Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) djculture válasza raziel01 (#30800) üzenetére


djculture
félisten

Majd ha elkezdenek korlátozgatni megtudod az 1 giga 15 perc alatt leforgalmazódik 7,2 Mbit/s-el is és utána száguldozol 32 kbps-al.

[ Szerkesztve ]

(#30802) polonic válasza djculture (#30801) üzenetére


polonic
félisten

Miért forgalmazódna le? Most a mobilnetet 24/7-be downloadra kéne használni? :U
Olyan hülyeség ez, hogy elfogy kurvahamar x sebességgel a net. Nem ez a lényeg a mobilnetnél, nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#30803) djculture válasza polonic (#30802) üzenetére


djculture
félisten

Akkor meg minek ez a nagy sebesség őrület is az is hülyeség. Teljes HD (1080p) felbontású videohívással kilehet használni egy fél óra alatt az 1 gigát , nem a kőkorszakba vagyunk...
Tudom neked az a jó ha minél kevesebbet adnak de hangzatos sávszéllel..

[ Szerkesztve ]

(#30804) polonic válasza djculture (#30803) üzenetére


polonic
félisten

Miért ne lehetne? A nagy sebesség együtt jár az állandó letöltéssel? Miért?

[ Szerkesztve ]

(#30805) sifarr válasza club1 (#30796) üzenetére


sifarr
senior tag

A személyes véleményem meg az, hogy az egyre "nagyobb sávszélességek bevezetésének" korlátja a rendelkezésre álló frekvencia sávszélessége.
Szerintem pont fordítva lesz.
Az LTE ugyanannyi idő alatt több ügyfelet tud kiszolgálni, hiszen 1-1 ügyfél rövidebb ideig foglalja a frekit.
Tehát az a valószínű, hogy az LTE-t mindenki megkapja. A magasabb csomagok abban kapnak előnyt, hogy magasabb prioritást kapnak az LTE-hez. Azaz az olcsóbb csomagok használóit fogja hamarabb visszavágni a háló 3G-re vagy akár EDGE-re.

(#30806) tzsolesz válasza djculture (#30801) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

32Kbs? Én csak abban tudok, falun élek. Jó nektek ilyenekről beszélgettek. Csak ámulok és bámulok. Persze a díjcsomagban lévő netet ugyan úgy ki kell fizetnem.
Mondjuk inkább 12Kbs. A PH! egy oldala kb. 15ms-ig tölt be. Gyakorlatilag nem is használom, és használtam soha a mobil netet ez miatt. Nálunk ez nem is kérdés, csak is WIFI otthon, vagy melóhelyen. Beérjük ennyivel.
Magyarország én így szeretlek. Még jó hogy minden állampolgár egyenlő. :DDD

(#30807) raziel01 válasza djculture (#30801) üzenetére


raziel01
veterán

Engem eddig is korlátoztak. 1080 MB után 32Kbit lett.
Nem érdekel a sebesség. Engem az csesz fel, hogy a rohadt LTE-s telefonnal nem tudom kipróbálni az LTE-t.
2500 Ft-os csomag nem elég az LTE-hez? Milyen logika ez.
T-s ügyintézővel beszéltem erről. Azt mondta váltsak Mozaik S-re abban van LTE.
Hát kösz, nekem Like díjcsomagom van. Nevetséges.
Ha már ennyire nyomatják az LTE-t akkor engedni kéne, hogy az ember használja.

(#30808) djculture válasza polonic (#30804) üzenetére


djculture
félisten

Igazad van hozzanak létre egy 10 megás csomagot 10 Gbps-el. Egyik haver most mesélte japánba (ott dolgozik) már a 10 Gbps 5G-t készitik elő 100giga forgalmat adnak majd hozzá. Itt meg a szabványok eszközök fejlődnek a csomagokhoz adott leforgalmazhatóság meg nevetséges.

raziel01 Ez a másik taplóság hogy fizess többet hogy kihasználhasd a fejlesztéseket..

[ Szerkesztve ]

(#30809) polonic válasza djculture (#30808) üzenetére


polonic
félisten

Úristen, te miről beszélsz? :F
Hol írtam én ilyet, amit te helyeselsz?
Pontosabban Japánban. De ez most hogy jön ide? Miért hasonlítod hazánkat egy gazdaságilag top5 országhoz?

[ Szerkesztve ]

(#30810) raziel01 válasza djculture (#30808) üzenetére


raziel01
veterán

"raziel01 Ez a másik taplóság hogy fizess többet hogy kihasználhasd a fejlesztéseket.."

Többet fizetek. Legnagyobb elérhető netcsomag. Szerintem a minimum az lenne, hogy engednék az LTE-t ezzel.

(#30811) D@ve89


D@ve89
tag

Nem is értem, miért csak most jött elő ez a probléma, hogy "egyesek nem tudják kihasználni az LTE-t".
7,2Mbps, 14Mbps, 21Mbps, 42Mbps, ezek mind előfizetéstől (is) függő sebességek, és mindegyik 3G-n. :))
De aki nem tudja élvezni az LTE-t 21Mbps-on, az nem tudom, vajon hogy tudná 60Mbps-on. Pláne, hogy szerintem MIMO képes telefonkészülék még nem sok van (és nem is sok lesz), inkább stickek esetén lehet elérni ezt a maximálisat. De még ekkor is mondhatnánk, hogy az elméleti maxot nem adják oda, tehát 60-on sem élvezheti az LTE-t az, aki 21-en nem tudja, és még sorolhatnám. :U

(#30812) kali válasza raziel01 (#30810) üzenetére


kali
legenda

milyen mobilinternetes csomag van a like mellé?

(#30813) raziel01 válasza kali (#30812) üzenetére


raziel01
veterán

50 MB van alapból.
De GO NET XL van mellé megrendelve. Ez havi 2500 Ft. (mondjuk most 3 hónapig akciós nekem de akkor is. )

(#30814) polonic válasza D@ve89 (#30811) üzenetére


polonic
félisten

Iphone-nal megvan egyébként a 60 mbit. Erdoke tett be ide képeket a méréseiről.

(#30815) raziel01 válasza polonic (#30814) üzenetére


raziel01
veterán

Amivel el is használt az adatforgalmából egy jó nagy részt. :D

(#30816) polonic válasza raziel01 (#30815) üzenetére


polonic
félisten

Így van, minimum a felét!

(#30817) kali válasza raziel01 (#30813) üzenetére


kali
legenda

azt néztem, hogy érdemes lenne mozaik xs + net&roll 1gb lte kombóra váltanod, vagy sem.

polonic; nem feltétlenül; link :)

(#30818) djculture válasza polonic (#30809) üzenetére


djculture
félisten

Probléma hogy már a környező országokban is ahogy fejlődnek a hálózatok ugyanannyi lóvéért két háromszor több leforgalmazhatóságot adnak. Itt mivan éljen a LTE mert ez a legfontosabb... Mondom tuti tendencia lesz hogy pár év és lesz itthon is 10 Gbps mert a fejlődés előbb utóbb eljut ide de majd 2500-ért továbbra is 1gigát lehet leforgalmazni rajta. De akkor már 1giga forgalmazása egy 1mp-es 4k-s film megnézése lesz a youtube-on.

[ Szerkesztve ]

(#30819) raziel01 válasza kali (#30817) üzenetére


raziel01
veterán

Nem érdemes.

Like meg GO NET XL most összesen 2520 Ft
Ha már nem lesz ilyen olcsó akkor lemondom.

(#30820) lugosi válasza djculture (#30808) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

10 gbps - os "5G" :DDD Haverod túladagolta a Kamucilint.
Kár hogy még kábelen se nagyon van ilyesmi. Kicsit kisebbet kellett volna mondani mert ez így ebben a formában erősen sárkányos. :U

(#30821) djculture válasza lugosi (#30820) üzenetére


djculture
félisten

Van kisebb is ez még nem kőbe vésett dolog mint írtam próbaüzemek de a 4G is az volt 2 éve.
T-mobile anyacége is már tesztel amúgy 300Mbps-os 5G LTE hálózati protokolt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30822) erdoke válasza lugosi (#30799) üzenetére


erdoke
titán

A 21 Mbps csak egy paraméter a sok közül. Ennek közelébe 3G-n az utőbbi időben csak éjszaka lehetett kerülni, normál esetben a töredéke volt csak meg, és akkor a feltöltést vagy a reakcióidőt nem is említettük. Gyakran 20-30 Mbps LTE hálón a feltöltésem, úgyhogy megint engedélyeztem, hogy a mobil adatforgalom terhére is automatikusan töltődjenek fel a képeim. Furcsa kimondani, de jobb a feltöltésem mobilneten, mint otthon kábelen, pedig a UPC 120 Mbitet ad lefelé...

(#30806) tzsolesz
Rossz faluban élsz. A szüleim egy 1700-as hevesi faluban laknak, és ott HSDPA van a T részéről.

(#30807) raziel01
Az LTE jelenleg egy prémium szolgáltatás, és a szolgáltató szerint nem jár egy 2500 Ft-os csomaghoz. Én annyira nem találom felháborítónak. Azt már inkább furcsának, hogy LTE képes okostelefon mellé csak az a csomag fér bele.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#30823) Huroq válasza erdoke (#30822) üzenetére


Huroq
senior tag

raziel01 -nek Go!Net XL mobilinternet előfizetése van. 1GB internetet adnak 2500Ft -ért havonta, amiért már szerintem is járhatna az LTE.
A utolsó mondatodhoz pedig annyit fűznék csak hozzá, hogy van olyan ember aki szeretne minőségi telefont, de nem beszél annyit, hogy 5-10 ezer forintos csomagra előfizessen.

[ Szerkesztve ]

(#30824) erdoke válasza Huroq (#30823) üzenetére


erdoke
titán

Nem értem, miként került ide az 5-10e Ft-os csomag, az LTE már a 3200-as Mozaik XS-től elérhető.
A GoNet csomagok szerintem átalakítás előtt állnak, ezért a nagy akciózás.

A legjobb aláírás a héten

(#30825) raziel01 válasza erdoke (#30822) üzenetére


raziel01
veterán

Tessék mondj a GONET XL-nél nagyobb csomagot. NINCS. Ez a baj.
Like díjcsomagot meg azért használom, mert nekem nagyon megéri. Nem kell még több beszélgetés mikor ki sem használnám.

Inkább plusz internet kéne. Keveset beszélek telefonon a facebook/viber korában.

Szerintem a világ legnagyobb hülyesége lenne csak azért igénybe venni egy +2-3 ezres csomagot, hogy ugyan azt az 1 GB-ot LTE-n netezhessem le. De ahogy látom szerinted ez teljesen normális lenne azért ajánlgatod.

Én komolyan el se hiszem, hogy ez 2013-ban Magyarország, hogy van 1 GB aztán viszlát. Mert ugye a limitbővítő is csak havi egyszer mehet.

LTE-s telefon meg azért van, mert akciós most és nem akartam már szopni a lassúsággal. +nagy kijelző

[ Szerkesztve ]

(#30826) Huroq válasza erdoke (#30824) üzenetére


Huroq
senior tag

Alapból ugye az XS-ben nincs LTE, de valóban lehet limit bővítő opciót kérni, de csak a sima LTE nélkülit, bár abban is a sebesség 21/5,7, tehát gyorsabb mint a 7,2.
Ez neki sajnos nem opció, hisz Like díjcsomagban van. Úgyhogy én meg a Mozaik díjcsomag idekerülését nem értem. Sokkal rosszabb percdíjakkal rendelkezik mint a Like.
Látod ezért írtam az 5-10e forintot.

(#30827) raziel01
Tudom. :) Hálozaton belül a legjobb ajánlat. Én is ezt használtam egy ideig csak sajnos most már én ezt a kedvezményt nem vehetem igénybe.

[ Szerkesztve ]

(#30827) raziel01 válasza Huroq (#30826) üzenetére


raziel01
veterán

Ráadásul a Like-ban nekem 3 szám hívása ingyen van 100 óra erejéig.

(#30828) erdoke válasza raziel01 (#30825) üzenetére


erdoke
titán

Továbbra se vágom, miért reklamálsz. Olyan kedvezményes díjcsomagban vagy, ami számomra nem is választható. Erre úgy teszel, mintha neked kötelező lenne abban maradnod. Kapsz egy bazi nagy kedvezményt a beszélgetésből, vagy kapsz gyorsabb/több netet. A te választásod. Nyilván jó lenne 2500-ért 1000 lebeszélhető perc és 10 GB adat 60 Mbites sebességgel, de ez nem az idén kerül bevezetésre...

(#30826) erikviking
Igaz, az már 4200. Az 5-10 ezret továbbra se értem. ;)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#30829) Huroq válasza erdoke (#30828) üzenetére


Huroq
senior tag

Mozaik S -nél fel van tüntetve, hogy LTE képes amiben én is vagyok, de itt is a sebesség 21/5,7, mint a limitbővítőnél, de ott nincs feltüntetve, hogy LTE csak, hogy 21/5,7 a sebesség. Szerintem a sima limitbővítőnél csak H+ hálózatra mászik fel, ami ha jól tudom még nem LTE, de ebben végképp nem vagyok biztos.
Viszont igazad van, ha valóban LTE-re mászik fel a sima limitbővítő, akkor meghajolok előtted és valóban csak 4200 Ft -ra jön ki, ami nem 5000 Ft. :)
Béke :R

(#30830) kali válasza Huroq (#30829) üzenetére


kali
legenda

nekem április 1-től mozaik xs + net&roll 1gb lte bővítés van (3200 ft + 1000 ft), 1.2 gigabyte lte adatforgalommal.

[ Szerkesztve ]

(#30831) Huroq válasza kali (#30830) üzenetére


Huroq
senior tag

Akkor rosszul tudtam, bár mentségemre szolgáljon a weboldalról tájékozódtam.
Igazad volt erdoke. :)

[ Szerkesztve ]

(#30832) kali válasza Huroq (#30831) üzenetére


kali
legenda

ott is jól írják bizonyos részeknél; link
NET&ROLL 1 GB LTE - Mozaik XS, S, M, L, XL, XXL díjcsomagok, T-Mobile Ikon LTE díjcsomagok
ez a mérvadó; link
2013. április 1-jétől hatályos változások. Az alábbi módosítások az ÁSzF következő módosításának hatályba lépéséig az ÁSzF 7. számú mellékletét képezik.
A továbbiakban a Mozaik XS, S és M csomaghoz kiegészítő adat-opcióként elérhető Net&Roll 1GB – LTE opció is. Általános Díjszabás 2.1.1. és 2.3.2.1 pont

(#30833) Huroq válasza kali (#30832) üzenetére


Huroq
senior tag

Én sajnos nem az összesítő táblát néztem, hanem konkrétan a szolgáltatás oldalát. Ott sajnos még nem szerepelt közte a Mozaik XS csomag.
A kiigazítást köszönöm.

Bár az érdekes, hogy a sebességnél azt írják, hogy az eredeti díjcsomagban feltüntetett sebesség a mérvadó.
Akkor viszont, hogy lehet, hogy az XS csomag felkapcsolódik LTE-re? Elképzelhető, hogy valamit félre olvastam megint.

[ Szerkesztve ]

(#30834) kali válasza Huroq (#30833) üzenetére


kali
legenda

ezt tárgyaltuk nem is olyan régen, hogy nem függ össze a sebességgel az lte, nem csak 60 megabit/sec sebességű 4g díjcsomag létezik, hanem alacsonyabbak is (21 és 7.2), de attól még azok is az lte hálóra kapcsolódnak fel, és azon forgalmaznak!
a másik része a dolognak, hogy a papíron 7.2 megabit/sec sebességű adott kombón (mozaik xs + net&roll 1gb lte) rendre legalább háromszoros sebességet mérek - de nem ritka a 26 - 28 megabit/sec sem -, és erre is reagáltak már itt a t-s illetékesek is.

[ Szerkesztve ]

(#30835) tzsolesz válasza erdoke (#30822) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Rossz faluban élsz.

Nekem mondod? :DDD

(#30836) polonic válasza djculture (#30818) üzenetére


polonic
félisten

Inkabb nem írok semmit

[ Szerkesztve ]

(#30837) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Készül valami a T-nél árképzés ügyben?
Újrarendezik az összes terméket. Kíváncsi vagyok az új árakra, akciókra.

Egy biztos, kint van a Galaxy Mega 122K-ért, és kint az LG Optimus L3II is.

[ Szerkesztve ]

(#30838) #78121280 válasza tzsolesz (#30837) üzenetére


#78121280
törölt tag

Már kint van már az új árlista. [link]

Kiemelkedő a Samsung Galaxy S3 LTE 89.991 Ft dominoban!

(#30839) Soulfly842 válasza raziel01 (#30807) üzenetére


Soulfly842
addikt

Biztos olvasták itt az ösznép mobilinternetes sirató éneket és meg akartak felelni a te elvárásodnak is! :)

Első kézből, mostantól hivatalos:
"Net&Roll 1GB LTE limitbővítő opció 2013. augusztus 1-től a Like 300 díjcsomagban is elérhető. Ettől az időponttól kezdve a Like 300 díjcsomag mellé a Net&Roll 1 GB limitbővítő opció a továbbiakban már nem aktiválható."

"2013. augusztus 1. és október 31. között Like 300 díjcsomag mellé új Net&Roll 1GB LTE limitbővítő opció aktiválása esetén 210 Ft kedvezményt adunk az opció havi díjából az aktiválás hónapjában és az azt követő két teljes hónapban. Így a csomag kedvezményes havi díja 790 Ft 1000 Ft helyett."

Annyi 'hozománya' van ennek, hogy váltanod kell a nagyobbik like-ra és már ki is használhatsz 1024+300 MB-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#30840) tzsolesz válasza #78121280 (#30838) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem én, de előfizura meg már nem adják?
S4 mini 14K-val drágább lett? Ezek őrültek? :W :W :W :W :W

(#30841) Soulfly842 válasza tzsolesz (#30837) üzenetére


Soulfly842
addikt

Elsején minden hónapban vannak kisebb/nagyobb változások... :)

(#30842) tzsolesz válasza Soulfly842 (#30841) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem én ezt is, de a konstrukciók miért nem elérhetők? Még dolgoznak rajta?

(#30843) morphin


morphin
tag

Szerintem most frissítenek mindent, mert egy-egy készüléket meg sem találtam most...

(#30844) tzsolesz válasza morphin (#30843) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Na jah, 1 db Sony sincs.....

(#30845) sch_a válasza Soulfly842 (#30839) üzenetére


sch_a
addikt

Akinek sima Like van, annak marad a Net&Roll 200 az egyetlen limitbővítő opció? Már csak Like 50-et és Like 300-at látok, de én még a sima Like-ra írtam alá hűséget.

Jut eszembe... Ha én be akarok menni egy T-pontba a diákommal, hogy újabb 2 évet hosszabbítsak, akkor választanom kell majd a Like 50 és a Like 300 között, vagy maradhatok abban amiben eddig is voltam? Illetve a hosszabbítás előtt meg kell várnom az eredeti 2 év lejártát, vagy ezt bármikor megtehetem?

(#30846) tzsolesz válasza sch_a (#30845) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Valamikor még én is Médiamániás csomaggal voltam, és csak nem rég váltottam át Mozaik S-re. Azt is azért mert mondták az ügyfélszolgálaton hogy nekem olyan csomagom van ami már nem is létezik. Mondom az komoly. Így váltatták át velem erre, de lényegében ez ugyan az.

(#30847) sch_a válasza tzsolesz (#30846) üzenetére


sch_a
addikt

Sajnos a Like50-re nem igaz, hogy ugyanaz mint a Like. Kicsit drágább (talán csak 100 Ft-al), és 100 helyett 3 óra ingyen hívás van benne. Mondjuk szerintem nekem a 3 óra is elég lenne, de ha már díjcsomagot kell váltanom, akkor a net miatt lehet a 300-at választom.

(#30848) Varszegig válasza tzsolesz (#30846) üzenetére


Varszegig
veterán

Hát azért a MM és a mozaik nem ugyanaz, és az sem igaz, hogy a MM már nem létezik, csak nem léphetsz bele.

(#30849) 1430 válasza sch_a (#30847) üzenetére


1430
senior tag

A két év utolsó 30 napjában tudod csak meghosszabbítani a jogosultságot a diák bemutatásával, és ez nem jár díjcsomagváltással.

Soulfly842
Azért azt is tegyük hozzá, hogy ha valaki a Like vagy Like 50 díjcsomagról (akár az LTE miatt) Like 300-ra vált, vissza már nem válthat, tehát számoljon a magasabb havidíjjal a jogosultsága végéig. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#30850) sch_a válasza 1430 (#30849) üzenetére


sch_a
addikt

Köszönöm, akkor marad ahogy van. :R

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.