Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72851) FőDudu válasza npera (#72835) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerek egyik taviranyitos cucca ilyen toltovel volt szallitva.
Elhagyta, vagy csak nem tudnja merre van a tolto...

FőDudu

(#72852) npera


npera
újonc

Azért ez is jó kis logikai bukfenc a VAG önvezető rendszerében....

Ha már a nem figyelő vezetők megmentéséről van szó, nem önvezet rosszul az Audi, de ugyanaz az algoritmus figyeli benne az éberségemet, mint a Touaregben: ugyanúgy rám szól, hogy vegyem vissza a kormányzást, pedig végig két kézzel fogtam a kormányt, csak volt egy 100 méteres egyenes szakasz.

:Y

(#72853) Jahno


Jahno
őstag

Páran elmentünk kicsit kerülni ide a szomszéd erdőbe. +3 "kutya". Szerencsére két féle úton lehet menni, egy rövid és meredek, meg egy kicsit hosszabb és lankásabb, szóval rögtön az elején el is tévedtünk a 2.5. nem létező úton. Volt szintemelkedés, meg minden :-D

Ráadásul ez utóbbi út jobban rajt van a Gtérképen, csak 500 méter után egy szép nagy gazos dzsindzsában ért véget. Valahol van track is, csak ügyesen nem állítottam le és végén van benne kis autózás. Keresek egy szerkesztőt, aztán persze indokolatlanul lefényképeztem egy csomó levelet, csigát, minden színes vagy színtelen haszontalanságot.

(#72854) zetor2000 válasza npera (#72837) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy rendes biciklisnél van fémpumpa, a vázhoz rögzítve. Felénk az volt a fegyelmező eszköz, ahogy mondták a "nagyok". Én voltam 12-13, a "nagyok" 15-16 évesek. Fémpumpa le, szélvédőre rábasz, az beroppan, cangával meg nem ér utól, mert kiszáll jajjgatni. Ha tényleg, akkor a lábára / fejére is mehet a kötsögnek.

De ezt én csak hallottam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72855) Jahno válasza zetor2000 (#72854) üzenetére


Jahno
őstag

Rendesebb szélvédőt egy ilyennel be nem versz.

(#72856) WiZARD


WiZARD
addikt

Telekre kellene vizet beköttetni.
Vizes ember elvállalta melót, hogy 19én megcsinálja, este 8ra kész.
Délután 6kor hív, hogy már 2x szarrá áztak, 3x annyi területet ástak fel mint terveztek, de nincs ott a víz vezeték, ahol a közmű térképen szerepel. Aknát letették, majd még visszajönnek.
Tegnap délután 4kor hív, hogy megint ástak csomót, úttestet felbontották, stb de a víz sehol. Végül vmi szomszéd kijött, szerinte még 15 méterrel odébb van a vízvezeték. Ők odáig már nem mennek, így is 2x annyit dolgoztak, mint amivel tervezett amikor az árban megegyeztünk. Ők idáig becsövezték, innen már a közmű szolgáltató dolga.
Náluk dolgozott huszon évig, ismeri őket, jövőhéten próbálja intézni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#72857) zetor2000 válasza Jahno (#72855) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért megpróbálnám :D
Meg ne ilyen kicsikére gondolj, volt régebben a Csepel mellett valami orosz pumpa is, annak volt súlya és húzása is. Nyilván egy 3 rétegű ragasztottat nem ver be vele egy svungra senki, de egy kőfelverődésnyit tuti. És nem mindegyik ilyen. Meg azért meglepődik az elvtárs, hogy valami pukkant elöl.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72858) JonesC válasza zetor2000 (#72854) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk ezt előadná valamelyik, jobban járna ha lenne menekülőútvonala, mert simán elnyesném.

(#72859) Jahno válasza zetor2000 (#72857) üzenetére


Jahno
őstag

Ha tenyérrel a kocsi tetejére nyomsz az nagyobbat koppan, bár ez lehet csak kispókon meg egyéb bádogdobozkban ijesztő. Passz, szélvédőre egyszer mondták, hogy vannak itt cuccok megpróbálhatjuk beverni, de az simán bádszpenszeresre sikeredett, mert kicsit erőlködtünk, akkorát rúgott vissza, hogy fájt a csontod is, de egy karcolás nem lett rajta.

(#72860) qnadam válasza npera (#72852) üzenetére


qnadam
veterán

az már majdnem olyan, mint az éberségi kapcsoló a mozdonyban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72861) zetor2000 válasza Jahno (#72859) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha a motorháztetőre mérsz egy rendes ütést, szerintem az is képes megfelelő megoldást nyújtani. Egy Porsche akármin tuti.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72862) Jahno


Jahno
őstag

Újabb hülyeség, megtanultam gpx-et szerkeszteni. Mai kerülőről csináltam csiganyálat, csak elfelejtettem leállítani és némi kocsikázás is került a végére. Aztán megoldottam, gyártottam belőle jóféle szintemelkedőstávolságos garfikont. Csak tudnám minek :W

Mondjuk Sipi a Tátrából jó eséllyel háromszor röhögi körbe, de ez nekem ide tanyára pont elég volt :C

(#72863) Phülöp válasza zetor2000 (#72854) üzenetére


Phülöp
addikt

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72864) zetor2000 válasza Phülöp (#72863) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezzel simogatni lehet csak... Én valami ilyenre gondoltam, ez mintha járt volna 100 éve a 28" tanyakerékpárokhoz, és ott volt is helyük a nyeregcsövön, vagy a kormány felé menő alsó csövön...

Azt olvastam, hogy 40 cm. És nem biliacél.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72865) Gabibácsi válasza Jahno (#72862) üzenetére


Gabibácsi
tag

Amúgy jössz erre? Mert délután lehet elpályázunk valamerre.
apropó nincs véletlenül sd-ide átalakítód? Az amiga 600 nem szereti a sandisket, mert kingston átcímkézve.. a mérete stimmel pedig, 1200-ben tökéletesen megy
de az sd-kkel már nincs baj

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72866) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#72867) qnadam válasza -NoVa- (#72866) üzenetére


qnadam
veterán

a zene egészen rossz, de tetszett, hogy benne van a zsernyákok. meg az ötlet úgy általában.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72868) -NoVa- válasza qnadam (#72867) üzenetére


-NoVa-
őstag

A klipp a lényeg, mithallgatszmostnak gyenge :)

(#72869) qnadam válasza -NoVa- (#72868) üzenetére


qnadam
veterán

bíztam benne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72870) npera


npera
újonc

Ez egy jó nap volt eddig. Reggel 9-kor edzés a lányommal, a többi edző tök jó gyakorlatokat talált ki, aztán jól meghajtottuk a gyerekeket.

Utána asszony átment egy másik anyukához a gyerekekkel játszani, én pedig béreltem egy futót és elvittem itthonról a törmeléket a szemétválogatóba. Még sosem voltak ott korábban, mert eddig megvártuk a tavaszi és őszi konténert itthon. De most annyi rossz léc lett, meg az ajtó is, hogy muszáj volt elszállítani privát.

A kommüntől lehet igényelni kártyát, amivel 12 ingyenes alkalom jár egy évben. Most akkor ilyen kártyával felszerelkezve odahúztam a cuccokat. Igen komoly tömeg volt, az elején még oda sem engedtek, várni kellett. Aztán egy platformra felhajtva lehetett szortírozni a "felügyelők" árgus szeme láttára. Ha valaki rosszul dobott valamit, akkor mentek oda egyől lecseszni az illetőt.

Vittem magammal seprűt, szépen kisepertem a futót utána, aztán a földről összesöpörtem a törmeléket. Utána megálltam a MAX egyik étterménél és benyomtam egy burgert arcba, majd futó vissza és irány haza. Három óra és 15 perc volt a manőver, elvoltam vele rendesen.

Asszony kábé 2 perccel előttem és kábé 10 másodperccel egy zivatar előtt ért haza a gyerekekkel, igen ki lett számolva.

Az utánfutóval tolatást imádom. A ház elé simán be lehetetett tolatni mindenfajta dráma nélkül.
Amikor leadtam a futót, akkor volt nekik a benzinkút szélén normál méretű parkolóhely. Oda betolattam vele egy Pözsó mellé úgy, hogy a pár igazítás után jó is lett. A Pözsót nem húztam végig és majdnem a közepén lett a helynek a futó.

Aztán segítettem egy fiatal párnak felrakni a kocsira a vonóhorgot, mert ott feküdtek a kocsi alatt és káromkodtak. Hátulról bedugós horog volt, de a trükkös fogást elfelejtették a zárral és sehogy nem kattant nekik a helyére.

(#72871) npera válasza zetor2000 (#72854) üzenetére


npera
újonc

Őőő, ez picit aránytalan lenne a forgalmi szituáció fényében... :B

(#72872) npera válasza Jahno (#72855) üzenetére


npera
újonc

Ja, modern kocsik szélvédője strukturális, annak a jávorszarvas az ellenfél, nem egy punepa.
Nálam úgyis csak a svéd punepa van.... :B

(#72873) npera válasza WiZARD (#72856) üzenetére


npera
újonc

Ez az első komolyabb komplikáció az építkezéssel? Mert ennél nagyobb akkor ne is legyen. Drukkolok!

(#72874) npera válasza Jahno (#72859) üzenetére


npera
újonc

Ha zebrán nem engednek át, akkor tenyérrel szoktam oldalabrakra vagy tetőre ráb@szni egy nagyobbat ha elérem. Arra kell figyelni, hogy nehogy valami kiálló vigye az ember kezét. Régebbi autók kilincsére ráfogni merész például....

(#72875) -NoVa- válasza npera (#72872) üzenetére


-NoVa-
őstag

Onnan a többit kell valami déli-punepa hivatkoztatással megkülönböztetni, mert ha csak punepa néven említik, akkor az egyértelmű, mire vonatkozik, és nem vitatható. Gondolom az eszkimók sem hívják a fényt sarki fénynek, inkább a fura színtelen mérsékelt-égövi fényt nevezik.a nevén.

(#72876) npera válasza -NoVa- (#72866) üzenetére


npera
újonc

Még a svéd rendőrös dokumentumfilmből is volt benne. Az valóságon alapul.

(#72877) npera válasza -NoVa- (#72875) üzenetére


npera
újonc

Kerékpárpunepának hívják itt, tehát valóban a punepa csak az Austin Powers punepája lehet. Egyértelmű.

(#72878) -NoVa- válasza npera (#72870) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mi megnéztük a napnyugtát, fagyiztunk, aztán megállapítottam, hogy 5k RPM még mindig kb a legjobb motorhangot adja, és 6 megállással alvó gyerekekkel letoltam a hazautat. 2 autópályanbelépőkapu, 2 kilépő, egy országhatár, meg egy piros lámpa a Gellért hegyen.

8 literes átlagfogyasztás, mert nem fújtam túl a gumikat, ragasztottam le szigszalaggal az illesztéseket, és a család + csomagok tömegén sem optimalizáltam sokat.

(#72879) qnadam válasza -NoVa- (#72878) üzenetére


qnadam
veterán

a család + csomagok tömegén sem optimalizáltam sokat

mert neked ilyen korszerűtlen autód van, amiben nincs beépített asszisztens az optimalizációra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72880) npera


npera
újonc

Hong Kong drónfelvétel. Nem kifejezetten DJI Tello a platform, picit komolyabb.

(#72881) zetor2000 válasza -NoVa- (#72878) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez nem egy Subaru, ha jól tippelek, amivel oda voltatok... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72882) npera válasza -NoVa- (#72878) üzenetére


npera
újonc

8 liter autópályán szerintem az igen patent. Főleg, mert arra gyanakszom nem 100-110 körül csorogtál.

Ez a legjobb, amikor a gyerek alszik, a kocsi pedig csak falja a távot :C

(#72883) zetor2000 válasza npera (#72877) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt a vatera keresője a pumpára még p*ncipumpát is dob, szóval nem csak Sir Austin Powersét kell/lehet pumpálni, hanem esetleg a partnerekét is. Amennyiben hölgyek. Vagy rendelkeznek az adott testrésszel.
A gyártót nem írják, melyik ország. számlát és garancialevelet se tüntetnek fel, hogy svéd lenne, szóval lehet valami kínai cucczö.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72884) eattila válasza npera (#72870) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt épp most lett vihar. Diszkrét dörgés, némi légmozgás, és sok eső.
Reggel voltam futni, aztán vásároltunk, utána húst sütöttem. Mire megjött a lehülés, készen is lettem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72885) -NoVa- válasza zetor2000 (#72881) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azon téli gumik vannak hagyva, most a nyári autót vittem :)

(#72886) npera


npera
újonc

Úgy nézem, hogy az autóiparban túl sok a változó egy rendes AI-hoz, de a DARPA csinált egy algoritmust, ami odakente 5x egymás után az egyik komolyabb oktatópilótát is.

(#72887) Samott válasza npera (#72886) üzenetére


Samott
addikt

Es akkor gondolom azt meg nem is szamoltak hozza, hogy az AI nem ajul el 9G-nel...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#72888) Jahno válasza npera (#72886) üzenetére


Jahno
őstag

Vannak szenzorok, légtérben akadály, gyalogos, közlekedési tábla nem sok. Vállalható. Bedobnának egy ilyen csoda AI-t, hogy sétálgasson kicsit a Diószeghy környékén, oszt 5 perc alatt úgy befordul, hogy analóg módszerrel három példányban iktatva papíron adja be a felmondását :-D

(#72889) zetor2000 válasza Jahno (#72888) üzenetére


zetor2000
senior tag

És ez Európa, még csak nem is egy zsúfoltabb indiai város...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72890) Samott válasza zetor2000 (#72889) üzenetére


Samott
addikt

Ott agresszivebre kell venni a dudat es mar megy is keresztul a nepen. Kis horpadasokat meg majd bosz k.rvaanyazasokkal megoldjak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#72891) JonesC válasza Samott (#72890) üzenetére


JonesC
csendes tag

Esetleg punepákkal. Mondjuk indiában afrikában talán rendelhető extra valami kisebb kaliberű gatling is.

(#72892) npera válasza JonesC (#72891) üzenetére


npera
újonc

Indiában simán lehet lincselés is közlekedési konfliktusból. Nem csak kiabálnak akcentussal és hadonásznak papuccsal. Konkrétan kirángatják az illetőt a kocsiból és felkoncolják.

Mindenkinek eljön az ideje egyszer, neki akkor jött el. Kábé ennyi.

Nem sokat punepáznak ott, az picit keményebb világ, mint itt elég sokan el tudjuk képzelni.

(#72893) npera válasza Jahno (#72888) üzenetére


npera
újonc

A kedvencem az a cég volt, aki kiküldött a GoodWood Festival of Speed rendezvényre valami klasszikus 67-es Mustangot egy önvezető rendszerrel, ami csak GPS-el (!!!!!!!) akart végigmenni a pályán. És elindultak vele, aztán a "felügyelő segédsofőr biorobot" húzta vissza a fűről a kocsit ami egyébként gyökkettővel haladt.

Ott nem is tudom mi volt A Koncepció, ahogy mondani szoktad....

[ Szerkesztve ]

(#72894) JonesC válasza npera (#72892) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azért kell a gatling. Megelőző csapásnak.

(#72895) npera válasza JonesC (#72894) üzenetére


npera
újonc

Úgy érted, hogy küldeni kell a szabadságot?

(#72896) JonesC válasza npera (#72895) üzenetére


JonesC
csendes tag

Semminek nincs akkora szabadságértéke, mint a forró ólomnak :)

(#72897) npera válasza JonesC (#72896) üzenetére


npera
újonc

Vagy a merített uránnak...

(#72898) qnadam válasza npera (#72893) üzenetére


qnadam
veterán

később azért jobban sikerült

szerk: később és másoknak.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72899) npera


npera
újonc

London. Sandy beach, Mary F@cking Poppins.....

Úgy nézem a mopedes hülyegyerekek már nem annyira szabadon tudnak garázdálkodni. Abba bele sem merek gondolni, hogy az adófizetők mennyi pénzt tapsolnak el erre tudtukon kívül. Egy ilyen menet után a mopedet felöklelő rendőrautó tutira megy a műhelybe, legalább 3 kocsi üldözte, aztán kábé 15 rendőr segédkezett a helyszínen.

Kíváncsi vagyok ruszkiknál mit csinálnek ezekkel. Mert tutira ott is van ilyesmi bűnözői réteg, csak ott vélhetően picit más a rendőrség válasza.

(#72900) hobizoli válasza npera (#72899) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tuti ra HTK-zzak meg azt a helyszint lezaro szalagot is :K

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.