Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55451) Samott


Samott
addikt

#hirek a tudomany es technika vilagabol

AMD's most important product ever - Ryzen 9 4900HS

Megjottek az uj AMD procik a laptopokba es olyan tortent mint meg soha: lemostak az intelt a laptopok piacan. Gyorsabb es kevesebbet fogyaszt. Soha nem volt meg versenykepes termekuk laptop fronton...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55452) -NoVa- válasza ncc1701 (#55450) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt nem tudja értelmezni az, aki az egészséges fogalmával sincs tisztában. Miben különbözik az egészséges a tünetmentes betegtől?

(#55453) ncc1701 válasza Samott (#55451) üzenetére


ncc1701
veterán

Várós nagyon, már régóta. Bár a jelen gazdasági helyzetben kivárós inkább. :)

(#55454) -NoVa- válasza npera (#55447) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor topicspecifikusabban, lényegtelen országok leszedve:

Az egész jól látszik amúgy az exponenciális skálán, hogy hol van adott országban az egészségügy terhelhetőségi határa, amikor behúzzák a féket.

[ Szerkesztve ]

(#55455) ncc1701 válasza -NoVa- (#55452) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom a tünetmentes fertőző nem köhög-tüsszög, és ha betartják az 1.5-2m távolságot, akkor nem is fertőz igazán. Hacsak nem smárolsz mindenkivel, és betartod az alap szappanos kézmosást.

(#55456) npera


npera
újonc

Lehetséges, hogy az akksik megérkeztek Svédországba? A kifejezés felettébb diffúz:

2020-03-23 11:37
Reached the place of arrival
2020-03-20 11:53
Reached the place of arrival
2020-03-12 17:07
Chongqing, delivered to air transport
2020-03-12 17:07
Chongqing, delivered to air transport
2020-03-06 18:01
Chongqing, arriving at Chongqing Exchange Station (via transfer)
2020-03-06 18:00
Chongqing, leaving the Chongqing International Processing Center, the next stop , Chongqing Exchange Station (via transfer)
2020-03-06 14:27
Chongqing, Chongqing International Processing Center has been exported directly sealed
2020-03-05 18:13
Chongqing, leaving the South Bank Customer, the next stop , Chongqing International
2020-03-05 15:58
Chongqing City, China Post Group Co., Ltd. Chongqing Delivery Division Of the International Marketing Center International Small Package Business Department has received a copy, agent: Zhao Rui
2020-02-27 22:22
Logistics order created

(#55457) npera válasza -NoVa- (#55454) üzenetére


npera
újonc

:R

Ó, fenn vagyunk a világtérképen!

(#55458) -NoVa- válasza ncc1701 (#55455) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részemről tavasz van, köhögök és tüsszögök üzemszerűen, meg a szemem is ég. Mondanom sem kell, hogy mind szerepel a másodlagos tünetlistán is. Frontok előtt fáj a fejem, szintén szerepel. Kritikusabban veszélyeztetett közegben dolgoztam rengeteg külföldi utazással megáldott emberrel, asszony is, nála reported beteg is akad. Szóval van rá reális nullánál nagyobb esély, hogy nem ok nélkül vesz asszony maszkot bevásárláshoz, már amikor megy. Eddig 1x volt, lassan 2 hete, majd a héten megy. A WHO ajánlatot is lehet sokféleképpen értelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#55459) eattila válasza -NoVa- (#55452) üzenetére


eattila
csendes tag

Az egészséges nem fertőz... Ennyiben.
Ahogy nagyapám mondta (kovács). A forró és a hideg acél is ugyan úgy néz ki. Csak a fogása más.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#55460) Sipi- válasza -NoVa- (#55445) üzenetére


Sipi-
tag

USA mindenben IS első akar lenni, mindegy miről van szó. Ebben is sikerült neki. :R

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#55461) -NoVa- válasza eattila (#55459) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kollegacsaj is kovács, ugyan apró, vékony, és alig bírja el a kalapácsot, de a falujában csak ilyen iskola volt anno, hát elvégezte :)

(#55462) Gabibácsi válasza Samott (#55446) üzenetére


Gabibácsi
tag

mondjuk a WHO sem ajánlja a maszkot egészségeseknek
szerintem senki nem tudja ér-e valamit

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55463) Samott válasza Gabibácsi (#55462) üzenetére


Samott
addikt

Ok, csak mintha te irtad volna, hogy a ruszkiknal bezzeg maszkban ulnek a varronok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55464) eattila válasza -NoVa- (#55461) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is megfordult a fejemben mostanság, hogy át kéne nyergelni :D
A gépkalapácsok korában lassan nem kell elbírnia a kalapácsot :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#55465) npera


npera
újonc

(#55466) ncc1701 válasza -NoVa- (#55458) üzenetére


ncc1701
veterán

Nincs ezzel gond, ha hordani akarja, hát hordja. Én is rendeltem egy kalózos fejkendőt, hátha kitalálják az okosok, h csak eltakart orral-szájjal lehet ide-oda menni. Igazából pont annyit ér, mint egy mezei maszk: ha köhögsz legalább nem megy szanaszéjjel a nyálad. A vírust meg nem fogja, mert tized mikron a vírus nagysága, a mezei maszk meg valami 5-6 mikronos akármit tud tudtommal kiszűrni.
A probléma ezzel amúgy az, h ha van egy maszkod, ami nem illeszkedik tökéletesen, akkor a retkes kezeddel önkéntelenül többször nyúlsz a fejedhez igazgatni a maszkot, az meg nem jó. Illetve több országban azért vezették be kötelezően, hogy tudatosítsák az emberben a járványt.
Nincs allergiám, nem köhögök, nem tüsszögök, ugyanúgy érzem magam, mint bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#55467) ncc1701 válasza -NoVa- (#55461) üzenetére


ncc1701
veterán

Röhögni fogsz, de fél éve nézegettem fegyverkovács képesítést adó tanfolyásokat. Fene tudja miért, de tetszik a dolog.

(#55468) npera válasza -NoVa- (#55458) üzenetére


npera
újonc

Én is üzemszerűen köhögök, még gyerekkoromban volt egy durvább tüdőgyulladásom, ami vélhetően maradandó nyomott hagyott. Van egy standard száraz köhögésem, ami csak úgy jön néha. Mostanság ferde szemmel néznek rám, mert hátha fertőzök is.

Bringázásnál nem érzem hátrányát, a szívem előbb megy bele a közel 200-as pulzusba, minthogy tüdőre fulladnék ki.

Ha megkapom a koronát, akkor majd elválik, hogy mennyire is vagyok veszélyben.

(#55469) Samott válasza ncc1701 (#55467) üzenetére


Samott
addikt

A valosagban kemeny melo az. Nem olyan mint a History TV-n... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55470) ncc1701 válasza Samott (#55469) üzenetére


ncc1701
veterán

Vágom. De asszem kibírnám. :) Yt csatikon szoktam néha kovácsokat nézegetni. Még versenyt is szerveznek rá.

(#55471) Gabibácsi válasza Samott (#55463) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, mint érdekesség, hogy gyártják a maszkot, de itt nem használják, ott meg mindenki abban ült :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55472) eattila válasza ncc1701 (#55467) üzenetére


eattila
csendes tag

Az azért más kicsit. A nevében hasonlít, de egy fegyverkovács inkább esztergál, reszel (fémet és fát) mint forró acélt üt kalapáccsal.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#55473) WiZARD


WiZARD
addikt

Mindenki görcsöl és kapaszkodik az utolsó szálba is a vírus kapcsán. Egy cégtől béreljük a szőnyeget kávézóba, hetente cserélik. Írtam 2 hete hogy szüneteltetném a szolgáltatást. Erre visszaírtak hogy 50% díjat számolnak fel a szüneteltetésre is, vagy ha felmondom a szerződést akkor annak is díja van.

Hát az annyukat, csakazért is felmondom, de ha így állnak hozzá akkor nem fogok újra szerződni velük akkor se ha újra lehet nyitni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55474) JonesC válasza ncc1701 (#55466) üzenetére


JonesC
csendes tag

A vérus az nem magában utazik, hanem a nyálcseppeiden, hence cseppfertőzés, azt pedig megfogja.

(#55475) ncc1701 válasza JonesC (#55474) üzenetére


ncc1701
veterán

Valamennyit biztos megfog. Egy ideig.
Reggel láttam vagy 5 szomszéddal arrébb egy autóban. Műszerfal, szélvédő között telibedobálvva használt maszkokkal, de vagy 10db. Nem vagyok virulógus, de szerintem ez így nem sokat használ. Szépen a venti lefújja a vírust róla. :)

(#55476) Gabibácsi válasza JonesC (#55474) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen ezt mondják
de asszony meg azt hogy mellette a lukakon símán bejön, és a szemedbe is
de nyilván, valahány százalékot megfog tutira

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55477) Gabibácsi válasza ncc1701 (#55475) üzenetére


Gabibácsi
tag

használt maszkok? veszélyesen él :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55478) ncc1701 válasza Gabibácsi (#55477) üzenetére


ncc1701
veterán

Aha, esküszöm, csak úgy szétszórva, végig a szélvédő elött, ahol a levegőt fújja a venti a szélvédőre. :)

(#55479) eattila válasza ncc1701 (#55478) üzenetére


eattila
csendes tag

Én olyat látok sokat, hogy van maszk, de az orrát kihagyja. Csak azt nem tudom hol szerezték a maszkokat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#55480) JonesC válasza Gabibácsi (#55476) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ezek az alap maszkok nem azért vannak hogy az érkezőt, hanem hogy a távozót megfogják.

(#55481) Samott


Samott
addikt

#sarki kopkodo

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55482) zetor2000 válasza eattila (#55459) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért a forró aczél izzik fehéren/vörösen, a hidegebb csak fémszínű...
De a feszültség alatt lévő kábel és az áramtalan ránézésre tényleg egyforma... csak a tapintása más esetleg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#55483) cyberde válasza ncc1701 (#55466) üzenetére


cyberde
csendes tag

En egy shemagh-ot hasznalok, miota ramszoltak a patikaban, hogy felelotlen vagyok, hogy csak igy maszk nelkul jarkalok. :C

Lehet megkotom olyan arab terrorista modra, aztan egy 25ruppos telitankolas utan fizetes nelkul elporolok. :Y

(#55484) zetor2000


zetor2000
senior tag

Legjobb maszkok az orrnyereg fölé és az áll alá is belőg, és illeszkedik az arcra, mindig.
Az orrnyeregre van egy fémlemez, amit megnyomva az idomul az orrnyereg formájára, és ott is tartja a helyén a maszkot. Emellett FFP3 védelemmel el van látva. Ez a fajta védelem eléggé sok szutykot ki tud szűrni, még ha bénán is hordja, akin van.

Nézegettem 3M márkájú maszkokat, mert azt olvastam, hogy nekik van szakértelmkük ebben is, meg valami szabadalmuk is fűződik ehhez. Aliexpressen van elég sokféle típus, de mindegyik ~2000-3000Ft felett, és ezek még '"egyszer" használatosak. Mondjuk egy melós talán tud benne lenni 4-6 órát egy nap. De hogy 50db 130E+, és az kábé másfél-két hónap/ ember az eléggé nem költséghatékony.
A tartós maszkok meg ettől kábé drágábbak.
Szóval rendeltem valami cserélhető szénbetétes akármit, az 50 betét meg egy maszk jött ki 8E köré. Most várom a póstást, hogy 3 hét múlva kopogjon,
Ha télleg kitart ez a gedva, akkor még időben megjön.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#55485) eattila válasza zetor2000 (#55482) üzenetére


eattila
csendes tag

A hidegebb is elég forró még. Fekete melegnek mondja nagyapám. És veszélyesebb, mint a piros meleg. Főleg mert nem látszik forrónak. De könnyen beleragad az ember kezébe. A piros az állítólag kevésbé. Én meg hajlamos vagyok hinni neki.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#55486) Phülöp válasza Samott (#55481) üzenetére


Phülöp
addikt

Pont ezzel viccelődtem tegnap itthon. És bzmeg.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#55487) cyberde válasza Gabibácsi (#55476) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ezek az orvosi maszkok nem teged vedenek a fertozestol, hanem a kornyezetedet a te fertozesedtol.

Egyebkent virusferozes ellen csak egy zart, tulnyomasos vedoruha a megfelelo.

(#55488) ncc1701 válasza cyberde (#55483) üzenetére


ncc1701
veterán

Rezsicsökkentés, magyarosan. :)

(#55489) Gabibácsi válasza cyberde (#55487) üzenetére


Gabibácsi
tag

ezt tudom, ha fertőzött lennék már lehet a koporsót figyelném :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55490) Phülöp válasza zetor2000 (#55482) üzenetére


Phülöp
addikt

Szín alapján ne próbálj különbséget tenni egy szobahőmérsékletű és egy ~500 fokos vas között, plízbitte.

link

Alaptétel, hogy kovácsműhelyben, edzőműhelyben, üvegfújó hutában, tégla- vagy kerámiaégető műhelyben soha(!) nem tapogatjuk a dolgokat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#55491) cyberde válasza zetor2000 (#55484) üzenetére


cyberde
csendes tag

Minekutan a virus az a nyalkahartyan, nyirok- es verrendszeren keresztul is fertoz, egy akarmilyen fullos maszk melle, meg egy zart szemuveget is fel kell magadra pattintanod, ugy, hogy dzsuvas kezzel nem nyulkalsz az arcodhoz, felszerelest igazgatni, nem ragod a kormodet/koromagyad kornyeket es borotvalkozas utan kb 3 oraig nem mesz emberek koze.

(#55492) qnadam válasza zetor2000 (#55438) üzenetére


qnadam
veterán

a réz helyén nagyon sok optika elfér, mert minden előfizetőnek saját érpárja van, üvegből viszont nem kell saját, de gondolom ez nem olyan egyszerű a valóságban, hogy egyik helyére berántom a másikat :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#55493) -NoVa- válasza Phülöp (#55490) üzenetére


-NoVa-
őstag

Először köpni kell:)

(#55494) qnadam válasza Samott (#55441) üzenetére


qnadam
veterán

van valami iptv-s helyzet, amikor a szolgáltató eszköze nem lehet bridge-ben, de asszem dmz-vel meg lehet oldani, hogy nat ne legyen belőle. vagymi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#55495) npera válasza zetor2000 (#55482) üzenetére


npera
újonc

Ja, csak amikor már "csak" 450 fokos, akkor teljesen fekete. Viszont ma megfogod, akkor rásül a bőröd és a húsod és nem bírod elengedni. Hanem ott grillezed magad és rá vagy tapadva.

Na, az úgy nem vicces.

(#55496) FőDudu válasza Jahno (#55421) üzenetére


FőDudu
addikt

DLINK Dir600 azt csinalta, hogy ugyanazt a hostname-et vette fel tobbszor, kulonbozo IP cimekkel. Ettol doglott meg.

Ott a megoldas a lease time csokkentese volt - vagy opciosan az IPv6 letiltasa.

Ha a Dlink csinalt mar ilyet, nem kizart a Huawei reszerol sem ;)
Egy probat meger, nincs veszteni valoja...

FőDudu

(#55497) FőDudu válasza Samott (#55441) üzenetére


FőDudu
addikt

ONT az mas tecnologia. Ott valami prizmas basszal (az a bodon amibe bekotik a vegpontokat es abbol megy egy kozos gyujtos szalon tovabb) osszak szanaszet ugyanazt az uvegszalat - igy 1 nem sajat eszkoz hazabaszhatja az egesz resz netjet (hiszen ugyanazt az egy szalat zavarna).

Ezert nem szoktak engedni a sajat ONT hasznalatat - meg akkor sem ha technikailag jobb lenne a naluk hasznaltnal. Az egeszet tavolrol allitgatjak - user eszkoze eseten ez kiesne.

FőDudu

(#55498) npera


npera
újonc

Olvasom itt az otthoni net hekkelést.

Amikor beköltöztünk az új lakásba 2016-ban, akkor ott be volt húzva minden sarokba dupla dugasz. És az előszobában egy fém szekrényben volt a router. Oda jött be a 100 Mbit-es "internet" WAN (asszem úgy hívják).

A router a fém szekrényből próbált kisugározni, nem sok sikerrel.

Mivel az összes szoba összes sarkába ment kábel onnan, ezért vettem egy 16-portos switchet, amit beraktam oda a szekrénybe. Vettem egy rakás 10-20-30 centis drautot (CAT5 asszem), amiket szépen bekötöttem a switchbe.

A lakásba bejövő internetet beküldtem a nappaliba (átkötöttem a megfelelő aljzatok között a kábelt). Ott ráraktam a szolgáltató routerét, ami egy könyvespolcról tudott sugározni. A benne levő switchből visszaküldtem a jelet az előszobai fém szekrénykébe, ahonnan bement a saját switchbe a jel. Az meg szétosztotta a maradék szobákba a netet gigabiten.

Így a wifi sokkal előnyösebb helyről sugárzott (lakás közepe) és nem blokkolta egy fém Faraday-kalicka. A lakáson belül pedig volt gigabites kapcsolat. A NAS-t elértem kábelen, a printer is gigabiten tudott kommunikálni. A szkennelés úgy ment, mint a szél.

(#55499) npera válasza -NoVa- (#55493) üzenetére


npera
újonc

Vagy lebrunyálni. HV akksit is így tesztelem, hogy van-e benne még cúg. Ha szikrázik a brunyálás közben, akkor fel volt töltve. Ha nem, akkor inert...

(#55500) Samott válasza qnadam (#55494) üzenetére


Samott
addikt

Az mar ott el van cseszve hogy iptv. Azt a szolgaltatot elkeruljuk. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.