Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87379) FőDudu válasza zetor2000 (#87313) üzenetére


FőDudu
addikt

En is keresek valamit a Macbook Pro utanra... Bovitettem, de majd eljon az ideje a cserenek.

Most epp a Razer akciozik erosen. 2000 Euro helyett 1399 eleg vonzo.
Sajnos a garijarol nincs infom. Marmint mennyire hullanak es milyen gyorsak.

Nos ez egy eleg eros gep (Intel 10750h/10875h, 6c/12t 8c/16t asztali CPU).
Eros videokartyaval (RTX2060/70/80) es megis hordozhato.
Talan nem is kell nekem ilyen eros videokartya - ugysem jatszom.

Procibol es bovithetosegbol viszont kene amit ez tud.
2 db SSD, 2db ram foglalat, thunderbolt 3, kurvajo kijelzo (144Hz frissites, 100%sRGB, stb).

Amitol tartok az a hangossag. Egyszeruan nincs rendes info a neten.
Nem toleralom a hangos gepeket - foleg ha akkor hangos amikor semmit sem csinal. Alalpjaraton legyen total nema. Nalam ez alap.

Macbookot is kezdem unni, hogy minden nagyobb felbontasu YT videonal felhangosodik. Valahogy a Flash kivezetese elott ezt nem csinalta. Lehet csak Safari alatt csinalja - majd kiprobalom ugyanazt Chrome alatt is.

Viszont ebben megvan a power mindenhez IS, megvan a szuper touchpad, megvan a hattervilagitasos billentyuzet, megvan a jo kijelzo...

De nem tolt USB-rol (az advanced tolt, de abban nincs se ethernet port se masodik SSD hely es 1000 Euroval dragabb), a 230 wattos toltoje 70 deka. Es tolto nelkul 5-6 orat bir ki (jatekon meg masfelet). Azt mondjak a 10. generacios Intel procikat nem lehet undervoltolni - foleg ha a bios is lockolja ennek a lehetoseget ahogy az ujabb Razer biosok.

Viszont ennek durvan jo kijelzoje van, grafikara es video szerkesztesre is jonak mondjak.
A haza MAC-hez hasonloan mart aluminium. Vastagsagra detto, 2 centi alatt van es 2,1kb ahogy a mostani Macbookom.

Szoval lehet ramegyek - aztan ha nem tetszik gyereknek lesz egy gamer laptopja es meg lenyulom a 840G6 laposat es azon megvan minden amit irtam. Probalgattam, eleg erosnek tunik.

Tegnap lattam egy Lenovo laptop review-t, Intel 1165G7 es melle PCIe 4.0 SSD. Majdnem 6000MB/s notebookban. Es mar nem engineering sample, hanem valodi termek volt.
Thunderbolt 4, stb... Lehet eleg lenne nekem. A 2 SSD-bol nem engedek - az eros VGA meg kulso hazban barmikor hozzaadhato (eGPU-kent TB kabelen).

A teszter arra panaszkodott, hogy szerinte nem sleepel a gep - holott az EVO matrica a gepen azt jelenti, hogy 1 masodperc alatt ebred a sleepbol ;)

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.