Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54501) FőDudu válasza Jahno (#54498) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. 10 napja zarva vagyunk, legalabb majus egyig zarva is leszunk.
Amit lehet leallitunk - aztan majd kiderul lehet-e a valsagban felujitani vagy nem lesz aki melozzon...

Bizonytalanra nem epitunk, igy ami nem kritikus rendszer az biztonsagi okokbol leallt.

FőDudu

(#54502) FőDudu válasza npera (#54500) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert az uszodaba jarunk az ebbe nem fer bele. Szerintem.

FőDudu

(#54503) ncc1701 válasza Sipi- (#54474) üzenetére


ncc1701
veterán

4-500e munkanélkülire számítanak alsó hangon.

(#54504) FőDudu válasza ncc1701 (#54503) üzenetére


FőDudu
addikt

itt is csak a viragokat ulteto munkasokat lattam - illetve a szemetesek meloznak.

Kavezok/ettermek/uzletek zarva.

FőDudu

(#54505) Jahno válasza npera (#54500) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ha elkapom, akkor el, én csak ilyen közepesen nyomom, de óvatosba. Le kell kapcsolnom legalább 2 szervert, fotós cuccokat leltározni és kitalálni, hogy mi a matek oszt assonyra minél kisebb szopószorzó jusson (:-

(#54506) Samott


Samott
addikt

#animgif topic

pedig nem is szoke...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54507) eattila válasza cyberde (#54499) üzenetére


eattila
csendes tag

En anno egy sikeresen elkerult frontalis utan alltam meg cigizni egy slukkot. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#54508) Gabibácsi válasza npera (#54481) üzenetére


Gabibácsi
tag

szegényt úgy sajnáltam, Kecskeméten volt, én camping bringával csapattam, jött szembe versennyel, gyorsan
kezében volt a süti, valami mamájától hozta
lényeg az hogy gondoltam kikerülöm, és ő is úgy gondolta... ugyanarra
mindketten eltanyáztunk, neki a bringája is megsínylette

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54509) npera válasza FőDudu (#54502) üzenetére


npera
újonc

Ez az amit magyaráztam korábban.

Magyar szemmel teljesen őrület ami itt megy, de a helyi hivatalok javaslata az, hogy menj sportolni és specifikusan kiemelték hogy a gyerekek továbbra is járjanak edzeni.

Ne magyar fejjel gondolj erre, ez nem Magyarország. Itt ez az ajánlás a népegészségügyi hivatal és a rendőrség részéről is.

(#54510) Frawly válasza ncc1701 (#54503) üzenetére


Frawly
veterán

Aztán mikor újraindulna minden májusban, akkor fognak újra állásinterjúztatni, meg szerződéseket kötni, új embereket betaníttatni, vagy mi a faxom? Oltári nagy imbecilitás, az biztos. Akkor meg azért nem lesz beindulás, mert nincs aki dolgozzon. Nem a görbét kell lapítani lefelé, hanem apjuk farkát kellett volna, amikor próbálta megcsinálni őket.

(#54478) Sipi: Milton Keynes még mindig. De szerintem ez már máshol is így megy.

(#54506) Samott: alapból viccnek is túl durva, de még le is filmezi magát a hülyéje. Csak gratulálni tudok neki. Elrettentő példának jó tényleg az ilyen, meg meme animgifnek :W

[ Szerkesztve ]

(#54511) JonesC válasza npera (#54509) üzenetére


JonesC
csendes tag

Amúgy szerintem nem tökéletes baromság, bár a test test elleni sportok neccesek a fertőzésveszély miatt, persze ésszel tartva az edzést ott is el lehet kerülni.

(#54512) FőDudu válasza npera (#54509) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjak, hogy csak egy influenza, de ez nem igaz. Egeszseges emberek is belehalnak, fiatalok is. Kozepkoruak is. Mindenfele kronikus nyavalyak nelkul is. Ennyit szerintem nem er az uszas. Es most azert mar napi tobbezer halott van Europa szerte, azaz nem csak a media fujja fel.

Nemeteknel 47 ev az atlag eletkor. Marmint a fertozotteke. Azaz kell sok fiatal is, hogy az idosebbek megbetegedesi eletkorat ennyire lehuzza.

Az mas lenne, ha elmennetek erdobe turazni, ahol elvetve talalkoznak massal.
Ugyanugy le lehet oket farasztani es megsem teszed ki a csaladodat veszelynek.

Van mas megoldas, nem kell otthon maradnotok.

Gyerek nalunk is siman kibirja (hogy nem talalkozhat senkivel a baratai kozul), napi 1-1.5 ora seta vagy biciklizes nalunk is belefer. Nem marad le semmirol. Van mindenkinek online elerese, egesz nap kepesek egymast szorakoztatni. (nalad meg lehet kicsik ehhez).

FőDudu

(#54513) JonesC válasza FőDudu (#54512) üzenetére


JonesC
csendes tag

Influenzába is halnak bele fiatalok is.

(#54514) npera válasza FőDudu (#54512) üzenetére


npera
újonc

Ismét mondom: ez a helyi svéd hatóságok és egészségügyi szervezet ajánlása a jelen helyzetre. A felesleges szocializációt ők sem támogatják, de sportot igen, főleg a fiataloknak.

Magyar mentalitással felelőtlenségnek tűnhet, ezt megértem. De ez nem Magyarország.

(#54515) FőDudu válasza npera (#54514) üzenetére


FőDudu
addikt

A te dontesed, a te csaladod, a te felelosseged. Meg akkor is, ha nem ertek veled egyet. :)

FőDudu

(#54516) qnadam válasza Jahno (#54490) üzenetére


qnadam
veterán

látom, készültök a jövő rendszerére :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54517) qnadam válasza Frawly (#54476) üzenetére


qnadam
veterán

nyugi, ha mindenki egyszerre megy haza nyögni, akkor még ennyire se lesz mit megvenni (meg miből)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54518) Jahno válasza FőDudu (#54512) üzenetére


Jahno
őstag

Elején én is csak a kinti doksikat olvastam, aztán az jött le, hogy influenza-szerűen terjed, erősebb, satöbbi, satöbbi, csak még mintavétel sem volt túl sok aztán hümmögtem, hogy jóvanja ezt még megbírjuk. Most meg már semmiben sem vagyok biztos, de abban nagyon :Y Finomodnak a doksik is, meg persze ilyen szöveget angolul néha nehéz értelmezni.

Tudományos csoportba meg egy csomó fasz beesik és kampányol, vagy megoszt valami hírt és jóvan én meg nem győzöm játszani az önkéntes rendőrt és folyton beszólok :DDD

Néha vannak jó arcok, félig ismerős havernál is csípem mikor kérdez, hogy hátőőőőizééé, ehhez nem ért rendesen mert Ő csak egy sima mikrobiológus és ez a cucc távol áll tőle. Ahamm, "távol" :-D Meg most egy szlovák sajtófotón látott egy marketinges képet és mondja, hogy csak mobilról facézik, de megnézte, összehasonlította és ez nem koronavírus, annak ellenére, hogy ebből azt sem lehet megállapítani, hogy milyen fajta, génmanipulált-e vagy sem:

Bírom az igazi hülyéket na :-D

(#54519) Jahno válasza qnadam (#54516) üzenetére


Jahno
őstag

Azt mondod fel kellene találni a tüzet, aztán a kőbaltát, meg ilyesmit?

(#54520) cyberde válasza FőDudu (#54512) üzenetére


cyberde
csendes tag

.

(#54521) Jahno válasza cyberde (#54520) üzenetére


Jahno
őstag

Ez még bőven változni fog és sok a peremfeltétel, mert nyilván a mintavétel abból van, akinél bizonyított és a kórházig eljutott, oszt nem tudni ki heverte ki tüntementesen vagy 5 hete még amikor laza influenzának gondolta. Vagy lakosságra mennek az értékek?

(#54522) cyberde válasza Jahno (#54521) üzenetére


cyberde
csendes tag

Persze MO ebben is kulonleges. Ket hete volt 12 fertozott, ma meg van 28 gyogyult. :U

(#54523) Sipi- válasza ncc1701 (#54503) üzenetére


Sipi-
tag

Mennyi is a munkaképes felnőttek száma? Kb. 4,5 millióra emlékszem, tehát most hirtelen 10% munkanélküli pluszban. Nem kevés, ellenben nagyon sok.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#54524) FőDudu válasza Jahno (#54521) üzenetére


FőDudu
addikt

Valamelyik site mar kifejtette, hogy a halalozasi rata az valojaban CFR, azaz a Case Fatality Rate. Azt jelenti, hogy az ismert koronas esetek mekkora szazaleka hal bele.

Nem a teljes halalozasi rata, hiszen ha valaki (korhazon kivul) meghal, akkor nem fogjak koronara letesztelni....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#54525) cyberde válasza cyberde (#54522) üzenetére


cyberde
csendes tag

Es ez jellemzo a kormany kommunikaciojara. Dilettans, mindenkit hulyenek nezo szarhazi mind!

(#54526) FőDudu válasza cyberde (#54525) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez ut! :DD

FőDudu

(#54527) Jahno válasza Sipi- (#54523) üzenetére


Jahno
őstag

Munkaképes vagy dolgozó? Fektemunka, egyéb aránya?

(#54528) FőDudu válasza cyberde (#54520) üzenetére


FőDudu
addikt

Tehat a masfel millio 40-49 ev kozotti magyar lakosbol jo esellyel 6000 belehal (ha atmegy a teljes populacion ahogy a svedek tervezik).

Az azert eleg csunya szam - meg ha nem is mind kapja el (es remenykedjunk, hogy igy lesz).
A 0,4% elenyeszonek tunik.... 6000 mar kevesbe. De ha csak 10 % fertozodik meg, akkor is 600 fo belehal.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#54529) cyberde válasza FőDudu (#54528) üzenetére


cyberde
csendes tag

Majdnem 2000 ember hal meg ongyilkossagban, tobb mint 30000 rakban -evente-, ahhoz merten nem olyan tul nagy szam.

(#54530) Bujdy81 válasza Sipi- (#54474) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igen, én is azzal számolok, hogy a kölkök legközelebb szeptemberben mennek suliba.

Ami pedig a kerót illeti (ami itt van a hálóban a falon), lehet, elviszem egy mosóba, ahol profi kezek szépen fényesre tisztítják, befújják teflonos kenőanyaggal (az nem nagyon csöpög) és megy vissza a falra, mert úgy tűnik, hogy az időfutam gép 2021 tavaszig csak műtárgy lesz, nem sporteszköz. Már a július eleji versenyeket mondogatják le (helyesen), szerintem az egész triatlon szezon kuka. A futószezon legvége talán meg lesz tartva, remélem, az októberi terep ultrák már nem maradnak el...

(#54531) ncc1701


ncc1701
veterán

Brutális, és nem látom, hogy ez fent bárkit is zavarna. Mert ez durván mindenkit érinteni fog, míg a korona bigyót az emberek ~99%-a átvészeli simán. De a 80% tuti kb észre sem veszi.

(#54532) ncc1701 válasza cyberde (#54529) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezt nem akartam írni. Tavaly világszerte a sima influenza+szövődményeiben 3-650e ember halt meg világszerte. Csak ott nem megy a pánikkeltés, és még vakcina is van ellene, csak azt spec letojja kb mindenki.

(#54533) Gabibácsi válasza ncc1701 (#54532) üzenetére


Gabibácsi
tag

ja ez csak pánikkeltés
akkor még mindig nem érted

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54534) ncc1701 válasza Bujdy81 (#54530) üzenetére


ncc1701
veterán

Hivatalos mekis balcsi kört valami szeptember 2x-re tették. Ha nem lesz kijárási tilalom, mi azért május végén-júni elején letoljuk. De így érdekes lesz felkészülni rá.

(#54535) ncc1701 válasza Gabibácsi (#54533) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát, ami a médiából folyik jelenleg, az szintíszta paráztatás. Másra legalábbis nem túl jó, mint hogy mindenki lefossa a bokáját.

(#54536) zetor2000 válasza Jahno (#54527) üzenetére


zetor2000
senior tag

Teljesen mindegy, melyiket nézed.
Durván 9M magyar van idehaza, annak ~50%a munkaképes. Mindegy, milyen munka.
Ha beüt a krach, és 4-500E ember állás nélkül lesz, az ennek a mennyiségnek a 10%a.
Emellé lehet, ezek feketemunkát is végeznek, mert színesbőrüeket is pipára vesznek, vagy mi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#54537) Samott válasza ncc1701 (#54535) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk ami most az olaszoknal meg a spanyoloknal van, olyan azert nem szokott evente lenni a sima influenzatol. Az elso kinai hireknel meg belefert az influenza hasonlat mert nem tudtuk mi ez valojaban, de mar mar azert latszik hogy ez komolyabb annal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54538) ncc1701 válasza Samott (#54537) üzenetére


ncc1701
veterán

A számokat írtam, hogy azon senki nem döbben meg. A 650e ember/év egy olyan betegségre, ami ellen évek óta vakcina van, az nagyon durva szerintem.
És itthon nem ez a vezető halál ok.

Na, hivatalos stat. Szív, és ér rendszeri gondokban meghalt 42e ember 2018-ban. Dohányzás, magas teststsúly ugye. Daganatos betegségekben 32e. Évente.

[ Szerkesztve ]

(#54539) Samott válasza Bujdy81 (#54530) üzenetére


Samott
addikt

Vettem volna uj szobabiciklit, mert ha mar itthon vagyok jobb lenne egy ujabb. A decahtlon kifogyott mindenbol...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54540) Samott válasza ncc1701 (#54538) üzenetére


Samott
addikt

De egy influenzajarvany miatt nem szoktak elfogyni a lelegeztetogepek, nem fekszenek emberek a korhazak folyosojan.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54541) ncc1701 válasza Samott (#54539) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha van bicó, akkor szabadgörgő.

(#54542) Bujdy81 válasza ncc1701 (#54534) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Toljátok le, de NE álljatok meg kávézni, burgerezni! Ne vegyüljetek senkivel, csak toljátok, mint az igazi kerósok. Azzal nekem sincsen bajom. Az ilyen "egy napig szüttyögünk egy Balcsi körrel, közben sörözgetünk itt-ott" szervezéseknek nincsen most itt az ideje!

(#54543) ncc1701 válasza Samott (#54540) üzenetére


ncc1701
veterán

Vittorkának kéne mondani, h sajna a stadion, meg a foci erre nem jó.

(#54544) cyberde válasza Gabibácsi (#54533) üzenetére


cyberde
csendes tag

Mindenesetre a Koztarsasagi Elnok, aki "...kifejezi a nemzet egységét, és őrködik az államszervezet demokratikus működése felett.blablabla" elegge el van tunve, nem nagyon zsizseg, hogy megnyugtassa a polgarokat.

Az is csak egy szarhazi, megelhetesi geci. :K

(#54545) Samott válasza ncc1701 (#54541) üzenetére


Samott
addikt

Nincs bico es ha lenne se hoznam be a szobaba a tv ele. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54546) ncc1701 válasza Bujdy81 (#54542) üzenetére


ncc1701
veterán

Most szombaton így fogunk bicózni, visszük magunkkal a tápot. De ez csak egy göd-szob táv.
Balcsi kör nálunk egy bruttó 10 órás történet, 10 perces megállókkal. De ugye meglátjuk, addigra mi lesz, ha mákunk van, az április még lemegy kijárási tilalom nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#54547) Jahno válasza FőDudu (#54528) üzenetére


Jahno
őstag

6000 elég optimista becslés, nem? Mindenki a majdnem 10* ekkora olaszhoz tud viszonyítani, ami más, de még csak az elején vagyunk. 16. nap talán?

(#54548) Bujdy81 válasza Samott (#54539) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem csak a Decathlon. Nekem tönkrement a Tacx Flux-om, mire a kötsög Rosebike visszautalta a pénzt, hogy lehessen újat venni, annyit tökölt, hogy már kb. minden elfogyott mindenhol… :(

(#54549) Samott válasza Bujdy81 (#54542) üzenetére


Samott
addikt

Nem lesz hol sorozni. Addigra tenyleg le lesz zarva minden. Mert le lesz zarva minden, ez csak ido kerdese.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54550) Jahno válasza cyberde (#54529) üzenetére


Jahno
őstag

Csak aki rákos arra ez fokozottan veszélyes és itt ér össze sok minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.