondolkosz, akkor könnyen előfordulhat, h. Még előleget sem kérnek :)

"hűség-tartozás nincs.
azzal a 2700 forint induló egyenleggel is 1 év a rendelkezésre állás?"

Igen. Ha utána 1500 Ft-vel töltöd, akkor fél évvel hosszabbodik a rendelkezésre állás, ha 3000 Ft-vel, vagy a felett, akkor egy évvel. *102# -vel, (ha beütöd a tárcsázóba, majd egy hívásindítás gomb) akkor nem csak az egyenleget dobja vissza a rendszer, hanem a rendelkezésre állási idő végét is, ill. A díjcsomagot. Alapban egyébként dominó díjcsomagban leszel... vagy az ügyintézővel, vagy a 1777-es számon a 2-es menüpontban válthatsz díjcsomagot majd.

[ Szerkesztve ]

(#31466) 1430 válasza kizarny (#31423) üzenetére


1430
senior tag

Az egyirányúsítást kérés nélkül feloldják, mikor térül minden lejárt számla, de ha már felfüggesztésre került a hívószám, azt csak kérésre kapcsolják vissza.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#31467) albiosz


albiosz
őstag

No vidéken (Bp-től északra, Pest megyében - ha valaki errefelé lakik leírom neki, de direkt nem konkrétan) teljesen rendben ment a sim csere. Igaz az enyém már 6 éves volt, szóval egyből mondta az ügyintéző, hogy cseréli. Először simát akart adni, de jeleztem, hogy tervben van egy micro simes telefon is, ezért ha lehetne, akkor ,,univerzálisat" adjon. Adott is. Korrekt segítőkész hölgyemény volt.

A véleményem erről az egészről, hogy ez lenne a normális mindenhol, sőt örömmel venném, ha trükközni sem kéne (térerő gond stb.). Nyilván nem azt mondom, hogy mindenkinek szó nélkül cseréljék, mert az messzire vezetne, de most a normál-micro átállás idején illene. Hiszen továbbra is a szolgáltatásukat akarom használni, ami sim nélkül nem megy. Nem tudom mennyi egy sim gyártási költsége, de gyanítom nem sok. Ha mást nem akkor vágják körbe ingyen, ha még fiatal a sim. De azért 4500 egy ilyenért kicsit felháborító.

(#31468) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok.

Ma voltam tmobilnàl és elkezdtem kamuzni hogy mindig eldobja a hálózatot a simem.
Bla bla. Csaj aztmondta nyugodtan megmondhatod nekem ha a simkártyàval nincs semmi baj és kicserélem neked micro simre. Szóval ingyen kicserélte :)

(#31469) n@p@lm válasza AsusBoy (#31468) üzenetére


n@p@lm
őstag

na, lebukott a 1430 hogy ő tulajdonképpen "csaj" ;)

(#31470) kali válasza Soulfly842 (#31464) üzenetére


kali
legenda

ő attól félt, hogy nem lte képes telefonnal nem megy a mozaik s díjcsomag, ilyen gond viszont nincs.

AsusBoy; ezért is írtam a másik témában (is), hogy sok ügyintéző készségesebb, ha az előfizető is korrekt, és nem kamuzik.

[ Szerkesztve ]

(#31471) erdoke válasza n@p@lm (#31469) üzenetére


erdoke
titán

Ez eddig is nyilvánvaló volt, akármikor hívtam! :))

A legjobb aláírás a héten

(#31472) polonic válasza kali (#31415) üzenetére


polonic
félisten

Most mertem egyet 3g halon. Mar regen néztem meg, mert lte-n van a telo jo reg ota.
Nalam meg nincs korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#31473) St3ven


St3ven
addikt

Külföldi utazás esetére hol tudom az adatroamingot letiltani? Nem találom sehol sem a My T-ben.

Illetve Ausztriában melyik hálózatot ajánlatos használni? A Világjáró EU roaming tarifacsomagot állítottam be.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#31474) spawn21


spawn21
veterán

Üdv!

Mekkora tré már, hogy kötöttem egy 17000 ft.-os előfizetést ennél a kulánál, és ebben nem lebeszélhető a romaring (bocs ha rosszul írtam, de szét vet az ideg) Erre kijön egy 26 ezres számla. Ilyen szar a helyzet a? Ennyire nem megy jól a T-nek, hogy le kell húznia az embert?

Ja és persze ez fogadott hívások és kb 10 db sms. Mi az, hogy nem lebeszélhető?

iPhone 13p

(#31475) Varszegig válasza St3ven (#31473) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha jól tudom, a T-nél alapban le van tiltva, csak akkor tudod használni, ha választasz rá egy adatroaming csomagot.

(#31477) polonic válasza spawn21 (#31474) üzenetére


polonic
félisten

Miért gondolod azt egyáltalán, hoyg a roaming benne van a havidíjban? Hol láttál te még ilyet Magyarországon?

[ Szerkesztve ]

(#31478) kali válasza polonic (#31472) üzenetére


kali
legenda

úgy értettem, hogy a 3g díjcsomagokban jellemzően érvényesül a korlátozás, de az lte képes, vagy bővítés útján azzá tett módozatokban már 3g kapcsolaton sem, ahogy történik az 4g/lte alatt is.

(#31479) St3ven válasza Varszegig (#31475) üzenetére


St3ven
addikt

Igen? Ilyen egyszerű lenne? Akkor jó, bár ha még valami nagy világjáró meg tudná erősíteni, azt szívesen venném. :DDD :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#31480) spawn21 válasza #40993792 (#31476) üzenetére


spawn21
veterán

persze, hogy utánanéztem. Sőt, mielőtt megkötöttem, halálra szekáltam az üzletkötőt.

iPhone 13p

(#31481) Logeeen


Logeeen
senior tag

Valaki nem tudja véletlenül, hogy Dunaújváros és környékén kb mikor lesz elérhető a 4G?
A T-pontban az ügyintéző hölgy, nem sokat tudott mondani erről....

#Xiaomi 13T#

(#31482) dptrsk válasza St3ven (#31479) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Én felhívnám a helyedben a 1430at és kérnék ügyintézőt és letiltatnám a roaming adatforgalmat.
Én 3 ügyintézővel beszéltem utazás előtt 1 aztmondta hogy alapból nem tudok netezni külföldön, 1 aztmondta hogy 19000 Ft-ig netezek MB alapon utána letilt, a 3. pedig nem tudta ezért inkább letiltattam.

(#31484) kali válasza spawn21 (#31480) üzenetére


kali
legenda

üzletkötő, anyagi érdekelséggel... :(
nem általánosítok, de legtöbbször azt mondják, ami nekik jó/jobb, és abból azt hallatják ki veled, ami neked okés, de ami nem frankó, az valahogy elsikkad...
én már csak abban bízok, amit elolvasok, mondhatnak mellette bármit, azzal később nem tudok érvelni, ami viszont leírva vagyon, az okés.

(#31485) erdoke válasza St3ven (#31479) üzenetére


erdoke
titán

Ausztria ugye EU, így azt javaslom, aktiválj egy Travel & Surf csomagot, és akkor nincs kérdés, nincs rizikó. Ráadásul most akciós (bár én remélem, hogy így marad).

A legjobb aláírás a héten

(#31486) Daffni2 válasza kali (#31484) üzenetére


Daffni2
addikt

de legtöbbször azt mondják, ami nekik jó/jobb, és abból azt hallatják ki veled, ami neked okés, de ami nem frankó, az valahogy elsikkad...

Meglehetősen szomorú valóság ez nálunk.
Az ilyeneknek nem lenne helyük a szakmában.Személy szerint hányok tőlük.

A jó üzletkötő arra törekszik, hogy mindenki jól járjon, elsősorban a "vásárló" mert hosszú távon sokkal sokkal jövedelmezőbb az ilyen szemlélet.

Mert az átvert, legközelebb nem tőle fog "vásárolni" és az ismerőseit is le fogja beszélni.

"Aki ad,az nyer"

(#31487) spawn21 válasza #40993792 (#31483) üzenetére


spawn21
veterán

Akkor megpróbálom a lehető legértelmesebben leírni.

Kérdezem a hölgyet:
- olyan díjcsomagot szeretnék kötni, ahol nem fog meglepetés érni. Sokat telefonálok külföldre és keresnek is.
Nem szeretnék olyan költségekkel találkozni, ami nincs benne a lebeszélhetőségben.
- akkor önnek a media mánia Xl-t ajánlom, mert ebben minden benne van.

elolvastam több prospektust. Weboldalon és a boltban is. Nem volt benne, hogy NEM TARTOZIK CSOMAGHOZ, AZ HA KERESNEK ESETLEG MÁSIK UNIÓS ORSZÁGBÓL.
Direkt kérdeztem. Olvastam. Eleve ehhez a csomaghoz a romaring jár, de arról nem volt szó, hogy nem lebeszélhető.

Szerinted ha említik, megkötöm?
Mert akkor aláírok egy 3500 ft-os szerződést és akkor nem érdekelt volna.

iPhone 13p

(#31489) Varszegig válasza spawn21 (#31487) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem értelek. Mozaik a t-mobile weboldalról:

"100%-ban lebeszélhető és SMS-ekre felhasználható belföldön"

Ebből te hol gondoltad, hogy benne van az, ha külföldre telefonálsz, vagy ha te külföldön vagy és ott hívnak? Ha külföldről hívnak és itthon vagy, annak nincs díja, arra egészen biztosan nem számláztak ki neked semmit.

(#31490) 1430 válasza St3ven (#31479) üzenetére


1430
senior tag

Létezik roaming GPRS tiltás, de azt csak ügyintéző tudja aktiválni vagy feloldani. Ugyanakkor - ahogy Varszegig írta is - ha nincs aktív roaming adatcsomagod (különösen a forgalmi díjasra figyelj, bár ezt a korábban default szolgáltatást tavaly nyáron mindenkinek kikapcsolták, aki a megelőző egy évben nem használta), akkor a mobilinternet nem fog működni roaming helyzetben.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#31491) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

egy két tippre lenne szükségen, vennék a napokban egy használt T-s samsung S3-at, elvileg az eladó aranykártyára vásárolta, nos én hinni akarok neki, de a biztonság kedvéért valahogy leinformálnám a készüléket. Ha bemegyek egy T-pontba, ott segíthetnek nekem? mit kérjek? mondjak? :)

(#31492) lugosi válasza spawn21 (#31487) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

User error lesz ez. Ha keresnek külföldről, az hótt ingyenes (ha otthon vagy).
A roaming meg jár hozzá (nincs tiltva), de fizetős.

Ha komolyabban utánanézel, akkor vannak olyan prémium csomagok (bár ezt konkrétan csak másik szolgáltatónál láttam), ahol kifejezetten hangsúlyozzák, hogy x mértékig van benne roaming.

Egyébként ahogy Varszegig is írta, tök egyértelműen benne van a csomagban hogy belföldre használható el. Egyszerűen elképzelni se tudom, hogy bárki azt gondolja, hogy a lebeszélhető csomagját leroamingolja... :U

(#31493) club1 válasza Sanyi.il (#31491) üzenetére


club1
veterán

Természetesen leinformálni egy készüléket csak a vásárlója tudja. Azaz az eladó tudja megkérdezni (már ha nem lopta a készüléket).

(#31494) Sanyi.il válasza club1 (#31493) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

az a baj hogy a szomszédjától vásárolta... szuper :DDD

(#31495) Varszegig válasza Sanyi.il (#31494) üzenetére


Varszegig
veterán

Persze...

Bemutatja szépen a számlát. Ha nem dominora vette felejtsd el, mert akkor 2 héten belül tiltani fogják számlanemfizetés miatt. Ha meg nincs meg a számla, akkor még gyorsabban felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#31496) Sanyi.il válasza Varszegig (#31495) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

értettem, köszönöm szépen a tanácsadást (:

(#31497) spawn21 válasza lugosi (#31492) üzenetére


spawn21
veterán

értem.

Akkor ha keresnek külföldről ingyenes.
2700 ft-ot számoltak fel.
Sms kb 35 ft. arra még is 1400 ft-ot számoltak fel. 13 db-ot küldtem.

Ugyan!

iPhone 13p

(#31498) Varszegig válasza spawn21 (#31497) üzenetére


Varszegig
veterán

Megnézted a számlát, hogy mi mennyi? Mert bármi reklamációd van, az az alapja.
Amit írtam korábban azt láttad?

(#31499) spawn21 válasza Varszegig (#31498) üzenetére


spawn21
veterán

mindegy is, mert nem érdekel.
Persze, hogy megnéztem, mindíg megnézem!
Fogadott hívás is fel van számolva.

Ez lehúzás. De felső fokon. Pláne hogy fullos előfizetést kötöttem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#31500) ottoyes válasza spawn21 (#31499) üzenetére


ottoyes
senior tag

..ehhehe..ez a fej..nagyonnagyon..:-) :-)

Ottoyes

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.