Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72951) Grillo válasza Jahno (#72949) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, valami van, mert most megint elfogyott a kiegyenlítőből. Majd megnézem az olaj habzik-e, de ennyi oda kb. nem fér el. Mondjuk jó lenne hazajutni szerdán.

(#72952) Jahno válasza Grillo (#72951) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is mondanak ilyen okosságokat :-D Most már néha tudom mit kell lesni, de persze mutatnak újakat :W

(#72953) FőDudu


FőDudu
addikt

Nezegetek kocsikat.

Erdekes modon a benzines az ritka madar - meg mindig a dizel amibol sok van (raktaron).
Neztem eddig Renault, Captur, Octavia kombi, Scala kombi modelleket - majd ha lesz egy kis idom korbe jarjuk a szalonokat.

Kozben csaladban is akad egy 5 eves 50k-t futott Renault Fluence ami biztosan jo vetel lenne, ha nem lenne szedan :W

Mondjuk valami elektronyos/hibrid iranyba kene mozdulni - de nem szeretnek 50e Eurot adni egy autoert. Alatta meg eleg necces az elektromos/hibrid piac.

Otletek?

Kombi vagy egyteru, hogy ne legyen gond a bicikliket szallitani, benzines vagy hibrid (netan elektromos). Es persze 'occson jot' ;)

FőDudu

(#72954) FőDudu válasza Grillo (#72951) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami olyasmit szoktak nezni, hogy puha-e a cso a huto es a motor kozott.
Nem tudom mit jelent - majd masok megfejtik.

FőDudu

(#72955) Samott válasza FőDudu (#72953) üzenetére


Samott
addikt

Vitara?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#72956) eattila válasza FőDudu (#72953) üzenetére


eattila
csendes tag

Bringákat amúgy sem bent akarod szállítani nem? Oda meg mindegy, hogy kombi vagy sedan...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72957) FőDudu válasza eattila (#72956) üzenetére


FőDudu
addikt

Dehogynem.
Nejem nem eri fel a tetot, vonohorgos szallitassal meg nem makettkodunk.
Lattam mar belole jot, de nem tudom mennyire hasznalhato. Szerintem durvan blokkolja a csomagteret - na nem mintha a benne levo 3 bringa nem tenne ugyanezt.

Hatso ajtora valo szallito eszkozunk amugy mar van...
De a cel a 2-3 bringa csomitartoban szallitasa, ezert kell egy meretes kombi.

Szo ami szo, kell a nagy csomitarto.
Opel Combo lesz ez ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#72958) FőDudu válasza Samott (#72955) üzenetére


FőDudu
addikt

Par honapja neztem ilyen Vitara/SX4 verziokat. Akkor nem gyozott meg, hogy nekem arra lenne szuksegem.

Foleg az inditomotort hasznaljuk elektromos autozasra tunt erosen parasztvakitasnak.

De meg nem huzom ki a listarol, egynek jo lesz ez is.

FőDudu

(#72959) eattila válasza FőDudu (#72957) üzenetére


eattila
csendes tag

2-3 bringához nem kombi, hanem pickup vagy dobozos kisteher kell. Szerintem. + ha 2-3 bringa, akkor a miért a nejed pakolja fel a tiédet is? :D Vagy élni tudni kell? :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72960) Grillo válasza Samott (#72955) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem ha már családinak akkor inkább S-Cross. Bár bicikli egyikbe sem fér be.

Egyébként van jó Subaru eladó a környéken...

(#72961) Samott válasza FőDudu (#72958) üzenetére


Samott
addikt

Nem rendes hibrid, de te benzinest kerestel. Abbol viszont eleg jo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#72962) -NoVa- válasza eattila (#72956) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bringákat csak fel kell gumipókozni a kanapéra:

Amúgy S60-ban 50 centi magasságú dolgokat pakolok be hátra max, összesen ha 2 alkalommal volt ebből gondom. Futóbabakocsi Duduéknak már nem kell egy jó ideig, összeszerelt bútorra meg úgyis kell egy Jazz a háztartásba.

(#72963) Samott válasza Grillo (#72960) üzenetére


Samott
addikt

Nem sikerult megfejtenem mi a kulonbseg koztuk. :) Valamiert az volt a fejemben hogy az s-cross a kisebb a ketto kozul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#72964) -NoVa- válasza Grillo (#72960) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt nem is említettem, hogy van a Subaruhoz 4 bringatartós tetőcsomagtartó is a padláson. Meg egy összecsukható alulétrát bele lehet alkudni az árba, akkor nem gond, hogy alapból nem éri fel a tetőt :D

(#72965) Phülöp válasza FőDudu (#72957) üzenetére


Phülöp
addikt

Thule easyfold xt2

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72966) Grillo válasza Samott (#72963) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem, az a nagyobb, de alacsonyabb pár centivel. Családinak inkább az kéne. Motorok, minden más ugyan az, a Vitara szoftvere frisebb talán, meg szines az órák közti kijelző.

(#72967) Jahno válasza eattila (#72959) üzenetére


Jahno
őstag

3 rendes városi bicaj egy rendesebb csomagtartóba pont befér.

(#72968) Jahno válasza FőDudu (#72953) üzenetére


Jahno
őstag

Passz, azt kell venni, amit tetszik, opciósan lehet benne aludni és hosszában befér egy Challenger videójáték.

(#72969) -NoVa- válasza Phülöp (#72965) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt a fekete minimalista bringát amit fetolt rá, azt elfogadnám.

(#72970) eattila válasza -NoVa- (#72962) üzenetére


eattila
csendes tag

Simán :D
Corollának elég nagy a csomagtere, de a bringám nem fért be rendesen hosszában. Csak elfordított első kerékkel. Rá fért volna még 1-2 bringa, de akkor a festést b_ssza össze.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72971) Sipi- válasza FőDudu (#72957) üzenetére


Sipi-
tag

Személyautó kinézetű személyautóba 3 biciklit bentre berakni? Nem hinném, hogy lenne ilyen.
Persze kisbuszba, Grand Voyagerbe, 807-esbe beférhet, de azok mellé sem fogsz berakni egy heti cuccot (oké, Nova 10 napra valót igen).
Vonóhorgos megoldás miért nem jó?
Tetőcsomagtartós tartókhoz meg létezik valami liftes megoldás.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#72972) eattila válasza Jahno (#72967) üzenetére


eattila
csendes tag

Define rendes városi bicaj. Mert ha összecsukhatós kis kerekű akármi, akkor lehet. Minden más teoretikusan igen, valóságban összekocogás nélkül esélytelen. Pláne ha hátul is ülne még valaki.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72973) -NoVa- válasza Sipi- (#72971) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha azt nézem, hogy a Fiat500 csomagtartóban a 2 heti cuccunk mellé még maradt hely bevásárlásra is, akkor még 4 ilyen bringát viszonylag kényelmesen elhelyezek bent.

(#72974) Jahno válasza eattila (#72972) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, hogy összecsukhatós kis kerekű, mi más? El lehet vele bóklászni elég rendesen aztán kész is. Pont erre való, hogy könnyen elviszed valamerre, ott kerülsz kettőt nem versenytempóban, aztán elcsomagolod, buszra szállsz vele, meg ami jól esik. Svédeknél a tavat meg majd valami ráhajolós nagy kerekűvel csapatod körbe.

(#72975) FőDudu válasza Phülöp (#72965) üzenetére


FőDudu
addikt

ez szep talalat.
Lattam egy Alfa SUV-n hasonlot, nem tudtam, hogy hatra lehet buktatni.

Igy mar jol el lehet erni a hatso ajtot - es nem hagyjak el a bringat az autopalyan ahogy a nejem biciklinevel tortent.

Az is Thule tarto volt, nem is mentek gyorsan (110 korul), megis tartostol lejott a, auto tetejerol, ugy, hogy a lemez mind a 4 kapaszkodasi ponton kinyilt mint a konzerv.

FőDudu

(#72976) FőDudu válasza eattila (#72970) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan az elso kerek gyorsszoritos es az ki van veve.
Grand Voyageren kivul meg nem lattam olyan szemelyautot amibe befert volna egy bringa hosszaban.

Abba kollega gyorsasagi motorjat emeltuk be, es befert. Hosszaban. Allitva.

FőDudu

(#72977) Jahno válasza FőDudu (#72975) üzenetére


Jahno
őstag

Ránézésre is alap 200ezer lesz, de ebből bármi mást kinézek. Annyiért már kapsz egy alap bicajt :DD

(#72978) Jahno válasza FőDudu (#72976) üzenetére


Jahno
őstag

Seattal most azt is hoztam, bár nem nagyon nézegettem, hogy mi merre. Azt sem tudom lehajtottam-e az ülést, de ha ennyire nem emlékszem akkor nem lehetett olyan megrázó élmény. Halványkék volt, azt tudom :-D

(#72979) Phülöp válasza Jahno (#72977) üzenetére


Phülöp
addikt

550eur

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72980) Jahno válasza Phülöp (#72979) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor ha nem is bicajt, de más ennyiért kocsit vesz. Igaz akkor nincs mit tekerni :DDD

(#72981) eattila válasza FőDudu (#72976) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem nyilván, az enyém pl nem az. De ezért nem cserélek tengelyt benne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72982) FőDudu válasza Jahno (#72980) üzenetére


FőDudu
addikt

Neked olcsobb lett volna a tartalek auto amit linkeltem ;)
Azota tuti tobbet beleontottel a Seatba...

FőDudu

(#72983) FőDudu válasza eattila (#72981) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyan bringat nem veszunk aminel nem gyorsszoritos az elso kerek.
Nalam ez isz szempont (volt).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#72984) FőDudu válasza Jahno (#72977) üzenetére


FőDudu
addikt

1x kell megvenni es 10 evig tuti jo.
Te meg elsorozol ennyit ;)
Evente.

FőDudu

(#72985) Jahno válasza FőDudu (#72982) üzenetére


Jahno
őstag

Annál többet, viszont működik, de ha még mindig nem érted, hogy egy adott ismeretlen donor miért nem jó, akkor nehéz jobban körbeírni. Meg mit szedjek ki belőle? Ugyanígy 200ezret futott lengécsillapítót, ami pont addig bírja? Vagy majdnem 10% az esély rá, hogy működik benne a szervó és megy 3 hónapot? Biztos csapásirány egy csomó munka kifizetésére és állásidőre.

(#72986) Jahno válasza FőDudu (#72984) üzenetére


Jahno
őstag

Van ez így. Bármit meg lehet indokolni. Idő/fogyasztás is több, ha használja. Ha meg nem, akkor minek :DD Én eddig is kigazdálkodtam kocsiba a bicajt, rollert, CRT TV-t, mindenféle particuccot :C

(#72987) eattila válasza FőDudu (#72983) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálad. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72988) Bujdy81 válasza Sipi- (#72971) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Na, azért pakolni tudni kell! ;)

Peugeot Rifterbe 5 felnőtt, plusz 5 monti bemegy legózva.

407SW-ben, ami egy elbaszott autó is bemegy 3 keró kivett első kerékkel, plusz 3 felnőtt.

(#72989) Jahno válasza Bujdy81 (#72988) üzenetére


Jahno
őstag

Mennyivel jobb dolgom van, asszony lassan 8 éve nem bicajozik. Tiszta főnyeremény, meg is hagyom a mostani autót.

(#72990) Sipi- válasza Jahno (#72974) üzenetére


Sipi-
tag

Siófokon meg elég sok canping biciklit lehetett látni. Nem hinném, hogy most találta meg mindenki a sufniban, inkább valami retro őrület lehet.
Apósoméknál is van egy, szép lila :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#72991) Gabibácsi válasza Jahno (#72989) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem bicajozik, szüleimnél is, de már ott is van bicaja :D
Viszont a vectra lökhárítóját a múltkor összekaristoltam a bringámmal ahogyan betettem, a fémpedál az alapozóig karistolta, ennyit tudok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72992) Gabibácsi válasza Sipi- (#72990) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem is van, szép piros :wub:
csak a hátsó kerék már szovjetre van cserélve, mert a somogyi emelkedőket nem bírta az eredeti, széttört a csapágyozás
az öcsém meg a kormányát törte el egy eséskor, szóval az is szovjet lett :D
de sajna nem összecsukható, ha az lenne már használnám itt a kocsiig :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72993) Jahno válasza Sipi- (#72990) üzenetére


Jahno
őstag

Máig gyártják, sosem volt retro :-P Mi is sufniban találtunk egy klasszikusat alig használtat, onnan jött az ötlet. Azért emelgetni már nem annyira vidám, de haver elvitte koleszba, vonatozni, ide-oda.

(#72994) Jahno válasza Gabibácsi (#72992) üzenetére


Jahno
őstag

Asszonynak is piros volt. De nem sokáig, mert nem jött be :U Hátsó agyváltóval... Ráaásul kerestem egy csomó helyen, erre házunktól pár 100 méterre lévő boltba tudták leszállítani :D

(#72995) Gabibácsi válasza Grillo (#72951) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vigyél magaddal sok desztvizet, néha állj meg csekkolni. Ja és majd nézd meg zseblámpával melyik csőnél ereszthet, illetve a hűtő is lehet szar, nekem a páréves kapott valamit, és csak bemelegedve látszott egy nagyon kicsi kis sugárka hogy spriccel, de kb mint egy injekciós tű....

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72996) Jahno válasza Gabibácsi (#72995) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, nekem sarka rozsdásodott, kicsit szivárgott, mondja ember, hogy kb. 14ezer a hűtő, ha belefér akkor most idejében egyik szervízzel együtt cseréljük ki. Ok, cseréld. 120ezer lett :O Előtte valami fehér pasztával babrálták, az segített, sosem kellett utána tölteni.

(#72997) Gabibácsi válasza Jahno (#72996) üzenetére


Gabibácsi
tag

a paszta az gondot is okozhat, elzárja a lukat, de a víz útját is... nekem valami japán hűtő lett az astrában, és az utcán cseréltük haverral :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72998) FőDudu válasza Gabibácsi (#72997) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismeros ma meselt olyat, alig hittem el.

Az autojabol eltunt a viz. Beontotte, elment a sarokig, mar nem volt a kiegyenlito tartalyban.
Melle dizeles hang.

Utolag raktak ossze a tortenteket.

Elotte vezerles csere volt (1 evvel) ahol elbasztak a vezerlest, beinditottak. Nem maszek szerelo, hivatalos Opel markaszerviz.

Aztan a helyett, hogy szetszedtek volna rendesen mindent es tomites csere ujra, szepen visszaraktak mindent csak bepasztaztak. Csere helyett.

Aztan a tomitesnel elment a viz. Aztan atugrott a vezermulanc is (ujra), mert ugy megnyult elozoleg, hogy meg valami tarto fulet is letort. Ettol lett dizeles a hang.
Meg lehetett csinalni az autot, most rendben van. 3 ajtos Astra ha valakit erdekelne...

FőDudu

(#72999) Gabibácsi válasza FőDudu (#72998) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van ilyen sajnos... Én is dolgoztam már szerelő után.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73000) Jahno válasza FőDudu (#72998) üzenetére


Jahno
őstag

Azért ha 1 év után megy el az másképp érdekes. De bármi lehetséges, fotós csoportba most esett be egy autószerelő, az jó arc de Ő is csak mások után takarít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.