Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55551) JonesC válasza Gabibácsi (#55544) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nekem a digivel talán egyszer volt kis akadozás évek óta, előtte upc az sokat köhögött.

(#55552) halapidori válasza cyberde (#55549) üzenetére


halapidori
csendes tag

írok mailt! :)

(#55553) Sipi- válasza Gabibácsi (#55550) üzenetére


Sipi-
tag

Jó buli lesz...

Jah, nem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#55554) FőDudu válasza Sipi- (#55553) üzenetére


FőDudu
addikt

Attol fugg, szereti-e a mocskos dolgokat :DD

FőDudu

(#55555) eattila válasza Gabibácsi (#55550) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem irigyellek :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#55556) npera válasza Grillo (#55512) üzenetére


npera
újonc

Nálam nem várhat a dolog sokat. Most úgy néz ki a sufni, hogy ha belépek, akkor balra van egy régi konyhabútor (előző tulaj rakta be), annak van egy csomó tárolója, fiők és ajtók. Ebben tartotta a bringás szerszámait és alkatrészeit. A pulton pedig lehet szerelni. Tök jó, még békeidős 60-as évekből származő fából készült bútor. Stabil, mint állat.

Szemben van egy fekete IKEA Kallax polcrendszer, amiben a 32x32 cm-es nyílások vannak. Arra van pakolva minden IS.

Előtte a 4 csere kerék. Előtte a bringás szerelőállványom. A jobb oldalon a falon lóg a versenygépem, jó magasan. Alatta asszony bringája a földön áll. Előtte a földön szintén a bejárós bringám. Jobb-hátsó sarokban egy másik polcrendszer, rajta a bringás alkatrészeim és mindenféle festék.

A földön a gyerekek bringái és rollerei.

Most asszony elkezdte használni a bringáját, ami azt jelenti, hogy nem tudom csak leghátra betolni és aztán az enyémet rádönteni gyengéden (támasztóm nincsen), hanem mozogni fog az övé is ki-be a sufniból.

Így a terv az, hogy fellógatom a sajátomat belülre a Kallax polcrendszer elé. Ott az én dolgaim vannak, meg mindenféle lekvárok és mézek, amikhez nem nyúlunk. Ha valaki ott pakol az én vagyok. Tehát a bringa lóghat a téligumik felett, ott nem esik rá senkire, ott nem jár senki. A gyerekek bringái maradnak a földön, asszonyé is. Az enyimeg meg a falról és plafonról lógnak.

Így nem csűrik bele a pedált a küllőimbe, nem döntik fel a bringát és nem lesz járulékos károkozás.

Win-win.

Ma délelőtt kimentem és gerendakereső műszerrel meg is találtam a gerendákat a tetőben, oda be tudom csavarozni majd a cuccot. Ahogy nézem a konzolon több "pici" csavarnak van furat, 4 vagy 5 oldalanként. Azt be is fogom hajtani, így akkor konzolonként 8 vagy 10 csavar fogja majd. Akkor eloszlik a terhelés, nem akarja magát olyan könnyen kitépni.

Bringás boltban láttam olyat, ami inkább rendes beton födémhez készült és nem 20 kg-ot írtak rá, hanem 57 kg-ot. A képeken tetőboxtól kezdve durva downhill ebikekon át mindent IS rálógattak. De ott két bika csavar ment csak a konzolba, ami szerintem nálam inkább hátrány. Több pici, de azért erős facsavar nálam jobb ötletnek tűnik.

(#55557) Jahno válasza npera (#55556) üzenetére


Jahno
őstag

Egy rendes fém beütős dolog már sokat ki tud ám bírni, attól függ milyen szerkezet és mennyire rángatod a felrakás/leszedés közben. Az ilyen apró kis dinamikus mozgásokat nem szokták bírni hosszú távon.

(#55558) ncc1701 válasza npera (#55556) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk a bicaj tartó bigyót a falon 3db gipszkarton csavar fogja a fában. Na, azok sem az erejükről híresek, de évek óta stabil a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#55559) Phülöp válasza -NoVa- (#55493) üzenetére


Phülöp
addikt

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#55560) npera válasza Jahno (#55557) üzenetére


npera
újonc

Ez egy fa sufni 1972-ből. Ismeretlen mennyiségű "felújítás" (kátrányos tető áthúzása és átfestés) után.

Van valami gerenda a tetőben, abba próbálom a csavarok nagy részét belehajtani.

A fali tartót úgy raktam fel, hogy egy darab polcot levágtam, azt csavaroztam fel először a falra (lehetőleg gerendát használva), aztán abba és a gerendába hajtottam be komolyabb csavarokkal a tartót. Azon lóg a versenybringa.

Amikor azt raktam fel akkor volt egy durva lumbágóm és meglepő módon a szerelés segített, mert egyfajta nyújtógyakorlat volt és utána jobban éreztem magam. Megoldás lumbágóra: szerelni kell.

Egy másik alkalommal lumbágóval tekertem le asszem a 120 km-es bringás kört, ott nem annyira segített. Amikor leszálltam kulacsot utántölteni, akkor nem igazán akart a hátam felegyenesedni, úgy mentem ide-oda a depóban, mint Kvázi Módó (érted? kvázi és úgy)....

(#55561) cyberde válasza halapidori (#55552) üzenetére


cyberde
csendes tag

En is.

(#55562) npera


npera
újonc

Nem tudom mennyire fake news.

Targoncával rakják a hullákat hűtőkamionokba New Yorkban, mivel tele vannak a hullaházak és nincs több hely.

(#55563) npera válasza ncc1701 (#55558) üzenetére


npera
újonc

Iszonyatos rumli van a sufniban, egyszer ezt is rendbe kell rakni. Ha most nyáron sehova nem utazunk, akkor ez egy kiváló alkalom lesz például.

Egy régi polc darabja 9 csavarral, hogy elossza a terhelést nagyobb felületre.
Aztán abba (és a gerendába) bele a konzol.

Itt van a gigantikus polc még gigantikusabb rumlival.
Ez elé tudom felfüggeszteni a kék bejárós bringát.

(#55564) cyberde válasza npera (#55563) üzenetére


cyberde
csendes tag

A sargakereku, 5-os rajtszammal a bejaros? :F

(#55565) eattila válasza cyberde (#55564) üzenetére


eattila
csendes tag

A láncot legalább nem dobja le :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#55566) Sipi-


Sipi-
tag

Lopásgátlónak tökéletes módosítások:

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#55567) ncc1701 válasza Sipi- (#55566) üzenetére


ncc1701
veterán

Amikor a szándék, és az izléstelenség találkoznak, az érdekes szokott lenni.

(#55568) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

sajnos egy darab szar ez a csőgörény. tekerésre semmit nem mozog, kézzel húzogathatom a derótot benne, szerintem a menete gyárilag fos

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55569) Jahno válasza npera (#55563) üzenetére


Jahno
őstag

Melóban nem mindig vagyok túl hatékony, de igyekszem. Hétvégén mi is lemegyünk a pinyóba, mert ráadásul a héten több cucc jött fel, mint ment volna le vagy el, ááááá. Pár dolgot ki kellett próbálni, de asztal sem volt, szomszédtól felhozni meg egyszerűbb eset, mint át hozzám és ott szívni. Akár fel is gyújthatnám az egészet.

(#55570) Sipi- válasza ncc1701 (#55567) üzenetére


Sipi-
tag

De nagyon alapos volt, még elől alul a koptató csík (vagy minek is hívják) is rózsaszín. Ez olyan, hogy ha bennehagyod a kulcsot, még akkor sem viszi el senki.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#55571) Sipi- válasza Gabibácsi (#55568) üzenetére


Sipi-
tag

Amit én használtam ott a tekerésre a drót forgott, úgy "verte szét" a beragadt cuccot.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#55572) Gabibácsi válasza Sipi- (#55571) üzenetére


Gabibácsi
tag

forog forog, csak éppen nem megy sehová
vagy ez ennyi?tekerem és csapkodva forog? azt hittem befelé megy a menetben

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55573) cyberde válasza Gabibácsi (#55572) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ezek az obis szarok egy ruppot nem ernek. Tul vekonyak es tul lagyak.

Jobban jarsz, ha vmi gepkolcsonzobol berelsz egy profi motoros csogorenyt, meg hozzavalo acel spiralokat.

(#55574) Jahno válasza Samott (#54273) üzenetére


Jahno
őstag

És már hangos is a net, hogy milyen egyéb bajai voltak, de főleg itallal is... Ezért is jó vagy nem jó a túl sok nyilvános adat.

(#55575) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

nem is az a baj, kipróbáltam, de rövid

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55576) qnadam


qnadam
veterán

hard disk sentinel ingyen

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#55577) Jahno válasza Gabibácsi (#55572) üzenetére


Jahno
őstag

Biztos megvetted minden alkatrészét? Acélhuzal, végén excenteres súllyal vagy nagy menetemelkedéső spirálrugó-szerű izével. Ha ez a narancssárga tekerős cucc, akkor abból kifelé kell adagolnod kb. max. 3-4 méternyi spirált, de fúrógépre is dughatod, az egyszerűbb. Elvileg, mert utóbbit sosem láttam és az előzőket sem sokszor :-D

(#55578) Jahno


Jahno
őstag

Dícsértem itt eddig az UPC-t, aztán nem csak a PH akadozik, de a TeamViewer is, úgy meg most az nagy szopolás. És akkor nyomhatom idehaza mobilnetről.

(#55579) zetor2000 válasza Gabibácsi (#55568) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amit láttam, csőgörényt, a görényes embernél, az olyan volt, hogy kábé 2-3 ujjnyi "bowden", amit egy motoros akármi tolt előre, néha talán forgatta is. Ezt lehetett toldani, asszem 5 méteres darabokban. Méterre volt a dugulás elhárítás árazva, szomszédnak kellett. Közös képviselő mondta, ha lakáson belül van, akkor a szomszédé a szla, ha a lefolyó csonk után, akkor a ház biztosítása fedezi. 5-6 méterre volt a falon belül, úgyhogy nagy szag se lett, meg rumli se nagyon, de azóta nem kellett hívni megint - asszem.
Az a csóka is azt mondta, hogy 1-2 havonta ledugózni a mosogató medencét, amennyire lehet, forró vízzel, de tényleg forróval felengedni, és aztán egyben lefolyatni. Akkor talán van akkora nyomás, ami leviszi a lerakódott cucczot. Kolleganőm trisózza a forróvizet, azt monnya, az jobb neki. Ilyen Mr. Muscle meg akármi lefolyótisztító addig hatékony, amíg lefolyik a víz. Utána a kuladugón felütközik, azt a szrt oldaná, de nem.

Énnekem nem OBI-s, hanem Aldis van, az kis retek, 5 méter, kisujj vastag spirál, de asse jó semmire.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#55580) Gabibácsi válasza qnadam (#55576) üzenetére


Gabibácsi
tag

mindigis ingyenes volt, amit én használtam, linuxra

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55581) Gabibácsi válasza Jahno (#55577) üzenetére


Gabibácsi
tag

https://www.praktiker.hu/szerszam-gep-muhely/keziszerszam/szorito-hajlito/316347-craft-dugulaselharito-csotisztito-spiral#panel2-7
ezt vettem meg, így ahogy van
fúrógépre is dugható jaja
de tökmidegy, kézzel beledugtam az összes derótot és nem akadt el sehol
szerintem ez a fasza dugulás az alattam lévő bagósnyanyánál van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55582) Jahno válasza zetor2000 (#55579) üzenetére


Jahno
őstag

Én láttam mindenfélét, fatornyos falumban a házban is volt egy lazább tervezésű szakasz és mindig ott szívtunk.

Volt amikor már nem bírtam nézni a dolgot és mivel pár nap száradás után jó sok vizet elnyelt, azt megfejtettem, hogy biza sok méteren lesz az akármi. Így is lett. Mosogató kivezetője megkerülte a fél házat és volt egy minimális lejtésű szakasz, ott konkrétan ki kellett szedni 1 méter csövet, kiganajozni és vissza. Aztán meg már nem szóltam bele a felnőttek dolgába, de kisebb bajnál dróthuzal, ipari csőgörény, horgászbot, mindenféle dolog hasznosnak bizonyult. Anyám koktéljai sem működtek, szerencsére használat után nem engedett senkit a csövek közelébe.

(#55583) ncc1701 válasza Jahno (#55578) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, irodai upc kapcsolat nagyságrendel többet opat, mint az itthoni digi.

(#55584) Jahno válasza ncc1701 (#55583) üzenetére


Jahno
őstag

Máshol meg megy 20 éve mindenféle különösebb fennakadás nélkül.

(#55585) ncc1701 válasza Jahno (#55584) üzenetére


ncc1701
veterán

Zuglói trófeában hetente borula upc, és mennek át dsl backupra fél napokra. :)

(#55586) cyberde válasza zetor2000 (#55579) üzenetére


cyberde
csendes tag

"....2-3 ujjnyi "bowden", amit egy motoros akármi tolt előre, néha talán forgatta is...."

Lanykori neve: spiral. :D

Az a gep, nemcsak forgatja, hanem -a spiral tulajdonsag miatt- hajtja is befele, plusz egy excenteres rangast is beletesz, ami miatt a csofalat is megtisztitja.

[ Szerkesztve ]

(#55587) ncc1701 válasza cyberde (#55586) üzenetére


ncc1701
veterán

Plusz a végére van mindenféle feltét. :)

(#55588) npera válasza cyberde (#55564) üzenetére


npera
újonc

Japp, dupla láblendítéssel hajtom magam rajta :C

(#55589) npera válasza Sipi- (#55566) üzenetére


npera
újonc

Fényszóró környékéről szempillákat hiányolom...

(#55590) Jahno válasza ncc1701 (#55585) üzenetére


Jahno
őstag

Zugló nagy része mindig szar volt. Fél kerülettel odébb a XIII meg maga a császárság.

(#55591) Frawly válasza Sipi- (#55566) üzenetére


Frawly
veterán

Női autóra teljesen jó ez a CGA palette1 színgarnitúra. Én szerettem az ezt használó DOS-os játékokat. Annyira harsány és ronda színösszeállítás, hogy van egyfajta absztrakt, retrós jellege. Kb. mint a fekete-fehér régi filmeknek is van egyfajta hangulata.

[ Szerkesztve ]

(#55592) Frawly válasza npera (#55563) üzenetére


Frawly
veterán

Sufnihoz képest elég tiszta és rendezett. Nyilván egy sufni sose lesz lakásjellegű, bár ami a képen van, az rendezettebb és tisztább jó néhány lakásnál is. Szerintem nézz meg pár átlagos sufnit, abban mekkora kosz és rendetlenség van, minden elszórva, zsákokban és lédig bedobálva, szana-szét, nem polcon, ujjnyi vastag por mindenen.

(#55593) Sipi- válasza Frawly (#55592) üzenetére


Sipi-
tag

Még nem túl rég óta laknak csak ott :D Az igazi sufni érzéshez kell legalább 5-10 év halmozása, lomolása.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#55594) npera válasza Frawly (#55592) üzenetére


npera
újonc

Nagyon sok dolog van benne, amit ki kellene szortírozni (kinőtt cipők és hasonlók), aztán ki lehetne dobni vagy odaadni másnak.

Meg vegyesen be lett csűrve nem használt irodai cuccoktól kezdve befőttig minden, amikor költöztünk. És azóta nem volt kapacitásom rendet rakni.

Ha a szerszámokat valami értelmes módon elrendezem a fentiek után, akkor egész pofás lesz.

Kosz nem igazán van, mivel amikor szerelek a bringán valamit, akkor nem pacsálok mindent szét. De számomra ez a kupleráj kábé a határon van, ennél jóval szebb rendet kellene tartani a jövőben.

Most amíg 60%-on vagyok tudok hétfőnként és péntekenként ezzel is dolgozni, mivel akkor nem szabad melóznom céges dolgokkal. Szépen apránként rendbeszedem ezt is.

(#55595) npera válasza Sipi- (#55593) üzenetére


npera
újonc

Ősszel és tavasszal van takarítós nap a közösségben, akkor van konténer. Olyankor dobálok ki mindent, amit csak tudok. Az életmentő.

(#55596) Jahno válasza npera (#55595) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk most falun házhoz lehet rendelni. Összeszeded a lomot, önkormányzat intézi. Valamit volt falu közepén konténeres gyűjtés ahova az elektronikai meg veszélyes hulladékot le lehet adni, így ha nem hiányos a gép, akkor nekik kb. párban van, hogy senki nem fizet senkinek.

Útközben a brazilok már alkudoztak is mindenfélére, de elhajtottuk mert nyilván lebassza a TV tekercsét, többi meg megy az erdő szélére.

(#55598) npera válasza Jahno (#55596) üzenetére


npera
újonc

Itt a Renova nevű céghez lehet évente 6x menni díjmentesen egy adott címről. De a lakóközösség szervezésében van évi 2x nagy konténer és közös takarítás.

Elektronikai cuccokat nem lehet a konténerbe rakni, azt magadnak kell leadni a Renovához.

Itt a hagyományos lomizós brazilok nincsenek. Legalábbis a városban. Itt "aszfaltozók" vannak, akik angol cigányok, akik főleg idős embereket húznak le háztáji melókra. Meg van sok bolgár és román cigány, akik időseket rabolnak ki.

(#55599) zetor2000 válasza cyberde (#55586) üzenetére


zetor2000
senior tag

A spirálról más jut eszembe, de gyakrolatilag ja, ez is az. Ha a csőfalat is ganajozza, az +1 jó tulajdonság...
Szomszédban volt vagy 10 percet a csávó. Szerencsére a konyha a bejárattól nincs messze, így a görény gép kinn maradt az előszobába, kintről a folyosóról jött be ~10 méter spirál (bowden :) ), de 5 méter után erős hang kíséretében megindult a cuccz befelé, lendületből, a görényes akkor kapcsolta ki a masinát, ránézett, 5 méter bement, 15 ropi, 20at kaporr kiszállással, adott szlát a háznak, haver meg a közöstől visszakapta. Mindez vasárnap délután vagy 5 éve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#55600) zetor2000 válasza Frawly (#55591) üzenetére


zetor2000
senior tag

Qbert rulezz! :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.