Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) Met válasza arpivw81 (#84349) üzenetére


Met
nagyúr

LG F12C3QD, 7 éves :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84352) balojazz válasza ^Boss (#84323) üzenetére


balojazz
tag

2 éve vettem SMI6ZCS49E mosogatógépet, az is made in germany. Biztos kapható még. Igaz, egy A osztályúnál évi 30 kWh-val többet eszik, de 70-100ezerrel rövidebb.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#84353) mouzrr válasza Frod (#84344) üzenetére


mouzrr
őstag

Boscht tudom ajánlani, keskeny, 10 terítékes verzió van nálunk:
SPV4EMX20E Serie4

appban jelez ha lejárt a program, automatikus ajtónyitást is tud hogy megszáradjanak az edények, jelez az app ha fogyóban a tabletta (megadhatod hogy hány darabnál jelezzen), akkor is jelez ha öblítőt újra kéne tölteni, vagy futtatni kell egy tisztító programot.
Van gyors / intenzív program, programozható indítás, ha fut, át tudod kapcsolni egy gyors programra hogy hamarabb végezzen.

Az evőeszközöket a legfelső polcára lehet tenni, nincs kosár nekik ebben a verzióban.
Talán kicsit halkabb lehetne, de nem igazán tudom mihez viszonyítani, ez az első mosogatógépem. :B
A középső kosár magassága variálható, így lentre nagyobb edények is beférnek akár.

Könnyű kitakarítani, bármiféle műszaki érzék nélkül egyszerűen szétszedhető a belseje, a szűrőt is könnyű kivenni. Szerintem túl nagy eltérés nem lehet azonos árfekvéseknél még márkák között sem, meg kell nézni az adatlapokat, hogy az általad elvárt funkciót tudja. Legtöbb garival kell venni, a legjobb áron.

(#84354) TechN7ne válasza Reynaldo (#84302) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Készüléket helyszínen vásároltam a MediaMarkt ban és ingyenes szállítással hozták házhoz ,fizettem + beszerelési díjat és + biztosított garanciát 5 évre.
A következő a helyzet:
Nem állhatok el a vásárlástól mert a készülék nem hibás.
Voltam bent személyesen a boltban és kértem erről egy jegyzőkönyvet ,hogy az átvételtől 72 órán belül ott jártam és el szeretnék állni a vásárlástól.
Jegyzőkönyvbe annyit írtak ,hogy kérjem ki a Bosch szervíz szakvéleményét és ha valóban nem működik megfelelően kicserélik a terméket.

Nagyon nem érzem jogszerűnek ,direkt ezért is kértem róla jegyzőkönyvet ,hogy ott jártam és jeleztem feléjük a szándékom.
Ez esetben mit tudok még tenni?

(#84355) Met válasza TechN7ne (#84354) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy tudom semmit, ha "jó fejek" akkor levásárolhatod az árát.
Pénzt nem kötelesek vissza adni.
De kérdezd meg a fogyasztóvédelmet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84356) BigBear válasza TechN7ne (#84354) üzenetére


BigBear
senior tag

Itt a hiba.
Nincs elállás helyszíni vásárlásnál, csak akkor, ha online veszed.
Jogszerű, ha elutasítanak.

(#84357) Frod válasza mouzrr (#84353) üzenetére


Frod
addikt

Köszönöm a részletes beszámolót! :R

Electrolux és AEG gépeknél látok jelenleg +10 év motorgaranciát - nyilván hangzatos, de nem tudom valójában ez tényleg egy probléma-e, vagy ezerből egy gépet érint.
Mármint, hogy csak emiatt a plusz gari miatt ez a két márka kipöcköli-e a többit.
De még nézelődünk!

Do you see the white shadow?

(#84358) Reynaldo válasza TechN7ne (#84354) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Sajnos, ahogy előttem mondják, online vétel esetén van a 14 napon belül indoklás nélkül elállás, visszaküldés lehetősége.
Lehet, hogy már későn, de másnap délben itt írtam neked, hogy találtam egy magasabb kategóriás, vagyis 6-os szériás Bosch WGG14204BY mosógépet, ami mindenestül garanciával, futárral együtt is jobb áron volt, mint amit néztél. Bár azt nem tudhatom, hogy szebben mos-e, és hogy ezzel már biztosan elégedettebb lennél-e, mint amit vettél WAN28270BY.

Mondjuk én nem is gondoltam, hogy a boltban veszed meg. Ilyen nagy értékű(és súlyos) gépeket mindenképp online érdemes venni, pont az elállási lehetőség miatt. Egyes üzletekben tényleg volt lehetőség, hogy 3 napig vissza lehetett vinni, már hallottam ilyenről is.
Vagy trükkösen is lehet csinálni: Már láttam többször is, hogy a MM-ban, hogy az érdeklődők megnézik a terméket, ha tetszik, akkor megrendelik a helyszínen, de online. Akár mobilon, vagy ha netán nincs náluk, akkor az eladók segítenek megrendelni. Ha valaki el akarja vinni azonnak, akkor bolti átvétel is választható, már a kisebb, könnyebb termékeknél, de ezzel most nem akarok utólag okoskodni, csak elmondtam.
De hogy most mit lehetne tenni? Nehéz eset. Esetleg másképp használni, akár kevesebb ruhával, más mosószer márka,( vagy váltani kapszula, por, folyékony között), másik öblítővel, vagy többlet víz opcióval, hosszabb ideig mosni,..... hátha, nem tudom. Megpróbálni beszélni az MM-ben, az eladóval vagy egy másikkal, esetleg vezetővel, vagy másik boltban, hogy nem-e lehetne valahogy mégis egy kis kedvességgel,.....nem tudom.

(#84359) BBéci válasza Reynaldo (#84358) üzenetére


BBéci
titán

"Egyes üzletekben tényleg volt lehetőség, hogy 3 napig vissza lehetett vinni, már hallottam ilyenről is."
Amennyiben (gyári) hibás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84360) Reynaldo válasza Frod (#84357) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Amelyik inverter motoros, ott általános a 10 év motorgari. Van kivétel, WP-nél és Samsungnál már 20 év motorgarit is láttam, de addig nem valószínű, hogy mennek a mai gépek.
Ezért nem is az a fontosabb, hanem a normál 5 év garancia, aztán keskeny vagy nem, kosár vagy fiók, stb.... AEG is ad 5 évet és ingyen szállítást, stb. pl: AEG FEE73517PM de nincs akciós ár, és ide kuponról sem tudok. Electroluxnál most kuponhalmozás megy, így ~30% kedvezményt lehet elérni. Hogy melyik mekkora és mit tud, lehet válogatni[link]. Egyik 60cm-es 14 terítékes a Y48ES300L így 151 755 Ft lesz. De lehet máshol is van akcióban, nem néztem utána.

Ha valamelyik érdekes lenne, itt vannak bemutató videók.

(#84361) w.miki válasza Nagya21 (#84207) üzenetére


w.miki
veterán

Milyen porszívót fogsz venni helyette?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#84362) arpivw81 válasza Reynaldo (#84360) üzenetére


arpivw81
tag

Szia. Mik a kuponok?

(#84363) Reynaldo válasza arpivw81 (#84362) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Itt vannak a kuponok.

(#84364) arpivw81 válasza Reynaldo (#84363) üzenetére


arpivw81
tag

Köszi szépen!

(#84365) Sinesol válasza Batib (#84345) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem minimalis különbsegek lehetnek, szin, gyartasi hely, programok száma. A 03-as szerintem a 02-es követőmodellje lehet. Vedd a legolcsobbat, biztosan jol jarsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#84366) ribarszki válasza w.miki (#84361) üzenetére


ribarszki
őstag

Vesz egy másik fejet....

(#84367) Batib válasza Sinesol (#84365) üzenetére


Batib
őstag

Igen. Végülis a legolcsóbb lett megrendelve. WGG14403BY.
Plusz 3 év gari, szállítás 210k a vége.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#84368) Nagya21 válasza w.miki (#84361) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Én semmilyet, a háttérbe látod a V11-et, meg az én motoros kefémet, nekem működik.
A szétszedett a Zasszony uncsitesójáé, majd ő beszerez helyette gyárit.
Ha nekem tönkremenne, akkor valszeg v15, vagy gen5 lenne a befutó, valami osztrák akcióban......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#84369) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Csak szerettem volna megköszönni a Dyson Gen5 ajánlást, ma megérkezett és egy picit már ki tudtam próbálni, szuper nagyon. Nagyon sok tartozék van benne, már ezért is megérte az a +30 ezer Ft a v15-höz képest.

Egyedül a feltöltése elég hosszadalmasnak tűnik, nem valami gyors, egy picit lehetne hatékonyabb ebben a tekintetben. Ahogy olvastam 3,5 óra a teljes feltöltése, és az eddigiek szerint nagyjából annyi lesz nálunk is most.

(#84370) koxx válasza HdRew (#84369) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De eco modban nagyon jol birja, en este rakom fel tolteni ha nagyon lemerulne.

(#84371) HdRew válasza koxx (#84370) üzenetére


HdRew
őstag

Én auto módban mentem vele egy negyed órát kb. a mopsz kutyusunk szőrét nagyon jól felszedi. (Nyilván nem teljes töltéssel szállították ki.) De amúgy így is nagyjából az alsó szintet abszolválta a gép.

(#84372) ribarszki válasza HdRew (#84369) üzenetére


ribarszki
őstag

szívesen :K (Majd a mini motoros fejjel menj át a matracon amin alszotok... Lesz meglepetés :) )

[ Szerkesztve ]

(#84373) Frod


Frod
addikt

Üdv ismét!

Végre megkaptuk a leendő konyha részletes géppark adatait a kivitelezőtől, hasonló árig (vagy picit többért) módosíthatóak a tételek. (zárójelben az árukeresős áraik)
Gorenje WHI649EB elszívó (~75e)
Gorenje G641EXB főzőlap (~60e)
Gorenje BO6712E02XK sütő (~85e)
Van ami ezek helyett, közel ennyiért üti a fenti összeállítást?
Konkrét elképzelés márka szinten nincsen, mindent szívesen meghallgatok, esetleg annyi, hogy fekete szín a preferált.
Köszi!

#84360 Reynaldo
Köszönöm az infókat! :R

Do you see the white shadow?

(#84374) BBéci válasza Frod (#84373) üzenetére


BBéci
titán

20 évvel ezelőtt Gorenje főzőlap/sütő/elszívó csomagot vettünk, ám amióta kínai kézbe került a név és a gyártás, a minőségük közelében sincs a korábbiaknak.
Nem ajánlom. :(
Valamint a 60-85000 forintos kategória semelyik gyártmányból nem képvisel jó mnőséget és használhatóságot, alsópolcosok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84375) Frod válasza BBéci (#84374) üzenetére


Frod
addikt

Igen, valahogy sejtettem, hogy a kivitelezőnek nem a minőségre törekvés a célja. :/
Akkor ha jobban - de még reálisan nézve - elrugaszkodunk árban?
(tehát nem 200e-s sütő, stb)

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#84376) BBéci válasza Frod (#84375) üzenetére


BBéci
titán

Nézegettem a szóba jöhető sütőket, amit a Gorenje helyére vennék, ha tönkremegy. Már az összes fűtőszálat kicseréltem, az nem tétel.
Arra jutottam, hogy 200000 alatt nincs szóbajöhető.
A főzőlapot tavaly júniusban cseréltem indukciós Bosch-ra, most 320000 az ára. Annyit nem adtam volna érte, de szerencsém volt, elcsíptem egy szuper vételt. A lehetséges alternatívák egyike sem volt olcsóbb 200000-nél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84377) balojazz válasza Frod (#84373) üzenetére


balojazz
tag

Ez így szumma 230. Én 2 éve vettem ezeket szumma 415-ért, most is meglenne 450 alatt, középkategóriás Boschok. Én rászánnám, mert új a konyha.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#84378) F-ECT$ válasza Frod (#84375) üzenetére


F-ECT$
titán

Beko sütőnk van, az ilyen 110k körül van most, ár/értékben elég jónak számít.

Dive ever, work never.

(#84379) Frod válasza balojazz (#84377) üzenetére


Frod
addikt

Köszi, megnézzük!
Egyelőre úgy döntöttem, a jobb(?) márkákból (AEG, Bosch, Elec) összerakok egy szettet és megnézzük.
AEG-ből 420 körül kijön, Hob2Hood miatt viszont itt kell(?) a márkaegyezés főzőlap+elszívó között.

Do you see the white shadow?

(#84380) HdRew válasza ribarszki (#84372) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi, meglesz. :)

(#84381) Frod válasza Frod (#84379) üzenetére


Frod
addikt

Azt hiszem megvagyok, sikerült Frankenstein szörnyét megalkotni, mert minden eltérő márkából lett :DDD (zárójelben a második helyezettek):

Főzőlap: Bosch PPP6A6B90 (AEG HKB64453NB)
Sütő: AEG BCE556360B (Bosch HBA573EBO)
Elszívó: Faber Tweet EG8 LED BK A55 5 év gari (Cata Wanda 600)

Így több, mint a duplája lett a vége az eredeti Gorenje szettnek, de egyszer kell összetenni évekre. Rá tudnátok nézni, hogy ez a kombináció így jó-e vagy valamit érdemesebb cserélni? (pl.: van mondjuk 10k-val többért egy jobb főzőlap, ilyesmi) Köszi!

Do you see the white shadow?

(#84382) Silent77 válasza Frod (#84381) üzenetére


Silent77
veterán

Sütőbe esetleg?
Y6POC77X
Kuponokkal 164.000Ft.
Kuponok: ELXKOMPENZACIO20, 0330EQX, EXTRA5
Ezt vettem, de még nincs beépítve, nekem szimpatikus volt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#84383) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Új szabadonálló hűtőt szeretnék vásárolni új konyhánkba.
2 típusra szűkítettem, de nem tudok dönteni. Van valakinek tapasztalata, pro/kontra?
[SAMSUNG RB34C670DSA]
[LG GBB61PZGGN]

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.