Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55601) Jahno válasza zetor2000 (#55599) üzenetére


Jahno
őstag

Olvastam egy vízműs tájékoztatót is, hogy most a csatornák meg mindenfélék terhelése is elég rendesen átvariálódott, aztán magyarázták milyen dugulások vannak és a sok oda nem illiő cucc miatt mennyit állnak/szopnak és ez mennyibe kerül. Azt sejtettem, hogy szopás van vele, mert pelenkától a gardróbig mindent letuszkolnak a budin, de azért ez éves szinten pluszban milliárdokat jelent, az kemény.

(#55602) zetor2000 válasza Sipi- (#55593) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg ilyen otthoni ücsörgős szerelgetés, aminek egy része jó lesz, a másik része ottmarad, hogy "jó lesz valamire". :D
Apósjelöltem volt ilyen... mindenféle szivattyút hozzá vittek javítani, meg motorokat, mert meg tudta tekercselni. Aztán amit meg nem, vagy nem jöttek érte, bekúrta hátra, azt az is olyan lett, hogy jajj... egy platós kisteherautó jött a vashulladékért, de nem maradt üresen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#55603) zetor2000 válasza Jahno (#55601) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam. Volt 1-2 éve asszem indexen, hogy talán Londonban volt egy zsírgöb, ami dugulást okoztt. Annak estek neki, de valami irgalmatlan méretű. Abban volt minden is.
Közben meg lett...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#55604) Jahno válasza zetor2000 (#55602) üzenetére


Jahno
őstag

Vashulladék pénzt ér, főleg ha jönnek is érte és nem szopsz. Wii és Playstation gyűlt már így fel, majd szopolok vele.

(#55605) FőDudu


FőDudu
addikt

Kezd erdekes lenni a szitu.
Asszonynak vennem a gozolos sutot - nem engedi kifizetni.
Tobb webshopban probaltam.

Kb 50 kilos cucc, de ugy tunik azt mar nem hoznak ki.

A mosogep nehezebb, azt tegnap meg kihoztak.
Lehet a suto nem annyira letszukseglet, mint egy mosogep es mar nem szallitjak ki?

Nem gond, mukodik meg a regi, max varunk par honapot.
Ugysem akcios a kinezett modell.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55606) FőDudu válasza Jahno (#55604) üzenetére


FőDudu
addikt

Wii az nalunk is van. Kb sosem hasznalt, van hozza sports pack (barmit is jelent), 2 utangyartott nunchunk - beleallitos toltovel mint a keziradiokhoz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55607) Bujdy81 válasza npera (#55465) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az kemény, nálunk 4990 HUF ugyanez a Conradban.

(#55608) FőDudu válasza Bujdy81 (#55607) üzenetére


FőDudu
addikt

Es az meg nem is az olcso kategoria - az a Lidl/Aldi parosban volt kb 10 Euro. ;)

FőDudu

(#55609) Bujdy81 válasza WiZARD (#55473) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mi van a szerződésben? Ha az, hogy díja van a szünetnek, akkor díja van, ha nincs, akkor nincsen.

Facebookon olvastam egy ügyvéd összefoglalóját:

2. Vállalkozás, bérleti jog

Kell-e bérleti díjat fizetnem?
Mit a huzat.

Fel lehet-e függeszteni a bérleti szerződést?
Nem, ilyet nem ismer a jog. Egy szerződés vagy van, vagy nem van, de felfüggesztve nem lehet.

De most nem tudom használni a bérleményt!
De, épp most is használja. Birtokban van, bent vannak a bútorai, eszközei, áruja. Az is használat.

De én árulni vettem bérbe!
Senki nem akadályozza.

De azt mondták a bérbeadónak biztosítani kell a használatot!
A bérbeadó biztos nem felel a járványhelyzetért. Ha nem zárta be a helyiséget a bérbeadó, akkor nem változott semmi februárhoz képest.

Be kell zárnom mert nem jönnek be a munkásaim!
Saját probléma, nem a bérbeadóé.

De nem jönnek a vevők mert kijárási tilalom van!
Nincs. A lidli és a fodrászok is nyitva vannak.

Rövidült a nyitvatartásom!
Akkor a vevői rövidebb nyitvatartás során vásárolnak.

Nem jönnek annyian a vevőim!
Ún üzleti kockázat. A maga terhére esik.

De a rendelet miatt!
Nem, ez az ő döntésük.

De nincs annyi bevételem!
Pech.

Lehet-e díjcsökkentési igényem?
Kérni lehet, de joga nincs rá.

De ha válság van meg kevesebb bevétel....
És amikor jól ment a bolt, fizetett-e konjuktúra-bónuszt a bérleti díjon felül? Na ugye.

De nekem azt mondták vis maior van!
Hazudtak, de legalábbis tévedtek.

De ügyvéd mondta!
Ne hallgasson rá. Azt mondta amit hallani akar, nem a frankót.

De biztos van rá megoldás hogy nem is adom vissza a bérleményt, de nem is fizetek...
Ha talál olyan kurvát aki ingyen szolgáltat, vagy olyat hogy dugás közben is szűz marad az illető, akkor biztosan.

3. Munkajog alapok

Nincs bevételem, nem tudok bért fizetni
Nem kifogás.

Csökkenthetem-e a bért?
Egyoldalúan nem.

Csökkenthetem-e a munkaidőt?
Nem.

Mi van munkaidő-keret esetén?
Átszervezhető. Javasolt hogy ügyvéddel tegye.

Kiadhatom-e a szabadságokat?
Ki.

Elküldhetem-e a munkásaimat?
El. Rendes felmondással, végkielégítéssel.

Módosíthatjuk-e a szerződést?
Közös megegezéssel. A jelenlegi szabályok szerint szinte bárhogy. Most semmi nem védi a melóst.

(#55610) Jahno válasza Bujdy81 (#55609) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ez így tényleg necces, de jahh, nem nagyon van min ugrálni:

Nem jönnek annyian a vevőim!
Ún üzleti kockázat. A maga terhére esik.

De a rendelet miatt!
Nem, ez az ő döntésük.

Mert amúgy a rendelet miatt. Különben senki nem sírna, ha nem lenne most hirtelen hátrányban.

Aztán most fejtsük meg, hogy bárki mert-e volna fél évvel ezelőtt ilyenre gondolni?

(#55611) FőDudu válasza Jahno (#55610) üzenetére


FőDudu
addikt

IT-ban legalabb van ido mindent rendesen telepiteni, dokumentalni, cserelni , stb...
Tobb ismeros szalloda is most allt neki szervereket cserelni.
Mert most raernek.

Van aki ramegy a Nutanix vonalra, van aki HP Simplivity.
HP mondjuk olyat beigert, hogy meglevo clusterrol megallas nelkul atmigralnak mindent - na arra kivancsi leszek.

Veeam tud valami olyan 'live migration' fantazianevu megoldast, ahol a regi helyrol mentessel az uj helyre mozgatja a VM-et es utana valahogy atmigralja a memoriat is...

FőDudu

(#55612) npera válasza Bujdy81 (#55607) üzenetére


npera
újonc

(#55613) Jahno válasza FőDudu (#55611) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, van, ahol becsuktak és marhára ráérnek, nem pedig az a cunami ami a legtöbb helyen nyakunkba szakadt és jönnek a tákolások. Meg mikor Cib bank kiírja, hogy ez terminálon nem fut, vagy adott gépről VPNen elérek mindent a júzertől, csak pont A gépet nem, viszont másik VPN végpontról mindent is elérek, az A gépet is.

HP meg tudja csinálni, Nutanix meg marha jó, ezer éve használtam de ezek is olyanok, hogy egyik cégemnél pld. nem szerették a blade szervereket sem, mert csak. Mert lehúzás, drága, nem is olyan jó, blábláblá. Én meg azért padlót fogtam tőle rendesen, hogy 2 kockányi vasba mi erő fér bele.

Veeam is volt, az is fasza. Csak általánossaágban a "ráérnek", az kicsit erős. Legtöbb helyen félig bevezetett környezetek, tákolások mennek aztán ezt még támogatni is kell, +szopószorzók.

(#55614) FőDudu válasza Jahno (#55610) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyenkor egy rendes, gondoskodo allam az besegit a bezarni kenyszerult cegeknek (allampolgaroknak ha egyeni cegek) az alkalmazottak beret illetoen.

Mert ahogy mar tobben osszeszedtek - megmenteni egy ceget mindenkeppen olcsobb, mint ujra felepiteni.

Vilagbol osszeszedett megoldasok: egyszeri donacio, minimalis havi apanazs nyujtasa, munkaltatok ado/jarulekfizetesi kotelezettsegenek (reszleges) atvalalasa, fizetes kiegeszites (x a munkaktatotol, y az allamtol), kozuzemi dijak csokkentese (pl. aram arabol az Afa es a halozati dij levetele), kilakoltatasi moratorium, hiteltorlesztesi moratorium, keszenleti dij a hazakuldotteknek, stb...

Van par megoldas, csak az allami akarattol fugg mennyit es kinek nyujt.
Szerintem most illik minden allamnak a zsebebe nyulnia - sok allampolgar eleg szar helyzetbe kerul hamarosan (ha meg nem kerult).

Es az egeszsegugyben galyazoknak termeszetesen emelt fizetes a helytallasert.
Nem azert mert teszik a dolgukat - azert mert a meglevo szar korulmenyek kozott is teszik.

FőDudu

(#55615) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

Jahno :DDD

több drón kell ;P

(#55616) npera


npera
újonc

Nova, megnéztem a Tarot listát. Megpróbálom összefoglalni.

VTX: Eachine Nano VTX-5
FC: Matek F4 F405 Mini
PDB: nincs
Motor: EMAX RS1106 4500 kV
Prop: Gemfan 3025 2-blade
FPV cam: Runcam Racer Nano 2
ESC: 8A RaceStar Tatto Dshot1200
M2 standoff
Prop guard: GEPRC 2"

Szumma 2099 SEK, ha jól számoltam.

Ehhez képest GEPRC CinePro 4K Advanced (F7 FC és R-XSR RX) 2,8k SEK.

CineKing 4K egy XM+ RX-el 2,3k SEK

Árban nem vagyok sokkal beljebb a Tarot vázzal, de ott a tömeg töredéke lesz a GEPRC cuccoknak és fel tudom használni a 3S 450 mAh akksikat.

Ha bele tudom erőltetni a Runcam nanó kamerát, akkor a képminőség nem lesz túl gatya és ez a gép kábé mindenhol átfér és ha a gyerek nem nyúl bele a propguardba, akkor még az ujjait sem vágja le. Mondjuk jó mély vágást még így is simán csinál, így nem tudom mennyire van értelme úgy repülni vele, hogy a két mókamester ott ugrál a közelben. Vélhetően egyáltalán nem....

(#55617) FőDudu válasza Jahno (#55613) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. Telko es szolgaltatoi vonalon most szopas van. Sok uj ugyfel, sok valtoztatas.
Nalunk is jonnek az ajanlatok, uj VPN koncentratort 3-6-x honapra hozzak, beuzemelik, stb...
Ad hozza vonalat is ha kell, nem is draga. 100 Userre a mindennel egyutt havi 500 Euro.
Azaz kb 1500-2000Ft/user es ebben a supporttol a vonalig minden benne van....

Rendes cegek meg becsuktak, aztan megy a malmozas.
Holott most lehetne faszan atalakitani a mindent IS.
Meg mindenfele cuccot bevezetni, tesztelni, stb...

Van eleg kapacitas a hazakuldott embereknel a tesztelesre...

Ma pl. az osszes orosz szalloda is becsukott. Ott sincs tovabb turistaskodas.
De kb. ugyanez Svajcban, stb..

A Mangeengine most pl. ingyen adja a password managert a valsagra valo tekintettel...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55618) Jahno válasza FőDudu (#55614) üzenetére


Jahno
őstag

Már felvetettem, hogy igyekszik valamit segíteni, de elégg zűrös, hogy melyikre fér rá valóban és milyen irányban, vagy éppen miért. Járulékot ezt-azt nem, fizetsz, hitelekre halasztás van, meg a mittomén.

(#55619) -NoVa- válasza npera (#55616) üzenetére


-NoVa-
őstag

Még a 3" propellerekkel teszteltem hasonló aggodalmakkal a dolgot, fokozatosan. Azaz próbaképpen lábonrepültem magam farmerben, aztán pólón mellkason, a propeller ütését meg sem érezni. Kellően gyenge az a kis motor, és könnyen elakad minimális ellenállásra is. Bőrön persze fáj, de nem vág, csak üt.

(#55620) zetor2000 válasza Jahno (#55604) üzenetére


zetor2000
senior tag

Naná, hogy pénzt ért. Anno valami 100 ropi volt, ami bejött. Annyi rozsdás ganéért nem volt semmi...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#55621) Jahno válasza hobizoli (#55615) üzenetére


Jahno
őstag

Na, Muskék leGYÁRTOTTÁK az első adag gépet?

Janem. Van ilyen.

(#55622) Samott válasza Bujdy81 (#55609) üzenetére


Samott
addikt

Aztan hogy hoax-e vagy sem mar nem tudom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55623) FőDudu válasza Jahno (#55618) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom, nem neztem meg melyebben a magyar megoldasokat.
Van tennivalo boven - remelem rajta vannak a megoldasok keresesen.

Az EU nem fogja basztatni oket ha elszallnak az allamhaztartasi hiannyal, igy van eleg lehetoseg a budzse tartalekain felul is.

FőDudu

(#55624) Jahno válasza FőDudu (#55617) üzenetére


Jahno
őstag

Lehetne átalakítani, csak ki kell várni, hogy lesz-e még mire és mikor. Sok felé még akkor sem tették mikor ment a bolt (:-

(#55625) qnadam


qnadam
veterán

mindeközben már kerestek super8 digitalizálással is :D nem vállaltam el. szarul talán meg tudnám csinálni, de úgy minek... mondjuk már közel nem világvége áron van a jó megoldás, van ~150 pénzért szkenner (valójában inkább kamera), ami szépen kockánként közelről leképezi a filmet, majd továbbtekeri eggyel, másodpercenként két kockát haladva.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#55626) Jahno válasza hobizoli (#55615) üzenetére


Jahno
őstag

De legalább jó sok szokásos komment lett. Ezt 2 havonta le lehet nyomni aztán megrágni ugyanazt ugyanúgy :-D Gamestar is hamar átment nyálas unalmas tömegtermelős médiába. És ennyi a lényege:

"Nem véletlen, hogy a kardozós, nem shooter tps-eknél, lásd pl. a Souls játékokat a legtöbben pc-n is kontrollerrel nyomulnak.
Ez pont olyan, mint amikor fps-ben valaki azt írja, hogy de hát ő kontrollerrel jobban lő, mint más egérrel. Ez is simán lehet akár, de kicsi a valószínűsége, ráadásul ettől még a tények tények maradnak, hogy kontrollerrel célozni nehézkesebb, hardcore feladat. Ahogy tps kardozás is nehézkesebb egér+billentyűzettel."

Inkább keressük meg, hogy mi van a múlt heti vitánkkal, megcsinálta-e az arc napi 16 órás melóval. Vagy az most már senkit nem érdekel, ugye?

(#55627) Phülöp válasza Samott (#55622) üzenetére


Phülöp
addikt

Elvileg a szerződés védi a tulajdonost.
Ilyenkor is, igen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#55628) Jahno válasza qnadam (#55625) üzenetére


Jahno
őstag

2 kocka/másodperc? 6-8-9 másodperc kell egy másodpercre a nyersanyagért, aztán még némi leszámolásos összefűzés. Bár ezek legalább nem 5 órás felvételek lesznek :-D

(#55629) Samott válasza hobizoli (#55615) üzenetére


Samott
addikt

Hogy mik vannak. Ezt ki nem latta elore? :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55630) Bujdy81 válasza Jahno (#55610) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Annyiban igaza van az ügyvédnek, hogy a bolt nincsen bezárva, a bérbeadó nem tehet a helyzetről, nyugodtan tudna kiszállítani/elvitelre értékesíteni, szóval nincsen taxatíve bezárva.

(#55631) Jahno válasza Bujdy81 (#55630) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt még szerintem akkor is írtam az eredeti poszthoz, hogy ott van "használhatja". Csak ettől még pénze nem lesz és nem halad előre.

(#55632) zetor2000 válasza qnadam (#55625) üzenetére


zetor2000
senior tag

Screener-t csinál?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#55633) npera válasza -NoVa- (#55619) üzenetére


npera
újonc

Ez jó hír!

A 3"-os és 5"-os gépet be sem élesítem a gyerekek közelében, egyszerűen csak nem. Azok durván vágnak és amputálnak.

A kis Ladybird a sima kefés motorokkal olyan gyenge, hogy még csak fel sem sérti a bőrt. Az E010S is csirke, az sem csinál semmit. Azokkal repülök körbe a házban és a gyerekek mennek utána és "riadoznak" meg rohangálnak körbe-körbe. Ez jó móka. Valami ilyesmi használatra kellene az új gép, csak brushless motorokkal.

A GEPRC CinePro egy 4S akksival pont nem jó erre, az darál durván. Méretre és képességre nézve lehetne vele beltérben repülni, csak túl erős egyszerűen. Még a CineKing is túl sok szerintem, bár az már határeset 2S-el. De azt is 3S-el hajtanám, akkor pedig túl sok.

Szóval a Tarot csak megindokolja önmagát, a jóslat beteljesül, a kígyó a saját farkába harap :C

(#55634) ncc1701 válasza hobizoli (#55615) üzenetére


ncc1701
veterán

Nahát. Belenéztem youtubeon pár doom eternal játékos videójába, amit a konzolosok szenvednek, nekem borzasztóan fáj az aim hiánya, nézni sem bírom.

(#55635) ncc1701 válasza Bujdy81 (#55630) üzenetére


ncc1701
veterán

Éttermes ügyfeleink max 30%-a állt át kiszállításra. A többi beszántotta a dolgait, kirúgtak mindenkit. És egy kávézó mocskosul nem tud kiszállítani.

[ Szerkesztve ]

(#55636) FőDudu


FőDudu
addikt

Akkum 11 oranyi toltes utan 14,3V - tolto kb 3/4 toltottnek iteli.
Elvileg 3,8 A amivel tolt - ilyen Lidlis automata tolto.

Holnap meg radugom, most mar nem tudom honnan taplalni.
A parkoloban nincs dugalj, az ablakon sem tudom kiadni a tapot - fix szunyoghalo van mindegyiken.

Bejarati ajtot meg nem hagynam nyitva ejszakara - nulla/minusz egy fokot josolnak ejjelre.
Szoval folyt kov... aztan raakasztjuk a nejem Swiftjet is (annak sem art nemi akku kondicionalas).

FőDudu

(#55637) FőDudu válasza ncc1701 (#55635) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt is hasonlo lehet a helyzet.

Latam a kiszallitast mindegyiknel - meg az is amelyik mondjuk kamionos piheno mellett van es azokat etette frissen sult malaccal es hasonlokkal....

A kedvenc burgeresunk be van zarva - az ugye egy utszeli kanyarban van - gondolom onnan a kiszallitas nem jatszott.

Majd rendelunk pizzat meg egyebet a kedvencunktol - most csak ennyit tehetunk az eletben tartasukhoz.

FőDudu

(#55638) hobizoli válasza Jahno (#55626) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Lehet, csak PC-n elobb fogsz gamepad-l jol jatszani, mint konzolon egerrel.

több drón kell ;P

(#55639) npera válasza FőDudu (#55636) üzenetére


npera
újonc

Nekem ha bedájolna az akksi, akkor feltöltöm az RC töltőmmel.

Ez kábé mindent tölt.

(#55640) WiZARD


WiZARD
addikt

Na a magyar posta nem kicsit kavarja a szart, hogy hova postáz és hova nem.

Feltettek a weblapra 2 listát.
Hova nem lehet küldeni - "international mail delivery has been temporarily suspended (International EMS, international priority and non-priority postal parcel, international priority and non-priority letter, MPL ES parcel) to the following countries:"
Hova lehet küldeni - "Az alábbi országokba vállalja a szállítást a Posta:"

pl Tajvan fent van mind a két listán.

Aki tudja a megfejtést jelentkezzen. (reggel megyek postára és kiderül úgyis)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55641) FőDudu válasza WiZARD (#55640) üzenetére


FőDudu
addikt

Ranezve a honlapjukra pl az Europa+ nincs a listan - tehat azzal valoszinuleg mindenhova lehet kuldeni ;)

FőDudu

(#55642) Bujdy81 válasza ncc1701 (#55635) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Elvitel? Egy ilyen járványra nyilván nem lehetett tervezni, de bizonyos szempontból hasonló, mint a CHF hiteleseknél az árfolyam elszállása.

Kérdés, hogy van-e olyan ember, aki korábban nem sajnálta a frank hiteleseket, ellenben most nyíg, hogy nincsen bevétele a vendéglátóhelyének...

(#55643) Gabibácsi válasza hobizoli (#55638) üzenetére


Gabibácsi
tag

A nintendo switch pro controllerem meg bármit lealáz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55644) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Oroszok aranyosak, a híradós csaj is home officeban nyomja, szépen a konyhából, laptopon kinyomtatva hirek, oszt hajrá. Időjárásos csajszi kb ugyanez

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55645) FőDudu válasza Gabibácsi (#55644) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen a home office.
A radiosok is regota otthonrol nyomjak, a net koraban siman meg lehet tenni.
Sot ha eszuk van akkor elore felveszik, valaki mas megvagja, nincs meg baki sem.

FőDudu

(#55646) WiZARD válasza Bujdy81 (#55609) üzenetére


WiZARD
addikt

A szerződés "jól" van megírva, én meg vagyok a naiv f@sz, aki aláírta.
Fel lehet mondani bármikor, 13 hét a felmondási idő.
Szüneteltetés nincs benne, mennyiséget lehet csökkenteni de csak 50%-ig.

A szőnyeg bérlés azért más, mint egy üzlethelyiség. Visszadom és viszlát. Keressen majd magának új madarakat, ha most olyan nagy a szája, és mutogat a szerződésre...

Amúgy PTK 6:336. § [A bérleti díj]

(2) Arra az időre, amely alatt a bérlő a dolgot a saját érdekkörén kívül felmerült okból nem használhatja, bérleti díj nem jár.

Innen kezdve lehet jogászkodni, hogy mire és hogyan vonatkozik.
Aki ügyvédet kérdeztem az azt mondta hogy ezek alapján 0-át kéne fizetni pl üzlet bérletért, így hogy már 3ig se lehet lenni. De hozzá tette hogy jobbnak lát közös megegyezést, akár 50% vagy hasonló körül, mert közös érdek, hosszútáv, jó kapcsolat bla-bla.

Aztán ki hogyan értelmezi, ki mit tart korrektnek.
korrekt-e hogy a tulaj azon gazdagodik amikor a bérlőnek 0 bevétele van. vs korrekt-e hogy a bérlő foglalja a helyet.
A bérlő felmondhat, jó esély van arra hogy a tulaj jár szarabbul, és talál nehezebben új bérlőt, mint az új bérleményt. Na meg hol a közös érdek a tulaj részéről?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55647) FőDudu válasza WiZARD (#55646) üzenetére


FőDudu
addikt

Laikuskent szerintem akkor lehet eselyed, ha a berles celja ki van kotve a szerzodesben.
Vendeglatas, kavezo. Ha ezek szerepelnek, akkor a fentiekre hivatkozva elkepzelheto, hogy jogosan nem fizetsz a berlemenyert. Ha nincs benne, akkor a Bujdy altal emlitett okok miatt eselytelen, hiszen most is oda tudsz menni azaz nem akadalyoz semmi a berlemeny hasznalataban.

De feltetlenul meg kell beszelni egy hozzaertovel, ez csak a jozan paraszti esz altal sugallt gondolat volt....

FőDudu

(#55648) Samott válasza WiZARD (#55646) üzenetére


Samott
addikt

Indexen is irtak: Bajban vannak a plázák bérlői

Az a pont amit ideztel nem errol szol... hiszen a cuccod ott van, hasznalhatod akar raktarozasra is a berlemenyed. Hogy nem tudsz arusitani az sajna a te kockazatod a helyet attol meg hasznalod.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55649) WiZARD


WiZARD
addikt

Engem nem érint a kérdés, megegyeztem már a tulajjal.
Én csak azt mondom amit az az ügyvéd mondott, akiben bízok.
Bérleménynél azért bele szokás írni, hogy mire van bérelve, legalábbis amiket eddig láttam.

Amúgy szerintem ez fogolydilemma.
Van egy közös érdek (megegyezés) és van mindkét félnek a saját érdeke (full bérleti díj vs elköltözés) amivel a másikat full megszopatja.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55650) WiZARD válasza Samott (#55648) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez az én szerződésemből van.
Erre nehéz azt mondani, hogy raktározásra még mindig tudom használni :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.