Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55751) -NoVa- válasza npera (#55747) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából hozza magában a tuninglehetőséget, mekkora basszus lehet benne 2-3S akkuval hajtva!

(#55752) npera válasza ezittketto (#55724) üzenetére


npera
újonc

Itt a helyi márkitplészen egy komoly hányada az Airpods hirdetéseknek az, hogy valaki egy jobb- vagy baloldali darabot keres, mert a másik kiesett a füléből és elhagyta.

Ebből a szempontból a tiéd jobb, mert össze van kötve a két fele, ez biztonságot ad.

(#55753) FőDudu válasza WiZARD (#55745) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt hiszem lathato, hogy eletemben nem ittam kavet uresen... ;)
Azon tulajdonsagok amiket emlitettel nalam nem is leteznek.

Sot: hidegen szeretem. Kis kave, minimum 2.5-3dl jeghideg tej.
Ha valami kavezoban kell rendelnem, akkor esetleg latte macchiato - de az se tul forron.

Mekiben konkretan hulyenek neztek, amikor a cappuccionojukba jeget kertem.
Ott valamiert tuzforron adjak a cappuccinot.

Szoval izlesek es pofonok - en ilyen ferde hajlamu vagyok a kavet illetoen....

FőDudu

(#55754) -NoVa- válasza npera (#55752) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt audiofil körökben úgy mondják, hogy bejáratás után jelentősen kiszélesedik a tere. Ezeknek túlságosan kiszélesedett.

(#55755) FőDudu válasza -NoVa- (#55746) üzenetére


FőDudu
addikt

Webshopnak kb mindegy mit arul - meg ugye az elelmiszer hazhozszallitassal meggatolja hogy bezarassak.

FőDudu

(#55756) npera válasza FőDudu (#55735) üzenetére


npera
újonc

Ja, a KV az KV. Ha hideg, akkor berakod a mikróba és meleg lesz.

Flame ON :C

(#55757) FőDudu válasza ncc1701 (#55748) üzenetére


FőDudu
addikt

2-4 honap minimum lesz... szerintem.

FőDudu

(#55758) npera válasza -NoVa- (#55751) üzenetére


npera
újonc

Egy nagyon durva basszus, aztán kijön a fehér füst?

(#55759) -NoVa- válasza npera (#55756) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából egy jó kézi daráló rámférne, meg egy vízforraló, ha netán a Jura gép besokallna. Vagy egy ilyen állvány, ha hideg kávét szeretnék :)

(#55760) Gabibácsi válasza FőDudu (#55741) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem kijárási tilalom, semmi köze nincs hozzá. A Kunczét meg nem értem minek kevered ide, először fizesse be a szádesz adóját.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55761) FőDudu válasza npera (#55756) üzenetére


FőDudu
addikt

en hidegen szeretem. Tehat amit a nejem elozo nap megfoz a Bialetti kotyogosban az a legjobb. Nem melegiti fel a tejet. ;)

Ha a kapszulat bedobom a kavegepbe az mar par fokkal megemeli a tej hofokat es nem annyira hideg ahogy en preferalom.

En ugye nem az ize miatt iszom - a hatasa ami jol jon... Frissit, elosegiti a napi uritest, stb...
Lehet koffein tablettat kellene szednem.

FőDudu

(#55762) FőDudu válasza -NoVa- (#55759) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk van valami hasonlo - legalabbis azt hiszem.
Chemist vagy Chemex a neve...

Lattam egyszer mit makettkodnak vele...
En nem erek ra annyira ;)

FőDudu

(#55763) -NoVa- válasza npera (#55758) üzenetére


-NoVa-
őstag

Be kell osztani. Ha igazán jól sikerült, akkor még utána cseng meg sípol. Meg a lángok sercegése.

(#55764) ncc1701 válasza FőDudu (#55757) üzenetére


ncc1701
veterán

Én ennyire optimista nem vagyok. hivatalosan júliusban tetőzik a járvány, onnan 1 hónap, tehát augusztus vége/szeptermber eleje, mire megszűnhetnek a korlátozások. Onnan a turizmus lassan megintul, besaccolom még fél évnek, mire minden rendbejön. Kivéve, ha elfojtják valamennyire a járványt, nem lesz meg az immunitáshoz szükséges 70-90%-os elterjedés, mert akkor ez az egész ősszel újrakezdődik.

(#55765) FőDudu válasza Gabibácsi (#55760) üzenetére


FőDudu
addikt

Na akkor leirom reszletesen, hatha ugy atmegy.

A magyar jogrend nem ismer olyan kifejezest amit sulykolnak (kijarasi korlatozas) - csak a kijarasi tilalom letezik. Tehat barhogy is csomagoljak, jogilag kijarasi tilalom. Mert kijarasi korlatozas nevu dolog nem letezik a magyar jogban. Ami nem letezik, azt nem lehet bevezetni.

Ezt fejtette ki egy ugyved/jogasz/franctudjaki (aki ex alkotmanybiro) egy musorban ahol a Kuncze is vendeg volt mint ex miniszter...

Kapcsolgatas kozben futottam bele.... Szerintem ATV volt.

FőDudu

(#55766) FőDudu válasza ncc1701 (#55764) üzenetére


FőDudu
addikt

Valamit pedzegetnek a BCG oltassal kapcsolatban. Azt tan '55-ben kezdtek (a magyaroknal), aki kapott azoknal statisztikailag gyengebbek a tunetek. Ezert a 65 even feluliek a veszelyeztetettek...

Mas orszagokban van ahol adjak, van ahol nem...

Hogy mi az igazsag belole az majd kiderul.

FőDudu

(#55767) npera válasza -NoVa- (#55759) üzenetére


npera
újonc

Nekem van egy kézi őrlőm és meglepően sokat kell tekerni, hogy egy csészényi KV-t megőrölj. Viszont ez lassítja az embert, nem csak úgy leülsz és már jön is, mint egy kapszulás cuccból.

Szép a torony, már-már quadkopteres analógiát látok benne. Soft mounted a stack vagy hard mounted?

:U

(#55768) npera válasza FőDudu (#55761) üzenetére


npera
újonc

Én lefőzöm a sima svéd filterkávét a gépben, aztán beleöntöm egy legalább fél literes vödörbe, amit felöntök hideg tejjel.

Aztán GOTO 10...

Szerintem Wizard besír, ha ezt olvassa. Enyhítő körülményként fel tudom hozni, hogy cukrászdában nagyon tudom értékelni a jó KV-t is, akármilyen változat is. És azt is értem, hogy vélhetően nem vagyok egy konesszőr a témában, de a minőségi kávét inni nagyon kellemes élmény. Csak itthon nem tudom reprodukálni a minőségi kávét.....

(#55769) FőDudu válasza npera (#55767) üzenetére


FőDudu
addikt

A csokigyo aljarol hianyzik a csap.

Igy ki kell varni amig az utolso csepp is lecsopog - kulonben mindent osszebasz a lecsopogo KV ;)

Es kaves lesz a szep fatalp.

A csokigyo ertelmet nem nagyon latom - hacsak nem hutes - bar ennek pont ellent mond Wizard hofokos leirasa.

FőDudu

(#55770) ncc1701 válasza npera (#55768) üzenetére


ncc1701
veterán

Tudnád, de sajnálod egy autó árát beleölni a felszerelésbe. :)

(#55771) FőDudu válasza npera (#55768) üzenetére


FőDudu
addikt

A szar es jo kave kozotti kulonbseget az izen erzem en is. De nem azert iszom.
Amugy valami Lavazza KV amit iszunk. Ez valt be.

Jah: nem felmosovizzel iszom, minimum 3,5% zsirtartalmu tej kell, kulonben se ize se buze...
Azaz inkabb kaves tej amit iszok - nem tejeskave.

FőDudu

(#55772) FőDudu válasza ncc1701 (#55770) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyankor mar a viz minosege sem mindegy.
Nyilvan van kulonbseg abban is. De oda mar kifinomult erzekek is kellenek.

Atlag embernek nincs olyan.

FőDudu

(#55773) ncc1701 válasza FőDudu (#55772) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez olyan, mint a bor. Úgysem nagyon érzem a diffit egy szint felett. És nálam nincs túl magasan a szint.

(#55774) WiZARD válasza npera (#55768) üzenetére


WiZARD
addikt

Mindenki úgy issza ahogy neki jól esik ;)

Én koffein függő vagyok, ha kimarad akkor 2-3 nap után brutál fejfájás jön. (De inkább pótlom energia itallal, mint rossz kávéval)
Egyéb hatása nincs rám a kávénak, íze miatt iszom. 5-6 dupla után érzek valami kis kellemes bizsergést, de ritkán tolok ennyit.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55775) JonesC válasza FőDudu (#55765) üzenetére


JonesC
csendes tag

A parlament jog alkotó. Rendeletet hoztak kijárási korlátozásról, le is írták hogyan működik, innentől a rendelet hatályának idejére létezik a magyar jogban.

(#55776) WiZARD válasza ncc1701 (#55770) üzenetére


WiZARD
addikt

Filter az mondjuk egész olcsó műfaj.
Kell egy normál kézi daráló 60-90k körül, egy vízforraló, egy mérleg, meg tetszés szerinti filteres eszköz (3-20ezer Ft) és hajrá. Már csak jó kávé és jó víz kell hozzá ;)
Vizet sokan maguknak kevernek.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55777) ncc1701 válasza WiZARD (#55776) üzenetére


ncc1701
veterán

Vizet hogyan kevernek? Gondolom itt már nem csapvíz játszik. Bár ha kiteszed a csapvizet, akkor úgy tudom kb 1 nap, és elpárolog belőle a klór, ezt simán meg lehet érezni.

(#55778) FőDudu válasza JonesC (#55775) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez mondjuk jo meglatas.

Van mostanaban annyi karogo - neha a TASZ is akkora baromsagokat mond, hogy nem csodalom ha be akarjak szantani oket.

Halottakrol megjelent infoba belekotottek, mert GDPR/PII stb. miatt azonosithatok a halottak. Normalisak?

FőDudu

(#55779) Samott válasza FőDudu (#55778) üzenetére


Samott
addikt

Az egy csunya tortenet, mert az ellenzek kovetelte hogy hozzak nyilvanossagra ezeket az adatokat es en nem emlekszem hogy akkor szolt volna a TASZ hogy ezt nem kene. Csak akkor jott a kozlemenyuk amikor a kormany megcsinalta amit az ellenzek kert.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55780) npera válasza ncc1701 (#55770) üzenetére


npera
újonc

Egyszer próbáltam ismerősnél egy Rancilio szettet. Ha jól emlékszem 55-fokozatos volt az őrlő. És a páratartalomtól függött, hogy hova kellett állítani. Előző nap a 11-es volt a jó, de mikor mi próbáltuk, akkor a 9-esre kaptunk kábé 25 másodperces lefőzési időt.

Arra emlékszem, hogy kábé 3/4-órát pacsáltunk mire sikerült 4 csészényi teljesen eltérő konzisztenciájú KV-t csinálni. Aztán próbáltam tejet habosítani, amivel kapcsolatban komoly elvárásaim voltak, mivel addigra kábé több órányi tutoriált néztem. Tartottam ferdén a kis csuprot, a szint emelkedésével kompenzálva a dűznit a felszín alatt tartottam és még arra is ügyeltem, hogy ne fúvassam túl melegre.

Mindegy volt, mert teljesen silány lett az is. Petyhedt tejhab lett belőle, 3 mm vastagon úszott a silány KV tetején.

Egy használt autó árában volt a szett kábé.

Nem vettem ilyet végül. Azt el tudom képzelni, hogy ha képzett barista vagy, akkor igen szép KV-t rittyentesz. De totál amatőrként csak pacsáltunk ott ide-oda.....

(#55781) WiZARD válasza ncc1701 (#55777) üzenetére


WiZARD
addikt

H2o + megfelelő ásványi anyagok ízlés szerint

https://www.baristahustle.com/blog/diy-water-recipes-the-world-in-two-bottles/

https://www.baristahustle.com/blog/diy-water-recipes-redux/

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55782) Bujdy81 válasza WiZARD (#55733) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Gondolom, az 'elvitel' opciót azért ignorálod folyamatosan, mert azt nem lehetetlenítette el a törvény...

(#55783) FőDudu válasza Samott (#55779) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindenutt van szar, de hogy meg ilyenkor is egymas ellen dolgoznak az eleg szomoru.

Svajci ismeros mondja, hogy ott sem kapnak eleg infot.
A kozvetlen kornyezeteben (munkatarsak) volt 2 koronas megbetegedes.
Naluk tan kantonra lebontva megvannak az eredmenyek - az is valami.
[link]

FőDudu

(#55784) ncc1701 válasza Bujdy81 (#55782) üzenetére


ncc1701
veterán

Írta, h miért, csak read only vagy. Amúgy teljesen életszerűtlen.

(#55785) Bujdy81 válasza ncc1701 (#55764) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azért annak is megvan a diszkrét bája, hogy Te pont nem bírsz megülni a seggeden, miközben olyan szektornak dolgozol, akiknek az lenne az érdeke, hogy mielőbb véget érjen ez a járvány...

(#55786) FőDudu válasza Bujdy81 (#55782) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem az a gond, hogy a kave elvitelre nem lehet minosegi....
Ha jol ertem, nem sima kavezot uzemltet - hanem trendi kave paradicsomot.
Azokat meg ugye nem lehet sem elvinni, sem hazhoz szallitani.
Szart meg nem erdemes kiadni, az csak elriasztja a jovobeli vevot.

Etelt meg lehet melegiteni - az elhangzottak alapjan a minosegi kavet nem.

Nekem mondjuk pont jo ha hideg.
Mondjuk hideg kave tok jo lehet egy fasza tiramisuhoz... ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55787) cyberde válasza Samott (#55725) üzenetére


cyberde
csendes tag

"Bonusz nem jar neki ha jol megy a bolt. De a vesztesegben osztoztok."

A bérbeadónak az a bónusza, hogy -egyrészt- egy jól működtetett egység a kereskedelmi ingatlanának az értékét növeli, -másrészt- nem kell folyamatosan megküzdenie a nem-/későnfizető bérlővel, esetleg 3-6-12 havonta szerződést bontani, új bérlőt keresni/találni, hanem a szerződésben közösen vállalt automatizmusok (karbantartás/felújítás/bérleti díj változás/stb) zökkenőmentesen működnek.

És azért ez nem kevés, még ha konkrétan forintosítani nem is lehet.

Egyébként meg, jelen pillanatban egy akármilyen nem lakás céljára szolgáló, kötelezően zárva tartott vendéglátó ingatlan forgalmi értéke =nulla. Ezen összeg megtérüléséhez lehet mérni a jelenlegi, jogszerű bérleti díjat is.
Lehet csűrni-csavarni, de ha egy belvárosi kávézó bérleti díja =x, akkor ugyanazon helység ráktárkénti bérleti díja -jóindulattal- =x/10, már ha az mind méretben/kihasználhatóságban, mind megközelítésben megfelelő és nem mellesleg az önkörmányzat engedélyezi a helység raktárkénti használatát.

(#55788) ncc1701 válasza Bujdy81 (#55785) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, miről beszélsz, betű szerint betartom a rendeletet. Amúgy nekem az lenne az érdekem, hogy minél gyorsabban végigmenjen mindenkin.

(#55789) Bujdy81 válasza Samott (#55779) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ráadásul egyből volt nekik demo grafikájuk, hogy mi lenne jogszerű. Vajon ELŐRE elküldték azt illetékes elvtársnak javaslatként, vagy csak utólag möhöznek?

(#55790) ezittketto válasza npera (#55752) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jaja. Lehet boltban külön is kapni..

(#55791) Gabibácsi válasza FőDudu (#55765) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na akkor leírom részletesen, hátha úgy átmegy. Forrást kéne adnod, a Kunczet meg leszarom.
Amúgy azt is leszarhatjuk ha nincs ilyen, ilyen helyzet kb a világtörténelemben nem volt még, világjárvány.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55792) Samott válasza Bujdy81 (#55789) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk szerinted valtozott volna barmi, ha elore elkuldik nekik? :DDD

Engem tenyleg csak az zavar, hogy ezt mar akkor jelezni kellett volna, amikor koveteleskent felmerult. Hogy ne kerjenek hulyeseget. Mert van olyan aki megcsinalja.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55793) Gabibácsi válasza npera (#55768) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én a tchibo gépembe beleteszem a tejet, és a kapszulát, és nagyon fasza kávét csinál, most éppen csokisat. Wizard ezt ne olvassa :D
Amúgy ittam már savanyú kávét is, pörköletlenből , az is finom, de mindennapi kávézásra jó a kapszulás.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55794) Samott válasza ezittketto (#55790) üzenetére


Samott
addikt

26e forint... ez ilyen aprilis elsejei trefa, vagy mi? :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55795) Gabibácsi válasza FőDudu (#55771) üzenetére


Gabibácsi
tag

szerintem a lavazza teljesen jó kávé

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55796) npera válasza ezittketto (#55790) üzenetére


npera
újonc

Itt az a reménykedés, hogy olcsón kapnak (tehát jóval bolti ár alatt), nem kívánnak újat venni feltétlenül. A svédek ártudatosak (sóherek)...

(#55797) Gabibácsi válasza FőDudu (#55778) üzenetére


Gabibácsi
tag

TASZ? ne is mondd
az is baj ha nincs tájékoztatás, az is baj, ha elmondják az elhunytak betegségeit

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55798) cyberde válasza Gabibácsi (#55797) üzenetére


cyberde
csendes tag

Nem az a baj, hogy nyilvánosságra hozták a betegségeiket, hanem, hogy ezt úgy tették, hogy az elhunytak beazonosíthatóvá váltak.
Konkrétan az angol diplomata.

[ Szerkesztve ]

(#55799) ezittketto válasza Samott (#55794) üzenetére


ezittketto
csendes tag

(#55800) Gabibácsi válasza cyberde (#55798) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem találtam a blogjukon a bejegyzést hogy pontosan most mi a bajuk...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.