Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) 1430 válasza HofiZoli (#30096) üzenetére


1430
senior tag

tomy86 tökéletes magyarázatot adott a helyzetedre. Ugyanakkor mivel Monolith-nak nem 9 pont hiányzik a 340-hez, hanem 72, ebből arra következtettem, hogy van legalább 6 lezárt hónapja (mert lesz kieső pontszáma), vagyis nála már nem számít a "minimum idő kritérium".

De ha már így összefutottunk, a díjcsomagod alapján ennek valóban nem lesz akkora jelentősége (elvileg 08.01-től meg kell kapnod az arany szintet, amit a héten ítélt meg a rendszer), mert például a flottások nem gyűjtenek beváltható pontokat. :B

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#30102) HofiZoli válasza 1430 (#30101) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Köszi :D
Akkor mi a francnak számolják?
Nem terveztem a pontok tömeges beváltását, a percdíj miatt van ez a csomagom amúgyis :DD

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30103) 1430 válasza HofiZoli (#30102) üzenetére


1430
senior tag

Minden hónapban mind az 5,3 millió mobil hívószámra (sőt az otthoni szolgáltatásokra is) kiszámolják a pontszámot, ez alapbeállítás. Az már más kérdés, hogy a díjcsomag meghatározza az úgynevezett "lojalitás szerződéstípust". Így vannak hívószámok, melyek nem gyűjtenek beváltható pontokat, nem kapcsolható hozzájuk társkártya díjcsomag, nem vehetnek igénybe tarifakedvezményeket vagy például nem léphetnek platina szintre... Ezen kívül van még készülékváltási lehetőség vagy igényelhető plasztik kártya (a kedvezményadó partnerekhez), melyek - úgy tudom - minden lojalitás típushoz igénybe vehetők.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#30104) Monolith válasza 1430 (#30095) üzenetére


Monolith
tag

Köszönöm a részletes és kimerítő okfejtést! Sejtettem én, hogy az ügyfélszolgálatos kolléga téved a dologgal kapcsolatban. Akkor igazából nem érdemes várnom.
Azt persze, viccnek tartom hogy új előfizetőként bármikor elvihetek webshopban 0 ft-ért telefont, de miután már x ideje fizetőképes ügyfélnek bizonyul valaki, nem engedi csak úgy a rendszer ugyanezt.

(#30105) djculture válasza Monolith (#30104) üzenetére


djculture
félisten

0ft-ért ja látszatilag mert utána jön hogy fizess x tizezer mobilelőleget...

(#30106) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok. Vennék egy Galaxy S Advance-t ami elvileg Dominosan lett véve, viszont a számla nincs meg hozzá csak a garancia jegy. A kérdésem az lenne, hogy ha bemegyek vele a T-mobile-hoz akkor ki tudják állítani nekem a számláját (vagy ha azt nem is) de legalább megtudják mondani nekem, hogy Dominosan lett e véve? (A hölgynek az Édesapja vette aki most külföldön tartózkodik, a hölgynek megmondanák, kiállítanák a számlát újra az apja jelenléte nélkül?)

(#30107) kali válasza daniele (#30106) üzenetére


kali
legenda

szia,

illetéktelennek - a családtag is az, hiszen nem az ő nevére szól a szerződés - nem pótolnak iratokat, és nem adnak ki információt.

(#30108) daniele válasza kali (#30107) üzenetére


daniele
aktív tag

Köszönöm az információt. :(

(#30109) .bruszli. válasza daniele (#30108) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Viszont ha jó fej pl. a szervizes a T-nél,ő meg tudja nézni/mondani,hogy milyen konstrukcióban lett véve...

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#30110) sch_a


sch_a
addikt

Hello!
Próbáltam a keresőt használni, de nem kaptam egyértelmű választ a kérdésemre. Függetlenül vennék egy új telefont, de micro sim kell bele. T-pontban kicserélik rá az én sima kártyám? Nem akarok több ezer forintot fizetni ezért. Esetleg megoldható ez a méretre vágás házilag is?

(#30111) Vangelis válasza sch_a (#30110) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Megoldható a vágás, de inkább menj be egy telefonos boltba.

Ha rendes az ügyintéző akkor kicseréli neked. Mond azt, hogy rosszalkodik a kártya.
Ha nem akkor 4500ft.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30112) Classius


Classius
aktív tag

Sziasztok!
A napokban vettem új készüléket, amihez mikro sim kártyát kellett kiváltanom a régi helyett, a számom maradt a régi. Ugyebár nagy nehezen aktiválodott a sim kártyám ma, viszont nem észlel mobilinternetet, pedig a csomagban amiben vagyok (Mozaik M) van, tesóm pedig akivel egy számlaszámon vagyok előfizető, neki van a saját készülékén. Esetleg várnom kell, és később aktiválják az adatforgalmat is, vagy mit tegyek? Készülékben nem hiszem hogy hiba lenne, teljesen új, a hálózati beállítások pedig rendben vannak ahogy néztem őket.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#30113) Bagira01 válasza Bagira01 (#30082) üzenetére


Bagira01
veterán

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#30114) erdoke válasza Bagira01 (#30113) üzenetére


erdoke
titán

Ha ennyire türelmetlen vagy: Kérni biztosan lehet... :P

A legjobb aláírás a héten

(#30115) .bruszli. válasza Bagira01 (#30082) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Nekem anno nem volt ilyen opció,de miután megkaptam a normál SIM kártyát,bevittem személyesen és simán kicserélték a T-pontban ingyenesen micro SIM-re.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#30116) sch_a válasza Vangelis (#30111) üzenetére


sch_a
addikt

Rendben, köszönöm!
Telefonos boltról nem nagyon tudok a közelben sajna. Na mindegy, megpróbálom kivágni, ha nem sikerül akkor meg elmegyek új kártyáért.

(#30117) raziel01


raziel01
veterán

Csütörtöki tapasztalat:
80 ezres telót vettem T-től pick pack pontba.
Utána bementem T-pontba. Mondom használni akarom hozzá a másik előfizetéses kártyámat is.(másfél éves sima SIM)
Azt mondja mivel társkártyával vettem a telefont ezért nem ingyenes a sim csere. 4500 Ft ami majd megjelenik a következő havi számlán. Jogos volt-e? Szerintem rohadtul nem. Végülis a fő számommal adtam le a rendelést is. Akkor szerintem ingyen kellett volna cserélni.
(új telóba microsim kell.)

[ Szerkesztve ]

(#30118) kali válasza raziel01 (#30117) üzenetére


kali
legenda

a hivatalos leírást tekintve teljesen jogos volt, hiszen új előfizetéskor eleve olyan sim kártyát adnak hozzá, amilyennel a telefont használni lehet, attól eltérő sim kárya cseréje - papíron - díjköteteles.
a főszámod nem szerepel a telefon és előfizetés papírján sehol, tehát ilyen szempontból nem kapcsolódnak össze, a hűség hosszabbításával - már meglévő előfizető szerződés és sim kártya esetén - is csak azt a sim kártyát cserélik díjmentesen, amely előfizetői hívószám szerepel az új szerződésen, mert arra lett hosszíbbítva a hűség, és ahhoz kapcsolódóan lett megvásárolva adott telefon, más sim kártya hiába van szintén a neveden, azt csak díj ellenében cserélik, hiszen nem kapcsolódik adott szerződéshez/telefonhoz.
más kérdés, hogy egy korrekt ügyintéző esetlegesen kicserélte volna díjmentesen, de csak saját felelősségre, és korrektségből.

[ Szerkesztve ]

(#30119) raziel01 válasza kali (#30118) üzenetére


raziel01
veterán

Akkor jó. De érted nem ezt várná az ember. Egy jelképes 1000-1500 Ft-al még nem is lenne baj. De mi kerül 4500-ba egy darab sim kártyán?
Csalódott voltam, mert másoknak meg ingyen cserélték itt a fórumról. (mák)

(#30120) kali válasza raziel01 (#30119) üzenetére


kali
legenda

igen, volt számos eset, amikor egy korrekt ügyintéző díjmentesen kicserélte, embere válogatja, de papíron fizetős történet adott formában.
egy másik hazai szolgáltatónál jóval többe kerül a sim kártya cseréje, szóval még mindig nem a világ vége...

(#30121) Classius


Classius
aktív tag

Erre valaki? :F

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#30122) dedike válasza Classius (#30121) üzenetére


dedike
addikt

Hívd fel a 1430-at és kérd ügyintéző segítségét, ő fogja megoldani a problémád! ;)

Jó szerencsét!

(#30123) Classius válasza dedike (#30122) üzenetére


Classius
aktív tag

Ettől féltem :D Köszönöm a megerősítést, akkor felhívom őket.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#30124) Monolith válasza Vangelis (#30111) üzenetére


Monolith
tag

Ezek szerint régi típusú simet már nem is adnak újonnan?

(#30125) pudingstyle válasza Monolith (#30124) üzenetére


pudingstyle
tag

Biztos, hogy kell adniuk. Használtat tuti nem kapsz. :D

Nexus 5 D821

(#30126) kali válasza Monolith (#30124) üzenetére


kali
legenda

adnak.

(#30127) Monolith válasza pudingstyle (#30125) üzenetére


Monolith
tag

Úgy értettem, hogy ha nekem normál van akkor normált adnak-e helyette alapjáraton vagy microt :)) ha azt füllentem mondjuk, hogy hibás :DDD csak azért érdekes a dolog mert szükségem lesz egy microra lehetőleg anélkül h lehúzzanak.

[ Szerkesztve ]

(#30128) daniele


daniele
aktív tag

Samsung Galaxy S Advance telefon ha függetlenítve lett ugrik a gari igaz? (Így kezdik a javítást, hogy megnézik, hogy függő e még?)

(#30129) roberto02


roberto02
tag

Aktuális havi egyenleg (kedvezmények levonása nélkül): xy összeg. ezt értsem úgy,hogy van egy megadott percdíj sms díj stb. ami általános és abban számol nekem ,majd díjcsomagomnak megfelelően számlázáskor átváltja a sajátomra vagy ez micsoda mert nem értem... :F

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#30130) kali válasza daniele (#30128) üzenetére


kali
legenda

nem szolgáltató szervizeli, de legálisan csak ott függetleníthetik, viszont a szervizében jellemzően úgy kezdik a szervizelést, hogy a szervizes kódok segítségével dokumentálják a rendszer állapototát; firmware verziója...stb, szóval általában kibukik a dolog, és akkor érvénytelenítik a garit.

roberto02; itt egy részletes leírás az illetékes tollából, illetve billentyűzetéből; link

[ Szerkesztve ]

(#30131) roberto02 válasza kali (#30130) üzenetére


roberto02
tag

Én ebből semmit nem értek.. magyarul tehát akkor nem annyit fogok fizetni amennyit ott ír hanem sokkal kevesebbet? mondom az én példámat. Like 300-am van. eltelt 3 nap az aktuális egyenleg 1980 ft. amit nem értek hogy jött ki mert összesen nem beszéltem ennyi összegért senkivel...

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#30132) raziel01 válasza roberto02 (#30131) üzenetére


raziel01
veterán

Eleve a havidíj-nál kevesebbet úgysem fizethetsz.
Amúgy meg ne nézegesd. Semmi jelentősége.

(#30133) roberto02 válasza raziel01 (#30132) üzenetére


roberto02
tag

tudom de ez az aktuális havi egyenleg nem az afölöttit próbálja nekem mutatni? :D vagy akkor végképp nem értem :D

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#30134) kali válasza roberto02 (#30131) üzenetére


kali
legenda

nem annyit fogsz fizetni, mivel egyrészt nettó összeget látsz, másrészt csak a számla zárásakor történnek meg a jóváírások, így nem egyszerű kiszámolni a tényleges aktuális egyenleget, nem is érdemes foglalkozni az ott kiírt összeggel...

(#30135) lugosi válasza erdoke (#30093) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elképzelhető, hogy olyan lezárt díjcsomagban vagy, amire már nem lehet hűséget vállalni, pl. MédiaMánia.

Hupsz... Akkor ha lejár a jó kis médiamánia csomagom, akkor azt már nem tudom meghosszabbítani majd azzal hogy újra aláírok rá két évet? Mert az a csomag nekem nagyon jól működik. Az 1 giga net és a 300 akármilyen hálózatba küldhető sms pont jó, nagyon sokat sms-ezek. A mozaik L ami azonos árban lenne kb az sokkal vackabb, mert azzal csak 100 akárhová-sms-t tudok küldeni. Úgy látom a percdíja is rosszabb.
:((

(#30136) dedike válasza lugosi (#30135) üzenetére


dedike
addikt

A Mozaiknál egyedül abban történt pozitív változás mikor bevezették, hogy nem túlforgalmazási díjas benne a net. Minden másban ugyanolyan, vagy rosszabb lett, mint a MM-es megfelelője.

Jó szerencsét!

(#30137) 313313


313313
addikt

Tré kezdi korlátozni a mozaik díjcsomagok net elérését?
Egyik pillanatról a másikra behalt a viberem, nem megy át az üzenet.
Facebook, böngészőbe net megy rendesen.
GSM és 3G hálózaton is fennáll a hiba.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30138) 1430 válasza lugosi (#30135) üzenetére


1430
senior tag

MM díjcsomagra is vállalhatsz még tarifahűséget, de csak üzletben.

313313
Nem, lévén ahhoz előbb be kellene tenni ezt az ÁSZF-be.

roberto02
A "probléma" ott kezdődik, hogy ha az ingyenesen hívható számokkal beszélsz, annak a nettó díja is bekerül az aktuális egyenlegbe (számlazáráskor írja jóvá a rendszer). Tehát minél többet hívod ezeket a "kedvenc számokat", annál megbízhatatlanabb lesz az aktuális egyenleged.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#30139) blueye válasza 313313 (#30137) üzenetére


blueye
veterán

Viber rendetlenkedik. FBn jeleztek.

(#30140) 313313 válasza blueye (#30139) üzenetére


313313
addikt

Közben rájöttem én is, csak egyik percben jó volt, aztán hirtelen semmi...
Azért köszi

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30141) peterszky


peterszky
őstag

Muraszombaton van rá esély, hogy még elérhető a magyar hálózat?

What else you gonna do on a Saturday?

(#30142) club1 válasza peterszky (#30141) üzenetére


club1
veterán

Háztetőre mászva irányított antennával. Utcán sima mobillal nincs.

(#30143) D@ve89 válasza club1 (#30142) üzenetére


D@ve89
tag

Még úgy is necces, sőt szinte kizárt. Vannak erre szabályok is, hogy szomszéd országba mennyire szólhat át egy szolgáltató. Határ felé, szomszédos ország felé nem irányítanak antennát, elkerülendő az ilyen extrém átszólásokat, mivel jelen esetben a határtól minimum kb. 15 km-re kellene lennie értékelhető jelnek.

[ Szerkesztve ]

(#30144) club1 válasza D@ve89 (#30143) üzenetére


club1
veterán

A szomszédos országok szolgáltatói koordináltan más frekvenciasávokat használnak, így elvileg nem lehet interferencia közöttük. Viszont a szomszéd országba szolgáltatni többségében és több okból sem éri meg, ezért nem erőltetik a szolgáltatók.

(#30145) D@ve89 válasza club1 (#30144) üzenetére


D@ve89
tag

Azért itt a szóba került lehetséges interferenciánál többről van szó :) . De egyébként sem kell feltétlen ugyanazt a frekvenciát használni ahhoz, hogy két cella zavarja egymást.

[ Szerkesztve ]

(#30146) club1 válasza D@ve89 (#30145) üzenetére


club1
veterán

Itt max. 20W adóteljesítményről és két külön frekvenciáról beszélünk.

(#30147) D@ve89 válasza club1 (#30146) üzenetére


D@ve89
tag

Igazából nem értem, hogy jött most ide az adóteljesítmény. Az eredeti kérdés az volt, hogy vajon Muraszombaton be lehet-e fogni a magyar hálózatot. Te azt mondtad, hogy irányított antennával akár be lehet, én pedig azt mondtam, hogy szerintem nem, és ezt továbbra is tartom, hogy civil eszközökkel 15km távolságra a határtól nem lehet. Amiben egyetértünk, az az, hogy simán mobillal biztosan nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#30148) club1 válasza D@ve89 (#30147) üzenetére


club1
veterán

Már rég nem az eredeti kérdésről van szó. De hagyjuk...

(#30149) Picike8


Picike8
aktív tag

Sziasztok,
lehet, hogy áttérek BlackBerry-re.

Használtan vennék egy 9320-ast, ezzel áttérnék én is a Telekomhoz. A következő lenne a kérdésem: Mozaik XS csomaggal használnám (3200 Ft), plusz BIS (690 Ft). Azt olvastam, hogy a BIS-t nem lehet mindenre használni, alapjáraton csak leveleket tudok vele lehúzni. Viszont 1 gigát soha nem fogok tudni levelekkel lehúzni, ellenben szívesen böngészek, Viberezek, imozok.

A Berry-topikből jöttem át, ott azt mondták, hogy a böngészés szolgáltatótól függ. Itt engedélyezett a browsing?

A válaszokat előre is köszönöm.

P8

(#30150) D@ve89 válasza Picike8 (#30149) üzenetére


D@ve89
tag

Szia, nem értek a BB szolgáltatásokhoz igazán, de amire figyelj: csak olyan BB-t vegyél, amit magyarországi T-mobile-osként értékesítettek eredetileg is, különben csak egy sima mobilként fogod tudni használni, a BB szolgáltatások nem fognak menni rajta.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.