Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55701) ncc1701 válasza Samott (#55698) üzenetére


ncc1701
veterán

Ügyesek ezek a srácok, na. Leszarják a vírust, következő 4 év, meg a saját, és a spanok zsebének a tömködése a prioritás.

(#55702) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Drágaszág:

Sokat gondolkodtam ezen a fülhallgató dolgon, aztán végül arra jutottam, hogy számomra egy vezeték 'nélküli' lenne az optimális választás, mert többnyire sportoláshoz fog kelleni.
Vettem is egy ilyet

Nagyon fasza, meg vagyok vele elégedve.
Basszusban is azt adja, amit az XB(extra bass) ígér.
Ámde akadt egy kis gondom. A telefon Bluetooth-án keresztül remek a hang, de PC-re ilyen kis USB dongle-el kapcsolódva, valami ocsmány..
Van valami tapasztalatotok, hogy hogyan lehetne ott is olyannyira jó, mint telefonnal rákapcsolódva? :F

Arra gondoltam, hogy vennék egy ilyet és a gép stereo jack kimenetelére rácsatlakoztatnám és onnan kékfoggal ez küldhetné a jelet a fülhallgatóra. Ez működhet?

(#55703) Jahno válasza Samott (#55698) üzenetére


Jahno
őstag

Annak amúgy is meg kellett volna. Bár menő minden ellen is tiltakozni, aztán félbehagyni meg ilyenek, ahogy másik csinálják külföldön :-)

(#55704) Jahno válasza WiZARD (#55690) üzenetére


Jahno
őstag

Olyat senki nem tud mondani, hogy mindenkinek jó legyen. Max. ha kitalálják, hogy zsákkal öntik a pénzt mindenkibe, de akkor még az lesz a baj.

(#55705) -NoVa- válasza ezittketto (#55702) üzenetére


-NoVa-
őstag

Felejtsd el. PC-n nincs AAC codec támogatás, úgyhogy a legszutykabb SBC-n fogja áttolni a hangot. Ez önmagában még nem lenne akkora gond, de a fülesgyártók általában leszarják az SBC-t, mert a célközönség 99%-a telefonhoz veszi, és használja a fülest, így a chipsetgyártó default adott füles karakterisztikájához teljesen optimizálatlan beállításai fognak szólni SBC-n, AAC-n meg az, amit az adott termékhez elképzeltek.

Vagy menj vissza az időben, kérdezz meg, és vegyél SoundMagic E10BT-t, azt rendesen megcsinálták minden támogatott codecre, és tisztább kiegyenlített, basszussal jól alátámasztott hangja van :)

(#55706) Jahno válasza Gabibácsi (#55697) üzenetére


Jahno
őstag

Jól menő távmunkás vállakozó vagy, ne pattogj :DD

(#55707) WiZARD válasza WiZARD (#55640) üzenetére


WiZARD
addikt

Most voltam postán, meglepően gördülékenyen kezelik ezt a hova küldünk-nem küldünk kérdést.
Naponta frissítik a listát. (persze nem a weblapon :D)

Taiwan/Kína pont ma került be az újra elérhető országok közé.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55708) WiZARD válasza Samott (#55698) üzenetére


WiZARD
addikt

Várható volt, semmi meglepő nincs ebben :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55709) ezittketto válasza -NoVa- (#55705) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Annyira nem kell visszamennem, mert tekintettel arra, hogy tegnap hozta a postás, simán él rá a 14 napos elállás.
Ezt az SBC AAC dolgot annyira nem értem, de annyit felfogtam, hogy nem fog menni az enyémmel pc-re kötve ugyanolyan minőségben, mint egy telefonon.

A kérdésem csak az, hogy ezzel a SoundMagic-el miért igen? :F

[ Szerkesztve ]

(#55710) Bujdy81 válasza ncc1701 (#55662) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem kellene nullára csökkennie, mert árulhat elvitelre/kiszállításra. Hogy nem árul elvitelre, az már az ő üzleti döntése.

(#55711) Gabibácsi válasza Samott (#55699) üzenetére


Gabibácsi
tag

persze, ez más tészta

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55712) WiZARD válasza Bujdy81 (#55710) üzenetére


WiZARD
addikt

Te mit dolgozol? Ugye jól rémlik hogy SAP tanácsadó, vagy mi a pontos neve?
Akkor holnaptól tudsz működni adó tanácsadóként is, hisz tanácsadó vagy.
Ha mégse akarsz azzal foglalkozni, az a te üzleti döntésed.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55713) Gabibácsi válasza Samott (#55698) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ésszerű döntés megépíteni. Persze az világóra szebb, értelmesebb volt, tudom :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55714) Bujdy81 válasza WiZARD (#55712) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igen, SAP tanácsadó vagyok.

Nem értek a vendéglátáshoz, ezért nem tudtam, hogy egy kávézóban helyet foglaló embernek másmilyen kávét kell főzni, mint egy elvitelesnek.

Illetve egy adótanácsadónak egy picivel több lexikális tudás kell, mint egy baristának, azt gondolom.

Értem én, hogy fáj neked ez a helyzet, emberileg meg is értelek, csak azt éreztem túlzásnak, hogy Te az üzleti kockázatodat szét akarod teríteni a partnereiden (még a konkrét bezárás előtt, a délután 3-as korlátozáskor).

De majd egyszer elmúlik ez is, és - gondolom - ha több lesz a bevétel, mint amit a business case-ben leírtál, akkor önként fogsz menni a bérbeadóhoz, hogy szeretnél többet fizetni, ugye? ;)

(#55715) npera válasza WiZARD (#55707) üzenetére


npera
újonc

Van egy Kockás Füzet, mint a Teszkó Könyvben az árulistás trackinghez??? :Y

(#55716) npera válasza ezittketto (#55702) üzenetére


npera
újonc

Ezt mi hajtja? Össze van a kötve a két vége és kész, nem? Mármint értem, hogy villannyal megy, de mi hajtja??? :Y

(#55717) -NoVa- válasza ezittketto (#55709) üzenetére


-NoVa-
őstag

2 külön protokoll, 2 külön hangprocesszorbeállítás.

Szerintem simán használj géphez valami draútos fülest, addig tudod tölteni a Sonyt, ha amúgy elégedett vagy a hangjával.

(#55718) Gabibácsi válasza npera (#55715) üzenetére


Gabibácsi
tag

négyzetrácsos kéhlek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#55719) -NoVa- válasza npera (#55716) üzenetére


-NoVa-
őstag

A drótra embeddált távirányítóban van egy hosszú 2 számjegyű mAh-s 1S akku. 4-8 órára akár elég is. Később 1-2 órára, ha fárad. Vagy 5 percre. De az még pár év.

(#55720) WiZARD válasza Bujdy81 (#55714) üzenetére


WiZARD
addikt

Én se értek a tanácsadáshoz, így nem is szólok bele ;)
Kár is elmenni ebbe az irányba, csak arra akartam rámutatni hogy ez nem ennyire egyszerű, hogy ha nem tudnak beülni, akkor legyen kiszállítás és majd ugyanúgy müxik minden.

Hogy mi számít a kockázat szétterítésének az továbbra is vitatható.
Bérleti szerződéssel kapcsolatban ott a PTK, ami eleve benne volt a szerződésben mint irányadó. Tehát a bérbeadó részéről is eleve ismert lehetett ez a kockázat, még ha nem is vette komolyan és nem látott rá valószínűséget. Amíg csak 3kor kellett zárni, már akkor se lehetett volna 100%ban igénybe venni a bérelt helységet a szerződéses célra, az pedig előre sejthető volt hogy fokozódni fognak a korlátozások.

Az hogy a szőnyeget le akarom mondani, az meg az ő kockázatuk is volt a kezdettől. Persze volt egy jó szerződésük, amihez ragaszkodnak. Nekem meg jogom van ezen megsértődni, mint egy durcás kisgyerek és azt mondani hogy akkor ezek után csak azért se kérek az ő szolgáltatásaikból :)

Bérbeadónak ahhoz semmi köze, hogy épp hogy megy a biznisz, ahogy ezelőtt se volt és ezután se lesz.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55721) ncc1701 válasza Bujdy81 (#55710) üzenetére


ncc1701
veterán

Konkrétan most kávézóról van szó.

De persze, most nyilván okosabb vagy megint, mint az ügyfeleink 70%-a. Szállodához mit szólsz, ők is csináljanak kiszállítást? Majd a Dudu elmondja, h mennyire vagy életszerű. :)

(#55722) WiZARD válasza npera (#55715) üzenetére


WiZARD
addikt

Ilyen lista van. Belső használatra.
Túl egyszerű lenne a posta.hu-ra kirakni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55723) ncc1701 válasza Bujdy81 (#55714) üzenetére


ncc1701
veterán

Az nem üzleti kockázat, mikor állambá betiltja a tevékenységét. Mintha betiltaná itthon az SAP-t kompletten. Azt is "üzleti kockázat"-ként fognád fel?

(#55724) ezittketto válasza -NoVa- (#55719) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Van az 15h is!!
Pont ezért választottam ilyet és nem ilyen airpods szerű tokban töltődőset..
Azok valóban csak 3-4órát tudnak menni és már a gondolattól is lúdbőröztem, hogy szinte naponta tölthetném azt is..

(#55725) Samott válasza WiZARD (#55720) üzenetére


Samott
addikt

Bérbeadónak ahhoz semmi köze, hogy épp hogy megy a biznisz, ahogy ezelőtt se volt és ezután se lesz.

Ez mar mashol is felmerult csak nem ilyen elesen. Szoval az egyutt sirunk egyutt nevetunkbol te csak az egyutt sirunkat erzed ez esetben mervadonak... :) Bonusz nem jar neki ha jol megy a bolt. De a vesztesegben osztoztok. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55726) WiZARD válasza Samott (#55725) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem a veszteségen osztozunk, mint ahogy eddig se osztoztunk a veszteségen. Ne ferdíts.

Ja de "osztozunk", hisz neki lenne veszteség elmaradt nyereség. De én fizetek neki, ez a rész nekem már tiszta veszteség, neki pedig nyereség.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55727) ezittketto válasza -NoVa- (#55717) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ezzel a SAL-os cuccal is ugyanolyan szar lenne?
Vagy megér azért egy próbát? :F

(#55728) Jahno válasza ncc1701 (#55723) üzenetére


Jahno
őstag

És már voltak hasonlók ugye, meg ami aztán vitt magával pár ágazatot.

(#55729) Samott válasza WiZARD (#55726) üzenetére


Samott
addikt

Ha jol ertettem a mostani veszteseged megosztottatok egymas kozt, hiszen vegul kedvezmenzt adott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55730) WiZARD válasza Samott (#55729) üzenetére


WiZARD
addikt

Rosszul érted.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55731) Jahno válasza Bujdy81 (#55714) üzenetére


Jahno
őstag

Házhozszállítást már emlegette, hogy azért a 450 (?) forintos izével elég jól kellene termelni és közben logisztikát bonyolítani. Hümm, ki is megyek egy KVra.

(#55732) FőDudu válasza ncc1701 (#55721) üzenetére


FőDudu
addikt

Maltan mar problakoznak vele...
Felhivhatjatok, magyar az igazgato. ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#55733) WiZARD válasza Jahno (#55731) üzenetére


WiZARD
addikt

Érdekes lenne a házhozszállítás egy olyan terméknél, aminél az se mind1 hogy elkészítés után azonnal kiviszed, vagy 1 percig áll a pulton és az összeesett izét viszi ki valaki. ;)

De nem csak a kávé téma miatt írtam ezt, gondolom leslie ügyfeleinél se feltétlen egyszerű a házhozszállítás, és nem csak annyiból állna hogy akkor tányér helyett dobozba teszik a kaját és mindenki happy. Vagy FőDuduék futárral elküldik a tiszta ágyneműt és a zuhanyzóba a melegvizet ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55734) -NoVa- válasza ezittketto (#55727) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mivel semmiféle codectámogatáslistát nem tettek közzé, joggal feltételezem, hogy ugyanolyan szar. Ami legalább AAC-t támogat, ahhoz odaírják, mert minden kereshető metakifejezés marketingérték.

(#55735) FőDudu válasza WiZARD (#55733) üzenetére


FőDudu
addikt

Na akkor itt jon a flame: a KV az KV. Hidegen/melegen/stb.
A hozzaadott szaroktol esik ossze. Flatwhite/cappuccino/stb. ;)

Ha csak sima KV lenne kiszallitva (amit ugye a kutyanak se jutna eszebe hazhoz rendelni) , annak kb mindegy hogy 1 perc vagy 5 perce foztek le, nem? Max a hofoka mas.

Megszakertjuk ezt is, SAP-hoz is ugyanugy adunk tanacsot ha kell.
Mert mindenhez IS ertunk ;)

FőDudu

(#55736) ncc1701 válasza Jahno (#55728) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, hogyan magyarázzam. A 2008-as válságban is 50-60%-ra csökkent a vendég forgalom. Most kb nullára, előjel nélkül, egyik napról a másikra. Megvan, ez jó lesz: mintha reggel nem kelne fel a nap. Vagy elejted a labdát, és nem esik le. Vannak dolgok, amire nem számíthatsz.

(#55737) FőDudu válasza WiZARD (#55733) üzenetére


FőDudu
addikt

Ceges uzleti ebedet kell szervezni. Skype/Teams/Viber/Whatsapp, hazhozsszallitas, stb.
Mar meg is van a hianyzo piaci res...

FőDudu

(#55738) Samott válasza FőDudu (#55735) üzenetére


Samott
addikt

A hazhozszallitas nonszensz a kave kapcsan, de az hogy elvitelre letezo opcio lenne. Csak kerdes hogy gazdasagos-e igy uzemelni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55739) -NoVa- válasza Grillo (#55700) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#55740) -NoVa- válasza FőDudu (#55735) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért van némi különbség aközött, hogy leugrok egy dark roast cortadoért munka közben, hogy átmozgassam kicsit magam, meg aközött, hogy üresen kong az összes irodaház, aminek a sarkába költözött a kávézó.

(#55741) FőDudu válasza Samott (#55738) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan nem, ha kijarasi tilalom (oppardon mashogy sulykoljak, de ugyanaz) (mert ugye Kuncze meg valaki utananezett es nem letezik a sulykolt baromsag fogalma a jogszabalyokban) miatt a kutya nem jar az utcan, igy ablakon keresztuli kiszolgalas csak arra jo, hogy az alkalmazottat ne kelljen elkuldeni.

FőDudu

(#55742) ncc1701 válasza WiZARD (#55733) üzenetére


ncc1701
veterán

Á. Az összes bulizó hely bezárt. Ezek ugye délben nem csinálnak, csak minimális forgalmat, az meg nem termelte volna ki magát. Van olyan üffél, aki este 6-kor nyitott eleve, viszont hajnal 6-ig ment. Na, ezeknek reszeltek. A klasszik éttermek, akik ebédre-vacsira gyúrtak, még mehetnek kiszállítással, de igazából csak annak működik, ahol eleve menüztek.

(#55743) ncc1701 válasza FőDudu (#55741) üzenetére


ncc1701
veterán

Kiránduló helyek mentén működik jelenleg az elviteles dolog valamennyire, mert ott még jönnek-mennek az emberek.

(#55744) FőDudu válasza ncc1701 (#55743) üzenetére


FőDudu
addikt

Kivancsi lennek, hogy az ilyen bodebol arulos burgeresek mennyire erzik ezt.
Naluk eleve az volt az uzleti sema, hogy jon az ugyfel, kapja a kajat aztan menj isten hirevel.

Valoszinuleg ott is jatszik egy jelentosebb eses.

FőDudu

(#55745) WiZARD válasza FőDudu (#55735) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem. Pont egy sima, minden nélküli eszpresszó amin a leghamarabb szetmegy/eltűnika a crema + kihűl
Már papír pohárban is szar a csészéhez képest.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55746) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Dinamikusabb kereskedők érzik az igényeket, PCX-nél van tej, cukor, kávé, stb, lehet bevásárolni.

(#55747) npera válasza -NoVa- (#55719) üzenetére


npera
újonc

Ja, gondoltam, most lelőtted a poént... Jáj, pedig milyen jó mókának indult :C :Y

(#55748) ncc1701 válasza FőDudu (#55744) üzenetére


ncc1701
veterán

Eleve kb -70% az, h eltűntek a külföldiek. Mondjuk ez a belvárosban. Innen indul a történet. A maradék 30%-ot nullázták le még azzal, h bezárattak minden vendéglátót. És a vendéglátóknál a bérköltség a legnagyobb költség, ezért van az, h kb rögtön bezártak, és elküldtek mindenkit. Aki nem zárt be, az meg reméli, h kitart addig, míg ez a baromság véget ér végre.

(#55749) npera válasza ncc1701 (#55721) üzenetére


npera
újonc

Ki kell szállítani egy kempingágyat, aztán hadd szóljon. 5 csillag alatt vízforralóval, 5 csillag esetén viszont kell egy londíner, aki literes sportmotorral hozza a forró vizet éjjel 2-kor is akár.

Szerintem értek a szállodához is. Sőt, IS!

Ja, a forgóajtóban a beépített LED-es lámpát túl kellett volna hűteni, ott nem volt elég jó az audit korábban....

:C :C :C

(#55750) npera válasza WiZARD (#55722) üzenetére


npera
újonc

Arra figyelj, hogy ha kirakják a honlapra, akkor majd mobillal lefotózva a kinyomtatott papírt. Mert 2020... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.