Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72051) FőDudu válasza BobaHWSW (#72048) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp tegnap mondja anyosom, milyen meglepetes lett volna ha kajat fozok mire hazajottek a kutya setaltatasbol.

Mondta is a nejem, hogy inkabb ne.
Nem a kedvesseg hianya miatt - hanem mert eleg szarul fozok ;)

Van aki szereti ha kiszolgaljak.... Lehet idealis neki a ferfi otthon. Nem vagyunk egyformak. :C

FőDudu

(#72052) Jahno válasza FőDudu (#72029) üzenetére


Jahno
őstag

Azért van minden ablak alatt, mert úgy szokták és egyenletes.

(#72053) Gabibácsi válasza FőDudu (#72046) üzenetére


Gabibácsi
tag

Itt be lett falazva, redőny eltávolítva

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72054) zetor2000 válasza FőDudu (#72051) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elég ha saját magad el tudod látni jóságokkal. Nem kell, hogy mindenki szeresse a főztöd...
De azt szokták mondani, hogy a férfi, ha jót akar enni, meg kell tanuljon főzni :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72055) Gabibácsi válasza blueboi69 (#72042) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bót, orvos, gyógyszertár, munkahely, stb

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72056) Gabibácsi válasza FőDudu (#72051) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jó, de én pl jól főzök, és ettől ez még nem kiszolgálás szerintem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72057) Jahno válasza Gabibácsi (#72055) üzenetére


Jahno
őstag

Autószerelő :-D Most lestem, hogy lejár a műszaki is, hujj de jó. Aztán jön a fogorvos, hátvaze ennek sosem lesz vége.

(#72058) Jahno válasza zetor2000 (#72054) üzenetére


Jahno
őstag

Én túl jót kapok, lehet ezért nem akarok főzéssel rombolni :C

(#72059) FőDudu válasza zetor2000 (#72054) üzenetére


FőDudu
addikt

Magamnak jot fozok, csak mas nem (ugy) szereti.
En csipem az eros izeket - bacon, fustolt sajt, fustolt husok, fustolt paprika (chipotle), rokfortos sajt, stb...

Mas meg a termeszetesebb izeket kedveli.

FőDudu

(#72060) Phülöp


Phülöp
addikt

#nyugodjék békében

Meghalt az az ernyős srác, akit rotorszéllel szedtek le a fáról a honvédségiek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72061) Gabibácsi válasza Jahno (#72057) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem is lejárt, most jön majd a másik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72062) Jahno válasza Phülöp (#72060) üzenetére


Jahno
őstag

Sejthető volt, hátfakk. Ernyős csoportért is kár, hogy zárt lett, mert ugye sok hülye civil meg katasztrófaturista beesett :-/ Én néha olvasgattam, azok is elég érdekes arcok bírnak lenni.

(#72063) Bujdy81 válasza Phülöp (#72060) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

És azóta is nagy kuss van a sztoriban, hogy ki, mit rontott el, hogy így alakult... :(

(#72064) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Itt a közelben is volt egy ejtőernyős halott csaj a minap...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72065) ncc1701 válasza Jahno (#72008) üzenetére


ncc1701
veterán

Én kérlek mindent meg tudok csinálni egy házon, ami nem fizikai képtelenség, és két emberes. Ergo én nem arra gondoltam, h majd a műszaki ellenőrt helyettesítem, hanem gyakorlatilag mindenkit. Ha 3 év alatt felépítem, és spórolok vele 20-25 millát, akkor eléggé kiadja a matek.

(#72066) blueboi69 válasza Gabibácsi (#72055) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azért nem annyira a világ végén volt sztem... Itthon egy átlag falu kietlenebb és ott is élnek emberek. Pláza nélkül is.

(#72067) blueboi69 válasza ncc1701 (#72065) üzenetére


blueboi69
csendes tag

21-25 millát nem spórolsz, csak a munkadíjat. Anyagot attól még meg kell venned neked is.
Mondom olyan mint a tanár/óvónő. Kellemes hobby lehet, ha közben valaki finanszírozza az életbenmaradásodat. Mert lássuk be, ha nem dolgozol, nincs bevételed sem.

(#72068) Jahno válasza Bujdy81 (#72063) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek elég sokáig szoktak alakulni, ezért szopó, hogy zárt lett a csoport, mert aki vele volt srác az elég rendesen járt kihallgatásra és katonáék miatt ügyészség előtt a szívás és ott biztos megírták. No de majd szerzek kémet.

(#72069) Jahno válasza blueboi69 (#72066) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, tesóm is ott van a 10ezres nem éppen faluban és majdnem itt a sarki GSM boltban vettem mobiltartó baszt a kocsiba. Kinek mi. És kórház onnan is 50 kilométer, ha nem is a pláza. Pék meg fagyizó van, most már az utca végén rendes kocsma is, csak korán zár :-D

(#72070) ncc1701 válasza Bujdy81 (#72063) üzenetére


ncc1701
veterán

Alapvetően nem kéne működő repülőből kiugrálni. Bár ez csak az én hülye véleményem. :)

(#72071) eattila válasza Phülöp (#72060) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, remélem valakit azért megbasznak emiatt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72072) Jahno válasza ncc1701 (#72070) üzenetére


Jahno
őstag

Földről indult, nem repülőből.

(#72073) Jahno válasza eattila (#72071) üzenetére


Jahno
őstag

Pilóta lesz az.

(#72074) qnadam válasza ncc1701 (#72070) üzenetére


qnadam
veterán

egyrészt Jahno is írta, nem ugrott ki repülőből, másrészt semmi baja nem lett volna, ha nem mentik meg akarata ellenére alkalmatlan eszközökkel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72075) Jahno válasza qnadam (#72074) üzenetére


Jahno
őstag

Civileknek az is fura, hogy ha itt nyűg van, akkor az a gyakorlat, hogy inkább fára essenek, mint mellé, mert akkor nem törik össze magukat, lemásznak/leszedik, kész. Igazából mindennapos történet az is, csak ne szóljanak közbe.

(#72076) ncc1701 válasza blueboi69 (#72067) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, merre élsz, de keresztúron egy társasházat simán 60-80M magasságában adnak újonnan. És már anno, 10 éve is annyi volt a munkadíj, mint az anyag, most szerintem még több.
Ha kevesebb hitelt kell felvenni, a módszeremmel, akkor megéri, tök mindegy, h hitelből élsz meg pár évet, vagy hitelből építtetsz, a vége ugyanaz, vissza kell fizetni, csak talán a verziómmal kevesebbet. Nem akarok számolgatni, lusta vagyok. :) De nyilván sokakban ez azért nem merül fel, mert nem akarják/tudják megcsinálni.

(#72077) ncc1701 válasza Jahno (#72072) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne tetézd. :) Ha az embernek szárnya lenne, akkor lenne keresnivalója a levegőben. Ha úszna, akkor ilyen baja nem lett volna, úszni ugyanis tud az ember, szemben a repüléssel.
Szerintem ha valaki extrém sportol, akkor ne lepődjön meg, ha valami nem adja ki.

(#72078) Jahno válasza ncc1701 (#72077) üzenetére


Jahno
őstag

Nem azon lepődött meg, hogy nem adja ki. Lásd srác első hozzászólása, amit onnan a fáról írt. De hát ez ilyen, és úszni sem mindenki tud csak úgy, meg ha darabra és órára nézzük, akkor a végén még kiderül, hogy simán repülni is tudnak. De akkor minek gyúrni vagy bicajozni?

(#72079) blueboi69 válasza ncc1701 (#72076) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Najó,de magadnak társasházat építenél?

(#72080) ncc1701 válasza blueboi69 (#72079) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem. De ha családi háznak 20M az anyagára, azt kötve hiszem, h 40M alatt felhúzzák neked.

(#72081) ncc1701 válasza Jahno (#72078) üzenetére


ncc1701
veterán

Abban mondjuk egyetértünk, h csúnya eset volt, ahogy leverték a fáról a srácot. Nem voltak a helyzet magaslatán, az tuti.

(#72082) Jahno válasza ncc1701 (#72081) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, megdolgoztak érte, mert az is csak másodikra sikerült.

(#72083) hobizoli válasza ncc1701 (#72076) üzenetére


hobizoli
nagyúr

80millio egy tarsashaz szar kozelkedesnel...?
ne rohogtess mar

több drón kell ;P

(#72084) npera válasza Phülöp (#71972) üzenetére


npera
újonc

Most olvastam el idáig, megpróbálok azzal a korlátozott skandináv ingatlanos tapasztalattal kommentelni, amit felszedtem magamra. Nagyon nem vagyok expert, csak amire én most reagálnék. És teljesen tárgyilagos próbálok lenni persze:

A konyhában a padló nagyon régi. A konyhai gépek rusztikusak, ezeket gondolom cserélni kell. A méreteik változtak az évek alatt, lehet újra kell rakni a konyhát miatta. Nekünk régi lakásban ilyen gond volt a sparhelttel.

Szintén a konyhában képen még elmegy a dolog, de szerintem közelről alighanem nagyon kopott és egyenetlen minden illesztés.

A falak foltosak több helyen. Az beázás?

A konyha melletti helyiségnél (ebédlő talán?) az ajtó ugyanolyan generációs, mint az 1962-ben épült gettóban volt. Ezek lehet már felpuhultak az időtől és a nedvességtől és kábé azonnal cserélhetőek tokostul.

A galériát fogod fűteni, oda felszáll a meleg.

A fűtőtestek kísértetiesen hasonlítanak egy olyan modellre, amit Svédországban már gyakorlatilag tilos használni a tűzveszélyessége miatt.

Ahogy nézem direktben fűtő elektromos radiátorok vannak. Sem léghőpumpa, sem kútból vagy tóból működő hőpumpa nincsen, ugye? Akkor a fűtés durva lehet a villany miatt.

Az egyik képen látok egy ferdén felrakott (?) beltéri egységet, az lehet hőpumpa? A kábel csak úgy lóg belőle? Működik az?

Mi az oka a kábé 30-centis szinteltolásnak? Eredetileg így volt, vagy történt valami ott a padlóval és inkább lefedték egy pódiummal? Az valahogy utólagosnak tűnik nekem. Lehet ott "csodák" rejlenek alatta.

Minden részlet és szerelvény valami ősrégi hatást kelt, ebből hatalmas utólagos költség lehet.

A bejárati ajtónál látom a hőpumpa kinti egységét, akkor van ezek szerint. Működik? Ha legalább 10 éves, akkor javítani nem fogják, csere az egészet.

Összefoglaló:

- ha pont ilyet akartok, akkor hajrá
- ha eleve renoválni akarod, akkor hajrá
- ha voltak beázások, akkor ott durva költségek lehetnek. Adott esetben falat kell bontani.
- a fűtést mindenképpen körbe kell járni. Ha úgy van elég meleg, hogy egyfolytában fűtesz a kandallóban és még a radiátorok is támogatják, meg a hőpumpa, akkor az úgy melós lesz és drága. Ha csak a hangulat kedvéért van a kandalló, akkor az lehet fájintos.

(#72085) ncc1701 válasza hobizoli (#72083) üzenetére


ncc1701
veterán

A konditeremnél (X kerület-XVII határa) 80-100M egy társasház, mindkettő le van foglalva, építik. Tudom, eszement. Felteszel egy bontandó házat, 2 hét alatt elviszik, szinte bármennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#72086) npera


npera
újonc

Fenn van a horog. Mármint már nincs. Hazáig rajta hagytam, hogy asszony lássa, aztán még a ház előtt leszedtem, be a csomagtérbe és elpakoltam. Van hozzá porvédő, azt betoltam a lyukba, hogy ne porosodjon.

A hátsó lököst rosszul pattintották fel a lámpa és a lemez találkozásánál, azt visszaküldtem még egy körre. Utána jó lett. A főnök még ki is küldte a melóst "púdelozni egyet", hogy elnézést kérjen.

Remélem nem törtek el sok patentot, most jól áll a lökös.

A városban az emberek úgy vezettek, mint az állatok. Pont előttem volt egy 3-autós ráfutásos, éppen szálltak ki megszédülve a kocsiból, amikor odaértem. Körbe az őrült forgalom meg zúgott el körülöttük.

Volt belőtt makákó X5 BMW-vel is, az a baleset mellett is úgy húzott el, mintha fizetnének érte.

Ma tömegközlekedtem is, iszonyatos volt megint. A bringa jobb.

(#72087) zetor2000 válasza ncc1701 (#72065) üzenetére


zetor2000
senior tag

A baj az, hogy lehet, hogy meg tudod csinálni, csak egy csomó minden engedélyköteles, amiket be kéne szerezni. Pl. szerintem a gáz / víz / villany / fűtés bekötések.
Én eleget melóztam már erős meg gyengeárammal, ez utóbbival sokkal többet, de a saját erősáramú szerelésemet is átnézetném egy rendes szakival. Csak a biztonság kedvéért. Vizet, gázt alapból csak minimálist szerelek, ha nagyon muszáj, csak akkor.
Igaz, még így is lehet spórolni, nem is keveset, csak általában nincs 3-4 évnyi tartaléka az embernek. Jelenleg az alsó hangon ~10-20M Ft, és akkor még legalább ennyi ugye az ingatlan anyag költsége, de az inkább 25-30, mert nem akar senki spúroskodni, meg mindenből a legszrabbat megvenni.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72088) Gabibácsi válasza blueboi69 (#72066) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem, nem plázára gondoltam, hanem amit írtam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72089) Gabibácsi válasza qnadam (#72074) üzenetére


Gabibácsi
tag

Biztos hogy nem lett volna baja?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72090) qnadam válasza Gabibácsi (#72089) üzenetére


qnadam
veterán

olvastam az eredeti fb bejelentkezést, abból az derült ki, hogy sérülés nélkül érkezett a fára, és már úton voltak hozzá az alpinista cuccal (a siklóernyős képzett alpinista is volt). nyilván nem biztos, de egy egészséges alpinista viszonylag jó eséllyel le tud jönni egy fáról, ha nem fújják le róla.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72091) Jahno válasza Gabibácsi (#72089) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyire nem kellene. Persze láttunk ipari alpinistát is hibázni, de ezt nehéz lenne megtudni. Mert egyelőre ott vigyorgott a fán és várta a szerszámokat, el lett volna még akár több órát is, mert az olyan.

(#72092) zetor2000 válasza qnadam (#72090) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, valami olyasmi volt, hogy vagy bele volt gabalyodva mindenbe a kötele, vagy nem volt nála elég hosszú kötél / mászócucc, de már hozta a haver. Biztos ponton volt a fán, nem akart leesni, meg felelőtlen módon levánszorogni.
Csak a mentők előbb odaértek. Illetve, a mentő még hagyján, a katonai légimentős is odaért, azt annak hiába mondták, hogy negyerebemegnegyereerrehe, csak odament.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72093) Bujdy81 válasza ncc1701 (#72065) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem spórolsz 20-25 millát, mert nincsen annyi munkaköltség.

Plusz jó eséllyel Te nem kapod meg annyiért az anyagot, mint a generálkivitelező.

(#72094) Jahno válasza qnadam (#72090) üzenetére


Jahno
őstag

Meg azt se felejtsük el, hogy ilyen esetben Ő is szokott menni másokat lehozni, így nem csak alpinista hanem ilyen forma tapasztalata van, hogy mit hol kell kibogozni, aztán még visszamennek az ernyőt is sérülésmentesen lehámozni, mert néha az sem occsó és minek vagdosnák szét ha meg lehet menteni? Ez a nagyobb trükk, ha úgy kavarodik össze.

(#72095) Bujdy81 válasza ncc1701 (#72076) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nálunk, 2012-ben kb. 35-40% volt a munkaköltség a kivitelezésben. Azóta ez csökkent, mert igaz, hogy drágult a melós, de irgalmatlanul megdrágult az építőanyag.

(#72096) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Repjegy cancelled, megint :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72097) Phülöp válasza Gabibácsi (#72089) üzenetére


Phülöp
addikt

igen
elég jól befészkelte magát a fán, biztonságban volt, várta, hogy megérkezzen a már értesített szakember, hogy lementse onnan

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72098) Jahno válasza Gabibácsi (#72096) üzenetére


Jahno
őstag

Mondanám., hoyg várható volt, de inkább azt mondom, hogy szopolás. Jövő héten az V. kerületi mászkálás? Én meg családi naptárat nézegettem, abból derült ki, hogy ami előadásra csütörtökön mentünk volna, azt 2 hét múlva vasárnapra rakták át, de j eséllyel az sem fog érdekelni senkit és elmarad :-/ Persze arra a vasárnapra is akad program.

Maradék InsertCoin szeretne velem megfejteni, hogy akkor merre tovább én meg kíváncsi vagyok rájuk, de akkora szervezők, hogy az időpont sem jön össze, meg elfelejtették és persze megint az infóhiány, hogy én mindenkinek megírtam a telszámom, odamentem időre, napközben még írtam egyiknek SMS-t, hogy akkor ne feledje, erre azért a kitűzött időpont után legalább az egyik írt Facén., hogy jaaaaaaj elfelejtette.

(#72099) Phülöp válasza Jahno (#72098) üzenetére


Phülöp
addikt

az ilyen embernek vastagon a qrvannyát
ha ennyire semmibe vesz, nagyjából az volt az utolsó alkalom, hogy vártam rá
majd keres, ha akar valamit, és bocsánatkéréssel kezdhet
ennél nagyobb tiszteletlenség nem sok van

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72100) WiZARD válasza Bujdy81 (#72093) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem egyelőre eléggé fekete lyuk hogy miért kerül annyiba a ház, amennyibe és ki mennyit keres rajta, de úgy vagyok vele, hogy ez van. Nem tudok rajta változtatni.
Persze lehetne évek alatt sk csinálni sokmindent, kitanulni sokmindent, minden szarhoz gépet/szerszámot bérelni/venni. De hogy megéri-e... Én biztos nem vágnék bele.

Picit megfordítva ott vannak az óraszíjaim, amire bárki mondhatja hogy miért kerül annyiba amennyibe, hisz 4 lófasz fémdarab, egy kis gurtni, rajta pár lyuk, aztán az egész 4 db párhuzamos varrással összefogva. Na igen az anyagköltség töredéke a végfelhasználói árnak, de mégse érdemes nekiállni nulláról DIY megcsinálni.
De egy 500 forintos kávéba is csak 100 forintnyi kávét teszek meg némi forróvizet. Otthon is meg lehet csinálni, és akkor lehet rajta 400 forintot spórolni (miután megvetted pár milláért a cuccokat hozzá).

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.