Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72401) ncc1701 válasza eattila (#72386) üzenetére


ncc1701
veterán

Aztán azt is meghekkelik/elloppják, sat. Nem, bizonyos szint után kelljen már személyesen bemenni. Nem tartok rajta sok pénzt, mert mikor lekötetlen összegyűlik 1M, akkor a felét befektetem valamerre, de na.

(#72402) npera


npera
újonc

Ma este ajtófestés után nekiugrottam asszony új bringájának, mert már egy hete áll a doboz az előszobában. Eddig az időjárás miatt a faárú kezelését raktam prio1-re.

Még le kell szigetelnem (ragasztó lesz vélhetően) a dinamó csatlakozóját. Valamint rá kell rakjam a sárvédőt és a csomagtartót, amire rá tudja kapcsolni az oldaltáskáját.

A bikefit is megvolt, bár még lehet állítani kell a kormányon.

(#72403) zetor2000 válasza ncc1701 (#72400) üzenetére


zetor2000
senior tag

De kell. Ha nem jó az ujjlenyomatod, mert mondjuk sebes, akkor is be tudj lépni. Szóval van kód. :) Nem most használtam először az appot, pláne, hogy az A70esen tré az előlapba integrált ujjnyom olvasó. Egy másik telefonon meg nem adtam meg az appnak, hogy használja az ujjnyom olvasót, így az PIN-t kér.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72404) eattila válasza ncc1701 (#72401) üzenetére


eattila
csendes tag

Engem csak az ertesites bosszant vagy bosszantott. Vagy kuldjenek mailt. Free.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72405) npera válasza -NoVa- (#72387) üzenetére


npera
újonc

32 mm széles (!!!) gumikkal? Jáj....

Én 28 mm-el járok melóba. A lányom sulijából murvás erdei út vezet vissza a faluba, ott 8,5 baron ráz picit. De szépen lövöldözi a kavicsokat oldalra :C

(#72406) eattila válasza npera (#72402) üzenetére


eattila
csendes tag

Szep!

nekem meg az ulest kell adjusztalni majd szerintem. Vagy meg kell szoknom. Meg kell egy uj magnes a komputerhez, mert megteptem a csavarjat. De a magnes ara fele egy uj komplett cuccnak...

meg az elso valtot, mert ha elol a kozepso lanckereken van a lanc, hatul meg a lekisebben, beleer. De lehet megvarom az 1 honapos kisszervizt vele. Igy is kicsinalt a mai kor :D Es ha ugy kelek reggel is megyunk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72407) ncc1701 válasza eattila (#72406) üzenetére


ncc1701
veterán

Elöl középen, hátul legkissebben nem üzemszerű állapot, nem is kell feltétlen tudnia ennyire keresztben használni. Elöl válts legnagyobbra, hátul feljebb.

Hint: akkor a legkissebb a hajtási veszteséged, ha a lehető legkevésbé hajlik a lánc, azaz a lehető legnagyobb lánckerekeket használod.

(#72408) Gabibácsi válasza npera (#72402) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kinyírtam az rc teherautót :( a kínábol jött akksi csatija stimmelt, kinézetre feliratokra ugyanaz volt... rádugtam és égesszag...
fordítva van bekötve a két új akku...
most ha bekapcsolom vagy semmi vagy világít és megmoccan és annyi, nem megy
motort nyírhattam ki?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72409) -NoVa- válasza npera (#72405) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van 1.4" is, az már terepgumi nálam :)

(#72410) -NoVa- válasza Gabibácsi (#72408) üzenetére


-NoVa-
őstag

Utólag könnyű szólni, hogy polaritást nézd.meg nagyon... A motor szerintem bírja a póluscserét is, elvégre tolatni is tud, inkább a vezérlőpanelt zavarhatta nagyon.

(#72411) Gabibácsi válasza -NoVa- (#72410) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, sajna. Az a vezérlőpanel külön megvehető, univerzális?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72412) -NoVa- válasza Gabibácsi (#72411) üzenetére


-NoVa-
őstag

Általában igen, csak találd meg a típusszámát. Gondolom bekapcsolásnál párosodott a távval mindig valami fix mozdulatsorra.

(#72413) eattila válasza ncc1701 (#72407) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg tapasztalom :) De koszi, majd kiprobalom!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72414) Phülöp válasza eattila (#72406) üzenetére


Phülöp
addikt

Vagy a mágnes drága, vagy az óra olcsó.
Én valami 3 dollárt fizettem két magnesért, és ebben már a szállítás is benne volt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72415) eattila válasza Phülöp (#72414) üzenetére


eattila
csendes tag

Decathlonban neztem mert oda megyunk ma. 3k egy ora, 1200 egy magnes.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72416) zetor2000 válasza eattila (#72415) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha van egy nem működő merevlemezed, akkor van 2 mágnesed is.
Kell egy vagy több kis csavarhúzó, pár perc türelem, és ha szétkapod, ott a mágnes. Rögzítést kell megoldani, de valami indusztriális ragasztó szerintem teljesen jó lesz. Vagy kábelkötöző. De ha kacsaszalag közé teszed, az is tuti, bár az elég egyedi :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72417) eattila válasza zetor2000 (#72416) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem ganyolnam ossze a bringat ilyesmivel :)

Amugy sem tartok meg ilyesmit.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72418) Phülöp válasza eattila (#72415) üzenetére


Phülöp
addikt

Én kínai olcsó boltot választottam, mert nem volt sürgős. Tudtam, hogy el fogom veszíteni az eredetit, így rákészültem előre. Most akkor van három, mert eddig még nem hagytam el az eredetit se... :U

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72419) zetor2000 válasza Phülöp (#72418) üzenetére


zetor2000
senior tag

Áááá... rosszul csinálod...
Tedd fel mind a 4et, és akkor 4x olyan gyorsan tudsz menni :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72420) eattila válasza Phülöp (#72418) üzenetére


eattila
csendes tag

Most kell egy. A tobbit meglatom :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72421) Gabibácsi válasza -NoVa- (#72412) üzenetére


Gabibácsi
tag

Fura but good news
ma kipróbáltam a verdát megint
kapcsolgattam, egyszer csak megindult
működik rendesen
viszont kikapcsolni nem lehet, úgyhogy elvileg csak a kapcsoló égett össze

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72422) zetor2000 válasza eattila (#72417) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mondjuk Ali-n ~2-300Ft ért már akkora választék van, hogy csak na, ha elég a mágnes.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72423) zetor2000 válasza FőDudu (#71695) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elég szolíd cucc ez a roller. És meglehetősen kulturált.
Ahogy nézem, van potenciál a villanyos rollerekben. Van 2x2800 wattos szörnyeteg is :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72424) npera


npera
újonc

Megjelent a Holy Grail!!!! Kivittem a családot és a kölcsöngyereket a hajóállomásra, most arcon pörögnek a tengerparton egész nap a szigeteken.

Amíg kaját vettek a LIDL-ben, addig kontemplálódtam a kocsiban. És good news!

Kabab elkészült az új AIO boarddal. Egy mindent tudó whoop board. 3 változatban.

- Crossfire Rx és hozzá való VTX
- "csak" Crossfire Rx
- "csak" AIO board

Azért írom "csak", mert ez egy brutál jó board lesz.

1S. This is a 1S board. DO NOT RUN 2S!
8A FET’s with 12A burst
Robust electronic routing so the FET’s can actually perform as intended
No motor connectors, only solder pads
Separate ground and volt pads for vTX, Cam and Rx
F4 MCU preloaded with BF 4.1
BF Target: Zeez Whoop
2.7g plain board weight
0.85mm thick PCB
Jumpers for Rx voltage and inverted/un-inverted signal

Pont ami kell egy 60 gramm alatti géphez.

Banggoodról hozzácsaptam FrSky XM+ vevőt, egy Eachine nano VTX-et és egy töltőkártyát XT30-hoz.

Akkor már csak akksik kellenek, azt meg tudok venni EU-ból is.

Óóóóóó..... :C

(#72425) Jahno


Jahno
őstag

Készül a vega kaja, szomszédtól kértem egy kis füstösítő forgácsot, aztán kitaláljuk mire lesz jó:

(#72426) npera válasza Jahno (#72425) üzenetére


npera
újonc

Patisszont mindenképpen! És karfiolt!!!! :C

(#72427) Jahno válasza npera (#72426) üzenetére


Jahno
őstag

Nem jársz messze :-P

De ha most nem kell kép akkor nem vettem volna észre, hogy egyik elpukkant :U

(#72428) npera válasza Jahno (#72427) üzenetére


npera
újonc

Nem mondod, hogy beletrafáltam :Y

A pukkanás veszélyes, ezért nem grillezek ilyesmit sosem... :P

(#72429) Jahno válasza npera (#72428) üzenetére


Jahno
őstag

Egyszer meg kell tanulni, volt belőle kis súrlódás de szerintem ez jó lesz. Most hagymát füstölök mellé, aztán pirítóssal jó lesz. Családból kicsit sokan jelentkeztek be, asszem maratont kell sütni, de igyekszem leküzdeni. Főleg ha új sógor hoz valami sört és valami felismerhetetlen állati alkatrészeket. Combok már úsznak a mustáros vócseszterben, akad lapos hús, meg hosszúkás meg minden is :C

(#72430) Jahno válasza npera (#72428) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, második konkrétan a képembe robbant, pont meg akartam nézni az állapotát. Nagy részét vissza tudtam lapátolni a héjába és ott még főtt egy kicsit. Legközelebb megböködöm, de a hőt azt jól bírja és nyeli.

(#72431) Phülöp válasza Jahno (#72430) üzenetére


Phülöp
addikt

Legközelebb vágd ketté, kicsit kapard ki a közepét, abba tölts hagymás, fűszeres darált májat, kis sajt a tetején segít.
A kikapart közepe meg felkockázva mehet a másnap reggeli rántottába dúsítónak.

link
link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72432) Jahno válasza Phülöp (#72431) üzenetére


Jahno
őstag

Asszony nem bírja a töltött padlizsánt. Én meg a hasonlókat, csak a krémet :wub: Ezzel még majd próbálkozom idén, így rendes parázson.

(#72433) Phülöp válasza Jahno (#72432) üzenetére


Phülöp
addikt

Én a padlizsánt nem bírom, ez az egyetlen módja, hogy mégis.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72434) Jahno válasza Phülöp (#72433) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem. Semmiféle tököt nem szeretek.

(#72435) eattila válasza zetor2000 (#72422) üzenetére


eattila
csendes tag

Ali is sokara jon. Nem ugy, vettem egy uj orat a bringara. Meg egy +kulacsot. Es egy bringas napszemcsit, hogy elkeruljem a bogar a szemben okozta veszfekezest.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72436) eattila válasza Jahno (#72434) üzenetére


eattila
csendes tag

Ma majdnem vettem bebitokot vagy cukkinit rantani. De aztan ugy iteltem eleg a 2 sult hekk a szatyorban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72437) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#72438) Jahno válasza eattila (#72436) üzenetére


Jahno
őstag

Alakul a húskészlet is, majd ha megérkeznek a vendégek akkor beszámolok. Bár 2.5 családnyi plusz mennyiség beesik a tervezetthez képest, oszt asszony nem kifejezetten örül a kisbunkóknak. Asszem kiszedem kocsiból a vízipiput.

(#72439) zetor2000 válasza Jahno (#72434) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tökből csak a magot...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#72440) Gabibácsi válasza Samott (#72437) üzenetére


Gabibácsi
tag

Majdnem helyes is az utolsó mondat, de nem teljesen :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72441) Gabibácsi válasza zetor2000 (#72439) üzenetére


Gabibácsi
tag

Imádom, hoztam anyukámtól cukkinit is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#72442) Phülöp


Phülöp
addikt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72443) cyberde válasza eattila (#72313) üzenetére


cyberde
csendes tag

"Nem kérhetik. Én úgy tudom, elkérni csak hatósági személy kérheti el."

Trafikos, kocsmáros, éjszakai szórakozóhely személyzete, bizományos cégek, stb. alapból nem kéri el, csak arra kér, hogy hitelt érdemlően igazold, hogy elmúltál 18 éves, nem állsz körözés alatt, vagy bármi egyéb ok matt. MOn erre 3 okmány alkalmas. Személyi igazolvány, Vezetői engedély, Útlevél. Ha ránézésre nem biztosak az okmány eredetiségében el is kérhetik. Nem vagy köteles bemutatni/átadni, csak ne csodálkozz, ha nem szolgálnak ki/engednek be és öntudatosságod teljes tudatában, lógó orral elkulloghatsz.

Egyébként nem csak a hatóságok, hanem rengeteg egyéb "civil" szerv elkérheti. A rendészeti feladatokat ellátó személyek, (közterület felügyelő, vadőr, halőr, természetvédelmi őr, stb.) fegyveres biztonsági őrök, vagyonőrök. Sőt. Még regisztrálhatják is. Nem másolhatják le, nem kérhetik letétbe, de simán dokumentálhatják az adataidat. De ha mondjuk egy trafik szmsz-ben úgy határoz, akkor ők is regisztrálhatják a vevők adatait. Tájékoztatják erről a vevőket, az adatvédelmi törvényben meghatározottak szerint kezelik az adatokat és kész.

(#72444) eattila válasza cyberde (#72443) üzenetére


eattila
csendes tag

En tudom hogy max nem szolgalnak ki. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72445) Jahno válasza eattila (#72444) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt írtam annó a videótékára is, csak azóta változtak az idők.

(#72446) eattila válasza Jahno (#72445) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem en porogtem ezen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#72447) npera válasza cyberde (#72443) üzenetére


npera
újonc

Én eddig még sosem láttam közvetlenül kárát, ha megmutattam a személyimet valami nem hatósági személynek.

Lehet eléggé birka jellegű polgár vagyok, de ha valaki kéri bemutatni valamivel kapcsolatban, akkor bemutatom.

A helyi viszonyok között egy csomag felvétele esetén is kérik a jogsit (nagyon kevés embernek van tényleges személyije itt, leginkább a jogsi a személyi). Van rajta egy 2D-matrix (a QR-code az egy trademark idazából), azt szkennelve a postai kézbesítő rendszer tudja, hogy ki vette fel. Ha asszony csomagját veszem fel, akkor be kell mutassam az övét és a sajátot is.

Ha nagyon durván megtagadnám a "személyi" bemutatását (pár másodpercre akár átadását is), akkor egyetlen csomagot nem tudnék felvenni.

Alkoholos monopólium boltban ha fiatalos kinézetű vagy, akkor szintén be kell mutasd (oda kell add a kasszőr kezébe akár), trafikban dohányt vásárolva szintén.

Ha erősködsz, akkor nem vásárolsz, esetleg odajön hozzád az őr és megkérdezi, hogy mi a baj. Az alkoholboltban csúcsidőben mindig van legalább egy őr, aki bár nem rendőri jogkörrel rendelkezik, de azért extrém esetben a helyszínen tarthat ameddig a rendőr oda nem ér.

Mondjuk én úgy tapasztalom, hogy elképesztően sok múlik már a kezdő kommunikáción is. Ha az ember kooperatív és szépen tisztelettel viseltetik a munkáját végző személy irányában, akkor tipikusan másodpercek alatt lezajlik a formalitás és kész is. Ha viszont öntudatos módon kezdődik a kommunikáció, akkor a munkáját végző illető is felhúzza a szemöldököt, aztán akkor Jahno szavaival élve indul a megfejtés....

(#72448) Jahno válasza npera (#72447) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, de Samott nem jár ilyen alkoholos boltokba, szóval mindenki is bekaphassa.

(#72449) qnadam válasza Samott (#72437) üzenetére


qnadam
veterán

:))

ma is volt covid tesztem. ugyan tegnap is volt egy másik produkcióban, de arról nem adtak papírt amit a mostaniban bemutathatnék, ezért lőttek egyet ők is :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72450) qnadam válasza Phülöp (#72442) üzenetére


qnadam
veterán

najóvammá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.