Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Intel GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Foglalt név


Foglalt név
addikt


A topik mindig a következő generációs Intel kártyákról szól, ennek megfelelően frissül az első hozzászólás. Pletyka, hír, bármilyen információt meg lehet tárgyalni, de az offot lehetőleg kerüljük.
A topik aktuális témája mindig a kártyák hivatalos forgalomba kerülésével változik, ha megjelent a kártyacsalád, külön szakmai topik nyílik neki. Ebben kérjük a topicban aktívkodók segítségét. Ha megjelenik az első kártya reméljük mindig akad egy vagy több user, aki felvállalja, hogy az összegyűlt hasznos információkból egy mindenki számára hasznos első hozzászólást kreál. Erre tudom ajánlani esetleg a próba topicot. Ezután a modkerbe linkelve egy rábólintás után megnyílhat az új topik, ennek címét pedig aktualizáljuk(ebben is szívesen várunk javaslatot a felkészültektől). :R

(#2) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nah egy kis izgalom a VGA gyártók háza táján. Én személy szerint örülök neki, hogy még egy szereplővel bővül a VGA front. :C

(#3) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Kíváncsi vagyok én is, hogy mit tud produkálni az Intel a két "nagy" gyártó mellett ezen a téren. Azért jó, hogy bővül a piac, hátha a felhasználok is profitálnak belőle :DDD

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#4) bartucc


bartucc
addikt

Hát nagyon várom én is mit tesznek le az asztalra, itt megvan a megfelelő háttér, főleg anyagilag. (S3-ra gondoltam, ott nem mentek/mennek annyira jól a dolgok:( )

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#5) Molnárka007 válasza bartucc (#4) üzenetére


Molnárka007
tag

Hátha hatnának a számítástechnika magas pénzösszegére(több a gyártó->vetekednek h kicsinál jobbat és ki az olcsóbb,bár ez csak egy pozítív elképzelés..hátha gyengülne a számítástechnikai cuccok ára...és a szegényebbek számára is jobban elérhetőlenne egy pl.:jó gamergép épétése,megvétele........) :R
Ha vmit férreértettem volna, akkor sry az off-ért... :R

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#6) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

(#7) gYaLo


gYaLo
őstag

Ez aztán csúnya munka lesz :DD

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#8) Pekkk


Pekkk
aktív tag

IDF 2009 Larrebee demó: [link]
Ez most mi?
Raytracinget nyomja valós időben? :U

(#9) Hakuoro válasza Pekkk (#8) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Hát ettől nem estem hasra :(
Semmi igazi fodrozódás a vizen és a bevilágítás sem valami fényes :o

(#10) TESCO-Zsömle válasza Hakuoro (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát pedig a sebességétől illene hasraesni, mert a mai számítógépek az 1FPS-es szintet se ütik meg.
Persze érthető, a végeredmény meg sem közelíti a mai játékok szintjét, de a mai motorok képességei és erőforrásigénye se mérhető a RT-hez.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) Bici


Bici
félisten

intelsinsides.com

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) gV válasza Bici (#11) üzenetére


gV
őstag

ez de béna, + a maguk háza táján is szétnézhene az nv
játékfejlesztők lefizetése, átcimkézés, új technológiák terjedésének akadályozása - piacromboló magatartás

(#13) Bici válasza gV (#12) üzenetére


Bici
félisten

Ez a játékok területén mind igaz, de az nV elsősorban munkaállomásokra fókuszál régóta, onnan jön a pénz nagy része, és ott nem szarakodnak ilyen hülyeségekkel, mert ott nincs rá szükség normális ellenfél hiányában.
Amúgy tök érthető, hogy egymásnak megy a két nagy cég, mert tök már irányba akarják vinni a számítástechnikát, ezért megy vérre a harc.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) Abu85 válasza gV (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azé a Larrabee-sen iszonyat felröhögtem. :D Azt eltalálták. :) A többi erőltetett.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Bici


Bici
félisten

HWSW.hu: Az IBM leállította a Cell chipek fejlesztéseit.

Mi lesz a PS4-ben? Larrabee, Fermi? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) Bj Brooklyn válasza Bici (#15) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Szerintem nem ennyire rossz a helyzet, mert tudomásom szerint a Toshiba és a SONY is a Cell fejlesztése mögött áll.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#17) Bici válasza Bj Brooklyn (#16) üzenetére


Bici
félisten

Gondolod, hgy ez a két cég továbbviszi majd?
Vagy elmegy ez így ahogy van a PS4-ben is?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) Bj Brooklyn válasza Bici (#17) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Szerintem, már öltek bele annyit, hogy nem hagyják veszni! Most olvastam valahol, hogy a Légierő is berendelt egy jó pár PS3-at a Cell végett munkaállomásoknak. Szóval nem tudom, hogy a HPC piacon jelen van-e a Cell, de szerintem a jól párhuzamosítható számítások iszonyat fekszenek neki, ezért még ott is lenne "létjogosultsága". A PS4 meg jó kérdés, de a legrosszabb esetben is beduplázzák a procikat.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#19) eXodus válasza Bici (#15) üzenetére


eXodus
őstag

Szegény dezz. Ő mindig a cell mellett volt. :D
Mellesleg leeht vki vissazjött a jövőből és rendet rakott az IBMnél, x86al tuti nem veszi át az uralmat a skynet.
És még1 hülyeség mára: :DDD IBM nem fejleszt kvantum procit? Lehet rájöttek valamire és több erőforrást csoportosítanak arra.

[ Szerkesztve ]

(#20) Bici válasza Bj Brooklyn (#18) üzenetére


Bici
félisten

Ki tudja, lehet, hogy ha tovább erőltetik, akkor nemhogy megtérül, hanem mégtöbbet visz el. :U

(#19) eXodus:
Sztem az IBM-nél megunták a számítástechnikát.
Idő-Utazási irodát nyitnak. 1943 - Európa, most akciósan. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) gV válasza Bici (#15) üzenetére


gV
őstag

kommentek között ez a [link] szerepel, hwsw-s kicsit benézte a dolgot

(#22) Bici válasza gV (#21) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, ez érdekes... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) gV


gV
őstag

(#24) gV


gV
őstag

törölték az asztali változatot [link]

(#25) Abu85 válasza gV (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem csodálkozom. Előre látható volt, hogy ez a felépítés DX11-re gyenge. Remélhetőleg a Fermi azért megússza, mert durván hajaz a Larrabee-re.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) gV válasza Abu85 (#25) üzenetére


gV
őstag

remélem ezekután kihajitják a texturázokat és vgaként legközelebb csak 2015-ben beszélünk róla 16/22nm-en 128 maggal

[ Szerkesztve ]

(#27) Oliverda válasza gV (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Micsoda blama... Hiába, a pénz nem minden.

:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) gV válasza Oliverda (#27) üzenetére


gV
őstag

ja vajh az amd önerőből mire lett volna képes? még ennyire sem, nem véletlen h mást vettek meg h legyen vga-juk :DD Intel legalább probálkozik, -igen jelenidőben-

(#29) Oliverda válasza gV (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Megvehette volna az ATI-t az Intel is és akkor most nyilván ők lennének a VGA innováció és teljesítmény királyai, de ugye ők nem alacsonyodnak le idáig. Inkább szívnak mint a torkosborz. Persze ha nekik ez kell...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Abu85 válasza gV (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Haswell-ben már Larrabee alapú GPU mag lesz. 2012-ben szerintem láthatunk diszkrét megoldást is. Ha jól számolom az a harmadik generációs fejlesztést lesz. Esetleg van remény 2011-ben a második generációs Larrabee-re asztali fronton, mindenképpen jó lenne valami előzetes modellt kihozni, hogy tanulják a fejlesztők a felépítést. Az sem baj, ha nem tudja hozni a konkurens megoldások sebességét.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) gV válasza Abu85 (#30) üzenetére


gV
őstag

ah most kevés diszkrét vga piacon a 32 mag ugyanugy kevés lesz 2011-ben a duplája (több nem hiszem h összejönne), sztem evvel a mostani döntéssel nemcsak mostanit törölték hanem míg a dx éra tart az összeset, a prociba viszont jöhet Haswell mellett remélem az Atomba is betszik idővel. oda nem kell akkora teljesítmény fogyi sem lehet vészes 1-2 maggal

Az sem baj, ha nem tudja hozni a konkurens megoldások sebességét.

ja a konkurencia biztos örülne neki, de a mostanit is ezért törölték akkor később miért vállalnák be mégis ugyanezt? elég ha a fejlesztőknek kiküldik és megtámogatják őket egy kis pénzmaggal h majd mikor később megjelenik egy versenyképes változat arra már ne legyen probléma a fejlesztés

[ Szerkesztve ]

(#32) Bici


Bici
félisten

Mi van a levegőben? Sun Rock leállítva, Cell fejlesztés leállítva, Larrabee nem jön asztalra... :U
A Fermi ilyen ütős, vagy a Power7 (netán a Bulldozer :)) )?

Jó tudom, a Larrabee asztali változatának lemondása más tészta, mint az első kettő... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) gV válasza Bici (#32) üzenetére


gV
őstag

ha a Fermi olyan erős lenne akkor lehet az egész Larrabeet leállitanák, mivel elsődleges paicuk nem a vga hanem a hpc lesz mind2 terméknek

Power7 én nem vagyok elájulva 4x annyi magból kihoz 5x akkora teljesítményt mint a Power6 vagy ez csak nekem kevés? a Sandy Bridge AVX miatt legalább 2x olyan erős lesz magonként mint a Nehalem

(#34) Abu85 válasza gV (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A következő generációs Larrabee már úgymond új alapokra épül.
A mostani törölt rendszer nem azért lassú a rendszer, mert nincs benne kraft, hanem, mert rengeteg dolgot emulál a DX futószalagon. Nyilván felesleges egy 600 mm^2-es chipet a Juniperrel versenyeztetni, mikor az előállítási költség köszönőviszonyban sincs. Ellenben ha ez a két érték közelebb kerül, akkor már megéri kiadni a chipet, hiszen az árral lehetne konkurálni. Ha a harmadik generációs lapka nem lesz kint, akkor nagyon nehéz lesz az AMD ellen, mert úgy alakítja a piacot ahogy akarja.
Az OpenCL szempontjából már most szarban van az Intel, mert az ATI Stream 2.0 lehet az általános platformszintű fejlesztőfelület. Ugye az Intelnek van a legjobb C compliere, és abból szerez némi előnyt a processzorainak. Az OpenCL kapcsán az AMD ugyanezt csinálja, hiszen az ATI Stream 2.0 támogatja az Intel processzorokat is, csak durván optimalizál az SSE4A-ra és később az SSE5-re. El kellene kezdeni a fejlesztéseket az OpenCL-re és a heterogén környezetre, amihez a Larrabee fontos alap.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Psych0


Psych0
őstag

Tovább lassul a fejlődés... :(

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#36) Oliverda válasza gV (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

"Sandy Bridge AVX miatt legalább 2x olyan erős lesz magonként mint a Nehalem"

Hápersze. :)

Abu85:

SSE5 mint olyan már nem lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) gV válasza Oliverda (#36) üzenetére


gV
őstag

és te ennek így örülsz? bár végülis ez lesz amd-knél is

(#38) Abu85 válasza Oliverda (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ja tényleg az AMD implementálja az AVX-et. Így még nagyobb gáz lesz az ATI Stream terjedése. Nem tudom, hogy az Intel miért nem tekinti az OpenCL-t komoly alternatívának. Az egy dolog, hogy nincs GPU-ja, de CPU felületet írhatna, különben nagyon le lesz maradva. A Larrabee a példa rá, hogy a pénz önmagában nem elég.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) gV válasza Abu85 (#34) üzenetére


gV
őstag

h kerülne közelebb mikor multkor még elzárkoztál attól h mostanában kisebb csikszélességre váltsanak? és addigra már a mostani 5800-as szériával kéne felvenni a versenyt a középkatban is. opencl-t ha nem is látványosan de nyomhatják hamár ottvan a logójuk a támogatok között :U vagy vegyék le

[ Szerkesztve ]

(#40) Abu85 válasza gV (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azzal, hogy most a jelenlegi generációs törölve lett a megjelenés 2011 végére, vagy inkább 2012-re csúszott. Ekkorra már 22 nm-es gyártástechnológiára lehet kialakítani a lapkát. A felépítés is jelentősen eltérhet. Ha a pletyik igazak, akkor a harmadik generációs, még élő Larrabee, már nem sokban hasonlít az elbukott első és második generációs megoldásra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) Oliverda válasza gV (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Minek? Annak hogy hülyeségeket írsz? Ennek annyira nem örülök. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) cwn válasza Abu85 (#40) üzenetére


cwn
tag

ugy látom nem értetted meg a problémát

a 4 thread kevés egy maghoz, több kell hogy a hatásfoka javuljon a chipnek
de több nem lehet mert akkor felborul az egyensuly és nem birnak annyi magot rárakni
ezért ez a megoldás kukázhato
és központi thread eloszto kell, ja ez meg a fermi 2-3 évvel elöbb mint a X-ik generácios larrabee

csak én érzem ezt halott ügynek intel részröl?

(#43) gV válasza Oliverda (#41) üzenetére


gV
őstag

Intel szerint így van, szal nem hülyeség ez, am már linkeltem neked azt a diát még mindig nem fogtad fel h én igenis elhiszem amiket az Intel irogat?

Abu: hpc-re elérhetővé teszik ezt a mostanit, nem? am 2012..., a mostanit sem most törölték volna ha már kész lenne a következő akkora

[ Szerkesztve ]

(#44) Oliverda válasza gV (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Hol állítják ezt? Linkeld már be.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) Abu85 válasza cwn (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez teljesen jogos. 4 thread egy Larrabee magnak kevés. A Fermi itt előnyben van.

Én őszintén szólva csak a Larrabee lekommunikálását nem értem. Ki volt az aki ezt a projectet gaming GPU beütésre alakította. Ray-tracing meg hasonló hülyeségekkel etették a népet. Nem hiszem, hogy egyetlen mérnök nem volt, aki elmondja a marketingnek, hogy ez a stratégia rossz. Persze látva, hogy a lapka is problémákkal küszködik legkisebb gondjuk is nagyobb volt ennél.

A Fermi féle marketing sokkal jobban van felépítve ... ott mutogatják a rendszert, ami a célpiac lesz.
Mindegy majd talán a következő generáció.

gV: Nem ... ez a mostani Larrabee generáció teljesen tipli. Ettől függetlenül amolyan nulladik generációs terméknek felhasználható ez a Larrabee is. Fejlesztők biztos igényt tartanak rá.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) gV válasza Oliverda (#44) üzenetére


gV
őstag

most utoljára, azt ajánlom mentsd le mert többször nem fogod tölem megkapni, ellenben ah közeledik a SB egyre többször fog ez, különösen a 2x teljesítménye szóba kerülni [link]

(#47) Pug válasza gV (#46) üzenetére


Pug
veterán

És ne haragudj meg de egy dia az neked mit bizonyít?
Valami részletesebb forrás :F :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#48) gV válasza Pug (#47) üzenetére


gV
őstag

nincs

(#49) Oliverda válasza gV (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Tehát ebből neked egyenesen az következik hogy a Sandy Bridge legalább 100%-kal gyorsabb lesz magonként mint a Nehalem... Ezzel csak annyi a probléma, hogy egyrészt a FLOPs nem minden a másik meg az, hogy ehhez majd jól optimalizált szoftver is kell. Arról nem is beszélve hogy még ha tudnák akkor sem dupláznák meg az általánosságban vett számítási teljesítményt.

Tehát amit leírtál az csak egy álom.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) Psych0 válasza gV (#46) üzenetére


Psych0
őstag

itt azt látom hogy up to 2x, tehát max 2x, ami fogalmunk sincs mennyi lesz.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Intel GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.