Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72701) -NoVa- válasza FőDudu (#72699) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az óvónőnk most indul Rómába, repülővel.
Amúgy környékbeli boltban mindenkin van maszk, rendesen, nem tarkón meg állon hordva. Kivéve 2 Magyar, mert azok baromi önérzetesek mindenhol ugyebár, nem csak otthon.

(#72702) eattila


eattila
csendes tag

Felraktam a bringa akasztót a teraszon a szekrenyre. A hetvegen elhozom a bringat es raprobalom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72703) FőDudu válasza -NoVa- (#72701) üzenetére


FőDudu
addikt

Erre azert en siman azt mondom, hogy az an..a pic..t a hulye barmanak...
Bar az olaszoknal tan nem annyira gaz, de lehetn tekintettel a gyerekere es a szulokre/nagyszulokre akiket mar az evnyiton megferozhet...

Ugyanez a bajom a tobbi felelotlen turistaval is. Az a tevkepzetuk, hogy nekeik jar a nyaralas, barmi aron.

Nem, nem jar. Lehet nyaralni belfoldon is, van eleg videki paraszthaz, fogado, furdo, stb.
Nem kell ahhoz kulfoldre utazni, hogy par napra kiszakkadjon a megszokott kornyezetebol.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#72704) FőDudu válasza -NoVa- (#72701) üzenetére


FőDudu
addikt

Merre vagy amugy?

FőDudu

(#72705) zetor2000 válasza npera (#72700) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én meg felül terveztem / túlméreteztem, és most működik...
A szomszédomhoz megérkezett egy másik szomszéd, meg nőtt hirtelen 2 sör, meg egy pálesz. Szerencsére a szerelési munkálatokon már túl voltam :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72706) FőDudu válasza npera (#72700) üzenetére


FőDudu
addikt

Legoban nincs pajszer... :C

Illetve de.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#72707) FőDudu válasza zetor2000 (#72705) üzenetére


FőDudu
addikt

Olasz szomszed is tegnap rakta korbe a medencet feher kovekkel.
Van ugye a barna muanyag deszka amit lerektak amolyan napozo fedelzet cimen.
De uegy e kor alaku medence sehogysem lett szepen korbe deszkazva. Igy nekialltak kor alkura vagni ugy, hogy maradt a medence es deszka kozott vagy 30-40 centis res. Na azt raktak tele zsakban kaphato feher kovekkel (Obi).

Hetvegen ugyis leeresztettek a medencet, mert nem hallgattak ram es volt benne a nyolcadik utasig kb. mnden.

Most az en utasitasaim szerint programoztak a szivattyut - 4 ora nappal, 4 ora ejjel - aztan 2 het mulva kiderul lesz-e benne alga vagy nyolcadik utas... :C

Mondjuk punepat erosen alul mereteztek, hiaba mondtam, hogy abbol combos kell.
16m3-es medencehez a 2006l/h-s punepa minden csak nem felulloves...

FőDudu

(#72708) Sipi- válasza FőDudu (#72707) üzenetére


Sipi-
tag

Hány óránként kellene tudnia a teljes vízmennyiséget átforgatnia elvileg?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#72709) npera válasza Sipi- (#72708) üzenetére


npera
újonc

20 perc. Akkor nem üllepedik le. Felül kell méretezni.

(#72710) FőDudu válasza Sipi- (#72708) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt ajanljak, hogy ne menjen a pumpa amikor benne van a furdozo.
De ugye van egy esszerusegi hatar is.

Lehet venni punepat 30 ezertol a csillagos egig.
Az olcso az tud mondjuk 2m3/h korul, a 60-80e Ft koruli meg 6-8m3/h.
A 2 m3 az 200W, a 8m3 meg 550. Ami mondjuk jobb az ez.
Nekem ilyen van, de nagyobb pumpat raktam hozza.

Ha veszunk egy atlag medencet, ami mondjuk 7-15m3, akkor az olcsoval minimum 5-8 orat kell keringetni es akkor van kb atszurve a vize - a dragabbal meg mondjuk 75-120 percet.

Azaz a dragabb az nem csak idot sporol, de aramot is - nem mellesleg valoszinuleg jobban is szur, mert a nagyobban tobb a homok, tobb homok meg nagyobb szuro felulet, stb.

Szoval magaval baszik ki aki a homokszuron sporol, mert kb nonstop mehet a szivattyuja a napi 2-4 oran kivul ahogy nalunk megy es meg nem is olyan minosegben szur.

Az en punepam 8m3/h es 300w (melle parositva egy homokszuro ami 33m3-ig ajanlott), meg e melle meg extra halk is.
Meg hovedett, 35 fok folott kikapcsol, illetve a motor es a pumpa galvanikusan izolalt.
Utobbi kicsit overkill, mivel ugyis van elotte fi rele, de nem arthat.
Igy nyugodtan jaratjuk akkor is, ha benne ulunk.

Ra van kotve egy Sonoff wifi kapcsolora, az ul a kulteri vizzaro dobozban a fi rele utan es mobilrol programozzuk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#72711) JonesC válasza npera (#72709) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az egyben őrvény, hullám és ellenáramoltató is lenne.

(#72712) FőDudu válasza JonesC (#72711) üzenetére


FőDudu
addikt

Illetve futes. Felejuk az is kell ;)

FőDudu

(#72713) -NoVa- válasza FőDudu (#72704) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vrsi. Saját part, öböllel, mólóval, balatoni ár harmadáért. Hazafelé majd kell egyet tankolni, az lesz a social interaction szakasz, a többiben elzártabb, mint otthon.

(#72714) npera válasza JonesC (#72711) üzenetére


npera
újonc

5-6 kW alatt minden csak bohóckodás...

(#72715) npera válasza -NoVa- (#72713) üzenetére


npera
újonc

Jónak tűnik.

(#72716) -NoVa- válasza npera (#72715) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az. Egész héten ez a program:

(#72717) eattila válasza -NoVa- (#72716) üzenetére


eattila
csendes tag

Patent!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72718) FőDudu válasza -NoVa- (#72713) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor jol csinaltatok.

Ha nincs sok mas turistaval erintkezes, akkor nem lesz baj.
Sok idiota fiatal azonban csak elmegy bulizni, hiszen nyar van. Aztan megfertozodnek.

Ha sikerul tartani a tavolsagot, akkor az bizonyitottan segit ;)

Nejem is atvitte az anyjat mult heten a horvatokhoz, olyan helyen voltak ahol a napagyak kozott 5 meter tavolsagot irt elo az onkormanyzat. Na ott sem sok esely volt a fertozesre - foleg, hogy alig voltak.

Gyereket elvittem Izola es Koper koze - ahol a regi parti utat lezartak. Mindket vegerol beton tuskokkal. A felszabadult 3-4km-nyi tengerpartot meg megcsinaltak a turistaknak. Van oltozo, zuhanyzo, tusolo, ivokut, padok, bicikliut, gyalogut es ezek mellett meg jarda is.

Gyerek tudott rollerezni, en setaltam, majd egy nem annyira koves reszen mar furodni is lehetett. Ido meg tokeletes volt. Ez volt iden az elso tengeri furdesem. Es lehet az utolso is.

Utana egy konnyu vacsi, minden jo volt:

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#72719) Jahno


Jahno
őstag

Szomszéd gyerekkel Dunakeszin voltunk rollerezni, hogy legyen pár profilképe.

Teljesen jó a pálya, alapban nem is lenne drága, de ott kódorogtunk a sportcentrumban (focipályák, futókör, teniszpálya, teljesen szép minőségben és rendben tartva), mert sehol senki. Csak félgőzös nyitvatartás. Aztán kiderült, hogy kb. nyitva van és használd ingyen. Két ember focizott, páran edzettek, a rolleres részen meg egyedül voltunk délutánig.

Volt egy kiccsávó, aki mindent is tudott, ott csak pislogtam. Alul-felül pörgette a rollert, meg eleve a pálya bármelyik részén lendületből meg tudott állni, és csak úgy volt. Lehet olyan a cipője is, mert én csúsztam össze-vissza roller nélkül is. No meg eddig láttam érdekes dolgokat, de rolleren egy kerékkel körbemenni és át az ugratón, azt úgy eddig nem :-O

Valami hasonlót még meglesünk, vagy esetleg bicajosat. Bár fényképezni elég nehéz.

(#72720) eattila válasza Jahno (#72719) üzenetére


eattila
csendes tag

En a lanyommal voltam rollerezni. Unatkozott. Hat gurultunk egy jot. Kozben fagyiztunk is.

Mindjart indulok bringazni, holnap megy megyunk strandolni. Vegre itthon van. Es marad is mar. :))
Legjobbabb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72721) FőDudu


FőDudu
addikt

Horvatoknal kb 250 fertozes tegnap, szlovenoknal 43. Az sajnos tobb mint aprilisban. Es 22 jarasban van a 43 fertozott, igy mindenutt terjed.

Lehet keszulni a lepesekre.

Horvatoktol aki nem jon haza holnap ejfelig, az nagyon megszivja.

FőDudu

(#72722) qnadam válasza FőDudu (#72718) üzenetére


qnadam
veterán

ilyenkor szerencse, hogy nem szeretem a zsúfolt strandod covidtól függettlenül se.
ezért jó, hogy két napot a gyömrői strandon dolgoztam :DDD (igazából egyet, a másikat csak közvetlen mellette, ezen kívül tömeg se volt, és ha lett volna se keveredtem volna bele)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72723) Grillo


Grillo
senior tag

Na, itt a Szigligeti strandon meg bemondták, hogy Győrffy Pált várják a portán. Mi baj lehet, ha még ő is itt van... :DD

[ Szerkesztve ]

(#72724) Gabibácsi válasza Grillo (#72723) üzenetére


Gabibácsi
tag

Őő, nagy :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72725) Jahno válasza Grillo (#72723) üzenetére


Jahno
őstag

És bemondta, hogy maradjanak otthon?

(#72726) Vodike


Vodike
tag

Mi most lent voltunk egy hetet a csaladi nyaraloban Pineziciben (Krk sziget), teljes nyugalom volt. Eleveztunk a strandrol a privat beach-ekre, ahol senki nem volt. Amugy a szomszed azt mondta, hogy ott semmi problema, fertozott semmi. Zagrab es Split a szar, a tobbi helyen nyugi van. Amugy Pineziciben kurvasok szloven nyaraloja van Ljubljanabol.

exTiga

(#72727) zetor2000


zetor2000
senior tag

#rosszvicc:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72728) npera válasza FőDudu (#72718) üzenetére


npera
újonc

Az alsó egy fullos kebabtányér sült krumplival, sok szósszal és kábé egy A/5-ös alapterületű 1" vastag kenyérrel?

Ezután lehet menni a mezőre szántani, ezt nem mondanám könnyű vacsinak :B

(#72729) FőDudu válasza npera (#72728) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem. Krumplival nem rontjuk el a kebab talat.

Salata, paradicsom, hagyma, reszelt kaposzta, es sok hus. 2 fele szosszal, csipossel megcsorgatva....

Es melle a pita kelyett hasznalt negyed cipo megmelegitve es kette vagva.

Sultkrumplit a gyerek kismeretu burgerjehez adtak.
Vacsorara eleg volt a fele. Majd hazavittuk es reggelire megette a maradekot. Pedig altalaban nem viszunk haza kajat.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#72730) eattila válasza npera (#72728) üzenetére


eattila
csendes tag

En vacsira 2 zsemlet ettem. Eros a kontraszt a 8 virslihez kepest :D

De ebedre olyan porit foztem, hogy na. Sok is lett meg jo is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72731) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

A koronavírus-fertőzések számának emelkedése miatt utazási figyelmeztetést adott ki a német külügyminisztérium csütörtökön Horvátország két tengerparti megyéjére.

nyilván ők is hazudnak és minden fasza

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72732) Phülöp válasza zetor2000 (#72727) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez nagyon rossz.
Szeretem az ilyet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72733) Samott válasza Gabibácsi (#72731) üzenetére


Samott
addikt

Miert, ki mas hazudik?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#72734) Gabibácsi válasza Vodike (#72726) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nyilván te meg a Nova is privát beachet élvezitek, de az átlag meg lemegy horvát(h)ba, oszt fullba nyomja a kretént... aztán jön haza, beül a munkahelyre, és ennyi
na, ezek miatt kellenek a szabályok, szerintem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72735) Gabibácsi válasza Samott (#72733) üzenetére


Gabibácsi
tag

A mi kormányunk is, nyilván
pedig csak tudjuk hogy viselkednek, ahogy Nova is írta, kihaénnem maszknélkül

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72736) Gabibácsi válasza zetor2000 (#72727) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez szar

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72737) -NoVa- válasza Gabibácsi (#72734) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az átlag az Dunakeszin a parton is tömörül, meg mindenféle víz mellett, és nem értik, hogy kéne viselkedni. Nem a határtól függ.

(#72738) Samott válasza Gabibácsi (#72735) üzenetére


Samott
addikt

Ezugyben vadolta valaki hazugsaggal oket?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#72739) FőDudu válasza Gabibácsi (#72731) üzenetére


FőDudu
addikt

Nemeteknel is van eleg baj, valakire ra kell fogni. Ott is durva szamok vannak az elmult par napban.

Viccet felreteve....
Mindenutt novekszik, mert az idiota turistak mindenhova behurcoljak.

Mert nekik jar a nyaralas.
Kurvaanyjukat. Maradnanak otthon.

Regebben a szerbeknel volt nagy baj, orbanisztan persze nem rakta oket tilto listara. Szabadon johettek mehettek.

Az a baj, hogy a barati orszagokat nem teszik tilto listara. Es ezek utan egy masik orszagra mutogatnak mint fertozes forras. Kettos merce van-e vagy en vagyok helikopter? :C

Kar masra mutogatni, amikor nem igazan probaljak megakadalyozni a fertozes bejutasat az orszagba az into jelek ellenere. Valljuk be, semmit nem tettek az elmult 1 honapban. Pedig a szerbeknel, romanoknal dot tan meg a cseheknel is lathatoan baj volt.
Azt hittek a hit ereje majd megvedi az orszagot a fertozestol a fertozott orszagok gyurujeben?

FőDudu

(#72740) Gabibácsi válasza -NoVa- (#72737) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dunakeszin senki nem tömörül a parton amúgy, de igen, a határtól függ ha ott gócpontok alakulnak ki. És hiába itt is nyilván, nem kéne fokozni.
Szerencsére az új munkahelymre nem lehet bejönni csak karantén után, ha külföldi nyaralás volt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72741) Gabibácsi válasza FőDudu (#72739) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, mindenhol növekszik, szóval inkább nem kéne tényleg utazgatni, főleg iskola előtt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72742) -NoVa- válasza Gabibácsi (#72740) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hétvégente elég szép tömeget láttunk arra is azért többször, hétköznap munkaidőben kellemes.

(#72743) Gabibácsi válasza -NoVa- (#72742) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én nem voltam ott az idén, de a korábbi években eloszlott a tömeg

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72744) eattila válasza Gabibácsi (#72743) üzenetére


eattila
csendes tag

Most ott is tomeg van ahol eddig nem volt.
Legalabbis ahogy en latom amerre jarok. Tiszato, Miskolctapolca stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72745) -NoVa- válasza Gabibácsi (#72743) üzenetére


-NoVa-
őstag

2 hete még tömegrendezvény is volt, csoportos szabadtéri aerobic meg DJ a parti büfénél, de úgy általában hétvégén tele. De még Bánk is, minden vízpart zsúfolt, csak az erdők nem. Itt a tengeren is pár km-el arrébb Ninben napernyőerdőket látok nappal, erősen át kellett túrni a szállásokat tényleg félreeső helyért.

(#72746) Vodike válasza Gabibácsi (#72734) üzenetére


Vodike
tag

Szuleim majus ota lent vannak, nem fertozodtek a turistaktol :))

exTiga

(#72747) FőDudu válasza -NoVa- (#72745) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt is olik egymast a parton, reggel fel nyolckor mar nincs parkolo.

Kerdem en: ki a tokom kepes fel nyolc elott kimenni a partra csak azert, hogy legyen parkolo helye a tengerhez kozel?

En tuti nem kelnek fel....

A horvat oldalon meg alig lezengenek, Zambratija meg a Kanegra kb ures... Mindkettonel tobbszorosen jobb a viz.

Franc se erti. Van ahol olik egymast a szar vizert, mashol meg - ahol igazan szep es tiszta a tenger - alig van valaki. Es mindket helyen van napagy, napernyo, bufe.

Tiszta x-akta.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#72748) Jahno válasza -NoVa- (#72742) üzenetére


Jahno
őstag

Dunakeszi sporttelepen állati nagy tömeg volt, alig fértünk el :C

[link]

(#72749) Sipi-


Sipi-
tag

1,5 méteres távolság, kötelező maszkviselés a 22 órai vonaton ma Siófok felé.

Jah, nem. 5 emberen láttam maszkot, másokon nem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#72750) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Tesla, Inc. NASDAQ: TSLA 2 001,83 USD +123,30 (6,56%) Zárva: aug. 20. 16:27 GMT-4 Zárás után 2 009,90

Market Value 373,06 Mrd USD

:DDD

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.