Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72251) NORBl válasza Woodslave (#72149) üzenetére


NORBl
aktív tag

Megvolt. Mell-bicepsz. 3-2 gyakorlat + has. pontosan 1:30 - ba belefértem, és nem kellett kapkodnom se. 1:30 az amúgy a munkasorozatokat takarja, tehát a bemelegítés az nincs ebbe benne, az egy kis gimnasztika, kézi súlyzós nyakból nyomás, meg fekpadon rúddal 2 sorozat. ~ 5-10 perc. Tehát az akkor 1:35, 1:40. az úgy korrekt még, nem ? Mindegyik edzésem max ennyi legyen időtartamban ? Láb napomat is úgy redukáljam gyakorlatokat tekintve, hogy ne haladjam meg ezt az időtartamot ?

(#72252) Woodslave válasza NORBl (#72251) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és hogy érzed magad?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72253) SchumiBácsi válasza NORBl (#72251) üzenetére

Sztem hosszú. Nekem a láb visz ennyit, minden más 1órán belüli. Az is igaz hogy kevesebb munkasorozatot nyomok az aktuális kampányban, de lassabb tempóban, ezáltal a legnagyobb súly is csökkent - ízületek lájkolták :D.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#72254) SchumiBácsi válasza madle (#72250) üzenetére

Köszi, elemzés alatt D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#72255) proof88 válasza ztoldy (#72237) üzenetére


proof88
addikt

most már akár publikban itt is megírhatnád hol lehet szép kártyával vendéglátás zsebből fizetni :D

(#72256) kona005 válasza SchumiBácsi (#72253) üzenetére


kona005
senior tag

Szerintem nem sok, 6 gyakorlat, 4 sorozottal, 8-12-es ismétlés számmal kábé ennyi, legalábbis nekem.

(#72257) ztoldy válasza proof88 (#72255) üzenetére


ztoldy
senior tag

Írtam korábban:

Összeszedtem néhány helyet, ahol tudsz cafeteriával vásárolni (EP, SZÉP, erzsi).
[link]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#72258) kona005 válasza ztoldy (#72257) üzenetére


kona005
senior tag

Ez szír, nem is tudtam, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#72259) marked one94


marked one94
őstag

Van itt olyan akinek edzés előtt/után/közbe szokott fájni, nyomni a feje? Erre van valami jó megoldás hogy kevésbé jöjjön elő?

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#72260) FollowTheORI válasza marked one94 (#72259) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kevés a víz, só vagy ch... vagy ezek valamilyen kombinációja. Általában.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#72261) -Mike- válasza marked one94 (#72259) üzenetére


-Mike-
addikt

Iszol eleget edzés előtt/után/közbe?

(#72262) madle válasza marked one94 (#72259) üzenetére


madle
őstag

szerintem is keveset iszol. De ha keringési problémád van az is cinkes lehet, felmegy a vérnyomásod vagy ilyesmi... Ha sűrűn előfordul elmennék egy sportorvosira, ahol komolyan meg is csinálják, nem árt, meg képben leszel magaddal.

(#72263) marked one94 válasza FollowTheORI (#72260) üzenetére


marked one94
őstag

Víz tuti megvan napi 3-4L, a ch is sima, de hogy így mondod a sót... Ma semmi sósat nem ettem.

You'll Never Walk Alone

(#72264) andris444


andris444
csendes tag

sziasztok, válledzés közben oldalemelésnél miközben csinálom megjelennek ilyen halvány lilás sötét foltok a vállam bicepszem tájékán, majd megszűnnek fél percen belül, tudok erről valamit?

(#72265) madle válasza marked one94 (#72263) üzenetére


madle
őstag

Ezt nem is tudtam, hogy a sóhiány okozhat fejfájást, érdekes.

(#72266) marked one94 válasza madle (#72262) üzenetére


marked one94
őstag

Volt egy időszak mikor magas volt a vérnyomásom de az kb 2 hónap alatt rendben jött a mérések alapján. Volt 24 órás vérnyomás mérésem meg minden héten bekellet járnom orvoshoz, meg itthon is néztük. Most nem érzem úgy magam mint akkor csak néha rám jön a fejfájás de elviselhető. Háziorvoshoz bemegyek az több alkalomkor is annyival elintézett hogy stresszelek meg egyek c vitamint + magne b6ot.

You'll Never Walk Alone

(#72267) FollowTheORI válasza madle (#72265) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pedig tud, ha felborul a só-viz háztartás a szervezetben, mert pl sokat izzadsz a fizikai megterheléstől és csak a vizet pótlod akkor a fejfájás nagyonis utalhat erre is.
Az agyban is (aminek nagyrésze víz ugye) megborulnak a dolgok.

Persze ez nem azt jelenti hogy kétpofára kell sót enni, de nem kell kórosan kerülni.

Meg ugye az sem véletlen hogy nem csak vízzel frissítenek a sportolók sem. :)
(Vagy pl az infúzió sem sima víz ugye, amivel a folyadékot pótolják.)

(#72266) marked one94

Olvastam már olyat is akinek pont a só oldotta meg a vérnyomásproblémáit. :)
Persze nem feltétlen csak a konyhasó magában, hanem más "ásványi sók".

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#72268) madle válasza FollowTheORI (#72267) üzenetére


madle
őstag

Ja, veszek magamnak egy tábla sót, mint a hízlaldán az állatoknak és felkötöm az ágy fölé, hogy nyalogassam néha. :))

Mondjuk én soha nem csináltam olyat, mint haverom, hogy totál sótlanul étkezett, mindenből kihagyta, bár ő csak max terembe izzadt, mert azon kívül irodai munka során nem sokat. Gondolom innen onnan megkapta azt a mennyiséget ami kell. Én azért nyáron elég kemény izzadós munkát is végzek, (edzések, plusz 40fokos melegben meló) de még ilyen problémám hála Istennek nem volt.

(#72269) SchumiBácsi válasza kona005 (#72256) üzenetére

Sztem egy izomcsoportra sok lesz a 6 gyakorlat, 3 is elég lehet.

Most a vállam ilyen: tudnék vagy 5féle megoldást neki, de egy tréningen csak 3 lehet. 50perc alatt megvan, a végén nem az hogy ég, de igencsak leterhelődik, és pár hónap múlva remélhetőleg eredményeket is látni fogok.

Összes többi testrész is beállt egy tréning/3 gyakorlat megoldásra, egyedül a láb kap 4et mert az bírja ;]

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#72270) Ijk válasza SchumiBácsi (#72269) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mire kell 6 gyakorlatot csinálni? Komplett lábazás vádlival 6 gyakorlat, még a hát is belefér nekem 5-be.
Persze ha izmosabb nálam akkor kussolok. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#72271) AssAssynn válasza Ijk (#72270) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ízlések és pofonok... vagy valami hasonló, de én pl. ha egy izomra a szokásos 4 gyakorlat 4*8 ismétléssel edzem, akkor az olyan, mintha semmit sem csináltam volna. Ha kötve vagyok a 3-4 gyakorlathoz fizikai korlátok miatt, akkor abból inkább 10*6-8-at hozok ki. Legpihentetőbb edzéseim férnek bele 1,5 órába, pedig elég intenzíven nyomatom neki, nagyon minimális pihenőkkel.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#72272) Ijk válasza AssAssynn (#72271) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen az a 4x8 ismétlés? ;]
Én piramisban nyomom egy jó ideje, első sorozat kis súllyal 30 ismétlés, 16-10-8-6 súly növelésével. Ma 3 gyakorlatot nyomtam mellre összesen, áthúzással együtt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#72273) SchumiBácsi válasza Ijk (#72270) üzenetére

Nem tudom, de van annyi gyakorlat mint a brant :D

Én valamennyit a könyvemből, meg a netről veszek át. Amelyik hatásos és biztonságos is azt csinálom amíg hat ;] Mint írtam én egy edzésen max 3at tolok egy csoportra, időnként cserélgetve vagy sorrendet, vagy egyet egy másikra. Nálam csak akkor van 6gyakorlat ha másik izomcsoportot is lökök, de ez ritka.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#72274) ztoldy


ztoldy
senior tag

Tudom ajánlani mindenkinek a madcow 5x5 módszert, de ebből is a stronglift változatot. Alapgyakorlatokra épít és emellé tehetsz kiegészítő gyakorlatokat. Ezzel szépen lehet fejlődni. Ha kell valakinek hozzá táblázat, akkor szívesen elküldöm, ami kiszámol minden súlyt egyénre szabva.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#72275) Zola007 válasza AssAssynn (#72271) üzenetére


Zola007
veterán

Akkor egyszerű: rossz a kivitelezés vagy rosszul van a súly megválasztva

Rengetegen végeznek rossz módon, tartományban vagy sebességgel különböző gyakorlatokat.
Tegnap is volt 2 srác a teremben, felmentek lábtolón 325 kilóig ha jól láttam, de már 200-tól csak Ego-edzés ment.
Mozgás tartomány volt vagy 10-12 centi

Amiket klasszikusan sz.rul végeznek az emberek a nagy súly végett az a
tárogatás
csigás letolás
lábtoló
álló vádli
combhajlító gép
evezés
kétkezes bicepsz
oldalemelés
elölemelés
mellhez húzás csigán
csigás keresztezés
tolódzkodás tricepszre
csigás letolás nyújtott karral.

Ezeknél ha rendesen csinálnák, akkor sok esetben a súlyt a felére vissza kellene venni, de ez bántaná a kis lelkivilágukat.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#72276) AssAssynn válasza Zola007 (#72275) üzenetére


AssAssynn
őstag

Eddig még nem volt rá panasz, plusz sokszor egyedül edzem (nincs kinek menőzni). Ráadásul tudom, hogy "form>weight".

Részemről annak tudom be ezt, hogy más típusúak vagyunk. Amivel más már a végét járja, én lehet még csak attól melegedem be. De már hozzászoktam, bárkivel is kelljen edzenem, hogy többet kell mozgatnom, különben edzés végére ilyen "semmit sem csináltam" érzésem lesz, illetve az izomlacit is messziről üdvözölhetem csak.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#72277) Woodslave válasza AssAssynn (#72276) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és izmos vagy?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72278) madle válasza Zola007 (#72275) üzenetére


madle
őstag

Ne is mondd, nálunk van két srác. Nagyon keményen adják elő, múlt héten pl, nem tudtam eldönteni, hogy mit csinálnak, merevlábas felhúzást, vagy sima felhúzást, ráadásul egyiknek sem felelt volna meg mert még fele sem volt a mozgástartomány amit csináltak, annyira vicc komolyan. De ezeknek nem is szoktunk szólni vagy ilyesmi, csak mosolygunk :) De sokan vakon vannak az alapvető dolgokkal kapcsolatban.

(#72279) madle


madle
őstag

A másik kategória, mikor a 50-60 kilós gyerek olyan precíziós gyakorlatot csinál adott testrészre mint aki a Mr Olimpiára készül utolsó hetekben... azoktok szoktuk azért kérdezni, hogy "verseny lesz?"

(#72280) Woodslave válasza madle (#72279) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mi az a preciziós gyakorlat?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72281) madle válasza Woodslave (#72280) üzenetére


madle
őstag

Olyanra gondolok mint ezek az egy kezes csigás bicepzesések, meg ezek a nagyon nagyon "részletes". Most nem azért de egy gyerek aki lejön 4. hete edzeni, az szerintem foglalkozzon az alap dolgokkal. Évek óta edzem és semmi ilyen szirszar hiper gyakorlatot nem csinálok, mert sokkal jobban húznak felfele az alap módszerek... Pl bicepsz: egyenes rúd, egy kezes sima vagy kalapács, húzódzkodás, max még franciska, de ennyi, semmi értelme tovább bonyolítani. Majd ha versenyre készül esetleg... :)

(#72282) Ribi válasza madle (#72281) üzenetére


Ribi
nagyúr

De nem is vagy erős ;]

(#72283) Woodslave válasza madle (#72281) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja ebben igazad van, de a többi gyakorlat túl nehéz, a faxnak van kedve kínlódni :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72284) Ijk válasza madle (#72281) üzenetére


Ijk
nagyúr

Elméletben az izolációs gyakorlatnak a teljes megnyúlás, csúcsösszehúzódás a lényege, más kérdés hogy ezek a kezdők szarul csinálják és nem ér a világon semmit.
Én nem szeretek csak összetett gyakorlatot csinálni, mert kidőlök mint egy zsák krumpli mielőtt igazán elpusztítottam volna az izomrostokat. Először mindig valami összetettel kezdek aztán jöhet az izolációs.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#72285) Woodslave válasza Ijk (#72284) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az a jó ebben, hogy amit mások csinálnak az nagyrészt a te eredményeidre nem lesznek hatással és nem zavarnak igazán (jó elfoglalja a gépet amin edzeni akarsz stb) de komolyan nem befolyásolnak. Ezért én pl. qrvára lexarom, hogy valaki egész edzésen a bicepszgépen ücsörög, nem szólok soha senkihez, max ha kérdeznek és amikor nem kérdeznek de jó szándékú napom van és olyat látok ami nekem is fáj. :D )és annak még jobban fog aki csinálja)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72286) Zola007 válasza Woodslave (#72285) üzenetére


Zola007
veterán

:K
a legjobb mikor valaki elkezd 5x5-özni izolációs gyakorlattal

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#72287) whited


whited
addikt

üdv mindenkinek!
Ki mit gondol a fehérje bevitelről?
Valóban ennyire jó ez a rizs mint fehérje forrás?
[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#72288) Woodslave válasza whited (#72287) üzenetére


Woodslave
nagyúr

volt már..

de igazából azt a kérdést kell feltenned, hogy mi a célod mondjuk egy ilyen fehérjével... Azt hiszed/várod, hogy izmosabb leszel, ha edzés után ilyet iszol? Szerintem qrvára nem :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72289) gooool válasza Woodslave (#72288) üzenetére


gooool
őstag

Ha már itt tartunk én is megkérdeznék valamit.

Most nincs pénz tejsavóra, így gondoltam egy kis időt kibekkelnék Stillmass-os szója izolátummal. A BB tegnapi cikke szerint sz@rt sem ér a szója, inkább igyunk vizet, én nem osztom ezt a nézetet.

Ti mit gondoltok? Mégis csak jobb a helyes étkezés mellett a szója, mint a semmi, nemde? :U

Üdv, Balázs

(#72290) Ijk válasza gooool (#72289) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem meg egyél rendesen és ne vegyél semmit ha nincs rá pénz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#72291) Woodslave válasza gooool (#72289) üzenetére


Woodslave
nagyúr

+ 1 Ijk mellett

ne vegyél szóját

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72292) ztoldy válasza gooool (#72289) üzenetére


ztoldy
senior tag

A bb cikkeire nem alapoznék, mikor hetente cáfolják meg saját előző heti kijelentésüket.

Másrészt, amit linkeltek hivatkozást és, amit leírtak a cikkben, nincs átfedésben, mert nem azt írták a forrásban, amit ők leírtak.

A szója izolátum nem olyan jó, mint a tejsavó, de majdnem ugyanolyan anabolikus hatása van, szóval nem kell megvenni a reklámozott marha stb. fehérjét.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#72293) Woodslave válasza ztoldy (#72292) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link]

vagy nem annyira anabolikus :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72294) ztoldy válasza Woodslave (#72293) üzenetére


ztoldy
senior tag

és ebben az összeollózott cikkben hol írnak konkrétan szója izolátumról?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#72295) gooool válasza Ijk (#72290) üzenetére


gooool
őstag

Ez megvan, napi szinten kimért kaján vagyok, szóval abszolút nem a kiegekre alapozok, egyedül edzés után szoktam betolni 30g fehérje és 50g zabliszt kombót, na meg egy alap multivitamint eszek.
Csak tudjátok a placebo miatt mégis jó lenne valami, aminek értelme is van és nem pénzkidobás, ez pedig szerintem csak a fehérje.
De ha azt mondjátok nem szükséges, akkor okés. :)

ztoldy:
A BB cikkek nagy része csak parasztvakítás, hogy az üzletük jól pörögjön, mert csakaszkájtek és a többi...Ezzel én is tisztában vagyok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#72296) Woodslave válasza ztoldy (#72294) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a címben. Vagy úgy érted hogy csak szója van nem szója izolátum, azaz a szója izolátum már jó.

Mindegy. Már megint a régi hibámba estem. :D

Maradjunk annyiban, hogy a szójáról jót még soha nem olvastam, életemben egy dobozzal fogyasztottam el, soha nem vennék. Ettől függetlenül (fentieken túl) az anabolikus hatásáról, vagy az izomtömegre gyakorolt rövid/hosszú távú hatásáról, ha a tejsavót szójára cseréled valóban nincs tapasztalatokon alapuló ismeretem. Neked? :F

/azon kívül hogy tök mindegy persze :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72297) Woodslave válasza gooool (#72295) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de abban igazatok van, hogy a szójáról is meg tudod győzni magad [link] - mondjuk ez már 6 éves cikk

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72298) gooool válasza Woodslave (#72297) üzenetére


gooool
őstag

Nem akarom meggyőzni magam, hogy a szója jó, sőt ahogy írta Ijk egy jó étrend mellett bármi működhet a kiegek közül, és fordítva.
Csak kérdés volt, hogy ideiglenes kiválthatja-e egyik a másikat, de akkor inkább lenyúlok a közösből pár tojást és csinálok egy rántottát, vagy hasonló. :DDD

Üdv, Balázs

(#72299) Ijk válasza gooool (#72298) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jobban jársz a rántottával.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#72300) ztoldy válasza Woodslave (#72296) üzenetére


ztoldy
senior tag

Én keverem magamnak a tejsavót szója izolátummal, költséghatékonyabb és így érvényesül a szója magasabb bcaa tartalma is. És így tudom, hogy melyik hány százalékban van benne.

A bb cikkben is linkelt forrásban látszik, hogy a szója izolátum anabolikus hatása a tejsavóhoz képest nem számottevően kisebb és hülyeséget is írtak, mert szó nincs olyanról, hogy olyan lenne, mint a sima víz, a grafikonokat megnézve tökéletesen látszik, hogy nem sokkal rosszabb. Továbbá 71+-5 éves életkorú tesztalanyokon teszteltek.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.