Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) Woodslave válasza Lecs@ (#72750) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de lehet igazad. Ezt a mindennapi edzés kajálás során milyen módon lehetne kamatoztatni? Vagy akkor mit jelent ez? Pl. ha én elégetem a zsírt (hogyan?) akkor izmosabb is leszek egyúttal?

azaz mi köze ennek a töpörtyűhöz? :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72752) kona005 válasza userxy (#72723) üzenetére


kona005
senior tag

Jaja amúgy leszarom már én is, nem kínzom magam, nem versenyre készülök úgyse... Megyek eszek is egy szál hurkát :D

"Zsírmentes tömeg = A tömeged minusz a rajtad lévő zsír" Wáóó Sherlock te vagy az? :DDD Rosszul fogalmaztam meg, a kérdésem arra irányult hogyan mérhetném ezt meg, de alant ezt is kifejtetted :)

(#72753) Lecs@ válasza Woodslave (#72751) üzenetére


Lecs@
addikt

A jó testépítés első fontos pontja, szedjél magadra egy jó adag zsírt. Amíg azzal nem rendelkezel, addig nehezebb a dolgod izomfejlesztésben. Csak 2 példa : bálna, rozmár. Mekkora zsírtömegük van ? Na mindegy, én azt hiszem nem akarok mást kioktatni, csak tapasztalatot szerettem volna megosztani. Mindenkitől sorry, aki épp mást vall, vagy épp másképp látja a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#72754) userxy válasza Lecs@ (#72753) üzenetére


userxy
őstag

Érvelj mellette ne csak kijelentésekkel dobálózz. Mert addig mindenki beléd fog kötni köztük én is :)

Tényeket tapasztalatokat tanulmányokkal alátámasztva :)

[ Szerkesztve ]

(#72755) userxy válasza kona005 (#72752) üzenetére


userxy
őstag

Wáóó Sherlock te vagy az? :DDD

De el ne mond senkinek.
:DD

(#72756) Woodslave válasza Lecs@ (#72753) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja amit user mond.. Fejezz már be egy gondolatmentet legalább

Bálna és rozmár... Annyi közük van a testépítéshez mint a töpörtyűs hasonlatodnak. Nem tudom mikor olvastál utána ezeknek, de eléggé elfogadott manapság, hogy pont a nagyobb zsírtömeg hátráltat a legjobban az izomépítésben (inzulin érzéketlenség, hormonok stb.)

Én meg azt mondom gorilla. Nem eszik szinte csak banánt.. ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72757) kona005 válasza Lecs@ (#72753) üzenetére


kona005
senior tag

"A jó testépítés első fontos pontja, szedjél magadra egy jó adag zsírt." Én nem akarok beleszólni, de szerintem ez nettó baromság... A jó testépítés első fontos pontja hogy lehető legtöbb izmot felszedd a legkevesebb zsír mellet, valamennyi úgyis jön mellette csak nem mindegy hogy mennyi...

A rozmár meg a fóka az dagadt és nem izmos :DDD

(#72755) userxy: Nem fogom, ígérem :D

[ Szerkesztve ]

(#72758) Ijk válasza Woodslave (#72756) üzenetére


Ijk
nagyúr

Életem során rájöttem hogy van egy határ ami alatt nem érdemes vitatkozni. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#72759) Woodslave válasza Ijk (#72758) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja elég lett volna rákeresni az első hsz-ére a topicban még 2013-ból ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72760) userxy válasza Ijk (#72758) üzenetére


userxy
őstag

De ha ezt tartanánk nem múlatnánk olyan jól :D

(#72761) Dazsar válasza Lecs@ (#72745) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Szerintem nem kell ezzen filozni. egy évig próbáld meg és ha bejön te leszel az új Bunny :DD

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#72762) sutyesz96 válasza Woodslave (#72759) üzenetére


sutyesz96
őstag

Akkor még ment a töpörtyűbiznisz. :P

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#72763) Antraxon válasza Antraxon (#72729) üzenetére


Antraxon
csendes tag

köszönöm a válaszokat... :(((

UI: van 2db eladó havi bérletem a TEMPELIFT2 be!

[ Szerkesztve ]

(#72764) userxy válasza Antraxon (#72763) üzenetére


userxy
őstag

Nincs mit ennyit bármikor kaphatsz :)

Fogalmazd át a panaszod, kérdésed!

Most akkor zsírt akarsz égetni utána meg betömegelni ?

Vajon miért nem válaszolt rá senki ? :)

(#72765) Antraxon válasza userxy (#72764) üzenetére


Antraxon
csendes tag

Simán tömegnövelek, de reggel beiktatnák egy kardiót éhgyomorra, amivel zsírból tudnék leadni, magyarul tömegnövelő étrenddel tudnék egyszerre izomsodni és testzsír% ot csökkenteni, utóbbit ha lassan akkoris :)
Eddig 3/2 profi élsportoló azt mondta ez így lehetséges, de még érdekelnek a vélemények... :)

Az elmélet az hogy reggel mivel üres a testem, aerob edzéssel a zsírhoz fog nyúlni a szervezetem, hogy fedezze a mozgást, de utána nem diétáznék, mármint a reggeli kardió után, hanem ugyanúgy tömegelnék, szóval lehet hogy amit reggel leadok az vissza jön este/napközbe de mindig jobb az ha szinten tartom a zsírom, mintha nőne a tömegelés közbe nemigaz?
Ez röviden és egyszerűen leírva :)

[ Szerkesztve ]

(#72766) Antraxon válasza Antraxon (#72765) üzenetére


Antraxon
csendes tag

kicsit össze vissza írtam le de remélem értitek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72767) kona005 válasza Antraxon (#72765) üzenetére


kona005
senior tag

Ha reggel éhgyomorra kardiózol ugye tudod hogy nem csak zsírt fogsz veszíteni hanem izmot is...

[ Szerkesztve ]

(#72768) userxy válasza Antraxon (#72765) üzenetére


userxy
őstag

Ha már 2 élsportoló is azt mondta rendben van akkor nincs kérdés :DDD

De mivel minket is kérdeztél és lásd nem a Bunny féle emberek válaszolnak itt. Amugy kb az a stílus illene ide erre a kérdésre ;]

Engedd el a terved vagy diétázol vagy tömegelsz felejtsd el a kettőt együtt. A két élsportoló barátod ismerősöd tököm tudja kik meg tagadják le hogy sportolnak :)

Alapvető biológiával tisztában kéne lenni.

[ Szerkesztve ]

(#72769) brownus


brownus
veterán

(#72770) Antraxon válasza userxy (#72768) üzenetére


Antraxon
csendes tag

kona005. igen, tisztában vagyok vele, de főként zsírból remélhetőleg BCAA miatt :)

userxy: nem diétáról beszélek(ha véletlen valahol diétát írtam elnézést :) ), hanem testzsír% csökkentésről. Teljesen más a 2.
attól hogy reggel kardiózok még nem diétázok...

Alapvető tömegelésnél jön fel egy minimális zsír is ugye? IGEN
Na én ugyanúgy tömegelnék mint bárki más, csak reggel éhgyomorra kardióznék, amivel égetnék egy kis zsírt is, magyarul NEM DIÉTÁZNÉK, hanem TÖMEGELNÉK csak reggeli kardióval kiegészítve :D

(#72771) userxy válasza Antraxon (#72770) üzenetére


userxy
őstag

Ha neked a tzs% csökkentés nem egyenlő diétával akkor én ezt a beszélgetést nem szeretném tovább folytatni mert nem látom értelmét :R

(#72772) Antraxon válasza userxy (#72771) üzenetére


Antraxon
csendes tag

Ne haragudj, nem vagyok egy biológus okos ember de azért ezt te sem gondoltad komolyan :D
Tegyük fel valakin van 10kg zsír, de tisztán kajál és 4x annyi izom fel jön rá mint zsír, az illető felszed pl. 4kg izmot, és csupán 1kg zsírt TÖMEGELÉSNÉl, akkor azzal már csökkentett a testzsír% on!
Ennyit erről

Diétázni és tömegelni nem lehet egyszerre, ez világos, eggyértelmű, azonban testzsír% ot lehet csökkenteni tömegelés közben is!

[ Szerkesztve ]

(#72773) Ijk válasza Antraxon (#72772) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó lenne ha dobnál be egy képet a formáról, mert csakis azon múlik milyen opcióid vannak diéta nélkül szálkásodni és izmosodni egyszerre. Majdnem biztosra veheted hogy lehetséges. ;]
Már csak csinálni kéne azokat az edzéseket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#72774) Antraxon válasza Ijk (#72773) üzenetére


Antraxon
csendes tag

Képet nem szeretnék küldeni, mert nincs túl jó alakom még,azonban annyit mondok hogy 18-20 körüli testzsír% , 196cm magas és 80 kg vagyok, tehát reggelente lenne miből égetni.
Eddig csak súlyzós edzést csináltam, de szeretnék mindent megtenni a gyorsabb fejlődésért ezért gondoltam a reggeli kardióra.

(#72775) proof88 válasza Antraxon (#72765) üzenetére


proof88
addikt

de most döntsd már el hogy reggel kardiózol vagy aerobozol ...

(#72776) t1 válasza Antraxon (#72774) üzenetére


t1
addikt

Nehogy már elhízott legyél majd 2 méter magasan 80kg súllyal :D

(#72777) -Mike- válasza proof88 (#72775) üzenetére


-Mike-
addikt

..vagy gyúrol..

(#72778) Antraxon válasza proof88 (#72775) üzenetére


Antraxon
csendes tag

Igen, hát aerobozok de valamiért mindig kardiónak írom berögződés, bocsi :W :D

Nem elhízott vagyok, csak utálom ha valakin aránylag sok zsír van, és rajtam azért van bőven, szóval ezért :)

Persze kardiótól függetlenül menne délután a súlyzós edzés

[ Szerkesztve ]

(#72779) Ijk válasza Antraxon (#72774) üzenetére


Ijk
nagyúr

Megadom az engedélyt a reggeli kardiózáshoz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#72780) userxy válasza Antraxon (#72772) üzenetére


userxy
őstag

Jó lenne ha utána olvasnál dolgoknak mielőtt ökör módjára írkálsz :)

Van diéta és tömegelés

Diéta:
ész nélkül
ésszel

tömegelés:
ész nélkül
ésszel

Feltételezem te ésszel szeretnél tömegelni :)

Ennek az a módja, hogy nem ökörségeken vitázol velem, hanem leírod amit szeretnél.

Normálisan összerakott étrend mellett kardió faszságok nélkül is alacsony zsírfelszedéssel is tökéletesen lehet tömegelni. Ez lenne az ideális.

Étrend a kibaszott alapja mindennek !!!!

Alapjában véve egy normálisan összerakott étrenddel hosszú távon nem lesz az ember zsíros és építi az izmot.
Ez az ideális aki felzsírosodik annak nincs normális étrendje és nem figyel a testére.

[ Szerkesztve ]

(#72781) Antraxon válasza userxy (#72780) üzenetére


Antraxon
csendes tag

Rendben, igazad van.
Tegyük fel van valaki aki rendesen kajál tömegelésnél is.
Ha ő betenné reggel a kardiót mi történne?
Nemhogy nem nőne zsírba, de még fogyna is... nemigaz?

(#72782) proof88 válasza Antraxon (#72781) üzenetére


proof88
addikt

aerobot tenné be, nem kardiót :D

(#72783) userxy válasza Antraxon (#72781) üzenetére


userxy
őstag

No akkor még egyszer és utoljára csak hogy tiszta legyen.

A te elképzelésed szerint vázolom a helyzetet.

A párnák eltüntetése kalória deficit.
Az izom növelése kalória plussz bevitel.

Hogy ezt tisztáztuk! Remélem te is belátod, hogy az elképzelésed csődött mondott.

Amit te szeretnél vázolom, hogy lehetséges.

Elsőnek lediétázol szépen annyira amennyire neked tetszik.
Utána szépen összerakott étrend mellett elkezdessz izmot építeni a zsír lerakódást minimalizálva.
Remélem érthető voltam.

[ Szerkesztve ]

(#72784) Antraxon válasza proof88 (#72782) üzenetére


Antraxon
csendes tag

Ja, igen! megint bocs :DDD :DDD :DDD

(#72785) Ijk válasza Antraxon (#72781) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó lenne tudni mi nálad a diéta és mi a tömegelés jelentése kajálás szempontjából. Ha szart eszel akkor kardiózhatsz akármennyit, nem lesz hatása, csak a keringésedre.
Legjobb lenne ha belőnél valami lassú tömegelésre kaját és szépen elkezdenél heti 1 HIIT kardio edzést csinálni hogy ne baszd el az izomtömeged növelését túledzéssel. Az a baj hogy te is azonnal akarod megváltani a világot, de majd rájössz a "következő nyárra" szindrómára, ami azt jelenti hogy az egész egy nagyon lassú folyamat és iszonyat nagy türelmet igényel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#72786) syl5 válasza kona005 (#72709) üzenetére


syl5
őstag

Bacon, sajt, mogyoró, olivaolaj, halolaj, tojás, lazac, stb.

Cél súlyra vetítve ment be annyi, 260g fehérje, 520g szénhidrát (nem rizs, szénhidrát, a rizs kb 80%-a ch), 55g zsír.
Nagyjából tisztán, de hétvégente bacon-ös, tojásos, kevert lisztből készült kenyeres rásegítés volt, illetve hetente, kéthetente egy kis pizza, vagy egyéb szemét is becsúszott.

Napi 2 kg kaja meg volt, estére pont annyival lettem nehezebb :)

Zsír nem tudom még mennyi jött, az majd pár hónap múlva derül ki, látványra, kb 15% testzsírról ugrottam kb 20 %-ra. Olyan 40-60% szerintem a zsír javára, 3 kg megmarad már jó vagyok.Egyébként ez egy nagyobb etap része volt, csak sokáig megragadtam 80 körül mert nem volt időm foglalkozni vele. 70 körülről indultam, a cél 80 volt, de 87 lett belőle. Ha megmaradok 77-nek már jó lesz nekem.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#72787) Antraxon válasza Ijk (#72785) üzenetére


Antraxon
csendes tag

Pont ezaz! Reggel nem eszek semmit, ezért éhgyomorra kardió, ott csak izomból és zsírból tudok fogyni, nyilván menni fog izomból is de aerob tempóval, BCAA val próbálom biztosítani hogy inkább zsírból mennyen...
Ha utána szarul is kajálok tömegelésnél kikompenzálhatom a reggeli kardióval :D
Semmivel nem másabb mintha simán szarul kajálnék, csak jobb mivel így reggelente lemegy egy kis zsír :)

(#72788) Woodslave válasza Antraxon (#72787) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de tényleg mi a faxt vársz itt? Megpróbálsz mindenkit meggyőzni, amikor ezt te csinálod. A számok nyelvén persze qrva jól hangzik. Természetesen tök logikus, hogy amit reggel leareobozol, annál csak kevesebb zsír lesz rajtad. Csak az emberi test nem így működik. Már az alapvetés is helytelen, hogy a reggeli aerobnál csak zsírt fogsz használni... Pláne hogy egész nap "tömegelsz" abból nyugodj meg reggelre is marad a nem csak zsír "üzemanyag". Amúgy sincs meghatározva egy izom-zsír "összetétel" amit a tested használ, és te nagyon okosan majd az izmot kiváltod bcaa-val...

azt meg ne hidd nagyon el, hogy mind a zsír-mind az izomtömeg növelése csak a bevitt kaja mennyiség függvénye, azaz reggel jól lecsökkented a zsírtömeged, amit meg ezután eszel abból meg főleg izom lesz. Adaptációs folyamatok, hormonok, genetika mind bejátszik.

Próbáld ki, heti 5x akarsz súlyzózni, minden reggel aerobozni, hajrá. Komolyan kíváncsi vagyok meddig bírod. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72789) madle válasza Lecs@ (#72753) üzenetére


madle
őstag

Haver kar hogy nem voltam itt tegnap mikor te eloben konferaltad ezeket az erdekes allitasokat, te most vagy nagyon vicces, vagy nagyon nagy suger szemely vagy a temaban. Zsirszovet atalakul izomra, csak egetni kell ha dagadt vagy es izmos leszel... Baszki akkor elkuldom 115 kilos haveromat kardiozni minden nap hogy 115 kilos izomallat valljon belole. Gondolom a rozmar haverjaid is ezt csinaljak.
Te vagy a terem seggfeje aki meg okosnak is hiszi magat?

(#72790) sutyesz96 válasza Antraxon (#72787) üzenetére


sutyesz96
őstag

Egyé' töpörtyűt.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#72791) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

De azt tudtàtok,hogy agyszövetből izom lehet?! Azért van ennyi ostoba izompacsírta :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72792) Cassidey


Cassidey
senior tag

[link]

A teremben ahova járok, nincs ilyen felcsatolható izé - nem tudom mi a neve, ezért is nem tudtam rákeresni.:D Meg lehet csinálni ezt a gyakit a fogantyuval is, ha beakasztom a cipőmbe, de azert nem az igazi, szóval vennék es levinnem magammal. Tudjatok esetleg mi ez, es honnan rendelhetnek?

[ Szerkesztve ]

(#72793) Zola007 válasza Cassidey (#72792) üzenetére


Zola007
veterán

bokapánt a tisztességes neve:
[link]

Egyébként múltkor a debreceni Biotech boltban is láttam, nézz be egybe, hátha. Gurtnijuk például nagyon jó minőségű.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#72794) Cassidey válasza Zola007 (#72793) üzenetére


Cassidey
senior tag

De jó, köszi, meg is kérdem holnap. Nem is drága, pláne nem értem miért nem tartanak.

(#72795) Ijk válasza Cassidey (#72794) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet hogy tartottak, de az ilyen cuccok nagyon hamar elnyűnek ha sokat használják. Főleg a jó magyar mentalitással ha nem az enyém akkor nem kell rá vigyázni. Rosszabb esetben elviszik haza szuvenírként, hátha jó lesz még valamire.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#72796) mayday00


mayday00
őstag

Alkarra érdemes külön edzeni? Pl amikor pihenő nap van, éppen nincs semmi dolgom, gondoltam egy 30 percet edzenék rá. Hetente 2 szer.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#72797) zsolt1225 válasza mayday00 (#72796) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Én heti 1x nyomom 2 gyakorlatot rá már kb fél éve, azért szerintem sose árthat, hogy arányos legyen a karod.

(#72798) mayday00 válasza zsolt1225 (#72797) üzenetére


mayday00
őstag

Ez jó. :K Gondolom ezt a fordított fogású bicepszet csinálod rá:

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#72799) Woodslave válasza mayday00 (#72798) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is pont ezen agyaltam, hogy otthon a heti két hasazgatás mellé beférne. Van egy kétkezes 15 kg körüli súlyzóm, azzal el lehet bohóckodni. A teremeben is elkezdtem bedobni pár gyakit, és mintha 'lekopogom' kicsit javulna a könyököm... Évek óta megvan a teniszkönyököm, már azt se mondanám hogy szenvedek tőle. Kimasszíroztam minden trigger pontot az alkaromban meg lassan erősítgetem úgy néz ki valami lesz. De nem akarok átesni a ó túloldalára se

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#72800) zsolt1225 válasza mayday00 (#72798) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Igen, meg padon csuklóbehúzást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.