Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) dedike válasza AsusBoy (#30750) üzenetére


dedike
addikt

Szia!

Ha a bátyád nevére veszel készüléket, az újabb két év hűséget jelent, tehát addig csak kötbér ellenében tudja átváltani előre fizetettre.

Mix díjcsomagra nem lehet hűséget vállalni.

Jó szerencsét!

(#30752) AsusBoy válasza dedike (#30751) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Köszönöm!

Akkor nem tudom ,hogy mitévő legyek :(

(#30753) 1430 válasza erdoke (#30541) üzenetére


1430
senior tag

Nem, pontok csak a kezdőrészletbe számíthatók be, törlesztésbe nem... :(

szilard28
A csomagolási dátumtól számítva 2 éved van a Domino SIM aktiválásra.

Mr. Teddy
Nyilván csak a 80%-os fogyásról kaptál értesítést. ;)

djculture
Azért ennyire nem rossz a helyzet, mert 6 óránként frissülnek az adatok (sőt a forgalmi díj mentes adatcsomagoknál realtime). Ráadásul az adatforgalmi értesítő még előrébb is járhat, mert ha zárul a kapcsolat, összesít a rendszer, és ha átlépi a küszöbértéket a forgalom, lemegy az SMS, miközben a forgalmi tájékoztató lehet, hogy csak órákkal később frissül. Ezt Teddy esetében kizárhatjuk, mert napok múltán kérdezte le a forgalmi egyenlegét.

Achill3uS
Ez pedig almáéknál így van... Próbálj meg abban az üzletben, arra az ügyintézőre panaszt tenni, aki azt mondta, jó lesz holnap is...

morphin
Ha augusztusban növeled a forgalmad, az a szeptemberi vizsgálatnál csapódik le, és ha elég pontod lesz, október 1-től leszel aranykártyás. :U Én szóltam! :)

dokee78
A régi díjcsomag is részarányosan fog számlázódni.

korcsillio
Azért kell betelefonálni, hogy visszaállítsák a 2GB-os alapcsomagot.

erdoke
Az ajándék net felhasználásához szükség van aktív adatcsomagra. Tehát ha kikapcsolod a Go!NapiNetet, az ingyen net sem fog működni. Ha más Go!Net-re váltasz, az ajándék keret fogy először.
Megjegyzem, ha most adatbónuszt aktiválsz Domino számra, további 100 Mb-ot kapsz a következő hétfőn (30 napra). ;)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#30754) dokee78


dokee78
félisten

Azt lehet tudni milyen időnként jön újabb akciós árlista?

(#30755) erdoke válasza 1430 (#30753) üzenetére


erdoke
titán

ha most adatbónuszt aktiválsz Domino számra, további 100 Mb-ot kapsz a következő hétfőn (30 napra).

Domino ügyben teljesen láma vagyok. Mit jelent a Dominóra aktivált adatbónusz, és merre lehet ilyesmit csinálni?

A legjobb aláírás a héten

(#30756) 1430 válasza erdoke (#30755) üzenetére


1430
senior tag

Azt hittem erre az ajándék netre gondolsz, mert azt írtad, csak egy hete van felhasználni...
Vagy WebShop-ból rendeltétek, és ahhoz kértetek 100 MB-ot ajándékba? Mert arra 30 napos felhasználási idő van.
Amúgy a feltöltések után járó bónuszt a +BONUSZADAT kulcsszóval lehet aktiválni (1430-ra küldött SMS-ben).
Mellesleg most a Domino Surf-höz is 2x adatkeret, vagyis 300 MB jár 2 ciklus erejéig (+ még akciós áron Go!Net is aktiválható mellé).

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#30757) erdoke válasza 1430 (#30756) üzenetére


erdoke
titán

Igen, a feltöltési bónuszra gondoltam, de csak 40 MB, mert 3500-at töltöttem rá. Egy hétre így is elég lesz.
A webshopos rendeléshez ajándék percet kértünk, de az értelemszerűen nem a Dominóra ment, hanem a hűség hosszabbított Mozaik S-re, amelyikre a készüléket vettük.
Hétvégéig ki kell találnunk, milyen netet aktiváljunk erre a Dominóra, de jelenleg a két GoNet és a Surf variálása tűnik a legjobbnak.

A legjobb aláírás a héten

(#30758) SPF


SPF
senior tag

ÉnCégem-hez meg lehet rendelni a Go!Net L csomagot? Ha eddig nem volt ilyen csomag megrendelve, akkor most 490Ft, ugye? És ha ez működik így, akkor a Go!Net adatmennyiségét kezdi el "levonni", vagy az ÉnCégem mobilinternetre fordítható részét?

(#30759) Soulfly842 válasza SPF (#30758) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az éncégemnél nem így működik. Ott a net2go-t csak businessnettel lehet kiváltani. Viszont kedvező áron 7 GB LTE képes internetet kapsz, amihez tandem sim kártyát is vehetsz igénybe (internetet így megbontva használhatod a telefonoddal és egy másodlagos kártyával (használhatod stickkel, táblagéppel, s egyéb eszközökkel)). Abban az esetben, ha nincs rajta Bnet, akkor egy MB durván kerekítve 8 Ft-ra jön ki.

(#30760) lugosi válasza Soulfly842 (#30759) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 7 gigás az szerintem nem LTE képes. Nekünk is a 7 gigás Businessnet M van és az 21 mbit/s. Az XL-től felfelé lesz 60 mbit/s. [link]

(#30761) club1 válasza lugosi (#30760) üzenetére


club1
veterán

Attól hogy be van korlátozva 21 mbps-ra, még lte képes, hiszen használhatja a jobb lte hálózatot...

(#30762) kali válasza lugosi (#30760) üzenetére


kali
legenda

nem csak attól 4g/lte valami, hogy gyorsabb, hanem az számít, hogy milyen hálózatra jelentkezik fel az eszköz.
papíron van 7.2 megabit/sec sebességű 4g/lte csomag is.

(#30763) morphin válasza 1430 (#30753) üzenetére


morphin
tag

Hmm igazából tudok várni...ha több, mint 2 éve elvagyok (nagy nehezen most már) az i9000-el akkor ezt az 1-2 hónapot kibírom. Viszont addigra lehet lesz annyi félretett, hogy meg tudom venni T-n kívül is függetlenül. Ha leforgalmazom a kellő ponthoz szükséges forintot, be is fizetem egyből szept. elején amikor jön az e-számla akkor kövi zárásnál kapom csak meg az Arany szintet? Október első pár napja? Tehát elméletben másnap (miután megkaptam) már igényelhetek új készüléket...mondjuk nem értem miért nem egyből kapom meg szeptember elején amikor ugye jön a számla...a minősítést/szintet két számla között nem tudják megadni? Ennyire bonyolult dolog ez?
Amúgy köszi a segítséget! :R

(#30764) dokee78


dokee78
félisten

Gyors válasz?
Ha ezt választom akkor is él az online 10% kedvezmény és ha van a közelemben lévő boltban akkor felhívnak és mehetek érte?

(#30765) raziel01 válasza dokee78 (#30764) üzenetére


raziel01
veterán

Na végre. Eddig ilyen nem volt. 3 hete legalábbis örültem volna egy ilyennek.

(#30766) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem felétek :).

T-mobilnál van egy hívószámom (Fun díjcsomaggal ) 2013 december 3.-áig hűség időm van rá.
Ma beszéltem T-mobile chaten egy ügyintézővel és kérdeztem ,hogy akkor mikor tudnék megvásárolni egy új készüléket és azt mondta nekem ,hogy 2013 szeptember 3.-án már vásárolhatok új telefont.

Ha most szeretnék meglévő havidíjas hívószámra vásárolni akkor ezt írja :

"Meglévő hűségnyilatkozata lejáratáig nem veheti igénybe a kedvezményt"

Tehát akkor ,hogy is van ez ? December 3.-ától vásárolhatok csak vagy már szeptember 3. napjától ?
Szeptember 3.-ától ha már vehetek egy új készüléket akkor ugyan úgy megvehetem kamatmentes részletre ?

Előre is köszönöm válaszaitokat!

Üdv: AsusBoy

(#30767) dokee78 válasza raziel01 (#30765) üzenetére


dokee78
félisten

Még nem működik sajnos,de hamarosan jó lesz,mindegy megrendeltem normál módon. :R

(#30768) kali válasza AsusBoy (#30766) üzenetére


kali
legenda

szia,

aranyos vagy platinás kiemeltség esetén, a 24 hónapos hűség alatt már 21 eltelt hónaptól - előrehozottan - vásárolhatsz akciósan, újabb hűség aláírásával, és természetsen részletre is.

[ Szerkesztve ]

(#30769) AsusBoy válasza kali (#30768) üzenetére


AsusBoy
senior tag

aranykártyás vagyok.
akkor szeptember 3.ától ?

(#30770) kali válasza AsusBoy (#30769) üzenetére


kali
legenda

igen, akkor előrehozottan lehetséges 21 hónap után, hiába adott 24 hónap hűség.
a webshop is felkínálja majd, de bizonyos telefonok drágábban néhány ezressel, mivel a le nem telt hűség kifizetendő, nekem például az s4 esetén nem sokat nyomott a latban a +3 e ft.

(#30771) AsusBoy válasza kali (#30770) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Rendben köszönöm.!

Én majd Asus PadFone 2-t szeretnék megrendelni ,akkor remélem szeptember elején felfogja kínálni a vásárlás lehetőségét :)

Soha nem rendeltem neten t-mobile-tól . Egyszerűen kiválasztom ,hogy meglévő havidíjas , kamatmentes részletre .

Nem kell személyesen megtárgyalni t-mobilos ügyintézővel , hogy az adataimat megnézze akkor az utolsó havi bér kereslet kimutatása meg ilyen cicerók ?

Hogy zajlik ennek a menete ?

(#30772) kali válasza AsusBoy (#30771) üzenetére


kali
legenda

simán lezongorázod a webshop felületén, és szállítják.
engem sosem hívtak még a rendelések kapcsán, aranyos és platinás ügyfelektől előleget sem nagyon szoktak kérni, extra kimutatások vagy papírok meg pláne nem kellenek.

(#30773) AsusBoy válasza kali (#30772) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Na akkor szupeR! :)

Remélem az Asus PadFone 2 -es készülék még szeptember elején kapható lesz nálunk, nagyon remélem :)

Köszi a segítséget :R !!

(#30774) lugosi válasza club1 (#30761) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És kali:
Értem, ezt nem tudtam, bár mondjuk akkor nem értem mi értelme az lte-nek, ha nem lte sebességgel működik adott csomagban.

(#30775) kali válasza lugosi (#30774) üzenetére


kali
legenda

nincs konkrét lte sebesség, az elérhető maximum több, mint a különböző 3g módozatokban, de azt nem feltétlenül kell kihasználni.
sok már területen is igaz ez, például kábeles netet sem használ 120 megabit/sec csomagot mindenki, hiába elérhető nála, akinek elég a fele is, az olcsóbb csomagra fizet elő, és azt veszi igénybe!
válaszidőben is jobb az lte az eltérő módozatoktól, tehát akár már azért is megéri, illetve sok olyan helyen van már lte, ahol nincs vagy gyenge a 3g, emiatt is megéri, meg ugye amíg a különböző 3g hálókon terheltebb, vagy egyéb szempontból problémás helyeken csak néhány megabit/sec csordogál, addig az lte hálón az alacsonyabb 21 megabit/sec csomag is a sokszorosát fogja adni, mint a korábban említett 3g háló!

[ Szerkesztve ]

(#30776) club1 válasza lugosi (#30774) üzenetére


club1
veterán

Az lte-nek a kisebb csomagkésés miatti gyorsaság, és az alacsonyabb frekvencia miatti stabilabb/nagyobb lefedettség (már ahol van a 3G mellett) az értelme.
20 Mbps sebességgel egy óra alatt 8-9 GB adatot lehet forgalmazni, ennyi erővel tehát az LTE-nek sem lenne értelme, hiszen nincsenek több 100 GB-os havi adatforgalmat tartalmazó csomagok...

(#30777) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ha én már 7-8 éve előfizető vagyok, és aranykártyás, akkor is kérnek tőlem előleget telefon váltáskor?

(#30778) dokee78 válasza tzsolesz (#30777) üzenetére


dokee78
félisten

Csak a kezdőrészletet már ha van kezdőrészlet az adott készüléknél.

(#30779) djculture válasza dokee78 (#30778) üzenetére


djculture
félisten

Ja ha kockázatmentesnek minősül. Havernak egyszer volt olyan hogy rátelefonáltak hogy mikor óhajtja kifizetni a számlát még aznap bement és személyesen befizette a westel ügyfélszolgálatán, tavaly gondolt egyet venni akart egy drágább telót rögtön 40000-el kezdték.Pedig 13 éve ügyfél, tartozása nincs a cég felé.

[ Szerkesztve ]

(#30780) tzsolesz válasza dokee78 (#30778) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én ezekre a 30-60k befizetésekre gondolok, amit kaukcioként kérnek mostanában sok mindenkitől.

(#30781) dokee78 válasza tzsolesz (#30780) üzenetére


dokee78
félisten

Úgy tudom kaukciót az újaktól kérnek és talán a "rossz" előfizetőktől akik szerintem sorozatosan számlatartozással küszködnek.
Bár jön majd valaki aki ezt cáfolja vagy megerősíti.

Tőlem még sosem kértek kaukciót.

(#30782) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok remélem tudtok segíteni :R
Lenne egy kérdésem márpedig az hogy unokatestvérem vett fel előfizetéssel telefont kb 6éve amikor bejött a Sony Ericsson k610i :) És 1 hét után kikapcsolták neki mert állítólag annyit telefonált és kikattant és nem fizette ki mert mi az hogy kikapcsolják amikor még csak 1 hét telt le,és átment a pannon hoz ami mára már telenor,és azóta is ott van!
És az lenne a kérdése hogy tud e felvenni a t_mobile nál most telefont hogy eltelt ennyi idő vagy nem,én mondtam neki hogy 100% hogy nem mert nem fizette ki de azt mondta rá hogy már rég átadták behajtásra vagy mire és akkor már tud!
És mondom megkérdezem itt ph-n hogy mit mondanak akik jobban értenek hozzá!
Köszöntem :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#30783) sch_a


sch_a
addikt

Ingyen netes hetek vannak? Már vagy fél giga adatforgalomnál járok maximum sebességgel a szerény kis 50 megás csomagommal.

(#30784) tzsolesz válasza dokee78 (#30781) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

akik szerintem sorozatosan számlatartozással küszködnek.

Pont ilyen vagyok, de ilyen is voltam amikor a Black-et vettem. Felszólítást sohasem vártam meg, mert azért kifizettem úgymond a következő hónapban fizukor....

(#30785) n@p@lm válasza sch_a (#30783) üzenetére


n@p@lm
őstag

CSENDET!
:))

(#30786) Daffni2 válasza Smile8822 (#30782) üzenetére


Daffni2
addikt

Nagyon valószínű, hogy nem tud, sőt az is valószínű, hogy egyik szolgáltató sem köt szerződést vele.
Ha rajta van a "feketelistán" amit a 3 szolgáltató közösen használ, aki oda felkerül nem fizetés miatt azzal nem kötnek szerződést.
A Telenornál is csak jókora előlegfizetéssel.

"Aki ad,az nyer"

(#30787) sch_a válasza n@p@lm (#30785) üzenetére


sch_a
addikt

Másnak se lassítottak? Mondjuk nem panaszkodok, pont jól jött ki. Nyaralni voltunk és bedöglött a wifi a szálláson. ;]

(#30788) Smile8822 válasza Daffni2 (#30786) üzenetére


Smile8822
senior tag

Értem Köszönöm :R
És ha fizet be előlehet a T-nél ? Mert állítólag ha befizet valamennyit akkor vehet fel :U

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#30789) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Asus PadFone 2 készüléket meddig fog forgalmazni a T-Mobile ?
Szeptemberben még lehet vásárolni szerintetek ilyen készüléket ?

(#30790) djculture válasza Smile8822 (#30782) üzenetére


djculture
félisten

Esélytelen mondom még a tizenéves westeles történeteket is nyilván tartják.

(#30791) HofiZoli válasza sch_a (#30787) üzenetére


HofiZoli
senior tag

dehogynem, mint a huzat úgy lelassítottak az.. bekaphatják :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30792) SPF válasza Soulfly842 (#30759) üzenetére


SPF
senior tag

Köszi a választ! 7 giga nem kell, csak valami kis csomagot (500mb) akartam egy hónapra.

(#30793) Soulfly842 válasza Smile8822 (#30782) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha rendezte az egyenlegét, akkor is min. 40 ezres előleggel kell számolnia (ha behajtó cégig/peres útra ment). Ha nem akkor a teljes egyenleg rendezésével, ill. ugyanúgy egy hasonló előleggel.

Abban az esetben, ha az előfizetőnek 'valahogy kialakult' egy ilyen előtörténet egyfajta biztonsági 'eljárás', hogy egy nagyobb mobil előleg befizetése mellett vehet csak igénybe egy új előfizetést. A T-mobile-nál viszont azonnal - ellentétben más szolgáltatóval - már az első hónapban jóváíródik a mobil előleg a havi számlázásban (pusztán csak a havi forgalomban, ha kamatmentes részlettel vásárol, akkor az esedékes részletfizetéseket ugyanúgy rendezni kell).

---

LTE sávszélességnél nem csak a jobb válaszidők egyébként a mérvadóak, de a sokkal jobb feltöltési sebesség is jól szolgál... :) legyen szó akár voipról, akár általános böngészésről, vagy ha valaki nagyobb csatolmányokat, adatokat kezel hasznos lehet és egyfajta ránctalanítóként, nyugtatóként is jól szolgál, 'a mikor tölti mááá fel végre' helyett... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30794) Smile8822 válasza Soulfly842 (#30793) üzenetére


Smile8822
senior tag

Értem és köszönöm a segítséget :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#30795) Soulfly842 válasza lugosi (#30760) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az általad linkelt oldalon is írják:

"A T-Mobile Business Net szolgáltatásának előnyei

a 4G/LTE technológia is elérhető valamennyi Business Net díjcsomaggal"

A szemléletesség végett:
Lehet egy-egy esetben 3G-n csak zötyögne 1 MB/s -vel a feltöltés, 4G-n meg a maximumra is alig sikerül visszafognia a korlátnak... :)

Egyébként én úgy gondolom - szubjektív vélemény, nem tényállás közlés -, hogy időről-időre bővülni fog a teljes sávszéllel működő 4G a mobilinternet portfólióban... tesztüzemek lemennek, stabilan beállnak a tornyok és lehet 'zúzni'... :) Folyamatos volt eddig is a bővülés, az egyre nagyobb sávszélességek bevezetése. Gondoljatok csak pl. az önálló simkártyaként működő relaxnetek (7,2 MB/s) kivezetésére... pedig nem is olyan régen még abból volt 3, 7, ill 14 GB-s :) A net&rolloknál meg előbb az M, L-re, majd végül a net&roll S-re 21 MB-s lett... ha ezt a tendenciát elnézzük akkor.... :))

:)

[ Szerkesztve ]

(#30796) club1 válasza Soulfly842 (#30795) üzenetére


club1
veterán

A személyes véleményem meg az, hogy az egyre "nagyobb sávszélességek bevezetésének" korlátja a rendelkezésre álló frekvencia sávszélessége. Jó az LTE, csak a vezetéknélküli átvitelnél mindig ott lesz az, hogy cellánként x embernél többnél nem fog menni az x mbps-nál több, mert az adott frekvenciablokkba csak annyi fér amennyi...

(#30797) Soulfly842 válasza club1 (#30796) üzenetére


Soulfly842
addikt

De ha így nézzük, akkor ugyanez elmondható volt már az EDGE-ről is... múltkor pont a westeles idők kezdete óta a cégnél lévő kolléga ecsetelt egy szép hasonlóságot, amikor elindultak a kisebb sávszélességek, hogy csökkentek ezek, ahogy egyre több telefon csatlakozott rá... komoly távolságokról rövid idő alatt az épület lábáig csökkent a kör, ahol a 'torony' volt... ahhoz képest most jobban áll a dolog, gyorsabban fejlődünk ;] :P

Az újszülött sem a biciklizéssel kezdi... :)

[ Szerkesztve ]

(#30798) adam3 válasza club1 (#30796) üzenetére


adam3
aktív tag

Frequency reuse, dual carrier, mimo, modulation, coding

Ez csak néhány a sok lehetőség közül, melyeket ha szépen használod, lehet throughput növekedést elérni a meglévő frekikkel is. Persze neked is igazad van, a jó öreg Shannon képletbe még mindig a freki sávszél az úr. De hála a mai analóg lekapcsolásnak, nemsokára lesz itt szabad kiadható üres blokk.

De sztem mire elérjük, hogy egy LTE cella tele lesz, addigra bejönnek az új dolgok: wifi offload, femto cells

(#30799) lugosi válasza Soulfly842 (#30795) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát, ha ti mondjátok, hogy a 21 megabitnek is örülni kell hogy LTE...

(#30800) raziel01 válasza lugosi (#30799) üzenetére


raziel01
veterán

GO net XL 7 Mbit. Szánalom.
21 Mbit jó is lenne. :D
Szóval mindig van rosszabb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.