Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55501) FőDudu válasza -NoVa- (#55445) üzenetére


FőDudu
addikt

Elmentem vasarolni. Persze nejem autojaval kellett mennem, enyemben az akku nem akart muzsikalni. Raraktam a Lidl toltojet - 12,1V volt benne. Most toltodik, tan valami 3,8A-t tud a tolto (nem tul advanced) - szoval vagy 10-12 orat tolteni kell szerintem. Es meg utana is kiderulhet, hogy cseres.

Na szoval: gyogyszertarba egyesevel lehet bemenni, de mar mindnenkin van maszk es kesztyu is. 15 fokban, napon, azt hittem ram rohad mindketto. Ugyanis a gyogyszertarba volt vagy 4-5 fo elottem, igy kint alltunk a napon. Gyogyszertarban plafonig ero plexi fal. Rajta kb 15x20cm luk, azon at meg a kiszolgalas.

Erintes nelkuli fizetes preferalt - elo is vettem revolut kartyat, a telon az ujjlenyomatos konfirmalas eleg maceras lenne...

Boltban is maszk mindenkin, bejaratnal kotelezo kezfertotlenites.
DM-ben detto, belepve lefujtak a kezemet, a kocsi fogojat- majd amikor toltam volna vissza a kocsit akkor is lefujkalta a kiscsaj...

Amugy DM tele volt fujos kezfertotlenitovel - fel literes verzio 8 Euro.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55502) Samott válasza FőDudu (#55497) üzenetére


Samott
addikt

Nem errol beszeltem. Hanem arrol, hogy a szolgaltato eszkoze a belepesi pont, arra csatlakozok a sajat routeremmel es az osztja a lakasban a netet. Nem a szolgaltato vasat konfigolom hogy legyen net a tv-n meg a telefonokon. Mert az nem arra valo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55503) FőDudu válasza Samott (#55446) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejem beszelt valalmi csaladtagjaval aki nover. Nem sima nover, egeszsegugyi sulit vegzet, stb, szoval intenziven is dolgozik ha ra kerul a sor. Ugyanis sorsoljak ki dolgozik aznap az intenziven es csak az kap vedofelszerelest. Eleg furan hangzik.

FőDudu

(#55504) Jahno válasza Gabibácsi (#55462) üzenetére


Jahno
őstag

Közben ki is derült, hogy azért, mert az a kisebb beszteség, mint ha mindenki felvásárolja és az EÜnek nem jut.

(#55505) Jahno válasza zetor2000 (#55482) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen elég ha csak egy hidegebb pár 100 fokosra nyúlunk rá, mert ugyanolyan.

(#55506) FőDudu válasza Samott (#55502) üzenetére


FőDudu
addikt

Amit Leslie magyaraz az total mas. A bridge mod az kvazi egy atlatszo media konverter (pl. optikarol ethernetre) es se DHCP szerver se halozati kapcsolatot nem csinal.

Azaz ADSL eseten a bridga csak a vonalat tartotta fent, meg a PPPOE betarcsazast is a moge rakott eszkoznek kellett csinalnia.

Nem tudom optikai cucc eseten lehet-e bridge modrol beszelni, mert ott is van pl. az en eszkozomon PPPOE kapcsolat es annak peldaul a felhasnaloi nevet es jelszavat nem is ismerem.

Ha bridge lenne akkor a moge rakott eszkoznek kellene a pppoe kapcsolatot kezelnie.

FőDudu

(#55507) ncc1701 válasza FőDudu (#55501) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha bejön a nyár max 2 hónap múlva, itt tankokkal tudják max az embereket visszatartani attól, h ne menjenek mindenféle tóra. Addigra már mindenkinek a töke úgyis tele lesz az egésszel.

(#55508) npera válasza FőDudu (#55501) üzenetére


npera
újonc

LIDL-ben kiraktak a pénztáros elé egy kábé 1 m2-es plexit. Ideért az apokalipszis... :Y

Semmi más nincs fertőtlenítve, a bevásárlókocsik úgy néznek ki, mintha lehányták volna őket. Őszinte az állapotuk :C

(#55509) ncc1701 válasza FőDudu (#55506) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam úgy van. Digi eszköze megcsinálja az optika-ethernet konverziót, a mögé tett eszközöm intézi a pppoe kapcsolatot.

(#55510) hobizoli válasza cyberde (#55487) üzenetére


hobizoli
nagyúr

VV szazadban volt hasonlo cuccunk anno M zaroltan
de a gyakorlaton azt a regi fajta rucit kellett felvenni

több drón kell ;P

(#55511) Jahno válasza hobizoli (#55510) üzenetére


Jahno
őstag

Az annyira nagyvonalakban volt hasonló, hogy tán a színe kicsit ilyesmi. Lehetett talán 1-2 cuccuk, de azt mi biztos nem láttuk.

(#55512) Grillo válasza npera (#55465) üzenetére


Grillo
senior tag

Ilyet vettem Lidlben 2 éve. Azóta is a dobozában várja, hogy tegyek valamit. Ha tényleg lesz zárlat, és nem jövök melózni, akkor az ilyen elmaradt dolgok ki fogják tenni az időm 230 százalékát.

Meg az Assassin's Creed Origins.

Ja nem. Igazából a gyerekek otthontanulásától lassan megőrülő feleségem helyett a gyerekekkel fogok szórakozni...

(#55513) Samott válasza FőDudu (#55506) üzenetére


Samott
addikt

Pontosan errol beszelunk, sajat routerem intezi a ppoe kapcsolatot. Kaptam juzert/jelszot azzal "betarcsazunk" a szolgaltatoi eszkozre. Optika, itt a digi doboza a sarokban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55514) FőDudu válasza ncc1701 (#55509) üzenetére


FőDudu
addikt

Mivel nalunk nincs gond a szolgaltato eszkozevel - eleve nem szart adnak es azt is cserelik ha barmi felmerul (elozoleg FritzBox 7490 volt most Innbox G68 van), igy nem kell bridge mod.

A kapott AC-s eszkoz tenyleg jo lefedettseget csinal.

Mondjuk mi ugye elegge a vilag vegen lakunk, meg nem tudom mennyi net jon erre a reszre a gerinc optikan es abbol mekkora kapcitast kotottek mar le - de a 300Mbit/40 mbit amit kertem az kb mindig megvan. Ezen is van pl. IPTV - a portok konfiguralasaval allithato mi legyen rajta. IP TV az egy masik VLAN (3999), ott az IPTV csatorna full kodolatlanul. Akar VLC-vel is lehet nezni - mondjuk nekem eleve a legnagyobb csomag van, nem mintha neznenk, csak igy volt olcso a net.

Az alap csomag (100/10-es nettel) felgyorsitva a 300/40-re amit akartam az pont dragabb lenne, mint fullos csomag alapbol 300/40-es nettel. Innen is lehetne meg 1G/1G-re emelni, de nem erzem szukseget...

FőDudu

(#55515) ncc1701 válasza Grillo (#55512) üzenetére


ncc1701
veterán

Enyém csak egy sima kampó. Első keréknél fogva lógnak a bicajok.

(#55516) A. Crowley válasza ncc1701 (#55507) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Én is ezt mondom, bár én május elejét tippelem "fszomkivan" időnek.

(#55517) hobizoli válasza Jahno (#55511) üzenetére


hobizoli
nagyúr

rajtam volt is, amikor a vezertizezredes vezette alakulat vmi ellenrozest tartott, es mi az o alarendelt laktanyajuk voltunk
csak akkor volt kint, egyetlen alkalommal
azt kb 10sec alatt fel lehet venni
az a nezoabalak nem volt ekkora periferikusan, hogy oldalra is latsz

lenyegesen gyorsabb azt felkapni, mint a szimatszatyorban levo VV rucit felvenni, amire asszem 2.5perc a szintido, foleg gazalarcban cink
gazalaracot is VV-seknek 5sec alatt kell felvennie, a tobbieknek 8sec
ha begyakorlod a mozdulatsort, akkor 2-2.5sec alatt is fel lehet venni a maszkot

több drón kell ;P

(#55518) FőDudu válasza ncc1701 (#55515) üzenetére


FőDudu
addikt

Cegnel is felfurtak egy 40x40-es rudat keresztbe a taroloban, arra furtak lukakakt, abba ilyen menetes szarbol hajlitottak akasztokat, kapott a kerekkel erintkezo reszere nemi Gardena csovet, ott lognak a bringak felakasztva mint a sonkak ;)

FőDudu

(#55519) FőDudu válasza Samott (#55513) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez vilagos. De a Digi dobozat nem tudod sajatra cserelni - a fentebb emlitett ONT/GPON halozat tavmenedzselese miatt. Annal valoszinuleg ragaszkodnak a sajat eszkozukhoz.

Jo tudni, hogy Digi eseten van Bridge mod.

FőDudu

(#55520) FőDudu válasza A. Crowley (#55516) üzenetére


FőDudu
addikt

Setalokat nem lattam ma a tengerparton.
Majd hetvegen direkt kimegyek - lassam mar mi a valtozas (ha van egyaltalan).

FőDudu

(#55521) Samott válasza FőDudu (#55519) üzenetére


Samott
addikt

Szo se volt arrol hogy lecserelnem a dobozukat. Arrol beszeltem hogy nem azt hasznalom routernek internetosztasra meg wifire. Arra a sajat eszkozomet hasznalom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55522) npera


npera
újonc

Nova, tükör előtt collstokkal erősen előre nézve mennyire hatékony IPD-t mérni?

Mert ha az, akkor 65 mm az IPD-m.

Fatshark 59-69 mm között működik. Asszem Dominator v3 és Attitude v5 ugyanaz, az újabb HDO2 már többet tud, az 54-74 mm között megy.

Ezek szerint benne vagyok a szórásban.

(#55523) npera válasza hobizoli (#55517) üzenetére


npera
újonc

Ennyi idő egy Mazda MX5 tetejét felcsukni. Akkor már inkább felcsukom a tetőt és elhajtok onnan :C

(#55524) halapidori válasza cyberde (#55392) üzenetére


halapidori
csendes tag

<3

(#55525) -NoVa- válasza npera (#55522) üzenetére


-NoVa-
őstag

A lényeg, hogy ugyanekkora ráhagyást és közelítést fogadj el a felvételkor is, kellő rányomással jó lesz. Ha nem jó, több Newton kell.

(#55526) FőDudu


FőDudu
addikt

Regi mosogep ugye is megoldodik. Kollega erte jon, megcsinaltatjuk, aztan valakinek odaadjuk.

FőDudu

(#55527) npera válasza -NoVa- (#55525) üzenetére


npera
újonc

Megnéztem Bangoodon az alábbiakat. Tisztára Apple árazás, ki vagyok készülve.

- Fatshark Attitude v5: 3k SEK
- Skyzone SkyO3: 4k SEK
- Fatshark HDO2: 5k SEK

Pontosan így néz ki egy Apple árlista. A legolcsóbb iPad, a közepes iPad és a legjobb iPad.

És akkor indul a nyálelválasztás.

A legjobb, hogy alatta a "frequently bought together" ott van a HDO2 alatt közvetlenül a legolcsóbb Realacc modul és legolcsóbb antennák.... :C

Most szerintem lenyugszom a 3,14-csába, egyelőre repülök a 29 dodós FPV monitorommal. A kis norvég annyira hypohonder, hogy vele kábé esélytelen lesz korona alatt találkozni. Trollhättanban lakik, most nem is lenne illdomos utazgatni ide-oda. Szóval várok.

Berendeltem még februárban egy csomag 18500-as akksit, amit lehet majd rakni az ImmersionRC DVR-be, ha vennék. És vettem egy szép bézs-narancs fedőt az OWLRC modulhoz.

De most nem veszek semmit csak úgy hirtelen.

A legjobb, hogy ha várok egy picit (őszig), amikor asszony elkezd dolgozni és hirtelen lesz plusz egy fizu, akkor lehet egyből berendelek egy HDO2-t OWLRC modullal és szalokafalmrab@zdmeg..... :C :Y

(#55528) halapidori válasza zetor2000 (#55412) üzenetére


halapidori
csendes tag

Szerintem mi már találkoztunk a kockaklubban. Csendben beleolvadok a környezetbe, csak tetriszezem meg káromkodok búzasörrel a kezemben. És hatékonyan gyilkolok például CSben.

(#55529) halapidori válasza cyberde (#55392) üzenetére


halapidori
csendes tag

Szóval... Milyen cuccokat ajánlanál még fel a közjó érdekében? :))

(#55530) npera válasza FőDudu (#55526) üzenetére


npera
újonc

(#55531) FőDudu


FőDudu
addikt

Oh yes. Minden husegpont ma jar le...
OMV-hez is van tobbezer, telekomhoz is van jo sok. Le kell vasarolni, kulonben elvesznek.

Itt az ido rendelni egy uj akkut az autoba ;)

FőDudu

(#55532) ncc1701 válasza FőDudu (#55514) üzenetére


ncc1701
veterán

UPC egyszer adott rendes eszközt ide a céghez, egy cisco cucc volt. Igaz, utána vagy 1 évig hivogattak minket, h lecserélnék már nagyon. :) A mostani is bridge módban van, wifijük úgysem tud annyit, mint egy unifi/mikrotik, úgyhogy nem kell.

(#55533) Gabibácsi válasza Samott (#55500) üzenetére


Gabibácsi
tag

el van, de nincs más, UPC itt nincs, Digi meg felejtős

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55534) ncc1701 válasza FőDudu (#55518) üzenetére


ncc1701
veterán

Tök hibátlan megoldás, és árban is jól jöttek ki vele. Nekem kellett csinálnom még a falra fából egy takarást, h ne a falat koszolja össze a kerék. De még jól is néz ki.

(#55535) FőDudu válasza npera (#55530) üzenetére


FőDudu
addikt

Nincs nekem idom a motorjat direktbe kotni... :DD
Jol johet az meg valakinek - hatha az elkovetkezo par honapban valakinek szuksege lesz ra.

Amiota nem dolgozok, meg annyi idom sincs mint elotte. Eleg paradoxon, de valahogy ez a helyzet.

Ma is felkeltem fel tizkor, osszeszedtem magam, elindultam vasarolni, volt vagy fel egy mire hazaertem. Most csinalok valami ebedet, vettem faxa marhahus pogacsat burgerhez.

Delutan jon kollega a mosogepert, holnap bevasarolok a kertbe valo dolgokbol (fold, verebzaro csirkedrot, stb). Teknosnek is valami kifutot kellene csinalni, de ugy, hogy se kutya se macska ne tudja kiszedni belole, mert meg kicsi.

Ma meg meg el kell kolteni a huzegpontokat okosan. Rendelni mindenfele hasznos cuccot.
Akku, memoriakartya, eger, pendrive mindig kell.

Nejemnek nezek valami komolyabb sutot - abbol is olyanok vannak mar ami gozolos, hushomeros, stb... Ember legyen a talpan aki atlatja mi miert jo.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55536) FőDudu válasza ncc1701 (#55534) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezeknel a hatso kerek meg eleri a foldet ha jol emlekszem.

FőDudu

(#55537) Jahno válasza ncc1701 (#55532) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a legtöbb UPCs modemmel nem volt bajom. Digisek meg már annyiféle megoldást csinálnak, hogy nem bírom követni.

(#55538) FőDudu válasza Jahno (#55537) üzenetére


FőDudu
addikt

Anyameknal valami Cisco koaxos modem van (Telekom) - na az eleg szar.
Allitgattam a csatornakat, de nem egy megbizhato cucc.
Jobb lett, de meg igy is meg-megszakad a kapcsolat a video hivas kozben.
Pedig tole max 3 meterre vannak.

Mondjuk csak TV es wifi van rajta - ha jol emlekszem meg ethernet portja sincs.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55539) JonesC válasza Gabibácsi (#55533) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mi a baj a digivel?

(#55540) Jahno válasza FőDudu (#55538) üzenetére


Jahno
őstag

Mert jó eséllyel ott sem a modem szar, hanem a TarDunakanyarMittoménmi cégtől örökölt fél hálózat.

(#55541) JonesC válasza Samott (#55521) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ez nekem is így adja ezer éve. Semmi értelme varázsolni a szolgáltató szutykával.

(#55542) FőDudu


FőDudu
addikt

T-mobile is erdekesen szamol.

Van egy Domino kartyam, csak azert, hogy legyen magyar szamom amit hivhatnak ismerosok. Vagy 20 nap mulva lejar. Nosza toltsuk fel.

Ha radobok 3000 Forintot akkor az +365 nap rendelkezesre allas.
Csak az a szemetseg, hogy a feltoltes napjatol. Azaz nem Aprilis 18+365, hanem matol.
:Y :O

Lehet varok meg 3 hetet. Ha igy haladok, szep lassan mar marcius aztan februar lesz amikor fel kell tolteni... Gyorsan telnek az evek...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55543) FőDudu válasza Jahno (#55540) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd atvaltanak Digi-re...

FőDudu

(#55544) Gabibácsi válasza JonesC (#55539) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem üzembiztos kell, nem csilivili sebesség

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55545) ncc1701 válasza Gabibácsi (#55544) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne eröltesd. :) Otthon még sosem volt vele gondom.

(#55546) Jahno válasza Gabibácsi (#55544) üzenetére


Jahno
őstag

Egész jól működget, de jahh. Most már kikupálódtak és pár hete ráadásul az UPCnek vannak bajai, 20-30 másodpercre elveszt irányokat. Sokszor pld. erre a PH felé is, vagy fél külföld eltűnik.

(#55547) Jahno válasza ncc1701 (#55545) üzenetére


Jahno
őstag

Azért ahogy kezdtek az baromi erős volt, meg a cég nagy részének a tákolása és hozzáállása is csúnyán ment.

(#55548) Gabibácsi válasza ncc1701 (#55545) üzenetére


Gabibácsi
tag

az rajtam nem segít hogy neked nem :) bár már kezdenek kupálódni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55549) cyberde válasza halapidori (#55529) üzenetére


cyberde
csendes tag

Aha!

Qnnédóri! :D

Kozben visszlapozgattam es mar leesett. Te vagy aki a gyépébe dolgozik. :R

Szoval, mivel mar blokkolva vagy, ezert nem alkatrrszenkent, hanem egyben is at tudom adni az elozoekben korulirt laptopot. :K

Sok minden egyebem nincs, mert nem vagyok egy Janó fele -jo lesz az meg valamire- :U gyujtogetos/raktarozos tipus, ami olyan azt vagy kidobom, vagy elviszem anyamhoz, ahonnan -1-2 ev elteltevel- az ocsem dobja ki.

Ha tudod hasznalni/hasznositani a laptopot, szivesen elviszem, ahova mondod.

(#55550) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

megvettem az praktikeres csőgörényt, hétvégén nagy móka lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.