Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54451) Jahno válasza ncc1701 (#54448) üzenetére


Jahno
őstag

Oszt a teremmel mi lesz?

(#54452) Jahno válasza ncc1701 (#54411) üzenetére


Jahno
őstag

Arra ott a Provident.

(#54453) npera válasza ncc1701 (#54406) üzenetére


npera
újonc

Mint Csák Norrisz!

(#54454) npera válasza ncc1701 (#54446) üzenetére


npera
újonc

Én eddig a következőket ütöttem el bringával:

- vipera
- kutya
- madár
- egy lyenő (hülyenő)

Kocsival még csak mókust.

(#54455) cyberde válasza ncc1701 (#54446) üzenetére


cyberde
csendes tag

En egyszer motorral csusztam ugy el, hogy meg csuszas kozben fel is alltam vele.

A mai napig nem tudom, hogy csinaltam, de nem is szivesen ismetelnem meg. :U
Valahogy pont ugy allt a kormany, pont ugy tapadt vissza az elso gumi, pont olyan sebesseggel haladtam, hogy visszaallt fuggolegesbe a canga.
Utana elszivtam egy cigit.

(#54456) Gabibácsi válasza ncc1701 (#54448) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nyanya nem fórumozik már? :D

amúgy nekem van olyan csaj, vele vagyok karanténban :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54457) ncc1701 válasza Gabibácsi (#54456) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem, de természetesen asszonyra gondoltam. Ötletem sincs, miért gondoltál másra. :)

(#54458) Sipi- válasza eattila (#54444) üzenetére


Sipi-
tag

Eddig jók vele a tapasztalatok? Milyen évjáratú?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#54459) Gabibácsi válasza npera (#54454) üzenetére


Gabibácsi
tag

én egy kék 120-as skodát is elütöttem!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54460) ncc1701 válasza cyberde (#54455) üzenetére


ncc1701
veterán

Tavaly volt egy hasonló érdekes mentésem bicajjal. Máig nem értem az esetet, a haver jött mögöttem, az csak pár perc után mondott annyit, h ez azért szép volt. Elég maximalista a gyerek, nagyon ritkán dicsér. :) Én sem értem mi volt, kicsúszott az első kerék valami gödrön, már dőltem el, mikor valahogy egyenesbe rántottam az egészet, mindez 30 körüli tempónál. Ott kicsit esni nem lehet. Ha nincs patent pedálom, ez nem sikerült volna.

(#54461) Gabibácsi válasza ncc1701 (#54457) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jaja, én is úgy gondoltam.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54462) -NoVa- válasza npera (#54454) üzenetére


-NoVa-
őstag

Most a köz érdekében nem keresem meg a mókusos fotót, ami szépen körbecsavarodott a bringán a 180mm-es első Sram féktárcsán.

[ Szerkesztve ]

(#54463) npera válasza -NoVa- (#54462) üzenetére


npera
újonc

Emlékszem! Igazi vérmókus volt!

(#54464) npera


npera
újonc

(#54465) npera


npera
újonc

Nova, kicsit csapongok...

Avant Vanta 2,5", ez kábé olyan méret, mint a Tarot 120-as.

alt="" title=""

Viszont ez nagyon magas váz, simán belenyomtak egy tornyot.
Csak azt nézem, hogy miféle komponensek vannak manapság. Ez a toothpick kategória, ha jól értem. Fogalmam sincs mire jó, de van.... :C

[ Szerkesztve ]

(#54466) Phülöp válasza npera (#54454) üzenetére


Phülöp
addikt

- kutya
- kulacs
- sorompó

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#54467) Gabibácsi válasza Phülöp (#54466) üzenetére


Gabibácsi
tag

skoda 120
rengeteg kresztábla (kreszpályán tanultam)
versenybringás fazon, kezében tálca sütivel
kerítés
a saját bevásárlószatyrom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54468) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na extendálták a homeoffice rendeletet hó végéről határozatlanra, egyben kifejtette a vezetés, hogy jópár hónapra rendezkedjünk be.

(#54469) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én gyerekkoromban gondoltam úgy, hogy mit nekem egy busz. Aztán kiderült, hogy erősebb.
3 nap kórház, enyhe agyrázkódás.

Lehet attól lettem ilyen... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#54470) zetor2000


zetor2000
senior tag

Chuck Norris rábeszélt egy nyugdíjast, hogy maradjon otthon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#54471) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ezért nincs DuDuéknál Barilla tészta:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#54472) ncc1701 válasza zetor2000 (#54470) üzenetére


ncc1701
veterán

Tetszik. :)

(#54473) FőDudu válasza zetor2000 (#54471) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk van minden. Asszony magyar ismerosei panaszkodtak.

FőDudu

(#54474) Sipi- válasza -NoVa- (#54468) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk az irodát konkrétan nem zárták be, de "strongly recommended" a home-office, és igazából csak manageri engedéllyel lehetne az irodába bemenni.
A mai "jóslatok" nem túl biztatóak:
Még nincsenek pontos adatok, de az látszik, hogy már márciusban is 30-40 ezer állás megszűnik. Áprilisban és májusban tömegessé válik a munkanélküliség az országban, százezres nagyságrendre lehet számítani.
Június-júliusra tetőzhet a járvány Magyarországon.
Ha március közepétől számoljuk a vírus felfutását és június végén tetőzik és ugyanannyi a lefutás is, akkor szeptember-októberig home-school és home-office? :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#54475) Gabibácsi válasza FőDudu (#54473) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálunk is van minden, kivéve élesztő :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54476) Frawly válasza qnadam (#54295) üzenetére


Frawly
veterán

De igényel ellátást egyes esetekben, de azt kell érteni, hogy az EÜ, meg a patikák mindegy mennyivel vannak túlterhelve. A szokásos terhelés 200%-a körül már úgyis a végletekig telítődnek, ezen felül mindegy mekkora a túlterheltség, 2000 vagy 5 millió %, épp úgy nem látják el a túlterhelésen felüli hányadot. Viszont így mindent lezárva is épp úgy túl vannak már terhelve, és kialakult mellé szépen egy világvége, hogy aki még egészséges, tudna dolgozni, az sem dolgozik, vagy nem dolgozhat, ez pedig ellátási-gazdasági hiányokat súlyosbítja, és ez utóbbiba többen fognak belehalni, mint koronabizbaszba.

A helyzet egyébként itt Angliában is napról napra rosszabb csak a boltokat nézve. Múlt héten már alig volt készleten valami. Ennek a hétnek az elején már közel üresre voltak kifosztva. Aztán elkezdték tegnap azt a boltok, hogy már biztonsági őr van, és egyszerre csak x ember lehet bent a bolt méretének megfelelően (5-20, stb.), de csak kisebb sor volt mindenhol. Ma már eljutottunk oda, hogy már csak x/4 ember lehet bent, és a boltok előtt baromi hosszú sorok kígyóznak, és ha végig is várod, akkor sem garantált, hogy bejutás után kapsz valamit, és nem az üres polcokat nézegeted.

Még pár nap, és a boltok is bezárnak, nem a járvány miatt, hanem lefogynak a készleteik, hiába rendelnek, nem kapnak árut, és üres polcokkal értelmetlen bárkinek is kinyitni, meg embereket biztonsági őrrel sorakoztatni.

Nekem az a mázlim, hogy szinte mindenből be vagyok tankolva 3-4 hétre, többre nem tudtam, mert kevés a helyem az albiban. Ma csak kisebb dolgokért mentem volna, főzéshez fogytán a zsír, fokhagyma. De nyilván nem tudtam semmit venni, mert az esetleg van valamiért nem állok sorba órákat, majd főzök fokhagyma nélkül, meg használok olajat, aztán kész, egyébként mindenem van. Még klotyópapírból is vagy 60+ tekercs, ezt még akkor táraztam be, mikor nem volt járvány, csak mákom volt, hogy az éves betárazási akció pont a felvásárlások elé esett.

A net is szép lassan, de biztosan letérdel. A prohardver.hu alig jön be, a youtube.com be sem jön. Alakul. Még pár nap, nem lesz net sem, először a hagyományos LAN-ADSL-stb. net rogyik be, aztán a mobilnet, majd az egész mobilhálózat. Hála az égnek be vagyok némileg tárazva offline sori, játék, retró játék, e-könyv, stb.-vel, így lesz mit csinálnom net nélkül is több hétig, nem a falat nézem.

Ezen a héten szabin vagyok, pedig nem vagyok beteg, tudnék dolgozni, a melóhely sincs bezárva, meg nem érdekel, ha megfertőződök, mert úgyis elkerülhetetlen, de nem tudtam közlekedni. Akik fuvarozni szoktak, szabadságon vannak, vagy betegek (nem korona), buszok megnyirbálva, alig közlekedik valami, taxik sincsenek, azokból is hiány van, főleg éjszaka visszafelé nem tudok közlekedni. Szóval aki tudna, meg akarna dolgozni, annak sem lesz rá lehetősége. Ez így nagyon szép lesz. Nincs még jogsim, autóm, ez halogatódik időhiány miatt, így nem tudok kijutni vidékre. De szerintem ha lenne kocsi, akkor egy idő után meg benzin nem lesz majd senkinek.

(#54477) hobizoli


hobizoli
nagyúr



20millio maszk, napi 15000db teszt

több drón kell ;P

(#54478) Sipi- válasza Frawly (#54476) üzenetére


Sipi-
tag

"Jól" hangzik. Te melyik városban vagy?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#54479) npera válasza Phülöp (#54466) üzenetére


npera
újonc

Nekem valami agyhalott kulacs-konzol (dupla) volt majdnem (!). Egy futamon valami vélhetően triatlonos eredetű illető bringájáról leszakadt a nyeregcsőre rögzített dupla kulacsos borzalom és előttem pörgött és bukdácsolt. Kikerültem, mert iszonyatosan penge vagyok (mert szerencsém volt) és most élek, hogy elmeséljem... :C

(#54480) Jahno válasza Sipi- (#54474) üzenetére


Jahno
őstag

Pfúbaze, Index alatti kommentek erősek, ott szerintem mindenki is birka és direkt tiltakoznak.

(#54481) npera válasza Gabibácsi (#54467) üzenetére


npera
újonc

:Y

Wow, a süteményest megnéztem volna. Slow motion.

(#54482) -NoVa- válasza Sipi- (#54474) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igen. Erről beszéltünk itt, amikor azt magyaráztuk, hogy az egészségügy tetszhalott.
Persze történhet csoda, pl hatékony gyógyszeres kezelés megtalálása és megfelelő mennyiségben elérhetővé tétele globálisan hamar, vagy a spanyolnáthához hasonló elgyengülő mutáció, ami könnyebben és jobban terjed, mint az eredeti gyilkos kór, és az alakít ki megfelelő immunitást a tömegben, stb. Részemről tartható, vállalható, bár életem nem nagyon maradt, mert stopperrel mérve ledolgozom az időm, etetem/öltöztetem és tanítom a kicsiket, altatok, pakolászok, aztán azt veszem észre, hogy beájultam az este, és kész a nap. Asszonyé a tornáztatás meg a konyha, dolgozik ő is, aztán hasonlóképp. Egyelőre napi 4-5 óra alvással már sikerül mindent megcsinálni, hosszú távon emelném az alvásidőt azért. Még hosszabb távon valami szabadidő kinyerése a rendszerből, az kritikus. Pár hét alatt szerintem összeáll, múlt héten nehezebb volt.

(#54483) npera válasza -NoVa- (#54468) üzenetére


npera
újonc

A Vének Tanácsa, úgy érted?

Ti most még mindig agile mentek vagy már-már waterfall?

(#54484) -NoVa- válasza npera (#54483) üzenetére


-NoVa-
őstag

Freefallban nyomjuk, reggeli standup callokkal, de terveztelen káoszban. Hiperagilis.

(#54485) Jahno válasza hobizoli (#54477) üzenetére


Jahno
őstag

És most indult tőlünk is 3 repülő. Abba azért fér cucc.

(#54486) eattila válasza cyberde (#54455) üzenetére


eattila
csendes tag

Egy slukkra? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#54487) npera válasza -NoVa- (#54482) üzenetére


npera
újonc

Jövő héten nagyon le kell adni a két disznót oviba, mert ez a hét erős volt.

Ahogy mondtad a távsuli az igazi mélyvíz, ott lesznek a fiúkból férfiak vélhetően. Én most szórakoztattam a bunkókat, meg tanultutnk kerékpározni, kis háztartás, főzés, bevásárlás és közben még dolgotam is. Oké, csak 60%-on, de így is jó móka volt.

Jövő héten oviba KELL menni :C

(#54488) Phülöp válasza zetor2000 (#54469) üzenetére


Phülöp
addikt

Tényleg, busz volt nekem is meg parlamentet fotózó turista.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#54489) FőDudu válasza Gabibácsi (#54475) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt ma nem is neztem. Egy dolgot nem lattam a polcon: gumikesztyut.

Illetve volt, de csak az az egyenkent csomagolt.
En meg olyat vettem elozoleg amiben 100 par van.
Mindegy, van meg belole jo sok, illetve egy bontatlan csomaggal is van.

Amugy itt nyoma nincs hianynak. Viszont bejaratnal a fertotlenito hasznalata kotelezo, uzletbe bemenni is csak kesztyuben. Ki van rakva az olyan nylon kesztyu mint a pekaruknal szokas.

FőDudu

(#54490) Jahno


Jahno
őstag

Szinte az gész házban kórházszag van, úgy nyomják a fertőtlenítést. Havernál is hátrébb került a multiméter és a Weller, aztán takarít ezerrel, mondván ami bejön azt azért, ami kimegy azért, ami idebent van azt meg miért ne?

Egyik rokon meg pár hete még röhögött, hogy minek ez a felhajtás, most fekszik, köhög, erősen lázas...

(#54491) eattila válasza Sipi- (#54458) üzenetére


eattila
csendes tag

Alapvetoen szeretem. A lancfeszitonel kicsit permeteli az olajat. Nagy baja eddig nem volt nalam. Belul lehetne nagyobb, de nem kicsi igy sem. Meg 3-an vagyunk ra.

2002 ev vegi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#54492) Jahno válasza npera (#54487) üzenetére


Jahno
őstag

Én nézegettem, hogy elmentem közértbe és minimálisat melózni, de eddig heti ezer emberhez tuti közel kerültem, + a céges állandó 60-100, most ez redukálódott kb. 15re, bevásárlásostól mindenestől. Irodában is mókás, hogy két sarkában helyet foglalunk és kész, meg lehet túlzott óvatosság-e vagy sem, liftben azon gondolkoztam, hogy beszálljak-e másodiknak vagy ilyenkor melyik a jobb, aztán arc önkén bement a nagy lift leghátsó sarkába, így nekem az ajtónál már jó volt. Tecsóban meg pont fordítva, olyan közel nyakamba állt valaki, hogy még békeidőben sem bírtam volna....

(#54493) npera válasza -NoVa- (#54484) üzenetére


npera
újonc

Az jó!

Nálunk a line management is shitting bullets, ahogy a művelt német mondaná, mivel most nem igazán tudják a szerencsétlen team managereket ráuszítani az agilis csoportokra, hogy kémkedjenek ki minden döntést még mielőtt megszületik, aztán szép one pagereken keresztül riportoljanak fel a szekciós szintre és tovább.

Mert ugye fő a bizalom. Empower the teams, de a folyamatos riportolás azért működjön párhuzamosan, mert b@szunk elmenni demóra és belenézni a backlogba....

(kis irónia)

Most ezek a "kis pápák", ahogy az egyik sokat látott kollégám hívja őket durván szopnak, mert nincs mit riportolni, nem látnak bele a teamek működésébe és csúszik ki a kontroll a kezükből. Gyakorlatilag most valósul meg az agile transformation, amiről hónapokon át papoltak, csak nem úgy ahogy ők gondolták.

A mi csoportunk például szárnyal most, nincs sok felesleges meeting és levél, egyszerűen csak hatékonyan darálunk le mindent. És vannak terveink a jövőre is, szóval haladunk amíg még van cég alattunk....

Vicces egy helyzet ez.

Ma kirúgtam a hámból. Vettem egy Schwalbe abroncsot hátra és egy 9-es SRAM láncot a bejárós bringára.....

(#54494) eattila válasza Phülöp (#54466) üzenetére


eattila
csendes tag

Lada 1200 fullon tesokkal
Ures trabant
ures ifa
ures godor atfolyo

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#54495) Jahno válasza -NoVa- (#54482) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerős nagyobb gyerek dumája "kölcsönadod a kutyád tesiórához?"

(#54496) FőDudu válasza Jahno (#54492) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert mentem be, mert a vendeg szinteken lelottunk mindent.
Switcheket nem lehet ugye tavolrol kikapcsolni, igy korberohantam es lenyomtam a betapjukat.

Aztan kitiltottam oket a monitoringbol, ugyanigy az IP TV-ket es telefonokat, ne alarmoljon annyira.

Aztan kamerakkal ugyanez.

Most eleg sokaig valoban nem kell bemennem, Majus 1-ig biztosan itthon leszek. Szerintem tovabb is.

Lehet online tanulni ;)

FőDudu

(#54497) Jahno válasza Frawly (#54476) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet kampány, vagy sem, de ha másra nem akkor mutogatni és sajtóanyagnak jó. Azért bízom benne, hogy műxik is, mert ennyivel még mindig előbbre vagyunk az olaszoknál, oszt csak összekalapáltak pár ideiglenes helyet, ágyat, akármit:

Ez saccperkábé bíztatóan indul, már "csak" a személyzet hiányzik.

(#54498) Jahno válasza FőDudu (#54496) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ennyire megálltok? Mondjuk én ahol tudtam ott távolról a szünetmentest is le tudtam nyomni, de sokfelé a tűzvédelmi főkapcsolót sem volt bonyolult :-)

(#54499) cyberde válasza eattila (#54486) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ja! Vegigegett mintt egy csillagszoro. :D

(#54500) npera válasza Jahno (#54492) üzenetére


npera
újonc

Igazából a gyakorlatban teljesen random, hogy ki mennyire jön közel és az illető fertőzött-e vagy sem.

Én ezen nem rágódom, ha elkapom, akkor elkapom.

Igyekszem nem fertőzni másokat, nem feszítem a mozgást a közösségben. Próbálok felelősségteljesen viselkedni és a gyerekeket is úgy nevelni és kezelni. Mikroszinten kábé ennyit tudok tenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.