Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) raziel01 válasza kecsawi (#30297) üzenetére


raziel01
veterán

Hát mi folyik itt gyöngyösön? Nem fizet az ember és nem tud telefonálni. Felháborító.

Emailre ne is várj választ mostanában.

Egyik ismerősöm ugyan ez volt. Két hónapig nem fizették a netet aztán meg fel volt háborodva, hogy kikapcsolta a Digi. Meg fizetni kellett visszakapcsolási díjat is.

Személyesen kell intézni minden ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#30302) lugosi válasza erdoke (#30292) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"És ha már a WTF kérdéseknél tartunk: Mi értelme lenne, ha az adat roaming aktiváló alkalmazás csak adat roaming aktiválás után működne?"

Akkor leírom másképp. Kint vagy külföldön. Nincs adatroamingod. De van egy alkalmazásod, ami neten keresztül (ugye amihez kéne adatroaming) meg tudja neked rendelni az adatroamingot. Érted a kérdés jogosságát?

"Végül pedig az SMS: Miért lenne különbség az üzleti és a mezei előfizetők között az aktiválás lehetőségeit tekintve?"

Mert például ügyfélszolgálatot se ugyanazon a számon kell hívni mint a magán előfizetőknek? Lehet hogy a szolgáltatás megrendelésére is másik számot kell használni?

"Ha mégis van, elküldöd az SMS-t, és kapsz valami választ, miszerint nem elérhető/nem működik abban a formában. Kemény 30 Ft kockázatot rejt a dolog..."

Esetleg kicsit többet. Pl hogy ott vagyok külföldön és nem tudok adatroamingot rendelni. Ugye érzed hogy ez nem 30 Ft-os kérdés.

Egyébként a havi sok t&s aktiválásod egyike sem üzleti? Ezek közül egyet sem külföldön csináltál? Mert akkor barkochbázás helyett lenne valami konkrétum.

Most már csak röhögök egyébként, de még mindig nem tud senki egy igen/nem választ adni arra a kérdésre, hogy üzleti előfizetés esetén a 1430-ra küldött sms-sel az adatroamingot meg lehetne rendelni.
Úgy tűnik feltettem a topik történetének legnehezebb kérdését.

[ Szerkesztve ]

(#30303) raziel01


raziel01
veterán

Most hívott egy csaj állítólag a T-től, hogy 890 Ft-ért egész családra kiterjedő biztosítást ajánljon.
Kb 15-ször el kellett neki mondanom, hogy nem érdekel. Nyomulós majmok.
Ráadásul rejtett számról hívott. A hangja meg olyan volt, mint egy 12 éves fiúnak. :D De szó szerint.
De utálom az ilyen hívásokat.

(#30304) polonic


polonic
félisten

Szerintetek miért van az, hogy engem nem tudnak hívni én viszont tudok hívni bárkit.
Jönnek az sms-ek, hogy ki keresett, pedig a telefon bekapcsolva, max térerő is van.

(#30305) raziel01 válasza polonic (#30304) üzenetére


raziel01
veterán

Karbantartás van mostanában. Ismerős is így járt.

(#30306) polonic válasza raziel01 (#30305) üzenetére


polonic
félisten

Annyi megjegyzésként, hogy csak LTE hálózaton lógva nem jelzi a hívást.

(#30307) n@p@lm


n@p@lm
őstag

van egy domino sim kártyám.
időnként töltök rá nehogy megszűnjön.
az lenne a kérdésem hogy a rátöltött egyenleget fel tudom használni valamilyen vásárlásra?

(#30308) blueye válasza n@p@lm (#30307) üzenetére


blueye
veterán

Igen. Pl. lottó

[ Szerkesztve ]

(#30309) n@p@lm válasza blueye (#30308) üzenetére


n@p@lm
őstag

egyéb?
gondolok itt számla befizetés, tankolás, stb.

láttam, például autópályadíjat lehet fizetni.

(#30310) blueye válasza n@p@lm (#30309) üzenetére


blueye
veterán

Szívesen. :(((
Linkre kattintottál? Ott van minden...

(#30311) djculture válasza n@p@lm (#30309) üzenetére


djculture
félisten

Tudomásom szerint a normál dominó egyenleget nem lehet erre használni az külön univerzális egyenleg amit külön kell feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#30312) n@p@lm válasza blueye (#30310) üzenetére


n@p@lm
őstag

bocsesz, köszönöm :))
linkre kattintottam, olvastam, csak azt hittem van több lehetőség is. :)

(#30313) kecsawi válasza Huroq (#30299) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nem!
A befizetési határidő 16-a, tegnapelőtt, tehát lenne még 28 napom!

(#30314) n@p@lm válasza djculture (#30311) üzenetére


n@p@lm
őstag

:((
köszi.

(#30315) kecsawi válasza raziel01 (#30301) üzenetére


kecsawi
senior tag

1. Fizetve van minden folyamatosan.
2. Minek van az e-mail, ha ne várjak választ?
3. Nem net, nem digi, t-mobile előfizetés évek óta.
4. Valószínű ez lesz, de dolgoznom is kell.
5. És kösz. :R

(#30316) 313313 válasza kali (#30198) üzenetére


313313
addikt

Ment hivatalos mél ugyfelszolgalat.t-mobile.hu-ra elpanaszoltam a gondom/bajom lassan 3 napja, azóta semmi reakció, se az üzletből, hogy azóta meglenne a készülék.
Barátnőm egyedül nem szívesen megy be, velem meg max szombaton tudna bemenni (bár erősen rángatni kell, nem egy ideges típus...) Kérdezem azt tudok-e addig érdemben valakivel erről beszélni, ha felhívom 1430-at szóba áll velem az ügyintéző vagy elhajt meghatalmazás nélkül?
Szombaton ha bemegyünk és nem kapunk érdemi infót a telefon hollétéről és állapotáról, tudunk-e érdemben valami csinálni? Azon kívűl, hogy beírunk a vásárlók könyvébe, abba mit írjunk be, amivel lehet őket noszogatni, mert a 32-35 napos garanciális szervizidőre nem igen, mivel akármilyen indokkal lerázhatnak.
Kicsit dühítő a dolog, hogy 31 nap után semmi hír a telefonról, hiába voltunk bent 5 perc alatt leráztak "a kolega aki átvette szabadságon van" mondattal.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30317) cris78 válasza 313313 (#30316) üzenetére


cris78
őstag

Holnap viszem én is szervizbe, kíváncsi vagyok nekem mit mondanak vagy tesznek....

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#30318) KZP válasza kecsawi (#30313) üzenetére


KZP
őstag

Akkor ott valami más bibi lesz, ilyen hamar nem korlátoznak semmit...

(#30319) 313313 válasza cris78 (#30317) üzenetére


313313
addikt

Helybe szoftver frissítés.... És adják vissza.
De addig ne add ki a kezedből, még nem kaptál átvételi lapot, amin a következők szerepelnek:
- telefon karc mentes külsérelmi nyom nem látható rajta
- körbe mutogatva az indikátor papírokat ázva nem volt a készülék
- illetve készüléken külsérelmi nyom nem látható, panel sértetlen.
Olvastam már nem egy panaszt, ahol ezek valamelyikébe kötöttek bele, mivel nem volt jegyzőkönyvezve, akár hátul a szervizes is mókolhatta....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30320) blueye válasza n@p@lm (#30312) üzenetére


blueye
veterán

Nincs gond, de nem néztél körül a linken, íme akkor az összes.

(#30321) Outlander


Outlander
őstag

Sziasztok!

Láma kérdés...

Lehet úgy számot hordozni, h a jelenlegi cenzúra, cenzúra, cenzúra, cenzúra, cenzúra, cenzúra, cenzúra, cenzúra, telenoros számomnak az előtagját 30-ra változtassák...

a 7 jegyű számom elég jó, egyedi és már 10-en akárhány éves, de most olyan szinten gyűlölöm őket, h a 20-as előtagot se akarom látni....

KÖszi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#30322) n@p@lm válasza blueye (#30320) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi! :)

(#30323) cris78 válasza 313313 (#30319) üzenetére


cris78
őstag

Akkor nem fog változni semmi a telefonnal :DD
Már a hivatalos ICS van rajta. Nekem ne frissítsen vissza GB-re!!!!
Akkor szerintem én is járkálhatok vissza a telefonnal....

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#30324) 313313 válasza cris78 (#30323) üzenetére


313313
addikt

Hivatalos T-s ICS nincs a telefonra, szóval ha úgy viszed be garancia ugrik...
Barátnőnek a Sony szervízbe is csak GB-t raktak fel, mivel szerintük az a legújabb szoftver a készülékre...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30325) cris78 válasza 313313 (#30324) üzenetére


cris78
őstag

Van. Csak mikor kijött a T-s már a függetlenre akkor volt már vagy kettővel újabb. :)
Frissítettem és a telefon megint tele volt T-s app-pal. A számítógépen lehet frissíteni.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#30326) 313313 válasza cris78 (#30325) üzenetére


313313
addikt

Mi zsinórba 2.3-al kapjuk vissza szervizből, hogy a legfrissebb szoft van rajta...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30327) polonic


polonic
félisten

Úgy néz ki, hogy valami a T-nél lehet. LTE hálózaton még mindig elérhetetlen vagyok a hívó félnek. A többin minden jó.

Meg tudjátok nézni, akiknek adott az LTE, hogy ott mi a helyzet?

(#30328) KZP válasza polonic (#30327) üzenetére


KZP
őstag

Nekem is LTE-n lóg a telóm, de ma is mindenki elért, aki akart. :))
(Bp., Corvin Pláza környéke)

(#30329) kali válasza polonic (#30327) üzenetére


kali
legenda

az én telefonom elérhető (s4 - 4g/lte háló), jelenleg a III. kerületben vagyok.

(#30330) cris78 válasza 313313 (#30326) üzenetére


cris78
őstag

Na viszont ilyenkor mi a helyzet? Ha van egy hivatalos friss szoftver és egy régebbit raknak rá? Frisstem otthon megint és nem fog működni a telefon, úgy ahogy kellene...

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#30331) kali válasza 313313 (#30316) üzenetére


kali
legenda

a levélre 30 napon belül illene válaszolniuk.
aki nem illetékes, azzal nem szoktak érdemi/informális beszélgetést folytatni, bár ez érthető.

cris78; adott szolgáltató által is kiadásra került hivatalosan az újabb firmware verzió?

[ Szerkesztve ]

(#30332) polonic válasza kali (#30329) üzenetére


polonic
félisten

Nekem L920 Székesfehérvár, tegnap még jó volt. Azóta egy merülés miatti reboot volt. És ma reggel és délben nem értek el. Jött az ilyenkjor szokásos sms, hogy xy keresett ekkor, mint amikor ki van kapcsolva a készülék.

(#30333) cris78 válasza kali (#30331) üzenetére


cris78
őstag

Igen. A telefon topikjában is olvastam. És mint írtam megint megjelentek a T-s programok, amik előtte le voltak törölve.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#30334) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv![link] Ha új Net&Roll L előfizetést rendelek,mindig a linkelt eszközt adják?

Közben rájöttem,hogy nem. :B

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#30335) 313313 válasza cris78 (#30333) üzenetére


313313
addikt

Rosszul tudod:
"A T-mobile-os készülékkel rendelkezőknek a Flashtool-ra lesz szükségük mert a T-Mobile hivatalosan nem adta ki a 4.0.4 frissítést. Nem kell megijednünk felrakható az ics,úgy hogy utána visszarakható a garanciális gingerbread."--idézet a telefon topikjából.

Tehát ha GB alatt nem hozza a hibát, jó a készüléked :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30336) 313313 válasza kali (#30331) üzenetére


313313
addikt

Akkor szombaton hivatalosan írunk vásárlók könyvébe, ha elhejtanek ismét.
Mit írjuk bele? Mert a hosszú javítási időt kimagyarázzák alkatrész hiánnyal. Ha hivatkozunk arra, hogy nem kapunk érdemi információt a készülékről, mert nem tudnak semmit a készülékről, arra azért harap a fogyasztó védelem, nem?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30337) Snooker


Snooker
senior tag

Díjcsomagot és telefont cseréltem, a telefonszámom ugyan az maradt ami eddig is volt. Viszont nem tudok belépni a T-mobile oldalára (ahol a bejelentkezéshez szükséges dolgok a telefonszám illetve egy kód). Hibásnak írja az eddig belépéshez használt telefonszámot.

Bent voltam a helyi T-mobil üzletben, ott az eladó azt mondta, valószínüleg még nem "íródott jóvá" a díjcsomag csere és ezért nem tudok belépni. Telefonálni, hívást fogadni viszont tudok. Szerintetek mi lehet a probléma ?

(#30338) erdoke válasza lugosi (#30302) üzenetére


erdoke
titán

Ha más esetben ugyanúgy működik a 1430-ra küldött kód, akkor jó eséllyel T&S-nél is fog. 100 % közeli választ csak ügyfélszolgálatos fog tudni adni. Mióta rájuk vársz, simán felhívhattad volna a 1430-at. ;)

Az appal kapcsolatban csak magamat tudom ismételni: Mi értelme lenne, ha az adat roaming aktiváló alkalmazás csak adat roaming aktiválás után működne? Ugyanígy az idevágó T-s honlap is megy külföldön roaming aktiválás nélkül.

A legjobb aláírás a héten

(#30339) club1 válasza Outlander (#30321) üzenetére


club1
veterán

Számhordozás csak a körzetszámmal együtt lehetséges. Hordozás nélkül próbálkozhatsz, de akkor fizetned kell az egyedi 30-as számért (már ha szabad).

(#30340) tomy86 válasza cris78 (#30330) üzenetére


tomy86
addikt

Igen. Pl. 2011-es Xperia telefonokra is van hivatalos T-s ICS, de a szervizből mindig GB-el adják vissza.

(#30341) morphin


morphin
tag

Sziasztok!

Tudom elég bagatell dolog ami miatt írok. Most jár le a hűségem (1 év sima előfizura) és egy valamit nem értek. My T-ben azt írja, hogy felhasználható Kapcsolat pontok 0. 1 éve van Mozaik XS-em...mindig írja, hogy előző havi pont mondjuk 55, előző 6 hónap meg kb 320. Akkor miért 0 az összes!?
Ami miatt írok az viszont az, hogy szeptember környékén bevállalnék egy komolyabb telefont 0THM-re 2év hűség meg talán ha sokkal olcsóbb akk Mozaik XS-re is vállalom, de az nem biztos.
Barátnőm most vett 1 hónapja sincs egy S3 LTE-t...futár hozta minden ok. Kapott papírt h mikor hogy kell befizetni a részleteket és meddig. A kérdésem az lenne, hogy ugye szintén ez lesz nekem is, előtörleszteni lehet? Tehát, hogy ne kelljen minden hónapban külön fizetni azt a 5-6-7 ezer forintot a számlán kívül hanem havonta mondjuk 20e-t.(vagy egyszerre több havi részletet) Ilyen előtörlesztés szerűség van T-nél?
Én neten fizetek mindent, tehát e-számlát kapok minden hónapban, a részletekről is ilyet fogok? Gondolom van arra is külön menüpont.
Illetve ha már írok. Ha lejár a 2 év hűség lehet kérni a telefon függetlenítését? Van még ilyen egyáltalán?
Köszi a segítséget! :R

Üdv

(#30342) D@ve89 válasza polonic (#30332) üzenetére


D@ve89
tag

Valószínűleg nem akar lemenni bejövő hívás esetén a telefonod 3G-re, vagy ha le is akar, valahogy elakad a folyamat, nem válaszol a híváskezdeményezésre. Még egy rebootot megérne a dolog, esetleg only 3G-n kipróbálni, de mivel másoknak jó, meg nem tudni globális LTE hibáról, így leginkább nálad lehet a gond.

(#30343) polonic válasza D@ve89 (#30342) üzenetére


polonic
félisten

LTE-n kívül minden esetben jó, rendesen kicsörög a telefon.

Ha nálam van a gond, akkor az milyen gond lehet?

(#30344) Outlander válasza club1 (#30339) üzenetére


Outlander
őstag

Hmmm... rendben köszönöm..

Kb erre számítottam, de gondoltam megkérdem..

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#30345) D@ve89 válasza polonic (#30343) üzenetére


D@ve89
tag

Olyan gond, amit írtam két lehetőséget. Gondolom ez lehet szoftveres/hardveres probléma miatt is, ehhez már nem értek sajnos, nem vagyok szervízes. Esetleg egy gyári állapotba visszaállítást érdemes lehet megpróbálni.

(#30346) 1430 válasza club1 (#30285) üzenetére


1430
senior tag

"Az alkalmazások igénybe vételéhez mobilinternet szolgáltatás és megfelelő operációs rendszerű okostelefon szükséges, illetve letöltésük és használatuk adatforgalmat generál. Roaming helyzetben a fentieken felül, roaming adatdíjcsomag megléte is szükséges..."
Tehát az oldalon "ajánlott alkalmazások" igénybevételéhez kell roaming helyzetben a roaming adatcsomag. ;)

lugosi
Igen, működni fog a 1430-ra küldött SMS, hacsak nincs önkiszolgáló ügyfélszolgálati tiltás a számodon (üzleti számoknál előfordul, hogy ne aktiváljanak mindenféle szolgáltatásokat az alkalmazottak). Persze ebben az esetben az alkalmazás sem segít, mert az is önkiszolgáló. Mellesleg az USSD kód használatával az SMS árát is meg lehet spórolni.
Egyes okostelefonokon vagy notebook-on a kapcsolódás indításakor egy (ingyenesen elérhető) úgynevezett Landing Page is fel szokott jönni, ott is aktiválható T&S.

kecsawi
Nem a mostani számla miatt korlátoztak, hanem egy korábbi miatt, és június közepén kellett kapnod értesítést róla, hogy elindult a 30 napos türelmi idő a lejárt számlák rendezésére.

Outlander
Nem megoldható. Ha a számod egyébként a 30-as körzettel még kiadható, akkor is legfeljebb mint választott szám veheted igénybe (az új előfizetés díján felül +6500 Ft), de ha a számod olyan formátumú, akkor lehet, hogy az már "különleges hívószám" kategória, akkor meg még több (díjszabás 5.2.).

Snooker
Nem feltétlen értem, amit írsz, de esetleg Domino-ból havidíjasba váltottál? Mert akkor a korábbi "regisztrációt" töröltetni kell. Ha ez a helyzet, hívd a 1430-at.

morphin
Ezt pár napja kitárgyaltuk, olvasd át, a Te kérdésedre is benne van a válasz. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#30347) lugosi válasza erdoke (#30338) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerk.: Törölve.

1430: köszi, nincs ilyesmi tiltva (én mondom meg a cégnél hogy mi van tiltva és én nem kértem ilyet)

[ Szerkesztve ]

(#30348) Snooker válasza 1430 (#30346) üzenetére


Snooker
senior tag

Nem, eddig Mix díjcsomagom volt és most váltottam Mozaik SX-re. Mindkettő előfizetéses.

(#30349) 1430 válasza Snooker (#30348) üzenetére


1430
senior tag

Értem. Ebben az esetben is érdemes lenne töröltetni a korábbi regisztrációt (ha ma bejelented, holnap napközben jó eséllyel el is végzi az illetékes terület), mert a MIX is bizonyos szintig Domino, sok szolgáltatását a Domino rendszer kezeli.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#30350) dedike válasza Snooker (#30348) üzenetére


dedike
addikt

Így jár, aki telefonál írás közben... :B

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.