Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55051) Jahno válasza WiZARD (#55050) üzenetére


Jahno
őstag

Ami érdekelne az szerintem nem lesz benne. Mond céget is, árakat, megoldást? Engem elsőre a gép típusa is érdekelt volna :DD De akkor minnyá, de csak ha számok röködnek paraméterek nélkül és a fikázás azt úgy nehéz.

(#55052) WiZARD válasza Jahno (#55051) üzenetére


WiZARD
addikt

Na meg ha elolvasod arra is választ kapsz, hogy a GE ad-e el gépet "utcára" (államnak, közbeszerzésen - azért az nem utca annyira)
Mint látható konkrétan a GE Hungary Kft támadta meg első körben a közbeszerzést.
Aztán valahogy inkább kimaradtak a témából.
Felesleges feltételezésekbe belemenni, hogy milyen fenyegetést kaphattak, de gondolom egy ilyen méretű cégnél nem nehéz találni valamit amire lehet törvényt írni ami épp őket szivatja.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55053) Phülöp válasza Jahno (#55051) üzenetére


Phülöp
addikt

Nagyjából géptípus nélkül is érthető a történet. XYZ gép 123 paraméterlistával 5 krumpli/db a gyártó saját dealer cégétől vásárolva. Ugyanaz a gép, ugyanazzal a paraméterlistával (esetleg átcímkézve) 20 krumpli/db helyett csak 16 krumpli mennyiségi kedvezménnyel állami beszerzési módszerrel.
A 16 krumpli kevesebb, mint a 20, tehát az adófizető polgárok jól jártak, köszönhetően állam bácsi gondoskodásának.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#55054) Jahno válasza WiZARD (#55052) üzenetére


Jahno
őstag

Na, az már valami. Magyar képviselet persze, hogy beleszól. Ez hosszú lesz, megszakértem.

Látszik, hogy hány különböző dolog van és akadnak közte gyorsreagálású cuccok is, amiért a 3 millió sok, a másikért továbbra is kevés főleg ha kiegészítőkről beszélünk.

Ezt kellene valakinek már egy táblázatba összevésni, nem csak számokkal dobálózni ezek szerint csak úgy valami exhas átlagáron.

De milyen már "A Döntőbizottság az ajánlatkérővel szemben 50.000.000.-Ft, azaz ötvenmillió forint bírságot
szab ki." Megbüntették saját magukat, vagy mi?

Ez is csúnya, ráadásul mondhatjuk, hogy lopták az eljárást is, mert az előző rendszer kezdte el, hogy direkt egy adott előre lezsírozott cuccra volt kiírva:

"becsatolt dokumentumok alapján megállapítható,
hogy a gyártó-specifikus előírások miatt mindkét részben csak a Philips Healthcare tud
ajánlatot tenni, mivel az egyes monitorokra kiírt kritériumoknak megfelelő terméket csak a
Philips Healthcare gyárt,"

Vagy mondanám, hogy arra volt, de akadt pár közbeszerzéses móka mikor teljesíthetetlen dolgokat vagy nem létező műszaki megoldást is akartak.

Aztán lehet direkt volt, de lehet csak hülyék. Sajna hülyével sokkal találkozom aki ilyen helyen mozog. Többek közt ezen sem segít semmilyen rendszer, mint ha csak HRes alláshirdetést olvasnánk a horizont nézetnél, poén és kell :-D Na, még olvasom, többi fele nem is ide tartozik, de ez már legalább indokolás ami az összes többitől hiányzik és a GE javíára legyen írva, hogy felsorolja a konkurens gyártók cuccait is példának.

(#55055) Jahno válasza Phülöp (#55053) üzenetére


Jahno
őstag

De még mindig ott tartunk, hogy azért kellene a típus, mert az ár alapján még olcsó is lehet és akkor nem értettem, hogy az olcsóból miképpen tudnak ilyen sokat lopni.

(#55056) npera


npera
újonc

HZ, egy money shift kompiláció.

Ahogy nézem Honda Civic racsingolók előszeretettel alkalmazzák a következő váltási mintát:

1, 2, 1....

:Y

(#55057) WiZARD válasza npera (#54938) üzenetére


WiZARD
addikt

Tesla meddig fogja bírni, ha le kell állniuk?
Kínában megy a gyártás, meg USAban is, kérdés meddig.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55058) Samott


Samott
addikt

A multkor linkelt kenyeres video tesztajabol, kicsit mas formaban:


Ket napra megvagyunk megint. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55059) Jahno válasza WiZARD (#55057) üzenetére


Jahno
őstag

Az most nem lélegeztetőgépet gyárt? Erre a hétre ígérte be a dolgokat (:-

(#55060) npera


npera
újonc

Ez is egy érdekes kérdéskör: a Tesla megvonhatja a gyorstöltést (akár SC vagy "sima" DC), ha a jármű szakszerűtlenül volt javítva.

A srác nem kifejezetten boldog. És részben érthető is.

(#55061) npera válasza WiZARD (#55057) üzenetére


npera
újonc

Fogalmam sincs, mert nekik a pénzügyi helyzetük teljesen eltér a hagyományos cégektől.

(#55062) Jahno válasza npera (#55060) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt én Nissannál is feszegettem, hogy ha letöröm a tükröt és azzal nem márkaszervízbe megyek akkor mi lesz, vagy ha nekem Szegeden van autóm egy nyomott lökössel akkor szívni kell-e Budaörsön? Igaz azóta eltelt pár év.

(#55063) ncc1701 válasza Jahno (#55062) üzenetére


ncc1701
veterán

Itthon nem vagy muszáj márkaszervízbe járni. Ha a szerelőd bepecsételhet a kocsi könyvébe, akkor azt el kell fogadniuk. VOlt anno cikk a totalcaron, ez volt a lényege.

(#55064) cyberde


cyberde
csendes tag

Ha valakit érdekel "sorozatbarát" regisztráció, most meghívó nélkül megteheti!

https://sorozatbarat.eu/?fbclid=IwAR0S0jbw4pABToTIVVH_n0y0i-9hDgNhxU05Jmu854nmPUAy-iE3Xcvprzk

(#55065) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Jah , új kuplung van az astrában, az előző 22 évig bírta, kb 400000 km-et.
nagyon fura hogy milyen könnyű benyomni, olyan mint a vectráé :DDD én azt hittem hogy ennek ilyen keményebb
klímám is megcsinálták, egy vezeték hozzáert valamihez és kidörzsölődött, csak azért nem kapcsolt be.
meg persze megcsináltattam az éves olajcserét is, meg cseréltek ezerféle tömítést mindenhol amit találtak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55066) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, sógor apját bevitték kórházba a veséjével, pár napon belül a tüdeje vitte el, érthetetlen összefüggés mostanában ugyebár. Temetni nem lehet, hamvasztani még nem merik, mert nincs logisztikára ember, eltették a hűtőbe. Nincs megnyugtató konklúzió.

Párizsi főorvos rokon meg azt magyarázza, hogy amit nálunk tesztelésnek neveznek, az szar, a betegeknek sincs mindig antitest a vett mint

(#55067) Jahno válasza ncc1701 (#55063) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt a verziót ki is használom úgy saccperkábé lassan 20 éve. Csak Nissannál árnyaltabb volt a kép kiterjesztett gari, asszisztencia és sok más hasonló szempontból már nem volt ilyen egyszerű a képlet és pont a rizikósabbb dolgokat lehet vele bukni, amit homályosan ilyen feltételhez kötöttek.

(#55068) Gabibácsi válasza -NoVa- (#55066) üzenetére


Gabibácsi
tag

Részvétem. Gyenge volt nagyon amikor bevitték?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55069) Jahno válasza -NoVa- (#55066) üzenetére


Jahno
őstag

Háde tesztet nem az antitestekből hegesztik, hanem a torkából meg innen-onnan kenetből. Ezt még tavaly olvastam, hogy kora reggel evés előtt érdemes meg mittomén. Bár ez sok másra is érvényes :-D

(#55070) -NoVa- válasza Gabibácsi (#55068) üzenetére


-NoVa-
őstag

85 éves, szóval bármi elvihette volna. Csak most pont ez.

A félbemaradt info meg az, hogy nem mindig mutat antitestet a vizsgalat, úgyhogy egy aktív fertőző betegnél is több egymás utáni vizsgálat is lehet negatív. Csak a CT és a mintavétel együtt megbízható, de itt nem CT-znek. Jópár beteget elenged így a rendszer.

(#55071) hobizoli válasza npera (#55056) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a shortshifter hatranya... :DDD

több drón kell ;P

(#55072) -NoVa- válasza Jahno (#55069) üzenetére


-NoVa-
őstag

A kenetesnél magyarázta asszonynak a teszt mechanizmusát, hogy mire reagál, es mennyire nem nem mindig.

(#55073) eattila válasza -NoVa- (#55066) üzenetére


eattila
csendes tag

Reszvetem :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#55074) Jahno válasza -NoVa- (#55072) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, ezért kell labor és fasság a gyorsteszt. Ott még ennél és már hasonló vírusknál azt néztem, hogy kell hozzá valami lemezlapka vagy mi, ami egyszerűbbé teszi de valami 8ezer dolláros anyagköltsége volt ami 10-20 darabhoz elengendő. Ez ilyen, tökre nem olyan ahogy páran mondják, hogy most akkor 5 perc alatt becsukjuk az országot, végigszaladunk, occsó is, kivitelezhető is aztán aki beteg azt félretesszük. Ha másképp nem, akkor akiben most nem fejlődött ki a védelmi mechanizmus, azok később dőlnek fel úgyanígy csoportosan és ugyanott vaqgyunk. Komplex témakör. Tudományos csoportba is valaki bedobta a napi startupot, hogy milyen egyszerű elosztani egy lélegeztetőgép csövét 9 felé és akkor jobbaj az esélyek. Persze, csak a szoftver dob hibát a nulladik másodpercben, mert ez nem kerti slag :W

(#55075) npera


npera
újonc

Nova, good news!

Megnéztem az Avant X3 EVO alkatrészlistáját és úgy nézem nem lesz gond a 3S-ről 4S-re váltás. Akkor nincs akadály a 4S 850 mAh akksik előtt.

A legszűkebb keresztmetszet az EMAX RS1306 motor, de még az is 3S-4S. A többi cucc 5- vagy 6S-t is elbír.

Ma megjöttek a banándugók a Conradtól, ezzel tudok csinálni új tápkábelt az ISDT töltőhöz (elágazás a mostani tápegységből)

Találtam egy pár (!) XT30-as csatit, abból tudok építeni XT30 töltőt és csatlakozót az Avantra.

Akkor újra akcióba fog lendülni a forrasztópáka :C

(#55076) npera válasza -NoVa- (#55066) üzenetére


npera
újonc

Sajnálom, őszinte részvétem.

(#55077) -NoVa- válasza npera (#55075) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az én avantom is elmegy 4S-el, durva úgy.

Tegnap meg kijött az új Igorrr album, csupa jó hír:)

(#55078) npera válasza -NoVa- (#55077) üzenetére


npera
újonc

Múltkor a mezőn nyomtam pár erős gázt és a 3S-el nem tűnt olyan brutálisnak. Viszont utána az 5"-os 4S rögtön perspektívába helyezte, hogy milyen lehet a 4S a kis méretű gépen....

Majd nézem a Spotifyt, bár ha új klipp is van, akkor azt is nézni kell. Ezekhez idő is kell, hogy beérjen és megértsem a finomságokat.

(#55079) Samott


Samott
addikt

Ugy latom a kontraszelekcio mar az origo autosrovatat is elerte: Ja, és SIM-kártya nem kell bele, a 4G-s netet a Tesla-alapító másik cégének, a SpaceX-nek a műholdjai adják folyamatosan, teljesen ingyen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55080) hobizoli válasza Jahno (#55036) üzenetére


hobizoli
nagyúr

most nem azert, de amikor par napja lattam azt a Decathlon-s uszomaszkos kepet az olasz oldalrol, hogy ket bizbasz otthon legyartott, 3D nyomtatott muanyag szeleppel atalakithato az is, hogy ezt a feladatot ugy mar megfeleloen(!!) ellassa, akkor bocs, de az a gep mit tud 3 misiert, mert akar ket nem 3D nyomtatott, 12VDC-n megvezerelt elektromagneses szelep is megoldaja ezt a temat, pl egy Arduino-val kivezerlve oket sw-bol
az oxigen ugyis egy csovon jon oda az agyhoz, szoval nem a gepnek kell eloallitania azt a helyszinen
es akkor ebbol naponta ossze lehetne rakni ~15000db-t :U

több drón kell ;P

(#55081) Jahno válasza ncc1701 (#55032) üzenetére


Jahno
őstag

Más meg arra panaszkodik, hogy tömeg van, de hát ez lehet viszonyítási miazmás kérdésköre is, mert ha máskor is sokan voltak, akkor az baj. Ottani ismerősök már kampányolnak, mert megnövekedett a forgalom:

https://www.turistamagazin.hu/hir/most-inkabb-hagyd-ki-a-dunakanyart

[link]

(#55082) Jahno válasza hobizoli (#55080) üzenetére


Jahno
őstag

Soroljam? Nézi a véroxigént, a tüdő ellenállását, annak függvényében és a visszafelé megmért CO2 függvényében szabályoz. Aztán van benne vírusölés, baktériumszűrés, minden sok más szirszar, akkumulátoros működés és pár napnyi visszamenőleges statisztika, nagyobb osztályon központi riasztás a nővérszobába, megbízható 24 órás működés (14 napig), könnyen tisztítható/sterilizálható. Viehtő és robosztus. Könnyű betanítás (30 perc), értelmes kezelés. Meg csomó olyan orvosi szakkifejezés, amit mi nem ismerünk :C

Aztán persze ha a tüdőnek nagy nyomás ad, akkor ott repedni fog valami, ezt gondolom sejted mivel jár. Viszont ha kevés oxigént vesz fel, akkor megfullad a páciens. Ennek az arányát kell okosan eltalálni. És írom, a 3 misi az belépő szint, vannak ebből 70 millósak is...

Apropopó, a maszkos megoldás az invazív vagy noninvazív lélegeztetésel dolgozik? Nyugi, én sem tudom ez mit jelent, de így kezdődött a leírás és volt mellette még kb. 4 fő funkció :DD
Amúgy az csak a maszk, amit valamire kötni kellene, de igazából az összes ilyen meglovagolta valami fassággal a hullámot, meg startup és csiribiri. Mire dugod rá és ki nyomja a levegőt? Izé, oxigénnel kevert gázt. Az honnan jön?

És van egy csomó kérdésem, tudományos csoportban is ezt bogozzuk, mert valaki bedobta, hogy egyik gépre ugyanígy kitaláltak valami csövet, ami 9 felé osztja a gépet és egyszerre akkor 9 alanyt lehet becsövezni akik majd jól túlélik. Persze, egy kb. zárt rendszerben meg a kisebb nyomás felé megy minden gáz, de legalább ha valaki köhögőrohamot kap akkor abból mindenkinek jut. A bakteriális fertőzésekkel együtt :-D

Szóval ne hülyéskedjünk már.

De linkelhetem a leírásukat, karbantartási útmutatót, alkatrészlistát és sok gyártónak még szimulátora is van. Én annyit tudok, hogy összedugod a két csövet, kb. jó 10 perc az önteszt, alá lehet írni, kiadni és utána kezelje aki ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#55083) hobizoli válasza Jahno (#55082) üzenetére


hobizoli
nagyúr

most megint a probelmakat keresed egy amugy mukodo megoldason
ez a bizbasz meg mindig jobb megoldas, mint a nem letezo eszkoz

mint amikor egy nadragszijjal elkotod az arterias verzesedet a csucstechnikas orvosi cucc helyett, ami toled 50km-re van, -ha van egyatalan....-, de azzal eled tul eppen a helyzetet
mert amire odabattyognal az 50km-re levo korhazba, 30x elvereznel
aztan akkor mind1 mar, hogy van.-e raktaron eppen az a basz, vagy nem-e van-e

több drón kell ;P

(#55084) Jahno válasza hobizoli (#55083) üzenetére


Jahno
őstag

De nem működik.

Vagy hol, miképpen? Engem inkább kössenek rendesre, vagy úgyis mindegy, mert sokszor már a csövet is le kell dugni a torkán, hogy hatékony legyen.

Fogd már fel, hogy a tüdőnek a légzési frekijét is mérni kell, majd nézni a spontán légzést, minden szart. Megcsinálhatod ballonos lélegeztetéssel, az megfelel az artéria elkötésének. Ideiglensen. Filmekben gondolom láttad, még ott is igyekeznek lendületesen és precízem nyomni.

Aztán a következő fél óra múlva már megoldás kell. Ezekkel a maszkokkal még ennyit sem lehet. Amit tud, azt polcról leveszed otthoni módszernek idehaza Lindétől is és akkor maszk meg 3D nyomtatás meg semmi nem kell. Csak másra való. Ezt is láthattad filmekben, idős otthonban, nagymamánál, interneten. Békeidőkre való (B tervnek még matekozom, hogy dolgozni fogok ilyen cégnek részmunkában, de ne mondjad el senkinek :U )

Cuccnak stabilan fél liter gázkeveréket kell kiadnia, hogy alapban X milliliter/kilogrammot vegyen fel az a szerencsétlen. Kis csúszás a nyomáson, oszt meghal. Persze kísérletezni meg orosz rulettkedni lehet, de akkor már teljesen felesleges nekikezdeni is.

(#55085) Jahno válasza hobizoli (#54041) üzenetére


Jahno
őstag

Egyelőre még nem hírezett le semmi okosat, de a cikket már legalább kétszer átszerkesztették. Úgy izgulok :U Úgyis kidumálja, vagy lesz belőle Oxigen Musk (:- Vagy egy hétig rágjuk a gittet, hogy kinek mit jelent a gyártás. Aztán nem tudom, hogy Ford/Jaguar/többi az előbb szállt-e be a témába, vagy csak utána. Azok vajon miért nem szakították végig a világ összes médiáját? Vagy miért fogalmaznak kicsit óvatosabban az összes olyannal együtt, akik közelebb vannak a témához? Ja, tudöjuk, azok mind hülyék és nem hisznek A Megváltóban :C

(#55086) Frawly válasza Jahno (#55085) üzenetére


Frawly
veterán

Oxigén Musk :DDD

(#55087) ncc1701 válasza Jahno (#55081) üzenetére


ncc1701
veterán

Bicajosból nem volt vészes, tényleg kb olyan volt, mint egy átlag hétvége.

Ez a felhívás meg nagyon aranyos. :) Egyrészt nem veszélyezteti a szabad levegőn az ott élőket senki, másrészt olyan nincs, h amúgy köszi a sok otthagyott lovettát kedves turisták, de most ne gyöjjetek. Ha lenne más értelmes kerékpáros útvonal, ahol nem az autók között kell bicózni, akkor természetesen arra mennék. De nincs.

(#55088) eattila válasza Frawly (#55086) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez fight....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#55089) FőDudu


FőDudu
addikt

Tavasz van. ;)

Viragzik minden (leander, gyumolcsfak, pitypang erdo van kb mindenutt).

A paradicsomunkon mar 2db kis paradicsom van, az mar elviragzott. Igaz nem ultettuk, csak a kertbol behozott foldbol nott ki, valoszinuleg benne volt a magja. Viszont a januarban leszedett paprika (csili) is szepen kicsirazott. Sok lett, le se szedtuk, aztan januarban szedtunk a novenyen szarado maradekbol magnak.

Szoval legalabb az ido jo. Bar ez a szaharai homok eleg fura idojarast eredmenyez - a szikrazo napsutes ellenere is olyan a levego mint mondjuk BP kornyeken (M0-on nagyon latszik, hogy nem tiszta az eg 'alja', hanem sargas). Ellatni 5-10 kilometert, de az egesz kep olyan sargas a latohatarnal. Elvileg durva PM10 ertek van. Mintha szmog lenne. Meg a teraszon levo asztal is kb homokos...

Ettol fuggetlenul ma is lesz seta es lehet meg egy sparga szedo korutra is elmegyunk.

A kornyeken valoszinuleg meg durvabb korlatozast kell bevezetni, varosiak nem tudnak nyugodni es hetvegere videkre kirandulnak. Itt ugye a rendszambol latszik ki hova valo, durvan sok nem helyi auto cirkalt tegnap is.
Az egyik helyi radio fotosa le is fotozta az osszes nem helyi rendszammal parkolo autot a tengerparton.
Szepen kiretusalva felrakta a facsera. Rendorseg meg megkerte, hogy akkor az eredeti fenykepeket adja at nekik.

Ideje lenne buntetni a lakhely elhagyasi tilalom megszegoit.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55090) JonesC válasza FőDudu (#55089) üzenetére


JonesC
csendes tag

Amúgy ezek a kirándulók szándékosan leköhögik a helyieket, vagy mi történik?

(#55091) FőDudu válasza JonesC (#55090) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom.
De mivel lakhely elhagyasi tilalom van, igy valoszinuleg nagy reszuk eppen szarik az ervenyben levo tiltasra.

Ki lehet menni, az nincs tiltva, csak ugy szabalyozva, hogy a leheto legkozelebbi parkba/erdobe.

A tengerpart valoszinuleg nem a legkozelebbi erdo/park annak aki Mariborbol vagy Kranjbol jon.

A dolog azert visszas, mert a helyiek eleg jol otthon maradnak, erre megint a turistakkal van baj. Valoszinuleg lepni fognak az onkormanyzatnal vagy magasabb szinten, a kepek alapjan kb. tavaszi sutkerezes volt tegnap a parton.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55092) npera válasza Jahno (#55085) üzenetére


npera
újonc

Äääääää....

Oxigén Musk, jáááj.... :C

(#55093) npera válasza JonesC (#55090) üzenetére


npera
újonc

Idegenek, ennyi nem elég?

(#55094) FőDudu válasza npera (#55093) üzenetére


FőDudu
addikt

Inkabb ugy summaznam, hogy ha az en csaladom meg tudja tenni, hogy nem megyunk sehova, akkor mastol is elvarom ugyanezt.

Vagy dogoljon meg a szomszed tehene is.

Hivjatok ahogy akarjatok, leszarom.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55095) npera válasza FőDudu (#55094) üzenetére


npera
újonc

Ami a törvény és előírás azt kéne csinálni.

(#55096) ncc1701 válasza FőDudu (#55094) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálatok nem tudom, mi a rendelet, de itt nincs tiltva se a kirándulás, se a bicajozás, se a konditermi edzés. Szabadidős tevékenységeket szabad csinálni. El lehet menni bárhová kirándulni/bicajozni. Konditeremnél annyi változás van, h 100nm/1 főt engednek hivatalosan, nálunk 400nm a terem, így egyszerre 4 ember lehet lent, időpontot kell foglalni, kész, ma is voltam.
A csoportosulást tiltják csak. Amíg ezeket betartod, nincs gond. Azokat a helyeket már bezárták, ahová nem akarták, h járjanak a népek. Az meg egy elég önző dolog, h a bunkó városiak ne járjanak az erdőmbe/tengerpartomra. Máshová lehet nem tud. Én is bicajoznék a környéken, ha lenne bicaj út, és nem a kocsik között kellene, mert bár kicsi a forgalom, de haveromat plö már 2x ütötték el, ez nekem most nem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#55097) FőDudu válasza npera (#55095) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy tunik a varosiak - vagy nevezzuk oket kiranduloknak - leszarjak.

FőDudu

(#55098) FőDudu válasza ncc1701 (#55096) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt azert nehezen hiszem el, hogy Maribor es Kranj - netalantan Ljubljana - kornyeken nincs erdo/park ahova kimehetnenek.

Szlovenia nem tul surun lakott orszag, erdobol is van boven.

FőDudu

(#55099) -NoVa- válasza FőDudu (#55098) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ki mit ismer, mik a tapasztalatai. Én kétfélét látok. Vannak a kisgyerekes családok, ahol az őrület elkerüléseként ki kell néha vinni átmozgatni a gyereket. A Pilis tágas, működik erre, erdei ösvényeken, erdészeti utakon egymást nemhogy másfél, de inkább 30 méterre sem megközelítve. Az erre használt kevenc útjaimat most lezárták éleslövészet táblával, pedig csak vaddisznó meg őznyomokkal találkozunk arra.
Aztán vannak a tipikus bográcsozóhelyen megálló csoportok, ahol huszan ülnek a tűz körül, és nem értik az egészet. Aztán tegnap már láttam rendőri intézkedést ilyenre, szóval hamarosan ilyen kiruccanásokat is kihagyjuk, aztán hosszú remeteszakállat növeszthet a fiam is.

(#55100) npera válasza -NoVa- (#55099) üzenetére


npera
újonc

Én most jöttem foci edzésről lányommal, aztán elkezdtem csinálni az ebédet, mialatt asszony kiment futni a két gazentorral a tó köré. Etetnek kacsát, van fíííka, aztán irány a játszótér. Ott szociális távolság van, maximum 6 gyerek fér fel a karusszelre. Tegnap a lányom úgy meghajtotta a többi gyereket, hogy az egyik kidobta a taccsot... :Y

Most töltöm a kis nyüzüge 450 mAh-s akksikat, amiket összekapcsolok egy 900-asba, aztán megpróbálok repülni picit az egyik közeli iskola udvarán. Van mindenféle geometriai minta, azt ki kell fürkésszem.

Hétfőn megpróbálom leadni a két mókamestert oviba. Már nagyon menni akarnak, hiányoznak nekik a cimborák. Majd meglátjuk, hogy elküldenek-e melegebb éghajlatra, mivel 60%-on dolgozom. Ettől függetlenül fizetem a maximális díjat, szóval akár engedhetnék is, hogy leadjam a gyerekeket.

Lehet hétfőn bemegyek az irodába és elhozom a saját headsetemet és DP-HDMI konverteremet. Az benne van az irodai laptop hátizsákomban és nem ártana itthon.

Előtte beszélek a főnökömmel, nehogy baj legyen belőle, hogy csak úgy beosonok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.